A. PRINS STARK's ia"! BERLIJN IN DE TOEKOMST. H' ECHTE WALES-ANTHRACIET Engelsch 2.40 afm. 20/35 °'a' a 2.10 afm. 12/20 WITTOP KONING WEERBERICHT REÜNIE IN WEENEN J.H. VAN BEERS ZEEVISHAL WEK DE GAL IN UW LEVER OP Te Huur MAANDAG 7 FEBRUARI 193S HA ARE EM'S DAGEEAD '2 ■met tf&tt ïwi qeACMfoJb Twintigjarenplan opent groote perspectieven voor de stad. Moderne universiteitenstad nabij hef Stadion. Onze Berlijnsche correspondent meldt ons: ET bouwprogram, dat Hitier als een twintigjarenplan wil laten uitvoeren, ver uit boven de practische noodzakelijkheid. Hij wenscht docu menten in stijl en bouw van geweldige af metingen, die in hun gemeenschappelijk ka rakter een symbool zijn van het ideëele, een trotsoh gedenkteeken der Duitsche volksge meenschap in nieuwe opleving. Dit moet ge schieden naar den vorm der klassieken, zon der huh strenge symmetrie-arcades, streng maar vrij omlijnd en vrij in rijen gesteld, machtige pilaren en zuilen, die door hun aan tal de forsche taal spreken der marcheerende bataljons. Wij drukken ons zoo pathetisch uit om een zoo goed mogelijke voorstelling te kunnen geven van pathos en stijl der staats- architectuur in het Derde Rijk. Neurenberg „de stad der Jaartijdagen" München „de hoofdstad der beweging" geven er reeds voorbeelden van te zien, die door hun sobere pracht en geweldige af metingen een onvergetelijken indruk maken. Berlijn was er jaloersch op, het scheen door Hitler's klaarblijkelijke voorliefde voor Zuid- Duitschland ten achter te zullen raken, totdat het twintigjarenplan bekend werd. Het belooft, Berlijn tot een der schoonste en belangrijk- rijkste steden van Europa te zullen maken. Twintig millarden zullen er aan worden be steed door het Rijk, terwijl de gewone ge meentelijke werken en die van particulieren voor woningbouw door het Rijk zullen bevor derd worden, maar steeds de goedkeuring be hoeven van een almachtigen „bouwinspec- teur-generaal", den jeugdigen prof. Albert Speer, wiens benoeming tot dezen gewichtigen post m vakkringen algemeene» bijval vond. Er zal in de omgeving van het Stadion een universiteits-stad verrijzen in den stijl, dien we beschreven, met woningen voor professo ren en studenten, sportparken en bassins voor roei- en zwemsport, te midden der dennen- bosschen, waaraan de omgeving van Berlijn zoo rijk is. Er zal voor het groote werk een vijftigtal villa's geopend moeten worden, wier tegenwoordige bewoners naar Dahlem moeten verhuizen. Zonder vorm van proces krijgen ze daar grond toegewezen en elk een nieuwe villa gebouw in overeenstemming met het ver laten huis. Zij zullen er niet te kort bij komen en de ligging van Dahlem aan Grünewald is even gunstig als van Westende. Maar zoo'n onteigening zonder vorm van proces en die willekeurige aanwijzing van nieuwe woon plaatsdaar zou je bij ons om moeten komen! In fraaie omgeving zijn ook de nieuwe ka zernes gebouwd. Geen sombere pakhuizen, als weleer ook bij ons, maar vriendelijke gebou wen, maar vriendelijke gebouwen in ranke lijnen, Ze hebben er geen jongejuffrouwen- pensionaten van gemaakt, doch met gevoel voor schoonheid en. gezondheid sobere in richtingen vol licht en opwekkend leven voor knapen, die er zeker niet als jongejuffrouwen zullen behandeld worden. in\ E tentoonstelling in München voor Archi- teetuur en Kunsthandwerk laat ons door plastieken, foto's en teekeningen zien, wat door den staat in de laatste 4 jaren gebouwd is. Er zijn ook een aantal ontwerpen van jonge architecten voor particulieren bouw. Allen streven naar den stijl, waarmee de Rijksbouw meester prof. Troost school heeft gemaakt, na hem op de nieuwe staatsgebouwen in Mün chen te hebben toegepast, een stijl, die reeds als de Nationaal socialistische geldt. Bij de algemeene volgzaamheid der „Volksgenossen", een gevaar voor ontwikkeling van den bouw van villa's en kleine woonhuizen, die het pa thos van het monumentale staatsgebouw kwalijk verdragen kunnen. De drang naar het kolossale, is niet nieuw In Duitschland. Gedenkteelcens aan den Rijn en vooi-al het „Völkerschlacht Denkmal" in Leipzig zijn er voorbeelden van Het werd na de overwinning op Frankrijk in 1871 een na tionale behoefte, alles kolossaal te maken. Berlijn begon opeens uit te groeien tot een reusachtig groote stad met kolossale huizen. Zoolang de gx-oote afmeting als eerste eix beste deugd der architectuur beperkt bleef tot huizenblokken, kazernes en raadhuizen, kon het er mee door, maar toen de schrijn werkers, nationaal-bewust volgden met toe passing van het kolossale op de meubelmake rij, ontstonden die vreeselijke gevaarten van buffetten en sofa's met bijbehoorende kasten, die nu elke Duitsche man en vrouw van goe den smaak als gedrochten vooikomen, maar toch 30 jaar geleden nog algemeen duur ge kocht en gewaardeerd werden als bekoorlijke meubels. De groote afmeting is nog wel een der eerste eischen die officieel gesteld worden aan de architectuur in Duitschland, maar zij is niet meer de eerste alleen. We bewonderen de nieuwe bouwwerken van den staat om hun edelen stijl, den fraaien loop hunner lijnen en om het grootsche van hun geweldige afmetingen. De werken uit de parvenu-periode na '7071 zijn daarmee niet te vergelijken. Wij wilden slechts de volgzaamheid van toen en nu ver gelijken, nu het systeem er nog meer toe noopt en de breede schare min of meer onzelf standige architecten allicht voor den bouw in lagere regionen een geijkt schema zal gaan uit werken, dat groteske resultaten moet hebben, zooals meer huiselijk en onderhands de buffetten en sofa's van toen te aanschouwen gaven. H. L. per 70 k-g. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: MAANDAG 7 FEBRUARI Palace Filmac: 115 uur: Dooi'loopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Charlie Chaplin in „Modern Times" en „Nu juicht een volk" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De bereden politie" en „Renbaanbloed". Luxor Sound Theater: „Koningin Victoria" en „Nu juicht een Volk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het leven van Emile Zola" en „Er is een Prinsesje geboren". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liefdesparade", 2.30, 7 en 9.15 uur. O ver veen: Oranjefeesten terrein Zijlweg hoek Bloemendaalscheweg. DINSDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg: Okito 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Vijfde Bach concert. 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond, Haarlem-Nrd.: Openbare lezing, 8.15 uur. Gebouw „De Nijverheid". Vereen. „Harmo- nia". Psychometrische séance. 8.15 uur. Aula H. B. S. A:Lezing W. O. J. Nieuwenkamp voor de Volksuniversiteit. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bestaat er verschil tusschen cichoreizaacl en witlofzaacl? De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind, nevelig tot licht of half bewolkt, later toenemende bewol king', weinig of geen leerslag, tempera tuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 777.0 m.M. te Hamburg. Laagste 737.3 m.M. te ïsafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk over Centraal-Europa hield stand en vereenigde zich met een ander machtig gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaaix. De barometer staat thans in geheel Centraal-Europa boven 775 m.M. Zij is in Scandinavië sterk stijgende. In het hooge Noorden trekken daal- en stijgge- bieden van den luchtdruk van West naar Oost. Op het vasteland van Europa heerscht overwegend rustig xnooi winterweer, echter met in den morgen veel mist. In Scandinavië en het Oostelijk Oostzeegebied waait het krachtig uit Noordwest en is het weder guur en koud. In het Westen begint de barometer weer te dalen exx werd het zachter met toe nemende bewolking en regen van Ierland tot IJsland. Volgens de vliegtuigwaarnemingen in Duitschland is de atmospheer op groote hoogte (boven 3000 meter) zomersch warm. Over de aardoppervlakte breidt zich een koude voch tige luchtlaag. Het Alpenstation op de Saentis meldt prachtig weer met minus 5 graden tem peratuur en nevellagen in de dalen. Het is te verwachten, dat het fraaie winter weer nog korten tijd zal aanhouden en dat de bewolking geleidelijk zal toenemen zonder aan leiding te geven tot neerslag. BAROMETERSTAND Vorige stand 770 m.M. Stand van heden 771 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 8.01 uur; n.m. 20.31 uur. Strand berijdbaar van 13.0018.30 uur. 8elar> rrijke telefoonnummers s Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Jaf zegt de Haarlemsche Kanton rechter Landbouwer tot ƒ30.veroordeeld. „Ofschoon er botanisch één product is: de cichoreiwortel, zoo is er lang zamerhand door een veredelingsproces toch verschil ontstaan tusschen cicho- reizaad en witlof zaad. Een zaadhan delaar maakt dan ook wel degelijk onderscheid tusschen witlofzaad en cichoreizaad", aldus de Ambtenaar van het O. M. Mr. Broerse in zijn requisitoir dat hij hedenmorgen hield in de zaak van een landbouwer uit Hoofddorp, die terecht stond omdat hij zonder vergunning Brusselsch lof ge kweekt had. Deze schijnbaar onbelangrijke crisisover treding, zoo ging de Ambtenaar voort, is van groot belang voor de toepassing van art. 2 van het crisistuin'bouwbesluit. Reeds voor het inkuilen is verschil te constateeren tusschen de cichorei- en de witlofwortel. Dank zij een ver doorgevoerd selecteeringsproces is de ci choreiwortel een heele andere wortel gewor den dan de witlofwortel. Spreker achtte het wettig en overtuigend bewijs dan ook ge leverd en vroeg een geldboete van f40.of 25 dagen. Stroom van deskundigen. Een stroom van deskundigen, waaronder drie controleurs van de landbouwcrisiswet, had hierin getuigenis afgelegd waaruit vast was komen te staan dat de landbouwer in derdaad Brusselsch lof had gekweekt. Een getuige-dekundige vertelde dat men in Goeree en Ovei'flakkee reeds op 600 M. af stand het vei'schil kan zien tusschen cichorei en een witlofveld. De verd. hield echter hard nekkig vol, dat het zand er niet toedeed, maar alleen we wijze van inkuilen. De getuige beweerde evenwel dat elke zaad- handelaar onderscheid maakt tusschen deze twee zaden, al heet het eene dan ook niet witlof zaad maar b.v. cichorei zaad selectra. Een controleur van de landbouwcrisiswet vertelde dat men aan den inplant van den kroon bij den wortel kaïx zien of men met een cichorei of met een witlof,plant te doen heeft. Bij cichorei staan de bladeren als een ki-oon naar binnen gedrongen in den wortel, bij wit lof meer als een krans er boven op. Verder kwam uit het getuigenhoor vast te staan dat verd. een veel grooteer areaal met witlof had beplant dan hem was toegestaan. Een handelaar, die een partij witlof van verd. had gekocht, voelde zich gedwongen om een heele verdedigingsrede af te steken, doch op de vraag van den Kantonrechter, mr. P. H. F. Bijl de Vroe of hij bij aanvrage om zaad om witlofzaad vroeg, moest getuige echter bekenen dat hij dit inderdaad deed. Hij trachtte echter Shakespeare's bekende „What is in a name?" als verdediging aan te voeren want hij vertelde eigenlijk Johan nes te heeten maar als men „Han" riep, keek hij ook om." De kantonrechter merkte echter op: U bent geen verdediger, alleen maar getuige". Een controleur uit Den Haag had de proef op de som genomen door een partij wortels uit Hoofddorp en een partij gewone cichorei wortels uit Zeeland in^te kuilen. Uit de ci choreiwortels kwamen lange smalle bladeren en uit andere wortels prachtig Brusselsch Lof. Tenslotte had ook de keurmeester van de Haarlemsche groentenveiling de wortelen ge keurd exx geconstateerd, dat het witlof was. Eerder vrijgesproken. Na het requisitoir van den amb tenaar hield verdachte een verdedi gingsrede waarin hij nogmaals uit eenzette dat er volgéns hem geen onderscheid bestond tusschen de cichoreiwortel exi de witlof-wortel. Trouwens de Rechtbank had hem in deze meening versterkt, daar hij vroeger voor dit feit in hooger be roep vrijgesproken was. De bewering dat iemand op een afstand van 600 Meter het verschil kan zien tus schen een veld cichorei en eon veld Brus selsch lof noemde verd. belachelijk, De menschen die in dit vak zijn opge groeid kimnen het onderscheid tusschen de cichorei en de witlof niet aan het blad ziexx en dan zeker wel de controleurs die soms niet eens het verschil weten tusschen sper- cieboonexi en boerenkool! De kantonrechter zeide echter door deze rede niet van verdachte's onschuld overtuigd te zijxi en veroordeelde hem tot een geldboete van f 30 of 25 dagen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uux\ Londen 8.96 3/4 Berlijn 72.22 y2 Parijs 5.87 Brussel 30.32y> Zwitserland 41.53 New York 1.78 29/32 Zwitserland 41.53 a 12.— uur. Londen 8.96 3/4 Berlijn 72.23 Parijs 5.86 3/4 Brussel 30.32Vz Zwitserland 41.53 Kopenhagen 40. Stockholm 46.25 Oslo 45.05 Praag 6.29y2 New York 1.78 29/32 Italië: a. vrije lire 9.47J/2; b. reislire 8.60 c. bankpapier 7.25. HEEMSTEDE A.-R. KIESVEREENIGING Donderdag 10 Februari vergadert de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", in 'het vergaderlokaal aan de Koedieflaan. De agenda bevat o.m. jaarverslagen, be stuursverkiezing waaronder ook veikiezixig voorzitter, en vaststelling subsidies. Verder zal dé heer Mr. C. von Meyenfeldt, lid van den gemeenteraad alhier in een cau serie een kijkje geven in de raadszaal. INGEZONKEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Een teleurstelling. Duizenden werkloozen hebben ongetwijfeld gehoopt, dat ook zij in staat gesteld zouden worden te deelen in de algemeene feestvreug de bij de geboorte vaxi de Prinses. Maar tot him teleurstelling is er geen extra uitkee- ring aaxx de werkloozen gedaan. Óok wordt door veie menschen betreurd, dat bij deze gelegenheid geen straffen zijn kwijtgescholden. Ik hoop evenwel dat nog iets in deze rich ting gedaan zal worden. J. HAMELINK JR. DAMMEN. Damcl nb O o.sterk war ti er De uitslagen der onderlinge wedstrijden zijn: Beck Sr.A. Vos 11 H. v. Duijn—J. P. v. Eijk 0—2 J. v. Heuven—C. M. Beek 02 Schij venaar Sr.C. H. Mentjox 20 J. v Heuven—C. v. Vloten 2—0 H. Wals—H. Beek 2—0 W. v. WanrooyH. v d. Mee 20 W. Beider—W. Bel 1—1 J. PoppenA. de Jong 02 W. v. PeltC. Berkhout ifgebr, A. VosJ. Kroon 11 Hf BeckJ. Nele 20 R. de JongW. v. Wanrooy 20 W. BaartseC. H. Mentjox 20 Schjjvenaar Sr.—C. v. .Vloten S—0 KORFBAL. Oosterkwartier. Gespeeld 6 Februari: AuroraOosterkwartier 3 05 Te spelen 13 Februari: Oosterkwartier 1Westerkwartier 2 2 uur. Haarlem 1Oosterkwartier 2 2.15 uur. Oosterkwartier 3Haarlem 2 10 uur. VOETBAL. H. R. C.«De Kennemers (2—1) Na den aftrap zijn de eerste aaxxvallen voor H.R.C., waarbij Dinkla eens slechts texi koste van een corner kan redden. Een vrije schop op het H.R.C.-doel is na geruimen tijd het eerste gevaar voor H.R.C., maar daar tegen over stellen de gastheeren eenige gevaarlijke aanvallen, waax-bij het rijkelijk forsch toe gaat Tot de rust blijft zoo het spel en het is alleen een vrije schop op het H.R.C.-doel door Veenstra genomen, die eenige werkelijk gevaar oplevert. De rust komt ondanks de verwoede aanvallen van H.R.C. met 00, waarin van Urk wel het grootste aandeel had. In de tweede helft zijn de eerste aanvallen voor de Kennemers. Zij doen het beste ver wachten, maar H.R.C. neemt dan weer het spel geheel in handen en bestookt het doel der bezoekers onophoudelijk. Als er 5 minu ten gespeeld is krijgt H.R.C. een strafschop toegewezen, waarbij Van Urk zijn goeden vorm toont en het harde schot gedeeltelijk stopt. De terug^tuitende bal wordt echter opnieuw hard ingezet en weer slaagt Van Urk er in den bal weg te wei'ken. Een hartelijk applaus van vriend en tegen stander beloonde hem voor deze fraaie pres tatie. Even later is het weer Van Urk, die vallend het leder uit den doelmond werkt. Tegenover deze heftige aanvallen stellen de bezoekers eenige doorzichtige pogingen in het werk om heb spel te verplaatsen, waarbij de middenhalf van H.R.C. zich onderscheidt door meer aandacht aan het lichaam van Boom te besteden dan aan den bal. Ondanks, zijn forsche spel was hij toch een van de beste spelers van het veld en de ziel van het elftal van H.R.C. De linksbuiten weet dan ook uit een through-pass van dezen speler na 15 minuten aan H.R.C. de leiding te ge ven. (10). De snelle rechtsbuiten Sanders kopt na (Adv. Ingez. Med.) eenigen tijd onhoudbaar voor Van Urk in. (2—0). De Ke-- -rs zetten nu alles op den aan val en stellen wanhopige pogingen in het werk om den achterstand te verkleinen. Het opdringen van de bezoekers wordt hun bijna noodlottig, maar het is weer Van Urk, die verscheidene keeren uitstekend ingrijpt. Ten slotte gelukt het Heideman uit een vrijen trap van Groot het leder in te schieten. (2—1). W. M. S.-Beverwijk (0—1) Maenhout wint den toss en W. M, S. trapt tegen de laagstaande zon in, af. Direct gaat Beverwijk tot den aanval over. Maar de bal gaat net naast het doel. W.M.S. probeert enkele malen tot Adrichem door te dringen maar herhaaldelijk buitenspel staan, doet elke kans teniet gaan. Een vrije schop voor Beverwijk wordt door Maenhout goed voor het WM.S.-doel ga- plaatst, waar C. Vessies en Th. Kuijer gereed staan om den bal op te vangen. Laatstge noemde smaakt het genoegen den bal langs den W.M.S.-keeper in het net te plaatsen (0—1). In de tweede helft heeft W. M. S. verwoede pogingen in het werk gesteld om gelijk te maken. Zeven corners en vele vrije schoppen brachten, mede dor het goede verdedigen van de Beverwijk-achtex-hoede, niet het gewensch- te resultaat. W.M.S. is af en toe iets gevaarlijker en eenmaal schiet de rechtsbuiten in vrije positie van dichtbij in het zijnet. De gasten komen echter weer terug, maar de achterhoede weet stand te houden. Bij een uitval van Beverwijk woi'dt de voor sprong bijna vergroot, wanneer de keeper van W. M. S. uit zijn doel. Het schot van Mackx wordt door den rechtsback van de thuisclub uit het doel gekopt. W.M.S. krijgt dan nog een tweetal corners te nemen, benevens eenige vrije trappen, die echter zonder resultaat blij ven. De laatste minuten zijn voor de wijkers. Wanneer het eindsignaal klinkt, heeft Bever wijk op het kantje af gewonnen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, tijdig voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde en zorgzame Moeder, Be huwd- en- Grootmoeder, Mevrouw Johanna Hendrika Korstenbroek Weduwe van den Heer N. A. Faase, 'm den ouderdom van 63 jaar; Uit aller naam: FAMILIE FAASE .Overveen,, .6 Febr. 1938 J. W. Frisolaan 15 De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Donderdag 10 Febr. in de Parochiekerk te Over veen, om 7, 7.30, 8.25 en 9 uur, waarna de begra fenis in het familiegraf op het R.K. Kerkhof aldaar. PRAKTIJKEXAMEN Privé en clublessen. Bill. cond. Vele geslaagden. Prima refer. W. C. DREES, VerSpronckweg 32 Dinsdag, Woensdag, Donderdag, 8.15 uur i^Febx^ Stadsschouwb. Concertgeb. fo°Fde^fE Stadsschouwb. Pr.: ƒ0.65,2.10, excl. bespr. WOENSDAG 9 FEBR., 8.15 uur Ver. Rott. Hofst. Toneel N.V., Dir.: Cor v. d. Lugt Melsert. Het groote successtuk van ROBERT EMMET SHERWOOD. Medespelenden Annie van Ees, Cor v. d. Lugt Melsert, Theo Frenkel, Piet Bron, Anton Roemer, e.a. Pr. excl.. bespr.: 70, 1.05, 1.5Ö, 2.20, 2.70. Coupons geldig. Pl.bespr. dagelijks van 103 uur. TELEFOON 10189. INDISCHE VERMAGERINGSKRUIDEN./,JAVA" FEILLOOS ONSCHADELIJK MIDDEL. Verwijdert OVERTOLLIG VET langs natuurlijken weg. Be vat o.a. Benglé, Djattie blanda. DIEET onnoodig. Spoedige gewichtsafname. Doos met gebruik 0.75. Vraagt gratis brochure. INDISCHE KRUI- -• <3 DEN als Zenuwkr. - Jichtkr. enz. Verkrijgbaar bij «S-viTiJ voorn. Drogisten v. EDEN ENDENBURG Fa. SCHOTELTRAPPELKOOY, te Heemstede HAAKS, t© Overveen SCHEEPSTRA, te Bloemendaal, enz. raanai 7-5 o Gratis boeken. B. Elling-Beeldman SPARENBERGSTR. 37, H.-N. TELEF. 23137 Leeraar Piano en Theorie dipl. Amsterd. Conservatorium Lessen aan beginnend en, gevor derden en vakstudeerenden. Tempeliersstraat 20 Telefoon 11221 arts PRAKTIJK HERVAT. M. SCHMIT JONGBLOED— TERBACH verloskundige SPAARNE 24 TEL. 16903 PRAKTIJK HERVAT Betrekkingen Abonn. U o. d. „AANKONDI GER" Persbur. Vaz Dias N.V. A'dam, Proefn. 10 ct. „BEATRIX" OPENING DINSDAG 8 FEBR. SPARRENSTR, (dwarsstr. Mar- nixstr.) tegenover Postkantoor. Scherp conc. prijzen. ©n U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Ëischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo« thekers en drogisten in flacons van 0,75. DIENSTBODE GEVR. tegen 1 Maart, loon 30 p. m., v. g. g. v. Hotel Zomerzorg, Bloe mendaal. Voor direct gevr. in klein gezin meisje 14-16 jr., van 9 tot 2 uur. Aanm. Meester Cornelisstraat 18 rood. Gevraagd voor direct NET, FLINK MEISJE n. ben. 16 j., v. g. g. v., van 8.30 tot 12 u. Dr. D. Bakkerlaan 18 Bloemendaal Gevraagd nette WINKELBEDIENDE. Bakker's Behangselpapierhandel Gen. Cronjéstraat 135. Aanm. tusschen 7 en 8 uur. Wagenwasschers- Chauffeurs gevr., voor onmiddell. in dienst treding. Amsterd. Rijtuig Mij- Plein 21, Hrl. Wegens sterfgeval is de zaak DINSDAG 8 FEBR. den geheelen dag GESLOTEN. Fa. EBBERS, Raadhuisstraat 92 HEEMSTEDE. Ned. Vereeniging v. Luchtbescherming AFDEELING HAARLEM Donderdag 10 Februari a.s., des avonds te 8.15 uur in Tuinzaal Gem. Concertgebouw Openbare Voordracht met Lichtbeelden Spreker: A. v. BATENBURG, Hoofd luchtbeschermingsdienst te Renkum. Onderwerp: De noodzakelijk heid en de doeltreffendheid van luchtbescherming. GRATIS ENTREE. NETTE CHAUFFEUR gevr., voor taxiwerk. Amsterd.- straatweg 32, Halfweg.i f 2000.- GEVRAAGD tegen onderpand a 5 pCt., zoo noodig met flinke aflossingen. Br. no. 8509 bur. v.d. blad Middenstandswoning op goeden stand. Bevat 6 kamers, keuken, voor- en achtertuin. Huurprijs 32.50 p. maand. Te bevragen Atjehstraat 105. TE KOOP: mooi burgerwoonhuis, 10 min. vanaf het station. Goeden sfc. Koopsom 2800. Te bevragen! Atjehstraat 105,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2