AMSTERDAMSCHE BEURS ra - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1938 HAXREEM'S DAGBEAD IAAT/TI ILHCUIN Ds. Niemoeller zegt zijn verdedigers op. Het proces verdaagd. BERLIJN, 9 Februari. (Eigen be richt van het D.N.B.) Ds. Niemoeller van de Belijdende Kerk heeft gister avond zijn drie verdedigers het ver trouwen opgezegd. Daardoor is een regelmatige voort zetting van het proces onmogelijk gemaakt. Het permanente speciale gerechtshof, dat groote waarde hecht aan een op den geest van de wet berustende procesvoering heeft Niemoeller een officieelen verdedi ger toegewezen. Daar deze nieuwe verdediger zich eerst moet inwerken in het zeer uit gebreide procesmateriaal, is het pro ces verdaagd. Havas meldt nog: Gisteravond is in de kerk te Dahlem een speciale biddienst voor ds. Niemoeller gehouden. De talrijke kerk gangers, die het gebouw vulden, hoorden met groote aandacht de toespraak van ds. Praetorius aan. Ook voor den rijkskanselier werd gebe den. alsmede voor de rechters, dat zij een rechtvaardig vonnis mogen vellen. Vandaag houdt het Hof geen zitting. Voor de uitspraak zal geen enkele officieele me- dedeeling worden gedaan. De enkele offi cieele personen, die het proces bijwonen, hebben zich verbonden niets over de behan deling mede te deelen. HAARLEM 9 Februari. Ondertrouwd 9 Februari: J. Rijbroek en W. J. Hoogeweg: M. van Hagen en P. G. Janssen; J. de Reus en H. P. van de Linde; A. D. van Maastricht en S. Wijnveld; G. F. van der Beek en G. Veen; A. C. Lekkerkerker en A. Bos; W. van Leeuwen en C. M. Vrenegoor; B. Hartman en T. Ko ning;; F. B. A. Hoogewoonink en C. M. Nijs- sen; J. P. H. Nelissen en J. C. van der Klugt. GetrouVd 9 Februari: A. F. Willemse en J. I. van Egmond; N. Rouwendaal en G. Schaap; W. Azier en C. Groen; W. Terhorst en P. C. Berendes; J. Baars en J. Mandemaker; W. Schultz en C. Blom; A. Stijnman en J. L. Barends; E. Kensen en F. H. Mentjox; T. M. Visser en J. Runhaar; J. J. Heerens en J. Maathuis; C. A. Strato en J. M. A. Metselaar. Bevallen: 7 Februari: C. C. Wesselius Kreuger, z.; M. K. KruijverLiefting, d.; C. M. BogersNieuwenhuizen, z.; J. M. van Lui- penScheffer, d.; 8 Februari: G. J. Rienstra van der Veldt, z.; J. A. H. PrinsSeijsener, d.; 9 Februari: H. M. E. W. de VriesEngels, z.; Overleden 6 Februari: G. C. KorthofBuijs- man, 62 j., Hazepaterslaan; 8 Februari: J. J. VerschoorMontfoort, 51 j., Hazepaterslaan. VERDWIJNING VAN BUTENCO NOG EEN MYSTERIE. BOEKAREST, 9 Febr. (Havas) De politie en de justitie beschikken nog over geen en kele aanwijzing, in welke richting gezocht moet worden in verband met de verdwijning van Butenco. Uit een chemisch onderzoek is gebleken, dat de op de trap van zijn woning gevonden vlekken geen bloedvlekken waren. Ook de inlichtingen der verschillende grensoosten hebben geen positief resultaat opgeleverd. De bladen leggen verband met de verdwij ning van generaal Koetjepof en Skoblin. Prinsen en Prinsessen uit het Huis van Oranje. Tentoonstelling te 's-Gravenhagc. Het Nationaal Fonds voor bijzondere noo- den verzoekt ons o.a. het volgende mede te deelen In de ridderzaal te 's-Gravenhage is zoo als wij hebben gemeld op den geboortedag van Prinses Beatrix een tentoonstelling ge opend van portretten en curiosa betreffende de jeugd van prinsen en prinsessen van het Huis van Oranje. De tentoonstelling is ge organiseerd door het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden. Door de tentoonstelling te bezoeken steunt men dus tevens een goed doel. Gedurende de beide feestdagen werd zij door 6000 personen bezocht. Het aardige van deze tentoonstelling is, dat zij werkelijk een kunstgenot biedt, daar tal van schilderijen van kunstwaarde op rustige en overzichtelijke wijze zijn tentoongesteld. De reeks portretten geeft een vrij volledig beeld van het voorkomen der Oranjes in hun jeugd jaren, doch vormt tevens voor den kunstlief hebber een waardevolle expositie. Schilderijen uit het bezit van den ex-keizer van Duitsch- land, uit Musea te Berlijn en Weimar, ook uit Nederlandsch particulier bezit, die nog nimmer tentoongesteld werden, ziet men hier bijeen met verschillende kostelijke stukken uit het bezit van rijks- en gemeente-musea. Van Dijck's portret van Willem II en Mary Stuart is wel het kostbaarste doek der ten toonstelling. Daarnaast vormen de fraaie Honthorst's, het anonym portret van Willem III uit het Frans Halsmuseum, de mooie Tischbein's en Liotard's een waarlijk artistiek genot. Ook de collectie prenten, die zeer uit gebreid is, bevat vele fraaie en zeldzame exem plaren, terwijl de curiosa (speelgoed, zilver werk. gebruiksvoorwerpen) uit het bezit van H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju liana tal van voorwerpen, die men wellicht nimmer meer kan zien, de aantrekkelijkheid der expositie zeer verhoogen. De tentoonstelling sluit Maandag a.s. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Op uitnoodigïng van het Comité voor Op- wekkingssamenkomsteii zal a.s. Donderdag avond in de Kerk der Broedergemeente, Park- laan 34, spreken de heer J Sevensma, Evange list te Amsterdam. Ds. M. v. d. Voet, die 17 Februari zou spreken is verhinderd. In zijn plaats zal de heer J. Knight. Evangelist te Amsterdam spreken DS. C. J. VAN PAASSEN. Wij vernemen dat Ds. C. J. van die dezer dagen in het Diaconessenhuis een operatie heeft ondergaan, weliswaar nog zwak is, maar dat zijn toestand vooruit gaat. COLPORTEURS VAN HAAGSCHE ADMINISTRATIEBANK VEROORDEELD 's-GRAVENHAGE, 9 Februari. Onder voorwendsel inspecteur van de staatsloterij te zijn, hebben de colporteur J. van B. en de in specteur A. B., van de Haagsche Administratie bank voor onroerende goederen onder de een voudige landbouwersbevolking tal van con tracten voor deze bank afgesloten, terwijl de menschen dachten dat de staat deze contrac ten garandeerde. De Middelburgsche rechtbank veroordeelde J. van B. tot een gevangenisstraf van één jaar, A.B. tot een gevangenisstraf van twee jaar, beiden met aftrek van de preventieve hechtenis. De procureur-generaal vorderde in hooge, beroep verzwaring van deze straffen tot resp één jaar en zes maanden en twee jaar en zes maanden, zonder aftrek van de preventieve hechtenis. Het Hof, heden in deze zaak arrest wijzend bevestigde het vonnis tegen J. van B. jaar) en veroordeelde A. B. tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. BURGERLIJKE STAND ZANDVOORT verkeer. Het reorganisatie-voorstel aangenomen. Dinsdagavond belegde de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer afd. Zandvoort in bo dega Mustert aan den Strandweg een buiten gewone algemeene vergadering waar ook de burgemeester en de beide wethouders tegen woordig waren. De voorzitter, de heer Stet, opende met een woord van welkom tot alle aanwezigen en in 't bijzonder tot den burgemester en de beide wethouders. Spr. herinnerde er verder aan, dat de V.V.V. afd. Zandvoort thans 36 jaren bestond en was opgericht door oud-burge meester Beeckman, wijlen Dr. Gerke, P. L. de Vries en baron D'Escury. Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering ging men onmiddellijk over tot behandeling van het voorstel van het bestuur reorganisatie der vereeniging om te komen tot een semi-officieel lichaam. Op verzoek van den voorzitter werd burge meester Van Alphen bereid gevonden in eerste instantie een korte uiteenzetting te geven van de wijzigingen die men zich in de vereeniging gedacht had. Spr. zeide o.a.: Andere plaatsen doen veel om vreemdelingen te trekken. In Zandvoort kan op dat gebied misschien nog iets meer gedaan worden, 't Gaat allerminst tegen het bestuur van V.V.V. 't Laatst gehouden congres was zelfs 'n groot succes. Wat hun voorgesteld wordt is geen nieuwtje. Ook in andere plaat sen bestaan dergelijke vereeniginge, die geheel of gedeeltelijk officieel zijn. Voor Zandvoort werd voorgesteld het bestuur als volgt samen te stellen: 3 leden van het bestuur werden door en uit den raad gekozen, 3 bestuursleden niet-raadsleden werden door de alge meene vergadering gekozen, terwijl de burge meester ambtshalve voorzitter werd. Uit dit algemeene bestuur wordt weer een dagelijks bestuur gekozen bestaande uit: de voorzitter, een lid van den raad en een ander bestuurslid. Spreker acht het onmogelijk, dat het werk van V.V.V. het gewenschte succes kon hebben zonder directeur. De te benoemen directeur moest iemand zijn van algemeene ontwikke ling en met initiatief. Daar de vereeniging slechts een kleine vergoeding zou kunnen jeven moest het iemand zijn. die ook uit andere bronnen inkomsten had, bijv. iemand met een Indisch-pensioen. Volgens het be stuur van de A.N.W.B. was zoo iemand wel te vinden. Wat de financïeele kant van deze zaak be treft, dacht men aan een zoodanige regeling, waarbij de gemeente eenzelfde bedrag aan subsidie zou verstrekken, als door de leden aan contributie werd opgebracht. De voorzitter leest aan nog een verklaring oor waaruit blijkt, dat het tegenwoordige be stuur zeer sympathiek staat tegenover de voorgestelde reorganisatie. De heer Gunters kan geheel instemmen met het voorgestelde, te meer daar de rechten van de leden onaangetast blijven. Daar 't nieuwe bestuur wordt gesteund door een directeur kan er misschien meer worden gedaan dan thans, 't geen beslist noodig is. Wethouder Siegers spreekt als zijn meening uit dat de gekozen vorm wel de beste is, nu gebleken is dat V.V.V. zonder hulp van de ge meente toch niet kan bestaan. Bij de voor gestelde half-officieele instelling behouden de leden hun rechten. Nadat verschillende der aanwezigen nog het woord hadden gevoerd en door den bur gemeester waren beantwoord, werd door den heer Van Toombergen voorgesteld om bij stemming uit te maken of de vergadering voor of tegen de reorganisatie was. Met slechts één stem tegen werd het bestuursvoorstel aange nomen. In verband met punt 5 der agenda: wijzi ging der Statuten worden door burgemeester Van Alphen verscheidene belangrijke wijzi gingen van de statuten voorgesteld. Wethouder Van der Moolen wil de wijzigini der statuten uitstellen tot een volgende ver gadering. Andere aanwezigen drongen grooten spoed aan. Tenslotte werd besloten op 17 Februari een vergadering uit te schrijven, waarop o.a. de gewijzigde statuten ter goed keuring zouden worden aangeboden. Nog werd medegedeeld, dat tot 22 Februari de namen van de candidaten voor het nieuwe bestuur bij het tegenwoordige bestuur konden worden ingeleverd. Het bestuur trad daarna en bloc af, doch blijft voorloopïg de functies gewoon waar nemen. Hierna rondvraag en sluiting. De heer Van den Eynde, pionier der wereldtaalbeweging. De 19den dezer zullen de heer en mevrouw Van den Eijnde, Duinlustparkweg 56, alhier, den dag te herdenken waarop zij voor een halve eeuw in het huwelijk traden. Daar de heer Van den Eijnde met de „Commissie voor Esperanto-Kindercursussen in scholen te Haarlem" voortdurend relaties onderhoudt, gingen wij een dezer dagen bij het gouden paar onze opwachting ma'ken. Het gesprek kwam als van zelf op de geschiedenis der be weging voor de internationale taal, aan welke de heer Van der Eijnde gedurende méér dan een halve eeuw zijn beste krachten heeft ge wijd en waaraan hij nog heden ten dage met onverwoestbaar optimisme deelneemt. Op geestige, levendige wijze schetste de heer Van den Eijnde ons zijn eerste kennismaking met Volapük in het jaar 1880, zijn enthousiast ijveren voor de verbreiding van dit stelsel, ge durende een reeks van jaren; zijn actieve deelneming aan het derde, tevens laatste con gres der Volapük-beweging, dat in 1889 te Parijs gehouden. Na de tragische mislukking van Volapük bleek de heer Van den Eijnde geenszins ontmoedigd, maar met ongebroken veerkracht sloot hij zich aan bij de pioniers van het Esperanto dat weldra bleek de defini tieve oplossing van het vraagstuk der int. taal te zijn. Wij brachten het gesprek op de unieke verzameling, van proeven, van wereldhulp- taalstelsels, die de heer Van den Eijnde ge durende een 60-tal jaren heeft bijeengebracht. Het is bekend, dat de jubilaris deze histori sche-wetenschappelijke collectie ter beschik king van de genoemde Commissie heeft ge steld. Op het oogenblik heeft met het college van B. en W. van Haarlem overleg plaats, omtrent de oprichting van een Wereldtaal- museum annex Esperanto-domo. BENNEBROEK VILLABOUW. Aan H. Bakker, Zwarteweg. is onderhands •igedragen het bouwen van 8 villa's met ■ages aan de v. d. Endelaan te Hillegom. Op drachtgever A. J. van Engelen. Architect W- Kuitems. SANTPOORT Gouden echtpaar. De heer Van den Eijnde schetste ons de bijna onoverkomelijke moeilijkheden waarmee het bijeenbrengen van dit historisch-mate- riaal is gepaard gegaan. Onder de talrijke schriftelijke felicitaties trof ons in het bijzonder die van den be kenden pionier der Espo-beweging hier te lande, den heer Dreves Uitterdijk, die in har telijke bewoordingen de groote verdiensten van den jubilaris voor de idee der int. taal uit drukte en tevens de toezegging deed, het op te richten Esperanto-domo met een uitge breide schenking te zullen verrijken. Onder diegenen, welke persoonlijk hun gelukwen- schen kwamen aanbieden bevond zich ook een veteraan der Wereldtaalbeweging, de onder de ouderen welbekende heer Reijnders uit 's-Gravenhage. De vurige wensch van den heer Van den Eijnde, namelijk; nog de stich ting te mogen beleven van een Wereldtaal museum, waardoor het voortbestaan van zijn levenswerk zal worden gewaarborgd, zal dus in vervulling treden. De „Commissie" heeft op den 19en Februari a.s. voor het gouden echtpaar een groot feest georganiseerd, dat een waardig slot zal blijken te zijn voor dezen herdenkingsdag. De wel bekende Esperantofilm, vervaardigd door den heer J. Taverrne, filmoperateur te Heemstede en het optreden van het Esperanto Kinder zangkoor onder leiding van mej. Truus Ligt- hart staan op het programma. BINNENBRANDJE. Dinsdagmorgen omstreeks half 12 ont stond een begin van brand in het manufac- turenmagazijn „Hollandia" in de Anemonen- straat. Voor verwarming had men daar op de toonbank een „vergasser" staan. Toen er eehter goederen moesten worden uitgepakt, had men deze warmtebron even op den grond gezet. Hierdoor was het mogelijk, dat papier, dat van de toonbank viel met de vlam van den vergasser in aanraking kwam. Vrij snel grepen de vlammen nu om zich heen. Men had nog de tegenwoordigheid van geest een molton deken over de vlammen te gooien, doch dit bleek niet voldoende, want toen j even later de heer O., de deur welke de dames Ujhter zich hadden dichtgetrokken, opende, STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. id. 1933 II 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 51/2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd, Bank Handel Mpij. Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotteïd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 35% v. Berkels Patent 60 Calvé Delft Cert 90 Ned. Ford ex 40 afst. 287 Philips Gloeil.Gem.Bezit 297% 138 Va VORIGE KOERS 123 129% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr. Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden 1 ABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat, Rubber Indische Rubber Kendene Lemboe lerbadjadi Rotterdam Tapanoeli Randar Rubber •reangei R.ubbe.' Java Caoutch Sumatra Rubber KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 291/2 3041/2 153% pl.m. 1.45 29% 36% 3021/2 1531/., pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 36% 302 153% 36% 302 1331/2 4% - 21% 23%., 23% 23%4 23% 38% 41 40%s 40% 40% 40% 40% 1 38% - 40% 40 40% 25% 27% 27% 27% 27%.! 3481/, 351% 350% 50% 350%, 84% - - - - 11% 11% 11% H%.| 11% 10% insy /i6 10% 10% 103/s 85 186 - %2 124% 125%2 124%) 124%. 112%. 112%o 112%2 112%., 163%, 103% 113 - - 422 424 423 436 422 148 127 235 235 290 294 290 292%, - 1% 1% 1%8 1% - - - 03% 193%, 206 206 205% 124%, '35 55 159 96 140 65 65 120 120 205 sloeg hem niet alleen een dichte rook tege moet, doch hoorde hij 't ook nog branden. Van andere zijde was nu inmiddels de hulp van de brandweer ingeroepen. Met behulp van rookmaskers konden de brandweerlieden in den winkel komen, waarna met een slang- op de waterleiding het vuur gebluscht werd. Uitvoering „Vox Humana". Weensche avond met populair programma. Ten einde tegemoet te komen aan wenschen, die wellicht onder donateurs en leden van „Vox Humana" leefden, had dit gemengde koor in Zomerlust een avond georganiseerd, die uitsluitend aan de lichte muze gewijd was. Een populair programma met het praedicaat „Weensche avond" beloofde uiterlijk reeds een paar uren van vroolijkheid en de reputatie der uitvoerenden was een waarborg, dat het be stuur hiermede niet teveel gezegd zou hebben. De dirigent van Vox had met zijn koor eenige luchtige nummers ingestudeerd; daarbij had men zich de medewerking verzekerd van mevr. Dora-Arisz Schrama (sopraan) en het sextet van het Haarlemsche Salonorkest van Jac. Stoffer. Rich. Eilenberg's Erste Herzklopfen, waar mede Vox opende, frappeerde door de door Brands keurig afgewogen registers, die prach tig bezet zijn. Men moet aan den smaak van het publiek wel concessies doen, maar is 't eigenlijk achteraf niet jammer, dat het met deze gave stemmen bij een karakterstukje als dit van Eilenberg moest blijven? Mevr. Axisz, die vnl. bij de IJmuider operette Vereeniging de routine heeft opgedaan om een „liedje en een praatje" op aardige wijze te brengen, had uit het laatste succeswerk dezer vereeniging, De Czardasvorstin, een tweetal soli gekozen, die haar uitstekend liggen en die haar ook nu weer een grooten bijval be zorgden. Ein Wienerlied uit Das Dreimaderl- haus en Sylva's Aria uit de tweede acte van eerstgenoemde operette gaven blijk, dat de operettekunst haar hart gestolen heeft. Stoffer's gezelschap gaf een zeer fraaie uit voering van een fantaisie uit Oskar Strauss' Walsdroom; de leider is een knap violist en zijn partners doen in artisticiteit maar weinig voor hem onder; vooral de uitstekende bas sist Wasüi Karpow, die een matador op z'n in strument is, en de bescheiden accordeonist droegen er het hunne toe bij om dit optreden tot een uitgesproken succes te maken. HAARLEMMERMEER Inbraak met (liefstal tot klaarheid gebracht. Goede vangst van de politie. In verband met de bij den heer v. d, B. aan den Lisserdijk in Haarlem mermeer gepleegde inbraak met dief stal,, vernemen we, dat de beide in arrest gestelde verdachten H. en B. een volledige bekentenis/ hebben af gelegd, waarmede deze zaak thans tot volkomen klaarheid is gebracht. De politie zet haar onderzoek ook met betrekking tot andere in Haar lemmermeer gepleegde inbraken ijve rig voort en het is wel te verwachten dat er spoedig nog meer zaken tot op heldering zullen komen. GEVAARLIJK. De te Hoofddorp over de Hoofdvaart gele gen spoorbrug, die aan beide zijden van de Hoofdvaart aansluiting geeft op de onbewaak te spooroverwegen, wordt in den laatsten tijd door velen gebruikt om er ter bekorting van hun weg overheen te loopen, In 't afgeloopen zomerseizoen werd ze zelfs door zwemlustigen gebezigd als duikgelegenheid. Hoewel er met het oog op de opheffing van een groot gedeelte der Haarlemmermeerlijnen weinig goederentreinen meer passeeren op het traject Aalsmeer-Hoofddorp, is genoemde spoorbrug toch niet buiten dienst gesteld, het geen Dinsdag weder duidelijk bleek toen er een locomotief uit de richting Aalsmeer arri veerde. Hieruit volgt dat het niet van gevaar ontbloot is dat deze spoorbrug herhaaldelijk door voetgangers (soms wel met een rijwiel aan de hand) als loopbrug gebruikt wordt. IJMUIDEN MARKTBERICHTEN. IJmuiden, 9 Februari 1938. (A.N.P.) Tarbot per kg. f 1.20—0.90 Tong per kg. f 1.20—0.90 Heilbot per kg. I 1—0.72 Griet per 50 kg. f 36—20 Groote schol per 50 kg. f 1713 Middel schol per 50 kg. f 2115. Zetschol per 50 kg. f 3523 Kleinschol per 50 k.g. f 29—9 Bot per 50 kg. f 138.50 Schar per 50 kg. f 154.70 Tongschar per 50 kg. f 4923 Poontjes per 50 kg. f 1110.50 Groote schelvisch per 50 kg. f 3428 Middelschelvisc.h per 50 kg. f 3626 Kleinmiddelschelvisch per 50 kg. f 2519 Kleine schelvisch per 50 leg. f 2014 Groote gul per 50 kg. f 117 Kleine gul per 50 kg. f 127 Wijting per 50 kg. f 11—3.20 Makreel per 50 kg. f 17—16 Kabeljauw per 125 kg. f 3414 Vleet per stuk f 2.602.20 Leng per stuk f 1.800.70 Koolvisch per stuk f 0.500.15 Rog per koop f 18.5016. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers. 550 Ewald IJM 48 f 3960 240 Jacq. Clasine IJM 10 f 2150 400 Hercules IJM 196 f 3330 75 Rijnstroom IJM 86 f 1500 180. Protinus IJM 85 f 1670 225 Irene IJM 89 f 1930 75 Olympia IJM 111 f 1930 575 Silvain IJM 116 f 4270 470 Eveline IJM 115 f 3630 90 Reiger IJM 106 f 1490 55 KW 103 f 1590 Loggers: Verwachting IJM 204 f760; SCH 69 f 550; KW 56 f 790; KW 166 f 550; KW 101 f 1080; KW 38 f830; KW 74 f1280; KW 78 f 1280; KW 135 f 670; KW 105 f 640; KW 134 1:1000: KW 60 f 600; KW 19 f790. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Maria R. Ommering IJM 7. vangst 60 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch. 190 m. gul, kabeljauw en koolvisch, 25 m. wijting en schar, 30 m. radio, 25 m. varia, totaal' 430 m., benevens 195 stuks stijve kabeljauw. Mary IJM 189, vangst 5 m. schelvisch, 20 m. braadschelvisch, 140 m. gul, 20 m. tong-schar, 10 m. varia, totaal 195 m„ benevens 300 stuks ijskabeljauw en 300 stuks stijve kabeljauw.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8