Schuschnigg behoudt de ieiding der landsverdediging. B0ETENK0 IS TERECHT. Zware hoofdpijn, THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN DONDERDAG 17 FEBRUARI 193S HAAREEM'S DAGBLAD De reorganisatie in Oostenrijk. Seyss Inquart heeft geen onbeperkte controle over de politie. Ter aanvulling van de reeds ge publiceerde Oostenrijksche kabinets lij st wordt officieel uit Weenen nog medegedeeld: Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft ook de leiding van het bonds- ministerie voor de landsverdediging, waarbij hem voor de leiding der aan gelegenheden der landsverdediging de generaal der infanterie, Wilhelm Zehner als staatssecretaris ter zijde gesteld is. De benoeming van de bondsministers Glaise Horstenau, Guido Schmidt, Guido Zernatto, Seyss Inquart en Hans Rott is ge schied op grond van artikel 91 van de grondwet, volgens welke in bij zondere gevallen bondsministers be noemd kunnen worden, die niet de leiding hebben over een bondsmi- nisterie. Het ligt in het voornemen dezen bondsministers in den zin van het genoemde grondwetsartikel de vol gende ressorten toe te wijzen: aan bondsminister Guido Schmidt buiten- landsche zaken, aan Glaise Horste nau bepaalde aangelegenheden van het Vaderlandsche Front, aan Seyss Inquart de aangelegenheden van de openbare veiligheid en bepaalde ge bieden van het binnenlandsche be stuur, en aan Hans Rott de voorloo- pige vertegenwoordiging van sociale zaken. De leider Schuschnigg, heeft voorts den minister zonder portefeuille Zernatto, als zijn plaatsvervanger bij het Vaderlandsche Front benoemd, waarvan zernatto tevens se cretaris-generaal blijft. Baar-Bahrenfels, die thans gezant te Boedapest is, is ontheven van de functie van plaatsvervangend leider van het Vaderlandsche Front. Tegelijkertijd is de minister van Binnenlandsche Zaken, Seyss Inquart, benoemd tot bondskanselier van het volkspolitieke referaat, als opvolger van dr. Pembauer, die met de leiding van de administratieve zaken is belast Voorts verluidt, dat de volgende week de Bondsdag bijeengeroepen zal worden en dat Schuschnigg dan verklaringen zal afleggen over den toestand, zooals die door den twaalfden Februari geworden is. Seyss Inquart naar I Berlijn. Van gezaghebbende zijde wordt uit Weenen vernomen, dat de nieuwe minister van Binnenlandsche Zaken, Seyss Inquart, gisteravond om 19 uur 30 per trein naar Berlijn is vertrok ken. Naar men in politieke kringen te Berlijn aanneemt, zal Seyss Inquart, gedurende zijn verblijf te Berlijn gelegenheid hebben besprekingen te voeren met rijkskanselier Hitier, den rijksminister van Buitenland- sche Zaken, Von Ribbentrop en ge neraal Goering. De amnestie. Het D.N.B. meldt: Bij het tot stand komen van het amnestiebesluit waren ongeveer 700 poitieke gevangenen in arrest, met inbegrip van de personen, die in voorloopige hechte nis zaten. Het aantal loopende processen wordt geschat op 2500. Gelijk reeds gemeld zal de amnestie ook gelden voor talrijke ver oordeelden uit de processen in verband met de gebeurtenissen in Juli 1934. o.a. voor dr. Rintelen en de inspecteurs van politie Gotz- mann en Seeligmann, terwijl ook dr. Tavs van de amnestie zal profiteeren. Uit het concentratiekomp Woellersdorf zullen onge veer 40 personen ontslagen worden. Er wordt echter niet gedacht over een opheffing van het concentratiekamp. Skubl niet onder de bevelen van Seyss Inquart. In verantwoordelijke Weensche kringen is de Reuter-correspondent er van op de hoogte gesteld, dat de benoeming van Skubl tot in specteur-generaal van de Qostenrijksehe po litie hem plaatst onder directe controle van bondskanselier Schuschnigg. In zijn nieuwe functie krijgt Skubl de politie en de gendar merie onder zijn bevel, doch zelf zal hij niet onder de bevelen van Seyss Inquart komen, zooals geschied zou zijn, indien hij de functie 1 van chef van het departement van de open bare veiligheid zou hebben behouden. Op deze wijze heeft, Schuschnigg. naar het schijnt, zich de zekerheid gegeven, dat de nieuwe minister voor openbare veiligheid geen onbeperkte controle zal hebben over de politie, zooals de kringen, die anti-natio- naal-socialistisch zijn, in den beginne vrees den. Duitsch dementi inzake de troepenbewegingen In een eigen bericht spreekt het Duitsche Nieuwsbureau tegen, dat de „nieuwe Duitsch- Oostenrijksche pacificatie- en ontspannings overeenkomst" onder militairen druk tot stand zou zijn gekomen. Het bureau spusekt de des betreffende beweringen ten scherpste tegen. Er zijn vroeger noch thans troepen aan de Oostenrijksche grens geconcentreerd. Allle be richten daarover berusten op fantasie, waarbij uitgegaan is van oefeningen van kleine afdee- OUD PRESIDENT HOOVER IN BELGIë. De vroegere president van de Vereenigde Staten, Hoover" is gistermiddag te Yperen aangekomen. Hij reisde incognito en kwam van Havre via Cassel. Het gezelschap bracht een bezoek aan het gedenkteeken voor de Britsche gevallenen en begaf zich vervolgens via Kortrijk naar Warezem, waar het kerkhof van de Amerikaansche gevallenen werd be zocht. NadQr wordt uit Brussel gemeld: Dp 'nri de Kamer heeft heden huid" gebracht aan Hoover ter gelegenheid van het bezoek van den oud-president van de Vereenigde Staten aan België. Ook de mi nister van buitenlandsche zaken verklaarde zich gelukkig te achtens namens de regeering oud-president. Hoover zijn erkentelijkheid te betuigen. lingen, zooals die regelmatig ondernomen worden dóór de troepen van de gilensgarnizoe- nen, zoowel als van alle andere garnizoenen. Duilsch- Oostenrijksch persgeschil De „National Zeitung" uit Essen, waarin gisteren bepleit werd het Duitsche en Oosten rijksche volk binnen het kader der grenzen van de beide landen bijeen te brengen, is in Oostenrijk verboden. Uit goedingelichte bron wordt vernomen, dat dit incident een diplomatiek gevolg zal hebben, er zouden tie Berlijn stappen worden gedaan tegen de taal van het Duitsche blad, die hier beschouwd wordt als onvereenigbaar met de Oostenrijksche opvatting van de nieu we Duitsch-Oostenrijksche overeenkomst. De gezant van Oostenrijk te Berlijn, Tauschitz, zou zelfs opdracht hebben giekregen de per soonlijke aandacht van den Fuehrer op dit in cident te vestigen. Ierland. De Valera opnieuw naar Londen. In het Lagerhuis heeft Chamberlain mede gedeeld, dat De Valera Maandag a.s. naar Londen terug zal keeren om de onderhande lingen te bevatten. Naar vernomen wordt is tot nu toe nog geen overeenkomst tot stand gekomen en komt de Iersche president niet naar Londen om een overeenkomst te onderteekenen, welke reeds door de deskundigen is uitgewerkt. Wel schijnt de verwachting te bestaan, dat een overeenkomst tot stand zal komen. Einigelarad. Eden wordt ondervraagd over de jongste internationale gebeurte- nissen. Minister Eden heeft gisteren in het Lager huis op de vraag of hij over officieele inlich tingen beschikte ten aanzien van de bespre kingen tusschen Hittler en Schuschnigg, er aan herinnerd, dat een Oostenrijksch-Duitsehe overeenkomst nog niet is gepubliceerd, doch dat des ochtends een communiqué was uitge geven, waarin o.a. een reorganisatie van die Oostenrijksche regeering bekend werd ge maakt, naar hij vernam in overeenstemming- met te Berchtesgaden getroffen overeen komsten. Eden vervolgde, dat er reden is te gelooven, dat de overeenkomst andere voorzieningen be vat, welke de beide regeeringen op verschil lende punten met elkander zijn overeengeko men, doch dat hij, zoolang de werkelijke tekst der overeenkomst nog niet gepubliceerd is, niet in staat is eenige verdere medecleeling in deze aangelegenheid te doen, doch dat de Brit sche regeering intusschen de ontwikkeling van den toestand met groote aandacht ga deslaat. In antwoord op een verdere vraag, of hij de verzekering kon geven, dat de politiek der Britsche regeering ten aanzien van de integriteit en onafhankelijkheid van Oos tenrijk dezelfde bleef als hij bij een vorige gelegenheid in het Huis had medegedeeld, zeide Eden. dat, voor zoover hij zich kon her inneren hij gezegd had, dat de Britsche re geering wenschte, dat in Midden-Europa even als elders vrede en een goed wederzijdsch be grip zouden heerschen. Op de vraag, of de Britsche regeering zou blijven bij de gemeenschappelijke verklaring van Februari 1934, zeide Eden, dat hij veron derstelde, dat de interpellant de verklaring van Stresa bedoelde, en dus de verklaring dei- drie regeeringen n.l. Groot-Brittannië, Frank rijk en Italië. Eden zeide, dat Italië in deze zaak nog geen overleg heeft gepleegd met de Britsche regeering. In antwoord op de vraag, of een leening aan Italië een onderdeel zal vormen der bespre kingen die gevoerd zullen worden met Italië met het oog op een verbetering der Engelsch- Italiaansche betrekkingen, zeide Eden „neen". KARDINAAL CAPOTOSTIOVERLEDEN Kardinaal Luigi Capotosti, kanselier van Z. H. den Paus is gisteravond overleden. Het ongeluk in de liaven van Sydney. Nog zeven vermisten. Uit Sydney 16 Februari: Men heeft nog de lijken van een vrouw en twee meisjes gevon den. die slachtoffer zijn van het omslaan van de veerboot „Rodney". Het totaal aantal dooden is hiermede op 12 gekomen. Zeven opvarenden worden nog vermist. Het vaartuig is inmiddels gelicht. Russische vliegers op Lettisch gebied geland. Gevlucht voor de „zuiveringsactie". Een Sovjet-Russisch militair vliegtuig is gisteravond naar het D.N.B. meldt ge land in het. district Werro in Zuid-Oost Let land. De heide inzittenden, een 24-jarige eer ste luitenant en een 20-jarige tweede luite nant. beiden onbewapend, verklaarden, dat zij uit Rusland gevlucht waren, omdat zij zich bedreigd gevoeld hadden door een „zui veringsactie". die op het ogenblik ten uit voer wordt 'gelegd in het Russische luchtwa- oen Zij wilden beiden tot geen prijs naar Rusland terug De officieren zijn zonder verwijl naar Dorpat vervoerd, waar zij aan °f=n verhoor worden onderworpen. OE ZOON VAN TROTSKI OVERLEDEN. De zoon van Trotski. Leon Redof is giste- •en overleden tengevolge van een operatie, die hij heeft in dergaan in een ziekenhuis te Parijs'. Begin Februari werd hij in het zie kenhuis opgenomen. Russische diplomatieke vertegen woordiger in Roemeniëvluchtte naar Rome. Uit vrees voor ontvoering door Sovjet-agenten. Theodor Boetenko. Gisteren is bekend geworden, dat de reeds eenigen tijd vermiste diplo matieke vertegenwoordiger van de Sovjet-Unie, Boetenko, zich te Rome bevindt. Boetenko heeft aan de Gior- nale d'Italia een uitvoerig relaas ge daan van de reden van zijn vertrek uit de Roemeensche hoofdstad. Hij verklaarde te zijn gevlucht, omdat hij vreesde door de Sovjet-agenten te zullen worden ontvoerd of ver moord. Boetenko bekende aan het blad, dat hij de diplomatieke loopbaan had gekozen, omdat hij van meening was, dat deze alleen hem de mogelijkheid kon bieden uit Sovjet Rus land te vluchten. „In Sovjet Rusland wordt het leven steeds wreeder en ondragelijker", aldus Boetenko. Toen hij het opleidingsinstituut voor den di- plomatieken dienst, had verlaten, werd hij geplaatst als attaché in het Sovjet Russische paviljoen van de in 1937 te Parijs gehouden internationale tentoonstelling. „Daar heb ik geconstateerd, dat alle statistieken over groote prestaties der communisten, die in het paviljoen werden vertoond, slechts valsch waren". Na zijn verblijf te Moskou werd Boetenko naar de legatie te Boekarest gezonden, waar hij, naar hij zeide,. dix-ect het gevoel kreeg door agenten van de Gepeoe te worden be spied. Intusschen vernam hij, dat te Moskou een onderzoek werd ingesteld naar zijn ver leden, omdat men daar had ontdekt, dat hij op 14-jarigen leeftijd had deelgenomen aan de nationalistische beweging, toen Wrangel met zijn leger Zuid-Rusland binnenrukte. Boetenko voegde daaraan toe dat zijn vx-ouw en zesjai-ig dochtertje, die zich te Leningrad bevonden, veimoedelijk zijn gearresteerd. Boetenko vertelt dan, dat kort voor het vertrek naar Moskou van den Sovjet gezant te Boekarest, Ostrofski, „een verdacht individu" uit Weenen was aangekomen en in de legatie zijn intrek had genomen. Dat was op 3 Februari. „Niemand wilde mij zeggen, waarom deze man was gekomen. Op 5 Februari hebben dat individu en twee andere agenten der Gepeoe, die in de legatie woonden, mij laten roepen en er tot driemaal aan toe bij mij op aangedrongen, dat ik mij met hen naar Sinaja zou begeven. Ik weigerde, omdat ik mij niet erg prettig voelde, maar de agenten bleven aandrin gen. Ik sprak nog over mijn chauffeur, inaar men antwoordde, dat diens aanwezigheid niet noodig was, omdat de uit Weenen over gekomen man een auto kon besturen. Ik begreep toen, dat men mij er in wilde laten loopen en voornemens was mij te dooden of mij te ontvoe ren. Op 6 Februari verliet ik de le gatie, maar pas op 10 Februari ver trok ik uit Boekarest en kon ik de grens overschrijden. Boetenko heeft gisteravond in zijn hotel te Rome de vertegenwoordigers van de pers ont vangen. Hij verklaarde zeer vennoeid te zijn en betreurde het bijgevolg zich niet langen tijd met de journalisten te kunnen onder houden. Hij bevestigde echter zijn verklaringen zooals die door de Giomale d'Italia zijn weer gegeven. Hij verklaarde blij te zijn veilig en levend op Italiaansch gebied te zijn. Roemeensche verklaring. De Roemeensche autoriteiten hebben het volgende communiqué gepubliceerd: „Uit het onderzoek is gebleken, dat Theodor Boetenko niet het slachtoffer is geweest van een aan val op Roemeensch grondgebied. Hij bevindt zich niet méér in Roemenië en blijkens een verklaring, welke hij aan het Roemeensche ministerie van buitenlandsche zaken heeft ge zonden, heeft hij het Roemeensche grondge bied uit vrijen wil verlaten". TSINING WEER IN CHINEESCHE HANDEN? HANKAU; 16 Febr. (Reuter). Eenige Chi- neesche regimenten zijn Tsining binnengerukt. De Japanners verdedigen zich met stoutmoe digheid. Volgens Chineesche berichten wordt de Japansche ópmarsch in het zuidelijke ge deelte van den spoorweg Tientsin-Poekau ge remd door herhaalde Chineesche aanvallen op de achterhoede, waardoor de verbindingslijnen verbroken worden en vele Japansche soldaten sneuvelen. Hoewel de Chineesche troepen zwai-e verliezen hebben geleden, zijn de Japan ners er nog niet in geslaagd de Chineezen uit den „ijzeren gordel" ten noorden van Weihwei te verdrijven. Vliegongeluk van Saint Exupéry. De Fransche vlieger-schrijver en zijn werktuigkundige gewond. Gistermiddag heeft de bekende Fransche vlieger-schrijver Saint Exupéry, die een reis van het Noorden naar het Zuiden door Noord en Zuid-Amerika ondernomen heeft, een ernstig ongeluk gehad tijdens het opstijgen van het vliegveld te Guatemala. Saint Exupéry en zijn werktuigkundige moesten naar een ziekenhuis vervoerd wor den. Hun verwondingen zouden niet van le vensgevaarlijken aard zijn. Het vliegtuig is vernield. Vliegtuig landt bij de Papaniii- expeditie. Redding der Russische Poolreizigers thans een feit? Een vliegtuig van den Russisehen ijsbreker Moerman is gisteravond ge land nabij het Poolstation der vier Russische geleerden op de ijsschots. Men verwachtte, dat de Poolreizigers door het vliegtuig zouden worden op genomen en naar den ijsbreker ge bracht. Het bericht omtrent het bereiken van het kamp van Pa(panin is te Moskou draadloos ontvangen van den ijsbreker Taimyr. Het vliegtuig werd bestuurd door Tsjerevsehny, die vergezeld was door twee andere piloten. Het toestel was om 21 uur 45 van den Moerman vertrokken en had na vijftig minuten het kamp op de ijsschots bereikt. Bijna op hetzelfde oogenblik, waarop het toestel van Tsjerevsehny nabij het kamp van Papanin landde, is een tweede toestel, be stuurd door Wlasof van het bij den Moerman aangelegde vliegveld opgestegen. Ook dit vlieg tuig slaagde er in nabij de Poolonderzoekers te landen. Het kon echter geen contact krij gen met hen, zoodat Wlasof naar den Moer man terugkeerde. Wie moet betalen, Velsen of Haarlem? Ged. Staten van Noordholland kregen Woens dagmiddag weer twee zaken te behandelen betreffende verschil van meening tusschen twee gemeenten inzake het betalen van steun. Eén daarvan betrof de gemeenten Vel sen en Haarlemmermeer. Een 26-jarige weduwe, moeder van één kind, wonende in Haarlemmermeer, had aan het Burgerlijk Armbestuur van Haarlemmer meer de verhuiskosten naar IJmuiden ge vraagd. Zij wilde n..l xxaar IJmuiden, haar vroegere woonplaats, verhuizen omdat haar man daar begraven was en zij in Haarlem mermeer „niemand had" en in IJmuiden haar familie woonde. Haar verzoek werd ingewilligd. Nauwelijks woonde zij in de gemeente Velsen of zij vroeg ondersteuning en kreeg f 6 per week. Velsen meent nu deze kosten ten laste der gemeente Haarlemmermeer te moe ten brengen, waartegen Haarlemmermeer zich verzet, o.a. omdat die gemeente geen pressie heeft geoefend, om de verhuizing naai de gemeente Velsen te bevorderen. Haarlem mermeer noemt het een insinuatie van Velsen aLs het zegt, dat de controleur van het Bur gerlijk Armbestuur te Haarlemmermeer, het schriftelijk verzoek van de weduwe om steun zou hebben uitgelokt, waartegenover Velsen stelt dat die controleur deze zaak niet ernstig behandeld heeft. Hij zou n.l. niet voldoende onderzocht hebben, wat het gezegde van de weduwe:: „mijn moeder is bij mij" beteeken- de. Eerst later is gebleken, dat de moeder van de weduwe niet zoo maar eens bij haar lo geerde, maar bij haar inwoonde en als zoo danig ook ingeschreven stond. Zoodat ten slotte de weduwe niet zoo alleen en hulpeloos was. De moeder is nooit gesteund en er is ook nooit steun voor haar gevraagd. Wel is geble ken dat zij gesteund werd door de Diaconie. Als reden van de verhuizing naar IJmuiden was ook aangevoerd medische noodzaak, maar deze wordt door Velsen ten stelligste ontkend: de vrouw is heel gezond. De voorzitter vestigde er de aandacht op dat met het bekend worden van het feit dat de moeder bij de dochter inwoonde, het ge- heele betoog: mijn familie woont te IJmuiden enz. verviel. Ged. Staten zullen zich beraden en nader uitspraak doen. migraine, kiespijn, zenuwpijnen? Een „Mijnhardtje" helpt hierbij terstond. (Het zijn hartvormige cachets) 12 stuks 50 cent, proef doosje 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) PROERAMMA VRIJDAG 18 FEBRUARI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10,20 Declamatie 10.30 Alt en piano 11.10 Ver volg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Gramo foonmuziek 12.30 Solisteneoncert 1.30 Lyra- Trio. 2.15 Causerie „De tuin in Februari" 2.35 AVRO-Dansorkest, de Croaking Nightingales en declamatie. 4.05 Gramofiooaimuziek 5. Voor de kinderen 5.30 'Esmeralda-Septet. 6. Optreden van amateurs 6.30 Politiek radio journaal '6.50 Orgelspel 7.Causerie „Herin neringen aan de „Nieuwe School" (H) 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Be richten 7.35 Causerie „Lezen in den Bijbel", 8.Pianovoordracht 8.30 Causerie „Modern Gezondheidsverlangen". 9.Gramofoonmu ziek 9.30 Reportage 10.Religieus-socialisti sche uitzending. 10.30 Belichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Viool en piano 11.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.5512.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 Mo dern Kleinorkest en Gramofoonmuziek 2. Orgelconcert en Gramofoonmuziek 3.Gra mofoonmuziek 3.10 KRO-Kamerorkest en so list. 4.05 Gramofoonmuziek 4.15 KRO-orkest 5.Gramofoonmuziek 5.15 De KRO-Melodis- ten en solist 6.Land- en tuinbouwcauserfe 6.20 De KRO-Boys en solist. T.— Berichten 7.15 Causerie „Invloed van de huidige conjunctuur op de arbeidsmarkt". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Berichten ANP. 8.le Helft v. d. revue „Neerlandsch Bloed". 10.30 Berichten ANP. 10.40 José de Sousa Pinto en zijn Portugeesch orkest. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Piano voordracht 12.10 Orgelcon cert 12.50 Jack White en zijn Collegians 1.35 2.20 Viola en piano. 4.20 Dansmuziek (gr.pl.) 4.50 Variété-programma 5.20 Charles B'rill en zijn ork'est m.m.v. soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Fred Hartley's sextet 7.20 „Die verkaufte Braut", opera. 9.20 Berichten 9.40 Interview „Efficiency and Liberty: Gei-many" 10.BBC- Orkest 10.55 Parijs halfuurtje 11.30 Jack Har- ris en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gra- mofoonplaten) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofooixmuziek 12.20 Jane Evrard's orkest 1.50 Zang 2.05 Ver volg concert 3.05 en 3.20 Zang 3.55 Gramofoon muziek 4.35 Zang' 5.20 Gentil-kwartet en so liste 8.35 Vioolvoordracht. 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Nacht concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Tromp etterkorps 7.50 Schrammelen- semble 11.20 Bedrijfsorkest 12.35 Omroepor kest en solist. 1.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Om roeporkest, solisten, Keulsch Pianoduo en Vroolijk Instrumentaal Kwartet, 6.30 Mando line-orkest 6.50 HJ-ensemb.le en het Omroep orkest 8.30 Amusemexxtsoi-kest. 9.5011.20 Om- ro'eporkest 8.30 Amusementsorkest 9.50—11.20 Omroepkleinorkest en solist BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepor kest 5.40 en 6.20 Gramofoonmuziek 7.20 Zang 8.20 Radiotooneel met muziek 10.3011.20 Om roepkoor en Orgel BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalon- orkest 1.302.20 Gramofoonmuziek 5.20 Om- roepsalonorkest 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Ti-ioconcei-t. 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepkleinorkest 10.10 en 10.30—11.20 Gi*amofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDL'R 1571 M. 7.20 Carl Woit-ohachV orkest 8.20 Berichten 8.35 Kamermuziek 9.20 Berichten 10.20—11.20 Olto Kermbach's orkest. (Om 10.30 Sport- reportage). ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Jongens, jongens, hoe gaat het? Is alles goed? riep Sim al van verre en kwam met uitgestoken handen op Thijs en Dickie af. Hoe gaat het? Thijs lachte. Best, Sim, dank je wel, alles in orde, hoor! We zijn niet gewond Het was toch gevaarlijk van je, Thijs, om Dickie zoo maar op je eigen houtje te gaan zoeken, zei Sim. Oom Mopperniet en ik hebben wat een angst gehad! —Thijs heeft me gered, zei Dickie, terwijl hij Thijs aankeek. Als hij niet gekomen was, dan had ik nog gevangen gezeten in dat kasteel. Welk kasteel? vroeg Sim verbaasd. Ik weet niet. wat je bedoelt! Of nee, wacht maar met vertellen, tot we thuis zijn. Oom Mopperniet; slaapt op het oogenblik, en die laten we slapen want hij was erg moe. Ze liepen snel door en waren spoedig bij het huis aangekomen. Blij. dat ik weer thuis ben. zuchtte Thijs, terwijl hij in een gemakkelijken stoel ging zitten. Nou, Thijs, vertel eens op, wat heb je alzoo meegemaakt!

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6