Ouderdom en ïeugd vereend in Kermisvreugd. Het Groote Marktplein als dansvloer. H.D.-Vertelllti STEGEMAN'S échte GELDERSCHE WOENSDAG 2 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD S Het hoofdkantoor van Haarlem's Dagblad in de Groote Houtstraat in feestverlichting. Momentopnamen van het straatvermaak. Eergisteravond was er reeds Oranjevreugde teover in de stad. En gisteravond weer. Men zou zoo zeggen dat er geen verschil is tusschen twee van zulke avonden. Niets nieuws meer te vertellen? TochAllereerst een bijzon derheid van geïnteresseerden in massa-psy- chólogie. Gisteravond was verreweg de groot ste drukte op de kermisterreinen, in tegen stelling tot Maandagavond, toen de menschen- menigte hoofdzakelijk de Groote Markt op zocht, via alle verkeersaders, die daar uit monden. Neen, het hart van de vreugde klopte dezen avond wat de op straat waarneem bare zijde van de Oranjeviering betrof voor en in en om de fantastisch verlichte kermis kramen. De draaimolens maalden voort. Er zijn op een kermis vele levensbespiegelingen te maken. De menschen doen er graag zooals wij door-de-week, wanneer zij hun placht- matige dagtaak vervullen, niet kunnen doen. Daartoe gebracht door één groot vreugde- gevoel wilde men even ontkomen aan de dagelijksche noodzakelijkheid. Er stond een tent met een soort vestjeszaktheater. De vrouw zonder hoofd. Er was een vrouw zonder hoofd te zien. En we dromden allemaal luidruchtig onder het tentzeil tezamen. We wilden de vrouw zonder hoofd zien. „Ze hadden beter een man zonder hoofd kunnen nemen, die zijn er veel meer", merkte een meisje op. Hatelijk van haar. Maar op een kermis doet iedereen zich voor zooals hij of zij in werkelijkheid niet is. Men wil even anders zijn dan gewoonlijk. Van alles wat op een kermis gedaan en gezegd wordt is niets ge meend. Maar de vrouw zonder hoofd was wel meenens! En hoe. Eerst kregen we een ouver ture van een magiër die een bizar gekleed meisje in trance bracht. Ze begon van louter bezetenheid te zweven. Met een beetje veel fantasie kan je erin gelooven. Niet te critisch zijn. Daarvoor is een kermis niet. Toen kwam de clou; de vrouw zonder hoofd. Spiegeleffec ten ongetwijfeld. Was dat nou alles? We voel den ons bekocht voor ons dubbeltje en velen met ons. Maar we wilden ons bekocht voelen. Daarom kwamen wij op de kermis. Eindelijk eens géén waar voor je geld. Eindelijk eens geen financieele geleerdheden van vraag en aanbod, geen koopmanschap. Eindelijk eens bedot zonder spijt of nijd. Integendeel met de grootste vroolijkheid. Men had plezier voor tien. En niet alleen degenen, die de vrouw zonder hoofd hadden gezien, raakten later hun eigen hoofd kwijt, via vele tuimelingen in de draaimolens en tochtjes en de auto's, waarin je zoo lekker zonder dat er een agent in de buurt is tegen alle verkeersregels, alle stop borden, roode lichtjes en dergelijke verorde ningen kan zondigen. De ontgoochelde scherpschutter. Voor de schiettenten werd veel met spek geschoten. De kermis heeft ook een jagers latijn. Maar het aantal goede schutters viel inderdaad erg mee. Maar de prestaties wer den niet naar waarde beloond. Een heer schoot ook uit zijn dagelijkschen slof oftewel pan toffel waaronder hij zat en trof de schijf heel goed: 26 punten! Hetgeen echter niet voldoende voor een prijs bleek. .,31 tot 36 pun ten moet U daarvoor halen meneer" zei de schiettentbaas. En de kermisjager hield van opschieten, nam het geweer weer ter hand en richtte. Zoo uit de verte, voor de toonbank vandaan te zien driemaal roos! Maar dicht bij onthulde de schietschijf mitsgaders eenig deskundig commentaar van den opper-cowboy, sheriff van de Wild West tent, dat het getal 31 nog niet bereikt was. Geen prijs dus. „Wat zeg je me daarvan" zei de in zijn schut*-erstrots getaste schijfschutter. Maar ten gedeelte van het slotnummer, de woorden „Leve ons Vorstenkind" omkranst door een kleurenspel van licht. meneer, daarvoor is het toch kei-mis. Als je je niet bekocht voelt dan is het geen echte kermis meer. En de teleurgestelde schutter be greep. en hij lachte, haakte in met een paar voorbijhossende paren en verdween in de joelende dicht opeengepakte menigte. Lang zaam bewoog de menschenmassa zich van de eene tent-naar de andere. Soms raakte je wat je noemt vast in de menschen als een Pool- schip in het pakijs. Maar reddingsbrigades van hossende jongelieden en meisjes met Oranjemutsen op verlosten je al vlug uit je isolement en brachten het ijs weer aan het kruien. Zij, die aan de touwtjes trekken. Menschen willen graag aan de touwtjes trekken. Voor weinigen is dit genoegen in het dagelijksch leven weggelegd. Maar op de ker mis kan iedereen aan de touwtjes trekken, voor de somma van een dubbeltje. En velen deden het. Met averechtsch resultaat soms. Maar vaak .werd ook een nuttig voorwerp op- gevischt uit de uitgestalde snuisterijen en speelbeesten, waarvan de honden favoriet waren. Men kan aan de menschen, die door de stad liepen, zien of zij op de kermis waren geweest, want menigeen voerde zoo'n groote hond met zich mee of liep met een voor de prijs van een dubbeltje onwaarschijnlijk groot pakket in de armen. In de poffertjes kramen wentelden de producten van koeke- bakkerskunst zich om en om in de pan, sis send, heerlijke trek-opwekkende geuren ver spreidend. Het muziekrepertoire van de ver schillende gramofoon-installaties was niet bijzonder groot, want wat dat betrof waande men zich overal op dezelfde plaats. Maar wan neer de toonen zoo door elkaar klonken en zoo heerlijk melodieus tegen elkaar indruisch- ten dan hoorde men vele origineele nieuw toegepaste geluidsmogelijkheden, die menig componist van moderne muziek tot nadenken zouden kunnen stemmen. En zoo was dan de heele kermis gisteravond, zooals zij zich kleu rig en lichtend van het Wilsonplein via de Raamgracht en het postkantoor verder slin gerde, één feest van alles wat met logica en redelijkheid spotte. Jong en oud vereenigde zich in kermisvreugd. Overal zag men dingen, De Tango. Gaston zat geduldig te wachten tot de be diende van het reisbureau den deftigen En- gelschman geholpen had en om den tijd te dooden bestudeerde hij aandachtig de fraaie bont gekleurde platen van Tirol en Zwitser land. Die studie ging gepaard met eenige wee moed, want Gaston was overtuigd, dat hij nooit genoeg zou verdienen om zich de weelde van een reisje naar die zalige oorden te kun nen veroorloven. Er kwam zelfs een gevoel van schaamte bij. Hij kende genoeg Engelsch om te verstaan wat de B'rit op het hart had. De bediende stond hem vlot te woord en rekende uit wat een een tocht naar Egypte voor twee personen zou kosten. En Gaston bepeinsde of de man hem zoometeen met evenveel be leefdheid zou voorrekenen wat z ij n snoep reisje naar Holland zou kosten. Lieve deugd, wat duurde dat lang. De'Brit had vermoedelijk een zee van tijd. Hij moest eens weten dat het liefste meisje van Parijs nu al van twee uuur af op den hoek van het Place Oriental stond te wachten. Bij de ge dachte aan Mimi voelde Gaston zijn bloed sneller kloppen. Drie dagen met haar in Hol land beteekende duizend maal meer dan drie weken zonder haar naar Cairo. Plotseling spitste hij de ooren. Ergens-in een achterkamer klonken klanken. Iemand sloeg enkele toetsen op een piano aan. Het was geen wonder dat Gaston scherp luisterde. Zijn broodwinning was het maken van luchtige mu ziekjes en het succes van één, een slow-fox, veroorloofde hem het komende uitstapje. Het waren vreemde, chaotische klanken, die tot het kantoor doordrongen. Alsof iemand zonder eenige bedoeling enkele toetsen aan sloeg. Maar plotseling schoot hij recht over eind en sloot de oogen. Nu zweeg het bizarre geluid. Maar Gaston tuitte de lippen en begon zacht een wijsje te fluiten. Het begin van een tango. De laatste klanken van de piano had- zooals men ze daags niet ziet, overal deden de menschen zoo als zij door de week niet doen. Alleen de draaimolen maakte op deze kermis psychologie een uitzondering. In deze instel ling ziet men geen contrast met het alle- dagleven, doch veeleer een directe afspiege ling van de tredmolen van het alledagbestaan. Maar in de kermisdraaimolen kan men zich lachend en joelend, veerend en hossend, val lend en weer opstaand, en altoos opgewekt en lachend in den cirkelgang mee laten voe ren. En of dat in het leven van alledag altoos het geval is? Openluchtdancing cp de Groote Markt. den dat begin gevormd en onmiddellijk had hij gevoeld, dat er een muziekje in stak. Tot verbazing van den Brit en teleurstelling van den bediende, haastte hij zich even later zonder te groeten de straat op. Vergat zelfs de bekoorlijke Mimi en rende naar huis, Pas toen de nieuwe tango in groote trekken op papier stond, herinnerde hij zich de afspraak en ijlde naar het Place Oriental. Wel was de jonge vrouw een beetje uit haar humeur, maar toen zij alles vernomen had, gaf ze hem een kus en daarna bespraken zij samen de plaats bewijzen voor den D-trein naar Amsterdam. Tusschen een bezoek aan Volendam en een rit met een touring-car naar den Haag in, werd de tango voltooid. Dien avond in het vreemde Nederlandsche hotel konden Mimi noch Gaston vermoeden, dat dit wijsje over twee maanden door half Europa gespeeld zou worden en dat ook de jazz-band van het ho tel er triomphen mee zou oogsten. Gaston noemde haar „Weemoed" en de eerste regels van het refreintje waren „Tout homme a deux pays; le sien et puis la France. Terug in Parijs begaf hij zich onmiddelijk naar zijn uitgever. Maar monsieur Guillaume zag niets in het meesleepende en echt Fransch weemoedige melodietje. Hij vond het te sen timenteel. Gaston was diep teleurgesteld en liep naar een ander. Deze had ooren naar het geval en gaf de tango reeds drie weken latei- uit. Het succes kwam de eerste dagen bij stuk jes en beetjes. Pas toen een der grootste Pa- rijsche dansorkesten het muziekje op zijn re pertoire had genomen, was Gaston's naam in dit genre gemaakt. Na een schitterend con tract volgden uitnoodigingen van gramofoon- maatschappijen en radio-omroepen. In min der dan geen tijd floot, iedere straatjongen „Tout homme a deux pays". Gaston's mager maar innemend gelaat verscheen in de tijd schriften. Hij moest een secretaris nemen om zijn correspondentie af te doen en stelde met een den huwelijksdag vast. Bovendien was hij zoo verstandig alle honoraria naar de Bank te brengen. Want hij wist dat dergelijke suc cessen even snel geluwd zou zijn; dat het ja ren zou kunnen duren eer hij weer een der plaats gehad. Zij hebben geleerd te bidden en te werken en dat zullen ze tot het laatst toe doen. Daarom wilde 'de heer Wierda de woorden nazeggen van minister-president Dr. H. Colijn: „Geve de Almachtige God, dat Zijn zegen ook verder ruste op ons Koninklijk Huis en op het aan dat Huis zoo verknochte volk van Nederland". Staande zongen de aanwezigen daarop twee coupletten van het Wilhelmus. De voorzitter deelde mede, dat de nummers van het programma vlug afgewerkt zouden worden, omdat eenige medewerkenden ook nog de bijeenkomst van de Geref. Meisjes- en Jongensvereenigingen in het kerkgebouw aan den Kloppersingel zouden opluisteren. Med.) gelijk goudmijntje zou aanboren. Toen half Europa zijn tango speelde lieten Mimi en Gaston hun huwelijk inzegenen en een half uur voor hun vertrek naar Zwitser land, waar zij de wittebroodsweken zouden doorbrengen, zei Mimi: „Wat denk je er van lieveling, zouden we nog niet gauw een be zoek aan het reisbureau brengen? Tenslotte hebben we daar alles aan te danken." Zoo was het ook, want de klanken van de piano waren uit een der kamers van dat ge bouw tot Gaston toegevloeid. Ze namen een taxi en een kwartiertje later stonden ze voor het loket. Dezelfde bediende van toen boog zich naar den jongen beroemden componist over. „Even denken," zei de man peinzend. „Ja, dat kan alleen de huishoudster zijn geweest. Zij speelt een beetje piano, ik zal haar roepen." Een kleine lachende vrouw stond even latei- voor hen. Gaston legde haar het geval uit en tastte in zijn welgevulde portefeuille. „Wij wilden u niet vergeten," zei hij vriendelijk. „Mogen wij u 1000 francs aanbieden, om een cadeautje te koopen? En hier is exemplaar van de tango." Mademoiselle Noir scheen de situatie niet buitengewoqn goed te begrijpen. Niet direct tenminste. Maar zij lachte dankbaar en nam de bankbiljetten gretig in ontvangst. Zoo'n buitenkansje had ze niet verwacht. En bei den opgelucht en met een tevreden gevoel na men Gaston en Mimi afscheid en lieten zich naar het station brengen. Een tijdje stond de huishoudster met een ernstig gelaat door het venster naar buiten te kijken. Den achtste moest het geweest zijn, wat drommelmaar toen was het kamer- dag' geweest. Toen had ze beslist niet piano ge speeld. Eensklaps ging haar een licht op. Haar mond viel wijd open en toen holde ze naar de keuken, waar een jonge zwarte poes in het ron licht lag te spinnen. „Jij schat!" riep ze stralend. „Ik herinner me net. al. Jij hebt wat lekkers verdiend, deug niet. Want dien middag heb ik je tot; twee keer toe van de piano moeten jagen!" HANS DE LA RIVE BOX. 0eReuienbusisheel voorde/,q/ (Adv. Ingez. Med.) weg, Ds. Siertsema en nog eens door den heer Geuzenbroek. De voorzitter dankte alle sprekers en me dewerkenden. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze' gesloten Hel volksfeest in het Krelagehuis. De gevel van het Krelagehuis werd Dinsdag avond belicht en met reden: daar toch werd het volksfeest gegeven, dat een voox-naam onderdeel vormde van het programma van den Nationalen Feestdag- en uitnemend ge slaagd mag genoemd worden. De beurszaal van het Krelagehuis leent zich uitstekend voor zulk een feest. Over gebrek aan ruimte heeft men daar niet te klagen en de verlich ting laat niets te wenschen over. Tegen een der wanden was een groot podium opgesla gen, waar een zeer goede band, die van „The Haarlem Swingers", onvermoeid speelde. Bo vendien was er op dit podium nog meer dan genoeg ruimte over om aan verschillende al tisten gelegenheid te geven, hun prestaties te doen bewonderen. En voor bewonderen was hier inderdaad alle aanleiding: den heer Theo Bouwmeester was het gelukt een negental beschaafde artisten te engageeren, die elk op zijn of haar gebied het beste geven, wat maar te geven is. Het was alles „af", zoowel de toe ren van Sayton en Ruth, de kunstwielrijders, als die van de muzikale accrobaten The 3 Retlens en de Ikarische spelen van Halley en Johnny. De kogeljongleurs. Charley and Toto deden merkwaai'dige dingen en vergeten wij dan ook niet de mélange-act van Show-hoy! De zaal was stampvol en de talrijke feest- gangers volgden met de grootste belangstel ling de verrichtingen der artisten. Dat er druk gedanst wei-d behoeft nauwelijks te worden gezegd en nu en dan zorgde een muziekcorps, dat een „muzikale ommegang" door de zaal kon worden gemaakt. In het restaurant kon men ververschingen gebruiken; ook deze zaal was al vroeg flink bezet en er heerschte een vroolijke feeststem ming die er in den loop van den avond niet minder op werd! Vuurwerk in den Hout. Reeds om tien uur stroomden de eerste feestvierders de stad uit naar het Paviljoen, waar in den loop van den dag de vuurwerk- stellages waren opgezet. Steeds meer menschen gingen de Dreef af naar den Hout; het was alsof de stad leegliep. Troepen hossende jongelui kwamen zingend en „yellend" naar het terrein en voegden zich onder de wachtende menigte, tot het één compacte menschenmassa werd. Klokke tien schoot de eerste vuurpijl de lucht in. die met een donderende knal het vuurwerk opende. Kleurige fonteinen lieten een vonkenregen op het gras neerdalen, vuurpijlen schoten door den nachtelijken hemel en spatten uit een in massa's roode. gele of groene sterren, die den heelen omtrek in gloed zetten. De „telegraaf" schoot fel lichtend tusschen de boomen en donderbussen knalden dreunend over het veld. en elk nummer werd met een algemeen „oooh! "-geroep toegejuicht. Om elf uur ontbrandde het laatste stuk. Temidden van een zee van vonken verschenen de hel lichtende letters „Leve ons Prinsen kind". Het Wilhelmus weerklonk, dat door allen werd meegezongen, toen een harde knal en het was uit. De menschenmenigte trok weer langs de Dreef, nu naar de stad, en vulde weer de toch nog drukke straten, die de meesten eerst te gen middernacht weer verlieten. SOEFI BEWEGING HOLLAND. Men schrijft ons: Vrijdagavond 4 Februari zal in de zaal van het gebouw van het Nut (Lange Veerstraat 16) de heer E. A. Mitchell, een bekend journalist en publicist uit Southampton, een lezing hou den over „Moderne Psychologie en Soefisme". De heer Mitchell is een opmerkelijk figuur, die in zijn land bekendheid verwierf door zijn tooneelstuk „The private life of Charles Dickens". De heer Mitchell, die uitnemend op de hoogte is met de resultaten der moderne psy chologie, verleende daarvan fijne trekken aan zijn ai-beid, zooals o.a. ook blijkt uit zijn Britsch-Indisch drama „Fourth Man In" en zijn één-acter „Getting at the Truth". In de lezing, welke de heer Mitchell houdt, zal hij o.a. een exposé geven van de raakpun ten. welke de hedendaagsche psychologie en de oude Soefi-wijsheid onderling vertoonen, om tevens door middel van vergelijkingen de waarde van beide te belichten. Daar hij deze stof aan een jarenlange studie ondei-wierp en o.a. in nauw pex-soonlijk con tact verkeerde met den stichter der Soefi-Be- weging, Inayat Khan, mag woi-den verwacht, dat hij zeer interessante gezichtspunten zal ontwikkelen. Hij is bovendien een zeer e^-d causeur. LEGER DES HEILS. In vele plaatsen van Nederland worden Bij zondere samenkomsten gehouden, die worden aangekondigd als: „Twee Dagen van Veroot moediging en Toewijding", Deze bijeenkomsten worden te Haarlem ge houden in het gebouw van het Leger des Heils Schagchelstraat 26. op Woensdag 2 en Donder dag 3' Februari, onder leiding van Luit.-Kolo nel N. J. v. d. Hoven, bijgestaan door vele Offi cieren van het Divisie Hoofdkwartier. Ook zal mede aanwezig zijn; Adjudant Ramaker iZen- dings-Officieri van Ned. Oost Indië. Aanvang der samenkomsten; Woensdag 3 en 8 uur n.m. Op Donderdag 10 uur v.m. en 3 en 8 uur n.m. „FEESTWEEK IN SALZBURG Zaterdag 5 Februari zal in den Stadsschouw burg te Haarlem door het Centraal Tooneel, Dir. Cees Laseur, de première gaan van „Feest- week in Salzburg". Cees Laseur speelt hierin dezelfde rol. waarmede hij in Londen groot succes oogstte. Verdere medespelenden: Rie Gilhuys. Marv Dresselhuvs, Mien Duymaer van Twist Cor Hermus. Gerard Schild. Dick van Veen. Jan C de Vos, Sophie Stein. Lucas Wensing, Ans Koppen. Peronne Hosang. Chris- Baav. .loan Remmells, Diny Heynes. Op de Groote Markt was een merkwaardig verschijnsel te zien. Of de kermisstemnung naar hier overgeslagen was? In ieder geval was er een soort openlucht-dancing ontstaan. De goegemeexxte danste er op gemeente- muziek. meesleepende walsen o.a., die uit de stalen stem van het stadhuis klonken. En men danste niet zoomaar. Men hoste niet. Neen, het was zeer serieus. Hier kon men zien dat Haarlem goede dansmeesters heeft. Heer lijk schoven de paren in driekwartsmaat over de dansvloer van straatkeien, waarop over dag de duiven gevoerd plegen te worden. Aan gene zijde werd een concurreerende openluchtdancing geopend, die dadelijk ook veel clientèle trok. Gelukkig dat dit ver schijnsel zich niet nog verder uitbreidde want anders hadden we nog een verslagge ver moeten sturen voor de oprichtingsverga dering van de Bond tot ordening van de be langen der openluchtdancinghoudei-s. En Lourens Coster stond het gedoe bene den hem, in de flakkerende schijn der vreug devuren, onaangedaan gade te slaan. Achter hem rees de vei-lichte toren van de St. Bavo omhoog in het donkere spansel. Lourens Coster stond in het duister. Niemand lette op hem, den uitvinder van de boekdrukkunst, de kunde om kranten te maken Maar ik bedacht, zonder hem had dit ver slag het licht niet gezien. Feestavond Geref. Jeugdcentrale. Zelden hebben we de groote zaal van het gebouw der Haarl. Jongemannen Vereeniging aan de Lange Margarethastraat zoo vol gezien als Dinsdagavond, toen daar de Geref. Jeugd centrale voor Haarlem en Omstreken de ge boorte van Prinses Beatrix Wilhelmina Arm gard vierde. Met de plaatsruimte was gewoe kerd; er was geen stoel onbezet. Velen moes ten zelfs teleurgesteld terug gestuurd wor den. De bijeenkomst wei-d geleid door den heer W. Wierda, die na de gebruikelijke opening een welkomstrede hield. Hij deelde mede, dat ook de jeugdige Calvinisten de jonggeborene te Soestdijk aan Gods genade opdroegen. Door deze geboorte heeft men de zekerheid ver kregen, dat de regeering van Oranje besten digd zal blijven tot in een verre toekomst, tot heil van een vrije kerk in een vrijen staat. Ook de leden der Geref. Jeugdcentrale willen uiting geven aan hun blijdschap over de heuglijke gebeurtenis, die in Soestdijk heeft Het woord werd daarop verleend aan den here W. Geuzenbroek, die eerst herin nerde aan de groote spanning, waaraan het Nederlandsche volk in Januari ten pi-ooi is geweest. Spreker was er zelf oo kvan in de war geraakt, want toen hem gevraagd was, of hij bereid was op dezen avond een feestrede uit te spreken, had hij gevraagd: „Wanneer?" (Gelach). De heer Geuzenbroek had tot titel voor zijn onderwerp gekozen: „Als het kindje binnen komt, juicht heel het huisgezin". Ons heele land, ons heele huisgezin juicht van blijdschap over de geboorte van Prinses Beatrix Wilhelmina A-mgard. En de Geref. Jeugdcentrale wil natuurlijk niet achterblij ven. Als we ons volk zien als één gezin, dan denken we tegelijkertijd aan Oranje. Dat was al zoo, toen Prins Willem I als een vader in het gezin terugkeerde. En wat spreken we niet gaarne over Koningin Wilhelmina als onze. landsmoeder; het volk draagt haar- op de ar men. Wij danken God, dat Hij deze nieuwe spruit aan den Oranjestam geschonken heeft De leden van de Geref. Jeugdcentrale willen hun verknochtheid aan het Huis van Oranje tooneii; door den gezamenlijken strijd is de band tusschen Nederland en Oranje hechter en vaster aangeknoopt. De heer Geuzenbroek eindigde zijn gloed volle en geestdriftig toegejuichte rede met den kreet: „Leve onze Koningin! Leve het Prinse lijk paar! Leve Prinses Beatrix!* Deze kreet werd door de aanwezigen enthousiast her haald. Hiermee was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen. Het verdere gedeelte werd gevuld met zang, voordrachten en muziek. Vooral de heer Sjoerd Buwalda wist er met zijn geestige kwinkslagen de gezellige stem ming in te houden. En met zijn voordrachten had hij ook veel succes. Dat hadden ook de gebroeders Geuzenbroek en de heeren Jac. Zomer en Jan Schuuring. De medespelenden in de alleraardigste „Ge boorterevue" hadden na elk bedrijf een dank baar en welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Dat geschiedde ook met !t spreekkoor ,De Oranjeboom", onder leiding van mejuf frouw Ali van 't Wout, die van het lange wachten op de heuglijke gebeurtenis een dankbaar gebruik had gemaakt. Er was flink gerepeteerd; de rollen zaten er uitstekend in. Na de pauze werden nog geestdriftige woor den gesproken door Ds. Veenhof, Ds. Hoor- De tallooze toeschouwers bij het vuurwerk dat in de Hertenkamp ontstoken werd. Deze foto is gemaakt bij het magnesiumlicht van het vuurwerk. KOUD, NAT EN HONGERIG EN DAN HEETE SNERT MET DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9