Sfted ik 'l Hod Ettes $ieém>aëmi$ê& ZATERDAG 5 FEBRUARI 1938 Heftige kritiek over de keuze van de Australische cricketersHet uitlaten van Grimmett een kans voor Enge land Te weinig bowlers Verkoop van een voetbalclub Cardiff City voor 20.000 pond sterling Een meevaller voor Ben Foord en een tegenvaller voor Tommy FarrHet hoofd van den umpire. Mag men de Australische deskundigen ge- looven, dan is het cricket-team, dat dezen zomer testmatches in Engeland zal spelen, niet bijzonder sterk; en zeker niet onoverwin nelijk. Men gaat zelfs zoo ver om te bewe ren, dat de Ëngelschen een even goede als onverwachte kans op het heroveren van de Ashes" krijgen tengevolge van de blunders, door de Australische keuze-commissie be gaan. Algemeen had men er op gerekend, dat de keuze van Bradman, O'Reilly en Grim mett een vaststaand feit zou zijn en dat het team rond dit beproefde drietal zou worden opgebouwd. O'Reilly, aldus de experts, is de beste bowler van de wereld, zooals Bradman de grootste batsman is en zelfs al zouden beiden hun hoogtepunt reeds bereikt heb ben, dan zijn zij nog ten allen tijde in staat door persoonlijke prestaties een match uit het vuur te sleepen. Het zou echter verkeerd zijn, te groote verantwoordelijkheid op hun schouders te laden en ofschoon verwacht mag worden, dat Mc Cabe en Fleetwood- Smith sinds den tour van 1934 blijk zullen geven van grooten vooruitgang, moet men rekening houden met het feit, dat van de bowlers, die toen den aanval vormden, Wall, Grimmett en O'Reilly., alleen laatstgenoemde is overgebleven. De vrees is gewettigd, dat O'Reilly niet dezelfde mate van steun zal ondervinden als hij speciaal van Grimmett kreeg. Want in 1934 bowlde dit tweetal in de testmatches uren achtereen zonder de goede lengte te verliezen of meer dan een toeval- ligen slechten bal los te laten. Juist deze vastheid en regelmaat waren de beslissen de factoren in den strijd tegen de beste En- gelsche batsmen en het is zeer wel mogelijk, dat, terwijl ook nu weer O'Reilly de tegen standers in moeilijkheden zal brengen, de bowlers aan het andere wicket vele runs cadeau zullen geven. Fleetwood-Smith en MeCormick in top vorm zijn in staat een match te winnen, doch beiden zijn onderhevig aan vorm-wisseling en in die veelvuldig voorkomende periodes zijn zij er volkomen uit. Wel heeft Bradman dan nog de beschikking over Waite (fast medium)Barnes en Chipperfield, doch Waite is alleen met 'n nieuwen bal gevaarl en de beide anderen kunnen moeilijk anders dan als wisselbowlers besohoüwd worden, van wie een aanvoerder eerder-succes mag hopen dan verwachten. Als het team eenmaal in Engeland zal zijn gearriveerd, zal het driemanschap Bradman, McCabe en Barnett moeite genoeg hebben om de juiste samenstelling te vinden. Im mers, zij hebben rekening te houden met de volgende bezwaren; het gebrek aan allroun- ders en aan goede bowlers van medium-snel heid, het dikwijls lüt vorm .raken, van MeCormick, wiens constitutieoverigens 'niet van de sterkste is en tenslotte de vrij groote „staart", die het elftal,- hoe het ook Uit de 16 spelers wordt gevormd, zal hebben. Het succes van het team is feitelijk voor een groot deel afhankelijk van de prestaties der vijf sleutel-spelers", te weten; Bradman, McCabe, O'Reilly, Fleetwood-Smith en Badcock. De kracht van de ploeg kan dan ook niet vergeleken worden met de teams van 1921, 1930 en 1934. Indien Fingleton of Brown niet. In vorm zou zijn, is het zoo goed als zeker, dat McCabe tot openingsbatsnian gepromoveerd zou worden en ofschoon het nog maanden duurt, voordat de eerste testmatch gespeeld wordt, verwachten de deskundigen, dat de Australiërs in deze volgorde zullen batten: McCabe,' Brown, Bradman, Badcock, Barnes, Chipperfield, Waite, Barnett, O'Reilly, MeCormick en Fleetwood-Smith. Met belangstelling ziet men uit naar de verrichtingen der twee jeugdige batsmen Barnes en Hassett. waarvan vooral eerstge noemde getoond heeft het zoo noodige zelf vertrouwen te bezitten. In het veld- zullen de Aussies moeilijk zijn te overtreffen, alle 16 gekozenen zijn uitstekende fielders, Daar tegenover staat een Engelsch voordeel, wat de wicketkeepers betreft. Zoowel Barnett als Walker is een goed keeper, doch zelfs nu nog niet te vergelijken met den veteraan Old- field, die niet gekozen is voor den tour. En als batsman is de Engelsche keeper Ames hun verre de baas. Engeland behoeft dus voorloopig niet te pessimistisch te zijn, want naast Hammond kan men voor het maken van runs rekenen op jeugdige sterren als Compton, Edrich, Hutton en N. W. D. Yardley, terwijl Sims en de „comingman" Peter Smith (Essex) aan Fames als bowlers grooten steun kunnen verleenen. De lezer zou ongetwijfeld vreemd opkij ken, wanneer hij in onze advertentie-kolom De Amerikaansche bob-racer Tippy Gray trok met zijn beveiligingsmasker op de inter nationale sportweek te Garmisch sterk de aandacht, maar niet door bekoorlijkheid. men onder de „Groentjes" een annonce zou aantreffen, waarin een voetbalclub ter over name werd aangeboden. Zoover hebben we het in ons land nog niet gebracht en het zou de vraag zijn, of er veel reflectanten zouden komen, want iedereen, die zulks verkiest, kan zelf zonder veel moeite een vereeniging op richten in de hoop, daarmede het kampioen schap van Nederland te behalen, mits hij over tien medespelers beschikt. In Engeland, waar de beroepsclubs uit sluitend op zakelijke leest zijn geschoeid en waar men er dus eenvoudiger dan bij ons te lande ronduit voor uit kan komen, dat geld de hoofdrol speelt, heeft zulk een ver koop van een vereeniging reeds eerder plaats gehad. Een tien jaren geleden besloot de di rectie van de N.V. Clapton Orient in Londen, nadat deze club naar de derde divisie was gedegradeerd, de zaak over te doen aan den meest biedende en de aandeelhouders gingen daarmede, gezien den slechten financieelen toestand van de club, gaarne accoord. Het gevolg was. dat de directeuren van Arsenal toen het meerendeel der aandeelen in handen kregen en aanvankelijk werd het League-team van de Orient versterkt met spelers, die. in het Highbury-elftal minder goed op hun plaats waren. De transfers le verden niet de minste moeilijkheden op, want de koopprijs was natuurlijk slechts een wassen neus. Het succes van de Orient bleef echter uit en van lieverleden gingen de aan deelen weer in andere handen over. Er zijn echter ook clubs, die een beter spe culatie-object zijn, omdat zij in een rayon liggen, waar de concurrentie minder scherp is dan in Londen. Daarom wekt het geen verbazing te lezen, dat Cardiff City voor 20.000 pond sterling zal worden verkocht. Cardiff is een van de zeer weinige clubs uit Wales, die in de Engelsche League spelen en kort na dep oorlog bracht zij het in kor ten tijd tot de. eerste divisie,waarvan het kampioenschap haar door fractioneel slech ter doelgemiddelde dan Huddersfield ontging. In die dagen werden de thuismatches door 50.000 toeschouwers bijgewoond en groo.t was het enthousiasme, toen de City op Wembley in eindstrijd met Arsenal den beker verover de. Dat was de eenige maal in de geschiede nis van de F. A. Cup, dat de trofee naar Wales verhuisde. In de crisisjaren volgde een welhaast fatale inzinking; de toestanden in het district werden zoo slecht, dat de recet tes te klein waren om nieuwe spelers aan te koopen en even snel als Cardiff City geste gen was. werd haar val. In twee seizoenen zakte de club van de eerste naar de derde divisie en kon in deze laagste klasse enkele malen ternauwernood de beide laagste plaat sen en het daaraan verbonden aanvragen van b'-'-kiBzing ontgaan. Sinds korten tijd is er een merkbare op leving te bespeuren en indien de tegenwoor dige directie slechts wat meer oog had voor de toekomst, zou de City zelfs een goede kans op promotie maken. De heeren hebben er echter weinig voor over en dit is voor eenige rijke zakenlieden de aanleiding geweest, on derhandelingen over den aankoop van de cluib met haar prachtige accomodatie te be ginnen. Naar verluidt, zal het resultaat niet lang op zich laten wachten en dan is het een kwestie van enkele weken, voordat de noo dige eerste klasse spelers zullen zijn aange kocht. In Wales is men over dezen gang van zaken zeer enthousiast, doch de reorganisa tie zal wel te laat haar beslag krijgen om Cardiff nog dit seizoen aan een kampioen schap en promotie te helpen, want het team staat momenteel op de vierde plaats met drie punten achterstand. De resultaten van de boksmatches tus- schen Farr en Braddock eenerzijds en Schme- ling en Foord anderzijds toonen toch wel duidelijk, dat de huidige zwaargewichten kwalitatief verre de minderen zijn van pu gilisten als Dempsey, Tunney, Carpentier en zelfs Firpo in hun besten tijd. Over dezen achteruitgang hebben we nog enkele weken geleden het een en ander geschreven, zoodat thans volstaan worden kan met er op te wijzen, dat de Zuid-Afrikaan Ben Foord, een bokser van het tweede plan. meer voordeel van zijn punten-nederlaag tegen Schmeling zal oogsten dan de Duitscher van zijn zege. Voor Tommy Farr kon het onverwachte re sultaat van zijn strijd tegen den zich in middels teruggetrokken hebbenden Braddock wel eens een definitief einde beteekenen van zijn opmarsch naar den wereldtitel. Een cricketliefhebber stelde ons de volgen de vraag: Na een harden slag treft de bal het hoofd van den umpire, stuit daarna de lucht in en wordt door een fielder gevan gen. Is de batsman out?" Ons antwoord fean beperkt worden door dt opmerking, dat de umpire het in de eerste plaats is. HAARLEM'S DAGBLAD WTELRIJDEN. Vau de Vijver blijft wereld kampioen. Uit Parijs: Na een gedachtenwisseling, welke meer dan vier uren duurde, hebben de leden van het U. C. I. bestuur besloten, om hun vo rige beslissing te annuleer en en Van de Vij ver in zijn kwaliteit van wereldkampioen der amateursprinters 1937 te herstellen. Onder voorzitterschap van den heer Burgi zijn de heeren Leon Breton, eere-voorzitter, Paul Rousseau, secretaris-generaal, en de le den Alban Collignon, Legros, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, Momo, Roossels en Bauer bijeengekomen en hebben bovenge noemd besluit genomen. Hierbij brachten 7,ij tot uitdrukking, dat er mogelijkheid tot twij fel zou hebben kunnen bestaan. Niettemin is er thans recht geschied en heeft Van de Vij ver wat hem toekomt. reeds vanaf 70 ct. p. week De beste hulp in de huishouding die altijd klaar staat. Vraagt vrijblijvend demon stratie bij het bekende Electr.Techn. Radio Bureau Kleverlaan 176 (t.o. 't Sportveld) Tel. 14755 Erres radio -„Inventa"gasfor nuizen, haarden en haardkachels Bekend door zijn 100 procent.... service (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 3E KLASSE DRIEBANDEN. Voor bovengenoemd tournooi om den natio- nalen titel op de groote tafel, waarvan de fi nale op 18, 19 en 20 Februari e.k. door de 's Gravenhaagsche B. C. te Den Haag zal ge organiseerd worden, hebben zich 25 spelers aangemeld, waaronder onze stadgenoot M. A. Versteegh van de biljartclub „Royal". In het lokaal dezer vereeniging zullen ook voorwed strijden gespeeld worden, welke uiterlijk 11 Februari a.s. moeten geëindigd zijn. NED. KORFBALBOND De WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Onze tweede-klassers mogen Zondag toekij ken; noch O. K. I, noch S. V. I komen in 't strijdperk; zij laten het uitvechten door hun Amsterdamsche klassegenooten en Z. K. V. Zoo krijgt A. W. Zondag de handen weer vol en wel aan Rohda I, dat nog een plaatsje kan stijgen, al is daarvoor een overwinning op A. W., die ze nog niet ontmoette, niet genoeg. O. K. kijkt belangstellend toe. Z.K.V. kan nu winnen van Amsterdam-Zuid, dat in Sep tember van de gastheeren wón met 6—5. W. K. 2 wint natuurlijk van Oosterpark 1. In 3 E gaat Haarlem 1 naar W. K. 3, dat zeer goede vooruitzichten heeft voor het kampioenschap. We zijn overtuigd, dat de Haarlemmers het niet cadeau zullen geven, maar ook dat de punten in Amsterdam blij ven. Amsterdam Zuid 2 ontvangt S.V. 2, dat wel wat zwakker is. In 3 F. wint T.H.B. I na haar onverwachte nederlaag tegen Amstelodanum van Volhar ding 2, dat Zondagmiddag naar Aerdenhout komt. Amstelodanum zal Distinct V niet laten winnen. De Wester, dat Swift 2 opzoekt, zal de vlag voor de gastheeren moeten strijken. HAARL. KORFBALBOND SENIOREN-AFDEELING. Alle acht eerste-klassers komen Zondag in het veld. Haarlem 2 moet thuis den strijd aan binden tegen Palvu I. De gasten lijken ster ker. T.H.B. 2Watervliet l is een ontmoeting tusschen twee der zwakkere ploegen, Aurora IO. K. 3 wordt een pittig partij tje, waarin O. K. 3 zeker de handen voi zal hebben. Always Ready I, de derde der koptwaalftai- len, moet winnen van N. Flora 2. In de 2e kl. ontvangst Animo I S. V. 3, dat haar positie waarschijnlijk zal versterken. In 3 A spelen de S.V.'ers tegen elkaar. S.V. 4 moet winnen van 't vijfde. Bij den wedstrijd Zwaluwen IOosthoek I i san 't spannen. Wint Oosthoek I. dan staar beide ploegen gelijk. Zijn de Zwaluwen de ge lukkigen, dan vermeerdert hun kans, om num mer één te eindigen,, weer, fjink. VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Feijenoord kan morgen kampioen worden, namelijk als ze zelf van Stormvogels wint en wanneer Haarlem van H.B.S. verliest, want de Rotterdammers hebben dan 25 punten, een aantal dat geen enkele andere club in deze af deeling kan bereiken. Maar zóóver is het toch nog niet! Want de IJmuidenaren en de roodbroeken zullen zich niet zoo maar zonider slag of stoot laten uitschakelen. Haarlem heeft het, althans op papier, heel wat gemakkelijker, dan Stormvogels. Maar men moet wel bedenken, dat H.B.S., ook al is zij practisch reeds geheel buiten gevaar, gaarne de 40 nederlaag zal willen wreken, die ze bij de eerste ontmoeting op 24 October op eigen veld heeft moeten slikken. We durven eigenlijk niet anders dan een gelijk spel te voorspellen. Zullen de Stormvogels in staat zijn, aan Feijenoord de derde nederlaag te bezorgen? Velen zijn van meening, dat de Rotterdam mers nog wel eens een keertje zullen struike len. Welnu, we vinden de club van Karei Haak, als ze in een goeden vorm speelt, sterk genoeg om voor deze verrassing te zorgen. Bij de eerste ontmoeting, in het Rotterdamsche stadion, kon immers Feijenoord slechts ter nauwernood met 32 winnen. We hopen, om der wille van de spanning, dat de Storm vogels revanche kunnen nemen. V.S.V. heeft nog' een paar punten noodig, om er zeker van te zijn, geen degradatiewed strijden (die soms met voetbal tegenwoordig niets meer gemeen hebben) te behoeven te spelen. Om daaraan te ontkomen, en welk be stuur ziet er zijn leden niet gaarne van ge vrijwaard, zal dus nog eens goed aangepakt dienen te worden. Hoe eerder hoe beter! Morgen gaat V.S.V. naar A.D.O., met wie zij nog een appeltje te schillen heeft naar aan leiding van de 42 nederlaag, die de Hage naars haar bij de eerste ontmoeting toe bracht. Het zal wel heel zwaar vallen, maar we gelooven toch, dat een succesje voor V.S.V te verwachten is. Onze vier tweede-klassers hebben alle een uitwedstrijd. Voor de tweede klasse A gaat Kennemers naar H.R.C., die i*eeds op 24 Octo ber een leelijke 52 nederlaag van de Wijkers te slikken kreeg. Nu de Kennemers op zulk een energieke wijze de leiding hebben ge nomen, zullen ze er wel voor zorgen, die te behouden, want daar is veel mee gemoeid. Ze zullen dan ook wel twee punten rijker uit Den Helder huiswaarts keeren. Van de zes overwinningen, die H.F.C. tot dusver geboekt heeft, werden er drie thuis en drie uit behaald. Nu is het morgen weer de beurt aan een uitwedstrijd. En die is ditmaal zwaar genoeg, want H.V.C. is op het terrein te Amersfoort niet gemakkelijk te kloppen; dat is dit seizoen nog maar twee maal (aan E.D.O. en Hilversum) gelukt. We vreezen, dat het op een nederlaag voor onze stadgenooten uitloopt. Het is jammer, dat j.l. Zondag de wedstrijd D.O.S.E.D.O. niet gespeeld kon worden, want dan zouden we nu heel wat wijzer geworden zijn. De roodzwarten hebben nog een klein kansje, dat zij natuurlijk moeten uitbuiten, om nog een ernstige gegadigde te blijven. Het was B.F.C., die op 24 October in het Noorder Sportpark aan E.D.O. een teleurstelling be reidde. Daarvoor kan morgen in Bussum revanche genomen worden. Tot ons genoegen vernamen we, dat de toestand van den oud- keeper De Kiefte, die nog in het Diaconessen- ,huis .verpleegd wordt,weer wat gunstiger is geworden. De mededeeling, dat E.D.O. Zondag van B.F.C. 'gewonnen heeft, zal wel een gun- stigen invloed op hem uitoefenen. R.C.H. heeft Zondag haar* laatste theoreti sche kans op het kampioenschap verspeeld. Al haar vrienden hadden gehoopt (en ze waren er misschien wel van overtuigd)dat ze tegen Zeeburgia revanche zou nomen, vooral omdat in het Heemsteedsche Sportpark gespeeld moest worden. Maar het werd integendeel een zeer ontgoochelende 41 nederlaag. De Racing heeft intussehen het feit te aanvaarden en dat doet ze natuurlijk ook. Ze zal dus haar resteerende wedstrijden wel gebruiken om een elftal te formeeren, dat het volgend seizoen zal trachten het verloren terrein te herwin nen. Morgen speelt R.C.H. uit tegen Hilversum, aan wie ze reeds eerder een 41 nederlaag' toebracht. Krijgen we daar een herhaling van? Voor de derde klas speelt Schoten aan den Vergierdeweg tegen Zeemeeuwen. Dat wordt wel een overwinning voor de thuisclub. Zand voort zal thuis eveneens wel winnen van D.E.C. en Bloemendaal van De Meteoor. Beverwijk zal ook wel twee punten rijker van WM.S. terugkeeren, al kunnen die aan de Wijkers het kampioenschap niet meer be zorgen. Klnheim heeft een wij en Zondag. Hillinen krijgt bezoek van R.V.C. en Hillegom gaat naar Tonegido. In de vierde klas ook weer eenige spannende ontmoetingen, ditmaal niet al te veel plaat selijke. D.I.O. zal het thuis heel moeilijk krij gen tegen Gold Star; Ripperda verstevigt haar kansen tegen A.E.D.; Sloterdijik en T.H.B. ver- deelen broederlijk de punten; E.H.S. zegeviert op eigen terrein tegen Halfweg en V.V.B. stuurt zoo goed als zeker SpaarnevogeLs on getroost naar Haarlem terug. H. V. C.—H. F. C. H. F. C. gaat met het volgende elftal naar Amersfoort; Van der Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Kruijer, Van Olphen, J. ten Have, Höck, Klein de Groot, Drijver, Hagenaar. A. E. D.—RIPPERDA. Zondag vertrekt Ripperda te half één per bus van de Turfmarkt. De opstelling is: Koster, Roode, Langeveld, Kruijff, H. Dreijer, Kops, Spoor, A. Dreijer, J. H. Heijerman, H. Heijerman, Peperkoorn. SCHOTEN—ZEEMEEUWEN. Schoten speelt a.s. Zondag met het vol gende elftal tegen Zeemeeuwen: Boeser. Buter, Schotman, Eijkhof, Steenbergen, de Ruiter, Zwart, de Kruijf. Klooster. Fransen. Hetem. HILVERSUM 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 komt als volgt uit: Akkerman Visser. Van Dongenr Wilderom, Wilderom. Heilig Jr., Groen Heilig Sr. Verdam De Back, Van der Laan E. H. S—HALFWEG. E. H. S. heeft het volgende elftal: Van Raay, Van Es. De Jong, Van der Vlist, A. v. Ommeren, Van der Meuten, Van Donselaar,. Van Eten, J. van Ommeren! Hooydonk. Lenaarts. 6 Hoe vreemd het moge lijken, ook zwemmers kunnen het schoonspringen in een zaal zonder water beoefenen. In Duitschland, dat altijd zeer goede schoonspringers heeft voortge bracht wordt volgens deze droge methode ijverig gewerkt, zooals men ziet niet behulp van touwen. Een aardig surrogaat, als het water eens erg koud is. HAARLEM—H. B. S. De elftallen in bovengenoemden wedstrijd zullen als volgt tegenover elkaar komen: Haarlem: Boeree, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Effern, Van Gooi, Kammeijer, De Winter, Van der Hulst, Smit. p Ninaber. H. B. S.: Van Kesteren, Van Vliet, Ophorst, Van der Vegte, Oldemans, Graafland, Wunder, H. Taverne* J, Taverne, Walhain, Mül. E. D. O. 2—HAARLEM 2. Het elftal van Haarlem 2 is als volgt sa mengesteld: Mulder, Van Duyn, Visser, Vreeken, Van den Berg, Hartog, Verwaal, De la Mar, Kornmann, Van Polanen, Hurkmans. HILVERSUM—R. C. H. R. C. H. speelt in Hilversum weer in haar oude opstelling en wel als volgt: Metten, Van Thiel, Kors, Slot, Van Dansik, Van den Bel, Hoogendoorn, Van der Horst, Kedde, Hellingman, Lenselink. R. C. H. 2—SPARTAAN 2. R. C. H. 2 verschijnt in dezen belangrijken wedstrijd als volgt: Verkaaik, Krom, Prevost Sr., Van Esch, Vreenegoor, Siegerist, Troost, Molenkamp, Van Eek, Roodselaar, Hut. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Zondagmorgen elf uur te Bloemen/daal: oefenwedstrijden tusschen de voorloopige A- en B-elftallen. In verband daarmee staat de eerste klas stil. Het verdere programma luidt: Overgangsklasse B.H.V.—Leiden. T.O.G.O.—B.D.H.C. 2 Amsterdam 2Kieviten. Tweede klasse A: VictoriaStrawberries. B.D.H.C. 3—Rood Wit 2 H.D.M.—H.H.IJ.C. 2. Derde klasse B. B.D.H.C. 5B.D.H.C. 4. Zand voortH.B.S l Leiden 2Rood Wit 3. Vierde klasse E. Rood Wit 5Strawberries 2. Zandvoort 2Allernaar. Rood Wit 4B.D.H.C. 6. HOCKEY. NED. HOCKEY-BOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse West. HilversumH.D;M. TogoGooi. AmsterdamB.M.H.C. H.O.C.'H.H.IJ.C. Promotieklasse A. H.D.M. 2Strawberries. Promotieklasse B. B.M.H.C. 2—Amsterdam 2. Tweede klasse B. AllianceH.B.S. Kieviten—B.M.H.C. 3. Leiden 2--B.M.H.C. 4. ZandvoortH.D.M. 3 Derde klasse C. Strawberries 2V.C.L. B.M.H.C. 2—-Kieviten 2. Derde klasse D. H.B.S. 2Alkmaar 2 T.H.C. '25B.M.H.C. 6 Vierde klasse E. Alliance 2—B.M.H.C. 7 H.B.S. 3Alkmaar 3. IJSHOCKEY. NEDERLANDSCHE IJSHOCKEYPLOEG VERLIEST TE BRUSSEL. Onder groote belangstelling is Vrijdag te Brussel een ijshockey-wedstrijd gespeeld tus schen een Nederlandsche ijshockeyploeg en een Belgisch team. Onze landgenooten be gonnen uitstekend; zij namen verdiend door een goed doelpunt van Dupon de leiding. Ook in het volgende spelgedeelte hadden de Nederlanders het beste van het spel; vooral de Canadeezen speelden schitterend. Door hun toedoen werd het 0—3. Niettemin zag de Bel gische Canadees Dull kans, den achterstand tot 1—3 te verkleinen. Het zag er naar uit, dat de Belgen een flinke nederlaag tegemoet zouden gaan, omdat in de laatste periode de Hollandsche ploeg len stand tot 1—4 op voerde. Toen kwam Dull los: hij wist in vrij korten tijd den achterstand geheel in te halen (4—4). Zelfs slaagde Dull er in, kort voor het einde het winnende doelpunt te scorni -(-5=—4)„ De fameuze Duitsche bokser Schmeling heeft in zijn jongere jaren ook nog aan voetbal gedaan. Men ziet hem hier als doelverdediger en middelpunt van een Hamburgsche jongens club. Een keeper, die ivél forsch gestompt zal hebben.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10