Sped ut 'l MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN ZATERDAG 12 FEBRUARI 1938 HA ARE EM'S DAGBEAD 8 Sterk verminderde belangstelling voor HollandBelgië De oorzakenTe dure plaatsen en te weinig goed spel Gebrek aan prominente spelers Kennemers of D. W. V. Bloemendaal's verdediging Verrassende zege van Schot- land's rugby-teamBiljartserie van een half millioen. Een sport, die ons land nog vreemd is, maar in Frankrijk groote populariteit geniet is de cross country op de fiets. Dat den deelnemers de moeilijkheden niet bespaard worden, blijkt loei uit dit plaatje. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Ajax komt bij V. S. V. Het was j.l. Zondag voor de IJmuider voet balwereld een hoogtijdag! Er was een re cord aantal toeschouwers en de Stormvogels zagen kans het geduchte Feijenoord een ne derlaag toe te brengen, dank zij vooral het kranige spel van keeper De Vries en de ge broeders Haak. Over deze gebeurtenis is de laatste dagen in IJmuiden natuurlijk heel wat nagepraat. En nu komt daar zoowaar morgen wederom eenmogen wij zeggen: groot blij spel? Het even geduchte Ajax komt name lijk bij V. S. V. op bezoek. Dat vormt natuur lijk vandaag en morgenochtend het onderwerp van gesprek. Komaan, laat het nou'es geen drama worden! Wat aan Stormvogels mogelijk was, moet ook V. S. V. kunnen! Ook V.S.V. heeft een sterke verdediging. Heeft haar kee per Michel Woensdagavond niet met veel bravour en kennis van zaken talrijke harde schoten van de Roode Duivels gekeerd? We zullen ons niet aan een voorspelling wagen, doch er alleen aan herinneren, dat V.S.V. nog een appeltje pardon, appel! met Ajax te schillen heeft, want de eerste ontmoeting op 7 November eindigde met een71-over- winning voor de Amsterdammers! De be langstelling voor dezen wedstrijd is natuurlijk heel groot. De Nederlandsche Spoorwegen la ten dan ook een extra-trein van Amsterdam naar IJmuiden-Oost loopen, die daar reeds te 13.03 uur aankomt. Er zal dus al vroeg veel levendigheid op het V.S.V.-terrein heer- schen. De -vorige week schreven we, dat Feijen oord j.l. Zondag kampioen kon wordn, na tuurlijk met de restrictie, dat zij dan zelf van Stormvogels moest winnen en dat Haarlem van H. B. S. moest verliezen. Onze lezers we ten, dat het gelukkig zoo niet geloopen is, De IJmuidenaren waren inderdaad krachtig genoeg om Feijenoord te kloppen en de rood- broeken lieten zich niet door H.B.S. ver schalken. Ook nu kunnen we weer schrijven, dat Feijenoord den titel kan behalen, alsja, daar komt het woordje „als" weer! Welnu, het moet dan maarals zij op eigen ter rein van Blauw Wit wint en wanneer Haar lem in Delft tegen D. H. C. een nederlaag- lijdt. Thans zou het inderdaad wèl kunnen gebeuren, want de Rotterdammers begrijpen natuurlijk, dat zij nu geen risico meer mogen loopen. We gelooven dan ook, dat Blauw Wit haar tweede ontmoeting eveneens zal verlie zen, al was het de eerste maal slechts een 21-nederlaag. Maar wat zal Haarlem nu doen? We weten, dat er velen zijn, die van de week gezegd hebben: „net iets voor de roodbroeken, om nou van D. H. C. te verlie zen!" Tjonge wat hopen we, dat die Nurksen ongelijk hebben! Wat zou het prettig wezen als op Zondag 20 Februari," wanneer aan den Schoterweg de wedstrijd Haarlem-Feijenoord gespeeld moet worden, de afstand tusschen deze beide clubs niet grooter is geworden. D.H.C. staat op de ranglijst weliswaar no. 9, maar als 't er om gaat, op eigen veld revan che te nemen voor een 51-nederlaag bij de eerste ontmoeting dan is het heel moeilijk, zulk een club te Koppen. We wenschen den roodbroeken dus vee} "succes toe V. die wel met een nederlaag naar Amers foort terug gestuurd wordt. En de Kennemers, die Zondag met 21 van H.R.C. verloren, hebben de leiding weel moeten afstaan aan D.W.V., die met niet min der dan 8—1 van West Frisia won en dat nog wel in Enkhuizen. Als het ook nü verder om en-om gaat, dan komen de Kennemers ten slotte toch nog op de eerste plaats terecht. Het beste is dus, morgen op eigen terrein aan West Frisia. een nederlaag toe te brengen. Daar houden we het tenminste maar op. Bloemendaal staat weliswaar nog' op de eerste plaats, maar na de 61-nederlaag van de vorige week. o! zoo wankel! Zandvoort en Kinheim zijn nu ook heel ernstige candi- daten voor het kampioenschap geworden. Ze moeten morgen alle drie spelen: Bloemendaal ontvangt W. M. S.; de Kinheimers gaan naar Zeemeeuwen en Beverwijk krijgt haar laat ste kans in een thuiswedstrijd tegen Zand voort. Schoten, die al in veiligheid is, ont vangt De Meteoor. HÜÏegom krijgt bezoek van Celeritas en Hillinen gaat naar Postdui- ven. In de vierde klas weer een paar plaatselijke ontmoetingen, namelijk RipperdaD.I.O. en SpaarnevogelsE.H.S. De winst zal hier wel voor Ripperda. en E.H.S. zijn. T.HJ3. ont vangt A.E.D. en zal daar veel moeite mee heb ben. Halfweg en Sloterdijk zullen met elkaar uitmaken wie morgenmiddag vier uur op de laatste plaats komt en V.V.B. heeft een zwa- ren uitwedstrijd tegen Gold Star. H. F. CVELOX. H. F. C. heeft Zondag het volgende elftal: Van der Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Krtfijér, van Olphen, j. ten Have, Höck. Klein de Groot, Drijver, Wepster. E.D.O.—H.V.C. Het E.D.O.-elftal is als volgt: Verhagen, Van den Born, Zandstra, Koene, Van der Putten, Oomen, S. Spek, Van Zaanen, Schijvenaar, Timmerman, P. Spek, AJAX 2—E.D.O. 2. E.D.O. 2 speelt als volgt te 11 uur: Wille. Steffens, Bos, Augustinus, C. Zandstra, Van Esch, Nottrot, Jacobs, Kohier, Diepenveen, Kelder. WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Voor den a.s. Zondag in het gebouw Roxy te houden home-trainer-wedstrijd hebben reeds vele Haarlemsche renners ingeschreven, wier namen spannende ritten waarborgen. Vooral door het tot standkomen van een wielerfede ratie in Haarlem is de belangstelling voor deze wedstrijden nog vergroot. Er wordt ge reden 1 K.M. op beide trainers; de maximum versnelling is 108. Alle leden der vier Haar lemsche clubs kunnen deelnemen; er kan Zondagochtend nog ingeschreven worden. De wedstrijden beginnen te 10 uur. KORFBAL. NED. KORFBALBOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het zal velen verwonderen te vernemen, dat er voor den op 27 dezer in het Feijenoord Stadion te spelen voetbalwedstrijd Nederland België niet zoo groote belangstelling be staat. Werd in vorige jaren meer dan drie- of vier maal het aantal beschikbare plaat sen aangevraagd en moesten duizenden, die getuigen wilden zijn van deze bij uitstek po pulaire interlandmatch, worden teleurgesteld, thans ziet het er naar uit, dat. tenzij de weersomstandigheden den kaartverkoop op het laatste oogenblik gunstig beïnvloeden, niet meer dan een 25 a 30.000 toeschouwers den strijd zullen bijwonen. Deze verminderde belangstelling' komt dui delijk tot uiting in het feit, dat de door clubs en bonden aangevraagde plaatsbewijzen voor de volle honderd procent zijn toegewezen, terwijl dat in voorgaande seizoenen slechts voor 30 a 40 proeent het geval was, waarbij de kaarten dan pond-pondsgewijs over het geheele land werden verdeeld. Bij navraag deelde de heer B. Kluit secretaris van den H.V3. ons mede, dat in vergelijking met het vorige jaar, slechts vijf procent van het toen ontvangen bedrag' aan plaatsgelden is binnengekomen, zoodat ook hier,alle liefheb bers konden worden tevreden gesteld. De heer Kluit wees er op, dat het vaststel len van de match te Rotterdam in plaats van in de hoofdstad velen zal hebben weer houden. de langere en duurdere reis te on dernemen en ongetwijfeld zal dit voor ons rayon van invloed op de animo zijn ge weest. Dit neemt echter niet weg, dat ook in Rotterdam en het Zuiden des lands een achteruitgang in belangstelling valt te con- stateeren. Wat kunnen daarvan de ooi-zaken zijn? In de - eerste plaats hoort men veelal de mee ning verkondigen, dat het aangenamer en geriefelijker is, bij een voetbalmatch in het Amsterdamsche dan in het Feijenoord-Sta- dion te vertoeven, mede, omdat de plaatsen op „de bovenste verdieping" te Rotterdam te hoog boven het speelveld liggen, waar door men geen zuiver beeld van het spel krijgt. Bovendien hebben duizenden het vo rige jaar slechte ervaringen opgedaan in hun poging, per tram of auto het Stadion tijdig te bereiken. Een sterker argument is ongetwijfeld, dat de laatste vier thuiswedstrijden tegen de Belgen niet van die kwaliteit waren, die men in interlandmatches tusschen vertegenwoor digende ploegen, m.a.w. ploegen, samenge steld uit de beste spelers, mag verwachten en dat het vertoonde spel het besteden van de nog steeds door den K.N.V.B. gehandhaafde hooge toegangsprijzen, niet rechtvaardigt. Zeker is het, dat noch de 8—0 te Amster dam (een walk-over), noch de 10 te Rot terdam (twee onmachtige aanvalslinies) den waren voetbal-hef hebber heeft kunnen be vredigen. Zoo komen we dan tot de voornaamste kwestie en wel deze: Is de sterk verminderde belangstelling wellicht grootendeels het ge volg van het feit. dat het Nederlandsch elf tal, met uitzondering van Caldenhove en Smit geen bijzonder prominente spelers meer telt? Het is misschien beter, de vraag an ders te formuleeren: Zou een speler als Bak- huys, die vanwege zijn acrobatische toeren, doch vooral om zijn gloeiende kogels, op de fantasie van de massa werkte, ook thans voor een uitverkocht Feijenoord-Stadion hebben aanleiding gegeven? Het is een vaststaand feit, dat het Holland- sche voetbalpubliek zich in de eerste plaats voor clubvoetbal interesseert; de competitie wedstrijden met de daaraan verbonden pun ten nemen voornamelijk de aandacht in be slag. De nationale ploeg bestaat uiteraard uit spelers van diverse clubs; men verheugt zich weliswaar over het succes van het ver tegenwoordigend elftal, waarbij het scoren van veel doelpunten nog altijd als de groot ste attractie voor het meerendeel der bezoe kers geldt, doch ,.team-work" en ploegver- band "als zoodanig wordt in ons land over het algemeen nog te weinig gewaardeerd, tenzij het het eigen club-elftal betreft. Dit is het groote verschil in opvatting tus schen het Engelsche en het Nederlandsche voetbalpubliek. Ook de Britsche toeschou wers zien gaarne doelpunten maken, reden waarom men destijds den buitenspelregel vereenvoudigde, doch zij hebben tevens groo te waardeering voor techniek, tactiek en voor de ploeg, die door een goede onderlinge ver standhouding den bal het werk laat doen en alle overbodige bewegingen vermijdt. In En geland geldt 3—0 of 4—0 als een zware ne derlaag; in ons land fronst men eerst de wenkbrauwen, als de score tot vijf of zes oploopt. Hoe dan ook, het is nochtans een veeg teeken. dat, evenals vele vereenigingen, thans ook hef Nederlandsch elftal verminderde be langstelling gaat ondervinden. In de com petitie ziet men jaar op jaar dezelfde clubs tegen elkaar ten strijde trekken, als gevolg van de geringe promotie- en degradatie mogelijkheid; in de nationale ploeg hand haaft men jaar op jaar dezelfde spelers, omdat men bevreesd is de ouderen te ver vangen en geen nederlaag wil riskeeren. Het zou in het belang' van het Nederland sche voetbal zijn. als men zoowel in de sa menstelling van de competitie als in die van de nationale ploeg een breedere opvatting huldigde. Zullen we het in ons rayon nu heelemaal zonder kampioenen moeten stellen? Kenne mers, E.D.O. en Bloemendaal waren Zondag aan den verliezenden kant, wat voor de twee laatstgenoemde clubs erger is dan voor de Wijkers, die immers op 6 Maart hun eenige concurrent voor den titel op" bezoek krijgen. E.D.O.'s kansen zijn vervlogen en Bloemen daal zal thans geducht op haar tellen moe ten passen, want Zandvoort en Kinheim hebben nu evenveel verliespunten. De club van Beyk heeft nog drie thuismatches (w.o. tegen kinheim) en slechts een uitwedstrijd voor den boeg, terwijl Zandvoort o.a. nog naar Beverwijk moet, dat zelf nog een rede lijke kans op het kampioenschap" heeft. Voor Bloemendaal is het zaak, de achter hoede te versterken, want niets schokt het zelfvertrouwen van een elftal meer dan in achtereenvolgende matches te ervaren, dat- de doelverdediger een periode van uit vorm zijn doormaakt. Het is overigens maar goed, dat in deze afdeeling zooveel clubs uit Haarlem en om streken spelen, want nu mag men toch ver wachten, dat een van hen den begeerden titel verovert. Of zou tenslotte de Meteoor uit Amsterdam de gelukkige zijn? Zestig duizend toeschouwers hebben o,p Murrayfield te Edinburg tot de laatste se- coxxde in hevige spanning verkeerd omtrent het resultaat van de internationale rugby- match tusschen het ongeslagen Wales, dat Engeland had overwoimeix, en Schotland. De algemeene verwachting was, dat Wales met haar snelle three-quarters en stevige voor waar tsen. vrij gemakkelijk zou zegevieren en aanvankelijk zag het daar ook naar uit, want voor de pauze namen de Welshmen door twee „tries" een 60 voorsprong. Een rib- fractuur van een hunner voorwaartsexi was ooi-zaak, dat zij in de tweede helft met veer tien man moesten spelen, zoodat zij in de scrums slechts zeven spelers tegen acht Schotten konden stellen. Schotland verover de daardoor vele malen den bal, doch het duurde nog geruimen tijd, alvorens Dick een „try" scoorde, die door Crawford in een goal werd omgezet, waardoor de stand 6.5 was geworden. Wales verdedigde zich hierna heftig, doch enkele seconden voor het einde kreeg Schot land een penalty-kick te nemen en het ge lukte Crawford zoowaar, van vrij verren afstand daaruit een penalty-goal (drie pun ten) te schieten, waarmede hij zijn land op het laatste oogenblik een onverwachte 8—5 overwinning bezorgde. De Belg Gabriels heeft onlangs de biljart wereld versteld doen staan door te Antwer- pen als het ware spelenderwijs enkele we reldrecords voor serie en gemiddelde in het cadre-spel te verbeteren. Toch geldt ook hier het spreekwoord, dat er altijd baas boven baas is. want al is de puntentelling op het Engelsche zakkenbiljart geheel anders en is het maken van caramboles, die elk voor twee punten gerekend worden, slechts bij zaak, dan moet men toch wel iets in zijn mars hebben om een serie van499.135 punten te scoreix. Deze prestatie werd in 1907 door den beroepsspeler Tom Reece in een match tegen Chapman geleverd en in deze serie werden 249.552 zoogenaamde „cradle"- of „baby-cannons" gemaakt, d.w.z. caramboles, waarbij de ballen tegen den korten band dicht bij elkaar worden gehou den. Dat was wat al te gemakkelijk en la ter werd het reglement dienaangaande her zien, zoodat onder de nieuwe regels het se rie-record op naam van Joe Davis met 2002 staat. Hoe snel deze professionals soms sco ren, blUK uit het feit, dat Walter Lindrum eens 100 punten in 59 seconden bijeen tikte. Probeert het maar eens na te doen! Het is twijfelachtig, of de uitstekende Australische batsman Badcock het team naar Engeland zal kunnen vergezellen, want bij het medische onderzoek, waaraan de deelnemers aan den tour zich moeten orr- derwerpen, hebben de doctoren hun toestem ming opgeschort, totdat Badcock twee weken volkomen rust zal hebben genomen. De bekende Engelsche fastbowler Voce (Notts) is van zijn knie-operatie geheel her steld en .weer volkomen fit. En natuurlijk ook aan de Stormvogels, die nu nog slechts twee plinten minder dan Haar lem hebben. Welk een geheel anderen wed strijd moeten de IJmuidenaren morgen spe len: de vorige week op eigen terrein tegen No. 1 en nu uit tegen No. 10. Hermes-D.V.S. En het zonderlinge is, dat deze wedstrijd mis schien nog zwaarder zal zijn, dan die tegen Feijenoord, want nog altijd hebben de Schie dammers een kans, al is het ook een heel kleine, om aan het spelen van degradatie wedstrijden te ontkomen. Het is trouwens maar met den oneven goal, dat Stormvogels den eersten wedstrijd tegen Hermes heeft kun nen winnen. Het zou ons dan ook niet verba zen, wanneer de IJmuidenaren in Schiedam een veer moeten laten. Onze vier tweede-klassers hebben alle een thuiswedstrijd. H. F. C., die aan de Span jaardslaan bezoek van den emstigsten degra- datiecandidaat Velox ontvangt, kan zich ab soluut in veiligheid stellen, wanneer ze kans zie.t, op één of op beide punten beslag te leggen. Op 7 November wist H.F.C. reeds met 2o te winnen. Een dergelijk resultaat ver wachten we ook morgen. R. C. H., die op het oogenblik helaas aan zulk een onbegrijpelijke inzinking onderhevig is die ook zoo door pech achtervolgd wordt, krijgt bezoek van D.O.S., die op 7 November in Utrecht van de Racing niet heeft kunnen winnen, Het werd een 1—1 gelijk spel. Het is te hopen, dat R.C.H. weer eens winnen kaxx, want dat zal aan het moreel van de ploeg stel lig ten goede komen. E.D.O. heeft nu een achterstand van zes punten op D.O.S. gekregen en is dus nu voor het kampioenschap uitgeschakeld. Een ge volg van de 32-nederlaag die zij de vorige week in Bussum tegen B.F.C. leed. Ze zal zich dus met de wetenschap moeten verzoenen, het volgend seizoen weer in de tweede Kas te moeten spelen. Wel jammer, na de kansen die E.D.O. j.l. Zondag nog had. Zij krijgt nu in het Noorder Sportpark bezoek van H. In 2B ontvangt S.V. I 's middags achter de Ruïne van Brederode Amsterdam Zuid I. Het zal een strijd zijn tusschen twee onge veer gelijke ploegen. S.V. heeft eigen terrein voordeel, daarom verwachten we een Keine thuis-overwinning. Oosterkwartier I ontmoet Westerkwartier 2 aan de Zomervaart. De Amsterdammers ver loren in Amsterdam al met 7—3, dus het zou al vreemd moeten loopen. wil O.K. om vier uur niet wat dichter bij 't kampioenschap geko men zijn. BI. Wit 3 verliest van Z.K.V. en Rohda wint van Oosterpark. Haarlem I bindt den strijd aan met haar stadgenoote O.K. 2 op 't Noordersportpark. Aan de Zomervaart won O.K. 2 op 't nipper tje met 43. Haarlem staat er nu beter voor, doch zal geducht haar best moeten doen. BI. Wit 4 lijkt sterker dan Amsterdam-Zuid. D T.V. wint gemakkelijk van Rohda 3. In 3F is Amstelodanum een gevaarlijke tegenstander en zal aan De Wester geen kans geven haar te overwinnen. HAARL. KORFBALBOND DE SENIOREN AFDEELING. In de eerste klasse gaat Aurora naar Always Ready. Wil Aurora de tweede plaats behou den, dan moet ze van haar gastheeren win nen, waar wel een kansje voor bestaat. O.K. 3 kan haar positie versterken door van Haarlem 2 te winnen. We vermoeden, dat Palvu tegen Watervliet het wel zal bolwerken. N. Flora kan winnen van T.H.B. 2. In de 2e kl. is Aurora 2 sterker dan Always Ready 2. S.V. 3, dat naar Aurora 3 gaat, wint van de gastheeren. Animo I zal aan Meerle- bosch meer dan haar handen vol hebben. In 3A wordt Oosthoek I de overwinnaar in den strijd Oosthoek IS.V. 4. In 3B zullen Eensgezindheid en Palvu 2 el kaar niet veel ontloopen. De wedstrijd Patri moniumAurora 4 wordt Zaterdag gespeeld. HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Op het teiTem van B.M.H.C. worden Zondag' selectiewedstrijden gespeeld waarvoor vier teams zijn samengesteld. Deze wedstrijden duren slechts 35 minuten, zonder van doel te verwisselen, dus feitelijk zijn het halve wed strijden. Brusse, H. van Olphen en Gunning hebben een plaats in team B gekregen; A. de: Roos en Schmeink in team D. Het programma luidt: 11 uur: team Ateam D. 11.40 uur: team Bteam C. 1.30 uur: team Ateam C. 2.10 uur: team Bteam D. 2.50 uur: team Ateam B. 3.30 uur: team Cteam D. Ou 20 Maart a.s. heeft de eerste interland wedstrijd van dit seizoen plaats: tegen België te Amsterdam. Behalve,deze selectiewedstrijden zijn er* nog beker- eri competitie-wedstrijden, waarvan het programma luidt: Om den Amsterdam-beker: B.M.H.C. 2—Victoria. Om den J. D. Tresling-beker: LarenAlliance. ZandvoortTogo 2. StrawberriesDelftsche Studenten 2. Voor de competitie: Derde klasse C: V.C.L.Strawberries 2. Derde klasse C: Alkmaar 2—H.B.S. 2. Strawberries 3T.H.C. 1925. Vierde klasse E: Alliance 2Zandvoort 2. B.M.H.C. 7H.B.S. 3. HET INTERNATIONAAL PROGRAMMA, De volgende internationale hockey-wed- strijden worden in dit seizoen nog gespeeld: 20 Maart te AmsterdamNederiand-België. 16 April te 's-GravenhageNederland Hongarije. 24 April te Parijs: Frankrijk—Nederland. 15 Mei te Berlijn: Duitschland—Neder land. B.-elftal: 29 April te Nijmegen: Nederland BWest Duitschland. 3 April te Brussel: België B—Nederland B 16 RIJKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren: lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren: Dinsdag en Donderdag 79 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tet. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN. HEINA VESTIGT NIEUWE WERELD RECORD 400 METER SCHOOLSLAG. Uit Kopenhagen: Tijdens de internationale zwemwedstrijden, welke Donderdagavond te Kopenhagen zijn gehouden, heeft de Duit- sche zwemmer Arthur Heina een nieuw we reldrecord over 400 Meter schoolslag geves tigd, door dezen afstand in 5 min. 43.8 sec. af te leggen. Het oude wereld- en Europeesch record stond op naam van den Deen Finn Jensen met een tijd van 5 min. 45. sec., ge vestigd op 7 Maart 1936 te Duisburg. DE INTERNATIONALE ZWEM WEDSTRIJDEN TE KOPENHAGEN. De internationale zwemwedstrijden te Ko penhagen, tijdens welke Heina een nieuw wereldrecord 400 meter schoolslag vestigde, leverden nog meer uitstekende prestaties op. Zoo won de Europeesche recordhouder Heinz Schlauch de 100 Meter rugslag in den fraaien tijd van 1 min. 7.4 sec.; ook werd hij eerste op de 400 meter rugslag in 5 min. 23.7 sec. Op de 100 meter borstcrawl dames tikte Ragnhild Hveger als eerste aan in 1 min. 8 sec. Gunvor Kraft werd met 2.10 sec. ver schil tweede. Op de 200 meter schoolslag be haalde Valborg Christensen met 3 min. 3 sec. de overwinning, vóór Inge Soerensen met 3 min. 5.3 sec. KEGELEN. STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM- HAARLEM. De eerste ontmoeting voor bovengenoemden wedstrijd, met als inzet den door de Amstel- Brouwerijen geschonken wisselbeker, zal Zon dag a.s. te Amsterdam plaats hebben op de banen in het gebouw „Eik en Linde" Plantage Middenlaan. Het vorige jaar wisten de Am sterdammer-s na een spannenden wedstrijd voor een jaar beslag te leggen op genoemden beker. De hieronder genoemden 25 Haarlem sche kegelaars zullen ongetwijfeld hun best doen om te trachten den beker, althans voor een jaar, in hun bezit te krijgen: A. F. Bogaart, W. C. Bos, H. B. Denkers Sr., L. Dost, H. Drupsteen, H. van Duijnen, H. Frantzen, G. F. Heidendaal, A. ter Horst, J. van Kessel, Jac. Koel, C. J. Landman, L. J. van Leeuwen, H. Loerakker, Chr. van Maris, J. Th. Nater, J. Noe, J. C. W. de Paus, N. J. Rieu, I-I, van Rigteren, J. Schipper, G, Schou ten, H. P. Spoor, N. P. Visser, J. B. Weijers. De wedstrijd begint des morgens elf uur. CRICKET. De wedstrijden om het gouden Sheffield Shield in Australië zijn geëindigd. Nieuw Zuid Wales won het kampioenschap, Zuid-Austra- lië, de club van Bradman cn Victoria eindig den met een gelijk aantal punten. Queensland werd no. 4, De nieuwe wereldkampioene kunstrijden op schaatsen Megan Taylor ondervindt al dade lijk de plichten van den roem. In Stockholm moest zij vele honderden handteekeningen plaatsen, in, de. hoekjes van hmonderaar^

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10