De Dickensmarkt in Haarlem. H.D.'Vertellini WOENSDAG 16 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Geheel in Dickensstijl gehouden bazar. Initiatief dat overal veel succes had. Het is de vlag die de lading dekt, gaat niet altijd op maar het past wèl uitstekend bij de Dickens-Markt die hedenavond door mevrouw baronesse de Vos van Steenwijk in de bovenzaal van de firma Gerzon,, wordt geopend. De bekende en thans meer dan een halve eeuw na zijn dood nog steeds populaire Engelsche schrijver Charles Dickens toch is bij uitstek de bestrijder geweest van sociale misstanden. Het leed der eenzamen en alleen staanden is door hem op treffende wijze ge- teekend en dat door zijn actie de openbare meening in Engeland wakker werd geschud kan men als de succesvolle bekroning be schouwen van zijn levenswerk. Gij zult misschien opmerken maar wat voor assocoatie bestaat er nu eigenlijk tus- schen Dickens en de „Dickensmarkt"? Welnu, dit verband is doodeenvoudig, de Dickensmarkt wordt georganiseerd voor en door een vereeniging die zich evenals de Engelsche schrijver het lot van alleenstaande personen die zich niet kunnen handhaven aantrekt en hen op velerlei manieren steunt. „De Nederlandsche Centrale voor praeti- sche werkverruiming en hulpverleening" heeft verschillende tehuizen waar personen van eiken stand of gezindte verzorgd worden en waar zij voor hen passenden arbeid vin den. Om die inrichtingen en in het bijzonder het kinderhuis „Dennenoord" te Groesbeek dat niet meer aan die eischen die men aan een dergelijke inrichting moet stellen voldoet, te steunen, worden nu op verschillende plaat sen van ons land Dickensmarkten georgani seerd. Te Rotterdam maar in het bijzonder in Den Haag was het succes bijzonder groot en wij hoopen dat Haarlem de „bazaritus", die al weer zoo'n beetje uitgewoed is, ten spijt, niet zal achter blijven om ook hier deze origi- neele bazar te doen slagen. „Alles Dickens wat de klok slaat". c En nu de Dickensmarkt zelf. Hier heeft men volkomen de illusie van Dickens in vele opzichten toch ook zoo gezellige en gemoedelijke tijd we ten te bezorgen. Het is werkelijk alles Dickens wat de klok slaat. De verkoopster, de stands, de „bar", de theetent, ja tot de verlichting toe alles is in dezelfde oud-Engelsche stijl gehouden en men heeft daardoor een geheel weten te ver krijgen dat de ontwerper Ds. J. A. Visscher uit Groesbeek alle eer aandoet. Daar hebt gij o.a. een theetent met prijs lijsten die alle op bijzonder aardige wijze voor zien zijn van prentjes en illustraties uit Dickens' boeken en verhalen. En mocht men zoo onbescheiden zijn om op een bazar ook de prijzen op deze lijst te bekijken dan zult ge tot Uw niet geringe verrassing bemerken dat deze ditmaal op een bijzonder laag niveau staan wat overigens scherp contrasteert met de te schenken thee. En zooals het met de thee gaat, zoo gaat het met alles, nergens zijn de prijzen exorbi tant hoog en de waren zijn overal van uit stekende kwaliteit of zooals een der dames die ons rondleidde het uitdrukte „wij verkoo- pen hier geen prullen". Nadat de thee U versterkt en verkwikt heeft belandt ge dan bij de „Old Curiosity shop" waar ge allerlei nuttige en ook niet-nuttige maar tóch aardige voorwerpen kunt koopen. Ook zij die graag eens willen weten wat de toekomst voor hen verborgen houdt zullen hier een tikje van dezen mysterieuzen sluier kun nen oplichten door bij een waarzegster te rade te gaan die, wanneer onze inlichtingen juist zijn, zelfs zonder koffiedik of spinnende kat ten werkt. Verder is er nog een handwerkstand met den veelzeggenden titel „Needie woman", een boeken-, een comestibles-, een fruit-, een bloemen- en een poppenstand en het ziet er allemaal even aardig en verzorgd uit. Ook een wafelkraam is aanwezig, nu ik het neerschrijf sta ik in dubio of dat wel heelemaal „Engelsch" is, maar gezellig is het er in ieder geval. Verder ontbreken ook de gewone bazar- attracties zooals een kegel-, een rijspel en een rad van avontuur niet terwijl in het bijzonder de heeren wel veel aandacht zullen besteden aan een ringspel waarbij men ringen om pop pen moet gooien waaronder flesschen met geestverrijkenden inhoud verborgen zijn. En als klap op de vuurpijl is er nog de Dickensbar waar men van alles kan krijgen behalve sterk-alcoholische dranken maar hier staat tegenover dat de kandeel, ook al zoo'n echt Engelsche drank, in overvloed aanwezig zal zijn. Ter geruststelling zij vermeld dat ook zgn. zwak-alcoholische dranken hier worden verkocht. Rest mij nog de aandacht te vestigen op een stand waar kunstvoorwerpen uitgestald zijn die vervaardigd werden door de verpleeg den van de diverse inrichtingen, terwijl ook de verloting van het poppenhuis en de gouden koets niet aan uw aandacht mag ontsnappen. Donderdag en Zaterdagavond worden drie voorstellingen gegeven door den bekenden goochelaar professor Doventrini, terwijl Zater dagmiddag het Marionettentheater uit Groes beek eveneens drie voorstellingen geeft. Zooals wij hierboven reeds meldden wordt de bazar hedenavond dus niet door den bur gemeester maar door diens echtgenoote ge opend. Voor het publiek is de Dickensmarkt Donderdag, Vrijdag en Zaterdag opengesteld en wel des middag van 2.30 tot 5.30 en des avonds van 8 tot 10.30 uur. Tenslotte zij nog vermeld dat de jeugdige danseres Liesje Hoomans hedenavond een tweetal dansen zal uitvoeren één in Dickens- en één in meer modernen stijl. KLEUTERSCHOOL „REHOBOTH". Op 21 Februari a.s. houdt de Vereeniging voor Voorber. Lager Onderwijs op Geref. Grondslag „Relioboth" een propaganda avond in de Kloppersingelkerk. Behalve dat onze kleuters hun zang zullen laten hooren, is de medewerking verkregen van: Ds. C. Veenhof, Ds. D. I-lenstra het Overveensch dameskoor, directeur Cor Igesz (begeleiding Bets Nederkoorn) en den heer H. J. Dirksen uit Heemstede. Invloed van de crisis. Onderzoek naar den voedingstoestand van schoolkinderen te Haarlem. Evenals in 1935 is in 1937 door den Genees kundigen dienst te Haarlem een onderzoek in gesteld naar den voedingstoestand der school kinderen. Het onderzoek heeft niet op zoo'n uitgebrei de schaal plaats gehad als in 1935. Ongeveer een derde van het aantal kinderen, dat toen gemeten en gewogen werd, werd in het onder zoek van 1937 betrokken. Onderzocht werden de scholen uit bepaalde kwartieren, zoowel openbare als bijzondere, waardoor over een bepaalde wijk een algemeene indruk omtrent den voedingstoestand der kinderen kon wor den verkregen. Het onderzoek had plaats in Haarlem-Noord, het Oosterkwartier en het Leidsche kwartier. Om de resultaten van het onderzoek van nu en van 2 jaar geleden te kunnen vergelijken zijn de uitkomsten van dezelfde scholen be werkt. In 1935 was door Maatschappelijk Hulpbe toon genoteerd welke kinderen uit door deze instelling gesteunde gezinnen kwamen. Ditmaal is daarvan afgezien, aangezien deze kinderen lang niet den slechtsten indruk maakten. Evenmin is zoo wordt in het rapport ge schreven een onderscheid gemaakt tusschen kinderen van werkloozen en kinderen uit wer kende gezinnen. Het is n.l. heel moeilijk om op de scholen daarover betrouwbare inlich tingen te verkrijgen. Bovendien is de werkloosheid zoo algemeen, dat dit verzuim wel niet van groot belang zal zijn. Ook zal de werkloosheid in een bepaald gezin pas dan op den voedingstoestand van in vloed kunnen zijn. als deze langeren tijd duurt. De duur van de werkloosheid is dus van meer belang, dan het feit, dat er op een be paald oogenblik werkloosheid heerscht in een gezin. In totaal zijn onderzocht 3369 kinderen: 1697 jongens en 1672 meisjes. Het aantal onder zochte kinderen van dezelfde scholen bedroeg in 1935: 3408 en wel 1760 jongens en 1648 meisjes. Opvallend is, dat op alle scholen het per centage kinderen, dat aan de schoolvoeding deelneemt, gestegen is; het meest in het Noor derkwartier, waarschijnlijk het gevolg van de grootere decentralisatie van de schoolvoeding. Over het algemeen is er zoo wordt uit de verkregen resultaten geconcludeerd, weinig verandering in den voedingstoestand van de schoolkinderen, in 1937 tegenover die van 1935. Alleen wat de jongere meisjes betreft is er een kleine verandering in ongunstigen zin, die in het oog moet worden gehouden. De Amsterdamsche publicaties van het on derzoek van 1935 en 1936 geven uitkomsten, die overeen komen met de Haarlemsche. De voedingstoestand van de schoolkinderen blijkt volgens die rapporten in 1936 nagenoeg gelijk te zijn aan die in 1935. Kleine verschillen in ongunstigen zin zijn gevonden bij de meisjes van V/2 jaar en bij beide geslachten op den leeftijd van 9Yo jaar. De verschillen worden hier zeer klein genoemd. De in Haarlem gevonden verschillen zijn zelfs nog iets kleiner, terwijl het aantal on derzochte kinderen ook kleiner is. Het is niet noodig de waarde van die ver schillen te overschatten, maar wel moet er aandacht aan geschonken worden. Of de over eenkomst met de in Amsterdam gevonden ver schillen van betee-kenis is, is moeilijk te zeg gen. Eventueele latere onderzoekingen kunnen daarin meer licht brengen. Er worden in het rapport uitgebreide sta tistieken gegeven over. het resultaat van de metingen en wegingen. De conclusie, die daar uit getrokken wordt is, dat de voedingstoestand over het algemeen in die 2 jaar niet veel ver anderd kan zijn. 10 - 8 - 6 ct. GEEN PUNT AFSNIJDEN TREKKEN ZEER LICHT EN. .MEN VOORKOMT BREUK (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 15 Februari 1938: Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: 1. M. Kramer, handelaar in groenten en fruit, wonende te Beverwijk, van Hogendorp- straat 6. Curator Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. 2. F. Mackenzie, chemicus, vroeger wonen de teHaarlem, Dreef 6 thans te 's Gravenh'age Fahrenheitstraat 409. Curatrice Mej. Mr. C. PI. Deknatel te Haar lem. 3. D. J. Rietveld, voorheen grossier in auto mobielen en rijwielonderdeelen, wonende te Heemstede, Clivialaan 25 Curatrice Mevr. Mr. C. L. VisSanders te Haarlem. 4. C. H. A. van Leeuwen, taxiverhuurder wonende te Vo°'e1enzang, I.e'dschevaart 170. Curator Mr. B. M. C. M. Vrijdag te Haarlem 5. W. J. Pekelharing, groentenhandelaar, wo nende te Beverwijk, Romerkerkweg 87. Curator Mr. B. M. C. M. Vrijdag te Haarlerr 6. C. Verhorst, stalhouder, wonende te Be verwijk, B-reestraat 149. Curator Mr. J. Verlooy te Haarlem. 7. J. F. Klooster, caféhouder, wonende t, Haarlem, Reitzstraat 8. Curatrice Mej. Mr. C. H. Deknatel te Haar lem. Uitgesproken werden de faillissementer van: 1. J. Langendijk. kapper, wonende te Be verwijk, Strick van Linschotenstraat 58. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 2. Carel Antonius de Vos, koopman in on geregelde goederen, wonende te Haarlem, K1 Houtstraat 25. Curator Mr. F. A. Davidson te Haarlem. 3. Hendrik van der Wonde, tuinder, wonend* te Haarlemmermeer, Spieringweg 319. Curator Mi-. M. A. van Eek te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. E. J. W. Top, te Haarlem. Wegens het verbindend worden der uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. A. Köhlinger, kok, wonende te Haarlem. Curator Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 2. A. Baltes, stratenmaker, wonende te Haarlem. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. OPDRACHT. Door architect A. Zandstra is opgedragen aan de firma H. J. v. d. Aardweg en Zoon, het bouwen van een villa met garage aan de Fred. Hendriklaan te Haarlem. Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vertooning Maro-Fruitteelt Multifihn. Gisteravond hield de afdeeling Haarlem en omstreken van. de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een bijeenkomst in de Muziekzaal Brinkmann Groote Markt, waarbij de Multifihn Maro- fruitteelt werd vertoond. Deze zeer geslaagde instructieve film geeft een kijkje op het tuinbouwbedrijf en hoofd zakelijk op de diverse manieren van enten en snoeien. We zien het aanaarden in de Wilhelmina- polder, de verjonging van perenstruiken, een z.g.n. perenpalmette, een vertakking naar twee zijden, een proeftuin in Zeeland met goudreinettenboomen, het ringen der boomen om de sapstroom te stremmen en daardoor bepaalde takken beter te kunnen laten bloeien, het afnemen van een snoeiexamen enz. Ver der trekken kweeperenboomgaarden aan ons oog voorbij, Cox Oranje Pippin zien we in bloei. Een demonstratie van een vervang- snoeimachine .bij een goudreinettenboom vraagt onze aandacht. De strijd tegen verschillende ziekten wordt treffend weergegeven, o.a. tegen de wortel knobbels, de kanker, meeldauw en de lood glansziekte. Perzikken ondergaan een winter- bespuiting. Snoeiwonden worden ingesmeerd met koolteer. De bastaardsatijnvlinder wordt uitgeroeid de bladluis, de wintervlinder schild- en dopluis, de bloedluis, de appelboom- snuitkever, de appelzaagwerp, de ringelrups en motten trekken aan ons oog voorbij. Multi fihn is een bekende op het terrein van het vervaardigen van dergelijke opnamen van in secten. De beelden zijn zeer duidelijk en goed getroffen. Na de pauze vervolgde de film met een weer gave van de schurftb estrijding voor den bloei We zagen de motorsproeier in werking en het sorteeren van de laatste peren in de berg plaats. het enten zetten op oude kronen. We brachten vroeg een bezoek aan de proef velden in de IJselstreek en zagen de rook- bescherming tegen nachtvorst. De bijenop namen waren voortreffelijk. In dergelijke prestaties is Multifihn op haar best! Na het toepassen van kruisbestuiving tot het vormen van nieuwe variëteiten gezien te hebben kre gen we nog een zeer aantrekkelijke beelden reeks van de schoonheid der boomgaarden te zien uit het oogpunt van den landschaplief hebber. De film beantwoordt zeer zeker aan het in structieve doel en brengt ons daarenboven zooals gezegd voortreffelijke opnamen va-n in secten en snapshots van het land. Het publiek, dat in zeer grooten getale was gekomen, toonde zich zeer ingenomen met het gebodene. Deze Marofruitteeltfilm geeft een uistekenden kijk op het fruitteeltbedrijf, zijn moeilijkheden, zijn problemen, zijn nut en zijn schoonheid. OPERETTE VEREENIGING. Na een druk bezochte vergadering werd besloten tot oplichting van een Operette Vereeniging. Als directeur werd de heer Joh. van 't Vlie bereid gevonden, de leiding op zich te nemen. In studie zal worden geno men, de operette Walsdroom van Oscar Strauss. Het voorloopigè bestuur werd als volgt samengesteld, de heer S. N. Verstraten, voorzitter; F. A. van Zijp, penningmeester; F. A. Joosten, secretaris FIRMA TONNEMA Cia FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT - SNEEK (Adv. Ingez. Med.) Ronald Manton won. Naar het Engelsch van GORDON GRAHAM. Arthur Brent haatte Ronald Manton met een diep ingewortelde haat die reeds ont staan was in den tijd, toen zij samen de la gere school bezochten en sindsdien voortdu rend gegroeid was. Steeds was het Ronald geweest, die spelenderwijs de beste cijfers be haalde, terwijl Arthur zijn zwoegen slechts met zeer middelmatige cijfers beloond zag worden. Na hun schooltijd kregen beiden een be trekking bij een automobielgroothandel. En weer moest Arthur toezien hoe Ronald, zon der eenige moeite, promotie maakte. Zelf wijdde hij zich met alle energie aan het be drijf. Hij bestudeerde de auto-fabricage en de marktanalyses, als Ronald zijn avon den doorbracht met fuiven en pretmaken. Doch na het eerste jaar reeds, werd Ronald tot adjunct-directeur benoemd. Het was een harde slag voor Arthur en toen hij de slan ke, steeds glimlachende Ronald passeerde, in het privé-kantoor van den directeur, kwam er een mist voor zijn oogen en een oogen blik fitste het door zijn brein: „Eens zal ik hemdooden!' Twee jaar later werd Ronald mede-direc teur der firma, en Arthur was moedeloozer dan ooit. Toer- gebeurde er iets, dat weer kleur in zijn leven brachten en alles vroolijkei en zonniger deed lijken. Na een zomervacan- tie in Ierland, keerde hij terug als de geluk kige echtgenoot van een charmante jonge vrouw. En op zijn gelaat een glimlach van trots en geluk. Alice was een aantrekkelijk jong vrouwtje, dat de kunst verstond zijn woning gezellig en zijn maaltijden smakelijk te maken, en de eerste maanden van zijn huwelijk leefde Ar thur als in een roes. Hij had nooit met Alice over het bestaan van Ronald Manton ge sproken, tot zij hem op een regenachtigen namiddag in de stad ontmoetten. Ronald boog glimlachend voor het jonge vrouwtje en wenschte Arthur geluk met zijn huwelijk, hem verwijtend, daar nimmer iets van verteld te hebben. Toen zij naar huis reden, in Arthur's kleinen blauwen dagen, zei Alice plotseling: „Waar-" om vraag je dien charmanten directeur niet eens te dineeren? Het lijkt me zoo'n gezel lige prater!" Tot haar verbazing weigerde Arthur botweg, zonder haar de reden te willen zeggen. Zij verweet hem zijn gebrek aan gastvrijheid. Ro nald was zijn directeur, en het was onmo gelijk, dien te negeeren. Natuurlijk kreeg zij haar zin, zooals hij haar in alles haar zin moest geven. Weldra was Ronald een geregelde bezoeker van het kleine landhuisje der Brents's en Arthur be rustte, tothij Alice in Ronald's armen zag. Het was, alsof er iets knapte in zijn hersens en er kwam een waas voor zijn oogen. Dit zou het einde zijn. Ronald was er steeds in geslaagd, alles uit zijn leven te nemen, wat dit aantrekkelijk maakte, doch Alice zou hij niet krijgen. Eerder zou hij hem dooden. Toen hij de kamer binnenkwam, vertelde hij rustig, dat hij nog een korte wandeling ging maken. Hij had wat last van hoofdpijn. Zelfs toen hij den blik ,van verstandhouding opving, dien Ronald Alice toewierp, wist hij zich te XDOÖ\ O ït licèlt den Hjd... Als u soms eens teveel haast hebt om uw beurt af te wach ten bij een kruispunt, dan Is 't een prettige zekerheid dat er een andere wagen voor u klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n Ïn1Ê|[wB "■eurt afwacht. bedwingen, doch toen hij het huis verliet stond zijn besluit vast: Ronald zou sterven! Hij begaf zich naar de garage, waar Ro nald's wagen stond. Zorgvuldig sloot hij de deuren achter zich, toen begon hij zijn werk. Terwijl het zweet hem langs heli voorhoofd stroomde, zwoegde hij aan den wagen, tot hij er zeker van was, dat het stuur zou weigeren in de scherpe bocht, een paar honderd meter voorbij het huis. De wagen zou recht uit rijden en van de klippen omlaag storten Hij opende de garagedeuren weer, en wan delde naar de dorpsherberg. Door de lage ra men kon hij juist zijn huis gadeslaan. Ein delijk zag hij, hoe het licht uitgedraaid werd en de voordeur geopend. Flauw hoorde hij het aanslaan van den motor. Een oogenblik later weerklonk een harde klap, gevolgd door een rauwe gil, die de stilte van den zomer avond verscheurde. Hij wierp wat geld op de toonbank en rende den weg langs, in de richting van de klip pen. Hij voelde geen wroeging. Ronald zou nimmer meer zijn levenspad kruisen en hij zou Alice nooit vertellen, wat hij dien avond gezien had. Hij zou haar vergeven en zij zou Ronald Manton vergeten en alles zou weer zijn, als in de eerste maanden van hun hu welijk. Bij de bocht stond een groepje menschen, druk redeneerend. Arthur dwong zich tot kalmte en vroeg wat er gebeurd was. „Een vreeselijk ongeluk", antwoordde een der omstanders. „Er is een auto omlaag ge stort." „Lieve help!", kwam Arthur, met goedge- speelde ontzetting. „Maar dan zal ik onmid dellijk de politie opbellen". Hij rende naar huis. Zijn hart bonsde luid. Toen hij de hall betrad, viel zijn blik on middellijk op een klein stukje wit papier, bo ven de telefoon. Een briefje, aan hem ge richt, met, Alice's handschrift. Met trillende handen brak hij de enveloppe open en ter wijl een gevoel van ontzetting hem verlamde, las hij: Lieveling, ik rijdeen eindje mee met Ronald, Ik ben weer gauw terug, Je Alice. N.V. Levensverzekering Mij. „Utrecht" te Utrecht. (Adv. Ingez. Med.) Vereeniging voor Huisvrouwen. Lezing J. B. Schuil over Jeanne d'Arc. Voor de Vereeniging van Huisvrouwen heeft de heer J. B. Schuil gisteren middag in de tuinzaal van het Concertgebouw een lezing gehouden over Jeanne d'Arc. De vice-voorzit- ster mevrouw N. Dyserinekvan Gilse van der Pais leidde den spreker met eenige hartelijke woorden in. De heer Schuil noemde Jeanne d'Arc een ■der meest heroïsche, maar tevens een der zuiverste en grootste vrouwenfiguren, die de wereldgeschiedenis kent. Hij plaatste de Maagd van Domrémy in het licht van haar tijd, de Middeleeuwen, en beschreef uitvoerig de korte maar glorierijke loopbaan van dit meisje, dat gehoorzamend aan de stemmen van haar en gelen, op 17-jarigen leeftijd den weg opende tot de bevrijding van Frankrijk en een dauphin in de kathedraal te Rheims tot koning deed kronen, daarmee zooals zij zelf geloofde een haar door God opgelegde plicht vervullend. Wij staan, wanneer wij het leven van Jeanne d'Arc volgen zei spreker voor een won der, dat wij moeilijk kunnen begrijpen en nog moeilijker verklaren. De invloed, dien zij in haar korte leven op de geschiedenis van Frankrijk heeft gehad, is zeker niet minder dan dien van Napoleon in het begin der vorige eeuw. Groot is Jeanne d'Arc geweest als heldin, maar nog grooter misschien als martelares. Lang stond spreker stil bij het proces te Rouen, waarvan de notulen in de archieven te Parijs worden bewaard en dat dus tot in de kleinste bijzonderheden authentiek voor ons vaststaat, in dit proces misschien het be langrijkste en meest tragische na Christus' dood leeren wij vooral Jeanne d'Arc, het 19-jarig meisje kennen als de fiere, overtuigde en smettelooze geloofsheldin, die als een witte vlam uitstijgt boven deze donkere vlek in de geschiedenis van Frankrijk. Zij verkoos den dood boven den ontrouw aan God, die door Zijn engelen tot haar had gesproken, maar door het vuur was zij zooals Shaw het haar zelf zoo prachtig laat zeggen-in zijn drama St. Joan gegaan tot de harten van het volk voor eeuwig en eeuwig. Na een korte pauze droeg de heer Schuil het eerste bedrijf van St. Joan voor, waarin Jeanne verschijnt voor Robert de Baudri- court en zijn den slotvoogd van Vaucouleurs er toe weet te bewegen haar naar den koning te Chinon te doen gaan om haar Goddelijke op dracht te vervullen. Mevrouw T. D. WillemseGiesen dankte na mens de aanwezigen den heer Schuil voor zijn boeiende en van groot enthousiasme getui gende lezing. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 17 FEBRUARI. Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.00 Keulen. 9.50 Diversen, 10.35 Parijs Radio. 12.05 Radio P.T.T. 12.20 Parijs Radio. 1.20 Ned. Brussel. 2.20 Danma/rks Radio. 3.20 Keulen. 4.20 London Regional. 5.20 Fransch Brussel. 6.20 Keulen. 6.45 Weenen. 8.20 Fransch Brussel. 10.30 Keulen. 11.20 Di versen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. 11.25 Droitwich. 12.05 Keulen. 1.20 Droitwich. 2.20London Regional. 3.30 Pauze. 3.35 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen grammofoonplaten concert: Ge varieerd programma. 1. Ich wollt' ich ware ein Huhn, Meister Sex tet; 2. Solveigslied, Jo Vincent; 3. Love is a dancing thing, Sam Costa; 4. Die goeie ouwe tijd, Kovacs Lajos; 5. Piano Medley no. 24, Charley Kunz; 6. Der Freischütz, Philh. or kest; 7. Goodnight my love, Joe Petersen; 8. Taras Boubla, Secco Gitanos; 9. Inn Mexico, Meister Sextet; 10 Avé Maria, Jo Vincent; 11. The broken record, Sam Costa; 12. Choir Boy, Joe Petersen; 13. Hora, Secco Gitanos. 8.0012.00 Diversen. VROUWENGROEP IN „DE LIBERALE STAATSPARTIJ". De afd. Haarlem van de Vrouwengroep in „De Liberale Staatspartij" houdt Donderdag middag 17 Februari a.s. haar jaarvergade ring in café-restaurant Lido, Plein. Voor de bestuursverkiezing zijn aan de beurt van aftreden mevr. Venema-van Doorn en mevr. Reitsma-van den Berg. Zij zijn her kiesbaar. De dames Moolenburgh-Bent en Hofland treden uit het bestuur. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte der vergadering zal mevr. mr. E. A. J. Schel- tema-Conradi spreken over „De nieuwe richtlijnen in de Liberale Staatspartij". BLANKE BALLAST. Zondag a.s. geeft het gezelschap Jan Nooy in het Gem. Concertgebouw „Blanke Ballast" drama in 5 bedrijven uit de binnenlanden van Afrika. Het geheele stuk wordt in eigen décors gespeeld. HET PACHTERSSTEMRECHT IN DE WATERSCHAPPEN. In de vergadering van Prov. Staten van Noord-Holland van 25 Juli 1935 hebben Ged. Staten zich bereid verklaard een Studiecom missie in het leven te roepen, die tot taak zou hebben een onderzoek in te stellen naai de vraag, of invoering van het pachters stemrecht in de waterschappen in Noord- Holland mogelijk en wenschtelijk is te ach ten. Bij besluit van 11 December 1935 zijn Ged. Staten tot instelling van zoodanige Commis sie overgegaan. Bedoelde Commissie heeft haar arbeid ge ëindigd en haar verslag in November 1937 aan Ged. Staten doen toekomen. Ged. Staten bieden het verslag nu aan Prov Staten aan. Het geeft hun geen aanleiding een voor stel te doen tot invoering van het pachters- stemrecht.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10