Haarlem's Dagblad Het Gerucht en cle Duitschers. HetsuuesvakdeJl.A]. Gebr.v.Gilse - Haarlem f 1670, V— 1195.- Mount Everest. Fa. VAN BASTEN BOEKENKASTEN Safety first Scheepje bij Borkum vergaan. Vermogens in zeven jaar mei 4.6 milliard gedaald. 55e Jaargang No. 16762 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V. Bureaus: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082,Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, L2713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 12 Februari 1938 Abonnementen per week f0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f 3.55. losse nummer» 6 cent per ex. Advertentiën i 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag, Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes zie rubriek Een stroom van geruchten is losgebroken als gevolg van de ingrijpende wijzigingen die de Duitsche dictatuur plotseling in de legerlei ding en in de diplomatie heeft aangebracht. Voornamelijk zijn zij veroorzaakt door de militaire mutaties. Het leger is bij onze Ooste lijke buren altijd een bizonder heilig huisje geweest, het heeft zich altijd sterk laten voor staan op zijn tradities en zich verheven gevoeld boven „de burgers". Daarom moest het wel zeer sterk de aandacht trekken dat de Führer, die nimmer officier is geweest, het oppergezag over leger, vloot en luchtvaart in eigen han den nam na Von Blomberg en von Fritsch te hebben ontslagen, hetgeen wel tot de con clusie moest leiden dat de nationaal-socialis- tische partij thans het leger onder zijn di- recten p'olitieken invloed had gesteld. Daaruit werd ontevredenheid in het leger afgeleid, te meer vanwege de bij een aantal officieren be staande monarchistische sympathieën. En de bovenbedoelde geruchten kwamen los, waar van de meeste inderdaad zeer onwaarschijnlijk klinken. Aanvankelijk heeft de Duitsche regeering ze genegeerd. Maar al spoedig liet zij de Fi*an- sche en Engelsche dagbladen in beslag nemen en noodigde de buitenlandsche journalisten te Berlijn uit tot een persconferentie op het mi nisterie van Propaganda in de Wilhelmstrasse. De correspondent van de Telegraaf heeft daaromtrent bericht dat- de buitenlandsche journalisten werden „ontboden"; deze serviele uitdrukking is natuurlijk onjuist, want zij staan niet onder bevel of in dienst van de Duitsche regeering. Zij werden dus uitgenoo- digd en kwamen, zooals begrijpelijk is. allen om te hooren wat de regeering te zeggen zou hebben. Dat bleek een volkomen weerlegging van al de sensationeele geruchten te zijn. De woordvoerder der regeering, Ministerialrat dr. Berndt, gaf deze weerlegging uitvoerig ten beste, deelde o.a. mede dat er geen verdere mutaties in het officierskorps zullen komen en sprak van „een schandelijke gruwelcam- pagne tegen Duitschland". Op grond van de loyaliteit van het journalistieke beroep ver zocht hij de journalisten van zijn krachtig démenti volle nota te nemen. Nu, dat is ongetwijfeld op zeer groote schaal gebeurd. Ook in dit blad. Ik vestig er hier zelfs nog eens extra de aandacht op, eraan toe voegend dat dr. Berndt heeft verklaard dat het Duitsche leger niet-politiek is en dat blijft. Mij moet evenwel eenige verwondering uit de pen over eenige termen waarin de woord voerder der Duitsche regeering zich heeft uit gedrukt. Terwijl hij nadrukkelijk erkende dat de geruchten niet uit Berlijn afkomstig wa ren zoodat hij den aanwezigen journalisten niets te verwijten had, en dat zij evenmin uit de Europeesehe hoofdsteden kwamen maar uit kleine grensstadjes hij schreef ze natuur lijk aan „de Joden" toe sprak hij toch deze merkwaardige woorden: „Nadrukkelijk leg ik hier namens de regeering de verklaring af dat wij van meening zijn, dat door een dergelijke campagne op den duur de geheeie wereld vrede in gevaar wordt gebracht Velen in het buitenland zullen van deze woorden, nadrukkelijk namens een regeering geuit, met stomme verbazing kennis hebben genomen. Is „de geheeie wereldvrede" een zoo labiele zaak geworden dat zij door ge ruchten als die van de laatste dagen al in gevaar kan komen? Goeie hemel! Wij weten langzamerhand dat men in Duitschland overgevoelig is voor critiek of onaangename berichten, Tn een mate, die geen enkele an dere regeering ook maar in de verte ooit ge toond heeft ofschoon men zijnerzijds niet zeer sterk is in het sparen van de gevoelens van anderen maar dit is toch wel wat heel sterk! Als men geen rekening hield met de bijzondere Duitsche mentaliteit op dit ge bied zou men het „gruwelpropaganda" van dr. Berndt noemen. Meent hij soms dat Duitschland het eenige land is waarover van tijd» tot tijd geruchten loopen? De heele wereld is er vol van! Ze gelden ook niet alleen regeeringen, maar iedereen en alles! Ze zijn een overbekende uiting van de menschelijke natuur, die zich versterkt zoodra ergens geheimzinnigheid wordt toegepast. En daarom loopen, wat den staten aangaat, het snelst en in den meest krassen vorm geruchten over Rusland, Italië. Japan, Duitschlandover de totalitaire staten, die de vrije meeningsuiting verboden hebben, het grootste deel van hun beleid in geheimzinnigheid hullen en juist daardoor extra-onrust wekken. Temeer omdat de historie leert, dat zij op den duur altijd op verovering uitgaan, hetgeen Italië en Japan dan ook weer hebben bewezen. Overigens zijn er af en toe nog geruchten genoeg over andere staten. In dezen tijd van internationale achterdocht wemelt het ervan. Alleen zijn die er niet zoo gevoelig voor als de Duitschers en geen enkele reageert erop met te dreigen met gevaar voor den wereld vrede, dat overigens volop bestaat tengevolge van een andere omstandigheidde dolle bewapeningsrace. De waarheid is inderdaad, dat plotselinge veranderingen in een land als Duitschland (of Italië, of Japan, of Rusland) ongerustheid in het buitenland wekken omdat dit zich af vraagt; wat hangt ons nu weer boven het hoofd? Wat zou er achter zitten? En daar ontstaan dan reeksen geruchten uit, niet alleen in kleine grensplaatsjes en volstrekt niet in hoofdzaak door toedoen van Joden, maar op PEUGEOT „TRANSFORMABLE" TYPE 402 De wagen met stalen dak, die zich enkele seconden opent en sluit. Gega randeerd rammelvrij. De wagen voor groot-tourisme. Ook vertegenwoordigen wij de popu laire, zeer zuinige FRANSCHE WAGEN Prijzen vanaf „ROSENGART". Benzineverbruik 1 18 GARAGE „BLUE STAR" - WAGENWEG 132 Offic. Peugeot- en Rosengart Dealers. Prijzen vanaf (Adv. Ingez. Med.) (Een Engelsche expeditie maakt zich gereed, de zooveelste poging te wagen, om den hoogsten berg der wereld, de Mount Everest te bestijgen Velen hebben 't durven wagen En hardnekkig geprobeerd, Allen zijn ze weer, verslagen, Naar het dal teruggekeerd. Velen zijn er ook gebleven In den strijd met de natuur En het offer van hun leven, Voor dit doel, leek veel te duur. De stoutmoedigsten en besten Gaven het tenslotte op, Als slechts hectometers restten, Voor 't bereiken van den top. Steeds werd weer met moed begonnen, Zeer zorgvuldig voorbereid, Altijd heeft de berg gewonnen, Zij 't na bitter zwaren strijd. Maar het wordt niet opgegeven, Telkens weer, volhardend, stug, En hoe dikwijls reeds verdreven, Steeds weer komt de mensch terug. Mogelijk wordt men bekropen Door het nuchtere gevoel, Wat is daar nou voor te koopen, Wat heeft dat voor nuttig doel. En dan kan het ook wel wezen, Dat het antwoord enkel wordt: Zulke pogingen als deze Zijn alleen een vorm van sport. Maar dan wil ik toch getuigen. Dat ik stillen eerbied voel. Voor den mensch, die niet. wil buigen, Zelfs bij 't streven naar dit doel. P. GASUS. Groofe Houtstraat 155 - Telef. 11159 (Adv. Ingez. Med.) Een slechte, gevaarlijke huistrap, die misschien in een speelgoedwinkel is gekocht, is natuurlijk veel goedkooper dan een hooge, veilige garantietrap die de Klompen Centrale ver koopt op het Pleintje Reitzstraat 1, Dr. Leyds- straat 10. Telef. 11784. Maar het ziekenhuis' is veel duurder. (Adv. Ingez. Med.) ieder achterbalcon van iedere tram, in iedere sociëteitja in ieder huis en op iedere plaats waar een groepje menschen bijeen is. Dat schijnen de Duitschers maar niet te kunnen begrijpen, maar het is altijd zoo in de wereld geweest, het was nog veel erger toen er nog geen kranten bestonden die tal- looze geruchten den nek omdraaien en wié extra-geheimzinnig doet heeft er extra-last van. Ook is de wereld, met haar recente erva ringen van oorlogen, ietwat sceptisch gestemd geraakt ten aanzien van officiëele communi qués, en heusch niet alleen van Duitsche. En zij herinnert zich sommige gevallen soms heel duidelijk. Dr. Berndt had deze woorden namens zijn regeering veel beter voor zich kunnen houden. Zij hebben, vrees ik, alleen maar nieuwe ongerustheid gewekt. R. P. Wielrijder onder de tram geraakt. Tramwagen opgevijzeld. Vrijdagavond te 6.20 uur fietste de 14-jarige S. over het rijwielpau op de Dreef van Heem stede naar Haarlem. Ter hoogte van-de Haze- paterslaan liet hij een tram, die uit dezelfde richting kwam, passeeren en stak toen, zonder op te letten, de rails over, juist op het oogen- ■blik dat 'n tram uit Haarlem vlak bij was, met het gevolg, dat de jongen door de tram ge grepen. Hij viel en werd eenige meters mee gesleurd. Doordat hij met zijn arm bekneld geraakt was, moest de tram worden opge vijzeld om hem te bevrijden. De jongen bleek er nog tamelijk goed afgekomen te zijn; hij had ontvellingen aan het gezicht en het rech terbeen en bovendien een lichte hersenschud ding. Na door een dokter onderzocht te zijn werd hij per brancard naar het Diaconessen huis vervoerd, waar hij ter verpleging is op genomen. Het tramverkeer had tien minuten vertra ging. De trambestuurder had geen schuld aan het ongeluk, Sleepschip speurde tevergeefs. Een klein schip van onbekende na tionaliteit is gisteravond door het lichtschip bij Borkum waargenomen. Het verkeerde in nood. Een sleep schip is te hulp gesneld. Het ving de oproepen van het scheepje op, doch deelde korten tijd later mede, dat het niets meer van het schip zag. Men gelooft dat het gezonken is. Bakkers vragen wijziging der Arbeidswet. Vroeger begïnuur op Zaterdag en verbod van arbeid op de feestdagen. 's-GRAVENHAGE, 12 Februari. De samen werkende Nederlandsche bakkerspatroons- organisaties hebben zich telegrafisch gewend tot den minister van Sociale Zaken met het verzoek, spoedige wijziging der bakkers-para- graaf van de arbeidewet te willen bevorderen, vooral ter verkrijging van een vroeger begïn uur op den Zaterdag en een verbod van bak- kersarbeid op de Christelijke feestdagen. IJsbrekers op weg naar Papanin's expeditie. De „Moerman" had met zwaren storm te kampen. MOSKOU. 12 Februari (Tass-A.N.P.) In een zwaren storm is een luik van den ijsbre- ker „Moerman", die zich in de Groenland zee bevindt, weggeslagen, waardoor de stuur- kamer onder water kwam te staan. De be manning slaagde er in het water weg te pom pen en het stuur te herstellen. Het schip zet zijn reis voort in de richting van Papanin's ijsschots. De ijsbreker „Taimyr" heeft gemeld dat het schip niet langer een te zuidelijke route gehoeft te nemen en weer" recht op de ijs schots van Papanin aanstuurt. Omstreeks middernacht had de ijsbreker een snelheid van vijf knoopen. De ..Taimyr" kreeg gis teren draadlooze verbinding met Krenkel, die mededeelde, dat op de ijsschots alles in orde was. De geboorte van Prinses Beatrix. Viering door de Kamer van Koophandel te Londen. De Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen, hield gistermiddag een receptie ter eere van de geboorte van Prinses Beatrix. De receptie vond plaats in de fraai aan- gekleede zalen van de Grocer's hall, welke door de Grocer's Company waren beschikbaar gesteld. De voorzitter der Kamer, de heer J. ten Doesschate, bracht een toast uit op het jongste lid van het Huis van Oranje Nassau, die door de aanwezigen met een levendig „Lang leve de prinses" werd beantwoord. Onder de aanwezigen bevonden zich: De lord-mayor van Londen, Sir Harry Twyford, de Nederlandsche gezant mr. J. P. Graaf van Limburg Stirum, onze oud-gezant jhr. R. de Marees van Swinderen, de heer Leslie Burgin, de Britsche minister van transport en vice- admiraal M. H. van Duim, voorzitter der niet-inmengingscommissie. Denzelfden dag heeft de Nederlandsche ge zant te Londen in het Prinses Beatrice Zie kenhuis in Earl's Court een door de Neder landsche vlag gedekten gedenksteen onthuld, ter herinnering aan het feit, dat de Neder landsche kolonie te Londen ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana een bed voor Nederlandsche patiënten heeft geschon ken. Plechtigheid aan de Spaansche grens. Te Tarbes hebben gisteravond de Neder landsche officieren, die deel uitmaken van de internationale controlecommissie aan de Spaansche grens, een diner aangeboden ter eere van de geboorte van Prinses Beatrix. Ta felpresident was de Nederlandsche luitenant kolonel Palm. Aanwezig waren om. de prefect von het departement der Hautes Pyrennées, Dissard, de burgemeester van Tarbes, Trelut, de commandant van het escadron der gendar merie, Deyris. kolonel Lunn en alle officieren der controlecommissie. In hei geheel zaten ongeveer vijftig gasten aan liet diner aan. Cijfers geven groote schommelingen te zien. Inkomens laatste zes jaar ook sterk gedaald. In de eerste aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek worden de voornaamste cijfers betref fende de vermogens- en inkomsten-belasting over het belastingjaar 1936-1937 gepubli ceerd,. welke in vergelijking worden gebracht met de overeenkomstige cijfers over enkele vroegere jaren. Over het belastingjaar 1920-1921 werden 159,449 natuurlijke personen aangeslagen voor een g'ezamenlijk vermogen van f 13.589 mil- lioen. Tot 1923-1924 volgde hierop een terug gang met f 1.407 millioen en daarop tot 1929- 1930 wederom een stijging met f 3,483 millioen. Daarop is wederom een vermindering gevolgd van f 4.191 millioen tot 1933-1934. Na een kleine stijging van f 129 millioen tot 1934- 1935 is hierop wederom een daling gevolgd van f 532 millioen tot 1936-1937. Over laatst genoemd jaar werden 174.284 personen aan geslagen voor een gezamenlijk vermogen van f 11.071 millioen. Opgemerkt zij dat geen rekening kon wor den gehouden met de in den loop der jaren gewijzigde waarde van het geld, dat de gege vens alleen betrekking' hebben op de vermo gens van minstens f 16.000 en dat het be drag der vermogens telkens den stand van het vermogen aangeeft bij den aanvang van het belastingjaar. Over 1936-1937 betreffen de gegevens dus den stand dezer vermogens op 1 Mei 1936. Over het jaar 1936-1937 bezat 48 pet. der aangeslagenen voor vermogens beneden f 30.000 tezamen 16 pet. van het totaal ver mogen en droeg 10 pet. bij tot de totaal opbrengst der vermogensbelasting in hoofd som. Daarentegen bezat 0.36 pet. der aan geslagenen voor vermogens van f 1 millioen en hooger 12 pet. der gezamenlijke vermo gens en betaalde 13 pet. in de totaal-op brengst der belasting in hoofdsom. Het aantal millionnairs bedroeg over 1936-1937 625. Het gemiddelde vermogen per aangeslagene blijkt na een daling van f 85.000 over 1920-1921 tot 1' 74.000 over 1924-1925, over de volgende ja ren weer regelmatig te zijn gestegen tot f 81.000 over 1928-1929 en 1929-1930, om daarna weer te dalen tot f 64.000 over 1934- 1935 en 1936-1937 en f 63.000 over 1935-1936. Het gemiddelde over 1936-1937 blijft hier door nog f 21.000 beneden het hoogste cij fer over de voorgaande jaren (1920-1921). doch is f 1000 hooger dan het laagste dezer cijfers (1935-1936). Totaal der inkomens in zes jaar 1.7 milliard gulden gedaald. Over het belastingjaar 1921/1922 werden 1.638.456 natuurlijke personen in de inkom stenbelasting aangeslagen, die een gezamen lijk bikomen hadden van 4.292 millioen. Als gevolg van de in 1920 ingetreden malaise is dit inkomen van 1921/1922 tot 1924/1925 ge daald met 530 millioen en van laatstge noemd jaar tot 1930/1931 tengevolge van ver betering' in den algemeenen economischen toestand wederom gestegen met 606 millioen. Als gevolg van de in 1929 ingetreden economi sche crisis is daarop een vermindering inge treden van 1.701 millioen van 1930/1931 tot 1936/1937 waardoor over laatst genoemd jaar 1.284.566 personen aangeslagen werden voor een gezamenlijk inkomen van 2.666 millioen. Opgemerkt zij, dat bij onderstaande ge gevens geen rekening is gehouden met de in den loop der jaren gewijzigde waarde van het geld, dat buiten beschouwing zijn gebleven de inkomens, die na vermindering met den kin deraftrek lager dan 800 zijn en dat de in- komensbedragen in het algemeen betrekking hebben op de inkomsten genoten in het voor afgaande kalenderjaar. Over 1936/1937 be treffen de gegeven dus de inkomsten over het kalenderjaar 1935. Over het jaar 1936/1937 had 95% der be lastingplichtige aangeslagenen een inkomen beneden 5.000. Deze personen hadden 75% van het totaalinkomen, terwijl zij in verband met het progressieve tarief slechts 41% bij droegen in het totaal der inkomstenbelasting in hoofdsom. Daarentegen was 5% van de belastingplichtigen aangeslagen voor inko mens van f 5.000 en meer. Hun inkomens be droegen 25% van het totaal, terwijl zij 59% in het totaal der belasting bijdroegen. Het gemiddeld inkomen per aangeslagene blijkt van 1921/1922 tot en met 1924/1925 voortdurend te zijn gedaald en wel van 2.619 tot 2.315, waarop na enkele schommelingen een stijging is gevolgd tot 2.340 over 1929/ 1930. Het gemiddeld inkomen is daarop ge daald tot 2.075 over 1936/1937, waardoor het wederom 544 lager is dan het hoogste der cijfers over de voorgaande jaren 1921/1922) en nog 12 lager is dan het laagste dezer cijfers (1935/1936). JAPANSCHE ANTWOORD AAN DE MOGENDHEDEN DOOR DEN KEIZER GOEDGEKEURD. TOKIO, 12 Februari (Reuter-A.N.P.) De Japansche antwoorden op de nota's van En geland, Frankrijk en de Vereenigde Staten zijn in een buitengewone zitting van het Ka binet goedgekeurd, waarna de minister van Buitenlandsche Zaken zich naar het paleis begaï en de bekrachtiging van den keizer verkreeg. Men verwacht, dat de antwoorden omstreeks 18.30 uur overhandigd en later op den avond gepubliceerd zullen worden. CIRCUS HAGENBECK NAAR DUITSCHLAND TERUGGEROEPEN. MONTEVIDEO. 12 Februari (Reuter-A.N.P t 'Let circus Hagenbeek heeft zijn voorstellingen -e Buenos A'res plotselin? moeten onclerbre- Ken, daar het onverwachts bevel heeft gekn gen naar Duitschland terug te keeren. Het woord is aan Shakespeare: Kortheid is de ziel van de geestigheid. De tulp „Prinses Beatrix" is er. Op de Winterflora staat één tulp, welke een oranjeroode verlooping is van een bekende Triumphtulp, Alberio genaamd. Triumph tulpen zijn een nieuw ras van tulpen, dat verkregen is door kruisingen van de kortstelige vroege tulpen en de langstelige Darwintulpen. De stengel van Triumph tulpen is langer dan die van de vroege tulpen en wat korter dan die van de Darwintulpen; zij zijn zeer stevig en de bloem van deze tulpen zijn groot en hebben veel substantie. Een bekende variëteit met uitstekende eigenschappen is, zooals hierboven reeds ge zegd werd, de Alberio. De tulp, die door de practijk reeds door en door beproefd is en die erkend goede eigenschappen heeft, wordt reeds in belangrijke partijen geteeld. In de partij van dit soort bij de N.V. F. Rijnveld en Zonen te Hillegom is een oranjeroode verloo ping met een goudgeel randje gevonden, welke verloopïng reeds op de vakkundige keuring in het Krelagehuis van Maandag j.l. sterk de aandacht trok, omdat deze fraai gekleurde tulp dezelfde uitstekende eigenschappen ais Alberio bezit. De Commissie voor Nomencla tuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur, subcommissie voor tulpen, heeft na rijp beraad besloten den naam Prinses Beatrix aan deze tulp toe te kennen. Hierop is de toe stemming van Z.KH. Prins Bernhard ge vraagd, welke toestemming bereids is ver kregen. Chineesclie vliegers in den aanval. Katholiek missiestation bij Pengpoc zou getroffen zijn. SJANGHAI, 12 Febr. (Reuter). Volgens een Japansch bericht hebben zes Chineesche vliegtuigen elf bommen laten vallen bij Pengpoe. Eenige daarvan zouden 'n Roomsch Katholiek missiestation getroffen hebben, waardoor verscheidene Italiaansche priesters gewond zouden zijn. Duitsche démarche te Tokio. Misnoegen over de houding der Japansche pers. TOKIO. 12 Februari (Havas). De eerse secretaris van de Duitsche ambassade, graaf Mirbach, heeft een bezoek gebracht aan het mïnistei'ie van buitenlandsche zaken, waar hij de door de Japansche pers verbreide ge ruchten over een crisis in Duitschland tegen sprak. Men gelooft, dat hij zijn misnoegen over de houding der Japansche bladen heeft geuit. MODERNE WONINGEN TE HUUR. op mooi punt bij de Hyacin- thenlaan, 7 kamers, w.o. badkamer, 40.per maand. Bevragen op het werk en bij S. VELDKAMP. Van Dort- straat 90, Telefoon 16373. (Adv. Ingez. Med.) vvo\iwatvB\kwxK Ij C ZONDER CHAUFFEUR ALLEEN TUBFMADKT 20 TELEF. 15738 BETROUWBARE WAGENS VANAF. r. Sr P. DAG (Adv. Ingez Med.) HEDEN: 16 PAGINA'S Nabij Borkum i6 een scheepje vergaan. 1 De Nederlandsche vermogens zijn in de laatste zeven jaar met 4,6 milliard gul den gedaald. li De K. N. I. L. M. in verdrukking door de K. L. M. 3 De „Baoulé" zit hoog op het strand van Borkum. 3 Grondwetsherziening in Roemenië aange kondigd. 4 Van officicele Duitsche zijde worden alle geruchten over beroering in het land te gengesproken. 4 Bioscopen 3 De bekroningen van de winterflora. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. 1'.: Het Gerucht en de Duitschers. 1 Mr. Gregorius Freydanck: De onvergete lijke Vondeldagen in Beetserzwaag 3 P. v. d. Hem: De zwevende gulden 3 Berlijnsche correspondentie: Proces Nie- moeller achter gesloten deuren. 4 K. de Jong: Concert der H. O. V. 5 J. H. de Bois: Tentoonstelling Nieuwen - kamp. 5 G. J. Kalt: Haarlem's Geref. Mannenkoor 5 Sport in 't Kort. g C. J. E. Dinaux: Zonderlinge Levens. 7 J. H. de Bois: Litteraire Kantteekeningen 7 *ules Kammeijer: Blijft Fit. 7 Financieel Économisch Weekoverzicht: De ondermijning aller economische theorieën. g De Burgerlijke Staud van Haarlem is op genomen op jjj

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1