rBH B nX Het strand. PLEIDOOIEN VOOR GOEDEN WONINGBOUW. V R IJ D A G 4 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De paardsche animo kent drie trappen van vergelijking: de manége zoomaar buiten aan zee. Zelfs de meest bedaagde beginnelin gen-rossinant, binnenshuis geneigd tot loo- men tred en sukkeldraf, wordt pittig zoodra hij buiten is. Hetzelfde paard snakt meteen naar rengalop als hij het strand ontwaart en de zeelucht in zijn neusgaten dringt. Ik bereikte het strand voor het eerst nog vóór mijn twintigste les en keerde zonder on gelukken huiswaarts. Dit feit op zichzelf scheen bevredigend te zijn. Dat paard en ik weerkeerden in dezelfde verhouding waarin wij vertrokken waren ik boven, hij onder, zonder ruzie bleek de manégestaf als een meevaller te beschouwen. En dat was het dan ook eigenlijk. Want pas waren wij de blonde duinreep over, nauw hadden Jupiter's hoeven het strand beroerd, zijn ooren zich gespitst en zijn zachtaardige oogen gefonkeld van paar- •denpret, of Mimi werd nog uitbundiger, sloeg haar achterbeenen uit en trof mijn oppergod met beide hoeven in de volle borst. Ook een paard heet niet voor niets Jupiter. En er zijn dingen die op geen enkelen Olympus geduld kunnen worden. Dus verhief hij zich dreigend op de achterbeenen, waarbij ik net bijtijds voorover leunde en mij met de knieën aan zijn te gladde zadel vast klemde. Waarop de staljongen, die Mimi Ép bereed, haar keerde en s' Jupiter bij den teugel greep. Waarbij Mimi zich ook verhief en wij gevieren in korten danspas rondstepten, aangemoedigd door een toegesnelde en dank bare strand jeugd. Ik voelde mij niet erg zeker, waardoor Jupiter zijn zelfvertrouwen ook verloor. Zoo'n paard voelt altijd de stem- ming van zijn berij der. Maar ik brulde: „Laat 'm los!", het geen de staljongen deed. Toen begon Jupiter een galop met Enge land als blijkbaar doel, bedacht zich, keerde en stormde op een strandstoel aan, bedacht zich opnieuw, draafde duinwaarts en volbracht een keurige „volte" rondom een limonadetentje. Tegen dien tijd zwaaiden mijn stijgbeugels wild heen en weer. Met uiterste zelfbeheer- sching begon ik hem kalmeerend toe te spre ken. „Jupiter", zei ik bedaard schoon hotsend, „schei uit. Ze lachen om ons, Jupiter. Dit is zeer on-Olympisch, ouwe oppergod. Ik stel stilstaan voor". Dit zeggende hield ik hem in. Hij stopte in derdaad en ik steeg af, klopte op zijn hals en streelde zijn neus. Het had wezenlijke uitwer king en was leerzaam, vooral voor mij. Waarna ik hem weer besteeg en liet pootje-baden, ge volgd door een vredigen handgalop en wij ten slotte als vrienden huistoe gingen. Het had anders kunnen zijn. De manége sfeer, vol verhalen van incidenten, getuigde daarvan. Daar was de staljongen wiens paard er met hem vandoor was gegaan en tien K.M. in rengalop had afgelegd vóór hij het de dui nen op kon sturen en weer in zijn macht krij gen. Daar was de historie van de juffrouw die boogsgewijs door de lucht vloog toen Sans Souci schrok van een weggewaaide zakdoek. ,En ongelogen, meneer, ze had niks!" Daar was de herinnering aan Mimi „een bloedhond van-een-paard, die Mimi" toen zij er tus- schenuit trok op het gladde asphalt van den hoofdweg, in galopen wil u gelooven dat die dikke meneer-hoe-heet-die-nou der finaal op lagje kon het geen zitten meer noe menen er pas afviel toen dat paard stil stond?., Nou, evengoed had-ie zich bezeerd." Deze en andere sensaties uit de manége- geschiedenis houden de spanning erin. Wij willen deze dingen wel en het komt mij voor dat de leiding dit beseft. Er moeten geen doo- den bij vallen, maar redelijke verwondingen Vechtpartij tiisschen scholieren. Kost elfjarigen jongen het leven. Donderdagmiddag tegen half vijf kregen eenige schooljongens te Tegelen het met el kaar te kwaad. Er ontsond een vechtpartij waarbij gjebruik werd gemaakt van leeren riemen. De 11-jarige Anton van Wij lick werd door twee jongens achterna gezeten. Plotse ling viel van W. en bleef op den grond liggen. Voorbijgangers waarschuwden een genees heer, die constateerde, dat de jongen was overleden. De twee knapen, die bij deze vecht partij zijn betrokken, zijn door de politie ver hoord. COMMANDANT BOUWE VLAS IN NEDERLAND TERUG. Commandant Bouwe Vlas, leider van het Leger des' Heils in Nederland, is Donderdag, na deelgenomen te hebben aan belangrijke op de legerleiding in verschillende landen be trekking hebbende besprekingen, uit Londen teruggekeerd. Naar wij vernemen zal de heer Bouwe Vlas bin nenkort als gedelegeerde van den generaal naar Indië vertrekken. Tijdens zijn afwezig heid za-1 de leiding van het Leger des Heils in Holland berusten bij den huidigen chef- secretaris, kolonel A. C. Beekhuis. zijn aanvaardbaar, Er moet wat gevaar in zitten. De vroegere heldendaden en perikelen van onze mede-ruiters, mede-knipkaarthou- ders van het bedrijf, stralen immers ook op ons iets van hun glorie af! Wij gevoelen dat wij een sport beoefenen die niet zonder ge varen is, waarvan wij nochtans lachend en zorgeloos spreken. Dat is plezierig. „Wij rui ters". zei ik welvoldaan tot Floris, „vormen de eenige verkeersgroep die niet over Veilig Verkeer zanikt, zooals de voetgangers, fietsers en automobilisten voortdurend doen". „Maar wij zijn ook voetgangers, fietsers en automobilisten", zei Floris „Ik zou dus maar niet te onaardige dingen over ze zeggen. En kijk jij eens even of mijn stijgbeugels wel gelijk van lengte zijn. Ik vind dat lastig met rijden en jij zei laatst nog dat je het een onveilige gewaarwording vond" Er kwamen nu meer strandexpedities, Heele tochten: eerst over een landgoed, dan langs duinpaden, dan door de straatjes van een badplaats, tenslotte in galop langs de zee, met ons negenen naast elkaar. En dat leek zoo goed te gaan, dat wij begonnen rond te kijken en te merken dat naar ons geke ken werd. Zoodat wij niet langer zonder hoed en zonder handschoenen wilden rijden en in een gesprek vervielen over de ruiter- kleedij, want velen rijden heelemaal-in-het- zwart met een witte stropdas en een zwarte kaasbol. Dat vond Floris te somber en te plech tig kleedij voor 'n officieele ontvangst of zooiets en ik zei dat het mij niet veel kon schelen maar dat ik het 'n beleefdheid achtte tegenover het paard Want daar moet men hoffelijk tegen zijn omdat het zoo'n edel dier is. Het vereischt een zekeren stijl. „Sportieve 'stijl", zei Floris. „Ook in het sportieve is strengheid van kleur en lijn mogelijk", zei ik. „En ruiters kunnen niet allemaal ver schillende kleuren dragen als ze gezamen lijk uitgaan. Dat is net zoo leelijk als acht verschillende roeicostuums in een achtriems- giek" Maar hij wou het nou eenmaal niet toegeven. „Dan zal ik wel een sportief costuum voor ons allemaal lanceeren", zei hij en ging naar Engeland en kwam terug en zei dat geen enkele Engelschman tegen woordig meer in het zwart reed en deden wij dat in Holland nog? Wat gek! Enzoo- voorts. Het resultaat van deze gedachtenwïsseling was dat wij bleven zooals wij waren, behou dens de hoeden en de handschoenen die er bij kwamen. Want die stropdas, die je zelf kunstig in den juisten vorm moet strikken, lokte mij eigenlijk ook niet aan. Zooals we zijn zien we er nogal netjes uit. Maar Polonius' critiseerende blik, toen ik hem onlangs een rauwe wortel had gegeven en hij mij van onderen naar boven nauwkeurig opnam, zei duidelijk dat hij meer égards gewend was. Hij keek als een ambassadeur met een monocle en een stam boom die wortelt in de twaalfde eeuw. „Te weinig stijl, Polonius?" vrpeg ik be schaamd en hij wendde het edelé hoofd af en kuchte. Ik zal die stropdas toch maar eens koopen en er mee gaan oefenen. R. P. De aanslagen te Lienden. Eén ervan geheel opgehelderd. In verband met de beide moordaanslagen te Lienden heeft het parket uit Arnhem een onderzoek ter plaatse ingesteld. Het parket werd bijgestaan door den politiedeskundige dr. Hesselink uit Arnhem die o.m. verschil lende foto's maakte. Bij een langdurig verhoor heeft de Dins dagmorgen gearresteerde 30-jarige D. V. uit Ingen bekend schuldig te zijn aan den Maan dagnacht gepleegden aansiag op den 31-ja- rigen landbouwer Leyser. Hij ontkent echter beslist schuldig te zijn aan den Zaterdag avond gepleegden aanslag'op den 18-jari- gen kruidenier van Vessem, Donderdag is V. van het arrestantenlokaal te Lienden overgebracht naar het Huis van Bewaring te Arnhem. Alhoewel men aanneemt in V. reeds den dader te hebben, wordt het onderzoek, in verband met den aanslag' op van Vessem, voortgezet. Onbegrijpeliike slordigheid met buskruit. Vijf kleine jongens vinden hoeveelheid. Bij ontploffing drie ernstig gewond. Vijf .jongens van zes tot tien jaar. die Donderdagmiddag van school te Hengelo (G.) huiswaarts keerden, vonden een hoeveelheid buskruit, dat was overgebleven van de donderbus sen. die bij de saluutschoten van Maandag dienst hadden gedaan. Zij deden het kruit in een cylinder, waarna zij de springstof in brand staken. De ontploffing, die hierop volgde, was zoo hevig, dat de cylinder met een hevigen knal, die kilometers ver te hooren was, uiteensprong. De vijf kinderen liepen alle verwondingen op. Drie van hen, t.w. het negenja rig zoontje van de familie Harmsen. het zesjarig zoontje van de familie Dijers en het zoontje van de familie Sifolg kregen ernstige brandwonder aan gelaat en handen. Waarschijn lijk zal de zes-jarige W. een oog moeten missen. De drie kinderen zijn naar het Algemeen Ziekenhuis te Zutfen overgebracht. De anderi twee kinderen kregen lichtere ver wondingen en zijn naar de ouderlijke woning vervoerd. Werkloos man steekt zijn vrouw. Slachtoffer niet ernstig gewond. Tijdens een twist in de echtelijke woning aan de Bajonetstraat te Rotterdam heeft Don derdagmiddag de 26-jarige J. H. S. zijn 25-ja- rige echtgenoote W. C. S. geb. R., met een zak mes eenige wonden aan rug en hals toege bracht. De man liep na het plegen van zijn daad met zijn beide kinderen het huis uit en begaf zich naar kennissen in de Jan van Vught- straat. Door het lawaai van de ruzie bemerk ten de buren, wat er gaande was. Zij waar schuwden den geneeskundigen dienst en de politie, die de vrouw hevig bloedend in de wo ning aantrof. Zij werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar haar wonden niet van ernstigen aard bleken te zijn. De man is later door de politie in de woning aan de Jan van Vughtstraat gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en verkeerde zeer onder den indruk van het ge beurde. De twist vond zijn oorzaak in het feit, dat de man, die werkloos is, financieel niet in staat is om de uitgangetjes,, waarop zijn vrouw prijs stelt, te bekostigen. De beide kinderen zijn aan de kinderpolitie toevertrouwd. origineele verpakking „Uit t vaatje met den groenen band11 Wettig gedeponeerd onder No. 71373 (Adv. Ingez. Med.) UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. van 1 Februari 1938, is met ingang van 15 Februari 1938 benoemd tot burge meester der gemeente: Ouddorp (Z. H.) W. Geleedst, en van Doornspijk: U. de Vries. De nieuwe burgemeester van Ouddorp, de heer W. Geleedst is 10 September 1888 ge boren. Hij is thans gemeente-secretaris van Vreeswijk. De nieuwe burgemeester van Doornspijk de heer De Vries werd 26 September 1896 ge boren en is thans ambtenaar ter gemeente secretarie van Dordrecht. Viervoudig brandstichter voor de Bredasche rechtbank. Negen maanden gevangenisstraf geëischt. In de laatste weken van het vorige jaar ar resteerde de politie te Raamsdonksveer zeke ren A. R., een 20-jarigen fabrieksarbeider uit de gemeente Raamsdonksveer. Hij werd ervan verdacht zoowel te Raams donksveer als te Geertruidenberg verschillen de branden te hebben gesticht. Hij bekende voor de politie de aanstoker van den brand bij den landbouwer van Woer den te Raamsdonksveer, den brand bij den landbouwer van Laarhoven te Raamsdonks- te zijn. veer, den brand in de bioscoopzaal „Centraal" te Geertruidenberg en den brand bij den landbouwer van Dongen te Geertruidenberg. Bovendien bekende hij eveneens verschil lende diefstallen te hebben gepleegd. Donderdag stond de man, die reeds eerder drie maanden gevangenisstraf had onder gaan wegens diefstal, voor de rechtbank te Breda terecht. Verdachte legde een volledige bekentenis af, hij kon geen voldoende antwoord geven op de vraag, waarom hij deze branden had gesticht. De motieven, welke hij opgaf, ston den niet in verhouding tot de gepleegde fei ten. De officier meende dat een flinke gevan- jenisstraf noodig was en eischte daarom tegen verd. negen maanden gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis en ter be schikking stelling der regeering. EEN VERKEERSPAVTLJOEN OP MET MIDDEN-DAMTERRJEIN. Raadsbesluit thans door Gedeputeerden goedgekeurd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben thans hun goedkeuring gehecht aan het besluit van den Amsterdamschen gemeen teraad van 20 Januari 1937 inzake den bouw van een vreemdelingenverkeerspaviljoen op het midden-damterrein en een filiaal-kiosk vóór het Centraal Station. Zooals men zich zal herinneren, maakte de bouw van het verkeerspaviljoen deel uit van de reorganisatie-bemoeiingen van de gemeente met de vereeniging tot bevordering van he' vreemdelingenverkeer. Nader vernemen wij, dat er maar word' gestreefd, dat het nieuwe verkeerspaviljoen op het midden-Damterrein per 1 Februari 1939 in gebruik zal kunnen worden genomen De bouwkosten van het paviljoen dat twe? verdiepingen zal bevatten, zullen vijftien duizend gulden bedragen Het zal o.a. bevat ten een groote krantenkiosk, een winkel ei eenige telefooncellen, terwijl de overige ruimt; ter beschikking zal worden gesteld van de V.V.V. Amsterdam. 1 EERSTE KAMER. Waarschuwing echter tegen miranda". .aedificia Prof Dr. G. A. Diepenhort» (Anll-Rev. Partij) Burgemeestersbenoemingen. Verdedigers van de belangen der gemeenten. DEN HAAG Donderdag. De jongste vernieuwing der Eerste Kamer heeft deze tak van de Staten-Generaal van eenige beproefde krachten, tevens goede spre kers beroofd en tevens een niet geringe schare van nieuwelingen den senatorialen bo dem doen betreden. Elke verandering is nog geen verbetering. Zoo moet bepaald opge merkt, dat het heel was prettiger was, vroe ger, om naar een levendig woordvoerder der s. d. fractie als Mr. Mendels te luisteren dan naar den Zaandamschen burgervader Mr. In 't Veld, Zeker, aan kennis ontbreekt het dezen laatste allerminst, maar ach hemeltje, wat een sombere saaie voordracht is hem eigen. Waarlijk, zijn misthoorn-klanken over troffen nog in droefheid van toon het geluid, dat zijn partijgenoot Jan ter Laan aan de overzijde van het Binnenhof pleegt uit te s too ten. Dan was er Mr. de Rij ke (nat. soc.), die met dusdanige onverbrekelijke banden vast zat aan de velletjes papier, welke hij op mono tone wijze voorlas, dat hij met President de Vos van Steenwijk in vrij veelvuldige botsing kwam. Mr. de Rijke had thuis heel netjes lange historisch-staatsrechtelijke beschou wingen neergeschreven, die volgens den voor zitter niets of veel te weinig te maken hadden met het agenda-punt van heden: de begroo- ting van Binnenlandsche Zaken. Daarom wenschte de President, dat de voorlezer tot het onderwerp der discussies zou komen en zich niet zou bezig houden met allerlei breed voerige uiteenzettingen, welke(aldus de heer de Vos v. Steenwijk) buiten de orde waren en te berde gebracht hadden moeten worden bij de algemeene beschouwingen, maar niet hier. Te midden van het overigens saaie debat beleefden we nog 'n vermakelijk oogenblik, n.l. toen prof. Die penhorst (a.r.) trouwens gemeenlijk een geestig spreker den Minister bezwoer zich (dit in verband met het veel bespro ken onderwerp „wo ningbouw") niet te la ten verleiden tot „aedificia miranda", bewonderenswaardige gebouwen. De Kamer had veel pleizier over deze woordspeling van den Amsterdammer Diepenhorst, welke al dus de gedachte aan den hoofdstedelijken wethouder Miranda op riep. Prof. Diepenhorst (a.r.) nam het op voor de z.i. benarde particuliere huiseigenaren, wien allerlei gevaren, zoowel van de zijde van het hypothecair crediet als van den kant van de overheid bedreigen. Deze laatste toch depre cieert het tegenwoordige huizenbezit door een geforceerden woningbouw met steun uit 's Rijks schatkist. Spreker die in tegenstelling met den heer Reinalda (s.-d.) meende, dat er eer van een te veel dan van een tekort aan woningen sprake is, vroeg den Minister nog of deze (wat hij gaarne zou zien) er accoord mee zou gaan als een gemeente met verlaging van erfpachts-canon voor den dag zou ko men. Van de door den heer Reinalda ge maakte opmerkingen zij aangeteekend, dat deze senator een ge brek aan woningen in 't verschiet bespeurde o.m. doordat de par ticuliere bouwer niet meedoet aan arbei derswoningen-bouw. Krachtig voortgaan met het opruimen van krotwoningen en or dening op het gebied van den woningbouw in verband met het optreden van Levens verzekeringmaat schappijen, die in de laatste jaren vooral het zoeken in 't bouwen van middenstands-woningen om aldus haar gelden te beleggen, stond op sprekers ver langlijstje. Zijn partijgenoot S i k k e s hield zich met het klagelijk onderwerp van burge meestersbenoemingen bezig, vooral omdat de Regeering in dat opzicht nog al te zeer wan trouwen tegenover de sociaal-democraten schijnt te koesteren en Mr. I n 't V e 1 d wierp zich op de vraagstukken van herziening dei- Zondagswet en der Begrafeniswet, in welk verband hij respectievelijk handhaving van vervoersgelegenheid op Zondag en het niet tegengaan van het inrichten van urnen plaatsen aanbeval, om vervolgens bij de o zoo in de verdrukking zittende autonomie en een betere financieele behandeling van de gemeenten terecht te komen. Uit hetgeen de heer v. Citters (a.r.) te berde bracht, teekenen we aan, dat deze se nator het betreurde, dat het ontwerp-Zondags- wet-Ruys de Beerenbrouck nooit verder in be handeling is genomen, te meer omdat hij wei nig verwacht van 's Ministers systeem om den patiënt nog maar wat in observatie te hou den; hetzelfde trouwens gold z.i voor het be leid met betrekking tot eventueele herziening van de begrafeniswet. Van Mr. d e R ij k e 's be schouwingen zij vermeld, dat deze er op aan drong de thans aan den Bijzonderen Vrijwil- ligen Landstorm opgedragen taak in geval van mobilisatie enz. weer aan het leger toe te vertrouwen en dat hij o.m. bezwaren tegen heel ons gemeentelijk bestuursstelsel ontwik kelde. terwijl zijn nat. soc. collega Mr. v. Ves sem onverwijld wijziging van de Kieswet ver langde, opdat Kamerleden, ook voordat ze als zoodanig zitting hebben genomen, ontslag zul len kunnen nemen en verder moest er voor gezorgd worden, dat stemhokjes gordijnen krijgen en de tafels van de stembureaux aldus worden opgesteld dat de leden van zulk 'n bureau onmogelijk kunnen zien op welke lijst een kiezer stemt! Last not. least moge ik gewag maken van een belangwekkend pleidooi door den heer B r u i- neman (R.K.) zelf burgemeester eener kleine Geldersche gemeente ten behoeve van de kleine gemeenten gevoerd Deze krij ger volgens hem heusch veelal het gevoel, dat het Rijk zegt: ik weet het alleen én gij hebt niets te vertellen. Ja, hem doet het optreden van het Rut soms denk:®" aan daf- van den onderwijzer van weleer, voorzien van plak en roe. En heusch die plattelandsgemeenten, waar van nature zuinige boeren in den Raad zitten, zijn een toonbeeld van zuinigheid. Zij kunnen er niets aan doen. dat de werkloosheidslasten al te zwaar op haar kassen drukken. Ook op het stuk van luchtbescherming dient er beter zorggedragen te worden voor de plattelands gemeenten, zulks in verband ook met haar draagkracht. Voorts roerde spr. den z.i. be- staanden noodtoestand i.z. de woningvoorzie ning op het platteland aan. Alles tezamen zal dus de Minister, die nu aan de beurt is. waarlijk niet over gebrek aan stof te klagen hebben! E. v. R. Pseudo-reckercheurs haalden accordeon terug. Een maand gevangenisstraf geëischt. Op een kouden Januaridag van het vorige jaar werd tweemaal hard gebeld aan de wo ning van een werkloos bankwerker te Am sterdam. die zijn brood als muzikant trachtte te verdienen. Toen de bewoner de deur had geopend dienden zich twee mannen aan: „politie, we moeten u direct spreken". Boven gekomen vertelden zij, dat de bank werker verdacht werd van oplichting. Hij had een accordeon in huurkoop, nadat een belangrijk deel van de koopsom betaald was, ontstond er ruzie tusschen kooper en ver- kooper. De handelaar in muziekinstrumen ten had aldus het tweetal een klacht ingediend nadat de afbetalingen uitbleven. Ter legitimatie vertoonde een van de man nen een penning, waardoor de bankwerker overtuigd was met politiemannen te doen te hebben. U moet direct op het bureau Warmoes straat komen De bankwerker had niet veel lust, temeer daar hij op het punt stond om te gaan eten. „We zijn geen onmenschen. wij zijn ook maar „loontrekkende dienaren", gestuurd door den commissaris. Wanneer u belooft binnen een half uurtje te komen, gaan wij al vast vooruit om te vertellen, dat u komt". Aldus werd afgesproken en de twee „re chercheurs" vertrokken. Een half uur later meldde de bankwerker zich bij den wachtcommandant van het po litiebureau Warmoesstraat aan. Niemand wist daar echter iets van het geval en de com missaris had geen opdracht gegeven om den muzikant naar' het bureau te brengen. Vol bange voorgevoelens .keerde deze huis waarts. Inderdaad was het tweetal recher cheurs in de woning teruggekeerd, kort na dat de heer des huizes was uitgegaan. Te gen de vrouw hadden zij gezegd, dat zij kwa men om het accordeon te halen. Deze voelde er niets voor om het instru ment af te geven, doch ten slotte maakten de mannen zich toch mee uit de voeten. De beide pseudo-rechercheurs. die een Dar- ticulier recherchebureau hadden opgericht, dat zich speciaal belastte met het terugbren gen van op afbetaling gekochte goederen, waarvan de termijnen niet werden voldaan, stonden terecht wegens het verrichten van een daad, behoorende tot een ambt dat zij niet bekleeden (art. 196 W. v. Str.) De recht bank veroordeelde hen ieder tot een maand gevangenisstraf. De verdachten hielden staande, dat deze heele. vervolging berustte op een misver stand. De procureur-generaal mr. dr. Reilingh vond de handelwijze van het tweetal bui tengewoon brutaal, temeer daar zij absoluut niet wisten of de winkelier wel in zijn recht was, toen hij opdracht gaf het accordeon te rug te halen. Eigenlijk moest een hoogere straf worden opgelegd, doch aangezien er nog meer vervolgingen tegen de verdachten zijn ingesteld, wilde spr. volstaan met het requireeren van bevestiging van het vonnis (een maand gevangenisstraf). DR. J. W. C. GOETHART TE LEIDEN OVERLEDEN. In den ouderdom van 71 jaar is te Leiden overleden dr. J. W. C. Goethart, oud-directeur van het Rijks Herbarium. Dr. Goethart werd den 21en Juli 1866 te Semarang geboren. Zijn schoolopleiding genoot hij in Nederland. Hij promoveerde aan de universteit te Göttingen in 1890. Na zijn promotie werd dr. Goethart as sistent van professor Hugo de Vries te Am sterdam. In 1897 werd hij benoemd tot conservator van het Rijksherbarium te Lei den: In 1910 volgde zijn benoeming tot direc teur. Op 1 Januari 1932 werd dr. Goethart in verband met het bereiken van de gestelde leeftijdgrens eervol ontslag verleend. De over ledene was officier in de Orde van Oranje- Nassau. GEEF DE HUID, WAAR ZIJ OM VRAAGT! Moridol I Hoar s heilzqme werking is niet oppervlak kig, maar tot in de onderste huidlagen. Geef uw huid Meridol, 's nachts vet- overdag dagcrëme, tevens een voortreffelijke basis poeder! v Uw huid vraagt om.. DOOZÊN VANAF 25 a. TUBEN VANAF 30 a. (Adv. Ingez. Med.) DE ZUIDERZEEWERKEN BIJ URK ZULLEN WEER BEGINNEN. De Zuiderzeewerken bij Urk, welke Decem ber werden stopgezet, zullen thans worden hervat. Daartoe heeft Woensdag de eerste groote baggermolen, na grondig te zijn ge repareerd, de haven verlaten en is het bagger- werkk weer begonnen. Indien het weer gunstig is. zullen de werk- saamheden in snel tempo worden voortgzet. Dit betreft den dijk tusschen Urk en Schok land, waarvan verleden jaar het eerste ge deelte werd uitgevoerd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5