Rijtoer der Koninklijke Familie 20% Korting -„Huw* ZATERDAG 5 FEBRUARI 1938 HAAEEEM'S DAGBEAD 2 Door Baarn en Soest Hartelijke toejuichingen der bevolking Voor de eerste maal sedert de heuglijke ge beurtenis ten paleize Soestdijk heeft de be volking van Baarn en Soest, de beide ge meenten, waar men het meest van nabij het heuglijke feit en de spannende dagen die aan de geboorte van Prinses Beatrix voorafgingen heeft medebeleefd, Vrijdag gelegenheid gekre gen tegenover H.M. de Koningin en Prins Bernhard zelf uiting te geven aan haar diepe vreugde over de geboorte van de Prinses. Donderdag werd het bekend, dat de Konin gin voornemens was Vrijdag een rijtoer te maken, waarbij zij echter wilde afzien van elk officieel huldebetoon. De bevolking van Baarn en Soestdijk heeft dezen wensch geërbiedigd. doch dat kon niet verhinderen, dat overal langs de route, die gevolgd werd, sympathie betuigingen telkens opnieuw en vaak op stormachtige wijze tot uitdrukking kwamen. Te ongeveer kwart over twaalf vertrok de stoet van het prinselijk paleis. De stoet werd voorafgegaan door den auto van den burge meester van Baarn, jhr. mr. G. C. J. van Reenen, naast wien had plaats genomen de particulier secretaris van Prins Bernhard, jhr. mr. C. Dedel. Dan volgden de drie hof- auto's, groote Cadillacs, waarvan de kap ge opend was. In de voorste auto zat H.M. de Koningin, die gekleed was in een grijzen bontmantel en een blauwen hoed droeg. Aan haar linkerzijde had Prins Bernhard plaats genomen, gekleed in donker costume, een anjer in het knoopsgat en blootshoofds. In de twee de auto zaten Prinses Armgard en Prins Aschwin, terwijl in de derde leden van de hofhouding hadden plaats genomen. Langs den Amsterdamschen straatweg ging het in de richting van Baarn. Reeds bij de Generaal van Heutzlaan stond een groote menigte opgesteld, die de Koningin en Prins Bernhard luide toejuichte. Uiteraard passeerde men op dezen toch door het in sommige wijken dun bevolkte villadorp verscheidene lanen, waarlangs weinig publiek stond, doch dan waren het de bewoners dei- verschillende villa's, die zich met vlaggen en doeken voor het huis hadden opgesteld, en die hartelijk wuivend uiting gaven aan hun blijd schap over het passeeren van den stoet. Voor het Badhotel, zoo vele weken het centrum van de drukte in Baarn, stonden wederom velen bijeen rondom den Juliana-Bernhard-eik. Ook bij de Koningin Emma-brug had zich veel pu bliek verzameld, doch de bevolking begon pas samen te drommen bij het naderen van de kom van het dorp. Op den Stationsweg waren het de leerlingen van het Baarnsche Lyceum, die den stoet met oorverdoovend gejuich ont vingen, terwijl op de Brink het rijen dik, dicht opeengedrongen staande publiek het Wilhel mus aanhief. Door de Javalaan ging het naar de Toren laan, waar eveneens een oorverdoovend ge juich schalde uit de kelen der honderden schoolkinderen, die met oranje vlaggetjes een kleurige afzetting van deze fraaie laan vorm den. Bijna alle lagere scholen en de heele kleintjes van eenige kleuterscholen stonden daar langs den weg en vriendelijk groetend en wuivend dankten de Koningin en Prins Bernhard de kinderen voor hun geestdriftige hulde. Voorbijde gedenknaald naderde de stoet in het midden der Stadhouderslaan de grens van de gemeente Soest. Daar stond, om geven door eenige notabelen, de burgemees ter van Soest, mr. W. A. Visser, den koninklij ken stoet Op te wachten en daar was ook de eenige plaats tijdens de geheele rit waar even halt werd gehouden. Burgemeester Visser wenschte persoonlijk H.M. de Koningin en Prins Bernhard geluk met de geboorte van de kleine Prinses Beatrix. De tocht door de gemeente Soest werd een even spontane en hartelijke betooging van liefde en deelneming als die door Baarn. Voor het raadhuis stond het publiek dicht bijeen. Het raadhuis was nog steeds met dennengroen en oranje versierd en er voor waren twee groo te flambouwen aangestoken. De vrijwillige brandweer, gekleed in keurigen uniform en het vaandel presenteerend, vormde een kra nige eerewacht. Allerwege was ook hier de be volking uitgeloopen om de koninklijke familie toe te juichen. Te kwart voor een was de rit beëindigd en dankbaar en opgetogen keerde de bevolking van Baarn en Soest terug naar huis of naar haar werk. SLEEPERS OVER DEN OCEAAN. Vrijdag zijn uit de haven van Maassluis vijf sleepbooten van L. Smit en Co.'s interna tionalen sleepdienst, met een groote hoeveel heid bagger-materiaal vertrokken. Allereerst vertrokken de sleepboot „Humber", niet een bok en een molen, en de sleepbooten „Ebro" en .Xauwerzee", elk met twee bokken, naar Kaapstad. Voorts vertrokken de sleepbooten „Indus" en „Donau" met respectievelijk een molen en een bok en twee bokken, met bestemming Curacao. Regeling voor haringvangst in de Waddenzee. Plaatsen voor verkoop aangewezen. Naar het Alg. Handelsblad van bevoegde zij de verneemt, ligt het in het voornemen voor het seizoen 1938 weder een regeling te treffen voor de visscherij op de Waddenzeeharing. Met de uitvoering daarvan zal de Nederlandsche Visscherijcentrale te 's-Gravenhage worden belast. De regeling zal vermoedelijk inhouden dat de Waddenzeeharing-visscherij slechts is toe gestaan aan georganiseerden bij de Nederland sche Visscherijcentrale. Als voorwaarde voor aansluiting als Waddenzeeharing-visscher bij deze centrale zal in het algemeen gelden, dat men tusschen 1 Januari 1935 en 1 Juni 1937 deze visscherij heeft uitgeoefend. Voor Waddenzeeharing zal aan den afslag tenminste f 2 per 100 kg. moeten worden be taald. Haring, die dezen prijs niet opbrengt, wordt door de Nederlandsche Visscherijcen trale uit de markt genomen. Alle haring zal moeten worden aangevoerd aan en worden verkocht over een der afslagen te Zoutkamp, Harlingen, Makkum, Den Oever of Den Hel der. Het ligt voorts in de bedoeling de regeling op 15 Mei 1938 te doen eindigen. Indien dit noodig mocht blijken, zal het aanvoeren van haring, welke in de Waddenzee met kuilnet- ten is gevangen, reeds met ingang van een vroegeren, nader te bepalen datum warden verboden. Ververij Chem. Wasscherij S. KROM N.V. TEL. 4043 (3 lijnen) Winkel HAARLEM: Zijlstraat 57, Tel. 16387 Alkmaar Nog slechts korten tijd duurt onze „BLOEMBOLLENCULTUUR". Vrijdagavond hield de afd. Heemstede van de Vereeniging van Bloembollencultuur haar eerste ledenvergadering in dit jaar. De voorzitter, de heer Jos. M. J. Braam zei- de in zijn openingswoord zich verplicht te gevoelen een enkel woord te wijden aan het kort geleden overleden lid den heer Jan Braam met wien het oudste en zeker trouw ste lid aan de afdeeling is ontvallen. Hij was 32 jaar penningmeester. Een nogmaals herhaald verzoek van de afd. Haarlem om een subsidie voor den te houden bloembollencursus werd ook nu, na ampele bespreking voor kennisgeving aangenomen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat er een klein na- deelig kassaldo was, dat echter voldoende ge dekt werd door een vroeger saldo. Met algemeene stemmen werd als voorzit ter herkozen de heer Jos. M. J. Braam. In een In een vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Braam werd gekozen de heer J. F. Dix. Mede gedeeld werd dat het hoofdbestuur geen termen gevonden had, aan niet belang hebbenden bij de beurs zonder betaling der beursbelasting toegang te verleenen tot de bloemenkeuringen in het Krelagehuis, welk verzoek door de afd. Haarlem was gesteld, maar ook in de afdeeling Heemstede was tot uiting gekomen. PROPAGANDA-VERGADERING „STILLE OMGANG". Vrijdagavond hield de afd. Heemstede van het Genootschap „Stille Omgang" een propa- gandavergadering in het R.K. Vereenigings- gebouw. Bij de opening deelde de voorzitter den heer W. Groenland, mede, dat Heemstede niet meer als voorheen het Torentje ter be schikking zal hebben, maar dat de St. Nicolaas kerk thans is toegewezen. De H. Mis na den ommegang zal dan om 5.30 plaats hebben. De bedetocht zal niet gehouden worden op 20 doch op 13 Maart a.s. zulks ten gevolge van het steeds groeiende aantal deelnemers op den 2en Zondag. Door de Bavozangers werden hierna, onder leiding van Br. Tareisius eenige toepasselijke liederen gezongen." Vervolgens kreeg het woord den Geestelijken adviseur kap. J. Klijn, die een treffend betoog hield overde H. Eucharistie. Nadat de Bavozangertjes wederom eenige stichtelijke nummers ten gehoore hadden ge bracht, hield kap. Klijn het 2e gedeelte van zijn rede. Met een aansporing aan de mannen maar ook aan de vrouwen om vooral dien Zondag veel te bidden voor het behouiLen.de vermeer dering van den Christelijken levensernst in de huisgezinnen besloot spr. zijn met gloed uitgesproken rede. BLOEMENDAAL gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: Hulser, H. Heijermanslaan 19 Heemstede, een terrier; Bartstra, Distellaan 10, een poes; Pampus, Veldlaan 3, een deksel van een waschmand eri eenig waschgoed; Van Ooijen, Lage Duin en Daalsüheweg 9b, een belasting- merk; Hellewaard, Heuvelweg 4, een school- étui; Schoenmaker, Plantsoenlaan 2, een tor telduif; V. d. Lugt, Bloemendaalscheweg 232, een handbeschermer van rijwiel; Van Marle, Obistraat 53, Haarlem, een rijwielmerk; Duinweg 4, Santpoort, een meisjeshand- schoen; Hoogland, Steenbokstraat 8, Haar lem, een damestasch met inhoud; Van Ko- ningdbrugge, Tetterodestraat 83, Haarlem, een belastingmerk; J. Kars, Dompvloedslaan 39, een kinderhandsohoenPostkantoor, Overveen, een damesparapluie. Politiebureau Overveen.- 2 mutsen, l paar dames- en 1 paar kinderschoenen, 1 sleutel, 1 tabakspijp, 1 da mesrijwiel, 1 kindermanteltje, 1 dubbele fietstasch, 1 want, 1 leesboek. OVERVEEN DE KERMIS. Vrijdagavond is de Overveensche Kermis, 't slotbedrijf van de geboortefeestelijkheid met veel muziek en lawaai geopend. Op een klein terreintje, gelegen tusschen „Kuil" en straatweg is zoo'n groot aantal vermakelijk heden opeengepakt dat er voor het publiek slechts weinig ruimte overblijft. In tusschen, de mosterd na den maaltijd, zooals dit na- pretje een beetje pruttelend wordt genoemd, trekt toch nog maar publiek. Vol was het gis teravond maar de rechte stemming was er nog niet. En evenmin was de liefhebberij groot om z'n dubbeltjes offeren voor de ver schillende vermakelijkheden. Alleen de exploitant der au tor ij gelegenheid mocht niet ontevreden zijn. Menig kwartje werd gespen deerd. om voor ee.n .oogenblikje de illusie te hebben, dat men ook een automobilist is of. plezier te hebben door de zekerheid: mij kan niet gebeuren, hoe ik ook gebonkt word of hoe ik een ander bebonk. Wellicht, dat de Zaterdagavond de beurzen wijder ziet opengaan. En dat de kermisexploi tanten dan tevredener zullen zijn. Maar wel vragen we ons af, waar moeten de menschen geborgen worden als Haarlem van avond z'n kermisliefhebbers naar Overveen gaat spuien? Misschien, dat de beide cafés dan een toe vluchtsoord worden. Dan hebben die ook nog een voordeeltje! HAARLEMMERMEER 75-.TARIG BESTAAN VAN DE GRAANBEUKS. Heden is het 75 jaren geleden dat de Graanbeurs te Hoofddorp werd opgericht. Op initiatief van den heer J. van der Poel kwam op 5 Februari 1863 in het „Logement de Beurs" te Hoofddorp een groot aantal landbouwers uit Haarlemmermeer bijeen, met het doel om aldaar hun granen en zaden te koop aan te bieden. Dit liep prachtig en met veel succes van stapel, zoodat overeeng'eko- De Bilt voorspelt: Matigen, tijdelijk toenemenden van Zuid tot Noordwest ruirnenden wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 777.7 m.M. te München. Laagste 738.3 m.M. te Reykjavik en Isafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk over Midden-Europa verplaatste zich nog iets naar het Noordoosten. De kern handhaafde zich evenwel over Beieren. De depressie bij IJsland vulde gedeeltelijk op, zij verplaatste zich een weinig Oostwaarts. Een scherpe secundaire ligt over Ierland. In het hooge drukgebied heerscht stil, veelal helder weer, met plaat selijk echter nevel of mist. In het overige deel van het waarnemingsgebied waaien matige tot krachtige, Zuidelijke tot Westelijke win den met vrij zware bewolking en regen of sneeuw langs de Noorsche kust en regen in Schotland en Noord-Ierland. In Scandinavië steeg de temperatuur nog; er komt alleen nog lichte vorst voor. Als gevolg van de nachtelijke uitstraling daalde de ochtendtemperatuur in het hooge drukgebied, zoodat ook in West- Frankrijk en Zuid-Duitschland hedenmorgen een gebied met lichte vorst lag. Met uitzon dering van dit gebied is de temperatuur in het geheele waarnemingsgebied nog boven normaal. Verwacht wordt, dat de secundaire morgen in den loop van den dag ook over onze omge ving zal trekken, waardoor de wind, onder tijdelijke toeneming in kracht, naar Noord west zal ruimen met waarschijnlijk regenbuien en daling van temperatuur. BAROMETERSTAND Vorige stand 770 m.M. Stand van heden 770 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 5.43 uur; n.m. 18.08 uur. Strand berijdbaar van .10.4516.00 uur. Zondag v.m. 6.32 uur; n.m. 18.49 unr. Strand berijdbaar van 11.3016.45 uur. Maandag v.m. 7.15 uur; n.m. 19.35 uur. Strand berijdbaar van 12.1517.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. koopt U bn DAMAVE (Adv. Ingez. Med.) men werd op den ingeslagen weg voort te gaan en iederen Donderdag in hetzelfde ge bouw de in het leven geroepen graanbeurs te houden. In 1869 werd het van hout opgetrokken ge bouw verkocht aan den heer J. de Vries, die toen zijn functie als gemeente-veldwachter van Haarlemmermeer prijs gaf, in het „Lo gement de Beurs" zijn intrek nam en gedu rende tal van jaren aan het bestendigen van de Graanbeurs medewerkte. In 1904 werd de zaak verkocht aan den heer D. Treur, die eigenaar van de Beurs bleef tot 1918, in welk jaar „de Beurs" een Naamlooze Vennootschap werd en als directeur optrad de heer W. J. H. M.ustert. Tijdens het beheer van den heer Treur werd er veel veranderd en verbeterd. Het houten gebouw, waarin de Graanbeurs en de feestelijke bijeenkomsten werden ge houden, werd afgebroken en vervangen door een van steen opgetrokken groote beurszaal, die aan de gestelde eischen beantwoordde. De heer Mustert bleef als directeur aan tot 1920, in welk jaar als zoodanig werd benoemd de heer D. Rezelman, onder wiens leiding ook vele verbeteringen zijn tot stand gebracht. Na het overlijden van den heer Rezelman in April 1937, werd mevrouw Rezelman tot direc-- trice van „de Beurs" benoemd. fi0,ek$ N.V. de „HOUTWERF" KAMPERSINGEL 20-24 - Tel. 11932 (2 LIJNEN) (Adv. Ingez. Med.) PRINS BERNHARD EN PRINS ASCHWIN MAKEN EEN AUTOTOCHT. SOESTDIJK, 5 Februari. Hedenochtend te ongeveer half elf is prins Bernhard in" zijn „Cord" uitgereden, vergezeld van zijn broer, prins Aschwin. De wagen, welke door Prins Aschwin be stuurd werd er ging geen chauffeur mee verdween in de richting Amersfoort. EEN ROOS „PRINSES BEATRIX" AMSTERDAM, 5 Februari. Z.K.H. Prins lernhard heeft zijn goedkeuring verleend aar 'iet geven van den naam „Prinses Beatrix" aan een roos, gekweekt door de firma Buisman te Heerde. De roos is opvallend oranje en wordt op sterke, stengels met-bronskleurig groen blad gedragen. Zij is reeds meermalen bekroond. Tragisch schouwspel bij afscheid van een burgemeester. Raadsleden in staking. Omdat de wethouders zich gepasseerd voelden. Doordat geen der beide wethouders van Rijsbergen voor loco-burgemeester geschikt geacht is, heeft de gemeenteraad van dit dorp het afscheid van den 72-jarigen burgemeester tot een tragisch schouwspel gemaakt door en bloc weg te blijven, aldus willende protestee ren tegen den van hoogerhand genomen maatregel. Vrijdag zou de heer I-I. L. Rubert, die 25 jaar burgemeester dezer Brabantsche gemeente is geweest, officieel afscheid van den gemeente raad nemen. Toen de heer Rubert, voor de laatste maal getooid met zijn ambtketen, de raadszaal bin nentrad, zag hij daar eenige collega's uit om liggende gemeenten, vertegenwoordigers van rijks- en gemeentepolitie en personeel van de secretarie. Maar géén wethoudergeen énkel raadsliddeze heeren schitterden allen door afwezigheid! Zij waren in staking gegaan Deze ontknooping van een broeiende dorps- intrigue greep "den grijsaard zeer sterk aan. Hij beet zich op de lippen, slikte een paar maal en verklaarde met trillende stem de ver gadering vbor geopend. Daarop was het woord aan den secretaris, die zonder een woord commentaar de namen der afwezige leden de heele raad dus voorlas Waarna de burgemeester, constateerende, dat „het aantal leden" niet present was,, de vergadering sloot. Dat was het einde van de vreemdste en kort ste raadszitting, die ooit ergens in Nederland gehouden is Na dit „officieele" gedeelte kwam het offi cieuze. Als eerste spreker trad de burgemeester van Ginneken, jhr. mr. Th. Serraris, naar voren, die namens alle ambtgenooten uit Breda's omgeving, een woord van afscheid sprak. Hij noemde het optreden van den raad min, onwaardig en onhebbelijk. In zijn antwoord ging de heer Rubert daar niet op in; hij bracht slechts dank aan het gemeentepersoneel voor de hem altijd ver leende steun. Vervolgens heeft dr. W. F. Brokx, burge meester van Zundert, die tot tijdelijk burge meester van Rijsbergen is benoemd, nog het woord gevoerd. - Men kan, aldus spreker, deze raadsleden nauwelijks beschouwen als vertegenwoordigers der burgerij. „Zij hebben zich als vlegels ge dragen en dat zal ik ze, zoodra ik hier een vergadering leid, wel duidelijk aan het ver stand brengen. Meer zal ik er op dit oogenblik niet van zeggen". Dr. Brokx besloot zijn speech met den wensch: „God zegene u en geve u een gelukki gen ouden dag". Terwijl de tranen hem over de wangen stroomden, dankte de heer Rubert voor deze woorden. POST VAN DE „REIGER" TOCH OP TIJD BINNENGEKOMEN. BATAVIA, 4 Februari. (Aneta-A.N.P.) De „Oehoe" is op 3 Februari uit Rangoon ver trokken naar Allahabad om aldaar de post- stukken^meegegeyen met het.vliegtuig „Rei ger" dfe, zoöals reeds gemëld "wérd, motor storing had, op te halen. Vandaar ging de „Oehoe" onmiddellijk te rug, waarna dit vliegtuig op 4 Februari 02.00 uur plaatselijken tijd in Singapore is aan gekomen. Het vliegtuig vertrok weer om 06.00 uur naar Batavia waar het om 10.20 uur plaatselijken tijd is aangekomen, zoodat niet tegenstaande de vertraging, die de „Reiger" heeft, de post op tijd binnen kwami. WIELRIJDEN. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Woens- sdagavond hometrainerwedstrijden voor het vereenigingsrecord over 1000 M. Dit record stond op naam van W. Fennis met een tijd van 28 2/5 sec. Het werd nu twee maal verbeterd. Ten eerste door J. Westbroek met 27 2/5 sec. Daarna door T. Jansen met een tijd van 26 7/10 sec. Hierdoor werd T. Jansen nieuwe recordhouder. De verdere uitslagen luiden als volgt: J. van Maris 28 1/5 sec., B. Schil Sr. 33 1/lü sec. Homrinkhausen 33 2/5 sec. Buiten mededinging: B. Schil Jr., 28 sec. v. Maris Jr. 33 4/5 sec. A.s. Zondagmorgen half tien laatste compe titie-wedstrijd op hometrainers in het club gebouw. HAARL. VOETBALBOND. De geboorte vaii Prinses Beatrix. Het Bestuur halveert de opgelegde straffen. In verband niet de heugelijke ge boorte van H. K. H. Prinses Beatrix heeft het Bestuur van den Haarl. Voetbalbond besloten, de tot en met 4 Februari 1938 opgelegde straffen tot de helft te verminderen. Spelers, die door dit besluit vrij van straf ko men, mogen reeds morgen, Zondag 6 Februari, voor hun vereeniging uit komen. OVERZICHT. De resultaten van Zondag j.l. hebben weinig ingrijpende veranderingen gebracht. In Afdeeling I A wist Heemstede zich door een zwaarbevochten 21-zege op E.D.O. IV op de eerste plaats te handhaven. De Vliegende Vogels wisten zich op fraaie wijze te herstellen; hun 52-overwinning op R.C.H. III toont wel voldoende, dat zij nog niet van plan zijn hun nog goede kan sen op de eerste plaats prijs te geven. Ook Kinheim II deed uitstekend werk; de Beverwijkers klopten Schoten II in eigen home met 41 en brachten zich aldus een aardig stuk uit de gevaarlijke zone. I.V.O.D.W.O, won met 32 van Stormvo gels III en kan zich voorloopig veilig achten. De groote strijd om de onderste plaats tus schen E.D.O. Ill en Haai-lem III eindigde in een 1—1-draw, waardoor beide teams met R.C.H III in aantal verliespunten gelijk ge komen zijn. Het gedrang in de onderste re gionen is door dezen uitslag dus nog aanmer kelijk vergroot. In IB won Zandvoort II overeenkomstig de verwachting met 2—0 van Spaarnestad en I heroverde daardoor de eerste plaats. Van veel beteekenis is dit echter niet, want het was slechts te danken aan het staken van den wedstrijd DrosteE.D.O. V. D.C.O. won op het kantje van 43 van Bloemendaal II, terwijl R.C.H. V met 3—2 Haarlem IV klopte. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor den beker wordt gespeeld R.C.H. III Droste. Beide elftallen behooren in hun af- deelingen niet tot de sterkste, zoodat een uit slag moeilijk te voorspellen is. Misschien geeft het terreinvoordeel den doorslag. In afdeeling I A heeft Heemstede het ge makkelijker dan haar concurrente. De Heem stedenaren ontvangen bezoek van E.D.O. III, dat onderaan de ranglijst staat. Een zege voor de leiders mag dus verwacht worden al zal E.D.O. IH misschien meer tegenstand kunnen bieden, dan haar positie doet vermoeden. Vliegende Vogels speelt tegen E.D.O. IV en behoort ook te kunnen winnen, al zijn de roodzwarten geen ongevaarlijke tegenpartij. Kinheim II en I.V.O.D.W.O. zullen elkaar weinig toegeven; een gelijk spel lijkt ons dan ook niet uitgesloten. Schoten IIHaarlem III is voor de degra datie van groot belang. Zouden de roodbroe- ken er in kunnen slagen, thans te winnen, dan zou hun positie daarmede belangrijk ver beteren. De Schotenaren kunnen zich door een zege echter grootendeels veilig stellen. Een spannende strijd kan dus worden ver wacht, waarbij wij ons aan een voorspelling niet zullen wagen. In IB heeft E.D.O. V tot taak, om op Bloe mendaal II twee punten te veroveren. De goede kansen der E.D.O.-ploeg doen wel ver wachten, dat zij daarin zullen slagen. Zandvoort II heeft het moeilijker, zij gaat bij Haarlem IV op bezoek; ondanks de minder goede plaats der roodbroeken op de ranglijst staat het nog geenszins vast, dat zij tegen de Zandvoorters geen eervol resultaat kunnen bereiken. Tenslotte nog R'.C.H. IVHaarlem III A. De Racing is waarschijnlijk sterker, doch het de gradatiegevaar waarin de veteranen verkee- ren zal hen tot krachtigen tegenstand aan sporen. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het onderstaand programma: WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 6 FEBRUARI 1938. STADS-EDITIE-BEKER. No. 26 RCH 3—Droste, 10 uur, G. F. Born. GEWONE COMPETITIE. IA Heemstede—EDO 3, 10 uur, J. C. v. Tol. VI. Vogels—EDO 4, 10 u„ H. Scholts Hz. Kinheim 2—IVODWO, 10 u., A. v. Dam. Schoten 2Haarlem 3, 10 u., J. Joosten. IB RCH 4—Haarlem 3a, 10 u., J. Fortgens. Haarlem 4—Zandvoort 2, 10 uur, J. G. C. Scheffer. EDO 5—Bloemend. 2, 10 u., W.v.Loenen. 2A Ripperda 2—VSV 3, 10 uur, J. Weber. Kinheim 3—RCH 6, 12 u., H. Scholts. HFC 3—Brederode, 12 uur, F. W. Kilk. Kennemers 3—Schoten 3, 10 uur, J. N. Spierdijk. 2B Kenau—ETO, 12 u., A. C. J. Crombeen. DSK—Zeemeeuwen 3, 10 uur, J. M. P. Giebels Hillegom 2—THB 2, 10 u„ H. M. Philips. N.-Vennep—Zandv. 3, 2 uur, J. v. Aalst. 2C RCH 7Kennemers 4, 10 u., L. v. d. Ven HFC 4—EDO 6, 10 uur, J. F. Ploeg. DIO 2—Spaarndam, 11.15 uur, H. C. van 't Land Kinh. 4—VOG, ¥0 u., J. H. Martens Jr. 2D IVODWO 2—Zandv. 4, 10 uur, A. Bras. HFC Vet.—Spaarnevogels 2, 10 uur, Th. van Kampen. WH—Kennemers 5, 10 u., E. v. Milligen. Zeemeeuwen 4—Halfweg 2, 10 uur, W. F. Ie Fèbre Bloemendaal 3—Kinheim 5, 10 uur, F. J. Wallekers 3A Kennemers 7—Haarlem 8, 10 uur, J. Hafkenscheidt Bloemendaal-Vet—RCH 10, 12 uur, F. Hendriks. VSV 5—Hillinen 4, 12 uur, O. J. M. van Waveren 3B Zandvoort 5DIO 3, 10 u„ Joh. Hendriks IVODWO 3—RCH 8, 12 UU1', J. Post. Bloemend. 4—EHS 2, 10 u., A. v. d. Wiel. 3C KemphaanHaarlem 6, 10 uur, H. H. Kraneveld Ripperda 3EDO 7, 10 u„ H. C. de Wid. Heemstede 2—IVODWO 4, 10 uur, Th. J. de Wilde. Schoten 4—VVB 2, 10 uur, T. Post. 3D DKTDeCeO 2, 10 uur, S. Koning. Haarlem 7Hillinen 3, 10 uur, S. Tulen. RCH 9—THB 4, 10 uur, I. Notenboom. Zandvoort 6—HFC 5, 10 uur, N.N. 3E Droste 2Brederode 2, 10 u„ G. de Raadt DIO 4Kennemers 8, 11.15 u., H. J.Jore. RCH 11—Beverw. 4, 12 uur, A. C. Slobbe. 3F HFC 6Swastika 2, 10 uur, E. W. Boswinkel. DOA—RCH 12, 10 uur, C. A. de Feber. 3G EHS 3—DSK 2, 10 uur, J. West. Schoten 5Halfweg 3, 12 uur, G. Smit. Spaarndam 2Hillegom 4, 10 uur, Th. Verhoef. Droste 3Spaarnevogels 3, 12 uur, W. de Groot Jr. 4A WH 3—Kemphaan 2, 10 uur, A. Schoenmaker Jr. Zandv. 7—DeCeO 3, 12 u., W.F.Kruijff Waterloo—SV '34 1, 10 u., A. C. J. Lorjé. EDO 9—Kennemers 9, 12 uur, J. P. J. den Nieuwenboer 4B N.Vennep 2—VI. Vogels 3, 12 uur, G. Winkelaar. VOG 3—Schoten 6, 10 uur, L. v. Halem. Zeemeeuwen 5—SV '34 2, 10 uur, C. J. Hunik. DeCeO 4WH 4, 10 u„ G. C. Houtzager. 4C Spaarnevogels 4Kemphaan 3, 10 uur, J. C. de Graaf. Swastika 3—Ripperda 5, 10 u., H. Bakker DSK 3—VI. Vogels 4, 12 uur, Chr. F. Möhlmann. 4D EHS 6DSK 4, 10 uur, G. v. Slooten. ETO 2Heemstede 4, 2 uur, A. G. Peperkoorn. Spaarnest. 3—DOA 2, 10 u., F.H.Seljee. Beverwijk 5—VOG 2, 12 uur, J. W. J. Nijsen. JUNIOREN-COMPETITIE. A HFC aRCH a, 12 uur, D. Baas. Beverwijk aVSV a, 12 uur, A. Kuijper. Kennemers aBloemendaal a, 12 uur, G. J. Tillemans. Stormv. a—EDO a, 12 u., W. Lubbers. B Stormv. b—HFC b, 12 uur, G. v. Dijk. C Zeemeeuwen—Bioemendaal b, 12 uur, J. Th. Jordan Jr. RCH d—Hillegom, 12 u., J. KerkmanJr. Haarl. c—RCH e, 10 u„ J. J. L. Houttuin. D Haarl. d—WH, 10 u., G. A. H. v. Roijen (Gem. Speelterr. Noorder Sportpark). VVB a—Spaarnd., 10 u., J. Wartenhorst Kennemers c—EDO b, 10 uur, S. Duin. RCH f—DeCeO a, 2 uur, J. W. J. de Nijs E Hillinen—Heemstede, 10 uur, J. A. van Bakkunr. Bloemendaal cHFC d, 2 uur, C. J. Hartman, EDO c—Halfweg. 12 uur, W. Kelder F THB—HFC e, 10 uur, W. P. Koedooder. VVB b—RCH g, 10 uur, G. Wiedijk. EHS—Brederode, 12 u., J. van Dongen. Beverwijk b—Spaarnevogels. 2 uur. E- G. Krab,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2