faat óeaaje Feest Dim! DANSEN SKI-SPORT ZWEMMEN 10KORTING J. Huizing, Gr. Houtstr. 42/44 Tel. 14046 M A ASDAG 31 JANUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 23 Afdaling der Ned. Kampioen schappen. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) Uit Arosa: Een zware sneeuw storm, die Zaterdag, op den eersten dag der Nederlandsche ski-kampioen- sckappen, over Arosa woedde, is oor zaak geweest, dat het eerste gedeelte der wedstrijden, de afdaling van den Weisshorn naar Obersee te Arosa moest worden afgelast, In de ochtenduren liet het zich aanvanke lijk niet zoo ernstig aanzien; wel was de baro meter sterk gedaald en viel de sneeuw in fijne vlokjes onafgebroken omlaag, maar het zicht was vrij goed, ook al doordat er weinig wind stond. De start voor de afdaling was te twee uur in de nabijheid van de Weishorn-hut, op 2300 meter hoogte, bepaald. In twee groepen stegen de bijna 30 deel nemers via Meran naar de startplaat. Het eerste gedeelte viel mee, doch op 2000 meter hoogte woei een hevige wind pal tegen Met de grootste moeite konden de loopers, on herkenbaar door sneeuw en ijs, de Weisshorn- hut bereiken, waar de president van de Ski club Arosa, Hans Jelen en de technische chef ir. G. Marazzi, waren aangekomen. De weersomstandigheden werden steeds slechter; tegen twee uur. het moment, waarop de eerste looper van de renklasse, Klooster man, zou vertrekken, woei er een orkaan, die een verblijf buiten de hut onmogelijk maak te. Men stelde zich van de hut uit telefonisch in verbinding met den oppersten leider, den heeren H. J. A. Schintz, die, vergezeld door den president van den Ned. Skibond, dr. J. A. Bierens de Haan, naar Praetschli bij Meran. ongeveer op de helft van het afdalingstraject gelegen, begeven had, om daar de deelnemers over een zeer interessant gedeelte voorbij te zien suizen. Besloten werd een halfuur later te starten en dan 200 meter lager, in de hoop, dat het wat beter weer zou worden. De 30 minuten werden een uur, anderhalf uur, en nog steeds woedde de storm onafgebroken voort, de sneeuw voor zich uit jagend, zoodat men geen hand voor oogen kon zien. De stemming in de Weisshorn-hut onder de dames en heeren deelnemers was voortref felijk, doch aan de finish, bij Obersee, wacht- ten honderden Nederlanders tevergeefs op het sein van vertrek. Ten slotte moest de wedstrijd worden afge last, daar in deze omstandigheden gevaar bij het afdalen voor de deelnemers bestond. Het zou inderdaad onverantwoordelijk zijn ge- weest den wedstrijd te laten doorgaan. Het was dus een wijs besluit van de leiders van den Skibond, ook al, omdat van een werkelij- ken wedstrijd, door de enorme hoeveelheden versche sneeuw, die in enkele uren tij ds waren gevallen, toch geen sprake zou zijn gewest Maar men zat toch met een moeilijkheid: hoe moesten de deelnemers van de Weisshorn- hut naar beneden komen? Toen de storm iets afnam, ging de groep onder leiding van de Arosa-skileeraren, zeer langzaam naar beneden, waarbij men zooveel mogelijk bij, elkaar bleef, om niemand kwijt te raken. Om de twintig meter was van te voren een vlag gezet om het traject duidelijk'uit te zet ten, doch op sommige momenten konden de loopers geen 5 meter ver zien. De storm had de sneeuw weggeblazen, waardoor de Skiërs op enkele plaatsen over het hardbevroren sneeuwijs suisden en even verder wegzonken in terreinglooiïngen met hooge sneeuwhoopen Twee dames vielen zóó onfortuinlijk, dat zij diep in de sneeuw kwamen te liggen en niet uit zichzelf meer'konden opstaan. Ijlings schoten de begeleidende leden der Ski club Arosa toe, oan de meisjes te bevrijden. De mogelijkheid zou lang niet uitgesloten zijn geweest („nog nimmer hebben wij een dergelijken sneeuwstorm op de Weisshorn meegemaakt!", zei de heer Marazzi,) dat ©n- kele dames en heeren door hun snelheid en het slechte zicht van de route zouden zijn af geweken, En afwijken van de wedstrijd-route beteekende in deze weersomstandigheden en op deze uitgestrekte sneeuwvelden zich bloot stellen aan gevaarlijke valpartijen. Gelukkig zijn alle deelnemers zonder onge lukken -naar beneden gekomen. Kees Kerdel. Jar. Boon en freule Gratia Schimmelpenninck van der Oye, allen verklaarden ronduit, dat het besluit om den wedstrijd uit te stellen, verstandig was geweest; van een race was ook niets terecht gekomen. ZONDAG. Bij het aanbreken van den dag trokken de leden van de Skiclub Arosa naar boven om de baan in orde te maken. Van (een race is weer geen sprake geweest. Vooral.zij die door het lot aangewezen waren.1 het eerst te starten, hadden het zwaar te ver antwoorden. Kloosterman van de renklasse vertrok het eerst, een minuut later gevolgd door Kees Kerdel, die den Zürieher student bij de Cannenna-eck reeds inhaalde en dus verder als eerste looper over, de baan ging Voor een groot deel moest Kerdel dus zelf sporen maken, hetgeen remmend werkte en natuurlijk ook veel vermoeiender was dan het glijden langs reeeds gebaande sneeuwpadenL Op driehonderd meter vóó rde finish had hij het ongeluk te vallen, hetgeen hem op een halve minuut te staan kwam, ook al omdat hij zijn vaart kwijt was. Prikkend met de stok ken legde hij het laatste gedeelte af. Jan Boon liep uitstekend. De groote erva ring, welke hij bezit, kwam hem in deze zoo j uitermate oneunstige omstandigheden uitste kend te pas. Hij noteerde den snelsten tijd van den dag. namelijk 3 minuten. 16.8 sec Toen Neuteboom moest starten, kon hij werkelijk niets zien. „Ik ga maar op mijn ski's staan", zei hij bij het vertrek tegen ons. „en dan doe ik maar niets tot de finish mij voorbij komt". Dat duurde nog wel even. want hij maakte den langsten tijd van de renklasse. Zoo ontbrak ook de komische noot aan deze wedstrijden niet. Het bleek onmogelijk, in de middaguren de slalom te houden. Besloten werd den heden middag te laten loopen, zoodat de Nederland sche kampioenschappen toch nog tot een goecl einde zullen kunnen worden gebracht. De resultaten van de afdaling luiden: Heerenklasse 1. Jan Boon 3 min. 16.8 sec.; 2. Kees Kerdel 3 min. 45.4 sec.; 3. R. W. de Brey 4 min. 19.4 sec. Damesrenklasse ..1. Mevr. Ostwall-Sluiter 4 min. 32 sec.; 2 Gratia Schimmelpenninck van der Oye 4 min 40 sec. Heeren toerenklasse: 1. H. Kol ff 4 min. 15.8 sec.; 2. N. Spaargaren 5 min. 9.7 sec.; 3. J. van Swaay 5 min. 16.4 sec Damestoerenklasse 1 Ella Kerdel 6 min. 52.4 sec.; 2. A. van Pal landt 7 min. 22.2 sec.; 3. Sonja Rost van Ton ningen 9 min. 34.6 sec. Engeland wereldkampioen vierpersoonsbob. Uit Garmisch Partenkirehen: In het kader van de internationale winterportweek te Gar misch Partenkirehen zijn Zondag op de Olym pische bobbaan de wereldkampioenschappen vierpersoonsbob geëindigd met de laatste twee „ritten". Mc.,Evoy, bestuurder van de Engel- sche bob,, was evenals in de eerste twee ritten de snelste; hij verdedigde den wereldtitel, die in 1937 behaald was, succesvol. De uitslag luidde: 1. en wereldkampioen „Engeland" (bestuur der Mc. Evoy, remmer Green); derde rit in 1 min. 34.63 sec., totaal tijd vier ritten 3 min. 40.32 sec. 2. „Deutschland 2" 1 min. 26,83 sec. en 1 min. 28.62 sec., totaal 5 min. 44.06 sec. 3. „Deutschland 1H, 1 min.. 29.09 sec. en 1 min. 72.15 sec., totaal 5 min. 44.84 sec. Bal-masqué „De Delft". In de met geestige caricaturen versierde zaal van den Haarlemschen Kegelbond gaf „De .Delft" Zaterdag jl. haar jaarlijksch bal- masqué, dat als zeer geslaagd moet worden beschouwd. De stemming was buitengewoon goed, waar aan- het dans- en accordeonorkest onder lei ding van Engel Paap mede debet was, De jury, welke werd gevormd door mej. Mies Deinum en de heeren Huib Tuninga en Jaap Wigersma, had een groot aantal prijzen tot haar beschikking, zoodat velen gelukkig gemaakt konden worden. De prijzen werden als volgt toegewezen: Dames: Nederlandsche Vlag, Pygmalion, Hongaarsche dame, Oranjeappel, Tyrolerin, Fantasie, Cow-boy. Heeren: Hongaar, De Dood, Filmpaar Stan Laurel en Oliver Hardy. C#"oepen: De Bruiloft van Manke Nelis, Spaansche Zigeuners, Het Looporkest en de Volendammers. Extra prijzen behaalden nog: Het Bruids paar en de Kinderen van het Bruidspaar. Ro D. Z.—Düsseldorfer Scbwimm- verein. Zaterdag heeft te Rotterdam een twee kamp plaats gehad tusschen R.D.Z. en de Düsseldorfer Schwimmverein. De Rotterdam- sche meisjes wonnen met 3547 punten. De 14-jarige Rie van Veen verrichtte een fraaie prestatie, door de 400 M. borstcrawl af te leggen in 5 minuten 25.3 sec. Int. wedstrijden in Den Haag. Zaterdag hebben in het vernieuwde zwem bad aan de Mauritskade in Den Haag inter nationale zwemwedstrijden plaats gehad. Aan de uitslagen ontleenen we de volgen de: 100 meter rugslag heeren; 1 H. Ph. A. van Schouwen (D.J.K.) 1 min. 11.8 sec.; 2 H. Deane (Empire Swimming Club) 1 min. 16.2 sec. 200 meter schoolslag dames: 1 J. Stroom- berg (IJ) 3 min. 8.2 sec.; 2 D. Heézelaars (O.D.Z.) 3 min. 12 sec..; 3 J. Klijnoot (Rot terdam) 3 min. 15 sec. 200 meter borstcrawl heeren: 1 S. Moole- naar (IJ) 2 min. 18.4 sec.; 2 D. v. d. Kuil (S.Z.C.) 2 min. 18.9 sec.; 3 A. H. Sipkema (HP.C.) 2 min; 20:5 sec. 100 meter borstcrawl. dames: 1. A. Stijl (ADZ) 1 min. 11.2 sec.; 2 G. Sweres (HDZ) 1 min. 12 sec.; 3 S. Cats (Rotterdam) 1 min. 14.4 sec. 3 x 100 meter wisselslag estafette dames: 1 ADZ (N. Senff, J. Waalberg, A. Stijl) 3 min. 54 sec.; 2 IJ (van Feggelen, Stroomberg, Brummelkamp) 4 min. 2.2 sec. 4 x 100 meter estafette borstcrawl heeren: 1 D.J.K. (Kreffer, van Schouwen. Wickel en Scheffer) 4 min. 11.9 sec., 2 Het JJ (Rootse- laar, van Aalst, Geerling en Moolenaar) 4 min. 21.8 sec. Waterpolo heeren: Enfants de Neptune (Tourcoing)Z.I.A.N. (Den Haag) 63. (Ruststand 4.2). Zondag hebben Corry Kint op- de 200 meter rugslag voor dames en Smitshuyzen op de 200 meter schoolslag voor heeren nieuwe Ne derlandsche records gevestigd. Cor Kint van de Zwemclub Rotterdam zwom de 200 meter rugslag in 2 min. 42 sec. Het oude record stond met 2 min. 43.4 sec. op naam van Nida Senff (A.D.Z.). gevestigd op 9 Mei 1937 te Rotterdam. Ook Iet van Feggelen van Het IJ bleef met 2 min. 43 sec. beneden het oude record. Het wereldrecord op dezen afstand is in het bezit van Ragn- hild Hveger met een tijd van 2 min. 41.3 sec., gevestigd op 14 Februari 1937 te Aar- huus, zoodat Cor Kint hier slechts 0.7 sec. boven bleef. Smitshuyzen bracht het record 200 meter schoolslag, dat hij zelf on 11 April 1937 te Amsterdam had gevestigd met een tijd van 2 min. 48.2 sec., thans op 2 min. 47.4 sec. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. DTVWesterkwartier 3—4 SportiefKattenburg 4—8 SwiftDVD 7—6 Tweede klasse: OlympiaExcelsior 9—6 BilthovenHercules 1—1 Rohda—ZKV 2—3 OosterkwartierAllen Weerbaar 4—2 Oosterpark—Sport Vereent 2—6 Blauw Wit IIGroen Geel 6—2 Kattenburg II—BEP 2—5 DEDNieuwendammerham 12—2 Derde klasse: TogoAllen Weerbaar H 8—7 Avanti—DDV II 2-4 Rohda IIIHaarlem 2—4 DTV IIAmsterdam Zuid II 5—2 Blauw Wit IV-^Sport Vereeni II 4—1 Oosterkwartier IIWesterkwartier Hl 2—0 Volharding IINieuw Flora 4—2 AmstelodamumTHB 4—3 Amstelodamum—T. H. B. (4—3) Het begin was uitstekend. Wel kregen beide aanvallen evenveel te doen. maar die der Haarlemmers was veel gevaarlijker. Achter eenvolgens doelpunt H. Roose van verre en van onder den paal. In de tweede opstelling wordt het over wicht van T. H. B- nog grooter. Het duurt dan ook niet lang of Lubeeck maakt er 03 van, Maar juist op dat oogen'olik, toen nog een doelpunt aan de thuisclub den genadeslag had kunnen geven, scoorden de Amster dammers tegen (1—3). Na rust kwam de Haarlemsche aanval na genoeg niet in de gelegenheid, zich in te van 1 tot en met 28 Februari op alle artikelen bij contante betaling Artikelen waarop De korting wordt reeds korting .illeen toegestaan wordt toegestaan bij directe beta- en Seholl's arti- ling aan de kassa kelen vallen bui ten deze aan- ■BmH bieding. (Adv. tngez. Med.) spelen, want kort achter elkaar weten twee heeren der thuisclub doelpunten te maken. Onder gejuich van hun aanhangers wis ten de Amsterdammers nog een keurig vierde doelpunt te maken. Het einde kwam met 4—3 voor de thuis club. j Oosterkwartier-Allen Weerbaar (4-3) In dezen zeer belangrijken wedstrijd weet H. Hommers na 8 minuten het eerst te doel punten (1—0). F. Bazard scoort den gelijkmaker (11). In de tweede opstelling heeft onmiddellijk hierop A. Drogtrop succes (21). Snel golft hot spel op en neer; na 18 minu ten is de stand wederom gelijk door mej. Schuurmans (22). Oosterkwartier komt dan opzetten; mej. G. Deen geeft haar wederom de leiding (32) Slechts enkele minuten later krijgt W. v. d. Linden den bal keurig toegespeeld; hij maakt geen fout (4—2). Na rust wordt onmiddellijk weer in een snel tempo begonnen. Na 15 minuten heeft aanvoerder Versteeg succes; hij brengt den stand op 4—3. Hier mee kwam het einde. Tot slot zij nog gemeld, dat beide partijen een strafworp toegewezen kregen, welke geen succes opleverden. Rohda 3—Haarlem (2—4) Geheel volgens de verwachting heeft Haar- dem zich door een overwinning op Rohda vas ter op de tweede plaats der ranglijst genes teld. Toch is de overwinning in gevaar ge weest, want tot twee keer nam Rohda 'de leiding. Dit gebeurde éien eersten keer reeds binnen het kwartier. De Haarlem-aanval heeft veel pech. Vele schoten stuiten tegen den korf of gaan juist over. Pas een minuut voor rust maakt J. Voetelink 11. Direct na de hervatting heeft Rohda met een afstandschot succes, doch H. Fabel maakt op dezelfde manier weer gelijk. 22. In de derde opstelling is Haarlem veel sterker. Eerst maakt mej. E. Eekhout 23, vervolgens met een handig schot D. Filippo (24). Zon der verdere doelpunten kwam het einde. HAARL. KORFBALBOND Animo. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld Zaterdag 29 Januari: „Onder OnsAnimo 1 09. Gespeeld Zondag 30 Januari: Eensgezind heid—Animo 12. Te spelen Zondag 6 Februari Animo 1 S. V. 3. Aanvang 10 uur. Oefenen Zaterdags van 24.30 uur. T. H. B. "Secretaris P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Wedstrijd-secretaris: C. Roose. Zomerkade 137. Gespeeld Zondag 30 Januari: Afdeeling adsp.: T.H.B.Vondelschool 10. Sen.: Oosterkwartier bT.H.B. 3 10. Amstelodamum IT.H.B. I 43. Te spelen Zaterdag 5 Febr.: T.H.B. 3 Patrimonium, om 3 uur. Zondag 6 Febr.: om '10 uur: T.H.B. 2— Wateiwliet I. Om 2 uur: T. H. B. IVolharding 2. Oosterkwartier. Gespeeld 30 Januari: Oosterkwartier 6T.H.B. 3 10. Oosterkwartier 2Westerkwartier 3 2—0, Oosterkwartier 1—Allen Weerbaar 1 43 Te spelen 6 Febuari: Aurora 2Oosterkwartier 3, 2 uur. H. K. C. „Haarlem". Secretaris: A. M. Brakel. Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 30 Januari: Rohda 3Haarlem 1 24. Haarlem 3Aurora 2 22. Adsp. Haarlem cS.V. b (niet doorgegaan wegens weersomstandigheden) Te spelen 6 Februari: Westerkwartier 3— Haarlem 1 om 2 uur in Amsterdam. Vertrek trein om 12.50 uur. Er wordt gereisd op ge zelschapsbiljet. Wie niet op dit biljet reist geeft dit even op aan H. Arends, Nic. v. d. Laanstraat 36, ook eventueele supporters. Haarlem 2Palvu 1 om 2 uur op ons veld. Adspiranten: "5 Febr.: Haarlem bZwaluwen om 3 uur op ons veld. Voor Haarlem A zal een vriendschappelijke wedstrijd worden aangevraagd. Twaalftalcommissievergadering gaat Woens dag niet door, la tér volgt bericht wanneer. Bestuursvergadering hedenavond om half negen bij den voorzitter, Paarlaarsteeg 4. Buitengewone ledenvergadering van den Haarl, Bond op Vrijdag 4 Febr. in het ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat om 8 uur. Nieuw Flora. Secretariaat: Anjelierstraat 17. Gespeeld Zondag 30 Januari: Volharding 2N. Flora 1. 42. Te spelen Zondag 6 Februari: N. Flora 2 Alw. Ready 1, 2.15 uur. Van Oosten de Bruinstraat. Eensgezindheid Secretariaat: Minahassastraat 12. Gespeeld, 30 Januari, vriendschappelijk: Densgezindheid---Animo I 1— Te spelen 6 Febr.: Oosthoek II—Eensgezindheid, 10 uur. Zij die in liet afgeloopen seizoen op den voorgrond traden. B. VAN DIJK. Na eenige jaren in Amsterdam als nieuwe ling te hebben gefietst in de A.S.C. Olympia en op de Stadionbaan de meeste wedstrijden te hebben gewonnen, verhuisde Van Dijk naar Haarlem, waar hij lid werd van de H.S.V. „De Kampioen". Al spoedig wist hij in' deze ver- eeniging het kampioenschap lange afstand te winnen. In het kampioenschap van Neder land werd hij 3e achter Van der' Linden en Steenbergen. In Groningen won hij met den Amsterdammer Visser een drie-uurkoppel- wedstrijd. In 1931'32 en '33 behoorde hij bij de beste Nederlandsche amateurs. De volg orde was steeds Van Egmond, Van der Linden, B. Leene en Van Dijk. Veel koppelwedstrijden met Van der Linden heeft hij gewonnen; o.a. in 's-Hertogenbosch, Blerick. Oostburg, Eindhoven, Tilburg en an dere plaatsen werden eerste prijzen behaald. In een landenwedstrijd te Blerick wist Van der Linden de sprint te winnen, Van Dijk de achtervolging. Gezamenlijk wisten zij de tweede plaats te bezetten in een koppelwed- srijd achter B. LeeneVan Rossum vóór de beste Duitsche koppels. Het laatste gedeelte van dezen koppelwedstrijd moest Van Dijk alleen rijden, daar zijn koppelgenoot door te hard aanzetten over de balustrade was ge vlogen. In Eindhoven won Van Dijk een sprintwed strijd vóór Van Egmond, Van der Linden en Van Hoek; in een achtervolgingswedstrijd mèt Van Egmond wist hij eveneens te zegevieren. Bij „Die Grosze Sportwoche von Rheinland" te Keulen bezette hij in een troóstwedstrijd de derde plaats achter Cozens en Knudsen. Op de Rijswijksche wielerbaan heeft Van Dijk ook veie successen behaald. Hij werd daar o.a. winnaar van den Englebert-sprint- wedstrijd. In een zevental wedstrijden wist hij te zegevieren van de beste Nederlandsche amateurs en onahankelijken. In 1932 werd hij in Amsterdam kampioen van Noord-Holland vóór Van der Linden en 70 andere renners. In 1933 werd hij met ge ring verschil door Chaillot in de wereldkam pioenschappen te Parijs geklopt. In het kam pioenschap van Nederland werd hij 3e. Op de tandem met Van der Linden heeft Van Dijk o.a. veel wedstrijden op het Stadion gewonnen. Hij won den grooten Stadionprijs sprint. In Bocholt won hij een tijdrace en bij dé opening van den winterbaan te Antwerpen werd hij tweede in een sprintwedstrijd. In 1934 werd Van Dijk onafhankelijk ren ner. Als ploegmaat van Van der Leur won hij verschillende koppelwedstrijden, o.a. te Half weg en Alkmaar. Op de Vekabaan te Amster dam won hij een afvalwedstrijd van de beste professionals. Met W. Metz werd hij 2e in een 100 km kop pelwedstrijd; in Heemstede met Metz No. 2. In een internationaal veld 's wereld beste ren ners, o.a. Wals, Slaats, Zims. Kuster, Broc- cardo, Guimbretière, van der Heijden, de Wolff, bezette hij met Metz op de Vekabaan de 4e plaats. In zijn club werd hij vijf maal kampioen over den korten en langen afstand. Van Dijk is kampioen van Haarlem 1936; in 1937 bezette hij de tweede plaats. Hij werd sprintkampioen op den weg 1937 van de H.S.V. „De Kampioen". In de Kampioenschappen van Nederland 1937 is hij met gering verschil in de demi-finale geslagen door Van Rossum. In een koppelwedstrijd te Halfweg werd hij dit jaar met Jac. van Egmond No. 2, Hoewel Van Dijk reeds tot de oudere garde gaat behooren. kan hij nog niet besluiten, de wielersport vaarwel te zeggen. VOETBAL. Frankrijk—België (5—3) In het stadion te Parijs is Zondagmiddag een interland-voetbalwedstrijd gespeeld tus schen Frankrijk en België, welke door de Franschen, die den laat-sten tijd zeer op den voorgrond treden, met 53 gewonnen. Met de rust .was de stand 22. VIERDE KLASSE. V. V. B.—HALFWEG 0—0. Beide elftallen verschijnen met een inval ler. De Halfweg-aanvoerder wint den Loss en kiest het windvoordeel. Dit brengt de gas ten reeds direct voor het V. V. B.-doel en zij forceeren een corner, die niets oplevert. De halflinie der thuisclub, die verdienstelijk speelde, zoowel verdedigend als stuwend, weet het spel verdeeld te houden. Terwijl Halfweg de aanvallen over de vleugels leidt past V. V. B. te veel het korte spel toe. Tactisch wel licht verantwoord, maar het wordt niet met de noodige snelheid uitgevoerd om gevaarlijk te zijn, bij de steeds resoluut ingrijpende verdediging van Halfweg. Voor rust is het meest V. V. B,, dat domineert. Apon wordt stevig bewaakt. Een vrije trap, even buiten het strafschopgebied wordt door Bakker zui ver voor doel geplaatst, maar corner ge werkt. De Hali'weg-achterhoede grijpt in de meeste gevallen te forsch in. Eenige malen moet daartoe het spel worden onderbroken, om een speler bij te werken of om vrije schop pen te nemen Geleidelijk weet Halfweg het spel te verplaatsen en voor het doel der V. V. B.'ers te opereeren. Mede door den schuin over het veld staanden yrind is het plaatsen echter te onzuiver, om gevaarlijk te zijn. Twee gevaarlijke situaties ontstaan nog voor het doel van de thuisclub. Bij één van de Halfweg-aanvallen stuit de bal van de boven lat in het veld. Na rust, als de thuisclub het windvoordeel geniet, is het juist Halfweg, dat in het eerste kwartier het initiatief neemt. De halflinie trekt zich dan ook terug en weet het spel te verplaatsen. Te onsamenhangend is echter het spel der voorhoede van V. V. B., terwijl de goed-spelende verdediging der thuisclub, de goed opgezette aanvallen van Halfweg on derbreekt. In het laatste kwartier zet de thuisclub een hevig offensief in. De sterk- agressief spelende verdediging van Halfweg beheerscht echter de situatie. Zelfs weet zij zich nog vele kansen te scheppen. Éénmaal is zelfs Olivier gepasseerd, maar de scheids rechter kent dit doelpunt niet toe. wegens buitenspel. V. V. B. verslapt in de laatste mi nuten. Met een aanvallend Halfweg komt het einde van een wedstrijd, die de koude om het veld niet kon doen vergeten. MANNEN ZANGVEREENIGING ELECTRISCH MATERIEEL N.S. In de nieuwe zaal van gebouw Odeon. gaf Zaterdag jj. bovengenoemde Zangvereeniging haar feestavond. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heer Henk Verhagen, den groei van het koor. Het Ensemble Nibbering zorgde voor het mu zikale gedeelte van het programma. Door het koor werden eenige Zangnummers ten gehoore gebracht, die veel applaus oogstten. De humorist-conferencier Mr. Jonnie en de accordeonist Jack Miller verzorgden op uitste kende wijze het vroolijke gedeelte van den avond. Een gezellig bal onder leiding van den heer J. Deen besloot dezen geslaagden feestavond. KORPS MOTORDIENST. De ondei-officieren van het K.M.D, die vorige week hebben deelgenomen aan het 36e Wapen- feest van den K.O.O.S. zijn er in geslaagd met totaal 13 prijzen naar Haarlem terug te komen. Als korpsprijzen werden behaald; le prijs flo ret, 2e prijs sabel, 3e prijs geweer en 4e prijs sabel, terwijl zij als best geplaatsten in de korpswedstrijden in het bezit kwamen van den daarvoor beschikbaren wisselbeker. Aan personeele prijzen werden behaald: door den heer H. Drent in de Hoofdafdeeling sabel 4e prijs, in afdeeling I degen 3e prijs; door den heer T. W. L. Suk in de afdeeling I floret 3e prijs; den heer J. M. v. d. Kamp in afdeeling I sabel 3e prijs en in de hoofdafdee ling floret 8e prijs; den heer W. M. D. Brink in afdeeling I geweer 3e prijs en in afdeeling II sabel en degen 11e prijs. De deelnemers werden Zaterdagmorgen door den korpscommandant, luitenantekolonel A. A. M. van Loon, gelukgewenscht met, de behaalde resultaten en bedankt voor de wijze waarop zij den naam van het korps hadden hoogge houden. Reserveert heden Telefonisch HEDEN EN MORGEN IN DE COSY CORNER (Adv. Ingez. Med.) BIJBELLEZING GAAT NIET DOOR. Wegens de geboorte van de Prinses zal de bijbellezing in wijkgebouw van dr. Weener, die hedenavond zou plaats hebben niet door gaan. FAILLISSEMENTEN IN 1937. Uit de voorloopige cijfers betreffende de uitgesproken faillissementen over 1937, in deze mededeeling gepubliceerd door de afdee ling gerechtelijke- en armenzorgstatistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat het totaal aantal uitgesproken faillisse menten in genoemd jaar in Nederland zeel- belangrijk is gedaald, nl. van 4405 in 1936 tot 3125 in 1937 (vermindering van 1280 of 29 pet.). BIJZ. VRIJVV. LANDSTORM. Propaganda vergadering afdeelbigen Cruquius en Bennebroekerbrug. Op Vrijdag 4 Februari zal door de plaatse lijke subcommissie Cruquius van de B.V.L. een feestelijke propaganda-vergadering wor den gehouden in het theehuis der stichting Cruquius. Aan iedere Landstormer zal een reproductie van het schilderij van Willy Sluiter worden aangeboden. Als spreker treedt op de heer J. A. Neuyen Jr., propagandist uit Amsterdam. WISSELKOERSEN Amsterdam. 10.15 uur Londen 8.96 7/8 Berlijn 72.18 Parijs 5.85 Brussel 30.28)4 Zwitserland 41.47^4 New-York 1.79 3/32 VEEMARKT. Amsterdam, 31 Januari Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 496 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 72—80, 2e kwaliteit 64—70. 3e kwaliteit 52—62 per K.G. slachtgewicht. 78 melk- en kalfkoeien 180—250 per stuk: 55 vette kalveren: 2e kw. 68—80, 3e kw. 80f66 per KG. levendgew'cht. 78 nuchtere kalveren 8--12 per stuk; 30 schapen 20—35 per stuk; 390 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90—110 K.G. 7071 zware varkens 6P—7n vette vu-'.-->ns 63—69 pêr K.G. slachtgewicht; 2 paarden. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 21