De reorganisatie in Duitschland. Opvarenden van de „Alcira" gered. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN ZATERDAG S FEBRUARI 193S HAARLEM'S DAGBLAD (Vervolg van pag. 1.) Het blijkt, dat generaal von Fritsch de as pecten van het huwelijk van maarschalk von Blomberg, waarover later vertoogen tot Hitier werden gericht, eerst tien dagen nadat het huwelijk had plaats gevonden, ontdekte. Ge neraal Pritseh trad zelf niet als woordvoerder bij deze gelegenheid op, en Hitier werd bezocht door een deputatie van zes generaals in bur ger, aan het hoofd waarvan generaalBeek stond, de leider van den generalen staf. Dit onderhoud had plaats in het midden van de vorige week. De beweringen, die toen werden geuit, schokten Hitier dermate, dat hij besloot tot wijziging van zijn oorspronkelijk voornemen om op 30 Januari een rede te houden in den Rijksdag, en de voorbereidingen, die reeds voor het bijeenkomen van den Rijksdag wer den getroffen, liet staken. Dit was de eerste van een reeks politieke conferenties in de rijkskanselarij in de Wil- helmstrasse, die tot heden hebben geduurd. Generaal von Fritsch zelf bezocht de rijks kanselarij herhaaldelijk. Er is reden om aan te nemen, dat ofschoon de besprekingen aanvanke lijk beperkt waren tot het delicate onderwerp van Von Blomberg's hu welijk, de. opperbevelhebber van het leger later met militaire directheid toespelingen op de politieke desiderata van het leger ging maken. Wat Hitier voornamelijk verontrust schijnt te hebben, was de ontdekking, dat de leger leiders er meer besliste ideeën op na hielden op het gebied der buitenlandsche politiek, dan hij verwacht had. Het is zoo goed als zeker, dat de generaals, nu zij ten slotte een gelegen heid vonden voor een directe gedachtenwisse- ling met den Führer, verder gingen dan de voorzichtigheid gebood. Zij drukten de mee ning uit, die in het algemeen in conservatieve kringen, waarin zich de generaals bewegen, bestaat, en volgens welke de politiek van sa mengaan met Italië een onbevredigende poli tiek is, zooals de jongste gebeurtenissen in Spanje hebben aangetoond. Daar de Duitsche staf-officieren, die aan den staf van generaal Franco zijn toegevoegd, zijn strategie niet hebben kunnen beïnvloeden, is het leger van oordeel, dat de Duitsche deelneming aan den oorlog in Spanje moet worden beëindigd. In deze zelfde kringen aldus de berichtgever van de „Daily Telegraph" wort ook critiek ge oefend op de afwijzende houding, die de Duitsche regeering tegenover Enge land aanneemt en op het ontbreken van elk concreet aanbod van Duitsch land met betrekking tot het verwezen lijken zijner koloniale eischen. Himmler arresteert Von Fritsch fvr a ;het laatste onderhoud met generaal von Fritsch in het begin van deze week be sloot Hitier, Himmler in het geheim te in- strueeren, generaal von Fritsch te arresteeren. Zijn besluit zal echter onvermijdelijk ver bittering wekken in de hoogere rangen van het leger, en mogelijkerwijs de paraatheid van het leger verzwakken door de noodzakelijk heid, in het oppercommando 'n volledige en ingrijpende wijziging aan te brengen. De laat ste tien' dagen is de Rijkskanselarij het mid delpunt van intense activiteit geweest. Confe rentie volgde op conferentie, waarbij Hitier voortdurend advies heeft gehad van generaal Goering. Ook Hitler's plaatsvervanger, Hess, diende hiérbij van advies. Hitier zelf is onaf gebroken aan den arbeid gebleven en. heeft zich in de afgeloopen week bijna geen enkelen nacht volledige r.ust gegund. Een ander symptoom van den ernst der si tuatie was het feit, dat de wachten om het gebouw der Rijkskanselarij verdubbeld waren en met strenge straffen werden bedreigd, als zij zouden vertellen, welke bezoekers zij zagen binnenkomen of vertrekken. Reorganisatie in het ministerie van economische zaken. p grond van den volmacht, dien Hitier aan Goering als lasthebber voor het vier jarenplan gegeven heeft, is, naar het D.N.B. meldt, in het rijksministerie van economische saxen een reorganisatie tot stand gebracht, waarbij het ressort van het ministerie in vijf hoofdafdeelingen en een centrale afdeeling wórdt ingedeeld. Tot staatssecretaris van het rijksministerie voor economische zaken is het lid van de directie der rijksbank, Brinkmann, benoemd. Tot staatssecretaris voor bijzondere taken is benoemd Posse, tot dusver staatssecretaris van het ministerie van economische zaken. Keppler, tot dusverre algemeen deskundige voor Duitsche grondstoffen en arbeidsstoffen, is benoemd tot president van het Rijksbureau voor bodemonderzoek met den rang van staatssecretaris. In het leger en bij het luchtwapen zijn volgens Havas talrijke belangrijke mutaties uitgevoerd en velen op non actief gesteld. Op non actief is o.a. generaal Lees gesteld, commandant van legergroep 2. Voorts generaal von Kleist, commandant van leger groep no. 8. Behalve dezen zijn nog zeven generaals van het leger en zeven generaals van het luchtwapen op non actief gesteld. Generaal von Reichenau, de commandant van het legercorps te München, is benoemd tot chef van de groep, legercorpsen no. 4, wel ker taak is de opleiding in technisch en tac tisch opzicht van gemotoriseerde legereen heden. Generaal Keitel De tot, chef van het oppercommando der weermacht benoemde generaal der artillerie Wilhelm Keitel is op 22 Sentember 1882 in Helmscherode (district Gandersheim) gebo ren als zoon van'een landgoedeigenaar. In 1901 nam hij dienst bij het leger en werd ingedeeld bij !."t regiment der veldartillerie 146. In 1902 werd hij tot luitenant bevor derd Hij heeft den wereldoorlog meegemaakt als batterijcommandant en in verschillende functies bij den generalen staf. In 1929 werd hij al~ eciste luitenant leider van een afdee ling in het ministerie der rijks weer. In 1934 werd Ko'tel benoemd tot generaal-majoor. Kort daarna werd hij aangesteld tot chef van Hitlèr bedankt Von Fritsch. Rijkskanselier Hitier heeft den aftreden den opperbevelhebber van het leger, generaal overste Freiherr Von Fritsch een schrijven gericht, waarin hij zegt: Met het oog op uw aangetaste gezondheid hebt gij u gedwongen gezien mij te verzoeken u ontslag te geven uit uw dienstfunctie. Nu een eerst kort geleden in het zuiden doorgebracht verblijf niet de gehoopte uitwerking heeft gehad, heb ik be sloten thans gevolg te geven aan uw ver zoek. Ik maak gebruik van de gelegenheid van uw uittreden uit de actieve weermacht om in diepe dankbaarheid waardeering uit te spreken voor uw uitmuntende prestaties in dienst van den wederopbouw van het le ger. Want met deze vernieuwing en herver sterking van het Duitsche leger in den tijd van Maart 1935 tot Februari 1938 zal uw naam voor altijd in de geschiedenis verbon den zijn". Het heengaan van Von Blomberg en Von Neurath. Von Blomberg ontving een brief van Hitier, waarin o.a. gezegd wordt: „Sedert het in 1936 voltrokken herstel van de volledige Duitsche souvereiniteit in mili tair en territoriaal opzicht, hebt gij mij her haaldelijk verzocht ontlast te worden van een dienst, die aan uw gezondheid de zwaarste eischen stelt. Ik wil thans na het einde van het vijfde jaar van den wederopbouw van ons volk en zijn weermacht voldoen aan uw we derom ingediende verzoek. elke regeling, waarbij de vereenigde natie geen volkomen onafhankelijkheid zal verkrijgen, het niet zou bevredigen. Als welk ander volk ook verzetten wij ons tegen alles, wat onze na tionale souvereiniteit beperkt. Onze natie is altijd een eenheid geweest. De grens, waarbij zes van onze graafschappen in het noordoos ten worden afgesneden, is zuiver willekeurig. De groote meerderheid der bewoners aan deze jrens keert zich krachtig tegen het voortbe staan van dezen toestand. De eenheid van Ierland is volstrekt noodig voor den binnenlandschen vrede, voor de ont wikkeling van het land, voor de vriendschap pelijke betrekkingen met het volk van Groot- Brittannië, voor de verdediging en uit zuinig heidsoverwegingen. Zoolang de scheiding be staat, vormt zij een slagboom op den weg naar een definitieve regeling tusschen Engeland en Ierland." Von Neurath. Vijf jaar lang hebt gij dien eed onwrikbaar in acht genomen. In dit tijdperk voltrok zich de meest, unieke militaire reorganisatie, die de Duitsche ge schiedenis kent. Met dit werk echter zal ook uw naam in de geschiedenis voor altijd verbonden zijn. Na mens mijzelf en namens het Duitsche volk breng ik u ook op dit oogenblik de uitdruk king van diepbewogen dankbaarheid." Aan Von Neurath schreef Hitier o.a.: „Bij gelegenheid van het einde van het eerste halve decennium der nationaal socia listische staatsleiding hebt gij mij weder ver zocht met pensioen te mogen gaan, zooals gij dit hoopte. Ik kan met het oog op uwe voor mij onontbeerlijke diensten, al houd ik rekening met het feit, dat gij zooeven 65 jaar zijt geworden, en een veertigjarig dienstjubi- leum hebt gevierd, dit verzoek niet inwilli- gen. In de vijf jaar van een gemeenschappe lijke samenwerking zijn mij uw raad en uw inzicht onontbeerlijk geworden. Wanneer ik u derhalve, met vrij making van de loopende zaken van het rijksministerie van buitenland sche zaken, benoem tot president van den geheimen kabinetsraad, ge schiedt dit om mij ook in de toekomst een raadgever aan den hoogsten top van het rijk te behouden, die mij in vijf zeer moeilijke jaren in loyale trouw ter zijde gestaan heeft. U daar voor thans dank te zeggen, is mij een., diepe behoefte des harten". Front van leger en industrie. .zware Een nader Havasbericht meldt uit Berlijn: De generaals Loeb en Hanneken, die belast waren met de afdeelingen voor grondstoffen en staal in de organisatie van het vierjarige plan, zijn thans bij het ministerie van eco nomische zaken ingedeeld als directeuren van departementen. D.w.z., dat zij niet alleen on dergeschikt zijn aan den minister, maar ook aan de beide staatssecretarissen. Zoo is de hoop van het leger, toezicht uit te oefenen op de tenuitvoerlegging van het plan, door zijn eigen eischen op den voorgrond te schui ven, de bodem ingeslagen. Het front, dat zich scheen te gaan vormen door het samengaan van ontevredenen in het leger en in de „zware industrie", is in dei kiem door Goering ge smoord. EngJelancL Luchtpactmet Duitschland in voorbereiding Uit goede bron wordt te Berlijn verno men, dat de Britsche ambassadeur te Ber- boden om stappen te doen, thans gedaan zou boden om de stappen, die thans gedaan zou den kunnen worden in aansluiting op 't bezoek van Lord Halifax aan Duitschland. Te Berlijn zouden peilingen verricht zijn in verband met een ontwerp tot humaniseering van den oorlog. Deze zouden de inleiding vormen tot een uitgebreider plan inzake een luchtpact. Ook zouden aan Berlijn voorstellen gedaan worden met betrekking tot het koloniale vraagstuk. In politieke kringen te Berlijn toont men zich zeer terughoudend en verklaart men, dat Duitschland zich niet tot nieuwe ruil- transacties wil leenen. Wat het ontwerp tot humaniseering van den oorlog betreft, toont de Duitsche pers zich weinig welwillend Ierland. lersche splitsing zuiver willekeurij zegt De Valera Een vertegenwoordiger van Havas te Dublin heeft een onderhoud gehad met De Valera over het standpunt der regeering van Ierland na de eerste besprekingen te Londen en aan den vooravond van de algemeene verkie zingen in Ulster. Op de vraag, of een regeling, waarbij niet de volledige onafhankelijkheid van geheel Ier land verzekerd zou zijn, het lersche volk zou bevredigen, antwoordde De Valera: „Neen. Het lersche volk heeft herhaaldelijk getoond, dat Kanton bijna tooneel van den opstand. Voorkomen door arrestaties op groote schaal Vele executies. Ondanks de officieele tegenspraken wordt algemeen aangenomen, dat Kanton gisteren het tooneel is ge weest van een poging tot opstand tegen de provinciale Chineesche re geering, doch dat deze poging dank zij krachtige maatregelen .waaronder arrestaties op groote schaal, in de kiem gesmoord werd, aldus een Reu- terbericht uit Sjanghai. Onder de gearresteerden bevinden zich verscheidene jonge »officiei*en. Tal van personen, die van spionnage verdacht werden, zijn doodgescho ten. In Chineesche kringen gelooft men, dat de gisteren uitgevoerde Japansche luchtraids- op Kanton demonstraties waren, die samen hadden moeten vallen met den staatsgreep, die, naar men voorts verklaart, door Japan ge steund werd. De Chineezen veronderstellen, dat de Japan ners den organisatoren van den staatsgreep hadden beloofd, niet Kwantoeng binnen te zullen dringen, indien de laatsten zich van de macht meester zouden maken en de nationale Chineesche regeering hun steun zouden ont houden. Tsjoetsjeng door de Japanners bezet. Van officieele Japansche zijde wordt mede gedeeld, dat de Japansche troepen komende uit Tsinjtau, Tsjoetsjeng hebben bezet. Te Hankau wordt officieel medegedeeld, dat Pengpoe gevallen is. In het communiqué wordt gezegd, dat Pengpoe uiterst moeilijk te houden was in verband met de geogra fische ligging en dat de Chineesche troepen zich in de grootste orde terugtrekken, ter wijl de verliezen zeer gering zijn. Vrouw van Witrus slachtoffer van aanslag. Aanvallende vliegtuigen kwamen van Palma. Schip had kolen voor Barcelona aan boord. Het ministerie van defensie te Bar celona deelt mede, dat het Engelsche schip „Alcira" is aangevallen en tot zinken gebracht door twee watervlieg tuigen, die uit de richting van Palma de Majorca kwamen. (Palma de Ma jorca is het bezit van Franco. Red.) De vliegtuigen vlogen tweemaal over het schip en wierpen eerst drie en daarna twee bommen. Het schip zonk onmiddellijk. De uit 25 Britten be staande bemanning en de ambtenaar van de niet-inmengings-commissie zijn gered door een vaartuig van de regee ring en een visschersvaartuig. Het schip voerde de Britsche vlag en die van de niet-inmengingscommissie. Het was met een lading steenkool op weg naar Barcelona. Een door de Britsche admiraliteit ontvan- jen bericht bevestigt het bombardement van de „Alcira". In het bericht wordt echter geen melding gemaakt van kenteekenen, met behulp waar van de identiteit der vliegtuigen vastgesteld zou kunnen worden. De Engelsche minister van transport, Bur- gin heeft gisteren te Luton een redevoering uitgesproken, waarin hij o.a. het tot zinken brengen van de Alcira ter sprake bracht. Hij zeide: „Er kan geen schijn van rechtvaardi ging bestaan voor een daad van dien aard, welke zelfs wanneer een oorlog verklaard zou zijn, geheel in strijd zou zijn met het inter nationale recht." den anti-semitischen bond in de confectie- industrie. Dezelfde methode zal worden ge volgd voor schoenen, parapluies, bretels, das sen, enz. In de badplaats Weisser Hirsch bij Dresden kunnen Joden nog slechts onderdak vinden in Joodsche hotels, die geen arische dienstboden beneden 45 jaar in dienst hebben. Zij mogen niet wandelen in de onmiddellijke omgeving van de baden, terwijl zij van het water slechts gebruik mogen maken gedurende twee uur per dag. De tentoonstelling „Der ewige Jude", die op 3 November te Muenchen geopend was, is thans gesloten na door 412.000 menschen be zocht te zijn. Het verscherpte optreden tegen de Italic accoord met de Engelsche voorstellen. Naar Reuter te Londen verneemt, heeft Italië zich er mede accoord verklaard, dat overeenkomstig de voorstellen van Engeland krachtiger maatregelen tegen de zeerooverij worden genomen. In haar antwoord betuigt de Italiaansche regeering haar instemming met de maatre gelen, die de Britsche regeering denkt te nemen in het westelijk deel van de Middel- landsche Zee, dat voor de Britsche vlootpa- trouille is gereserveerd. Hieraan wordt toe gevoegd, dat de Italiaansche regeering voor nemens is, soortgelijke maatregelen te. ne men in de zone, die aan de Italiaansche pa trouilles is toevertrouwd Helsche machine in haar woonkamer ontploft. Naar uit Sofia vernomen wordt is mevrouw Colenewitsj, de vrouw van den wit-Russischen directeur van het anti-communistische Russi sche dagblad Golos Russia door de ontploffing van- een helsche machine in een vertrek, dat zij met haar echtgenoot bewoonde, ernstig gewond geraakt en later overleden. De daders van den aanslag zijn nog niet gevonden, maar de politie heeft verscheidene verdachte personen gearresteerd. Tijdens zijn verhoor verklaarde Colenewitsj, dat toen hij eenige jaren geleden in Parijs woonde, hij verscheidene malen met den dood is bedreigd indien hij zijn anti-Sovjetactie niet zou staken. BOOMPLANTING TER EERE VAN PRINSES BEATRIX IN PALESTINA. LONDEN, 4 Februari (A.N.P.) De Neder lander Charles Boasson heeft het Joodsche Nationale Fonds een som gelds doen toeko men voor het planten van vijf boompjes in het jubileumpark koning George V in Pa lestina ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix. Mooie gave handen zijn een sieraad voor dames en meisjes. Ook bij allerlei huishoudelijke arbeid blijven zij altijd gaaf, zacht en blank indien deze verzorgd worden met witte Purol. Doos 30 en 60 et. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. ingez. Med.) Toenemend anti-semitisme in Duitschland. „Arische etiketten" op eonfectie-artikelen, Havas meldt uit Berlijn: De anti-semitische actie is in hevigheid toegenomen en komt in verschillende maat regelen tot uiting. Voor het eerst is op confec tie-artikelen, die uitgestald zijn in de maga zijnen te Berlijn, een etiket aangebracht waarop staat aangegeven, dat de artikelen uit sluitend door arische handen zijn gegaan Deze maatregel is genomen door de „Adefa" ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Terwijl Thijs zoo door het huis dwaalde, zat Dickie terneergeslagen op zijn bed voor zich uit te staren. Thijs zou nu wel gevangen genomen zijn door dien leelijken Neusopius en nu was van ontsnappen natuur lijk geen sprake meer! Ach, ach, wat moesten oom Mopperniet en Sim wel denken en wat zouden ze in angst zitten! Maar Dickie weet niet, dat Thijs heelemaal niet gevangen genomen is door Neusopius. Want jullie zien wel op het plaatje, dat Thijs om de deur kijkt. Thijs heeft een mooi idee, want in de eetkamer heeft hij een tooverspiegel gevonden, die hij straks wel zal gebruiken. Wat dat wel voor een spiegel is, zullen jullie vragen? Tja, dat weet Thijs zelf ook niet, maar dat zullen jullie wel zien! Ik heb oom Mopperniet gesproken, en ik moet jullie de hartelijke groeten doen en ook van Sim. Het gaat best, daar thuis, alleen zijn ze natuurlijk erg ongerust over Thijs. En ja, ik kon natuurlijk ook alleen maar zeggen, dat Thijs in een of ander kasteel zat, dus dat ik ook niet wist, hoe hij het maakte. Ik heb natuurlijk wel gezegd, dat ook Dickie daar was en Neusopius. Nu, tot morgen dan maar weer. Dan BUllcn wc verder zien. Nederlandsche kolonie te Londen viert de blijde gebeurtenis. Dankdienst in de Hollandsche Kerk. LONDEN, 5 Februari. De Hollandsche fees telijkheden in Londen zijn thans in vollen gang. In het hart van de oude city kwamen Vrijdagmorgen de leden der Hollandsche ko lonie bijeen om in de schilderachtige Nederl. Herv. kerk den dankdienst ter eere van Prin ses Beatrix bij te wonen. De boordevolle kerk bood een feestelijk aanzien. Het preekgestoelte rees op uit een overvloed van oranje en witte bloemen in welks midden de Nederlandsche Leeuw prijk te geflankeerd door twee Oranjeboomen. Bo ven de hoofden der talrijke aanwezigen hing de Hollandsche driekleur, geflankeerd door de Engelsche en Zuid-Afrikaansche vlag. Na het zingen van Gezang 227 sprak ds. J. van Dorp de feestrede uit, welke tot tekst had de woorden van Psalm 115: „Niet ons, niet ons, o Heer, Uw naam alleen zij ons Uw trouw en goeder tier enhêen, All'eer en roem gegeven." Hij herinnerde aan den band, die door de eeuwen heen tusschen Nederland en Oranje heeft bestaan, een band, die zoo hecht is gegroeid, omdat 't Huis van Oranje heeft ge toond te leven in 't besef harer hooge roeping en steeds op onzelfzuchtige wijze het belang van Holland op de eerste plaats heeft ge steld. Welke verdeeldheid, welke moeilijkhe den ook in het land mogen rijzen, het Huis van Oranje, thans gezegend met de geboorte van Prinses Beatrix, zal steeds hereenigen wat verdeeld ls en Holland opheffen boven alles wat haar mag bedreigen. Met de woor den: „Holland gaat nooit verloren, zoolang Oranje leeft", besloot ds. van Dorp zijn aandachtig gevolgde rede, en toen de va- derlandsche klanken van het overtuigend gezongen Wilhelmus waren verstorven, ging de Hollandsche gemeente weer uiteen. Vrijdagavond werden de feestelijkheden voortgezet ten huize van den Nederlandschen gezant, graaf J. P. van Limburg Stirum, waar een receptie voor de Hollandsche kolo nie werd gehouden. Honderden vulden de gangen en zalen om aan Harer Majesteit's gezant hun gelukwenschen over te brengen. Vroolijke oranje-kokardes schitterden in vele SCHEEP/ LTJtflNEiNl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, N.Orleans n. Rott. 3 v. Havana. Statendam, 3 van W.-Indië te N.-York. Loxidon Exchange, Baltimore n. Rott. 3 te New-York. Rotterdam, 3 v. N.-York n. Zuid-Amerika. Dinteldijk, Rott. n. Vanc. 2 v. Kingst. (Ja). Nebraska, 4 v. Vancouver te Rott. Tiradentes, Rott. n. Baltimore 2 v. N.-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 4 te Antwerpen. HOLLAND— WEST- AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 3 v. Takoradi. Jaarstroom (thuisr.) 3 van Dakar. HALCYON LIJN. Flensburg, 4 v. Kirkenes te Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Z/uiderkerk, 4 v. Rott n. Yokohama. KON. SHELL. Agatha, 29 te B.-Papan n. Batavia, B. Papan, Calcutta. Agnita, 6 bij St. Kitts verw., n. Curacao. Mirza, 6 te Huil verw., n. Dover, dan dokken Holland. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Crijnssen, 3 v. Barbados n. Amst. Ulysses, 4 v. Rott. te Lissabon. Mars, 4 van Amst. te Rott. Deucalion, 4 van Amst. naar Rott. Bodegraven, Amst. n. Chili 2 v. Callao. Agamemnon, Patras n. Amst. p. 3 Finis te rre Aurora, 3 v. Malta n. Palermo. Euterpe, 3 van Amst. te Bordeaux. Fauna, 3 van Vigo naar Lissabon. Merope, 3 van Mutzuna naar Izmir. Poseidon, 2 van Santa Cruz del Sur n. Antw. Rhea, 3 v. Tunis naar Napels. Saturnus, 4 van Kymassi te Antwerpen. Stella, 3 van Thessalonika naar Izmir. Titus, 3 van Bari naar Luxiri. Ajax, 4 v. Hamburg te Amsterdam. Baralt 29 v. Curacao n. Bovenw. Eilanden. Flora, 4 v. N.-York n. Port-au-Prince. Baax-n, Chili n. Amst. 2 v. Callao. Orestes, 2 v. Corral naar Penco. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alpheratth.) 5 (5 n.m.) te Rott. verw. Alhena (thuisr.) 3 te Saxitos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Ba-roe, 2 van Rott. te Batavia. Indrapoera (thuisr.) 3 van Tanger. Bi-astagi (uitr.) pass. 3 Suez. Modjokerto, New-Orleans n. Calcutta p. 3 Ceylon. Weltevreden, 4 v. Rott. n. Hamburg Baloeran (thuisr.) 4 van Singapore. Kota Agoeng (th.) 4 te Marseille. Kota Nopan (thuisr.) 4 te Suez. Indrapoera (thuisr.) 4 v. Lissabon. Dempo (uitr.) 4 van Southampton. STOOMVAAR! MIJ NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 3 te Genua. Singkep (thuisr.) 4 v. Hamburg. Bintang (uitr.) 4 van Port Said. Poelau Bras. 4 van Hambxirg te Bremen. Enggano (uitr.) 3 van Axitwerpen STOOMVAAR! MIJ OCEAAN Deucalion, Japan n. Rott. 3 te Londen. Glenogle, Dairen) n. Rott. 3 te Londen. Eurymedon, 4 v. Batavia te Amst. Benmacdhui, Japan n. Rott. 3 van Singa pore. City of Kanton. Kobe n. Rott. 2 te Singa pore. Memnon, Japan n. Rott. 4 te Penang Maron, Batavia n. Amst. 4 te Port Said. WIJKLIJN. Katwijk, San Juan (Sp.) n. Amst, p 3 Ones- sant. Winterswijk, Danzig n. Baltimare 3 op 20Q mijl v. Kaap Wrath.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6