H.D.*'V ertelling MAANDAG 7 FEBRUARI 193S HAARDE M'S DAGBLAD S Vrijheidsbond beraadt zich over rapport-Van Lidth de Jeude. Wezenlijke wijziging in karakter der partij voorgesteld. Onder voorzitterschap van iwr. W. C. Wen- delaar is Zaterdagmiddag in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht de algeaneene vergadering van de Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" bijeen gekomen. In deze vergadering' kwam aan de orde het rapport der Commissie van voorbe reiding omtrent wijziging van het beginsel- en werkprogramma en de statuten der partij. De conclusies van het rapport konden vrijwel alle de instemming der honderden afgevaardigden verwerven, behalve twee, waartegen wel eenig verzet bestond. Verschillende spreker maakten, volgens de ■SPel., ernstig bezwaar tegen een voorstel der commissie om de beginselen van het christen dom als grondslag der na te streven staats organisatie aan te merken. Men achtte deze wijziging te vérgaand. Er bestaat nog een wezenlijk verschil tusschen „een christelijken grondslag" en den grondslag van „het chris tendom". Niet minder verzet ontketende een para graaf van het voorgestelde beginselprogram, waarin in zekeren sin ordening wordt voor gestaan. De commissie-Van Lidth. de Jeude acht, is het blad wel ingelicht, groepsvorming in de maatschappij een feit en zou willen voorstellen de overheid een taak voor te schrijven bij het regelen van de botsende on derlinge groepsbelangen. De commissie-Van Lidth de Jeude heeft vol gens het genoemde blad een ontwerp-begin- selprogram. opgesteld, dat een wezenlijke wij ziging in het karakter der partij zal aan brengen zoo het wordt aangenomen, al blijft de historische vrijheidsgedachte op geestelijk en materieel terrein op den voorgrond staan. Er wordt o.a. voorgesteld als beginsel aan te nemen, dat het christendom de grondslag der maatschappij is. Voorts houdt het een ver werping van rassen- en klassenstrijd in, en stelt het in nadrukkelijker vorm dan voorheen de beteekenis vast van het koningschap, be lichaamd in het Huis van Oranje. De consti- tutioneele, parlementaire monarchie wordt als staatsbestel aanbevolen en coördinatie van groeps- en algemeen belang wordt speciaal als overheidstaak aangegeven. De nadruk wordt gelegd op de sociale taak der overheid. Voorts stelt de commissie in haar voorstel len betreffende de wijziging van de statuten voor om den partijnaam te bekorten door dien naam Vrijheidsbond te doen vervallen en te volstaan met „De Liberale Staatspartij". Ook beveelt de commissie o.a. aan een wij ziging aan te brengen in de contributie- regeling ter versteviging van de financiën, hetgeen als hoogst noodzakelijk wordt aange merkt. Voorgesteld wordt 'een verplichte en verhoogde contributie naar draagkracht in te voeren. HAARLEMSCHE BRIDGE CLUB. Bovengenoemde Bridgeclub hield ter ge legenheid van de geboorte van Prinses Beatrix een buitengewone feest-foridgedrive, die dooi den voorzitter, dien heer Göransson, met een enthousiaste rede geopend werd. Nadat door alle aanwezigen staande eenige coupletten van het Wilhelmus waren gezongen begon de wedstrijd. De wedstrijd be stond uit een wilde drive met willekeurigen partner. Na het-,uitreiken van de vele fraaie prijzen werd de feestviering nog geruimen tijd voort gezet; deze goed geslaagde feestavond werd gesloten met. het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. De heer Kluit, die met de leiding van dezen avond was belast, verdient een woord van lof, evenals de daones en heeren, die voor de prachtige versiering van de zaal hebben ge zorgd. MAN DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Zondagmiddag om kwart voor drie is in de Clercqstraat op den hoek van de Bilderdijk- straat te Amsterdam een 42-jarige man door een autobus overreden. Zwaar gewond is hij naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. PAARD OP HOL GESLAGEN. Toen de landbouwer R. Vis te Nunspeet met een z.g. langwagen, huiswaarts reed, brak plotseling de middenboom van het voertuig. Het paard schrok en sloeg met het voorste ge deelte van den wagen op hol. De voerman werd ongeveer 25 meter meegesleurd. Hij liep een hersenschudding' en een bloeduitstorting in de hersenen op, waaraan hij is bezweken. D.D.D. I« een heldere vloei stof, die diep In de poriën doordringt en de ziekte kiemen doodt. Flacons (t 75 ct., 1. 1.S0 en I (Adv. Ingez. Med.) TOERISTENKAMPIOEN EN AUTOKAMPIOEN Natuurlijk blijft de A.N.W.B. in zijn weke- lijksehe organen niet achter met gelukwen- schen aan de Koninklijke Familie bij de ge boorte van Prinses Beatrix; zoowel H.M. de Koningin als de Vorstelijke Ouders der jonge Prinses zijn immers actieve leden van den Toeristenbond. Een reeks in de beide bladen opgenomen telegrammen van zustervereenigingen van den A. N. W. B. doet heel duidelijk zien, hoe men in deze dagen ook in het buitenland met ons volk meeleeft ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix. En interessant artikel in den „Toeristen- kampioen" no. 6 is dat over de wijze waarop het groote aantal Bonds-..paddestoelen" jaar lijks wordt geïnspecteerd, veranderd en ver meerderd, Èenigc duidelijke foto's geven echter tevens een beeld hoezeer deze rijwiel- pa dwijzers helaas hebber, te lijden van de baldadigheid. Zeer belangwekkend is ook een bijdrage over het leven van de houthakkers in het hooge Noorden en het relaas van Kees Hana, die in den laten herfst een trektocht rondom de oude Zuiderzee maakte en daarvan allerlei bijzonderheden vertelt. In het nummer van de „Autokampioen" van deze week wordt natuurlijk aan de Rallye Monte Carlo een uitvoerige reportage gewijd. Voorts bevat dit nummer o.m. een gede tailleerde. met foto's en een kaartje verdui delijkt reisplan voor „het zonnige Zuiden" en een gedocumenteerde bespreking van Norton's z.g. tweecylinder-plannen. (Adv. ingez. Med.) „Eensgezindheid" vierde feest. Goed geslaagd bal-masqué. Zoo is dan het bal-masq-ue seizoen weer in gezet en opnieuw zullen vele gemaskerden voor eenige uren de zorgen van het gewone leven van zich afschudden, om, onder het veilige mombakkes, zich eens even te kunnen laten gaan en op onge-wonen wijze feest te vieren. Onder allerlei vermommingen zwiert men over den dansvloer en de stemming is meestal opperbest. Wat is er ook prettiger om, al is het maar voor korten tijd, in de huid of beter de kleeren van een ander te kruipen en zich eens heelemaal vrij te voelen? Het is jammer dat wij in deze streken geen carnaval kennen want het blijkt toch wel uit het succes dat de verschillende vereenigingen met haar bal- masqués hebben, dat men ook hier weet wat feestvieren is. Trouwens de afgeloopen vreug- dagen zijn daarvoor wel het beste bewijs. Ook het bal-masqué dat de Overijsselsehe-, Geldersche, Drentsche Vereeniging „Eensge zindheid" Zaterdagavond in het gebouw van den H.K.B. hield, is weer uitstekend geslaagd. Was de opkomst vroeg op den avond niet zoo groot, na tienen kwamen vele gecostumeerden ■binnen en weldra kwam toen ook de goede Drentsche stemming. De accordeon-band „La Bohème" zorgde voor passende dansmuziek terwijl ook het looporkest van de Haarlemsche Harmonie Muziekvereeniging .Appoho" mede werking verleende. Ook na het demasqué bleef men nog langen tijd gezellig bijeen, en „Eensgezindheid" kan ongetwijfeld met veel genoegen op dit bal- masqué terug zien. De jury die bestond uit de heeren: J. G. Noe, Jac. van Maris en P. J. Lubbers had gëen ge- makkelijken taak om de talrijke fraaie prijzen uit te reiken, tenslotte kwam. zij echter tot het volgende resultaat: Groepen1. Revuegroep, 2. Reclame Eens gezindheid, 3. Zigeuners, 4. Fantasie groep, 5. Giethoornsche zeilers. Paren: 1. Hendrik vm met gemalin; 2. Deensch Paar, 3. Kleine huzaren; 4. Haan- Hen, 5. Film Operateurs, 6. Twentseh paar, 7. Spaansch paar, 8. Verkeers paar, 9. Zeilers, 10. Watt en Half Watt. Pesonen: 1. Tijd is geld .2. De Dood langs dien weg, 3. Danseresje, 4. Garen-band-knoo- pen, 5. Propagandist, 6. Clown (rood), 7. Twentsche boerin, 8. Oliebollen man, 9. Bei- ersch meisje, 10. Propaganda-Opoe. TOURNéE LOUIS EN HENRIETTE DAVIDS. Revue „Amsterdam Follies". Na een succesvolle serie van 100 voorstellin gen in het Grand-Theatre te Amsterdam van de nieuiwe Louis en Henriëtte Davids Revue „Amsterdam Follies" maakt de Nederlandsche Revue, Directie René Sleesiwijlc, een groote toumée door de provincie. De revue wordt opgevoerd in de volledige origineele bezetting en wel op Zaterdag 19 en Zondag 20 Februari in den Stadsschouwburg. HAARLEMSCII FANFARE-ORKEST „KUNSTGENOT". Zaterdagavond jl. gaf bovengenoemd or kest, onder leiding van den heer Henri Schulpzand, een goed geslaagd concert, voor een volle zaal van het gebouw St. Bavo, in de Smedestraat aan donateurs en begunstigers. Het bekende duo Busch, voordrachtkunste naars, uit Rotterdam, had veel succes met zijn voordrachten .cabaret en operette), „Kunstgenot" gaf een goede vertolking o.a. fragmenten uit de Opera Martha, van Flotow Ook de concertwalzer „Die Helgolander, v. Ed. Kiesler had een dankbaar applaus. Een zeer gezellig bal tot 3 uur, was het slot van dezen feestavond. Bijslag aan inwonende kinderen van werkloozen. Eenige wijzigingen. Door de Dienst der Werkloosheidsbestrij ding en Maatschapapelijk Hulpbetoon is de volgende circulaire tot de besturen der werk- loozenkassen gericht: ..Hierbij, deelen wij U mede, dat krachtens besluit van den Minister van Sociale Zaken de navolgende wijzigingen zijnaangebracht in de regeling inzake het verleenen van den extra-bijslag aan bij ondersteunder en in werkverschaffing tewerkgestelde inwonende gezinsleden. De wijzigingen zijn: a. de leeftijdsgrens waarboven men voor den extra-bijslag in aanmerking kan komen wordt verlaagd van 21 tot 18 jaar. b. het loon dat men voorheen moet hebben verdiend wordt gesteld op de helft van den steun voor uitgetrokken kostgangers, derhal ve op f 4 per week. De overige U bij circulaire d.d. 5 October 1937 ter kennis gebrachte bepalingen voor het vedrkrijgen van extra-gezinsledenbijslag blij ven onveranaderd van kracht. De wijzigingen treden deze week in werking, zoodat wij U verzoeken voor gegadigden ten sopedigste een aanvraag-formulier in te zenden. De uitkeering van den extra-bijslag ge schiedt ook in het vervolg' aan het einde der week volgende op die, waarop ze betrekking heeft. In het begin der volgende week dienen dus de weekbriefjes over deze week te worden ingezonden. HET SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, is verhinderd, Vrijdag II Februari a.s. zijn gewone spreek uur te houden. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELHANDEL. Zeeuwsche bonte en blauwe f3.30f 3.60 Zeeuwsche Eigenheimers f 2.40f 2.70 Zeeuwsche Bevelanders f 2.25f 2.50 Zeeuwsche poters f 2.10f 2.30 Noord-Hollandsche Eigenheims f 2—f 2.20 IJipolder blauwe en bonte f 2.80f 3.20 IJpolder Bevelanders f 1.90f 2.10 Friesohe bontjes Friesch Redstar Duinzandaardappelen Drentsche zandaardappelen Alles per HJL. Aanvoer 301 K.G. f 2.20f 2.40 f 2.70—f 2.90 f 3.75—f 4. f 2.40—f 2.50 KERMISDRUKTE. 't Is Zaterdagavond overstelpend druk ge weest op de Overveensche kennis. En de ex ploitanten hebben dus nog geprofiteerd van dit napretje. Ook de beide café's Van Ouds het Raadhuis en Roozendaal, hebben hun deel gehad van de groote drukte. Zoo vol was 't in Van Ouds het Raadhuis, dat de toegang ge sloten moest worden en er slechts menschen werden toegelaten als anderen waren heen gegaan. Alleen de gewone draaimolen had weinig of niets te doen. Die was dan ook al vroeg ge sloten. „Hebt U iets tegen me?" vraagt meneer Beunhaas. Neen, meneer Beunhaas, tegen U per soonlijk hebben we niets. U bent een beste, brave, ijverige Beunhaas. Maar van behangen verstaat U geen sikkepit. Dat doet altijd fout, U bent in staat - U neemt ons niet kwalijk? - om het mooiste behangsel grondig te bedervenU knoeit met de pap en U plakt de naden scheef of verkeerd. Toe, doe dat schort af, breng dien emmer terug naar Uw vrouw en (Adv. Ingez. Med.) ^KUN/T IN ilTKBE^j HET TOONEEL HET CENTRAAL TOONEEL. FEESTWEEK IN SALZBURG. „Feestweek in Salzburg" is niet een blijspel, dat je twee maal binnen eenige weken kunt gaan zien. Het blijkt bij zoo'n tweede opvoe ring wel heel duidelijk, dat, dit stuk ondanks veel drukte en het uitbundig lawaai van maëstro Allessandro Viatelli toch feitelijk erg leeg en hol is en de schrijver van zijn aardig gegeven maar heel weinig heeft gemaakt. Want welk een rijke stof lag hier voor een blijspelschrijver klaar in dat heerlijke Salz burg met haar kunst, maar ook met haar snobisme en ij del gedoe. En wat heeft Lionel Hale er van gemaakt? Niet veel meer dan een klucht met een driehoeksgevalletje, dat even goed in elke andere badplaats dan in dit be roemde kunstcentrum had kunnen spelen. Vergelijken wij Alessandro Viatelli eens met den musicus uit Bahr's Concert of uit Wede- kind's „Der Kammersanger" dan blijft er wel heel weinig van over. Hij is meer een kuns tenmaker ja feitelijk een potsenmaker dan een kunstenaar. Zij mogen dikwijls iets bijzonders hebben, die groote dirigenten, zulke geëxalteerde dwazen als signor Viatelli die n.b. nog boven Toscanmi moet staan zijn ze toch waarachtig niet. Nu doet Laseur ook weinig om den artist in deze figuur te belichten. Hij legt het dwaze in Viatelli er stevig dik op en ziet ih dezen dirigent blijkbaar een kluchtspelrol. Als zoo danig is zijn spel levendig, uitbundig en vol brio, maar wij zien dezen acteur veel liever in fijne karakterrollen, zooals den Koning in ;„De Koning gaat voor" van Fabricfus, waar- 'mee hij op 14 Februari te Haarlem komt. Cor Hermus dikt het kluchtige in zijn rol van den aristocratischen oberkellner ook ste vig en naar mijn inzien wel wat onnoodig te veel aan. In deze figuur is toch ook iets tra gisch, waarvan wij bij Hermus al heel weinig merken. Het meest in den zuiveren blijspeltoon bleef heel den avond Mary Dresselhuys, die de ca- pricieuse Julia zeer licht en fijn speelde en ook haar tekst heel geestig lanceerde. Ook Jan C. de Vos maakt van den auteur, die de liefde meer in theorie dan in de praktijk kent, iets heel aardigs. Levendig en geanimeerd was de voorstelling als geheel zeker en het publiek amuseerde er zich dan ook blijkbaar kostelijk mee. Er is veel en smakelijk gelachen, vooral om den dia loog, die het beste deel van dit kluchtige blij spel vormt. Aan het slot was een hartelijk ap plaus, zoodat wij ook te Haarlem van een succes mogen spreken. J. B. SCHUIL 10. 52, 84. ENEER Steverding ontwaakte dien morgen door een schrillen, af grijselijken kreet, welke hij, zooals hij onmiddellijk en onweerlegbaar kon vaststellen, in eigen persoon had uit- gestooten. Hij wischte het koude zweet van zijn voor hoofd, schoof een kussen, dat hij als een schild tegen zijn borst geklemd had, weer onder zijn hoofd, trok zijn onderdanen, die hij had vrij gewoeld weer onder de dekens en begon te glimlachen. Gelukkig, het was allemaal maar een droom geweest. Maar die laffe smaak in den mond, die droge brandende keel, en dan zijn hoofd, dat gloeiende, zware hoofd, waarin het te keer ging als een stoomhamer! Meneer Steverding ging rechtop zitten. Met groeiende verbazing keek hij in zijn kamer rond. Boven aan een kapstok hingen zijn schoe nen, jas en pantalon lagen op den grond voor de deur, zijn prapaluie hing tusschen de prisma's aan het lichtkroontje, zijn hoed stond op het hoofd van Schillers borstbeeld, om van andere kleedingstukken en voorwer pen van dagelijksch gebruik maar niet te spreken. Meneer Steverding begon nu alles duide lijk te zien en diende zichzelf een streng ver wijt toe. Zeker, die heerlijke Liebfraumilch met dat onweerstaande bouquet was erg koppig ge weest. Maar dat was geen reden om zich in zijn kamer als een aap aan te stellen. Ge lukkig maar dat die geschiedenis van dien kinderroof maar een droom geweest was. Dat zou onoverkomelijke moeilijkheden met politie en justitie ten gevolge gehad kunnen hebben, gezwegen nog van den krokodil, die in den vijver reeds met zijn reusachtige ka ken lag te klapperen alsof hij watertandde. Meneer Steverding streek eens over zijn oogen. die net deden alsof ze zich weer wil den sluiten, wikkelde zich in zijn badmantel en bracht weer wat systeem en orde in zijn kamer. Daarna belde hij zijn hospita. Juffrouw Ruisch kwam met de morgen koffie. Met bezorgdheid keek zij naar haar huur der. „Meneer Steverding, mankeert er wat aan? U ziet er vanmorgen zoo vreemd-bleek uit!" Meneer Steverding streek over zijn voor hoofd. „Nee, dank u, mankeeren doet me niets, maar ik heb een afschuwelijken droom gehad!" Juffrouw Ruisch schraapte haar keel en haar oogen kregen een eigenaardigen glans. „Dat is erg interessant, meneer, vertel er eens wat van?" „Zooals gezegd, ik heb gedroomd; gedroomd dat ik een kind had geroofd. Waar, hoe en waarom, dat weet ik niet. Want ik weet niet eens wie de ouders waren. Maar dat doet er ook niet toe. Ik ben plotseling met het vreemde wurm onder mijn arm, als bezeten weggerend. Een steeds aangroeiende menig te, waarbij zich de brandweer, de politie en de marechaussée aansloot, zette mij na. In mijn angst ben ik naar het stadspark geijld. Daar ben ik ln een boom geklommen. Of nu het kind te zwaar of de tak een beetje on sterk was, hoe 't ook zijde tak begon hoe langer hoe meer naar beneden te buigen en te kraken; en terwijl ik naar het water in den vijver onder me kijk, zie ik Meneer Steverding trekt aan zijn hals boorddaar zie ik uit het water een kro kodil opstijgen, die mij met zijn groene schitteroogjes aangluipt en daarna met on miskenbare bedoelingen zijn afschuwelijken muil openspert". Juffrouw Ruisch zat daar alsof ze geesten zag, haar adem ging hoorbaar met horten en stooten dat overging ln zenuwachtig slikken. Eindelijk begon ze: „Dat Is een zeer zonder linge geschiedenis. Dat is een vingerwijzing van het noodlot. Op dien droom moeten we in de loterij spelen, dan winnen we vast en wis". Meneer Steverding maakte een afwijzend gebaar. „Onzin, boerenbedrog. In de loterij is niets anders dan de overtuiging te winnen, dat je niets kunt winnen!" „Dat denkt u maar!" Juffrouw Ruisch kwam wat dichter met haar mond naar het oog van haar huurder. „En hoe denkt u, dat het komt, dat de melk vrouw plotseling haar kamer laat behan gen, dat de kolenvrouw eensklaps een hoogte zon koopt, en dat b.v. juffrouw Bijl, van de groentewinkel in eens een nieuw onder- en bovengebit in haar mond heeft? En juffrouw Ruisch zette een gezicht alsof ze wou zeg gen: ..Daar hebt u dan toch niet van terug, wat?" Maar wat ze wel zei was dit: „Maar wacht maar; dat krijgen wij ook. Een oogen blikje; ik ben in 'n wip terug!" Na 'n paar minuten versoheen ze weer in de kamer. Zij zette haar stalen bril op en begon in een droomboekje te bladeren. „We hébben dus eerst een kind. Een kind spe nenvindenbadenstelen, staat er niet in, wél leenen. nu, .dat Is zoo wat hetzelfde; daarvan is het getal 10. Nu komt de boom. Een boom omhakkeneen bosch door de boomen niet zienaan een boom hangenhalt, dat is het: uit een boom vallen; dat is 84. Nu nog de krokodil. Een momentje maarCrematorium, croup, croquetik geloof dat krokodil er niet in staat. „Dan moet u onder de K zien; krokodil begint toch met een K!" wees meneer Ste- verding haar terecht. Juffrouw Ruisch schudde haar hoofd en zei: „Met die nieuwe spelling kan ik het nog maar niet vinden. Maar wacht maar even.... kaketoe.... kruizemuntkreeft.. krkr._.ha, hier is het: krokodil, zie onder Kaaiman". Zij maakte haar wijsvinger vochtig en slaat een paar bladzijden terug. „Kaas..._. kaakslagkaartspel, o, hier is het: kaaiman. Dat is 52. Nu weten wij alles, wat we weten moeten. Juffrouw Ruisch streek haar voorschoot glad en dempte haar stem. „Wij koopen een tientje, waarvoor we elk drie zestig bij leggen. Houdt u nu uw duimen even in en zeg daarbij 10. 52, 84. Dat nummer moeten we hebben en daar zal ik dan wel voor zorgen. En de trekkingen zal ifc ook wel nakijken. En als het nummer uit komt, dan Verder kwam juffrouw Ruisch niet. Het lot werd gekocht. Toen de loterij in de laatste week der vijfde klasse was, kwam juffrouw Ruisch op een middag meneer Steverding's kamer binnen stormen en zei, bijna schreeuwend van op winding: „Het nummer is er uit, meneer!" Meneer Steverding wou beginnen te jui chen. maar juffrouw Ruisch kon hem nog' net even afseinen. „Denk nou's an, zoo'n pech. De drie cijfers zijn verkeerd uitgekomen. In plaats van 10. 52. 84 kwam 03. 25. 48 uit, en dat nog wel met de vijftig duizend". Meneer Steverding moest gaan zitten. Pijn lijke verwijten troffen zijn ziel. Want eerst, op dit oogenblik viel hem iets in. waarop hij in al dien tijd geen acht geslagen had. Hij had namelijk 's morgens na dien in feest vreugde en Rijnwijn doorgedachten nacht met zijn voeten aan 't hoofdeinde, en met het hoofd aan het voeteneind gelegen, ARTE-REINDERS. MERIDOL verjongt de huid Geefuwhuidelkenavond de- Meridol-verjongings- U - kuur! Masseer het gezicht ss: gedurende eenige oogen- blikken met Meridol-vet- crême! Reeds na enkele dogen is 't resultaat zicht baar. Ruwheid, schraal heid, kloofjes in de huid verdwijnen! Bescherm overdag de huid met een beschuttend laagje van Meridol-dagcrême, dat U tegen wind behoedt. DOOZEN VANAF 25 CT. TUBEN VANAF 30 Cfc (Adv. Ingez. Med.) 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking' van Maandag 7 Februari 1938 Hooge Prijzen 1500.— 4678 1000.— 10975 19187 19371 20011 20475 400.— 2446 13488 13646 14041 200.— 3904 8004 13070 17410 18314 100.— 166 1103 13545 16828 Prijzen van 70. 39 200 325 589 650 670 705 717 775 849 949 1001 1032 1196 1357 1427 1559 1560 1620 1649 1713 1736 1741 1836 1846 1886 2085 2154 2182 2267 2313 2385 2397 2476 2483 2585 2647 2723 2735 2756 2783 2957 2986 2996 3050 3078 3120 3175 3181 3272 3317 3350 3331 3433 3620 3626 3644 3715 3772 4060 4108 4132 4243 4436 4560 4592 4669 4874 4893 4996 5011 5178 5238 5248 5344 5569 5583 5621 5639 5658 5877 5903 5957 5964 6000 6020 6278 6461 6487 6543 6591 6595 6661 6735 6813 6824 6841 6902 6924 6936 6960 6966 7155 7171 7201 7236 7379 7433 7541 7773 7775 7956 7973 8080 8333 8417 8423 8628 8642 8646 8720 8915 8994 9062 9082 9381 9420 9653 9654 9713 9737 9742 9876 10053 10055 10079 10170 10171 10179 10344 10403 10422 10603 10671 10859 10904 11119 111731 11187 11188 11452 11484 11521 11586 11700 11843 12004 12006 12152 12161 12200 12207 12537 12603 12632 12637 12734 12754 12797 12862 12864 12883 12894 12974 13224 13296 13315 13403 13456 13608 13854 13985 14004 14065 14073 14158 14248 14397 14405 14450 14454 14496 14569 14637 14727 14728 14760 14828 14840 14958 15014 15118 15135 15519 15704 15709 15743 15786 15821 15855 15915 16153 16341 16594 16703 16746 16751 16939 17221 17287 17491 17601 17649 17693 17889 17989 18068 18101 18133 18141 18298 18306 18308 18515 18607 18615 18802 18816 18885 19138 19241 19359 19496 19526 19527 19537 19588 19613 19646 19647 19669 19675 19797 19821 19926 20000 20054 20055 20147 20242 20266 20317 20441 20480 20643 20662 20667 20710 20725 20745 20766 20966 20991 Nieten 47 96 112 156 167 176 195 201 224 228 241 249 255 258 321 381 400 417 433 436 437 451 486 505 542 547 551 567 669 673 679 697 713 753 755 824 873 880 904 906 940 946 959 971 1009 1092 1093 1113 1119 1247 1304 1331 1428 1477 1496 1521. 1528 1529 1605 1621 1671 1696 1731 1745 1761 1815 1850 1904 1967 2013 2054 2064 2068 2081 2083 2108 2119 2124 2128 2159 2166 2168 2169 2179 2180 2188 2219 2228 2229 2231 2232 2374 2440 2472 2557 2570 2604 2610 2623 2633 2670 2680 2701 2706 2710 2738 2753 2803 2817 2854 2869 2878 2887 2893 2899 2910 2930 2939 2994 3020 3058 3067 3084 3114 3132 3140 3269 3276 3361 3397 3424 3443 3513 3528 3691 3706 3719 3724 3786 3866 3883 3941 4019 4053 4097 4115 4118 4139 4145 4245 4249 4266 4299 4324 4382 4383 4406 4410 4535 4628 4720 4751 4753 4813 4820 4896 5036 5046 5057 5078 5087 5105 5107 5109 5116 5175 5176 5215 5278 5316 5353 5365 5390 5398 5426 5448 5450 5484 5498 5509 5521 5526 5546 5547 5548 5577 5578 5579 5588 5597 5624 5816 5856 5876 5888 5904 5939 5967 5973 5975 5977 5980 5990 6003 6011 6012 6019 6053 6054 6059 6084 6120 6189 6194 6213 6361 6389 6395 6452 6458 6467 6473 6508 6518 6567 6593 6654 6664 6699 6847 6865 6906 6923 6935 6964 6971 6988 7000 7104 7128 7164 7235 7243 7267 7303 7311 7319 7397 7437 7444 7480 7482 7609 7631 7669 7671 7730 7955 7992 8059 8084 8086 8175 8179 8187 8202 8291 8297 8298 8311 8314 3320 8337 8341 8401 8407 3463 8502 8505 8510 8531 8547 8616 8664 8667 8682 8689 8697 8779 8822 8865 8874 8876 8878 8899 8903 8943 8955 8962 8968 8995 9014 9039 9054 9057 9083 9146 9164 9188 9205 9221 9235 9271 9276 9286 9326 9349 9350 9364 9437 9503 9525 9526 9536 9639 9656 9678 9732 9843 9879 9974 10016 10065 10069 10112 10115 10137 10166 10169 10175 10188 10193 10218 10259 10240 10241 10259 10381 10406 10420 10442 10471 10489 10494 10502 10551 10563 10645 10736 10898 10952 11157 11159 11231 11236 11263 11313 10898 10952 10960 11159 11167 11231 11236 11268 11313 11362 11407 11422 11472 11505 11538 11594 11610 11649 11698 11731 11737 11750 11757 11848 11850 11864 11924 11971 11983 12013 12020 12041 12070 12077 12127 12131 12148 12158 12178 12279 12234 12286 12329 12348 12367 12374 12375 12428 12477 12485 12506 12510 12554 12566 12574 12646 12670 12704 12738 12775 12794 12869 12872 12901 12928 12949 12969 13028 13097 13103 13201 13237 13301 13342 13362 13424 13514 13527 13533 13570 13592 13597 13614 13662 13676 13680 13715 13728 13745 13762 13774 13810 13817 13834 13842 13883 13911 13952 13989 14043 14139 14239 14273 14309 143C1 14373 14379 14462 14511 14516 145-36 14549 14571 14581 14608 14643 14660 14730 14784 14816 14819 14827 14856 14863 14892 14967 15060 15064 15074 I 15183 15187 15199 15225 15254 15257 15267 15275 15290 15294 15296 15302 15318 15350 15374 15376 15389 15443 15485 15494 15722 15739 15760 15793 15796 15805 15829 15859 15916 15973 16095 16181 16199 16211 16303 16428 16463 16478 16525 16532 16535 16549 16577 16582 16583 16606 16617 16619 16646 16648 16660 16690 16715 16742 16758 16785 16300 16816 16884 16885 16896 16943 16955 16980 16995 17003 17067 17077 17082 17153 17163 17167 17263 17312 17340 17351 17360 17362 17378 17389 I 17398 17566 17582 17622 17644 17658 17691 17774 17796 17802 17822 17884 17897 17939 17,943 17948 18020 18069 18208 18213 18239 18264 18280 18233 18294 18329 18333 18344 18378 13380 18387 18457 18568 18569 18605 18606 18616 18676 18711 18714 18733 18764 18806 18815 18823 18829 18833 18855 18873 18887 18900 18912 18933 18976 19052 19071 19090 19163 19191 19207 19215 19278 19329 19360 19431 19441 19446 19533 19534 19553 19593 19609 19671 19722 19T24 19745 19754 19814 19859 19886 198^1 19905 19921 19933 19940 19976 20009 20020 20025 20042 20046 20076 20083 20097 20121 20143 20146 20257 20342 20352 20467 20518 20522 20565 20578 ?f)584 20641 20665 20668 20711 20724 20758 20797 '20800 20833 20846 20862 20891 20895 20904 20907 20928 20984

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10