DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 HAAREEM'S DAGBEAD (Adv. Ingez. Med.) Wereldpremière van „Terang Boulan". Een nieuwe Indische sneelfilm van het A. N. I. F. Medan, Januari. Kort geleden beleefde Medan de wereld - première van Terang Boelan (Heldere maan), de tweede film van het Algemeen Neder landse h-Indische Film Syndicaat, waaraan ook Mannus Franken is verbonden. Albert Balink, de kunstige samensteller van Pareh, heeft Terang Boelan geschreven, ge regisseerd en tot film gemaakt. En hij heeft zich laten leiden door de noodzakelijkheid een product te leveren, dat een groot afzetgebied kon vinden, zoowel in Indië als in Nederland, Europa en Amerika. Hij heeft een fantasie eiland in het leven geroepen, waarop hij zijn gedachten den vrijen loop kon laten en het niet zoo precies behoefde te nemen met ze den en gebruiken. Een belangrijk deel van de film speelt in Singapore, de stad van de groote bevolkingsmengeling. De natuuropnamen in Terang Boelan zijn zonder eenige overdrijving voortreffelijk te noemen. De film is alleen reeds daarom waard gezien te worden. Terang Boelan is een film, die er zijn mag. Om haar natuur-fragmenten, om haar fijn gevoelige krontjongmuziek, die de begelei ding vormt, om het streven alleen reeds van een jonge industrie, die met beperkte midde len werkt en voor de groote moeilijkheid staat uit een van het Westen zoo geheel verschil lende samenleving onderwerpen te putten, die voor verfilming in aanmerking komen en met succes op de wereldmarkt kunnen worden gebracht. AGENDA. DONDERDAG 3 FEBRUARI Stadsschouwburg: De tijd en de familie Conway. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel. Volksuniversiteit: Zweedsche cursus van mej. Docta H. A. Goedhart. Remonstrantsche Kerk: ,Het Christendom in de wereld van nu", door Ds F. Kleyn. Gebouw Ned. Protestantenbond: Openbare vergadering Comité tot verdediging van de vrijheid van arbeid voor de vrouw", 8.15 uur. i'alace Filmac: 115 um: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Koningin Victoria, en „Nu juicht een volk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rëmbrandt Theater: Paul Muni in Het leven van Emile Zola en „Er is een Prinses geboren". 2,30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Zoölogica en „Nu juicht een volk", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De laatste trein uit Madrid, en „Er is een Prinses geboren", 7 en 9.15 uur, Spaame Theater: De Groote Sensatie en De Kribbebijter, 8 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. VRIJDAG 4 FEBRUARI Lange Veerstraat 16: Lezing voor de Soefi- Beweging, 8.15 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond: Rede Dr. K. H. Miskotte, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. De Italiaansche Paradepas. De Manchester Guardian, een der leidende Engelsche dagbladen, geeft de volgende iro nische beschouwing ten beste over den Italiaanschen paradepas: „Laat niemand zeggen dat Signor Musso lini's bezoek aan Duitschland vruchteloos was. Hij moge dan zonder militair verdrag te ruggekeerd zijn, maar in elk geval met den Pruisischen paradepas. Hij heet niet zoo maar men kan er zich niet in vergissen. Zelfs als er geen foto's waren om het te bewijzen zou de officieele beschouwing in de Italiaansche pers, na de eerste demonstratie, dat toch al doen: „Deze paradepas, die de Romeinsche Pas zal heeten, wordt uitgevoerd met het been gestrekt en den voet flink en krachtig neergezet". Het is de echte, onvervalschte. Voortaan zullen de twee groote fascistische mogendheden met elkaar in den pas mar- cheeren zelfs als zij in verschillende richtin gen gaan. De invoering van den „Romein- schen Pas" is evenwel niet zonder critiek ge schied en Dinsdag voelde Signor Mussolini zelf zich genoopt hem te verdedigen in een tot zijn zwartgehemde Militia gerichte toe spraak. „Het is inspannend en moeilijk", zei hij, „daarom willen wij het". Het is waar dat de Grieken zeiden dat alle schoonheid moei lijk te verwezenlijken is, maar men dient daar haastig aan toe te voegen dat zij niet zeiden dat al het moeilijke schoon is. Als moeilijkheid het eenige doel ware zou men een oorspronkelijker wijze van voortbeweging van het fascistische Italië hebben mogen ver wachten. Maar Signor Mussolini had andere beweegredenen. De nieuwe pas is onbruikbaar voor „aftandsche lieden met dikke buiken" (be staan die nog in Italië na zooveel oefening?) en is „de ware uitdrukking van den authen- tieken militairen geest". Hier kan men einde lijk zijn instemming betuigen want hij is lee- lijk, opzichtig, lawaaiig en dwaas. Gelukkig is deze paradepas, schoon militant, niet drei gend en Italiaansche soldaten zouden zich met slechter dingen bezig kunnen houden (en doen dat inderdaad.) dan met'het bebeuken van hun geboortegrond met gestrekte bee- nen. Misschien zullen degenen die zich nu met andere dingen bezig houden in Spanje, Libië en Abessynië naar huis gebracht worden om met den jongsten triomf van het Romein sche Keizerrijk kennis te maken." Aldus deze beschouwing van een der voor naamste Engelsche dagbladen, die wel een be wijs geeft van de over en weer tusschen Italië en Engeland bestaande onaangename en ge spannen verhoudingen, waarin men elkaar voortdurend prikkelt. Duitsche Persstemmen over Frits Schuurman. Zijn optreden te Gera een groot succes. Zooals bekend heeft Frits Schuurman, di rigent der H.O.V. en tevens leider der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", het or kest gedirigeerd te Gera, een stad van 83000 inwoners in Thüringen, de oude hoofdstad van het vroegere vorstendom Reuss. Aan het verslag der Geraer Zeitung (in het nummer van 22 Januari) van dit succesvol optreden van Schuurman ontleenen wij het volgende. Men vergat bij deze muziek bijna dat de kunstenaar, die den dirigeerstaf hanteerde van ver, ver weg gekomen was. Men voelde zich immers in de al te korte uren van dit concert zoo nauw met hem verbonden door het fluidum van de muziek, dat het was als of alles rondom verzonk en er niets anders meer bestond dan deze fascineérende figuur daarop het podium en zijn musici en toe hoorders, die hij allen in een hechte, eens gezinde gemeenschap samensmolt. Men mag zonder eenige reserve zijn vreug de uiten over het feit dat het mogelijk ge weest is, een zoo uitnemend musicus als Schuurman ditmaal in onze concertzaal uit te noodigen Hij heeft Gera met een groote muzikale gebeurtenis verrijkt! Schuurman is een waar kunstenaar/ Een van de zeer grooten en begenadigden, en daarom een, die bescheiden en zonder effect bejag zich van zijn taak kwijt, dienaar van zijn werk, tot in het diepst doordrongen van den geest der meesters wier muziek hil ver tolkt. In de Coriolan-Ouverture bij dirigent en orkest misschien nog de lichte nervositeit van het eerste zich op elkander instellen. Doch dan verder een musiceeren zoo eenig in zijn soort, zoo heerlijk, dat men er nog lang, lang naar had kunnen luisteren. Schuurman dirigeerde zonder partituren en zonder lessenaar. Jong, levendig, sterk tot in de fijnste details vormgevend en nuan ceerend. Er gaat van hem een meesleepende kracht uit, die zich onmiddellijk aan het orkest en de toehoorders mededeelt. De Geraer Beobachter schreef o.a.: Welk een voortreffelijk dirigent! Hij is de souvereine belieerscher der partituren, die hij in alle orkestwerken uit het hoofd diri geert. Maar bovendien en dit gaat vèr uit boven deze verbluffende geheugenprestatie hij is met den inhoud der werken door een sterke intuitie innig vergroeid en laat ze, door zijn eigen sterk beleven, tot een in tense belevenis voor zijn toehoorders wor den. Prachtig was Wagenaar's „Cyrano de Ber gerac" in zijn schitterende kleurenpracht en in de ontvouwing van zijn wijdvertakte structuur. Vol geurige poëzie in haar lyrische gedeel ten. sprankelend van humor in het scherzi, vervuld van peinzende somberheid, elegische diepten, krachtig-vroolijke uitgelatenheid en weidsehe pracht in de wisselende stemmin gen der hoekdeelen: zoo ontstond Dvorak's Symnhonie „Aus der neuen Welt". Frits Schuurman speelde met het Reussi- sche orkest als op een reeds lang vertrouwd instrument. En hoeveel tegenwoordigheid van geest en aanpassingsvermogen hij bezit toonde hij in de delicate, op alle rhythmi- sche vrijheden der soliste bedachte begelei ding van Boccherini's cello-concert. Groot waren de eerbetuigingen voor den gastdirigent Frits Schuurman. Het enthou siasme zette reeds in na de Coriolan-Ouver ture, steeg nog na de Ouverture van Wage naar en ontketende een waren storm van toejuichingen na de symphonie. LAATSTE DADER VAN DEN GOUD DIEFSTAL TE UTRECHT GEARRESTEERD Nog steeds zocht de Utrechtsche recher che naar één van de daders van den goud diefstal in hel tandheelkundig instituut te Utrecht. Hoewel alle andere verdachten zich eeds in arrest bevonden, zag deze man de typograaf de G. kans zich te Amsterdam schuil te houden Woensdag echter werd hij in de hoofdstad op straat door de politie her kend en onmiddellijk gearresteerd. In den loop van den middag werd hij overgebracht naar Utrecht, waar hij na verhoor in het Huis van Bewaring werd ingesloten. De Bilt voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuid westelijken wind, zwaar bewolkt of be trokken, met tijdelijke opklaring, aan vankelijk weinig of geen, later toene mende kans op regen, iets zachter over dag. BAROMETERSTAND Hoogste 776.1 m.M. te Biarritz. Laagste 733.9 m.M. te Ingö De depressie, welke gistermorgen nog voor de Noorsche kust lag, trok naar het Noord oosten af. De depressie, welke gisteren in het Noordwesten verscheen, kwam slechts weinig- naderbij en ligt ook thans nog ten Westen van IJsland. Wel breidde haar invloed zich naar het Zuiden uit, zoodat het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen aangetast werd, doch dit gebied breidde zich naar het Noorden en Oosten uit. De luchtdrukverschillen namen over het algemeen wel af, doch ide wind bleef in het geheele waarnemingsgebied toch nog matig tot krachtig uit Westelijke richtingen. De bewolking is over het algemeen zwaar, in het Westen van Duitschland en het Oosten van ons land lag hedenmorgen nog een regen- gebied, dat Oostwaarts trekt. Ook in Zuid- Frankrijk valt, onder invloed van de Middel- landsche Zee-depressie nog regen. Overigens is de neerslag in het geheele waarnemingsge bied van weinig beteekenis. De vorst nam plaatselijk in Scandinavië door nachtelijke uitstraling weer tot streng toe. In Oost-Euröpa daalde de temperatuur tot onder het vries punt. Met uitzondering van IJsland, waar het ook vriest, is de temperatuur in het geheele waarnemingsgebied nog aanzienlijk boven nor maal, in ons land gemiddeld ruim vier graden. Voor onze omgeving wordt meest matige tot Zuidwest krimpenden wind verwacht, met over het algemeen zware bewolking, welke echter vermoedelijk tijdelijk zal opklaren. De temperatuur zal overdag iets stijgen, de regen kansen nemen later weer toe. BAROMETERSTAND Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 5.16 uur; n.m. 17.29 uur. Strand berijdbaar van 10.1515.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. ARROND. RECHTBANK UITSPRAKEN. Verdacht van brandstichting. De stoomer, die terecht gestaan heeft we gens uitlokking van een medeplichtigheid aan brandstichting in zijn woning, wat een nasleep is van een aantal zaken, indertijd behandeld, werd ontslagen van rechtsvervolging. Geëischt was 3 jaar gevangenisstraf. Verdediger was M.r J. 'Verlooy. Diefstal van tongen. Eveneens werd vrijgesproken een vischsor- teerder, die verdacht was geweest van diefstal van tongen uit de vischhal te IJmuiden. Tegen hem was vijf maanden gevangenisstraf ge ëischt. Verdediger was Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys. Zijn familie bestolen. De 22-jarige werkman; die een gouden hor loge en een gouden ring uit de linnenkast bij een familielid had gestolen, werd veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf onvoorwaarde lijk. Geëischt was een jaar voorwaardelijk. Een plaid en een harmonika. Twee 23-jarige mannen hadden een auto weggenomen en waren ermee uit rijden ge gaan, waarna ze hem neergezet hadden na een plaid eruit te hebben meegenomen. Voorts hadden zij een harmonica ver kocht. die op afbetaling was gekocht. De officier eischte destijds tegen den een een jaar, tegen den ander 6 maanden gevan genisstraf. De rechtbank wees de zaak terug naar den rechter-commissaris voor een reclasseerings- rapport. Wijziging van aardrijkskundige namen. Naar wij vernemen heeft de regeering een circulaire gericht aan de Commissarissen van de Koningin, bevattende een lijst van aard rijkskundige namen van plaatsen in Neder land, waarvan de regeering nu de schrijfwijze heeft voorgesteld. Voor onze provincie is van belang, dat men in het vervolg' Noordholland zal moeten schrij ven (het provinciaal bestuur past deze schrijf wijze al geruimen tijd toe) in plaats van Noord-Holland en Velzen in plaats van Velsen. Voorts zal de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude voortaan Haarlemmerliede heeten. Tot zoover deze circulaire. Wij hebben geïnformeerd, welke houding het gemeentebestuur van Velsen tegenover de veranderde schrijfwijze van den naam der ge meente zal aannemen, maar men kon ons dit niet mededeelen, omdat die houding nog niet is bepaald, daar de bedoelde aanschrijving nog niet door B/en W. van .Velsen is ont vangen. VOETBAL. STORMVOGELS—FEIJENOORD. Stormvogels komt uit met: De Vries, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Schoorl, Gerrits, Van Pel, Van der Steen, Prins, Woudenberg, Opbergen. VOGTRAT FN ENGELAND. Voensdag werden voor de eerstp -Hdeelin volgende wedstrijden gespeeld: Eerste afdeeling ArsenalLeicester City Manchester City -Sunderland Liverpool—Preston North End Derby CountyStoke City 3—1 ROEIEN. Algemeene Vergadering van „Het Spaarne". Dr. E. A. Kreiken tot eerelid benoemd. De Roei- en Zeilvereeniging Het Spaarne hield Woensdagavond in haar clubgebouw haar j aarlijksche algemeene vergadering on der leiding van den voorzitter, dr. T. Volker. Het twee maanden geleden in een buitenge wone algemeene vergadering gekozen be stuur werd bij acclamatie herkozen met uit zondering van den heer W. van den Berg, die wegens vertrek naar elders had bedankt en op voorstel van het bestuur werd vervan gen door den heer E. Steenhuysen. De samen stelling van het bestuur is thans: Dr. T. Volker voorzitter, mevrouw N. Huygens- Bruynzeel secretaresse, L. Molijn, penning meester, mej. B. Korringa, mej. L. van Mourik Broekman, E. Steenhuysen, J. Steen- man. Op voorstel van het bestuur werd bij ac clamatie dr. E. A. Kreiken, die voorzitter van de vereeniging was in de jaren 19231928, tot eerelid benoemd. Aan dr. Kreiken, thans met Indisch verlof hier vertoevend, heeft Het Spaame veel te danken. Onder zijn voor zitterschap vond de stichting van het huidige clubgebouw plaats en daarmee de „verhui zing van het Noorden naar het Zuiden", in Februari 1927 en kwam het raceroeien bij Het Spaarne tot nieuwe en krachtige herle ving terwijl hij bovendien in 1926 het initia tief nam tot de oprichting van den Westelij ken Roeibond, waarmee alle betrokken ver- eenigingen, ook Het Spaarne ten zeerste ge baat zijn gebleken. De Indertijd door dr Kreiken uitgeloofde wisselbeker voor het nummer oude vier is thans juist weer in het bezit van de Haar lemmers, die hem in October 1.1. te Leiden wonnen. De vergadering was verder gewijd aan de jaarverslagen van secretaresse en penning meester, de begrooting voor 1938 en andere huishoudelijke aangelegenheden, waarbij bleek dat de toestand van de vereeniging in alle opzichten gezond is. Propaganda zal wor den gevoerd tot verhooging van het leden tal dat overigens in vergelijking met het vo rige jaar een zeer gunstig beeld vertoont. Er wordt zeer actief gewerkt aan verhooging van het roeipeil der jonge leden en het is te verwachten dat dit zich binnenkort in de wedstrijdresultaten zal toonen. Het einde van het vorige seizoen bracht trouwens reeds eenige successen. Ten aanzien van het stijl roeien was dit seizoen zeer bevredigend en de onderlinge wedstrijden, met een tevoren nimmer bereikt aantal deelnemers, waren een groot succes. De vooruitzichten voor Het Spaarne zijn zeer gunstig. WATERPOT,O. DE WINTERCOMPETITIE. In de afgeloopen week was het in de eerste plaats de kleine derde afdeeling, die onze aandacht vroeg. De vraag was, of H. V. G. B. 3 zich ongeslagen aan den kop van deze afdee ling zou kunnen handhaven. Woensdagavond won zij op het nippertje met 21 van D. A. W. 2;, Donderdagavond klopte ze Nereus 3 met 3'2. i De stand in de derde Afdeeling is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. H. V. G. B. 3 5 4 1 0 9 12--'7 V. Z. V. 2 4 2 0 2 4 7— 7 D. A. W. 2 6 3 1 2 7 11— 6 Neptunus 2 0 1 1 1 16 Nereus 3 5 0 1 4 1 510 Voor de tweede afdeeling speelden drie Haarlemsche ploegen. H. P. C. 3 speelde gelijk tegen D. A. W. 1 (3—3). Haarlem 2 behaalde een 72 overwinning op Halfweg. Frankfort en zijn mannen beginnen zoo langzaam aan toch beter partij te geven. D. W. R. 2 kreeg een reglementaire 5—0 overwinning op de Ham cadeau. De vier Haarlemsche ploegen geven elkaar nog steeds weinig toe, zooaLs uit onderstaand lijstje blijkt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. D. W. R. 2 6 5 1 0 11 24— 6 Haarlem 2 5 4 0 1 8 28— 7 H. P. C. 3 6 3 2 1 8 30—13 H. V. G. B. 2 7 4 1 2 9 28—17 H. V. G. B. 4 speelde tegen D. W. R. 3 reeds haar tienden wedstrijd. Het leed tegen de Ratten, die momenteel de eerste plaats in de vierde afdeeling bezetten, een 51 nederlaag. De plaatselijke ontmoeting tusschen de da- mesploegen van D. W. R. en H. P. C. was voor al voor de rust een strijd tusschen gelijk waardige tegenstandsters. Na de rust was het vooral het goede schieten van mej. B. Leunis, dat den Heemsteedschen dames een 30 ne derlaag bezorgde. De D. W. R. dames staan thans wel heel goed aan den kop van de damesafdeeling: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t D. W. R. 5 4 1 0 9 11— 1 Nereus 3 2 0 1 3 3—2 H. P. C. 4 1 1 2 3 3—6 Haarlem 4 0 0 4 0 19 A.s. Zondag wordt te Velsen gespeeld. Eerst zullen we hier te half acht de ont moeting tusschen de damesploegen van Ne reus en Haarlem zien. Vervolgens krijgen we in chronologische volgorde: K. Z.Haarlem 3 Nereus 2D. W. R. 2 H. P. C. 3—de Ham Wij gelooven, dat de Haarlemsche ploegen hier wel overwinningen kunnen behalen. Tot slot van dezen avond speelt V. Z. V. 1 een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Zaansch zevental. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887. 3 Februari: De heer M. J. Mees, pred. alhier, trad Woensdagavond op als spreker voor de leden van het departement Rotterdam der Maatschappij „Tot Nut van 't Alge meen". Hij behandelde in een korte in leiding de figuur van Karei den Groote, Roland en de Roland-Sage en littera tuur, om vervolgens aan zijn talrijk auditorium mededeeling te doen van den inhoud van Henri de Bornier's drama „La Fille de Roland". Na de pauze gaf de heer Mees nog een bijdrage ten beste over de beteekenis van de dagen der week, iets, wat na den ernst van hetgeen was voorafgegaan, een recht aangename afwisseling ver schafte. IJSHOCKEY. DEN HAAG—BRUSSEL (3—4) (0—2, 0—0, 3—2). Woensdagavond werd deze wedstrijd in Den Haag gespeeld. De Belgen wonnen met b—3. De uitslagen der speeltijden waren: Or—2, 00 en 32. Daar deze wedstrijd thuis hoort in de competitie om den Lippensbeker, volgt hier de stand der competitie: gesp.gew.gel.verl. pnt. v.-t. Brussel 5 4 0 1 8 24—119 Dusseldorp 4 3 1 0 7 149 Amsterdam 5 3 117 18—13 Dortmund 4 1 0 3 2 13,19 Den Haag 6 0 0 6 0 14—23 AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De Nederlandsche deelnemers in ons land terug. Naar wij vernemen zullen de Nederlandsche deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo a.s. Zaterdagochtend in ons land terugkeeren. Zij arriveeren te elf uur aan de grens te Fern- hout, waar de winnaars van den sterrit, de équipe G. Bakker Schut, en de overige automo bilisten gehuldigd zullen worden door de offi cials van de K. N. A. C. en door de directie van de Nederlandsche Ford Automobielfabriek. Vervolgens gaat het gezelschap naar Breda, waar een lunch zal plaats hebben in het Zuid- Hollandsch Koffiehuis op liet Marktplein. Het ligt voorts in de bedoeling van de Neder landsche Ford Automobielfabriek, aan de deelnemers in den loop van de volgende week te Amsterdam een diner aan te bieden. WÏET REIDEN. ACHILLES. Als voorbereiding voor de wintercompetitie houdt bovengenoemde vereeniging a.s. Zon dag een trainingsrit over pl.m. 35 K.M. Ver trek van café Bruggink aan de Koningstraat te 10 uur. De wekelijksche clubavond gaat deze week KRACHTSPORT. Ned. worstelaars en gewichtheffers in Duitschland. Zaterdagamorgen vertrokken .de leden van de Haarlemsche Krachtsportvereeniging te 8 urn- van de Groote Markt, vergezeld van hun dames en enkele sportvrienden. Te-half vijf kwamen zij.in Langendreer aan, vanwaar per trein naar Witten verder werd gereisd. Bij aankomst werden onze landgenooten hartelijk begroet door den heer Bohde, eer e-voorzitter van de Kraftsport Verein „Witten '07". waarna door het Stadsmuziekcorps het Nederlandsche en Duitsche volkslied werd gespeeld. Met vroolijke marschmuziek werd' onder groote belangstelling naar het vereenigings- gebouw gemarcheerd, waar een koffietafel ge reed stond. Hartelijk was daar de kennis making met de Duitsche sportvrienden, die aan de Hollanders logiesgelegenheid aanbo den. Des avonds 8 uur had de wedstrijd plaats te Witten, welke tot de laatste plaats bezet was, (plus minus 1200 bezoekers), toen de athleten van beide naties opmarcheerden. De athleten werden hartelijk toegesproken door den heer Bohde, waarop de leider van het Nederland sche gezelschap de heer H. Kokkelkoren, ant woordde. Hij merkte op, dat 'sinds de eerste kennismaking in. 1932 met „Witten '07" de vriendschap door deze ontvangst nog hechter is geworden en herinnerde tevens aan de spor tieve hulp van'den heer en mevr. Fuchs in 1932, die ook thans de reis hebben medege maakt. Hierna sprak de Ober-Bürgermeister; hij overhandigde aan de Hollandsche ploeg een prachtige herinneringsplaquette namens de stad Witten. Door den voorzitter van de Haarlemsche Krachtsportvereeniging, den heer Wolf, werd daarvoor hartelijk, dank gebracht. Aan me vrouw Fuchs werden bloemen aangeboden. Na afloop van den wedstrijd werd aan de bezoekers een diner aangeboden. Men bleef tot drie uur gezellig bijeen. Den volgenden morgen werd een autotocht gemaakt door de mooie bergstreken en 's middags een wandeling van twee uur. 's Avonds kwam men weer gezellig bijeen in het vereenigingsgebouw. Maandagmiddag 2 uur vertrokken de Hol landers weer en dankten voor de genoten gastvrijheid. De uitslagen waren: De oefeningen gewichtheffen waren twee handig drukken, trekken en stooten. Extra Vedergewicht: H. M. de Wolf (H.) Dr. 70, Tr. 72!4, St. 85, Totaal 227y>. Vedergewicht (Wereldkampioen) Liebsch (D.) resp. 95, 92y2, 11, 302i/2; Lichtgewicht: Dorrbeker (D.) 80, 90, 120, 290. Janssen (D.) (Europeesch kampioen) 95, 102'/2, 13214, 330. Schormann D.) 90, 80, 105, 275. Middengewicht: Y. Boterbloem (H.) 90, 10214, 130, 32214. Zwaargewicht: J. Ruijgrok (H.) 8214, 85, 110, 27714- Men was zeer voldaan over de mooie pres taties van Boterbloem. Liebsch en Janssen zijn zeer technische ge wichtheffers, waarschijnlijk worden deze athleten uitgenoodigd, naar Haarlem te komen. Uitslag worstelen: Extra-Vedergewicht: Leiendekker (D.) wint op touché van Bekker (H.) Vedergewicht: Nagel (D.) idem van Tön- nisse (H.) Lichtgewicht: Herbert (D.) wint op punten van Bos (H.) Licht-Middengewicht: Schroer (D.) verliest op touché van van Eerden (H.) Middengewicht: F. Eillebrecht (H.) wint op punten van Neus (D.) Half-Zwaar ge wicht: Hohmann (D.) wint op touché van P. van Galen (H.). Zwaargewicht Sliitter (D.) wint op touché van J. v. Kampen (H.) „Witten 07" won met 145 punten van de H.K.S.V. „Haarlem". Alle partijen waren zeer spannend; het publiek betuigde herhaaldelijk instemming. Zaterdag 16 April a.s. wordt de Duitsche ploeg in ons land verwacht voor een wedstrijd in het Concertgebouw te Haarlem en 17 April te Amsterdam bij D.O.K. 00 «niet door. 2—2 4 Het secretariaat is thans gevestigd: Prean- 4—1 gerstraat 28, Haarlem Noord. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. DAMES. Ie klasse: Rapiditas—Turno 2 uur. ConcordiaNiloc 10 uur 30. HEEREN. RapiditasTurno 3 uur Al deze wedstrijden: Sportterrein van Dosten de Bruynstraat. Verder programma le klasse Dames: CarnaA.D.A. SimsonZeeburg Heeren: LijndenConcordia SimsonAalsmeer D.O.S.Zaandam NilocOlympia

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2