WOENSDAG 16' FEBRUARI 1938 HAARDEM'S DAGBEAD U HET TOONEEL JACOB VAN LENNEP. 'N ZOMERZOTHEID. Hiets is animeerender voor de spelers dan een volle zaal. Dat hebben wij ook weer gister avond gezien bij de opvoering door „Jacob van Lennep" van ,,'n Zomerzotheid", het door Dom de Gruyter naar het meisjesboek van Cissy van Marxveld bewerkte büjspel. Het herhaalde en dikwijls daverend gelach van het publiek miste zijn uitwerking op het tooneel niet. De spelers hadden er blijkbaar zelf pezier in en zij hebben van dit wat goedkoope, maar dankbare stuk dat meer klucht dan blijspel is dan ook een opgewekte, vroolijke ver tooning gegeven. Het viel wel eens moeilijk in deze dames en heeren studenten uit Leiden te zien en het maakte zoo den indruk, of enkelen er van rijkelijk lang hadden gestudeerd, maar er werd met entrain gespeeld en dat was hoofdzaak. Frans du Mee had het geheel goed geleid en de spelers lieten zich door het plezier van de zaal niet verleiden tot chargeering, zoodat de toon niet geforceerd werd. Het meeste succes was gisteren wel voor den heer A. J. van den Berg, die goed op dreef was in de rol van Gerrit Jan Loots, den tot jonkheer getransfoimeerden burgerjongen. Van den Berg mocht het in deze rol er gerust 'n beetje dik opleggen en hij deed dit dan ook nu en dan stevig, maar zijn spel was dikwijls in zijn kluchtigheid heel vermakelijk, vooral in zijn tooneelen met de mallotige Ella Heuveling, die door mevrouw Bennik voldoende tot een dwaas, spokig creatuur werd gemaakt. Het beste spel van den avond gaf echter juffrouw Bouwmeester. Dat was levendig, pit tig, frisch en echt jong. Zij maakte van allen dan ook het meest den indruk van een meisje studente. Op haar volgde mevrouw Drej'er, die ook zuiver in den blijspeltoon bleef. Me vrouw du Mee deed wat al te zichtbaar moeite een jong meisje te „spelen", maar zij was er tóch goed in. Mevrouw Kruyt was de vijfde van dit quintet. Het samenspel der „meisjes-studenten" was dikwijls levendig en los, vooral in de picnic- scène in I. De heer H. du Mee had zijn figuur voor den aristocratischen student niet mee. Hij was als de pseudo-chauffeur echter niet onvermake lijk en won het in deze hoedanigheid ver van den student. De heer H. Dekker toonde wel te kunnen spelen en omdat hij de „eeuwige student" was, hinderde het minder, dat hij er nog al geposeerd uitzag. De heeren B. Bouw meester en N. A. Dupker waren de twee an dere studenten en zij vervulden hun rollen naar wensch. Mevrouw Bergman behoort tot het oude gilde ik meen, dat zij reeds meer dan 50 jaar speelt en zij was als tante Melie een lieve, hartelijke figuur. 'n Zomerzotheid deed het bij het publiek uitstekend en het succes was zeer groot, zoo dat Jacob van Lennep over deze opvoering, die enkel de bedoeling had den leden een vroolijken avond te bezorgen, alleszins tevre den kan zijn. Na afloop heeft Van Lennep mevrouw Cor Kruyt, die 12'/2 jaar aan alle voorstellingen en wel als souffleuse haar beste krach ten heeft gegeven, gehuldigd. Dat mevrouw Kruyt bij haar vereeniging zeer bemind is, wisten wij en het bleek ook duidelijk uit de zeer hartelijke huldiging, die haar ten deel is gevallen. De voorzitter, de heer Jac. van Maris, prees haar altijd opgewekt humeur en vertelde, dat nooit haar iets te veel was geweest. Zij heeft dan ook een groot aandeel in de successen van Jacob van Lennep gehad, zoo wel te Haarlem als daar buiten. Altijd kan men op mevrouw Kruyt rekenen en hij sprak dan ook den wensch uit, dat zij nog heel lang haar zoo zeer gewaardeerde diensten aan de vereeniging mocht blijven geven. De heer Frans du Mee sprak namens de wer kende leden en ook hij was vol lof over het werk van mevr. Kruyt. We kunnen haar in het „hok" niet missen, zeide hij. Namens den werkenden kring bood hij de jubilaresse een fraaie theetafel aan. En daarna 'volgden nog vele sprekers en spreeksters, zooals de heer en mevrouw Storm, de oud-regisseur Visser, de voorzitter van Schakels uit Zandvoort en de heer Van He- mert. Een aardig moment was het, toen het 10-jarig dochtertje van mevrouw Kruyt met bloemen voor „moeder" aankwam. Staande midden tusschen haar bloemen en het waren er heel wat dankte mevr. Kruyt op eenvoudige en sympathieke wijze allen, die hadden meegewerkt om dezen avond voor haar onvergetelijk te maken. Zoo eindigde deze voorstelling, die ook door vele werkloozen was bezocht, met een opge wekt, vroolijk „nastukje", dat door allen zeer gewaardeerd werd. J. B. SCHUIL. MUZIEK CONCERT DER H. O. V. Hoofdnummer van het Dinsdagavond 15 Febr. gegeven H.O.V.-concert was het viool concert van Brahms, waarvan de solopartij voorgedragen werd door Andries Roodenburg, een der meest begaafden onder de Nederland- sche violisten der jongere generatie. Rooden burg speelde ditzelfde werk enkele jaren ge leden op een H.O.V.-concert. Scheen hij toen nog niet in alle opzichten technisch boven zijn zware taak te staan, thans bleek dit wel het geval, en zijn vurig temperament gaf aan de vertolking der solopartij do noodige bezie- ding. Slechts in enkele mo' iten, waar het karakter der muziek meer rustig en complen- tatief is, zooals in het c mineur gedeelte in de doorwerking van het eerste hoofddeel, scheen die bezieling te ontbreken en Iclonk zijn spel vlak. En de lange cadens die hij gekozen had kon me niet erg bekoren. Maar als geheel was het een vertolking, die er zijn mocht en die een eigen cachet droeg. Men heeft dan ook den jongen kunstenaar zeer warm gehuldigd. De samenwerking van het orkest met den solist was niet steeds ideaal, en ook de orkest partij op zich zelve had vaak niet de doorzich tigheid, die Brahms muziek noodig heeft, maar niet gemakkelijk te realiseeren is. Alleen de vertolking der hobi-soli verdient den hoog- sten lof. De orkestwerken van dezen avond waren alle reeds vroeger op programma's der H.O.V. voorgekomen, zij het ook niet in den aller- laatsten tijd. Cherubini's „Anacreon"-Ouver- ture werd levendig en frisch gespeeld. De vier stukken uit Ravel's „Le Tombeau de Coupe- rin", die de componist zelf voor orkest bewerkt heeft hebben me bij uitvoering in deze or kestrale gedaante nog nimmer geheele vol doening geschonken. Vooral het Prélude klinkt op de piano veel helderder. Dukas' L'Apprent- sorcier daarentegen is een geniaal en prachtig orkeststuk en maakte een besluit aan den avond, waarmee de dirigent en het orkest eer inlegden. K. DE JONG. Eenige tafereelen uit het leven van Prins Willem I opgevoerd. Historisch schouwspel vormt waardig slot va de Oranje-feesten. Het oorspronkelijk op 1 Februari ten tooneele brengen van eenige belangrijke episodes uit het leven van Prins Willem I is door de ge boorte van" ons Prinsesje uitgesteld moeten worden en zoo werd dit spel dan Dinsdag avond in Hotel „Flora" opgevoerd. De belang stelling was zeer groot: ook burgemeester van Nispen was aanwezig. De voorzitter der Chr. Oranje-Vereeniging, de heer K. J. van Gemert opende met een wel komstwoord nadat het gebruikelijke gebed ge sproken was. In een vijftal tafereelen kregen wij achtereenvolgens te zien wat er ge beurde bij de geboorte van Prins Wil lem op den Dillenburg (1523), het af scheid tusschen Oranje en Egmond (1567), de beraadslagingen van de prinsen op den Dillenburg en het af scheid van hun moeder Juliana van Stolberg (1568) en de vooravond van den slag bij Mook (1574). De medespelende dames en heeren waren voornamelijk gerecruteerd uit de oud-leerlin gen van de Chr. Burgerschool. Wat de regisseurs, de heeren Smits en Stou ten met dit ongeoefende spelersmateriaal heb ben bereikt stemt tot groote tevredenheid. Het zou voor de ruim dertig medewerkenden on billijk zijn wanneer wij speciale uitbeeldingen naar voren brachten, doch wij moeten één uitzondering maken en wel voor de zeer bij zondere en waardige vertolking van de beide hoofdrollen: Juliana van Stolberg door mej. Tita van Zanten en Prins Willem van Oranje door den heer Joop Scholten. De decors waren zeer fraai en stemmings vol, zoo ook de buitengewoon goed verzorgde Meeding. De heer Kool vertolkte op uitstekende wijze de begeleidende orgelmuziek terwijl een strijk je ook uit eigen Ming zeer verdienstelijk de pauzes aanvulde met vaderlandsche liederen. Het slottafereel Juliana en Willem omringd door alle medewerkenden had een stormachtig succes. De burgemeester verzocht een slotwoord te mogen spreken en sprak zijn bewondering uit voor de buitengewoon fijne wijze waarop deze geschiedkundige tafereelen vertoond waren. Wij hebben nu gezien welke opofferingen het Huis van Oranje zich voor ons land heeft ge troost hetgeen onze liefde voor dit Huis slechts kan versterken. De heer Van Gemert bracht dank aan alle medewerkenden ook aan de stille op den ach tergrond, terwijl de heer I. C. Baas met dank- ;ebed sloot. Het was wel een zeer waardig slot van de nationale feesten. HILLECOM HEEMSTEDE Jubileum Broeder H. Hofman van „Meer en Bosch". Men schrijft ons: Op 20 Januari j.l. was liet veertig jaar ge leden, dat Broeder II. Hofman, thans hoofd broeder, zijn loopbaan aan de Inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede begon. Door ongesteldheid kon dit feit niet op dezen da tum worden herdacht. Thans is de viering er van vastgesteld op Donderdag 17 Februari a.s., op den 71sten verjaardag van den ju bilaris. Ieder die met Meer en Bosch bekend is, weet welk een beteekenisvolle plaats Broeder Hofman in het leven dezer inrichting in neemt. Geen wonder dat men behoefte heeft, hem te toonen hoezeer zijn onverdroten ijver en hartelijke toewijding worden gewaardeerd. Van den dag van zijn in diensttreding af heeft Broeder Hofman al zijn krachten aan het werk, waartoe hij zich geroepen gevoelde, gegeven. Gezond en sterk van gestel, met een benijdenswaardig aanpassingsvermogen, plichtsgetrouw in wat hem werd opgedragen, trok hij spoedig de aandacht van den Direc teur, die in hem een veelbelovende* kracht zag. Reeds kort na zijn komst op Meer en Bosch werd hij ter voltooiing van zijn oplei ding uitgezonden, eerst naar het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort; daarna naar het Wilhelmina Gasthuis en de Ned. Herv. Diaco nessen Inrichting te Amsterdam. Toen hij het diploma Zwarte- en Witte kruis verworven had, keerde hij terug op Meer en Bosch; hem werd een daadwerkelijk aandeel toegewezen in de practische oplei ding der jongere broeders, aan wien hij, tot nog voor kort, met veel succes les gaf in ver bandleer en de beginselen der ziekenverple ging. Door zijn aangeboren vaardigheid, zijn evenwichtigen aard, zijn resoluut optreden waar dit noodig bleek, was hij voor de dok- tore neen groote steun; zijn hulp was van practische waarde. De verpleegden zoowel als de broeders bezschouwen hem als den oude ren vriend, aan wien men gaarne zijn ver trouwen schenkt. De langdurige werkzaamheid van Broeder Hofman op Meer en Bosch is behalve door de jaren, die aan zijn opleiding vooraf gingen, slechts één maal onderbroken geweest. Dit was, toen hij met nog twee andere broeders van de inrichtin in December 1915 met de Ne- derlandsche ambulance onder leiding van generaal Van der Moer werd uitgezonden naar Budapest. Ook daar heeft hij zegenrijk werk verricht; zijn verdiensten werden dooi de Oostenrijksche en Hongaarsche regeering erkend, die hem met eereteekenen hebben be giftigd. In verband met zijn leeftijd is het te be grijpen, dat de welverdiende rusttijd voor den jubilaris spoedig zal komen. De hulde, die men hem op zijn feestdag wil betuigen, wordt te vens als een hulde ten afscheid gezien. Zijn heengaan uit het werk zal als een groot ge mis worden gevoeld. Doch allen die hem ken nen, koesteren den oprechten wensch, dat een mooie levensavond den jubilaris beschoren mag zijn. Het bestuur en de Directie der inrichting stellen zich voor, Donderdagmorgen te 9.15 uur met patiënten en broeders en de familie van den jubilaris in de Kapel op Meer en Bosch samen te komen: 'savonds half acht al er een feestje worden gegeven voor pa tiënten en genoodigden. 's Middags tusschen 3412 uur is er voor belangstellenden in de broeder kamer gelegenheid, den jubilaris te feliciteeren. De lieer C. A. M. Jouckbloedt. Wordt 18 Februari 60 jaar. Vrijdag 18 Februari zal de heer C. A. M. Jonckbloedt zijn GOsten verjaardag vieren. De heer Jonckbloedt is in Heemstede zeer bekend en bijzonder populair. Al is hij geen Heemstedenaar van geboorte, hij is toch al 17 jaar inwoner van deze gemeente. Als aannemer is hij hier bekend geworden door den bouw van het Seminarie. Hierdoor kwam hij meer en meer met Heemstede in aanraking, de plaats trok hem aan en hij ver huisde van Haarlem naar Heemstede. In Haarlem zag men hem noode gaan, want zijn werklust ook op ander terrein bracht hem in verschillende organisaties. Zoo moest hij ook ontslag nemen als lid van den Haarlem- schen gemeenteraad, waarin hij 8 jaar zitting- had gehad. Maar dat had tot gevolg, dat de R.-K. Kies- vereeniging en dan speciaal de intellec- tueelen in deze vereeniging hem door middel van den Verkiezingsraad op de candi- datenlijst wisten te plaatsen en toen in 1929 door het vertrek van mevr. Bigot, uit de ge meente, de lijst der S. D. A. P. uitgeput was, kreeg de R.-K. Staatspartij dezen zetel toe gewezen. Zoo deed op 30 Januari 1930 de heer Jonckbloedt zijn intrede in den Heemsteed- schen gemeenteraad. Spoedig ook al omdat het werk van raadslid voor hem niet vreemd was werden door hem verschillende functies bekleed. Hij is thans o.a. lid van de Commisie van Openbare Werken, gedelegeerde van het Gemeentebe stuur in dienst van Maatschappelijk Hulp betoon, lid van de Commissie van het Grond bedrijf, lid van de Commissie van de Werk- loozenzorg, waarbij hij, omdat het lot der werkloozen hem ter harte gaat. ook voorzitter van het Algemeen Comité tot Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen is. Behalve deze functies beMeedt de heer Jonckbloedt nog vele andere op charitatief gebiedhij is voorzitter van Huize St. Bavo, voorzitter van het R.-K. Armbestuur, benevens voorzitter van de R.-K. Leesbibliotheek en vice-voorzitter van het R.-K. Jeugdwerk. De dag van Vrijdag zal voor den heer Jonckbloedt zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. Er is gelegenheid den he.er Jonckbloedt te komen feliciteeren den geheelen dag, behalve van 24 uur n.m. TERAARDEBESTELLING J. VEEN. Onder zeer groote belangstelling had heden morgen op de R.K. Begraafplaats te Heem stede de teraardebestelling plaats van wij len den heer J. Veen, gepensionneerd hoofd agent-rechercheur alhier. Om 10 uur werd in de parochiekerk van den H. Bavo een plechtige requieummis ge celebreerd door den Weleerw. heer kap. J. Kosse. Onder de vele aanwezigen waren o.m. het bijna volledige politiecorps, enkele gepen- sionneerden en een viertal oud-collega's uit Haarlem. Een fraaie krans van het politiecorps dekte de baar. Kap. J. Kosse verrichtte na de H. Mis de Absoute. Daar er als gebruikelijk niet ge sproken werd namen de politiemannen met een stillen groet afscheid van een oud vriend. TERAARDEBESTELLING WIJLEN DR. SIEBE v. d. LEY. Dinsdagmiddag had onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats van wij len dr. Siebe v. d. Ley, oud-zendeling-arts en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op dr. J. ten Boom uit Hilversum, ds. H. Duijker. vertegenwoordigend het Java-Comité. Pfarrer Heintze, secretaris van de Salatiga- zending te Utrecht, ds. P. v. Vliet, Vrijz. Evan gelisch predikant te Amsterdam, den heer F. J. F. v. Hasselt oud-zendeling, eenige leden van het Comité van de Wittekruis kolonie te Sa- latige, den heer F. Schneider, van een Zen- dingsvereeniging in Duitschland en vele vrienden. Nadat het stoffelijk overschot onder een schat van bloemen waaronder een fraaie M-ans van het Zendingshospitaal Pitoeloen- gan, in de Aula stond opgebaard, werd geza menlijk gezongen Gez. 49 1, waarna de heer J. Dufose, voorganger der Vrije Evangelische Gemeente eenige gedeelten uit den Bijbel voorlas. Vervolgens schetste spr. wat dr. van der Ley voor zijn gezin en de zending beteekend heeft. Ds. A. J. de Baufort, era. predikant te Zeist lid van de Salatigazending prees de gewel dige werkkracht en den werklust van den ontslapene. De naam van Dr. v. d. Ley, aldus de vol gende spreker, de heer F. Schneider, zal al tijd aan de Salatiga-zending verbonden blij ven. Aan hem is het vooral te danken dat het hospitaal, waarin hij zoovele Javanen heeft ;eholpen, is gekomen en in stand gebleven. Dr. ten Boom wilde behalve aan het vele andere werk van den overledene herinneren aan de zorg van Dr. v. d. Ley voor hét Indi sche Comité voor de Jamboree. Het was op zijn initiatief gevormd. De heer D. King deelde mede. hoe de over ledene in studententijd al werkte voor de Evangelisatie in ons eigen land. Dan schetst spr. het werk van dr. van der Ley in zijn eigen hospitaal. Later werd hij de stuwkracht van de Wittekruis-kolonie. Tenslotte sprak ds. P. van Vliet nog een slotwoord, waarna het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats werd gedragen. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, ging ds. v. Vliet nog voor in gebed, waarna een zwager dankte voor de laatste eer, den overledene bewezen. i LEGER DES HEILS. A.S. Donderdagavond 8 uur zal er in de zaal van het Leger des Heils, Schagohelstraat, een bijzondere Korps-kadetten demonstratie wor den gehouden. Deze samenkomst staat onder leiding van mevr. Adjudante Ruisink Vehage van Amsterdam. GER. GEM. KOOR „DOOR ZANG VRIENDSCHAP". Het Ger. Gem. koor ..Door Zang Vriend schap" geeft op 23 Febr. a.s. in de Gem. Con certzaal een jubileumconcert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Het programma vermeldt werken van Bramhs. Handel. Bach en Beethoven. De solisten zijn Manny Ligthart. sopraan, Hendr. C. v. Oort, bariton en Arend Koel. tenor. Ook werkt mede de onderafdeeling van D.Z.V. Het Haarlem's Ger. Kinderkoor. De begeleiding wordt door Betty Davelaar verzorgd. Het geheel staat onder leiding van den dir. Andries Fr. de Braai. UIT DE PERS. Een veronachtzaamde factor. Men schrijft aan de N.R.Crt.: De burgemeester van Velsen heeft onlangs in een rede ook iets gezegd over het onder wijs. Hij constateerde de noodzakelijke op heffing van eenige openbare scholen in zijn gemeente door het terugloopen van het leer lingenaantal. De oorzaken van dit verschijn sel gaf hij aan in vragende vormen, één dier vragen was: „Zou het terugloopend geboor tecijfer niet voornamelijk in de kringen van de voorstanders van het openbaar onderwijs worden aangetroffen?" Wfj zagen tot nu toe allerlei redenen op gegeven voor den teruggang, absoluut en percentsgewijze, van het openbaar onderwijs in ons land. Maar deze reden zagen wij tot nu toe, tenminste niet openlijk, daarvoor aangevoerd. We meenen echter, dat ze volko men juist is niet en alleen geldt voor de voor standers der openbare school maar evenzeer voor die van de Bijzondere Protestantsc'ne, zij het dan in geringere mate. Onlangs kre- gen wij enkele statistische gegevens onder oogen, waaruit bleek, dat het aantal in Ne derland geboren kinderen uit Roomsch-Ka- tholieke moeders, ongeveer evengroot was als dat uit Protestantsche moeders; alleen de ettelijke duizendtallen, waarvan de moeder tot geen kerkgenootschap behoorde, gaven nog een geringen doorslag aan het nlet-ka- tholieke volksdeel. En toch vormen de Roomsch-Katholieken maar ongeveer één derde gedeelte onzer bevolking. Toen wij de vraag van den burgemeester van Velsen lazen, in alle voorzichtigheid ge steld, ging vanzelf ons denken naar het Vrij zinnig Protestantisme. Zou daar niet dezelfde oorzaak te noemen zijn. waardoor het Vrij zinnig Protestantisme, in weerwil van alle organisatie en allen arbeid door volijverige en bekwame leiders, op zijn hoogst hier en daar op peil gehouden kan worden en in zijn geheel toch zeker niet vooruitgaat. Ongetwij feld is de afzakking naar godsdienstloosheid "een niet te verwaarloozen factor, maar daar tegenover staat toch ook het winnen van aanhang, afkomstig uit de orthodoxie, die vaak van de meest ijverige en belangstellen de medewerkers zijn. En toch g'een vooruit gang. En zoo er ook maar iets van waarheid in deze redeneering zit. zouden dan èn voor standers van openbaar onderwijs èn strijders voor het Vrijzinnig Protestantisme zich niet eens beraden, hoe hun houding hier tegen over zijn moet? Met de oogen voor een ver schijnsel te sluiten, zij het dan ook uit rao- reele bescheidenheid, komt men niet verder. Net Meisje gevraagd te Haarlem, voor dag en nacht, leeft. 20-25 j. Goed en zelfst. k. werken. Zonder goede get. onn. z. a. te m. Loon 25. p. mnd. Br. no 8566 bur v.d blad Uit een exploit van mij, deur waarder, d.d. 11 Februari 193S ten verzoeke van den E.A. Heer BURGEMEESTER VAN HEEM STEDE, als zoodanig deze ge meente in rechten vertegenwoor digende, wonende de Heer Requï- rant te Heemstede, alwaar hij q.q. zitting houdt ten Raadhulze, ie dezer zake domicilie gekozen heb bende te Haarlem aan het Kenau park 30. ten kantore van Mrs. ,T. DEENIK W. G. J. VEENHO- VEN, procureurs, van wie de eer ste als zoodanig te dezen voor re- quirant q.q. optreedt, beteekend aan LEO MARIA PRINS, wiens woon- en verblijfplaats onbekend zijn, blijkt dat voornoemde L. M. PRINS is gedagvaard om als ge daagde sub Go. met en benevens: 1. Henricus Theodorus Maria ICruisbrink, wonende te Amers foort, 2. Gesina Maria Josephina Kruis- brinlc; meérderjhi'ïg en' onge huwd. wonende te Amsterdam, 3. Maria Johanna ICruisbrink, meerderjarig en ongehuwd, wonende te Breda, 4. Aloysia Johanna ICruisbrink, van tafel en bed gescheiden echtgenoote van Leo Maria. Prins, wonende te Hilversum, a. Theodora Maria Agnes ICruis brink, meerderjarig en onge huwd. wonende te Amsterdam, op Dinsdag den NEGENTIEN DEN APRIL NEGENTIENHON DERD ACHT EN DERTIG, des voormiddags om tien uur, verte genwoordigd door een procureur te verschijnen ter openbare te rechtzitting van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, al daar gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jans straat, teneinde: te hooren eisch doen en con- cludeeren dat het der Rechtbank voornoemd moge behagen bij von nis uit te spreken, dat ten behoeve van de gemeente Heemstede is onteigend het perceel grond gele gen in de gemeente Heemstede aan de Westzijde van den Hee- renweg ten Noorden van de I-Iugo de Grootlaan, kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie B 5263, groot 41 A. 17 c.A. en het bedrag der schadeloosstelling vast te stellen op de somma van 15.219.vrij geld. of zooveel meer of minder als de Rechtbank zal vermeenen te behooren, en te verstaan dat na betaling of con signatie der schadeloosstelling de eischer q.q. zich voor de gemeen te Heemstede zal mogen stellen in het bezit van meergemeld perceel, en dat door de overschrijving van het in dezen te wijzen vonnis in de daartoe bestemde openbare re gisters ten hypotheekkantore te Haarlem, de eigendom van voor meld perceel vrij van alle daarop rustende lasten en rechten zal overgaan op de gemeente Heem stede; den hypotheekbewaarder te Haarlem te gelasten, zoodra het te wijzen vonnis in zijn registers zal zijn overgeschreven, alle op het onteigende rustende inschrijvingen van hypotheken en andere zake lijke rechten door te halen. aan te wijzen een dagblad waarin bedoeld vonnis ter dlli- gentie van den Officier van Justi tie bij gemelde Rechtbank zal worden bekend gemaakt on do gedaagden te verwijzen in de kosten van dit geding. MET AANZEGGING: dat ter Griffie van meergemelde Rechtbank zijn neergelegd; 1. het Raadsbesluit der gemeen te Heemstede d.d. 27 Mol 1937, waarbij het te onteigenen per ceel wordt aangewezen, 2. Het Kon. Besluit dd. 3 Decem ber 1937 no. 73, houdende goedkeuring van het sub lo. genoemde besluit x een door den Burgemeester van Heemstede afgegeven be wijs dd. 22 Januari 1938, dat de artt. 80 en 84 der Wet van 2S Aug 1851. Sib], 125 zooals ■ïeze thans luidt, zijn nage leefd P. van den Steenhoven deurwaarder. 34ste WETTIGE HACO-TREKKING 5e KLASSE, 15e LIJST THEKKING VAN WOENSDAG IS FEBRUABI HOOGE PKEM1ËN: 100.000.— 11648 1.000.— 1375 5422 9278 4002630 7003 10197 16520 200.— 8042 16284 100.— 71 1844 2055 2415 3261 3884 4281 6319 9587 14143 19222 20981 PBEMIËN VAN 70.— 62 174 203 206 283 340 429 526 552 602 606 644 859 935 943 1104 1208 1234 1327 1349 1416 1637 1709 1752 1904 1989 2007 2016 2085 2087 2116 2260 2422 2440 2462 2478 2606 2674 2708 2746 2874 3022 3049 3053 3081 3156 3221 3290 3310 3461 3495 3585 3647 3881 3967 3978 4096 4205 4213 4399 4415 4420 4448 4553 4730 4886 4943 494S 4999 5068 5298 5330 5419 5478 5579 5613 5641 5708 5760 5824 6142 6202 6254 6299 6426 6507 6530 6580 6801 6878 6957 7006 7030 7088 7094 7242 7255 7261 7289 7355 7413 7478 7653 7699 7985 8149 8228 3428 8436 8442 8597 8695 8904 8931 8971 9028 9076 9195 9289 9304 9326 9365 9371 9448 9595 9610 9928 10193 10206 102S1 10376 10509 10627 10697 10799 10823 10901 10953 10963 11364 11512 11572 11652 11674 11741 11753 11843 12078 12086 12087 12108 12199 12207 12245 12370 12572 12588 12601 12654 12672 12746 12818 12878 13072 13101 13433 13447 13693 13713 13846 13847 13900 14049 14094 14113 14176 14223 14268 14333 14466 14566 15241 15288 15325 15354 15553 15622 15767 15823 16041 16155 16470 16501 16573 16597 16871 16912 17005 17123 17231 17243 17329 17352 17396 17519 17832 18029 18433 18504 18823 18899 19042 19048 19284 19376 1S740 19772 19782 19843 19919 20401 20442 20467 20477 20515 20566 20613 20795 20888 20970 GEEN PREMIEN: 254 280 374 75 470 493 502 542 565 569 711 719 724 727 1189 1421 1570 2005 2330 2679 2931 957 1256 1435 1571 2140 2439 2704 3001 995 1020 1288 1477 1676 2196 2531 2784 3007 1257 1463 1581 2191 2463 2754 3002 3228 3249 3253 3268 3378 3393 3458 3468 3629 3658 3671 3777 3993 4004 4019 4119 4321 4323 4383 4386 4540 4586 4674 4716 4978 5058 5118 5163 5394 5403 5406 5423 5604 5609 5617 5642 5759 5769 5814 5838 5913 5920 5962 6004 6032 6108 6115 6127 6352 6359 6389 6427 6559 6583 6590 6687 6974 7007 7070 7076 7144 7173 7202 7214 7396 7426 7446 7553 7603 7682 7848 7894 7960 8141 8210 8233 8315 8326 8340 8553 8603 8624 8966 8972 9027 9206 9210 9309 9532 9577 9578 9797 9877 9882 7375 7526 7830 8124 8298 8475 8914 9147 9483 1058 1302 1506 1792 2249 2539 2837 3074 3327 3481 3796 4159 4394 4748 5211 5475 5651 5852 6005 6135 6441 6715 7092 7227 7471 7757 7967 8242 8366 9579 9396 404 614 763 1102. 1336 1534 1873 679 900 1117 1347 1549 1890 753 1073 1307 1522 1831 2270 2544 2604 2613 2867 2894 2915 3096 3119 3136 3345 3347 3365 3541 3544 3561 3825 3865 3896 4212 4269 4309 4433 4455 4469 4821 4880 4892 5232 5245 5290 5492 5501 5515 5655 5669 5671 5862 5880 5888 6006 6011 6021 6151 6261 6277 6462 6518 6536 6771 6862 6911 7116 7117 7119 7234 7283 7307 7474 7484 7492 7787 7797 7814 8023 8052 8085 8270 8272 8274 8403 8408 8424 8801 8858 8879 9072 9090 9134 9435 9436 9467 9590 9617 9651 9911 9957 10052 10109 10123 10135 10143 10164 10165 10172 10215 10242 10389 10391 10396 10441 10446 10477 10517 10556 10560 10574 10596 10603 10618 10651 10693 10705 10789 10809 10855 10893 10925 10926 10948 11012 11013 11026 11049 11059 11114 11138 11172 11200 11204 11224 11241 11260 11274 11294 11349 11399 11415 11416 11425 11435 11458 11466 11584 11587 11593 11722 11757 11760 11764 11766 11800 11831 11849 11864 11869 11908 11945 11964 12063 12079 12093 12180 12195 12219 12293 12309 12359 12412 12430 12433 12442 12470 12478 12512 12548 12552 12556 12558 12569 12710 12718 12728 12786 12849 12942 13038 13046 13052 13117 13125 13165 13230 13252 13263 13273 13280 13352 13421 13428 13432 13438 13480 13500 13570 13595 13606 33699 13715 13769 13778 13806 13839 138G2 13915 14020 14021 14023 14043 14046 14062 14064 14065 14098 14114 14193 14245 14266 14272 14273 14295 14321 14338 14357 14369 14399 14428 14432 14454 14507 14568 14593 14600 14637 14698 14707 14725 14934 14957 14983 14994 15000 15020. 15069 15070 15104 15119 15172 15174 15207 15243 15246 15249 15278 15336 15338 15341 15345 15448 15478 15486 15529 15571 15605 15610 15613 15654 15677 15702 15788 15822 15825 15827 15832 15864 15879 15961 16035 16067 16233 16271 16283 16286 16288 16304 16389 16395 16396 16422 16425 16434 16558 16628 16726 16805 16809 16875 16880 1G897 16957 16971 16988 16990 17008 17031 17053 170G6 17082 17085 17138 17188 17190 17204 17219 17230 17245 17248 17257 17268 17333 17378 17389 17394 17410 17430 17505 17549 15772 17682 17683 17748 17780 17805 17826 17839 17863 17904 17908 18009 18043 18126 18233 18269 18293 18294 18305 18306 18351 18366 18432 18511 18576 13596 18631 18657 18695 18727 18786 18793 18796 18815 18830 18987 19063 19094 19143 19173 19177 19194 19235 19268 19312 19313 19342 19350 19366 19379 19389 19414 19423 19449 19502 19634 19709 19730 1S768 19792 19836 19853 20024 20031 20036 20116 20167 202C6 20219 20242 20257 20258 20299 20387 20394 20430 20493 20525 20617 20648 20676 20706 20735 20737 20744 20771 20804 20333 20847 20848 20851 20858 20883 20921 546 1173 1849 2288 2796 3307 3991 4663 5417 5918 6779 7325 8285 9010 9387 10489 11277 11975 12514 13055 13875 14371 15707 16606 17363 18960 437 683 931 1152 1348 1565 1980 2300 2670 2920 3196 3368 3564 3963 4319 4492 4950 5337 5563 5724 5897 6030 6348 6549 6940 7139 7327 7514 7822 8093 8297 8453 8885 9143 9468 9654 10028 10181 10483 10685 10929 11143 11326 11563 11791 11972 12346 12543 12757 13132 13426 13649 13930 14090 14299 14459 14762 15088 15275 15493 15736 15976 16383 16662 16976 17102 17254 17822 18225 13399 18752 19124 19317 19454 20003 20244 20611 20803 20997

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3