jECovrroi L I N H.D.-V erteSHim BEZOEKT Geweldige attracties DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VOOR DEN KANTONRECHTER ONFRISSCHE SOEPBEENTJES. Een juffrouw kwam op een Maandagmor gen over het juiste tijdstip was men het niet eens, maar we kunnen zeggen omstreeks half tien bij een slager en vroeg een par tijtje soepbeentjes. Zij kreeg het gevraagde en ging er mee naar huis, waar ze de beentjes uitpakte; toen trof haar een geur, dien men liever niet aan een dergelijk artikel ruikt. Ze pakte de beentjes weer in en ging terug naar den slager, wien zij verzocht, ook eens aan de beentjes te ruiken. De slager deed het of deed maar alsof, maar verklaarde in elk geval met overtuiging, dat de beentjes een beste pot soep zouden opleveren. Dus nam de juffrouw weer de beenen dit letterlijk op gevat en ging opnieuw naar huis, waar ze het verdachte luchtje opnieuw ontwaarde, maar denkende, dat het bij afwassching zou verdwijnen, overgoot zij het gebeente met heet water en rook opnieuw: de geur werd stank. Weer pakte zij de zaak in en opnieuw con sulteerde zij den slager, maar diens reukorga nen ontdekten nog niets bijzonders en toen verhuisden de beentjes naar het politiebureau waar omstreeks 2 uur namiddags een keur meester de soepbeentjes voor soep ongeschikt verklaarde. De slager kreeg een proces-verbaal en moest zich nu verantwoorden. Hij zei, 'dat de beentjes van Zaterdag waren en als zoo iets een paai' dagen over ligt, wil dit de frisch- heid wel eens schaden, maar bovendien had hij gedacht, dat ze voor den hond bestemd waren, zooals men zoo dikwijls om beentjes voor den hond komt. Neen, zei de juffrouw, ze had van geen hond gesproken, maar soepbeentjes gevraagd, en had de slager zelf niet van een lekkere pot soep gesproken? De ambtenaar meende dan ook, dat de sla ger schuldig was aan het verkoopen van on deugdelijke artikelen, bestemd voor mensche- lijke consumptie en daarvoor was hij al eerder veroordeeld, zoodat het vonnis nu gepubli ceerd zal moeten worden. Geëischt werd f 25 boeten met publicatie in Haarlem's Dagblad, waaraan de kosten, Jpegroot op f 10, ook door den slager moeten worden betaald. De Kantonrechter bevestigde den eisch maar maakte er 2 posten van f 15 van. DE PRIKKAART. In onze schooljaren hadden we reeds prik- boeken, waarmee we grif feitjes veroverden en de kans gaven op bemachtiging van een of ander uitgeknipt prentje, wat begeerlijk was in de oogen onzer kameraden. Geen veldwachter heeft ons ooit bij de ooren gepakt; des veldwachters zoon prikte zoo hard als wij allemaal. Maar groote men- schen zijn dat gaan na-apen, niet met grif fies, maar met stuivers en niet om een prentje maar om sigaren of allerlei prullaria, begeerig in de oogen van groote menschen. Dat mag niet, zegt de Loterijwet. Maar slim als groote menschen zijn, zeggen ze: 't Is geen gewoon prikboek als van vroeger, maar die prikplank is een ingewikkeld instrument en als je nu maar glad genoeg bent, om het ge heim te doorgronden, win je altijd prijzen en doe je de bank springen". De Hooge Raad heeft geconstateerd, dat er nog geen bank was gesprongen en dat geen mensch zoo glad is om altijd raak te prikken en sedert valt de prikplank onder de strafbe palingen der Loterijwet. Daarom eïschte de ambtenaar tegen den winkelier die deed of hij het niet wist f 10 boete. We Kantonrechter veroordeelde tot f 6 en verwees de prikplank ten vure. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 4 FEBR. Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.Keulen 9.40 Diversen 10.35 Pa rijs Radio 11.20 Keulen 1.20 Ned. Brussel 1.35 Keulen 2.20 Diversen 3.05 Parijs Radio 3.20 Keulen 5.20 Parijs Radio 6.20 Keulen 8.35 Pa rijs Radio 8.50 London Regional 9.50 Keulen li.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 12.50 Droitwich 1.35 London Regional 7.20 Pauze 7.25 Droitwich 8.05 Lon don Regional 9.20 Doitwich. 9.40 Weenen 10.50 London Regional li.20 Droitwich Progr. 5: 8.00 Diversen 7.00 Eigen gramo- foonplatenconcert: Populaire Avond. 1. With sword and lance, Reg. Dixon; 2. Waldteufel Reigen, Regal Salon orkest; 3. Bagatelle ouver ture, Ilja Livschakoff; 4. Viennese Memories, Reg. Dixon; 5. Klange 'um Johann Strauss, Ilja Livschakoff; 6. Marinelieder potpourri, Orkest 7. Fifty years of songs, Reg. Dixon. 8. Accele- rationen. Edith Lorand; 9. Blaze away, Reg. Dixon. 8.0012.Diversen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan .het bureau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Politiebureau, Smede- straat, handschoenen: ceinturen: bril; hor loge; 3 portemonnaies; 3 tasschen; zeil; Pouw, Nagtzaamstraat 10 zw., bril; v. Dijke, Padangstraat 14 (of 7), broche; Zomerdijk, Schneevoogtstraat 9. zak cokes; Beentjes, Be- soekistraat 29, hond; v. Kuijk, Soerabaja- straat 13; Heemstra. Pegasusstraat 50, hor loge; Asyl, Ridderstraat 11, 4 honden: Asyl. Ridderstraat 11, 2 katten; Frevel, Spaarne- laan 11, kat; Bovenhuizen, Mentawistraat 45. muts; Kroon, Weltevredenplein (28?), muts; Augustinus, Rijksstraatweg 225, mand; Schenke, Indischestraat 77. medaille; Mandje. Leidscheplein 48 rd., muts; Eiken, Nauwe Geldeloozepad 15, muts: Bouman, Dutry- straat 4. portemonnaie met inhoud; Verlaay,' Van Merlenlaan 3, H'stede, portemonnaie met inhoud; v. d. Wal, Abeelstraat 8, porte monnaie met inhoud; Cramer, Jansstraat 10, parapluie; Verdam, Korte Houtstraat 3 rd., penning; v. Marken, Zuider Stationsweg 31, (Bl'daal), portemonnaie met inhoud; Zieren, Van Oosten de Bruijnstraat 99, portemonnaie met inhoud; Geutkens, Groendaalsteeg 16. portemonnaie; Stokman, Raaphorststraat 23, portemonnaie met inhoud; Koch, Leidsche- vaart 494, portemonnaie met inhoud; v. Ever- dingen, Platanenlaan 9A, (Bl'daal), porte monnaie met inhoud; Wessels, Krelagestraat 25, portemonnaie met inhoud; Coulon, Caste- leijnstraat 6, portemonnaie met inhoud; Hoo- genhorst, Lorentzplein 3, rijwielplaatje; Ca- landt, Brouwersstraat 102, rijwielplaatje; Ver- nie, Javastraat 69, riem; Akkerman, Da Costastraat 6, rijwielplaatje; v. Dijk, Harmen- jansstraat 85, schoenen; v. d. Aar, Lange Mar- garethastraat 4 rd., schoen; Sporry, Zonne- laan 19, tasch; Wijkhuizen, Kolkstraat 23 rd., tasch; Verbeek, P. C. Hooftstraat 92, tasch; Captijn, Schagchelstraat 17, vulpen; Wit, Iordenstraat 39, vulpen; Busé, Molenaerstraat 32, vlag; Andriessen, Duinoordstraat 21, wim pel; Terhorst, Gasthuislaan 115, wimpel. Het was ter kennis van de Haarlemsche politie gekomen, dat vanwege het orgaan „De Vrije Socialist", onmiddellijk na de blijde gebeurtenis te Soestdijk. pamfletten zouden worden verspreid, waarvan de inhoud ontoe laatbaar geacht moest worden. Daarom werd Maandagmorgen een inval gedaan in de drukkerij „Renova" aan de Burgemeester Rampstraat, waar ,,De Vrije Socialist" wordt gedrukt. Inderdaad vond men daar een groote partij van deze pamfletten aan, welke voor verzending gereed lagen. Een aantal was echter reeds verzonden; dat kon niet meer worden achterhaald. De nog aanwezige partijen alsmede het zetsel zijn in beslag ge nomen. Van een en ander is proces-verbaal op gemaakt. MEER ROOK DAN VUUR. Gisteravond werden de bewoners van de Nicolaas Beetsstraat opgeschrikt door rook kolommen, die uit de bakkerij van het per ceel no. 11 opstegen. Men alarmeerde de brandweer. De brand bleek echter meer uit rook dan uit vuur te bestaan. Een hoop zaagsel had namelijk in de bakkerij te dicht bij de oven gelegen en was daardoor beginnen te smeu len. De rookontwikkeling was nogal sterk zoodat de buren zich ongerust hadden ge maakt. Met eenige emmers water werd het vuur in de kiem gesmoord, en de brandweer kon zonder gebruik van haar materieel te maken weer inrukken. Op straat had zich een voor het late uur het was omstreeks half elf groote menigte verzameld. FILIAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL „HUIS TE ZAANEN" Aanwinsten Wijsbegeerte; Zede- en Zielkunde. Descartes. Vertoog over de methode. Key, Ellen. De ethiek van liefde en huwelijk. Staathuishoudkunde. Gide. Beknopt leerboek der staathuishoud kunde. Philippovich, von. Grundriss der politischen Oekenomie; 2 dln. Toegepaste Wetenschappen. Arnoldus. Inleiding tot de studie der elec- trotechniek. Bakker. Projeetieteelcenen. Beijers. Het verband tusschen de ziekten van den mensch en onze huisdieren. Leeser. Je eigen kamp; een kampeerhand- leiding. Nederlandsche en ïn het Nederlandsch ver taalde romans. Boo. Zelfs in tijden als deze. Jong, De Het boze gerucht. Marsman en Du Perron. De korte baan, nieuwe Nederlandsche verhalen. Nève, De. In de strik. Engelsche romans. Buck. East wind; west wind. Hornung. Raffles. Wodehouse. Piccadilly Jim. KORPS MOTORDIENST De sergeanten der le klasse J. Rieff en J. E. Lange, oeiden van net K. M. D., zijn voor on- bepaalden tijd gedetacheerd bij het korps Luchtdoelartillerie te Utrecht. De sergeant der le klasse H. Tijsma, van het 4e Regiment infanterie, thans werkzaam bij het Landstormkorps Motordienst, af deeling Noord-Holland te Haarlem, wordt op 8 Febr. a.s. overgeplaatst bij het K. M. D. MOORE'S SCHOOL OF COMMERCE. Voor de examens in stenografie en machine schrijven te Haarlem, slaagden de 9 aange melde candidaten van het bovenvermeld in stituut met de volgende resultaten: Steno-typiste: dames C. Kruijt (Steno 130, Typen 90 lettergr. p. m.), J. S. H. Jansen (Steno 130. Typen 65), en J. C. de Ridder (Steno 130, Typen 65). Machineschrijven: dames N. M. Otter (65 lettergr. p.m.) J. M. Barnhoorn (65) en A. van Mourik (60) en de heeren N. A. Dupker (60), W. A. van Ommen (45) en .G. BHjen- berg. Als F or tuna lacht door SUZE O'NDRA. DOLFJE Bolt en Wimpje Visser keken elkander opgetogen aan. „Zes en dertig centen", zei -Dolfje plechtig alsof hij die rijkdom nog niet kon gelooven. „Ja, zes en dertig centen", herhaalde Wimpje, „twintig van jou en zestien van mij, dat is dus ieder achttien centen". De negen jarige Wimpje begon ijverig het kapitaal te verdeelen. 't Roode brutale jongensgezicht kreeg een ernstige uitdrukking toen hij zijn vriend de warme centen en stuivers voortelde. Geen hoofd-kassier van de Nederlandsche Bank, die een cliënt honderd duizend gulden moest uitbetalen zou zooiets met meer waar digheid kunnen doen dan Wimpje Visser, die achttien centen voortelde. Dolfje en Wimpje waren dikke vrienden. Ze zaten 'in dezelfde klas, woonden in dezelfde straat en saonen vormden ze de schrik van schoolmeesters en buren. Als Dolfje een pak slaag van zijn vader had gekregen en Wimpje toevallig een reep chocolade van zijn moeder, dan scholden ze eenparig op de hardhandige sten-ge vaders en deelden de chocolade eerlijk. Kapitaal viel er meestal niet te deelen, want beiden kregen ze een dubbeltje in de week en sinds ze het stadiuan al gepasseerd waren, waarin ze doodziek waren geweest na hun eerste sigaret, waren er meestal gapende te korten in hun gemeenschappelijke kas. 't Is dan ook begrijpelijk dat de twee vrin den zich als een Rothschild voelden, samen aan het hoofd van zes en dertig centen en dat nog wel -midden in de week. „Hoe krijgen we 't op!" zuchtte Dolfje, terwijl hij behoed zaam zijn schat in een punt van z'n groezelige zakdoek knoopte. „Eerst koopen we Piraatjes", besliste Wimpje en dan zullen we nog wel eens verder zien. Even later stapten beide heeren een klein winkeltje binnen. Wimpje voerde als steeds het woord, want hij was grooter dan Dolfje en leek dus ouder. „Een pakje Piraatjes", or donneerde Wimpje, al rinkelend met het ka pitaal in zijn broekzak. „Zeker heeren", ant woordde de eigenaar der zaak, een beverig oud mannetje. Wimpjes hart zwol van trots hij keek eens naar Dolfje, maar die was ver diept in een of ander aanplakbiljet. Opeens draaide Dolfje zich om en knip oogde beteekenisvol naar hem en dan weev naar het aanplakbiljet. Wimpje begreep, da! er iets bijzonders aan de hand was er. stapte e" direkt op af. Dolfjes lang niet schoons Jecovilol Levertraan, met ge- 'wip ijkt vitaminengehalte, vergroot dfcj kJW het weerstandsvermogen. On- Jjgtn onibeerlijk voor iedereen! In BM Apotheken en Drogisterijen V f. 0.75 per flesch. (Adv. Ingez. Med.) KRENTENBROOD VAN TWEE METER LENGTE VOOR DE PRINSES. In het Overijsselsche plaatsje Borne heerscht de gewoonte, na een bevalling een krentenbrood aan de kraamvrouw aan te bie den. Dit is voor de bewoners van Borne aan leiding geweest om ook aan H.K.H. Prinses Juliana een dergelijk geschenk te doen toeko men, zij het dat het ditmaal van ongewone lengte was, nl. twee meter, met een gewicht van 75 pond. Omstreeks het middaguur kwam Woensdag een deputatie, onder leiding van den heer Spanjaard, het „gewichtige" cadeau ten pa- leize aanbieden. Ook de burgemeester van de prinselijke re sidentie werd niet vergeten, hem werd even eens een krentenbrood bezorgd, doch van minder monstrueuse afmeting. Het had in tus schen toch nog het respectabele gewicht van twintig pond. COMITé VOOR NATIONALE VEILIGHEID VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Ook te Haarlem is men thans in navolging van talrijke andere plaatsen in ons land overgegaan tot het in het leven roepen van een comité voor Nationale Veiligheid. De taak van dergelijke Comlté's is om moreelen steun te verleenen aan het streven der Regeering naar een versterking -der weermacht, door de openbare meening van de onvermijdelijkheid daarvan te overtuigen door woord en ge schrift. Een groot aantal inwoners van Haarlem en omgeving is reeds tot het Comité toegetreden. Het bestuur heeft zich als volgt samengesteld Ernst H. Krelage, voorzitter, mr. A. Bruch, R. C. A. van Cranenburg, A. G. de Koningh, J. Lucassen, J. J. Swens, Mr. J. Verheus, secretaris. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om nog in Februari de eerste bijeenkomst te doen plaats hebben. HET HAARL. OPERETTE-ENSEMBLE. Het Ilaarl. Operette Ensemble zal Zondag 13 Februari a.s. in den Stadsschouwburg de opera „Les Dragons de Villars" van A. Mail- lart opvoeren. Medewerking verleenen het Symphonie-orkest „Orpheus" dir. H. Th. Lin- denborn en het mannenkoort „Johez" dir. J. Scheffer. Het geheel staat onder leiding van PI. Th. Lindenborn. De regie is van Wim Paauw. van den weg staande auto's mogen - -wanneer licht op ver plicht is - géén andere ver lichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting óf één links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeft. WIT^ x- R 0 O D wijsvinger wees hem de belangrijke woorden aan. „Groote loterij, Hoofdprijs een salon- ameublement of 300 gulden, een radiotoestel, een heeren of damesrijwiel (hier bleef Dolfjes vinger lang op wijzen), een foto-toestel dari gleed de vinger weer wat lagereen electrische fietslantaarn (mannen hebben nu eenmaal geen interesse voor stofzuigei-s, waschmachines, eetserviezen en dergelijken) Toen gaf Dolfje met zijn puntige elleboog Wimpje een harde por, zijn zwarte vinger wees weer naar een andere plaats: Loten al hier veria-ij gbaar a 10 cent per stuk. Dan keken ze elkaar aan. Wimpjes gezicht was een open vraagteeken. Dolfje keek als een veld heer na een gewonnen veldslag. Weer wees hij op de 300 gulden, op het radiotoestel en toen hij nog geen glimp van begrip zag ver schijnen op het onnoozele gezicht van zijn vriend, kneep hij hem eens extra hard in zijn arm: „Dat kunnen we misschien winnen als we een lot nemen voor een duppie, sufferd!" „Oooh!", zei Wimpje alleen maar en staarde als gebiologeerd naar de begeerenswaardige grijzen. Weer keken ze elkaar aan, een enkele blik was voldoende mannen onder elkaar verspillen 'geen woorden dus diep Wimpje weer terug' naai- de toonbank, liet 't gedunde kapitaal nog eens extra rinkelen en comman deerde: „En dan willen we nog zoo'n lot van een dubbeltje!". Ze mochten zelf het lot uitzoeken en het duurde heel lang voor ze hun keuze hadden bepaald. Nu was het Dolfjes beurt om te be talen. Hij ontknoopte zorgvuldig de zakdoek en telde wel driemaal over, alvorens de tien centen naar het winkeliertje toe te schuiven. Een kwartiertje later zaten ze zwijgend te clampen in een hun welbekend rustig bosch- noekje, gelijk twee Sioux-opperhoofden de vredespijp rooken. Daarna werden de piraat jes en het lot listiglijk verstopt in een hollen examens. HOOGER ONDERWIJS. Bevorderd aan de Gem! Universiteit te Amsterdam tot arts de heeren A. Th. Groot Wesseldijk (Zutphen) en M. T. Meijering (Bandoeng); geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heeren T. L. Liem (Goron- talo) en I. Swelheim (Hilversum). Geslaagd voor doctoraal examen in de geologie de heer J. M. Faddegon. NIEUW-ECONOMISCHE GROEP. Voor de leden der afd. Amsterdam van de Nieuw-Economische Groep zal ir. -H. L. Copijn (oud-directeur der Glasfabrieken te Leerdam) Woensdagavond 9 Februari in het American Hotel (ingang Marnixstraat) een lezing houden over het onderwerp: „Het economische probleem als modern strijdvraagstuk tusschen de macht der techniek en de macht van het geld". FEESTAVOND N. V. V. EN II. B. B. In de turnzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw waren de vrouwen en meisjes, die in bedrijven of huishoudelijke diensten werk zaam zijn Woensdagavond door den Haarlem- schen Bestuurders Bond uitgenoodigd ter bij woning van een feestavond. Door den voor zitter van den H. B. B. werd de bijeenkomst geopend. De heer Mars sprak den wensch uit dat deze avond aanleiding zou mogen zijn om de or ganisatie der vrouwen en meisjes te ver- Marie Hamel verleende haar medewerking aan het programma; niet alleen haar con ference doch vooral haar voordrachten en in het bijzonder haar transformatieschets had den groot succes. Ellen Head met haar accor deon en Red Head aan de vleugel oogstten ook veel 'succes. De vingervlugge Larette bracht de aanwezigen van de eene verbazing in de andere met zijn verrichtingen. Het pro gramma was in zijn geheel een groot succes. Door mej. Truus van Andel uit Amsterdam werd een korte propagandarede uitgesproken, waarin spreekster iix een krachtig pleidooi de aanwezigen aanspoorde het voorbeeld dei- mannen te volgen en zich sterker te organi- seeren opdat ook de loon- en arbeidsvoor waarden van de vrouwen en meisjes door de organisatie geregeld kunnen worden en daar door een einde wordt gemaakt aan de nog zoo dikwijls voorkomende willekeur. de Oranjefeesten te OVESiVEEN Vrijdag - Zaterdag - Maandag WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 7/8. Berlijn 72.25. Parijs 5.87 Brussel 30.321/2. Zwitserland 41.50 New York 1.79 3/32 EXCURSIE- EN ST. NICOLAAS- VEREENIGING. In de jaarvergadering van bovengenoem de vereeniging, die in het gebouw „De Nij verheid" gehouden is, werd de heer J. Stef- fers opnieuw tot voorzitter gekozen. Hem werd dank gebracht voor alles wat hij voor de vereeniging en in het belang van het kind heeft tot stand gebracht. Ook de drie aftredende bestuursleden de heeren P. Fortgens, J. Meijer en J. van Wijk werden bij acclamatie herkozen. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dankzegging goed gekeurd. Door den heer C. A. Schagen werd namens de kascontrolecommissie uitvoerig verslag gegeven van den financieelen toe stand der vereeniging die niettegenstaande een geleden verlies toch in staat was, aan de kinderen een mooi St. Nicolaasfeest te verschaffen. In verband met zijn belangrijke medewer king werd besloten, hem tot accountant der vereeniging te benoemen, welke functie door hem belangeloos zal worden vervuld. Tenslotte werd door den voorzitter aan de feestcommissie dank gebracht voor alles wat zij voor de vereeniging en het kind heeft gedaan. boom, hun geheime bergplaats (want moeders hebben dikwijls de onaangename gewoonte om je broekzakken na te kijken) en dan togen de twee veelbelovende knaapjes huiswaarts, bei den een beetje bleek om de neus en be duidend minder hongerig en lawaaierig dan anders. Een vredige week voor buren en meesters verliep. Het tweetal dacht en praatte slechts over het lot. Eindelijk verscheen de lang ver wachte trekkingdag. Wel tien keeren stapten ze het sigarenwinkeltje binnen om te hooren of de trekkingslijst er nog niet was, maar eindelijk was dat toch zoo en het lot stevig vasthoudend, gleden hun sluwe oogjes over de reeksen getallen heen. Ineens hield Dolfje zijn adem in. Snel zweefden zijn blikken over het lot, dan weder naar de lange lijst: 11369Hij stootte een weer Indianen-ge- krijsch uit, wees de verblufte Wimpje op de lijst 11369een salonameublement of 300 gul den! Wimpje's gezicht werd angstig rood en ook hij wilde een gebrul aanheffen, doch zijn zakelijk instinct weerhield hem. „Kunnen we hier de prijzen krijgen?" „Neen", antwoordde het oude mannetje, bij meneer Lievendaal in de Groenestraat. Is er heusch een prijs op?maar de win keldeur viel .al met een harden slag achter het tweetal dicht. 't Viel hun niet mee om bij mijnheer Lieven- daal binnen te komen, Dolfje had angstig hard aan de bel getrokken en de dienstbode was erg kwaad, maar Wimpje redde de situa tie door te verkondigen dat ze de prijs op hun lot kwamen halen. Dat hielp, en eindelijk zagen ze mijnheer Lievendaal. Wimpje besloot maar met de dour in huis te vallen: „We heb ben de hoofdprijs getrokken en nu komen we 't meteen maar halen". Tegelijkertijd liet hij het lot zien. Mijnheer Lievendaal begon te lachen: „Maar beste jongens, jullie kimt samen toch niet een heel ameublement mee nemen!" „Nee", zei Dolfje, „dat willen we niet, wij willen die drie honderd gulden heb ben!" „OÜ!" zei mijnheer Lievendaal en dacht toen lang na, want hij had zelf twee zoon tjes! Toen begon hij te praten en af en toe spraken Dolfje en Wimpje mee en er vielen soms heele leelijke woorden van hun kant. Het slot van deze historie was dat mijnheer Lievendaal een bezoek bracht aan Dolfjes en Wimpjes ouders en de families Bolt en Visser ieder honderd en vijftig gulden kregen. Wimpje kreeg een ongenadige aframmeling wegens het bezigen van onbehoorlijke taal en de on geoorloofde handelingen om zijn schoolboe ken te verkwanselen en Dolfje kreeg een tien tje op zijn spaarbankboekje (te bewaren tot zijn 21ste jaar) benevens een kwartje in con tanten als troostprijs. Toen echter den vol genden dag bleek, dat hij eveneens school boeken had verkocht en bovendien zijn kwar tje ineens had versnoept, kreeg Dolfje nog buiten zijn pak slaag een week huisarrest op den koop toe! (Terrein Zijlweg hoek Bloemend, weg) VRIJ ENTREE. (Adv. ingnz. Mea.j h. o. v. Gala- en Iedenconcert op Zondagavond. De gala-feestavond op den Nationalen feestdag, Dinsdag, heeft het noodig gemaakt den tijd van het op dien avond vastgestelde gala- en leden-concert te veranderen. Dit concert zal nu plaats hebben Zondagavond, doch niet, zooals gewoonlijk, in den Stads schouwburg. De eenig mogelijke oplossing was het concert te geven in de gemeentelijke Concertzaal en op Zondagavond. (Zooals bekend worden deze gala-concerten van de H.O.V. anders gegeven op een avond in de week en in den Stadsschouwburg). DE INBRAAK TE SPAARNDAM. In ons vorig nummer werd medegedeeld, dat in de woning van den heer C. Stapel aan de Pol in den nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken, waarbij eenig zilverwerk, eenige winterjassen en rijwielplaatjes werden gestolen. Uit een nader onderzoek is gebleken dat een groote hoeveelheid tafelzilver bestaande uit 70 lepels en vorken, 2 botermesjes en 3 servet ringen. Verder een bedrag van f 3.50 aan geld, twee regenjassen, vier rijwielplaatjes, een dynamo van een fiets en een actetasch. De totale waarde van het gestolene bedraagt f 300 a f 400. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. FILMAVOND N.C.R.V. Woensdagavond hield de afdeeling Haarlem van de Ned. Chr. Radio Vereeniging in de uitverkochte Concertzaal een propaganda filmavond. De avond werd op de gebruikelijke wijze met zang en gebed geopend, waarna ds. L. Hoorweg een kort propagandistisch woord sprak. Als eerste film was ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix een Oranje-film ingelascht, die een bonte reeks van beelden gaf uit het leven van Prinses Juliana. Dit extra nummer werd door het publiek bijzon der op prijs gesteld en telkens wanneer de vorstelijke personen op het doek verschenen brak het applaus los. De tweede film was: „Hoe 't reilt en zeilt", waarin beelden gegeven worden uit het om roepbedrijf der N.CR.V. Men luistert dage lijks naar de radio. Het gaat zoo eenvoudig. Men draait aan een knopje en de kamer wordt gevul'd met klanken van zang, orkest of het gesproken woord. Maar, men hoort alleen. Het is begrijpelijk dat de radioluisteraars ook eens de personen witten zien naar wie zij zoo vaak luisteren. Hiertoe nu biedt deze film volop gelegenheid. In de eerste plaats ziet men het bestuur van de N.C.R.V. in een historisch oogenblik n.l. waarbij wordt besloten, over te gaan tot aankoop van het terrein aan het Suzannapark te Hilversum, waarop de nieuwe studio zal worden gebouwd. Dan ziet men het N.C.R.V.- orkest onder leiding van Piet van der Hurk in actie, waarna dé organist Ferdinand Kloek op het orgel van de Herst. Evang. Luthersche Kerk te Amsterdam zich doet hooren. Het kinderkoor „Lenteklokjes" onder leiding van mej. R. Meyering zingt een paar liedjes en dan verschijnt de reportagewagen op het doek, die ons meeneemt om tegenwoordig te zijn bij het opblazen van den ouden radio zender te Huizen. Een buitengewoon aardig moment was het, toen dit laatste nog eens werd vertoond, maar dan in omgekeerde rich ting een bekend film-technisch trucje. Men zag de in puin gevallen radiomast zich uit eigen beweging weer oprichten en de rook wolken van de ontploffing uit het niets terug- keerend zich in hun oorsprong samentrekken en daar stond de mast weer! Verder brengt de reportagedienst ons bij de viering van Koninginnedag te Rotterdam, de opening der Staten-Generaal en vervolgens de radio conferentie te Den Haag. waar ds. D. A. van den Bosch, -tweede voorzitter van de N.C.R.V. een toespraak houdt. Dan eindigt de film met het N.C.R.V.-lied, uitgevoerd door „Die Haghe- sangèrs" en het N.C.R.V.-orkest. Na de pauze werd gedraaid de speelfilm „In Stormgetij", een verhaal van een jong zee man, dat de beteekenis van het werk der N. C. R. V. in beeld bracht. Het spel was wat dilet tantistisch en vooral de montage te gezocht. Maar toch was het een aardige film, met vaak zeer mooie opnemingen. In het bijzonder de beelden van de reis, kijkjes in Noorwegen, Zuid-Frankrijk en Noord-Afrika, waren bui tengewoon interessant. Het was een geslaagde filmavond die zeker haar propagandistisch doel niet zal missen. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 4.30 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.39 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. .Avonddienst te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op Sabbath vinden plaatst ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lan ge Wijngaardstraat 14. De cursus vanwege de Joodsche Vrouwen- vereeniging .„Bikdei Koudesch", welke geleid wordt door Rabbijn S. Ph. de Vries, wordt ge houden op Dinsdag 8 Februai'i e.k. te 8.15 uur in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14 OOK IN HEEMSTEDE OP 31 JANUARI EEN MEISJE GEBOREN. Op Maandag 31 Janauri, den voor Neder land zoo historischen dag, werd in het gezin van het echtpaar G. Boelhouwer—C. A. Veenendaal wonende Javalaan 20 te Heem stede, eveneens een meisje geboren. Het Comité „Oranjevreugde-Volksvreugde" heeft voor het meisje een jasje thuisbezorgd, bene vens de traditioneele muisjes. Als de kleine er uitgegroeid is, zal het wel altijd bewaard blijven als een historisch aandenken aan dezer» dag.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10