KRUSCHENSALTS VRIJDAG 4 FEBRUARI '1938 HAAREEM'S' D AG BEAD 2 Amsterdamsche telegraafkantoor kreeg enorme drukte te verwerken. Het geheele telegraafverkeer met Baarn en Soest dijk loopt, evenals het verkeer met de meeste andere gemeenten binnen hetzelfde postdistrict, over het telegraafkantoor te Amsterdam. Evenals men in Soestdijk van tevoren maat regelen had genomen voor het verwerken van extra druk telegrammenverkeer, moest men ook te Amsterdam voorzorgsmaatregelen tref. fen. Reeds dagenlang beschikte men over een plan, dat het bijzondere dienstrooster behelsde met extra-diensten voor alle ambtenaren, welk rooster van dag tot dag werd bijgehouden. Het personeel nam telkenmale bij het verlaten van den dienst daarvan kennis en was daardoor erop vooi'bereid, dat het plotseling kon worden weggeroepen voor een bepaalden extra-dienst. Zondagavond kreeg de directeur van het telegraafkantoor, de heer P. Bossen, de waar schuwing, dat thans binnen korten tijd de blij de gebeurtenis kon plaats hebben. In den loop van den nacht zat men reeds met een extra bezetting, waartoe o.a. 28 ervaren telegrafis ten behoorden, die van de bijkantoren tijde lijk op het hoofdkantoor waren geplaatst. Reeds Maandagochtend vroeg was het ver keer drukker dan normaal, want vele groote' zaken, die eveneens het blijde nieuws elk oogenblik verwachtten, boden rondzendtele- grammen aan om reeds belegde vergaderingen uit te stellen, bijeenkomsten naar andere data te verschuiven enz. Toen tegen 10 uur het bericht van de ge boorte bekend werd kwam de groote drukte eigenlijk pas los en bleek het, dat de uitge breide voorzorgsmaatregelen geenszins over bodig waren geweest. Het totale aantal tele grammen, dat te Amsterdam werd aangeno men, was op 31 Januari j.l. ongeveer twee maal zoo groot als het normale aantal. De lo ketten werden bestormd en vooral in de och tenduren werden veel telegrammen telefonisch aangeboden. Onmiddellijk kwamen de felici tatietelegrammen los, die velen blijkbaar reeds klaar hadden liggen, doch er waren ook vele telegrammen bij van den handel om rege lingen te treffen met het oog op den nationa- len feestdag. Het verkeer op de telexafdeeling nam tegen den middag af, want het zijn voornamelijk groote ondernemingen, die met verreschrij- vers werken, en deze ondernemingen sloten voor een groot deel in den namiddag. Het beeldtelegrafieverkeer, dat in het al gemeen hier te lande nog niet zeer intensief is, behaalde een record met het verzenden van 16 beeldtelegrammen, alle foto's, betrekking hebbende op de blijde gebeurtenis en bestemd voor groote dagbladen te Londen, Parijs, Ber lijn, Brussel, Kopenhagen en Stockholm. De zeer groote drukte op het telegraafkan toor is begrijpelijk als men weet, dat alle voor Soestdijk bestemde telegrammen, niet alleen die uit Rmsterdam doch ook die uit de rest van het land en uit het buitenland, via Am sterdam doorgezonden moeten worden. Ten behoeve van het verkeer met het paleis be schikte men over drie snelwerkende verbin dingen, drie Hughes-apparaten, die geplaatst waren in het hulppostkantoortje tegenover het Paleis Soestdijk. Deze drie kanalen waren ech ter lang niet voldoende om den stroom van telegrammen, bestemd voor. Prinses Juliana en Prins Bfirnhard de', telegrammen voor "H.M. de Koningin moesten 'ten paleize te s-G-ra- venhage bezorgd worden te verwerken. Der halve besloot de directeur reeds op 31 Januari om een deel der telegrammen te Soestdijk te doen bezorgen door motorrijders, die tot 's avonds 10 uur bijna om het uur met een groot pakket telegrammen naar Soestdijk re den. De meeste dezer telegrammen moesten keurig worden overgetikt op de daartoe be stemde bijzondere gelukwenschformulieren en hiervoor werd de hulp ingeroepen van 28 er varen typisten van buiten. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men met man en macht doorgewerkt en ook op 2 Februari heeft men nog met extra-bezetting moeten werken. Het totaal-aantal voor het prinselijk paar bestemde felicitatietelegrammen, dat uit of via Amsterdam naar Soestdijk is verzonden, beloopt meer dan 5000, en nog steeds komen er nieuwe gelukwenschen binnen. Buitensporige log had de heer Bossen voor het personeel, dat in deze dagen bijna niet van het telegraafkantoor was weg te slaan zoo lang er werk te verrichten was en dat zich be schikbaar bleef stellen ook als de op het rooster vermelde extra-diensttijd reeds lang om was. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 4 Februari Op de ijsbaan aan den Overveenschen weg had gistermiddag de aangekondig de wedstrijd in het schoonrijden onder begunstiging van prachtig weder plaats. Acht paren namen daaraan deel en er waren drie prijzen, als: 1 gouden, 1 zil veren en 1 bronzen medaille, beschik baar gesteld, die volgenderwijs toe gekend zijn: le prijs den heer F. G. N. Haitsma Muiier met mevrouw Ch. F. van de Poll—Prévinaire; 2e prijs den heer W. Muiier met mejonkvr. C. Mock3e prijs den heer W. E. van Velsen met mej. A. J. G. van der Steur, die resp. 156, 146 en 121 punten behaalden. Het feest werd met muziek opgeluis terd en door vele toeschouwers bij gewoond. Na afloop hield jhr. W. P. Te- ding van Berkhout, namens het bestuur der IJsclub voor Haarlem en Omstreken, een toespraak. Plannen waren goed, maar van uitwerking kwam niets. Waarborgsommen In de wacht gesleept. De Amsterdamsche rechtbank behandelde Donderdag een strafzaak tegen een recidivist, die reeds meermalen wegens oplichting is ver oordeeld en die thans t ereohtstond. omdat hij van verschillende personen geld had weten los te krijgen onder valsche voorspiegelingen. Hij had zijn slachtoffers wijs gemaakt, dat hij. iemand zocht om op te treden als controleur van de lunchrooms, die hij zou oprichten. En kele mensehen hadden een soort waar-borg som gestort. Van oprichting van lunchrooms kwam echter niets en de goedgeloovige slacht offers waren hun geld kwijt. De officier van justitie noemde verd. een „rasoplichter", hijvordere twee en een half jaar gevangenisstraf tegen hem. Yoorloopig nog geen luchtver- binding Java—Australië. K. N. I. L .M. noch Imperial Airways zijn op 23 Februari gereed. BATAVIA, 3 Fabruari (Aneta). Inzake de doortrekking van de Java-Australië-Lijn ver neemt Aneta uit gezaghebbende bron. dat aangezien, voor de K. N. I, L. M. zoowel als voor de Imperial Airways als aanvangsdatum voor de nieuwe lijn op Australië 23 Fabruari was voorgeschreven en de K. N. I. L. M. even min als de andere maatschappij op dien da tum gereed zal kunnen zijn, de in werking treding van deze luchtvel-binding is uitge steld. Het groote schema van de Imperial Airways is gebaseerd op het bevliegen van de route tusschen Southampton en Australië door vliebooten.Het traject is daarbij als volgt verdeeld: Southampton—Alexandrië, Aléxan- drië—Karachi, 1 KarachiCalcutta, Calcutta, Singapore, SingaporeSydney. Australië stelde den pertinenten eisch, dat het traject SingaporeSydney moet worden bevlogen door piloten van de Gantas, die reeds geruimen tijd geleden in Southampton zijn opgeleid voor de bediening van de Empire-booten. Momenteel bevliegt de Gan tas tweemaal per week het traject Sydney, Singapore, met De Havilland 86-toestellen, daarbij aansluitend op de LondenSinga- pore-lijn. Vermoedelijk medio 1938 zal een dezer Gantas-diensten worden vervangen door een dienst met een vliegboot, zoodat in dit geval een gemengde verbinding tusschen Engeland en Australië zal bestaan, namelijk eens per week een vliegboot en eens per week een landvliegtuig. De bedoeling is de DH 86-vliegtuigen uit eindelijk uit te schakelen, tot tenslotte, en wel driemaal per week, het traject Singapore Sydney uitsluitend met vlieg'booten zal worden bevlogen. Omtrent den datum van aanvang en de fre quentie van de K. N. I. L. M.-verbinding op den Australië-lijn is momenteel nog niets bekend. Gala- cn ledenconcert H. O. Y. Solisten j(Berthe Seroen en Corrie Bijster, zang. In de Gemeentelijke Concertzaal brengt Frits Schuurman Zondagavond een Fransch programma van opmerkelijke samenstelling. Eerst komt opnieuw een herdenking van Maurice Ravel met diens beroemd geworden ,,Ma mère l'oye". Dan is er wederom een eerste uitvoering: „A la Musique" van Ema nuel Ohabrier (die heel wat meer getoon- dicht heeft dan zijn alom gespeelde Es- pana). Dit opus van den leermeester van César Franck is voor sopraan solo, vrouwen koor en orkest; Corrie Bijster en „Aerden- hout's Vrouwenkoor" dir. Felix de Nobel ver zorgen de vocale uitbeelding. Deze reeds eer der aangekondigde première werd naar de zen avond verschoven. Het slot van het programma brengt „Le Miroir de Jésus", voor vrouwenstemmen en orkest. Het is driedeelig: Le Miroir de glorie, Le miroir de peine, Le miroir Cloire. Berth e Seroen is de soliste en wordt bijgestaan door Corrie Bijster, mevrouw Booda-Daudeij en Jo van der Meent-Walter. LEZING ZENDINGSWERK SURINAME. Zondag 6 Febr. 's avonds 8.15 uur zal in de kerk der Broedergemeente door den voor ganger der gemeente H. M. Bielke een lezing in de Duitsche taal met lichtbeelden worden gehouden over bovengenoemd onderwerp. OKITO KOMT WEER IN HAARLEM. Okito, de Chineesche toovenaar, komt nog drie voorstellingen in Haarlem geven en wel twee in den schouwburg (op Dinsdag 8 en Donderdag 10 Februari) en een in het Con certgebouw op Woensdag a.s. De eerste serie voorstelingen in Haarlem is een groot succes geworden. Do Lichthoeve te Santpoort. We ontvingen het Februari-nummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het bekende Kindertehuis aan de Kweekerslaan te Sant poort. De Directrice, Zuster J. Th. Kuyk, schrijft ditmaal op de titelpagina een zeer lezenswaardige schets „Elly". Zuster A. Verkerk, de secretaresse-pen- ningmeesteresse, vertelt op pakkende wijze van de geweldige spanning, die ook op de Lichthoeve al weken van te voren naar aan leiding van de te verwachten blijde gebeur tenis te Soestdijk geheerscht heeft. Zij ves tigt de aandacht op de schrille tegenstelling: de baby, waarnaar niet alleen het Prinselijk Paar en de Koningin, maar ook het gansche Nederlandsche volk zoo verlangend uitkeken, en de babies op de Lichthoeve, waar zelfs de moeders niet naar verlangden. Zuster Ver kerk vertelt verder, hoe niet alleen de Zus ters. maar ook de kinderen hebben meege werkt. het huis ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix te versieren en dat een extra gift voor de feestviering was binnen gekomen, zoodat ook daar van be schuit met Oranjemuisjes gesmuld kon wor den. De Directrice deelt bijzonderheden mede over het duizendste kind, dat na eenigen tijd weer teruggehaald werd door de moeder, die een betrekking gekregen had en die weer voor haar kind kon zorgen. „Zooiets komt niet vaak voor", zegt Zuster Kuyck. „Er zijn moedertje, die bij ons komen om hun kindje te brengen en nog eer ze binnen zijn, het al op haar zenuwen krijgen van verdriet. Als het kindje eenmaal afgeleverd is, valt moe der nog eens zoowat flauw van ellende, ons heele buurtje komt er van onder den in druk, en daarna zien we in vele gevallen moederlief nooit meer. Er zijn ook moeder tjes, die niet te keer gaan, die rustig en za kelijk dezen weg als de eenig mogelijke hebben uitgezocht, en heen gaan, hoe zwaar het ook valt. Droefheid kijkt uit hun oogen, maar ze schreien nauwelijks. Ons zeggen ze niet goeden dag bij het weggaan, ze zijn in eens verdwenen, niemand heeft precies ge zien hoe of wanneer". De administrateur, de heer Stoelenga, scbi'ijft over de Lichthoeve-avonden en doet verder rekening en verantwoording van de ontvangen giften in geld en natura en ten slotte vraagt Zuster Verkerk nog eens de belangstelling voor het nieuwe huis Zij hoopt dat de giften ruim zullen vloeien. Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! Als U geen raad meer weet van de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen, STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden; VRIJDAG 4 FEBRUARI Lange Veerstraat 16: Lezing voor de Soèfi- Beweging, 8.15 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond: Rede Dr. K. H. Miskotte, 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Charlie Chaplin in „Modern Times" en „Nu juicht een volk" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De bereden politie" en „Renbaanbloed". Luxor Sound Theater: „Koningin Victoria" en „Nu juicht een Volk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het leven van Emile Zola" en „Er is een Prinsesje geboren". 7 en 9.15 uur, Rembrandt Theater: „Liefdesparade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. O ver veen: Oranjefeesten terrein Zijlweg hoek Bloemendaalscheweg. ZATERDAG 5 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplem: „Feestweek in Salzburg" door het Centraal Tooneel, 8.15 u. La Gaité, Raaks: Dansorkest. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Over veen: Oranjefeesten terrein Zijlweg hoek Bloemendaalscheweg. De „Prinsessevlaggen" op den toren. Wanneer in vroeger jaren een donkere wol kenmassa de stad Haarlem met regen be dreigde. gebeurde het meer dan eens, dat van den eersten omloop op den toren der Groote Kerk eenige groene vlaggen uithingen, het geen dan beteekende, dat de schutterij dien dag niet zou oefenen. Sedert de schutterij echter werd afgeschaft, i hebben deze, zoo dikwijls teleurstelling bren gende groene vlaggen ook geen dienst meer gedaan. Jaren daarna, in den tijd toen het Stedelijk Muzie'kkorp onder leiding van den heer Kriens regelmatig in Den Hout concerteerde, werden op regendagen dükwijls van dezelfde plaats, ditmaal witte vlaggen uitgestoken, welke aan muziekminnend Haarlem de te leurstellende tijding brachten, dat het Woensdagavond- of Zondagmiddagconcert wegens het slechte weer of om andere rede nen niet zou doorgaan. Menig bezorgd gezicht tuurde op sombere regendagen dan ook naar den ouden toren om te zien of de witte ongeluksboden nog niet waren uitgestoken. Sedert vele jaren is evenwel ook deze ge woonte in onbruik geraakt en overbodig ge worden. De vlaggestokken en verdere daarbijbehoo- rende attributen werden desondanks in den toren nog steeds bewaard. En ziet, voor het eerst na langen tijd zijn zij uit hun -schuil hoek te voorschijn gehaald om opnieuw dienst te doen, ditmaal echter in tegenstelling met voorgaande keeren niet als brengers van een onaangename mededeeling, doch als vertol kers van een zeer verheugend feit, namelijk de Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. De oude vlaggestokken zijn voor dit doel helder wit geschilderd en getooid met vier oranje en vier rood-wit-blauwe vlaggen. Zoo sieren zij nu den ouden toren op den eersten omloop, vlak boven de wijzerplaat en dragen er ongetwijfeld toe bij het feestelijk aanzien, dat de grijze St. Bavo altijd heeft, wanneer de nationale driekleur van haar toren wap pert, extra te verhoogen. In verband met deze vlaggenversiering ver nam ik nog een aardige bijzonderheid, die ze ker wel het vermelden waard is. Gedurende den eersten nacht, dat deze nieuwe „Prinsessevlaggen" den toren sierden, stond er een flinke storm. Een der stokken, die blijkbaar niet bestand bleek tegen het geweld va-n den wind, knapte af, wervelde met Oranjevlag en al om den toren heen en kwam eindelijk terecht, aan de andere zijde van den omloop, bovenop een rood-wit- blauwe „collega". Toen de koster dan ook den volgenden mor gen, heel in de vroegte, den toren inspecteer de, ontdekte hij aan den eenen kant een le dige plaats, terwijl aan de overzijde een dubbele vlag, van rood-wit-blauw-oranje zwierig wapperde in den wind! Een wel héél toevallige, maar juist daarom zoo aardige speling van den Januaristorm, waardoor het leek, alsof in dagen als deze, waarin heel Holland jubelde over de geboorte van Prinses Beatrix en van haar vreugde op velerlei wijze heeft blijk gegeven, zelfs deze, nieuwe „Prinsessevlaggen" als 't ware de ge hechtheid van het verbond Nederland-Oranje wilden aantoonen. Reeds in de vroege morgenuren is de ver dwaalde oranjevlag weer op zijn oude plaats je teruggebracht en daar, tot heden, ook ge bleven. Wanneer zoo straks, na Zaterdag 5 Februari 1938 deze vlaggen weer zullen worden inge haald en veilig worden opgeborgen tot een volgende gelegenheid, zal de oude Bavokerk weer een aardige herinnering rijker zijn. Het is te hopen, dat deze Prinsessevlaggen nog vele malen dien|;t zullen doen bij verjaar dagen of andere feestelijkheden, het Konink lijk Gezin betreffende en met haar vroolijke kleuren luister bijzetten wanneer de Haar- lemsche burgerij, evenals overig Nederland, zijn „rood-wit-blauw-oranje" over stad en land zal doen uitwaaien. MONA BOS. GBREF. JEUGDOENTRALE EN HET MILITAIR TEHUIS. Door de Gereformeerde Jeugdcentrale voor Haarlem en Omstreken wordt a.s. Maandag een feestavond aan de in Haarlem in garni zoen liggende militairen aangeboden. Deze avond wordt gehouden in het Militair Tehuis Jansweg 34. He tzeer gevarieerd programma vermeldt o.m. de opvoering van het zoo ge slaagde stuk ,,d' Oranjeboom" van mej. A. van 't Wout. Ds. C. Veenhof heeft zich bereid verklaard een opwekkend woord te spreken. Het geheel belooft een zeer gezellige en mooie avond te worden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 H Berlijn 72.25 Parijs 5.86% Brussel 30.31% Zwitserland 41.51% New York 1.79 1/32 12.— uur. Londen 8.96-54 Berlijn 72.26% Parijs 5.86% Brussel 30.32 Zwitserland 41.52 Kopenhagen 40.— Stockholm 46.25 Oslo 45.05 New York 1.78 7/8 Praag 6.29 Italië: vrije lire 9,50 reislire 8.60. bankpapier 7.25. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Aan het jaarverslag over 1937 van de af- deeling Haarlem en Omstreken der Ned. Na tuurhistorische Vereeniging is het volgende ontleend: 1-Iet jaar 1937 wordt afgesloten met 297 le den; dit lijkt bij 1936 vergeleken een terug gang, doch hiertegenover staat dat het aan tal bedankjes met ingang van 1938 veel klei ner is dan dat voor 1937. Het bezoek aan de uitgeschreven bijeen komsten en excursies was dit jaar'over het al- meen uitstekend. Er werden 10 ledenbijeenkomsten gehou den en het aantal excursies bedroeg in 1937: 18. De afdeeling organiseerde in samenwerking met de propagandaeommissie der Ned, Myco- logische Vereeniging een tentoonstelling van paddestoelen in de TI. B. S. aan het Santpoor terplein, die de groote belangstelling, die zij trok, algemeen waard .was. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Weste lijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met later kans op eenigen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 778.1 m.M. te Miinchen. Laagste 734.3 m.M. te Isafjord. De depressie in het Noordwesten kwam iets naderbij, het centrum ligt echter nog bewes ten IJsland. Wel breidde zij zich naar het Zuiden uit. De depressie in het Noordoosten trok verder naar de Poolzee af. Het gebied van hoogen luchtdruk verplaatste zich naar het Oosten en ligt thans over Frankrijk en Midden-Europa met de kern over Beieren. Het weer is in dit hoogedrukgebied stil met be trokken lucht, terwijl voorts uitgebreide mist- gebieden voorkomen. Op de Britsche eilanden en langs de Noorsche kust waait het matig tot krachtig uit Zuidwest, de bewolking is ook hier, zooals trouwens in het geheele waarne mingsgebied, zwaar. Op Ierland valt eenige regen, langs de Noorsche kust wordt sneeuw en hagel waargenomen. In het overige deel van het waarnemingsgebied is de wind matig uit Westelijke richtingen, zonder neerslag van be- teekenis.' De alpentoppen onder 3000 meter melden nevel, daarboven wordt echter mooi helder weer gemeld. De temperatuur is in Zuid-Frankrijlc plaatselijk onder normaal, overigens is zij in het geheele waarnemings gebied aanzienlijk boven normaal. Voorloopig wordt voor onze omgeving weinig verandering in de weersgesteld heid verwacht, later nemen de regen kansen weer toe. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 770 m.M. Neiging; Achteruit, Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 5.53 uur; n.m. 18.08 uur. Strand berijdbaar 'van 11.0016.00 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Opening „De Globe". Speciaalzaak van lederwaren en parapluies. Hedenmiddag wordt onder de veel omvat tende naam „Globe" in de Groote Houtstraat 105 een speciaalzaak geopend in lederwaren en parapluies. Het pand is geheel verbouwd en uitermate modern ingericht. Een tweetal groote winkel ramen die naar binnen loopend een portiek vormen, maken het mogelijk de étalages rus tig te bekijken. Ook het interieur is zeer smaakvol verzorgd, in groote glazen uitstalkasten zijn de vele parapluies, tasschen, actetasschen enz., uitge stald. Door de moderne verlichting komt alles goed tot zijn recht en vooral de groote sor teering parapluies waaronder de nieuwste dessins, zullen zeker de aandacht trekken. Doch ook de voorraad lederwaren is zeer uit gebreid, de laatste snufjes op het gebied van damestasschen liggen hier naast de forsche acte-tasschen en het maakt alles een even keurigen en verzorgden indruk. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING Het vijfde Baeheoncert heeft plaats op Dins dagavond 8 Februari in de gemeentelijke Con certzaal. Het orkest, van het Concertgebouw te Amsterdam treedt op onder Eduard van Bei- num. Solist is: Piet van Egmond, orgel. Het programma luidt: Concert No. 4 F gr. terts voor orgel en or kest, G. F. Handel (16851759). Allegro, An dante, Adagio-Allegro. Solist: Piet van Egmond Variaties en Fuga over een thema van Mo zart (Op. 132 Max Reger (18731916). Vierde Symphonie (Italiaansche) A gr. terts Op. 90 F. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) Allegro vivace, Andante con moto, Con moto moderato, Saltarello: Presto. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling gehouden in „5t Notaris huis", op Donderdagavond. Het heerenhuis met schuurtje, erf en tuin te Heemstede aan de Landzichtlaan no. 28, groot 2 aren, 53 centiaren, f 5450. J. G. M. Schintz. Een heerenhuis met schuur, erf. voor- en achtertuin te Haarlem aan de Uit den Bosch straat no. 15, groot 1 are 17 centiaren, f 5500 B. Simons. Een huis met veestalling (voor 8 stuks vee), erf en weiland en weg aan elkander gelegen te Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer aan den Vijfhuizerdijk no. 176, geveild in de na volgende drie koopen Een weiland groot 85 aren. 55 centiaren en halve weg No. 1524 ged., groot ongeveer 2 aren 65 centiaren; een weiland groot 1 hectare, 91 aren, 90 centiaren en halve weg No. 1524 ged., groot ongeveer 2 aren 65 centiaren en een huis aan den Vijfhuizerdijk no. 176 met stee- nenveestalling (voor 8 stuks vee) hooiberg en houten wagenhuis waarin paardenstalling met recht van opstal van ondergrond en bij- behoorenden grond tot ultimo Juni 1952, samen groot 12 aren 90 centiaren. Gecombineerd f 7055. Opgehouden. Het woonhuis met erf, stal, schuur boom gaard en grasland te Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer aan den Ringdijk no. 201, met het recht van opstal op den grond tot 31 Maart 1953, groot 10 aren, 18 centiaren, f 4000. Opgehouden. Het woonhuis met erf, schuur, tuin en boomgaard te Vijfhuizen gemeente Haarlem mermeer aan den Ringdijk No, 198, met het recht van opstal op den grond tot 30 Septem ber 1941, f 6000. Opgehouden. Het woonhuis met erf, schuur, tuin en teel grond te Vijfhuizen gemeente Haarlemmer meer aan den Ringdijk no. 197, met het recht van opstal op den grond tot 30 September 1941. f 3000. Opgehouden. De villa met tuin, garage en grond te Heem stede aan de Jacob van Ruysdaellaan no. 3, groot 4 aren. f 8800. J. Bakker qq. Het woonhuis met erf te Haarlem aan den Zijlweg no. 15, groot 53 centiaren. 1 f 4480, J. Feilzer. Het telegraafverkeer met Soestdijk in de dagen van de blijde gebeurtenis. VOORBEURS TE AMSTERDAM Terwijl de wisselmarkt hedenmorgen over het algemeen een kalm karakter droeg en zich geen factoren voordeden, waardoor het verloop bijzonder beïnvloed werd, viel de Amerikaansche dollar door een zwakke stem ming op, welke men meende in verband te kunnen brengen met de scherpe reactie der Amerikaansche effectenmarkt. Dollars openden op 1.79 a 1/16 om daarna terug te loopen tot 1.78 7/8. Het Engelsche pond bewoog zich den geheelen morgen op 8.96 11/16 a 3/4. Het egalisatiefonds betaalde 3/4 en kon herhaalde malen pondenbedragen opnemen, maar ging er nog niet toe over den aankoopprijs te verlagen. De Fransche franc lag een kleinigheid beter op 5.86 a 87. De overige deviezen vertoonden vrijwel geen wij ziging. Berlijn werd vernomen met 72.25 a 28, Brussel met 30.31J4 a 32K en Zwitserland met 41.51 1/2 a 52 1/2. De cüsagio's der ter mij nnoteeringen waren niet noemenswaardig hooger en bedroegen voor francs resp. 10 en 25 ets., en voor Belga's resp. VA en 9 ets. De Sperrsoorten waren iets lager en wel 8 7/8 voor effecten- en 9 3/8 voor crediet- SpeiTmarken. De handel had een regelmatig normaal verloop. De flauwe stemming in Wallstreet was uiteraard oorzaak, dat zich reeds in de ochtenduren hier ter beurze vrij scherpe koersverliezen openbaarden, zoowel voor de Amerikaansche als de locale waarden. De handel droeg een lusteloos karakter en beperkte zich tot Koninklijken; Philips, Uni lever en de vooraanstaande dollarsoorten. Japan's doodencijfer in China. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. De afdeeling Haarlem van bovengenoemde organisatie zou Zaterdag 5 Februari te 8.15 uur in Hotel Rusthoek, Kleverlaan te Bloe- mendaal een propaganda-avond houden. Als sprekers treden op dr. A. J. van Leusen uit Velsen en de heer J. A. Haan uit Hengelo. Op het programma staan verder een pianosolo door mej. Heynes, chanchons te zingen door mej. A. Hensen, een dans van mej. L. Hoo- mans, alsmede een kamptooneel, waarbij o.a. opti'eden de Blue Minstrels en de kampgroep van de afdeeling. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed het onderhoud van de werken der Rijkszeehaven „Het Nieu- wendiep" in 1938. Het laagst werd ingeschre ven door J. Vriendjes te Kamperduin-Schoorl voor 14.444. Verder werd aanbesteed het onderhoud van de Rijkswerken, buitenduinen en Rijkshaven werken op Texel gedurende 1938 en 1939. De laagste inschrijving was van P. Daalders Aan nemingsbedrijf te Alkmaar voor 16.467. SUBSIDIES. B. en W. van Haarlem bieden aan den raad, ter behandeling bij de begrooting voor 1938, een lijst van subsidies aan. Het college stelt voor afwijzend te beschikken op de aanvra gen om subsidies uit de gemeentekas van a. de Vereeniging „Pro Juventute"; b. de Ge westelijke Landstormcommissie „Kennemer- land"; c. de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem; d. den Ned. R.K. Volksbond afd. Overveen en Omstreken; e. de Commissie voor Esperanto- kindercursussen in scholen te Haarlem. 20.000 een „minimum-schatting". TOKIO, 4 Februari (Havas). Toen de minister van Oorlog, Soegijama, gisteren in den Landdag mededeelde, dat tot dusverre in China 20.000 Japanners zijn gesneuveld, voegde hij hieraan toe. dat hier van een mi nimumschatting sprake is. Men gelooft dan ook. dat het aantal doo- den veel grooter is. als men degenen, die aan verwondingen of ziekten bezweken zijn en de verliezen bij landingsafdeelingen, vloot- en luchtmacht medov"kent. VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE De Burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, heeft blijk gege ven van groote belangstelling voor de ruiter sport in Haarlem, door het eere-voorzitter- schap van de vereeniging „De Haarlemsche Manége" op zich te nemen. In Hotel ,Den Hout" is hij V/oensdagavond geïnstalleerd; het bestuur en vele leden waren daarbij aanwe zig. Na afloop van de installatie werd een film vertoond, betrekking hebbend op de ruiter sport. De voorzitter, de heer A. Breitenstein, dankte de heeren Klep en Wijnberg voor het veroonen vatn deze mooie film.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2