BOEKHOUDEN De bekroningen van de Winterflora. Dr. J.G. Hoge J. M. Kroon Kersen bonbons VoikaSe bü H. J. LAMP Alfred Sarot Begrafenisonderneming Rei ber Nan Mercurius- en Praktijkdipl. X'T E RT) A'O 12 FEBRUARI T93g I-I A'A RE EM'S ÜX'GBEXrr N.V. G. C. van Meeuwen en Zonen, Heem- Stede: collectie gekleurde Freesia, zilveren med. Prinses Juliana; gr. gouden meel. Twent- sche Bank; eereprijs. C. G. van Tubergen N.V., Haarlem: groep gemengde bolgewassen, gr. gouden med. afd. Hillegom der Alg. Ver. v. Bloemb. cul.; eereprijs. N. Zandbergen Wz., Rijnsburg: groep tulpen uit versch. klassen, zilv. med. Land- en Tuinbouwbond; verg. zilv. med. J. W. A. Lefeber, Lisse: collectie narcis sen en tulpen, zilv. med. afd. Texel A. V. v. B. C.; kleine gouden med. J. Valkering en Zn. N.V., Limmen: collectie hyacinten in bloe menmanden, accessoires voor auto van N.V. Lisser Automobielbedrijf; verg. zilv. med. A. C. van der Schoot N.V., Hillegom: groep nieuwenarcissen uit verschillende klassen, verg. zilv. med. American Express Cy.; kl. gouden med. Fa. Braam en Zn., Heemstede: collectie hyacinten in bloemenmanden en kistjes, gouden dames-med.; gr. gouden med. Ver De Hyacinth; eereprijs. J. C. Roozen— Haverkamp, Overveen: collectie hyacinten in bloemenmanden, zilv. med. afd. Enkhuizen A. V. v. B. C.; verg. zilv. med. G. H. Hageman en Zonen, Heemstede: groep nieuwe tulpen uit verschillende klassen, kleine gouden med. Wm H. Miiller Co. afd. exp. bloembollen en planten, Rotterdam: groote gouden med. Ludwig Co., Hillegom: groep hippeastrum (-Amaryllis), kl. gouden med. K. v. K. voor Rijnland; eereprijs. Fa. M. Beelen, Lisse: groep Mendeltulpen in kistjes, verg. zilv. med. Centr. Aalsm. Veiling; verg. zilv. med. Frans Roozen Lz., Vogelenzang: groep tulpen in pannen, kl. gouden med. Bloemb.veilingver. „West-Friesland", Bovenkarspel; eereprijs. Fa. L. A. Hoek, 's Gravenhagegroep tulpen in houten potten, .kistjes en bloemenmanden, bronzen med. Fa. J. Pijnacker en Zn., Lisse: groep tulpen in potten, kistjes en bloemen manden, verg. zilv. med. afd, Noordwijk A. V. v. B. C.; kl. gouden medaille. Afd. de Goorn en Berkhout: groep tulpen en crocus in kis ten en potten, zilv. med. Fa. P. en J. W. Man tel, Avenhorn: groep tulpen en crocus in kisten en potten, zilv. med. Jan. Groen, St. Pancras: nieuwe winterharde, vroegbloeiende Primula in variëteiten, bronzen med. J. G. El- dering en Co., Overveen: groep tulpen en hyacinten in kisten en potten, verg. zilv. med. Kon. Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantkunde; kl. gouden med. G. C. van Meeuwen en Zonen N.V. te Heemstede: groep gemengde bijgoed- bolgewassen, verg. zilv. med, gemeentebestuur van Heemstede: kl. gouden med. Fa. Goemans Visser te Hillegom: groep nieuwe tulpen in kisten en potten, verg. zilv. med. L. Schoorl, Lisse: groep Mende.1- en Darwintulpen, gr. zilv. med. Coöp. Veilingsver. v. Bloembollen kweekers H.B.G., Lisse, verg. zj.lv. med. W. J. Eldering en Zn.: Overveen: groep narcissen, vroege tulpen, crocus, Scilla en zaailing hya cinten, zilv. med. Coöp. Boerenleenbank, Uit geest; verg. zilv. med. Fa. G. Lubbe en Zoon, Oegstgeest: groep narcissen uit verschillende klassen, zilv. med. Z. K. H. Prins Bernhard; gr. gouden med. Ver. „De Narcis"; eereprijs. Gebr. A. en P. Nijssen ,N.V., Santpoort: groep triumphtulpen in nieuwe variëteiten en nar cissen, zilv. med. H. M. de Koningin; gr. gou den med. Ver. „De Tulp": eereprijs. F. Rijnveld en Zonen N.V., Hillegom: Groep narcissen uit verschillende klassen en kisten en verschillende tulpen en kistjes en potten, kl. gouden med. S. de Vries en E. Kooi, Leeuwarden; eereprijs. J. F. van den Berg, Anna Paulowna: Groep Triumphtulpen in nieuwe variëteiten, kl. gouden med. Koeh huis „IJsvries", IJmuiden; eereprijs. Firma L. Onderwater en Zn., Lisse: Collectie hyacin ten in kisten en potten, verg. zilv. med. Lis- sesche kistenfabriek; kl. gouden med. H. Ho- man en Co., N.V., Oegstgeest: Groep narcis sen uit verschillende klasse in kisten, verg. zilv. med. Lissesche kistenfabriek; kl. gouden med. W. S. Warmenhoven, Hillegom: Collec tie Hippeastrum (Amaryllis) in variëteiten zilveren medaille Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland; eereprijs. L. Nun- nink, Heemstede: Freesia in potten; zilv. med. Jac. Uittenbogaard, Oegstgeest: Triumph tulpen, Mendeltulpen en vroege tulpen in kis ten, verg. zilv. med. Lissesche kistenfabriek; kl, gouden med. Jac. Tol, St. Pancras: tulpen in kisten, crocus in pannen, bronzen med. N.V. Vereenigde Bloembollenculturen, Noordwijk: Collectie afgesneden narcissen in vazen, cro cus in pannen, tulpen in manden, zilv. med. D. W. Lefeber en Co., N.V., Lisse: collectie nieuwe narcissen in kistjes, eenige tulipa eii Dar wintulpen, kl. gouden med. Ned. Gladiolus Vereenigïng; eereprijs. Eug. van der Schoot, Hillegom: collectie tulpen, hyacinten en nar cissen in kisten enz., in decoratieve opstel ling, zilv. med. Inzendingen op prijsvragen. A. Afdeeling Hyacinten: De beste inzen dingen van 15 soorten, 6 bollen van eerste grootte per kist of pan, in te zenden in i Bedrijfsluchtbesclierming bij dê Stoomvaartmaatschappij 5,Nederland". In geval van luchtaanvallen zullen havens stellig het eerst voor bombardement uitge kozen objecten zijn, en daarom heeft de directie der Stoomvaart Maatschappij Ne derland te Amsterdam reeds twee jaar gele den overwogen, welke maatregelen genomen kunnen worden om te voorkomen, dat wan neer onverhoopt de Amsterdamsche haven eens het doelwit van een vijandelijken lucht aanval zou zijn, de velen, die op haar etablis sementen, op de schepen, langs de kaden en in de loodsen hun werk vinden, daar hulpe loos aan zouden zijn blootgesteld. Besloten werd, een eigen bedri.jfs-luchtbe- scherming'sdienst in te stellen en de chef van de etablissementen, de heer J. W. de Roever, werd aangewezen als leider van dezen dienst. De heer De Roever heeft de zaak ernstig be studeerd en alvorens zijn organisatie te vor men heeft hij zich nauwkeurig op de hoogte gesteld van den stand der luchtbescherming hi het buitenland en heeft hij een cursus ge volgd aan de Militaire Gasschool in Utrecht. Thans is echter de geheele organisatie ge reed, het personeel geoefend en het mate riaal kant en klaar en ter plaatse, waar men het noodig zou kunnen hebben. Van de 800 man personeel hebben 160 een leidende func tie bij de luchtbescherming. Voor schuilgelegenheid is uitstekend ge zorgd. Uit den aard der zaak kon deze hier perfect in orde worden gemaakt, omdat over een groote kelderruimte wordt beschikt. In totaal bieden zij plaats aan 1850 menschen en velen ervan hebben het voordeel, aan elkaar te grenzen. Allereerst weet ieder, die op of bij de em placementen vertoeft, in welken schuilkelder hij een plaats kan vinden. Het personeel, dat werkzaam is in bepaalde loodsen, dat behoort tot de bemanning van een gemeerd schip, enz. weet van te voren, in welken schuilkel der het een plaats kan vinden. Ook voor toevallig op de terreinen aanwe zige personen is een openbare vluchtkelder aangewezen, welke plaats biedt aan 650 per sonen. vollen bloei: le prijs: groote gouden medail le: fa. Braam en Zoon, Heemstede; 2e prijs: verg. zilveren med.: fa. L, Onderwater en Zoon Lisse. De beste inzendingen van 10 soorten, 15 bollen van 14/15 c.B. per kist of pan, in te zenden in vollen bloei: le prijs: kleine gouden medaille: M. Beelen, te Lisse. De beste inzendingen van 20 hyacinten op glazen, niet meer dan drie hyacinten mogen van dezelfde variëteit zijn: le prijs: kl. gou den med.: fa. Braam en Zoon, Heemstede;. 2e prijs: verg. zilv. med.: J. Enthoven, Hille gom; 3e prijs: zilv. med.; W, A. Philippo Jr., Heemstede. B. Tulpen: De beste inzendingen van 10 soorten Mendeltulpen, 12 bollen per kist of pan: le prijs: gr. gouden med.: Fr. Roozen Lz., Vogelenzang; 2e prijs: kl. gouden med.; M. Beelen, Lisse; 3e prijs: verg. zilv. med.: fa. J. G. Eldering en Co., Overveen. De beste inzendingen van 10 soorten Triumphtulpen, 12 bollen per kist of pan: le prijs: Gebrs. A. en P. Nijssen, Santpoort: gr. gouden med.; 2e prijs: verg. zilv. med.: J. F. van den Berg, Anna-Paulowna. Narcissen: De beste inzendingen van 15 soor ten op kisten of pannen, onverschillig van welke klasse(n): le prijs: kl. gouden med.: N.V. A.C. van der Schoot, Hillegom. Een certificaat voor gouden medaille der Alg. Ver. voor Bloem, cultuur ontvingen: Tulp Utopia, fa. D. W. Lefeber Sc Co., Lisse; Narcis Eldorado, fa. D. W. Lefeber Sc Co., Lisse; Narcis Scarlet elegans, fa. D. W. Lefeber Co., Lisse; Narcis Fortune, fa. D. W. Lefe ber Sc Co., Lisse; Crocus Early Perfection, Jac. Tol, St. Pancras; Hyacint Dr. Stresemann, fa. Braam Zoon, Heemstede; uit Venezuela in gevoerde Hippeastrum (Amaryllis), fa W. S. Warmenhoven, Hillegom; Freesia (wit) No. Ill, N.V. G. C. van Meeuwen Sc Zn., Heem stede; Scilla Tubergiana, N.V. C, G. van Tu bergen N.V. Haarlem; Triumphtulp Golden Wonder, N.V. Gebrs. A. en P. Nijssen, Sant poort; Narcis Unsurpassable, fa. G. Lubbe Zoon, Oegstgeest. De ontploffiiig op de „Petrakis Nomikos". De zaak voor den Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart is heden be gonnen met het onderzoek in openbare zit ting naar de omstandigheden, die op 31 Oc tober 1936 hebben geleid tot de ramp aan boord van het Grieksche tankschip „Petrakis Nomikos", op dat oogenblik gelegen aan de Werf Wilton-Feijenoord te Schiedam, tenge volge waarvan veertien personen om het leven zijn gekomen, terwijl ongeveer twintig perso nen werden gewond. De justitie stelde naar de oorzaak van de ramp een onderzoek in, dat geruimen tijd in beslag nam en eerst kortgeleden gesloten werd, waardoor de zaak pas thans voor den Raad voor de Scheepvaart kon kome'h. Er bestond veel belangstelling voor deze zaak, waarvoor de Raad niet minder dan tien getuigen had opgeroepen. De voorzitter, prof. mr. B. M. Taverne, opende de zitting met het uitbrengen van een omvangrijk verslag. Uit alles is gebleken, dat het schip bij aan komst niet gas vrij was en dat practisch niets gedaan is om het gasvrij te maken. Op 26 Oc tober toen het schip dus reeds vijf dagen aan de werf lag, kreeg een dokwerkersbaas de op dracht om nog eens met den kapitein over die gasvrijheid te spreken. Er moest toch een dokcertificaat komen. Maar het schip zelf had geen stoom meer. Er is toen een sleepboot jekomen, die 37 uren op de ruimten, die daar voor in aanmerking kwamen, heeft gestoomd, met het resultaat, dat, na een hernieuwd onder zoek door employé's van het laboratorium dr. Verwey. op 29 October een certificaat werd verkregen, dat het schip „practically gasfree" was. Een vuurcertificaat kon echter niet wor den uitgereikt. Op 4 November zou het geheim der eerste ontploffingen worden geopenbaard. Toen bleek n.l., dat zich in bakboordzijbunker een rijk gasmengsel van explosieven aard bevond en olie met eigenschappen van de gevaarlijke crude oil, de olie dus van de lading. De allesbeheerschende vraag werd dus ten slotte: hoe kwam deze gevaarlijke olie van de lading in den bunker, waaraan zich deze vraag paarde: hadden autoriteiten of andere personen kunnen of moeten vermoeden, dat bedoelde bij het onderzoek niet onderzochte ruimten bunkers en zomertanks de ge vaarlijke crude oil bevatten?Zou de ramp achterwege zijn'gebleven, indien de bunkers stookolie hadden bevat? Over de laatste punten zal mede het onder zoek loopen. Met zekerheid heeft geen der deskundigen kunnen vaststellen hoe de crude oil in de bunkers is gekomen. De raad ziet geen heil in een hernieuwd onderzoek naar dit feit. In elk geval zal de raad op de talrijke vragen, welke zich hier voordoen, een antwoord trachten te vinden ten einde daarmede iets er toe te kunnen bijdragen om een ramp als deze voor de toe komst zoo mogelijk afdoende te verhinderen. Getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord jhr. ir. R. J. Boddaert, directeur van het laborato rium dr. Verwey te Rotterdam, dat op ver zoek van de werf een hernieuwd onderzoek naar de gasvrijheid voor de „Petrakis Nomi kos" instelde en op 2-9 October het certificaat „practically gasfree" afgaf, echter zonder vaarcertificaat, omdat er in verschillende ruimten nog crude oil aanwezig bleek te zijn. Getuige verklaarde, crude oil veel gevaar lijker te achten dan benzine. Al zijn tanks, waarin zich deze olie heeft bevonden „prac tically gasfree" geweest, dan kan zich daar in niettemin opnieuw gas vormen. Getuige had geen'macht, om de gesloten ruimten te onderzoeken en heeft daarvan slechts de certificaten gezien. Hierna werden de twee loodsen, die het schip hadden binnengebracht gehoord. De rijkszeeloods had het schip zonder roode vlag binnengeloodst op verklaring van den kapitein, dat het schip gasvrij was en de tweede loods heeft genoegen genomen met de verklaring van den kapitein omdat het schip geen roode vlag voerde. Nadat nog enkele getuigen waren gehoord, werd de heer C. J. A. van Daalen, chef van de repar a ti e -afdeel in g van Wilton-Feijenoord, die tijdens de tweede ontploffing aan boord was, naar voren geroepen. Indien van tevoren had vastgestaan dat het schip niet gasvrij was, had het aan de boeien ligplaats moeten nemen. Toen het schip echter eenmaal aan de werf lag en niet gasvrij bleek te zijn, achtte getuige het onmiddelijk gasvrij te prefereeren boven het verhalen van het schip. Met eigen stoom zijn toen de tanks en leidingen van de „Petrakis Nomikos" onder stoom gezet. Dit heeft eenige dagen geduurd. Acht dagen later bleek zich opnieuw gas te hebben ont wikkeld. Het schip had toen zelf geen stoom meer, zoodat een sleepboot langszij kwam, die 37 uur lang de leiding onder stoom heeft ge- zet. Als laatste getuige werd de brander- en ijzerwerker J. Onderdelinden gehoord, die het werk met den snijbrander heeft verricht. Voor het verwijderen van den luchtkoker moest boven de stookplaat een uitstekende bout worden weggebrand. Terwijl hij hiermee bezig was vond de eerste ontploffing plaats. Getuige verloor even het bewustzijn. Toen hij weer bijkwam zag hij, dat de bunkerruimte was opengespleten en in lichter laaie stond. De eenige uitweg die hem overbleef om zich in veiligheid te stellen, was tusschen de ketels door. Hij kwam toen in de machinekamer en zag" daar kans naar boven te klimmen. Hij had ernstige brandwonden opgeloopen en was nog zeven maanden ziek geweest. Gelaat en handen toonen nog sporen van de verwondingen. Getuige verklaarde met stelligheid, dat hij bij het branden van den koker het schot van den bunker niet geraakt heeft. Tusschen dit schot en den koker was een afstand van bijna een halven meter. De inspecteur-generaal van de Scheepvaart, de heer P. S. van 't Haeff, constateerde, dat deze ramp groote'beroering in het land heeft gewekt. Ei- zijn thans negen getuigen ge hoord en van den rechter-commissaris te Rot terdam heeft men de beschikking gekregen over een zoo omvangrijk dossier, dat spr. gaarne gelegenheid wilde hebben zijn mate riaal te ordenen om in een volgende zitting zijn betoog te houden tot het nemen van een conclusie. Aldus werd besloten. De zitting werd ver daagd. Geen Mauritius en geen 8000.—. De Nijkerksche postzegelgeschiedenis is thans misschien wel van alle geheimzinnigheid ontdaan en teruggebracht tot een sprookje, dat evenwel niet echt is gebeurdals alle sprookjes. De Nijkerksche slager heeft zijn vrienden bij den neus willen nemen, liet zich in wat vage termen uit over een Mauritius- zegel en een bedrag van 8000 gulden, waarna de praat in Nijkerk de rest heeft gedaan, zoo dat nu de stand van zaken, voorzoover te be- oordeelen valt aldus is: er is geen Mauritius- zegel van f 50.000 in Nijkerk ontdekt en de slager, die gepocht heeft f 8000 te hebben ont vangen, heeft geen cent gekregen. CHRISTELIJK HISTORISCHE VROUWEN GROEP. Vrijdagavond j.l. hield de Christ. Hist. Vrou wengroep afd. Haarlem een ledenvergadering- in één der zalen van het Ned. Herv. Wijkge- bouw, Ged. Oude Gracht. De presidente Mevr. H. H. E. Sterringa-van Raven opende de ver gadering met gebed. Ze heette de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den spre ker Dr. G. Sterringa. Na het voorlezen der notulen volgden de jaarverslagen van de secretaresse en de pen- ningmeesteresse. De presidente wees op den vooruitgang van de vereeniging en stelde voor een 7de be stuurslid te verkiezen. Mevr. G. van der Wall- Ferwerda werd daarop als bestuurslid gekozen. Mevr. M. Engelgeer-Stam en Mej. H. M. E. Bijkerk werden als afgevaardigden benoemd naar de vergadering van het Centraal Bestuur. Na het huishoudelijk gedeelte gaf de presi dente het woord aan Dr. G. Sterringa, die het voor ontwerp „Wet, houdende beperkende be palingen inzake arbeid van de gehuwde vrouw" voor de dames inleidde. Na het „voor" en „te gen" duidelijk uiteengezet te hebben, ont wikkelde zich een levendige discussie, waaraan vele dames deelnamen. De Presidente bedank te den spreker voor zijn leerzame rede en verzocht hem voor te gaan in dankgebed, waarna zij de vergadering sloot. JANUARINUMMER HISTORIA. Het Januari-nummer van het maandblad „Historia" is voornamelijk gewijd aan de blijde gebeurtenis in de Koninklijke Familie. De uitgave is zooals altijd keurig verzorgd en de verschillende artikelen zijn fraai geïl lustreerd. De heer H. Oh. G. J. van der Mandere schreef een interessant artikel „Prinsen en Prinsessen uit het Huis van Oranje te 's Gra venhage geboren", terwijl Joh. Ruys een be schouwing wijdt aan de Blijde dagen te Brus sel in Februari 1817. „Hoe blijde gebeurtenissen vroeger werden aangekondigd en bekendgemaakt" is de titel van een artikel van' den heer H. Hallema. Het nummer wordt verder gecompleteerd door bij dragen van de heeren K. Hegmann en S. M. van Haersma Buma en door de gebruikelijke rubrieken. DE NUMMERING DER LOTEN VAN DE STAATSLOTERIJ. Naar wij vernemen zal met ingang van de eerstvolgende (477ste) Staatsloterij, waarin de eerste trekking op Maandag 21 Maart zal ge schieden, een opschuiving in de nummering- der loten worden aangebracht met dien ver stande, dat zij zal beginnen met 1001 en ein digen met 22000. De nummers 1 tót en met 1000 komen der halve te vervallen en die van 21001 tot en met 22000 komen ervoor in de plaats. Naar ons ter oore kwam, strekt deze wijzi ging, welke uiteraard geen enkele verandering- in de winstkansen brengt, uitsluitend om te gemoet te komen aan bezwaren, welke bh' een deel van het publiek geregeld aanwezig ble ken tegen het koopen van loten met een laag nummer. V e r 1 o.o f d: RIE VOGEL ■en JOOP BOOMS Hof v. Egmond 40 Ged. Schalkburgergracht 19 Ida G. H. Luyfjes- van der Sleen Arts voor Rheumatische Ziekten EMMASTRAAT 3 Voorloopig Donderdags GEEN particulier spreekuur. TOT DONDERDAG AFWEZIG Huidarts PRAKTIJK HERVAT. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader MARTINUS NICOLAAS BEETS, Oud-Notaris, Weduwnaar van KAREN MAGDALENA DUDOK VAN HEEL in den ouderdom van 86 jaar Medan E. A. BOOL—BEETS Mr. H. J. BOOL Hilversum A. BINNERTSBEETS Mr. S. G. BINNERTS Haarlem Mr. A. BEETS en de Kleinkinderen. HAARLEM, 10 Februari 1938. Wilsonsplein 15. GEEN BEZOEK. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 14 Februari om 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. (Ingang Kleverlaan.) Eenige en Algemeene Kennisgeving. Heden overleed ten huize harer zuster, tot onze die pe droefheid, onze gelief de Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw Adriana Johanna Elisabeth van Rijn in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam. A. M. VAN RIJN Haarlem, 10 Febr. 1938 Parklaan 28 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 14 Febr. om 1.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Haarlem, ingang Kle verlaan. Hedenmorgen te half ze ven ontsliep, in zijn Heer en Heiland, na een kort stondig, smartelijk lijden, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Siebe van der Ley, oud-zendeling-arts, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in den ouderdom van bij na 71 jaar. Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. Uit aller naam. M. A. J. VAN DER LEY- MARX Bentveld, 11 Febr. 1938 Duinwindelaan 5 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Dins dag 15 Febr. a.s., tegen 1 uur, op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede. Hedenoverleed tot onze diepe droefheid onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader J. C. Caderius van Veen weduwnaar van M. C. J. Caderius van Veen-Gieben in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam: J. C. CADERIUS VAN VEEN Jr. Haarlem, 11 Febr. 1938 Tetterodestraat 76. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 14 Febr. a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Be graafplaats (ingang Kle verlaan).. Vertrek van de Joh. de Deo 11.15 uur. Heden overleed onver wacht onze lieve Vrouw. Moeder, Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Helena Maria Smit geb. van Tongeren, in den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam: C. SMIT Haarlem, 11 Febr. 1938 Kerkstraat 3 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 14 Febr. a.s. te 12.45 uur op de Nieuwe Alge meene Begraafplaats te Haarlem aan den Vergier- deweg. Heden overleed, na een langdurig, geduldig lijden in den ouderdom van bij na 61 jaar, onze zorgzame Man en Vader Adriaan Legrand eerder Weduwnaar van Naantje Boon. Haarlem, 12 Febr. 1938 Rijksstraatweg 74 D. C. W. LEGRAND— KLEIST M. V. LEGRAND De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 15 Febr. a.s. te 11.30 uur op de Al gemeene Begraaplaats te Haarlem ingang Klever laan. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader Justus de Visser oud-Notaris, in den ouderdom van 73 jaar. Bloemendaal: C. W. DE VISSER— MERENS Arnhem: Mr. E. DE VISSER E. M. D. DE VISSER- WOUTERS en kinderen Aalsmeer: M. C. DE VISSER 's-Gravenhage Mr. C. W. DE VISSER Rotterdam: Mr. J. DE VISSER A. DE VISSER- WOUTERS Bloemendaal, 11 Febr. '38 „Boschhoek". Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Verzoeke geen bloemen. Op uitdrukkelijken wensch van den overledene zal de begrafenis in stilte plaats hebben. Eenige kennisgeving- Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Justus de Visser in den ouderdom van 73 jaar. Bloemendaal: C. W. DE VISSER M. W. C. DE VISSER— ROELOFS 's-Gravenhage: L. J. DE VISSER- DU PEYROU VAN BREUGEL Hilversum: P. L. DE VISSER Berlijn: A. DE VISSER Nichten en Neven Bloemendaal 11 Febr. 1938 Heden overleed tot on ze groote droefheid onze lieve Vrouw, Moeder, Dochter, Schoondochter, Schoonzuster en Tante Helena Catharina van Bosveld Heinsius geb. Droogleever A. L. VAN BOSVELD HEINSIUS D. J. VAN BOSVELD HEINSIUS J. J. DROOGLEEVER E. DROOGLEEVER— TUKKER C. M. I. VAN BOSVELD HEINSIUS—AVIS Brooklyn-New York: A. M. L. H. HOLST GRUBBE—VAN BOSVELD HEINSIUS B. HOLST GRUBBE en kinderen Haarlem: P. C. VAN BOSVELD HEINSIUS I. W. VAN BOSVELD HEINSIUS—KÜHN Haarlem, 11 Febr. 1938 Koninginneweg 5 De crematie zal plaats hebben op Woensdag 16 Februari a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 14.14 uur. Voor Uw hartelijke deelneming bij het overlijden van onzen lieven Vader, Behuwd-, Pleeg en Grootvader JOHANNES ADRIANUS VAN 'T RIET betuigen wij U onzen liartelij- ken dank. Uit aller naam: A. J. VAN 'T RIET Bloemendaal, Februari 1938 De Genestetweg- 32 Net Dienstmeisje gevraagd, niet jonger dan 22 j„ voor d. en n. Aanm. Mevrouw Immink Bloemend.weg 126 Bloe mendaal. DAGMEISJE voor direct gevraagd. 9—5 uur. Aanm. Zonnebloemlaan 36, Aer- denhout. Flink Dagmeisje gevr., dipl. Huish.school str. t. aanbev. Loon 26 p. mnd. Liefst uit Hrl.N. Aanm. Maand, tus schen 7-8 uur Zaanenlaan 44. Een heerlijke kers, een verrukkelijke likeurvulling en de fijnste chocolade: ziedaar onze Kersenbon bon. 35 ct. per ons, en in mooie dooz.en van 75 ct. Alléén bij LAMP BARTELJORISSTRAAT 18 DE ECHTE BLAUW DELFTSCHE CEBOORTEBORDEN PRINSES BEATRIX v.d. PORCELEYNE FLES, DELFT BORDJE 18 c.M6.75 BORD 25 c.M12.75 SCHOTEL 29 c.M36.50 worden slechts ged. be perkte periode vervaardigd Alléénverkoop van de Porceleyne Fles - Delft BARTELJORISSTRAAT SPRAAKLESSEN DECLAMATIE JOH. C. FREVEL SPRAAKLEERAAR Spaarnelaan 11 telefoon 17777 professeur de franpais (diplome de Paris) GASTHUISSINGEL 26 R. Uitv. W. v. Amstel. ADR. LOOSJESSTRAAT 19 Tel. te ber. onder 11907 b. g. geh. nr. 10427 Als lid onzer vereeniging zijn de prijzen resp. Autowerk 90—, Koetswerk 100.—. Geen jaarl. contributie, geen extra adm.kosten der werk zaamheden. De uitvoering is correct en coulant, dus vertrouwd. DUITS - ENGELS Conv. en Berlitz Meth. in zeer korten tijd correct spr., lezen en schr. Privaatles /"4.50 p.m. Twee pers. ƒ3. Mej.N.GROOTENBOER RIVIERVISCHMARKT 11 I'd. -F7- 5° Gratis boeken, B. Elling-Beeldman SPARENBERGSTR. 37, H.-N. TELEF. 23137 D'you speak English? Moderne methode, zonder gram matica, om Engelsch te leeren spreken en verstaan. Clubles 2.50 per maand. Br. no. 8532 bur. van dit blad Schriftverbeterings-lnstituut Opgericht .18»». Benig en spoel aal-adres in hot veranderen van slechte en on regelmatige handschriften. At testen ter inzage. Privé en club lessen. Tnlichiingc en nnmncldcn dagelijks: KI. Houtweg 8 Tel. 17635 Grondig opleid., privaatles f 6, 2 pers. 4, 3 pers. f 3.30 p. m. DAG- EN AVONDLESSEN. N. J. TH. SCHMIDT Leer. M.O. Boekli., Accountant Wilhelminalaan 4 Hrl. tel, 14506

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3