BREEMENE E MAANDAG 7 FEBRUARI 1935 HAARDE M'S DAGEEAD Aldabi moest eindelijk den strijd opgeven. Drie weken op een rots gezeten. Ongeluk geschiedde op een onherbergzame plaats. De „Aldabi" heeft de strijd tegen de rotsen en de elementen bijna drie weken volgehouden, maar moest zich toen gewonnen geven en verdween in de diepte, eerst het voorschip, daar na het achterschip. Van wat hieraan voorafgegaan is, heeft de kapitein van de „Aldabi", een vrachtschip met passagiersaccomodatie van Van Nievelt Goudriaan Co.'s Stoomvaart Maatschappij N.V., die Zaterdagmiddag met de andere le den der bemanning te Rotterdam is aange komen, verteld: In den nacht van 9 op 10 December voeren wij op ongeveer 500 meter uit de Braziliaan sche kust. Het weer was goed, we liepen op volle kracht, ongeveer 11 mijl. Wij voeren op een kleine bestekkaart, waarop de be wuste rots niet voorkwam, en voor we het wisten zaten we vast. Dit was op ongeveer een halve mijl van San Marta Grande, een vis- schersplaatsje, dat uit enkele houten hutten bestaat. Het schip maakte direct in het voor- ruim veel water. Het ergste was, dat we op een onherbergzame plek zaten. De sleepboot hulp moest o f uit Santos, o f uit Buenos Aires komen, hetgeen in ieder geval nog twee dagen varen is. Direct nadat we waren vastgeloo- pen, werd „alle hens aan dek" gecomman- - deerd. We probeerden door de machines ach teruit te laten slaan, het schip weer vlot te brengen. Deklast was er niet, de lading die bestond uit oliezaadkoeken, beenderen, talk, huiden, quebracho extract, glycerine, vet, vleesch en dergelijke hebben we in het achterschip gestuwd om de probeeren zoodoende het voorschip van de rots te krij gen, maar alle pogingen daartoe mislukten. Geleidelijk werd het weer toen slechter. De bemanning, bestaande uit 34 koppen, bleef de eerste dagen aan boord. De twee passa giers gaven we den derden dag over aan een voorbijkomende Braziliaansche boot. Bemanning verlaat het schip. Aangezien het werk aan boord steeds min der werd, verliet het grootste gedeelte der be manning in eigen sloepen het schip om zich naar den wal te begeven. Daar hebben zij onderdak gevonden in den San Marta vuur toren. Met zeven man bleef de kapitein aan boord, maar op 22 December werd de positie aan boord zoo gevaarlijk, dat het onverant woordelijk zou zijn geweest langer aan boord te blijven. Het weer was ruw en er stond een zeer hooge deining. Inmiddels waren alle ruimen onder water komen te staan, ruim 1 zelfs tot aan het shelterdek. Vooruit werd 37, achteruit 14 voet water gepeild. Het schip reed geweldig op de rots, het gat werd steeds grooter en zoowel in het voor- als in het achterschip kwam hoe langer hoe meer werking. De kapitein sloeg aan de kust in een soort rieten tent zijn bivak op om van daaruit den toestand van het schip steeds in het oog te kunnen houden. Overdag begaf de beman ning zich naar de „Aldabi" om te zien of er nog een en ander te doen viel. De sleepboot hulp, die intusschen was gearriveerd, probeer de herhaaldelijk het schip los te krijgen, maar het mocht niet baten. In den nacht van 26 op 27 December moest het schip het tegen de rotsen en tegen de elementen afleggen. Het voorschip brak af en zonk direct in de diepte. Het achterschip,, dat ook nog doorbrak, ver dween niet zoo snel in de golven. Toen wij weggingen aldu^de kapitein stak de mast nog boven water uit. Het ruwe weer zal de rest wel gedaan hebben. Met paarden- en ossenwagens door het gebergte. Nadat ons duidelijk was geworden, dat er niets meer te redden viel aan lading of aan schip, zijn wij de reis naar Santos begonnen. Met paarden- en ossenwagens zijn wij uren lang door het gebergte getrokken en eerst daarna kwamen wij in wat meer bewoonde streken, waar wij een motorboot konden krij gen, die ons naar Laguna bracht. Vandaar zijn we met een autobus naar Florianopolis ge gaan, waar wij met een Braziliaansche boot naar Santos konden vertrekken. Uit die plaats zijn we 8 Januari met de „Alpherat" huiswaarts gekeerd. Tot zoover de kapitein. Minister Steenberghe opent tentoonstelling te Cairo. Rede door de Phohi uitgezonden. Zaterdagavond is te Cairo, in tegenwoor digheid van tal van autoriteiten, waaronder een vertegenwoordiger van koning Faroek van Egypte, de Nederlandsche tentoonstelling ge opend, welke ten doel heeft een indruk te ge ven van de plaats, welke Nederland op velerlei gebied in de internationale samenleving in neemt, en de zakelijke betrekkingen tusschen Nederland en Egypte te versterken. De Egyptische minister van handel en in dustrie heeft daarbij een toespraak gehouden, waarna de Nederlandsche minister van eco nomische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe de openingsrede heeft uitgesproken. Minister Steenberghe hield zijn openings rede om 10 minuten voor acht Ned. tijd voor de microfoon van de Phohi, die de uitzending daarvan via de draaibare antenne op een golf lengte van 31.28 M. verzorgde. De uitzending die begon met het Nederlandsche volkslied en vervolgens eenige muziek, en die op de geheele tentoonstelling door middel van luidsprekers hoorbaar was gemaakt, nam ongeveer 20 mi nuten in beslag. De Phohi heeft daarmede de reeks van uitzendingen ingezet, welke zij in de maand Februari voor de Nederlandsche ten toonstelling te Cairo hoopt te geven. Deze uit zendingen zullen gewijd zijn aan hetgeen Ne- ererland op verschillend gebied beteekent, zoo als zijn waterbouwkundige werken, zijn han del en industrie en de beteekenis van zijn in ternationale zeehavens, en zullen gehouden worden op 8, 12. 15, 19, 22 en 26 Februari en op 1 Maart. a.s. K. L. M. bestelt lesvliegtuigen bij Koolhoven. Naar wij vernemen heeft de K.L.M. aan de vliegtuigenfabriek Koolhoven opdracht gege ven tot levering van twee vliegtuigen. Deze op dracht. betreft 2 F K. 43 toestellen, kleine één- motorige les- of taxi-vliegtuigen. De K. L. M bezit zes van deze toestellen, waarvan 2 ver vangen worden door de thans bestelde. Kantoorbediende verduisterde zeer groot bedrag. Twee jaar met aftrek van voorloopige hechtenis geëischt. Voor de Rotterdamsche rechtbank had zich Vrijdagmdidag te verantwoorden de 51-jarige C. J. G. W„ kantoorbediende, wonende te Vlaardinger-Ambacht, thans gedetineerd, wien verduistering ten laste wordt gelegd, welke verduistering ong'aveer in de f 34.000 loopt. Hij was in dienst bij de firma IJser- mans en Co. haringhandelaars te Vlaardinger- Ambacht. waar hij als kantoorbediende bij de boekhouding verbonden was. zoo kreeg hij wel eens buitenlandsche chèques, die over de post kwamen, in handen, hij endosseerde de chèques dan aan zich zelf, en teekende dit endossement met een valsche handteekening van den procuratiehouder. Dit heeft hij acht jaar lang kunnen doen. Het was mogelijk doordat hij een groot ver trouwen had. Hij was n.l. bijna 40 jaar in dienst van de firma en was wethouder van Vlaardinger-Ambacht. Doordat hij van een salaris van ongeveer f 35 per week moest zien rond te komen, en daarvan zijn vader, moe der. vrouw, twee kinderen en zichzelf moest onderhouden, was dit niet toereikend om te leven. Hij heeft zich toen de laatste acht jaren een f 5000 per jaar toegeëigend. Bij het getuigenverhoor verklaarde de ac countant J. Hoogerwerf, dat de verduistering reeds van 1925 dateert en in de f 50.000 loopt. De benadeelde is de weduwe van wijlen den heer ÏJsermans, die de eenige firmante is. De officier van justitie, mr. J. Reumer, was in zijn requisitoir van meening, dat de con trole op verd. zeer slap was, zoodat dit W. zijn verduisteringen zeer vergemakkelijkte. De malversaties werden ontdekt, toen W. de handteekening gebruikte van den procuratie houder Schaap, die al maanden tevoren was gestorven. Hij wilde rekening houden met het feit, dat verdachte alles bekende en requireer- de een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar met aftrek van voorloopige hechtenis. HULDIGING MEVR. ENGELEN-SEWING Het staat t hans vast, dat Maandag 14 Fe bruari a.s. de huldiging zal plaats hebben van mevrouw Cato Engelen-Sewing, onze eenmaal zoo populaire opera-zangeres, ter gelegenheid van haar zeventigsten verjaardag, in de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. Een uitgebreid eere-comité is gevormd, on der presidium van wethouder E. Boekman, en een uitvoerend comité onder voorzitterschap van dr. I. H. J. Vos. Ontginning van de Limburgsehe Peel. Regeering verleent subsidie. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de stichting „Binnen-kolonisatie", gevestigd te Maastricht, bericht ontvangen, dat de minister van Sociale Zaken bereid is, 100 pet. overheidssubsidie te verleenen in de ar- beidsloonen ten behoeve van de ontginning in werkverschaffing van een gedeelte der Sevenumsche Peel. Het subsidie dat ten hoogste een bedrag van f 550.000 zal bedragen, is bestemd voor de ontsluiting van een complex woeste gron den. groot pl.m. 400 H.A.. gelegen in het westelijk deel der gemeente Sevenum. Ver wacht kan worden dat begin Maart een aan vang zal worden gemaakt met de werkzaam heden, waarmede voornoemde stichting een belangrijke verruiming der bestaans- en ves tigingsmogelijkheden hoopt te verkrijgen voor de plattelandsbevolking in deze streek. 50 JAAR IN GEMEENTEDIENST. De gemeentesecretaris van Vlagtwedde jubileerde. In een buitengewone openbare vergadering van den raad der gemeente Vlagtwedde is Zaterdag het feit herdacht, dat de heer Jarke Engelkes, sinds 1918 secretaris der gemeente, 50 jaar geleden in gemeentedienst trad. De plechtige herdenking werd bijgewoond door den commissaris der koningin in de pro vincie Groningen en den griffier der staten van Groningen. Mi', dr. J. Linthorst Homan deed in de vergadering mededeeling van het koninklijk besluit van 26 Januari, waarbij de heer Engelkes is benoemd tot ridder in -de orde van Oranje Nassau. DE STOEIPARTIJ MET DOODELIJK GEVOLG TE TEGELEN. In aansluiting op het bericht inzake den dcod van den elfjarigen Van Wij lick, die na een stoeipartij tusschen schooljongens weg liep en ineenzakte kan nader worden gemeld, dat uit het sectie onderzoek, verricht door dr. Hulst uit Leiden, is gebleken, dat Van Wijlick is overleden ten gevolge van inspanning, voortvloeiende uit een abnormale hartver- grooting Dat van W. na de stoeipartij overleed is een toevallige omstandigheid, die zich, gezien zijn hartgebrek, bij iedere opwinding of inspan ning kon voordoen. Prinses Armgard naar Duitscliland vertrokken. Prinses Armgard is Zondag per trein van het station Baarn naar Duitschland ver trokken. Raadselachtig misdrijf te Oss? In het dorpje Berghem, weinig kilometers van Oss gelegen, is groote opschudding ge wekt door het overlijden van den 42-jarigen ongehuwden landbouwer J. Ruys, welk over lijden onder verdachte omstandigheden heeft plaats gehad. De man was in den nacht van Dinsdag op Woensdag op den provincialen weg Berghem- Oss gevonden, liggende naast zijn fiets. Oogen- schijnlijk was hij niet gewond en, naar de po litie meende, slechts beschonken. Daarom werd de rijks- en gemeentepolitie van Berghem gewaarschuwd door de marechaussee, die den man van den weg naar het gras naast den weg hadden getransporteerd. Vervolgens begaven zij zich naar de kazerne te Oss om met een motor en zijspan terug te keeren om den man naar zijn woning te kunnen vervoeren. Toen men terugkwam, was R. echter in geen velden of wegen meer te bekennen, zoodat de mare chaussee naar Oss terugkeerde in de veron derstelling, dat R. op eigen gelegenheid naar huis was gegaan. Den volgenden dag heeft men den man even wel in een weiland gevonden, op ongeveer vijf tig meter afstand van de plek. waar hij des nachts was aangetroffen. Hij werd naar zijn woning overgebracht en toen den daarop vol genden dag bleek dat hij niet in staat was een woord uit te brengen werd geneeskundige hulp ontboden. R. bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Hij had een wonde aan den schedel, be nevens een hersenschudding, bovendien was de rechterzijde van zijn lichaam gekwetst en verlamd, terwijl hij ook het spraakvermogen had verloren. Zonder een verklaring te heb ben kunnen afleggen is het slachtoffer Zater dagavond overleden. De politie staat in deze zaak voor een raad sel. dat zij nog niet heeft kunnen oplossen. Wel staat vast, dat de man niet het slachtoffer van een verkeersongeluk kan zijn, daar zijn rijwiel totaal ongeschonden was, toen hij op den weg werd gevonden. Ook was zijn kleeding geheel ongeschonden. Men tracht thans na te gaan wie den man van den weg naar het wei land heeft vervoerd, waar hij den geheelen nacht onbeschut voor de koude heeft gelegen. R. kan zelf onmogelijk in staat zijn geweest den afstand van vijftig meter af te leggen. Daar de mogelijkheid van misdrijf niet uitge sloten wordt geacht, zal heden sectie worden verricht. Bij het onderzoek is gebleken, dat R. Dinsdagavond in een café is geweest, waar hij den tijd met kaarten heeft doorgebracht en enkele glazen heeft gedronken. Nimmer waart ge tevreden; omdat ge nooit de goede brandstof ontvingProbeer het eens met ons! Raad pleeg één onzer vakkundige vertegenwoordigers of geef ons een proef-ordertjeWij bieden U 100% kwaliteit en service HAARL EM TEL. 10070 HAN (Adv. lngez. Med.) Vijf schilderijen van Van Dongen mogen te Eindhoven niet geëxposeerd worden. Een gedeelte van de eere-tentoonstelling van werken van Van Dongen, die onlangs in het Stedelijk Museum te Amsterdam is ge houden, is naar het Stedelijk van Abbe- museum te Eindhoven overgebracht, voor een daar te houden Van Dongententoonstelling. De inrichtster dezer expositie, de firma Frans Buffa en Zonen te Amsterdam, heeft op aan zegging van den burgemeester van Eindhoven vijf dezer werken, tegen welker tentoonstel ling bij den burgemeester bezwaar bestaat, moeten verwijderen. 150 K.M. gewandeld om Prinselijk Paar geluk te wensclien. Kranige tocht van Rotterdammer. Zondagochtend te 10-uur verscheen aan het hek van het paleis Soestdijk de 56-jarige heer Wuyster uit Rotterdam, die namens de ver- eeniging van oud-strijders „Het Vaderland Ge trouw" de gelukwenschen aan het Prinselijk Paar kwam overbrengen. De heer Wuyster was van Rotterdam af ko men loopen. Zaterdagavond om 8 uur was hij vandaar vertrokken Te ongeveer 12 uur heeft de burgemeester van Baarn den oud-strijder ontvangen en hem als herinnering aan dezen tocht een medaille overhandigd, welke aan de eene zijde de beel tenis van het paleis draagt, terwijl de andere zijde de figuren van een vrouw met een baby vertoont. Te 12 uur vertrok de heer Wuyster weer per voet naar Rotterdam. H.M. de Koningin maakt een fiets tochtje. Daartoe aangelokt door het fraaie weer heet' H.M. de Koningin Zondagmiddag te ongeveer half drie een fietstochtje gemaakt in het park van het paleis Soestdijk en in het Overbcsch Geboortefeest te Duisburg opgewekt gevierd. Een feest als Ruhrort nog niet had beleefd. Het is begrijpelijk, dat ook in Duisburg, waar de grootste Nederlandsche kolonie zich bevindt en zich honderden Nederlandsche Rijnschippers steeds tijdelijk zich ophouden, het bericht van de geboorte van Prinses Beatrix met groote geeestdrift is begroet. In de groote schippersbeurs te Ruhrort heerschte al dadelijk een feeststemming en ongeveer 400 schippers zongen spontaan het Wilhelmus uit volle borst. Niet alleen op alle schepen, doch ook uit de huizen en kantoren, ook van Duitsche firma's, werd door het uit steken van de vlag uiting gegeven aan de al- gemeene vreugde. Op Woensdagavond 2 Fe bruari hebben de schippers in het Katholische Gesellenhaus een feest gevierd, zooals Ruhrort nog niet had beleefd. Ruim 1000 mensehen waren aanwezig en tot diep in den nacht zijn de feestvierenden bijeen gebleven. Consul van Lith heeft de feestrede uitgesproken en het feest is zonder eenigen wanklank verloopen. De belangstelling van de Duitsche autori teiten, zakenmenschen en particulieren, was buitengewoon groot en in het felicitatieregis- ter op het consulaat is druk geteekend. Het stadsbestuur had als bijzondere attentie van het stadhuis en enkele openbare gebouwen de vlag uitgestoken. Op de schippersscholen en de Nederlandsche cursussen is feest gevierd en hebben de Neder landsche kinderen de traditioneele ..beschuit met muisjes" kunnen nuttigen. Op drie plaatsen hebben de gemeenten der Ned. Hervormde Kerk en der Ned. Gerefor meerde kerk godsdienstoefeningen gehouden, die zeer druk bezocht werden. Een groot feest voor alle Nederlanders in het consulaat-ressort Duisburg zal worden ge vierd op Zaterdag 19 Februari a.s. in de wel willend ter beschikking gestelde groote zaal van de Stadtische Tonhalle. Dit feest, waarvoor reeds alle kaarten zijn uitverkocht, zal een waardig slot vormen van de feestelijkheden, welke getuigenis afleggen van de vaderlandsliefdef en de trouw aan het. vorstenhuis van de te Duisburg wonende Ne- derlar.der- Origineele stervlucht naar Ypenburg. Groot aantal toestellen nam deel. Er heerschte een blijde en opgewekte stem ming Zaterdagmiddag op het vliegveld Ypen burg. Vroolijk wapperden de vlaggen in den stevigen bries en glinsterend weerkaatsten de reeds warme zonnestralen op de vleugels van de vele sportvliegtuigen. welke op het platform stonden opgesteld en welke op dezen stralen- den Februarimiddag deelnamen aan de ster- vlucht, die oorspronkelijk op den nationalen feestdag zou worden gehouden, doch die we gens het toen zoo onstuimige weer moest wor den uitgesteld tot Zaterdagmiddag. Nu waren de weersomstandigheden heel wat beter dan Dinsdag. Aan de stervlucht, welke onder auspiciën stond van het Haagsch comité voor volksfees ten en waarvan de organisatie in handen was van de nationale luchtvaartschool, namen on geveer 25 toestellen deel. De kunst bestond hierin dat de deelnemers op het vliegveld tus schen half drie en drie uur moesten landen en wel op den tijd die in een verzegelde enve loppe door ir. de Kok van te voren was opge schreven. Het was dus een zuiver gokje Niet alleen van het vliegveld Ypenburg, maar ook uit Amsterdam, Eindhoven, Twente en Teu^e waren de sportvliegers naar Ypenburg geko men om te trachten den zilveren beker, die voor den winnaar was beschikbaar gesteld in de wacht te sleepen. De genoteerde tijd was 2.49 en de vlieger, die op het moment van zijn landing op Ypenburg dezen tijd het dichtst naderde, had dus den len prijs, een beker, gewonnen. De gelukkige winnaar bleek te zijn de heer J. P. e. van Riemsdijk, den Haag, met het toestel PHFK- Bernhard. die op 2.48 uur, 45 2/5 sec. was neer gestreken. De tweede prijs eveneens een beker werd gewonnen door den heer Noordenbos met het toestel PH-ASU, een gipsy Moth, die op Twente was opgestegen en om 2.49 31 3''5 *econde was geland. De 3de prijs, een zilveren medaille, beschik baar gesteld door het Haagsch comité voor volksfeesten, werd gewonnen door R. H. van 't Hooft, die met het zweeftoestel PH 25 om 2.47 uur 21 1/5 sec. was gelav,J j Dat is juist het verschil: bij ASPIRIN behoeft men niet te weifelenl Sedert 40 jaren is het in de geheele wereld beroemd om zijn uit stekende werking bij verkoudheid en rheu- matiek enomdathetzoo goed te verdragen is. Aspirin is een pro duet. Oranjebanden »Soye*»-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid (Adv. lngez, Med.) Eerste Kamer-wenschen betreffende Sociale Zaken. Geen invoering van verplichten arbeidsdienst tenzij Volksvertegenwoordiging is gehoord. Ontleend is aan het voorloopig verslag over de begrooting van sociale zaken: Vrouw en arb eid Verscheidene leden hadden ernstig princi pieel bezwaar tegen de, door den minister be vorderde. belemmering van den arbeid der vrouw. Vele leden verklaarden, met groote instem ming kennis te hebben genomen van het met betrekking tot dit onderwerp ingediende voor ontwerp. Bescherming van den arbeid. Sommige leden keurden af. dat nog steeds verscheidene groepen van arbeiders niet onder de werking van de arbeidswet 1919 zijn ge bracht. Voornamelijk hadden zij daarbij op het oog het personeel in het kleine transport bedrijf en het hotel-, café- en restaurant-per soneel. Ettelijke leden waren van oordeel, dat de naleving van de arbeidswet 1919 in menig op zicht te wenschen overlaat, weshalve zij een uitbreiding van controle daarop in overweging meenden te moeten geven. Vermeerdering van de werkgelegenheid. Sommige leden brachten het vraagstuk van de werkgelegenheid ter sprake. Zij betoogden, dat het verlaten van den gouden standaard voor verschillende ondernemingen en bedrij ven een vermindering van de vaste lasten ten gevolge heeft gehad en aan de bedrijfsuit-kom- sten aanmerkelijk ten goede is gekomen, zoo dat in die ondernemingen weer tot reserveering kon worden overgegaan, alsook tot verster king van den grondslag, waarop het bedrijf rust. De leden nu, hier aan het woord, waren van oordeel, dat van die betere resultaten mede profijt kan worden getrokken ter be reiking van een ander doel, namelijk bevor dering van een betere verdeeling der werk gelegenheid. Als een van de middelen om daartoe te geraken noemden zij verkorting van den arbeidsduur. Werkverschaffing. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de bij de werkverschaffing uitgekeerde loonen te laag zijn, mede met het oog op de ingetre den prijsstijging. Wijders bespraken ettelijke leden de subsi - dieering van de werkverschaffingen. Zij dron gen er op aan, dat die aan eenige voor waar waarden zou worden gebonden. Zoo achtten zij gewenscht, dat alleen medisch volkomen goedgekeurde en voor het (grond-) werk ge schikt verklaarde personen voor bedoeld soort werk zouden worden bestemd. Verscheidene leden uitten den wensch, dat niet tot invoering hier te lande van een ver plichten arbeidsdienst in geenerlei vorm zou worden overgegaan, zonder dat de volksverte genwoordiging zich daaromtrent zou hebben uitgesproken. Andere leden verklaarden, de invoering van een verplichten arbeidsdienst voor jeugdige werkloozen niet onder alle omstandigheden verwerpelijk te achten. Het aantal jonge werk loozen te onzent is, zoo spraken zij, zeer groot, namelijk ongeveer 80.000. Een zeer klein ge deelte daarvan maakt gebruik van de werk gelegenheid. Duitscli schip op de Noordzee vergaan? Wrakstukken op Helgalond aangespoeld. Sedert eenige dagen heeft men niets meer gehoord van het Duitsche stoomschip „Ri chard Borchardt", dat achttien man aan boord heeft. Het heeft 25 Januari Hamburg verlaten met een lading steenkool, met be stemming Pasajes. Op 28 Januari vertrok het van Nordenham, doch sindsdien heeft men het schip niet meer gezien. Zaterdag zijn op de kust van Helgoland wrakstukken aanespoeld, die, naar men meent, afkomstig zijn van de „Richard Borchardt". Het sc'hïp aou dan tijdens den storm, die de vorige week op de Noordzee woedde, met man en muis zijn vergaan. TENTOONSTELLING GRAFISCHE KUNST Zaterdagmiddag is onder groote belangstel ling in het stedelijk museum te Amsterdam een tentoonstelling van grafische kunst en teekeningen der leden van de Vereeniging tot bevordering der grafische kunst geopend. Roekeloosheid heeft ernstige gevolgen. In een woning aan de Snoekstraat te Rot terdam heeft de 20-jarige dochter des huizes, terwijl zij aan 't schieten was met 'n windbuks waarbij als projectiel stalen pluimpjes worden gebruik, bij wiy,e van grap aangelegd op haar moeder. De b/xs ging af en het pluimpje trof de moeder juist in het rechteroog. De vrouw is door den GG.D. naar het ooglijdersgesticht vervoerd. Naar men vreest, zal zij tenge volge van deze roekeloosheid het oog moeten missen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5