Het Oostenrijksche kabinet gereorganiseerd. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN IACI0 PROGRAMMA WOENSDAG '16 FEBRUARI 1938 HAAREEM'S DAGBEAD (Vervolg van pag. 1.) Voordat de definitieve nieuwe ministers- lijst bekend werd gemaakt, was een kabi- netsiijst uitgegeven, waarin Seyss Inquart vermeld stond als minister van Binnenland- sche. Zaken, zonder controle over de politie. Deze lijst werd ecliter plotseling ingetrok ken. Naar verluidt zijn reeds, behalve het op nemen van een nationaal socialist in het kabinet, aanzienlijke concessies aan Duitsch- land gedaan. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat veldmaarschalk Jansa op ver zoek van Duitschland verwijderd zal worden, aangezien hij in verbinding zou hebben ge staan met Von Fritsch. De vraag is thans of Duitschland voldaan zal zijn over de verandering. Er wordt op gewezen, dat Hitier ge weldige eischen heeft gesteld in Berchtesgaden. O.a. zou hij den eisch gesteld hebben, dat Oostenrijk een pro-Duitsche buitenlandsche politiek zou voeren, welke volkomen van Duitschland afhankelijk zou zijn. Voorts zou hij geëischt hebben, dat Oostenrijk zich zou aansluiten bij het anti-kominternpact dat Oostenrijk zou toestemmen in militaire samen werking en alle gedachten zou la ten varen aan vriendschap met Tsje- cho-Slowakije. Men gelooft, dat Schuschnigg minder steun dan ge woonlijk gevonden heeft bij Italië in verband met Mussolini's moeilijkhe den met Groot-Brittannië. De rol van Seiss Inquart In het nieuwe Oostenrijksche ka binet is de controle over de politie in handen gegeven van den nationaal socialistisch gezinden Seiss Inquart. v Seiss Inquart werd geboren in 1892, I-Iij heeft rechten gestudeerd en heeft te Weenen het beroep van advocaat uitgeoefend. Door zijn denkbeelden werd hij naar het groot- Duitsche kamp gedreven en werd hij vice- voorzitter van den Oostenrij ksch-Duitschen bond. Seiss Inquart heeft groote sympathie voor 't nationaal-socialistische Duitschland en is te vens een overtuigd Katholiek. Dit laatste schonk hem het vertrouwn van Schuschnigg, die hefn geschikt scheen te achten om een verzoening tot stand te brengen en hem lid van den staatsraad maakte. Het schijnt, dat Seiss Inquart ook het vertrouwen geniet van Adolf Hitler. Hij heeft verscheiden malen een bezoek gebracht aan Berlijn. Nazi's kunnen tot het Vaderlandscke Front toetreden. De chef van den Oostenrijkschen pers dienst, kolonel Adam, heeft gisteravond voor de radio de berichten bevestigd, volgens wel ke voortaan nationaal-socialisten tot het Va- derlandsche Front (de regeeringscoalitie) zullen worden toegelaten. Hij zeide o.a., dat de mogelijkheid, tot het Vaderlandsche Front toe te treden, zal wor den uitgebreid tot drie kringen, welke tot dus ver een vijandige of afwachtende houding hebben aangenomen. Kolonel Adam zeide voorts, door den bonds kanselier gemachtigd te zijn te verklaren, dat in tegenstelling met de geruchten, die van daag de ronde hebben gedaan, geen wijzi gingen zullen worden gebracht in de grond slagen van de overeenkomst van Juli 1937, en dat de Grondwet en de wet nopens het Va derlandsche Front onaangetast zullen blij ven. „Onafhankelijkheid practiscli prijsgegeven", aldus de Daily Telegraph. De Weensche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post schrijft, dat Oostenrijk aan de eischen van Hitier toegegeven heeft en daar mede pracbiseh zijn onafhankelijk heid heeft prijsgegeven. Onder de Oostenrijksche concessies bevindt zich het leggen van de controle over de politie en de andere veiligheidsdiensten in de onge bonden handen van den nationaal-socialis- tisch gezinden Seiss Inquart, terwijl tevens aan den Duitsch gezinden minister van buitenlandsche zaken, Guido Schmidt, vol komen de vrije hand gegeven wordt ten aan zien van de buitenlandsche politiek. Te Berchtesgaden, aldus deze corres pondent verder, heeft Hitier aan Schuschnigg tot 15 Februari den tijd gelaten om aan zijn eischen te vol doen. Dit ultimatum werd kracht bij gezet door verwijzingen naar de uit breiding van het nationaal-socialis- tische terrorisme in Oostenrijk en door bedreiging met een opmarsch. De correspondent meldt verder, dat de uit barsting van Hitier te Berchtesgaden, die ge- ruimen tijd duurde en meer dan eens her haald werd, gevolgd werd door zeer agressieve eischen van Von Ribbentrop en tenslotte dooi den eisch tot onmiddellijke onderschrijving van de naar voren gebrachte eischen. Schuschnigg weigerde dit. zeggende, dat hij niet gemachtigd was hiertoe over te gaan en het geiieele kabinet moest raadpleggen. Ten slotte stelde Hitier een ultimatum. Schusch nigg moest voor 16 Februari toegegeven heb ben anders zou Hitier zijn rede voor den Rijksdag op 20 Februari in zoodanige termen opstellen, dat hiemit de vonk zou ontspringen die de Oostenrijksche nationaal-socialisten in beweging zou brengen. Het toev"-'-^ van Oostenrijk zal onvermij- delük een tolunie met Duitschland met zich mede brengen. Miklas en Schir^nifR hebben een beroep gedaan op Mussolini om bemiddelend op te treden, maar er kwam geen antwoord. De Duce was uit op een skitocht, aldus de Weensche correspondent van de Daily Tele graph and Morning Post- Off ïcieele mededeeling over het onderhoud HitierSchuschnigg. Omtrent het onderhoud tusschen den Fuehrer en rijkskanselier Hitier en bondskan selier Schuschnigg op den Obersalzberg wordt te Weenen het volgende officieele com muniqué gepubliceerd: „In het onderhoud, dat dr. Schuschnigg den I2den Februari op den Obersalzberg met den Fuehrer en rijkskanselier heeft gevoerd zijn alle vraagstukken der betrekkingen tus schen Oostenrijk en Duitschland grondig be sproken. Doel van dit onderhoud was, de bij de toe passing van de overeenkomst van den elfden Juli 1936 opgetreden moeilijkheden uit den weg te ruimen. Men was het erover eens, dat beide partijen vastbesloten zijn, vast te houden aan de grondstellingen der overeenkomst, en deze beschouwen ais het uitgangspunt eener be' vredigende ontwikkeling der betrekkingen tusschen de beide staten. Bijgevolg hebben beide partijen na het onderhoud van den 12den Februari besloten tot het onverwijld nemen van maatregelen, die waarborgen dat tusschen de beide staten zulke nauwe en vriendschappelijke betrek kingen worden gekweekt, als in overeenstem ming is mét de geschiedenis en het gezamen lijk belang van het Duitsche volk. De beide staatslieden zijn de overtuiging toegedaan, dat de maatregelen, waartoe zij besloten hebben, tegelijkertijd een daadwer kelijke bijdrage vormen voor de vreedzame ontwikkeling van den toestand in Europa". Von Papen is tevreden. Op de constitueerende vergadering van de in een vereeniging omgezette Oostenrijksch-Duitsche arbeidsge meenschap heeft o.a. ook de Duitsche gezant Von Papen het woord gevoerd. Wanneer ik, aldus de Duitsche gezant, over eenige dagen dezen post verlaat, dan geloof ik, dit met een goed gewe ten tegenover mijn opdrachtgever en de belangen van het Duitsche volk te doen. De bespreking, die den twaalfden dezer op den Obersalzberg is gevoerd, zal een nieuwe mijlpaal zijn in de geschiedenis van de Duit sche kwestie. Een zelfstandig Oostenrijk kan zijn taak slechts zien in de omraming van de Groot-Duitsche ontwikkeling en slechts als medewerker aan de herovering van de plaats en den geestelijken invloed van het rijk in het avondland. Ontspanning te Weenen. Havas meldde hedenmorgen uit Weenen: De publicatie van het nieuwe kabi net heeft in politieke kringen ont spanning gebracht. Ook de amnestie heeft veel indruk gemaakt. Het publiek wacht thans met groote belangstel ling op de red)e, die Hitier Zondag in den Rijksdag zal houden en waarin hij de onafhankelijkheid van Oostenrijk opnieuw moet bevestigen. Hoe belang rijk ook de opofferingen zijn, die men zich getroost heeft, men is toch ver heugd over een oplossing, dfe het Oos tenrijk mogelijk maakt zijn betrek kingen met Duitschland te verbeteren zonder dat zijn aanzien verminderd wordt. Bevestigd wordt, dat de verzoe nende houding üvan Oostenrijk van Italiaansche zijde is aangemoedigd en goedgekeurd. De offici'euse Reichspost schrijft: Het is thans nog de vraag of de steeds ongediscipli neerde nationalisten na het aceoord tot inkeer zullen komen. In ieder geval beteekent de overeenkomst vrede. Wie dien vrede wil ver storen, zal door heide landen verloochend worden. Het Neues Wiener Tageblatt schrijft: Wij hopen, dat de nieuwe poging tot het stichten van vrede een beter lot dan de vorige zal heb ben. De Oostenrijksche bevolking wenscht eindelijk de offers, die sedert de dagen van Dollfuss gebracht zijn, vergoed te zien door duurzame vrede. Persovereenkomst. Op grond van de nieuwe persover eenkomst, die tusschen Oostenrijk en Duitschland tot stand gekomen is, ver plichten beide landen zich met politie maatregelen op t'e treden tegen elk persdelict, dat de strekking heeft de betrekkingen tusschen beide landen1" te schaden. Bij derde herhaling van een persdelict zou het beroep niet verder uitgeoefend mogen worden. Straffen tot vijftien dagen gevangenis straf kunnen worden opgelegd. „Oostenrijksche onafhankelijk heid ondermijnd". De Daily Telegraph and Morning Post schrijft, dat de bijeenkomst te Berchtesga den zeker niet het aangename en vriend schappelijke karakter heeft gehad dat men haar aanvankelijk toekende. Hoewel de grond slagen der Oostenrijksche onafhankelijkheid nog niet vernietigd zijn, zijn zij ondermijnd, een feit, dat nauwelijks minder onaangenaam voor Italië dan voor Oostenrijk kan zijn. Het blad twijfelt er niet aan, dat een der belang rijkste gedeelten van Hitler's rede in den Rijksdag aan de Oostenrijksche kwestie ge wijd zal zijn en maakt een ironische toespe ling op het verlangen naar vrede en betere betrekkingen dat steeds door den rijkskan selier tot uiting is gebracht. De Daily Express schrijft: Wij kunnen de Duitsche volken niet verbieden zich aaneen te sluiten. Wij moeten ons uit de aangelegen heid terugtrekken en er buiten blijven. Het pleidooi, dat Simon in 1934 voor de Oosten rijksche onafhankelijkheid heeft gehouden, moet geannuleerd en niet meer herhaald worden. De Daily Herald schrijft: Het lot van Oos tenrijk is een bewijs te meer voor het onmis kenbare feit, dat Europa weer een continent van anarchie is, waar macht recht is. Het blad dringt aan op bevestiging van de ge- meenschappelijke veiligheid. De Manchester Guardian schrijft: Kan men Oostenrijk helpen? Tsjecho Slowakije heeft het meeste belang bij het behoud der Oosten rijksche onafhankelijkheid en dan volgt Ita lië. Het is duidelijk, dat Praag niets kan uit richten. Het stilzwijgen van Rome brengt al tham een ding duidelijk aan den dag: de zwakheid van Italië. De geruchten, volgens welke de Kleine Entente zich tegen de geste van Hitier zou verzetten, komen alle uit Ita liaansche bron en moeten den indruk wekken, dat tenminste iemand ergens iets denkt te doen. Voor Engeland is de kwestie niet van over wegend, maai' toch van groot belang. Hitler's daad zal wijziging brengen in het Europee- sche evenwicht. Ditmaal hebben Engeland en Italië een gemeenschappelijk belang', al is dat ook grooter in Italiaansche dan in Engelsche oogen: Het behoud van den status quo in Midden-Europa. Het is niet zeker maar ook niet onmogelijk, dat de aangelegenheid Rome en Londen irf contact zal brengen. „Het mes op de keel". Over de wijziging van het Oostenrijksche kabinet schrijft de Petit Parisien: Met het mes op de keel heeft Oostenrijk zich moeten onderwerpen. Het democratische en vredelie vende Europa heeft een tweeden slag ont vangen, zeker minder hard dan dien van de bezetting van Rijnland, maar die voor En geland en Frankrijk en voor alle vrije landen een veelbeteekenende waarschuwing moet zijn". In de Echo de Paris schrijft Pertinax: Wij staan hier tegenover een der groote gebeur tenissen uit de hedendaagsche geschiedenis,, een gebeurtenis, welker gevolgen niet over zien kunnen worden. Hitler, die zeer fel te genover Schuschnigg is opgetreden, stelde Oostenrijk een ultimatum, te vergelijken met dat aan België in 1914. Zullen Frankrijk en Engeland de vorming van een „Mittel Euro pa" niet verhinderen? De „Epoque" zegt: Het communiqué ver telt, dat de maatregelen die genomen zullen worden, het onderhouden van nauwe en vriendschappelijke betrekkingen zullen waar borgen. Dit doet ons denken aan het verbond tusschen een konijn en een boa constrictor. Mussolini bewaart het stilzwijgen, want hij kan niet hardop spreken. Italiaansche nederlaag geconstateerd. Volgens de Figaro heeft Italië zijn eerste groote diplomatieke nederlaag geleden. Het eerste resultaat, waartoe de politiek van de spil RomeBerlijn geleid heeft, is een over duidelijke loochening van de Italiaansche actie in Midden-Europa. De Petit Journal schrijft: Te Berlijn heeft men reden om victorie te kraaien. Veel meer dan het opnemen van een Nazi in het Oos tenrijksche kabinet, beteekent de erkenning van het Duitsche ras over de grenzen van Duitschland heen een belangrijke stap naai den Anschluss". De Jour schrijft: In zekere diplomatieke kringen deed gisteravond het gerucht de ronde, dat de houding van Duitschland, die eerst Maandagmiddag offensief isgeworden, de argwaan van Mussolini zou hebben ge wekt. Deze zou in eenige uren tijds verschei dene brigades bij den Brenner bijeen ge bracht hebben. Volgens de Ere Nouvelle beteekent de po litiek van Mussolini een abdicatie van Ita lië op het terrein der Europeesche politiek. De Humanlté tenslotte zegt dat het ulti matum te Berchtesgaden niet mogelijk ge weest zou zijn, als Frankrijk en Engeland zich er tevoren tegen verzet zouden hebben. Desmet minister van economische zaken. Minister-president Janson heeft de porte feuille van Economische Zaken en midden klassen aangeboden aan den katholieken se nator Pierre Desmet, hoogleeraar aan de universiteit te Leuven, die de portefeuille aanvaard heeft. Britsch*Iiridiië Gandhi iveer op den voorgrond. Wederom zijn aller oogen in Britsch Indië gevestigd op Mahatma Gandhi, die zich op het oogenblik ophoudt in een hut aan den oever van Tapti-rivier te Haripura, in de nabijheid van de plaats, waar de volgende weiek het jaarlijksche nationale congres zal worden ge houden. De ministeries van de provincie Bihar en in de vereenigde provincies, die aanhangers wa ren van het congres, zijn afg'etreden. Men. is. van oordeel, datde beslissing van Gandhi moet worden afgewacht of ook de overige vijf congres-ministeries zullen aftreden, dan wel dat dit beperkt zal blijven tot beide genoem de. De zwakke gezondheid van den Mahatma doet vreezen, dat hij de huidige spanning niet zal kunnen dragen, doch gisterochtend, na zijn wekelijkschen dag van zwijgen, scheen hij welgemoed. Japansch bombardement richt groote slachting aan. Vele honderden dooden te Tsjengtsjau I. O sleed Vreemdelingen gedwongen Leningrad te verlaten? Naar te .Helsingfors verluidt moe ten alle vreemdelingen Leningrad en omgeving verlaten op last van de Ogpoe en zullen in de toekomst geen vreemdelingen meer verlof krijgen zich hier te vestigen. Men is van meening, dat dit ver bod het gevolg is van een besluit om van Leningrad een onneembare ves ting en vlootbasis te maken. Reeds zouden tienduizend politieke gevan genen zijn aangekomen om hier te werken. Ook Nederlanders onder dc slachtoffers? Reuter meldt uit Hankau 15 Fe bruari. Gedurende den Japan- schen luchtaanval op Tsjengtsjau is het kerkgebouw der Amerikaansche Baptistengemeenfce door een bom ge troffen. Hier werd echter niemand gewond. Een tweede bom ,kwam te recht op een overvol Chineesch hotel, terwijl een derde een schuilplaats in het station vernielde, waardoor vele studenten bedolven werden. De lucht aanval duurde twee uur, waarbij de vliegtuigen 80 tot 100 bommen lieten vallen. Ongeveer 600 huizen werden beschadigd. Onder de bevolking ontstond een paniek. Een verwarde menigte tracht te de stad te ontvluchten. De schat tingen over het aantal slachtoffers varieeren tusschen vijf- en twaalf honderd. Men vreest, dat een aantal Fran- schen en Nederlanders, die bij den Loenghai-spoorweg een betrekking bekleeden, bij het instorten van de schuilplaats in het station gedood of gewond zijn. In de hoofdstraat der stad werd onder de bewoners een ware slachting aangericht. In Chineesche klingen te Hankau doen „gruwelverhalen" de ronde over gebeurtenissen die zich te Nanking hebben afgespeeld, aldus meldt het A.N.P. Naar schatting zouden meer dan tienduizend personen in koelen bloede zijn afgeslacht, terwijl minstens 20.000 diefstallen moeten zijn gepleegd. Ook het optreden der Japansche militairen zou volgens deze mededeelingen ondanks de waarschuwingen der militaire overhei'd uiterst afkeurenswaardig zijn. Het vraagstuk der voedselvoorziening vraagt meer en meer de aandacht, daar de Japanners er niet hun medewerking aan verleenen. Er bestaat bovendien groote vrees, dat zich ernstige epidemieën zullen voordoen, vooral daar er in ieder geval een tekort is aan ge neesmiddelen. Geldzending van het Amerikaan sche Roode Kruis Het Amerikaansche Roode Kruis heeft een millioen dollar beschikbaar gesteld voor hulp. verleening aan Chineesche vluchtelingen. Dit bedrag moest worden uitgekeerd aan „welda digheidsinstellingen". Vernomen wordt, dat de commissie tot hand having van den vrede te Nanking, die door de Japanners wordt gecontroleerd, geen uitdeeling heeft gehouden onder de 150.000 vluchtelingen, die aan den hongerdood zijn prijsgegeven. Volgens ds. Hsingtsjoe Mau van de Metho distische Episcopale Kerk zijn de Chineesche Christenen, die hun huizen langs den spoorweg van Sjanghai naar Nanking en dien van Sjanghai naar Sjangtsjau niet konden ver laten evenmin door de Japanners gespaard. De Japanners hebben kerkgebouwen ingericht als barakken voor hun troepen, aldus de predikant. De Chineesche Christenen, die in het door de Japanners bezette gebied zijn achtergebleven, worden volgens Mau gedwon gen tusschen de Japansche troepen te leven, die verwachten, dat het aantal aanvallen van Chineesche guerillatroepen door de aanwezig heid der Chineesche Christenen zal afnemen. Nationale mobilisatie" in Japan ontmoet verzet. De Minseito, de grootste partij van het Japansche parlement, heeft Dins dag het ontwerp over de algemeene mobilisatie van de nationale hulp bronnen besproken. De partij bleek in meerderheid tegen het ontwerp, dat 18 dezer in het parlement zal worden in gediend en besloot het ontwerp te be strijden. Het schijnt, dat ook de Seijoekai tegen het ontwerp is en dat alleen de nationalisten en de fascistisch getinte partij der sociale massa het ontwerp zullen steunen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTEIUNC Het stormt hard, hé, Thijs? vroeg Dickie, terwijl hij angstig naai de hooge golven keek. Maar Thijs stelde hem gerust. Maak je maar niet bang, hoor, er is geen gevaar. Het kan zoo hard stormen, als het wil, maar ons bootje slaat niet om. Wees maar gerust, Dickie, alles komt in orde! En zoo was het ook. Na verloop van lenigen tijd ging de storm liggen en de zee werd weer kalm. En toen ze zoo een tijdje hadden doorgevaren, zagen ze eindelijk de kust in de verte opdoemen. Het is nu nog maar het werk .van een paar uurtjes bf we zijn weer thuis, Dickie. Ben je blij? Dickie knikte. Nou, wat dacht je? Toen ze aan wal waren gekomen, gaven ze de boot weer af en liepen het bosch-van-hou-je-maar-stil door. Maar wie kwam daar in de verte aanhollen? Dickie, ik geloof heusch.Thijs keek eens wat beterJa, hoor, het is zoo! Wat? vroeg Dickie verwonderd. Daar komt Sim aanhollen! Italiaansch watervliegtuig vermist. Hoop op redding opgegeven. Veertien personen bevonden zich aan boord. Een Italiaansch watervliegtuig, de „Ala Littoria", dat Zondag te Cadiz was opgestegen en des avonds te Ostia kon worden verwacht, is daar nog niet aangekomen. Men vreest, dat het toestel, aan boord waarvan zich tien passagiers en een bemanning van vier personen bevinden, tijdens de hevige stormen, welke boven de Middellandsche Zee woeden, in zee is gestort. Naar Reuter thans meldt heeft men te Rome alle hoop opgegeven, dat de veertien inzittenden nog zullen kunnen worden gered. Vier dooden bij vliegongeluk. Militaire toestellen in botsing nabij Praag. Boven Milowitsj nabij Praag zijn, naar Havas meldt, twee militaire vliegtuigen te gen elkaar gebotst en omlaag gestort. Vier personen zijn hierbij om het leven gekomen. Lierke Plezierke. Kennismaking met minder aangename gevolgen. Een inwoner van een Noord-Brabantsch. plaatsje had bij een bezoek aan het Vlaam- sche stadje Lier kennis gemaakt met twee inwoners van deze plaats. Deze kennisma king werd gevierd met een bezoek aan tal- i'ijke „estaminees", waarbij het geestrijke vocht rijkelijk vloeide. Teneinde nadien weer eenigszins op verhaal te komen werd een wandeling buiten het stadje gemaakt. Op deze wandeling werd onze Brabander even wel door zijn beide nieuwe kennissen bewus teloos geslagen en beroofd van een bedrag van ongeveer drieduizend franc aan Neder- landsch en Belgisch geld. Dinsdagmiddag is een der daders aange houden. Hij had het grootste deel van het geroofde Nederlandsche geld nog in zijn bezit. DONDERDAG 17 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO ruitzending. 8.00 Graniofoohmuziek. 10.00 Morgenwijing. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Het AVRO-dansorkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Het Omroeporkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoon muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Gra mofoonmuziek. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 En gelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concert gebouw-orkest en solist (In de pauze: Repor tage). 10.45 Disconieuws. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-dansorkest. 11.40—12.00 Orgel- HILVERSUM n. 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 3.00 Pianovoordracht. 4.00 Bijbellezing 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Aimster- damsch Salonorkest. 6.45 Causerie. 7.00 Be richten. 7.15 „Jeugdvoetbal en de C.N.V.B.", causerie. 7.30 „De vogelwet 1936", Causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Evangelisch Luthersch Kerkkoor „Toewijding" en spreker. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.30 Rijswijksch Christelijk Mannenkoor. (Om 10.10 Berichten A.N.P.). 10.45 Gmnastiekles. 11.00—12.00 Gramofoon muziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Alfred van Dam en zijn State-orkest. 12.50 Radio- tooneel. 1.20 E. Leggett en de Continental Player. 2.002.20 Gramofoonmuziek. 3.10 3.30 Causerie: Empire exchange. 3.35 Het Ste delijk Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Causerie „The new spring fashions". 5.20 Gra mofoonmuziek. 5.40 Eddie Carroll en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 orkest, mmv. solisten. 8.20 Variété-programma. 8.50 Causerie „Imperial security". 9.20 Berich ten. 9.40 Toespraak Koning George VI. 10.00 BBC-orkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Cembalovoordracht. 11.35 Joe Loss en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr. pl.). RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 9.10, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Cantrelle-orkest.. 1.50 Zang. 2.05 Vervolg concert. 3.05 Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Symphonieconcert. 10.50 Gramo foonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Dresdensch Kleinorkest. 7.50 Erich Bör- sehel's orkest. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Solistenconcert. 2.35 Pianovoordracht. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 6.30 Gramofoon muziek. 7.20 Cabaretprogramma. 8.20 Het Ri- chartz-kwartet. 9.5511.20 Kurt Hehfeld's kapel, de Stuttgarter Volksmuziek en solisten, BKUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.205.50 Om- roepsalonorkest. 6.50 Omroepdansorkest. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Koning Albert- Herdenking. 9.40 Omroeporkest. 10.30 Decla matie; 10.5011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein- orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om- roepkleinorkest, mmv. soliste. 6.35 Het Ma- .lezieux-kwartet. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Koning Albert-herdenking. 10.30 en 10.45 II.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroepkamerkoor en Omroeporkest m. m.v. solisten. (Om 8.20 berichten) 9,20 Berich ten. 9.50 Viool en cembalo. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Otto Kermtbach's orkest (om 10.30 Sportrepartase)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6