Japanners hernieuwen het offensief in Noord-China. N' THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN WOENSDAG 9 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Spoorweg Tientsin-Poekau blijft het tooneel van verbeten strijd. A een stilstand van drie maanden is gisteren een nieuw Japansch offensief in Noord-China ingezet en uit Zuid-Hopei komen bex'ichten binnen, waarbij de Japanners op rukken langs den spoorweg Peking— Hankau en den meer oostelijk- gelegen straatweg. Langs den spoorweg hebben de Japanners een groote troepenmacht geconcentreerd te Tsjangteh in Noord-Honan en voorzichtig trekken de voorhoeden langs de spoorlijn. De Chineesche strijdkrachten verzetten zich krachtig tegen den Japanschen opmarsch langs den straatweg, waarvan het uitgangs punt is het op 80 K.M. ten N.O. van Tsjang teh gelegen Teming, doch de Japanners be weren bezit te hebben genomen van het 24 K.M. zuidelijker gelegen Nanlo, waar de Chi- neezen, naar men zegt, duizend dooden op het slagveld achter hebben gelaten. Volgens een onbevestigd bericht van Chi neesche zijde, zouden ongeregelde troepen het Japansche garnizoen, van Soenkiang ver rast en de stad heroverd hebben doch Git bericht .moet met het grootste voorbehoud worden aanvaard. Zwaar omstreden spoorweg. De Chineesche bladen melden, dat hevig gestreden is aan het zuidelijke gedeelte van den spoorweg Tientsin- Poekau. Nu de Japanners Pengpoe hebben genomen, kunnen zij langs den spooxweg in noordelijke richting tegen Soetsjau optrekken of langs den Loenghai-spoorweg in noord westelijke richting naar Kwiteh op rukken. Het schijnt, dat zij den laat- sten weg zullen volgen. Volgens niet bevestigde geruchten zou den de Chineesche troepen er in geslaagd zijn den zuidelijken oever van de Hwai- rivier weer te bereiken en de Japansche troe pen in den flank aan te vallen. De Japansche verliezen. Ofschoon volgens de officieele op gave van het Japansche ministerie van oorlog de Japansche verliezen 20.000 bedragen, gelooven betrouw bare buitenlandsche waarnemers, dat ongeveer 50.000 Japanners ge dood en 150.000 gewond zijn, terwijl de Chineesche verliezen waarschijn lijk ongeveer viermaal zoo groot zijn, met naar verhouding een grooter aantal dooden als gevolg van het ont breken van sanitaire diensten. Oorlogslessen". Ofschoon de Japanners onverbiddellijk op rukken naar hun objectieven, ontmoeten zij veel sterkeren tegenstand dan zij verwacht hadden. Van Chineesche standpunt, aldus Reuter, zijn de lessen uit den oorlog in groote trek- 1. Numerieke meerderheid biedt geen voor deel tegenover betere mechanisatie. 2. China heeft meer bekwame offi cieren boven den rang van regimentscom mandant noodig en 3. de wapens moeten gestandaardiseerd worden. Hankau en omstreken gebom bardeerd. Acht Japansche vliegtuigen hebben gisteren het vliegveld van Hankau en het naburige Hanyang gebombardeerd. Uit de richting der Eiigelsche koningspaar naar Frankrijk. Bezoek aan president Lebrun. Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat de Koning en de Koningin van 28 Juni tot 1 Juli a.s. een officieel bezoek aan den president der Fransche republiek zullen brengen. Tijdens zijn bezoek zal de Koning het oor- logsgedenkteeken voor de Australische troe pen te Villers-Bretonneux onthullen. Groote veroveringen van Franco's leger. Achthonderd vierkante kilometer terrein aan het front van Teruel bezet. Het communiqué van het rechtsche hoofd kwartier te Salamanca meldt omtrent den toestand in Arragon: Onze troepen aan het front van Alfambra zijn Dinsdag overgegaan tot „zuivering" van het veroverde terrein, waarbij zij een dui zendtal gevangenen maakten en 1247 lijken van vijanden begroeven. Voorts maakten wij ons meester van een groote hoeveelheid wa pens en verschillend materiaal, twee muni tiedepots, een zeer belangrijk levensmidde lendepot en opslagplaatsen voor kleeding- stukken. Een onzer colonnes veroverde een belangrijk intendanceconvooi. Verscheidene honderden gezinnen zijn naar hun haardste den tèruggekeerd. Behalve de acht toestellen, die Maandag zijn neergehaald en die vermeld zijn In het officieel communiqué, zijn nog drie toestel len neergeschoten. Radio-Nacional meldt, dat de eer ste faze van den strijd om Teruel na 72 uur van gevechten is geëindigd. Honderdzestig vijandelijke stellingen en dertig dorpen, tezamen 800 vier kante kilometer, werden bezet. Het aantal krijgsgevangenen bedraagt zevenduizend Queipo de Llano „radio-generaal" af. Ter gelegenheid van het einde van de radio toespraken van Queipo de Llano is de gene raal te Sevilla gehuldigd. In zijn ant woord aan den burgemeester, die hem had toegesproken, zeide Queipo, dat hij zijn ra diofunctie heeft neergelegd, omdat hij van meening is, dat militairen zich niet met de in ternationale politiek moeten bemoeien en omdat hij zijn aanhankelijkheid aan Franco wil toonen. ijzergieterijen van Hanyang werd een ont zettende ontploffing gehoord. Japansche berichten over tweedracht in China. Uit Tokio, 9 Februari. De Japansche bla den wijden veel aandacht aan geruchten, volgens welke China ten prooi aan binnen- landsche tweedracht zou zijn. Deze geruchten worden in het geheel niet door officieele Japansche berichten bevestigd, doch de pers publiceert berichten van haar corresponden ten over onlusten in Hankau en in andere ste den. De bladen melden verder, dat de Britsche regeering, zeer ongerust over de mogelijke ineenstorting van de binnenlandsche orde in China, thans een snellen vrede wil en haar ambassadeur bij de regeering opdracht heeft gegeven zich in verbinding met Trautmann te stellen. Japansche ambassadeur te Sjanghai benoemd? Het Japansche blad „Nitsji-Nitsji" verneemt dat Masajoeki Tani, oud-gezant te Weenen, tot ambassadeur in China benoemd is. Hij zal zijn zetel te Sjanghai hebben en niet te Peiping, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag. Gedurende zijn inspectiereis naar Peiping zou Tani tot de overtuiging gekomen zijn, dat het niet wenschelijk is het bewind te Peiping als Centrale Chineesche regeering te erken nen. Sjiratori, oudgezant in Zweden, zou tot directeur van de afdeeling voor Chineesche zaken in het ministerie van buitenlandsche zaken benoemd worden. Eoeeienië, Russische zaakgelastigde verdwenen De Sovjet-zaakgelastigde, Butenco, is op geheimzinnige wijze uit zijn woning te Boe karest verdwenen. Butenco, die sedert het vertrek van Ostrofskio de leiding van het ge zantschap had, had het gebouw Zondagavond tegen 8 uur verlaten om zich per auto naar zijn woning te begeven. De Russische chauf feur van het gezantschap verklaart Butenco tot voor zijn woning gebracht te hebben en niet weer vertrokken te zijn dan nadat de zaakgelastigde de deur achter zich gesloten had. Sindsdien heeft men niets meer van den diplomaat vernomen. Het Roemeensche dienstmeisje heeft medegedeeld, dat Butenco niet thuis gekomen was, toen zij zich tegen negen uur ter ruste begaf. Op het gezantschap begon men ongerust te worden en tegen den middag begaf de secretaris zich naar Buten- co's woning. Hier heerschte de grootste orde, doch op de trap vond men eenige verdachte vlekken, die volgens hem, leken op bloedvlek ken, welke men had willen verwijderen. De se cretaris waarschuwde onverwijld de politie doch haar onderzoek heeft geen enkel resul taat opgeleverd. Op het gezantschap is men er van overtuigd, dat Butenco ontvoerd of ver moord is. In een later gepubliceerde officieele verkla ring wordt geconstateerd: „De mededeelingen van den chauffeur, die Butenco Zondagavond tot voor zijn woning- heeft gebracht, zijn in tegenspraak met die van den huisbewaarder en het dienstmeisje De chauffeur verklaart den volgendéh morgen, toen hij den zaakgelastigde weer'kwam afha len, op de trap bloedsporen te hebben gezien, doch de huisbewaarder, die de trap schoonge maakt heeft beweert hiervan niets gezien te hebben. Ten aanzien van de vlekken, die bloed sporen zouden zijn, is onomstootelijk vast ko men te staan, dat hier geen sprake is van menschenbloed." Griekenland De dood van prins Nicolaas. Prins Nicolaas van Griekenland, die, zooals gemeld, Dinsdagochtend is overleden, was de zoon van koning George I en een broeder van koning Constantijn I. Derhalve was hij een oom van den tegenwoordigen koning van Griekenland, George n. Prins Nicolaas werd op 22 Januari 1872 te Athene geboren. Hij trad in 1902 in het huwe lijk met Helena, de dochter van Groothertog Wladimir van Rusland. Uit dit huwelijk zijn drie dochters ont sproten. Prinses Olga is getrouwd met prins- regent Paul van Joego-Slavië, terwijl prinses Marina gehuwd is met den hertog van Kent. Prins Nicolaas was drager van hooge bin nen- en buitenlandsche onderscheidingen De nationaal socialistische activiteit. Binnen het kader van de maatregelen der regeering tegen het „Bureau van zeven" der nationaal socialistische oppositie waren ook employé's van de kanselarij gearresteerd. Thans is aan vier dezer gearresteerden, onder wie twee steno-typistes, medegedeeld, dat zij voor den tijd van drie maanden in een con centratie-kamp geïnterneerd zullen worden. In den nacht op Dinsdag zouden ruim 200 telefooncellen en automatische toestellen be schadigd zijn in verschillende arrondissemen ten. Deze uitgebreide sabotage schrijft men op rekening van de nationaal socialisten. Een zeker aantal arrestaties is verricht. Het Oostenrijksche sport- en turnfront heeft de wedstrijden om het kampioenschap voor dames, die op 12 en 13 Februari te Murau ge houden zouden worden, afgezegd. Als motief hiertoe wordt aangevoerd, dat men demon strati es als zich bij Klagenfurth hebben voor gedaan wil voorkomen. Joego-Slavische onderdanen uitgewezen. Vogens de Politïsche Korrespondenz heeft de Oostenrijksche regeering zich gedwongen gezien bij wijze van represaille eenige Joego slavische onderdanen, die er van verdacht worden sedert eenigen tijd anti-Oostenrijk- sche activiteit te hebben bedreven, te som- meeren Oostenrijk te verlaten. Deze maatregel is genomen, aldus voegt de Politische Korrespondenz hieraan toe, nadat zes weken tevergeefs getracht is te komen tot een vriendschappelijke overeenstemming ten aanzien van de uitwijzing van eenige leden van het vaderlandsche front, waartoe eind 1937 door de autoriteiten te Maribor werd besloten, zonder dat de motieven tot dit besluit tot dusverre gepreciseerd zijn. Italië. Nicaragua erkent Abessynië als Italiaansch bezit. De nieuwe gezant van Nicaragua heeft zijn aan den koning van Italië en keizer van Abessynië gerichte geloofsbrieven overhan digd. Zooals de meeste Zuid-Amerikaansche staten heeft hiermede ook Nicaragua het Italiaansche imperium „de facto" erkend. Joegoslavië Overeenkomst tusschen regeering en Servisch Orthodoxe Kerk. Er is, naar Havas meldt, een overeenkomst tot stand gekomen tusschen d-e regeering en de Grieksch katholieke kerk inzake het con cordaat. De vergadering van aartsbisschoppen publi ceert een verklaring, waarin wordt gezegd, dat zij er acte van neemt, dat het wetsontwerp inzake het concordaat van 25 Juli 1935 niet aan de volksvertegenwoordiging zal worden voorgelegd om tot wet te worden verheven. Het officieele blad der Servisch-Orthodoxe kerk bevestigt, in een verklaring, dat de lei ding der kerk bevredigd is. Tegelijkertijd worden ook alle straffen, die de Servisch-Or thodoxe kerk tegen leden der regeering had uitgesproken, ingetrokken. De bombardementen Barcelona. OP 998 dooden en 2469 gewonden sinds 13 Februari 1937. Havas meldt uit Barcelona 8 Febr.: Sinds 13 Februari 1937, den dag waarop Barcelona voor den eersten keer werd gebombardeerd, heeft deze stad 23 bombardementen doorstaan, waarbij de opstandelingen 528 bom men hebben geworpen, die in het ge heel 3467 slachtoffers hebben ge maakt (998 dooden en 2469 gewonden) Er werden 863 huizen geheel of gedeel telijk verwoest. De burgemeester van Barcelona heeft deze cijfers genoemd in 'n ver klaring, welke hij voor de pers heeft afgelegd. Een Belgische Weidmann gearresteerd. Van drie moorden verdacht. Het persbureau Belga meldt: De moorde naar van de dienstbode Julia de Kempeneer, wier lijk te Steanne bij Antwerpen gevonden is, heeft gisteravond bekend nog een moord ge pleegd te hebben. Het slachtoffer van dezen tweeden moord is een Gentsche herbergierster. Bertha Petit. Men had ten huize van den moordenaar, Edouard Bru geheeten, kleeding- stukken gevonden, van Bertha Petit. Boven dien had hij sieraden op de bank van leening gebracht. Tijdens zijn ondervraging hierover is Bru door de mand gevallen en heeft hij ook dezen moord bekend. Tenslotte verdenkt men hem er van een jong meisje, dat bij hem in de buurt woonde, te hebben doen verdwijnen. De rechter van instructie heeft enkele dagen geleden ook de vrouw van Bru laten arrestee ren. Men verdenkt haar ervan, zoo al niet medeplichtig, dan toch op de hoogte te zijn geweest van dezen laatsten moord. Geen Mauritius-zegel ontdekt? Ongeveer twee weken geleden is er in de bladen een bericht verschenen omtrent de sensationeele ontdekking van een Mauritius- zegel, waarvan de waarde op niet minder dan 50.000 geschat werd. Zooals men zich zal herinneren, werd deze zegel ontdekt op een plaatje achter glas inge lijst, waarvan de teekening geheel uit post zegels was samengesteld. Voor slechts 15 cent ging het kunstwerkje op een boedelveiling te Nijkerk in handen van een kooper over, die het enkele dagen later aan een plaatsgenoot, den heer Luttmer, voor 1.25 verkocht. Deze meende, na overleg met „experts" een kostba ren Mauritius-zegel ontdekt te hebben. Het bericht bracht de geheele philatelistische we reld in beroering en zelfs in het buitenland toonde men belangstelling voor deze bijzonde re ontdekking. Wel heel teleurstellend voor al die duizenden postzegel-liefhebbers is het oor deel van den bekenden postzegel-expert en handelaar den heer Reinou Kingma te Apel doorn, uitgever van het tijdschrift „Postzegel- nieuws". De heer Kingma deelt n.l. mede dat de heer Luttmer uit Nijkerk eenige weken geleden vóór de ontdekking bij hem is geweest met het inmiddels beroemd geworden plaatje. De heer Kingma, die een langdurige erva ring heeft op postzegelgebied en in philatelis tische kringen een bekende figuur is, ontdek te terstond, dat de z.g. „Mauritius-zegel" een gewone Engelsche postzegel was van het jaar 1850, zooals er duizenden in den handel zijn. De gelijkenis met den Mauritius-zegel is deze, dat op beide een afbeelding voorkomt van Ko ningin Victoria. De Engelsche zegel van 1850 is donkerbruin, de Mauritius-zegel oranje ge tint. Bovendien zijn alle zegels van het bewuste plaatje verknipt en dus beschadigd. De mede- deeling, dat een Amsterdamsche combinatie den zegel voor een hoog bedrag 8000.—) zou hebben aangekocht, met het doel om hem op de vermaarde Harvard-veiling te Londen te brengen, acht de heer Kingma een fabeltje. Zijns inziens toch zou geen enkele expert er in vliegen. Op het plaatje komt bovendien geen enkele zegel van waarde voor. Bij duizenden zijn ze alle in den handel aldus onze zegs man zonder geschonden te zijn. Engelscïi schip aan de Spaansche kust achtervolgd. Nederlanders onder de bemanning. Gisteren werd te Londen vernomen, dat het Britsche stoomschip Peekham draadloos bericht had gezonden, dat het door militaire vliegtuigen aan de Oostkust van Spanje wordt vervolgd. De Peekham is van Odessa op weg naar Barcelona. Aan boord bevindt zich een waar nemer der niet-inmengingscommissie. De kapitein en de officieren zijn Engelschen. De verdere leden der bemanning zijn Engel schen en Nederlanders. Volkenbonclsverklaring nopens het Geschiedenisonderwijs. De Nederlandsche regeering heeft, evenals de regeering van België, Zuid-Afrika, Chili en de Domiriicaansche republiek de Volkenbonds verklaring nopens het geschiedenis-onderwijs onderteekend, welke verklaring voor ons land op 25 Januari j.l. van kracht is geworden. In de verklaring wordt gezegd, dat de ondertee kenaren overeenstemmen omtrent de volgende beginselen: 1. Het is wenschelijk, dat de aandacht van de bevoegde autoriteiten in- ieder land, even als die van schrijvers van schoolboeken, wordt gevestigd op de raadzaamheid om: a. een zoo groot mogelijke plaats in te rui men aan de geschiedenis van andere volken; b. bij het onderwijs in de algemeene geschie denis die feiten naar voren te brengen, welke geschikt zijn om een begrip te geven van de onderlinge afhankelijkheid der volken. 2. Het is wenschelijk, dat iedere regeering nagaat, met welke middelen, in het bijzonder voor zoover betreft de keuze van schoolboe ken, zal kunnen worden bevorderd, dat de schoolgaande jeugd op haar hoede zij tegen allerlei beweringen en uitleggingen, welke on juiste vooroordeelen tegen andere volken zouden kunnen opwekken. 3. Het is wenschelijk, dat in ieder land door de nationale commissie voor intellec- tueele samenwerking, indien zoodanige com missie bestaat, en met de eventueele samen werking van andere bevoegde organen een comité wordt ingesteld, bestaande uit onder wijzend personeel, met inbegrip van leeraren in de geschiedenis. De aldus samengestelde comité's zouden de bevoegdheid moeten hebben onderling samen te werken en zouden in ieder geval de op dracht moeten hebben de vraagstukken, be oogd in deze verklaring, te bestudeeren en op lossingen voor te stellen aan de bevoegde na tionale autoriteiten of organen. Zij zouden met name de bevoegdheid hebben, ingeval herziening van schoolboeken hun noodzakelijk zou voorkomen, gebruik te maken van de pro cedure, voorzien in de op 29 Juli 1925 door de internationale commissie voor intellectueele samenwerking op voorstel van den heer Ca- sares aangenomen resolutie, waarvan de aan bevelingen in 1932 en 1933 zijn bekrachtigd en aangevuld door de internationale commissie voor intellectueele samenwerking en door de vergadering van den Volkenbond zijn goed gekeurd. „Aan zaak-Van 't Sant wordt met voortvarendheid gewerkt. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Kom mee. nou, Dickie, dan gaan we weg, tenminste, dat zullen we probeeren! riep Thijs, terwijl hij de trap afrende. Dickie hem achteraa! Hand in hand holden ze de trap af. Het was vrij donker in het kasteel, slechts een weinig licht drong door de ruiten naar binnen. Heb jij er eenig idee van, Thijs, waar Neusopius op het oogen- blik is?? hijgde Dickie. Thijs hield even stil. Ik weet het natuurlijk niet, maar ik denk wel, dat hij in zijn kamer zal zitten. Ik zag daarnet tenminste licht branden, daar. Weet je wat, we zullen daar eens gaan kijken. Durf je? Tuurlijk! zei Dickie manhaftig. Ik ben niet bang. Kom, laten we dan gaan, wie weet, wat booze plannen hij nu weer zit uit te broeden! En zoo renden Thijs en Dickie naar de kamer van Neusopius, waar zij al van verre licht zagen branden. Ik weet het nu wel zeker, Dickie, hij zit daar. Nu is het oppassen geblazen, hoor. Voorzichtig en kalmpjes aan! Thijs liep een andere gang door. Dickie liep iets verder. Verzameld materiaal wettigt echter nog geen verantwoorde conclusie. De minister van Justitie zegt in zijn Memo rie van Antwoord aan de Eerste Kamer, dat hij het gevoelen van een aantal leden, dat het lange traineeren van de zaak van den vroege- ren Haagschen hoofdcommissaris van politie zeer ongewenscht is, allerminst kan deelen. Daarin toch ligt het oordeel opgesloten, dat de behandeling noodeloos wordt gerekt. Wanneer men een dergelijk oordeel met recht wil uitspreken, moet men beschikken over kennis van allé feiten en van alle omstandig heden die zich tijdens het gerechtelijk voor onderzoek hebben voorgedaan. Die kennis moet uiteraard aan de leden, die de uitspraak voor hun rekening namen, ontbreken en daarom is het oordeel vol komen ongefundeerd. Nog zeer onlangs is den minister gebleken, dat. de rechter-commissaris mét voortvarend heid het onderzoek blijft leiden. Uiteraard kan hieruit geen enkele gevolgtrekking worden gemaakt omtrent het resultaat van het on derzoek. Deze ook tegen de Tweede Kamer uitgesproken erkenning wil de minister her halen: ook aan het meest nauwgezette onder zoek zal eens een einde moeten komen. Zoo- dra het verzamelde materiaal een verant woorde conclusie wettigt, zal het tijdstip voor de beëindiging van het vooronderzoek zijn gekomen. Vermoedelijk geen misdrijf te Bergliem. Geen sporen in die richting gevonden. De justitie te 's Hertogenbosch, die een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld naar het raadselachtige overlijden van een 42-jarigen ongehuwden landbouwer uit Berghem, waar omtrent we dezer dagen bijzonderheden heb ben gemeld, heeft geen aanwijzingen kunnen vinden, welke op misdaad zouden wyzen. Ge bleken is, dat de man den geheelen dag in Oss is geweest en 's nachts met de fiets aan de hand naar huis is teruggekeerd. Men ver moedt nu, dat hij op de plek, waar hij 't eerst gevonden is, een tuimeling heeft gemaakt en daarbij met het hoofd op een scherp voorwerp is terechtgekomen. Het zonderlinge feit, dat de zwaargewonde man later op vijftig meter afstand in een weiland werd teruggevonden, wordt aldus verklaard, dat hij, na eenigen tijd bewusteloos te zijn geweest, weer is bijgekomen en getracht heeft zich in de lichting van zijn woning te begeven, waarna hij weer ineengezakt is. Na het verrichten van sectie is het stof felijk overschot aan de familie terug gegeven, waarna het is ter aarde besteld. PAPUS j: PKOERAMMA DONDERDAG 10 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest en soliste. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en solisten. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Vervolg concert. 2.00 voor de vrouw. 2.30 Het Omroep orkest. 3.00 Kniples. 3.45 Viool en piano. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 4.50 Voor de kinderen 7.05 AVRO-dans- orkest. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.15 Radiotoo- neel. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301 M. a 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand- werkuurtje. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Tenor en piano. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Christelijk Gemengd koor „Hosanna". 9.00 „De arbeid der gehuwde vrouw", causerie. 9.30 Gramofoonpl aten9.40 Orgelconcert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek Na afloop: Schriftlezing. - DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Alfred van Dam's orkest. 12.50 Declamatie. 1.20 Gra mofoonmuziek. 1.502.20 New Georgian Trio. 3.10—3.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Stedelijk Orkest Bournemouth, mmv. solist. 5.05 Cause rie „A woman looks at Cruft's". 5.20 Ambrose en zijn band. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Be richten. 6.40 Causerie over Australië. 7.00 Or gelconcert. 7.20 BBC-orkest, mmv solist. 8.20 Variété-programma. 8.50 Causerie „Collective security and Regional pacts". 9.20 Berichten. 9.40 Teddy Joyce en zijn Band. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Viool 'en piano. 11.20 Bert Firman en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr. pi.). RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 9,10, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Giardino-orkest en zang. 3.05 Piano- voordï-acht. 3.20 3.20 Zang. 4.20 Gramofoon muziek. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Dresdehsch orkest. 7.50 E. Börschel's or kest. 8.50 Luitvoordracht. 9.209.50 Volkslie- derenconoert. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Solis- tenconeert. 3.20 Omroeporkest. 5.40 Amuse mentssextet. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.30 Prisca-kwartet en solist. 8.20 Radiotoneel. 9.55 11.20 Landesorkest WürttembergHohen- zollern, Alhaca-harmonica-orkest, duo Schul- rabe en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Cabaret. 1.00 Omroepkleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Gramofoon muziek. 8.20 Bonte avond 10.3011.20 Gx-amo- foonimuziek BRUSSEL, 484 M. 1220 Gramofoonmuziek. 12.50 Oxnroepox'kest 1.502.20 Gramfoonmuziek. 5.20 Brusselsch cellokwartet. 5.40 Gramofoonmuziek. 6.35 Om roepsalonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Radiotooneel; 9.50 Vervolg concert. 10.3011.20 Ensemble voor oude mu- DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Fred. Hippman's orkest en solisten. 7.20 Blaasconcert. 8.20 Berichten. 8.35 Omroepor kest mmv. soliste. 9.20 Berichten. 9.35 Sport- reportage. 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Scheeps weerbericht. 10.20—11.20 Nedersaksisch Syrn- phonïe-orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6