Haarlem's Dagblad Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Onderhandelen. Eendagsvliegen. TENTOONSTELLING MAARTEN KRABBE Een 2} leening van Noordholland. Langs de koffie. De arrestatie van den heer van Alphen KSe Jaargang No. 16767 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algcm. Drukkerij N. V. Bureaus: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Socndaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Bnitcn Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082,Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijtlag 18 FeKruari 1938 Abonnementen per treek f0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f3.55. losse nummers 6 cent per er, Advertenticn a 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per reget Regelabonncmentstarieven op aanvraag Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60. elke regel meer f 0.15. Groentjes xie rubriek. In het Engelsche Hoogerhuis heeft Lord Halifax gisteren namens de regeering rustige en bezadigde taal gesproken. De lezer zal zich, hoewel het tempo der gebeurtenissen wel erg snel en dat der redevoeringen nog veel sneller is, wellicht herinneren dat deze Brit onlangs naar Berlijn ging om een Jachttentoonstelling te bezoeken, achter welk voorwendsel lang durige besprekingen 'met de Duitsche regee ring zich niet konden verbergen. Halifax liet zich jegens het House of Lords in optimistischen trant uit. Het oogeriblik is inderdaad buitengewoon geëigend voor opti misme, want millioenen menschen in Europa zijn tot de ergste zwartgalligheid geneigd. En die verlamt. Men komt er niet verder mee. Halifax is daarentegen vol hoop over een Engelsch-Italiaansche toenadering en ziet blijkbaar nog steeds goede mogelijkheden in de uitwerking van zijn onderhandelingen te Berlijn. Hij zegt ronduit dat Europa op dit ©ogenblik niet zoozeer in gevaar als wel in verwarring verkeerteen opvatting die naar mijn bescheiden meening niet alleen de zijne is, maar door vele koele beoordeelaars van den toestand in vele landen gedeeld wordt. Als men dit weet is het verstandig", paniekerige beschouwingen achterwege te laten, waarin allerlei bladen tengevolge van de Oostenrijk- sche historie zijn vervallen. Men moet die stukken niet te zeer au sérieux nemen. Zij zullen binnen enkele weken, wellicht binnen enkele dagen grootendeels of geheel herzien moeten worden. Dat is al zoo vaak gebeurd. „Het is een catastrofale gedachte", zegt Hali fax, „dat Europa aan den rand van den af grond zou staan"en ik moge herinneren aan wat ik gisteren op deze plaats schreef: dat velen op den langen duur een gevaar zien in de Duitsche overheersching van Oosten rijk, dat op korten termijn dit land thans evenwel als Europeesche oorlogshaard schijnt uitgeschakeld en dat er zooveel verrassende wendingen in de politiek komen. Zij heeft met logica en wiskunde weinig uitstaande, zij ver rast steeds weer. En een Halifax, pleitend voor „vreedzame herziening daar. waar die terecht vereischt wordt" spreekt over te voeren on derhandelingen in dezen uitermate verstandi- gen geest: „Men moet de onderhandelings objecten niet nauwkeurig tegen elkaar af wegen. Op dezen weg ontmoet men immers slechts verdenking, verbittering en teleur stellingen". Dit is een taal die velen niet verstaan. Ik mag eraan herinneren dat onderhandelingen in deze wereld meestal gevoerd worden op de wijze, die Lord Halifax in zoo scherpe en juiste termen afkeurt. Dat gebeurt niet zoozeer uit nijdigheid of kwaadwilligheid als wel uit scep ticisme en gebrek aan vertrouwen. Men meent dat het nu eenmaal niet anders kan. Allerlei onderhandelingen tusschen particulieren, in het kleine en groote bedrijfsleven worden ge voerd op dezelfde wijze als internationale be sprekingen tusschen mogendheden en mis lukken op dezelfde gronden of eindigen in compromissen die niemand bevredigen en veelal, tot nieuwe narigheden leiden. Als men begint met zich, voor men gaat onderhandelen, in de positie der wederpartij te verplaatsen wordt de geheele sfeer totaal anders. Als men zich in zijn toestand gaat in denken en voor zichzelf de rechtvaardigheid en juistheid van sommige van zijn verlangens en ambities eenmaal erkent ontstaat een gansch andere situatie. U meent dat die on uitvoerbaar is? Volstrekt niet. In particuliere onderhan delingen, in belangrijke geschillen tusschen werkgevers en werknemers bijvoorbeeld, is in de laatste jaren al meermalen op die wijze gewerkt en een sfeer van vertrouwen ge schapen, die tot de beste oplossingen leidde. Omdat men begon met eikaars streven naar rechtvaardigheid en eikaars menschenwaar- de te erkennen Het particulier initiatief, nog vrij zeldzaam in deze richting, is helaas dat van onder handelende regeeringen vooruit geweest. Maar de taal van een Lord Halifax is veelbelovend. Het is al heel wat dat er een regeerder op staat die haar durft te voeren. Het is een kiem van een nieuw beleid. Als men heusch eens begon met psychologisch inzicht en met goe den wil in onderhandelingen instede van met cynisme en wantrouwen? Ook daar staan slechts menschen tegenover elkaar, gevoelig voor eikaars waardeering. R. P. Windhoos teistert het Djocjasche. Veel schade aangericht. DJOCJA, 18 Februari (Aneta/A.N.P.). Gistermiddag heeft een windhoos ernstige schade aangericht aan de suikerfabriek Tjokrotoeloeng nabij Klaten. Het zinken dak van een loods werd vernield. 40.000 zakken suiker, welke daardoor aan regen blootgesteld dreigden te worden, -konden in den loop van den nacht in veiligheid worden gebracht. De muren van het suikerhuis zijn gescheurd. Bo vendien werden nog ten locomotievenloods en een molenhuis beschadigd. In de omliggende dessa's zijn 40 huizen ver nield, waarbij één inlander zwaar werd ge wond en vier lichte verwondingen bekwamen. EDUARD ANSEELE OVERLEDEN. GENT. 13 Februari <Belga-A.N.P.> Eduard Anseele, de vroegere minister en vroegere af gevaardigde, die "tot de oprichters van de so cialistische partij heeft; behoord, is overleden. De nieuwe Oostenrijksche minister dr. Arthur Seyss Inquart tijdens zijn onder houd met Adolf Hitler, dat gisteren tc Berlijn plaats vond. (Twaalfhonderd kuikens van één dag oud zijn, bestemd ter ver betering van den Engelschen vee stapelper K.LM. van Schiphol naar Londen vervoerd.) Twalefhonderd eendagskippen Door het luchtruim over zee, Is wel waard om aan te stippen, Als een grappig nieuw idee. 't Ras is zeiden, mag men zeggen, Er zoo als de kippen bij, Het doet meer aan eitjes leggen. Dan juist aan de vliegerij. Nauwlijks keken z' uit hun doppen, Of zij werden opgediept En zij hebben, zonder stoppen, Hem per K.L.M. gepiept. Hoe zij woelden en krioelden. Maar het was een korte wip, Toen het vliegtuig landde, voelden Zij zich lekker als één kip. Wat een aanvang van hun leven, Stellig wordt hun in 't verschiet, Nimmer meer zoo'n kans gegeven, Op het luchtig vlieggebied. 'k Wil dien kuikens nog wat zeggen, Als vaarwel van dezen kant, Opdat zij straks eer in leggen, Met hun ei in Engeland. Je waart ware eendagsvliegen, Laat je door dien vlucht'gen schijn, Voor de toekomst niet bedriegen, Voortaan zul je ren-dier zijn. Je zult eraan moeten wennen, Anders loopt het zeker mis, Dat ook, ja vooral, voor hennen, Engeland een ei-land is. Leg je toe op eitjes geven. Dat is waar men je voor zond, En dat werk is ook verheven, Hoewel zeer laag bij den grond. Krijg 't vooral niet met je allen, Luchtig in den kippekop, Laat je ei geregeld vallen Maar houd d' eer van Neerland op. P. GASUS. (Schilderijen en Pastels uit Nice; Portret, spec. Kinderportret) bij: „KUNSTHANDEL PICTURA" Gierstraat 31, van 19 tol 28 Februari, dag. van 106 ^ur. Zond. van 25 uur. (Adv. ingez. Medj Kweekelingen met akte te Bloemendaal. Hun belooning verhoogd. B. en W. van Bloemendaal hadden voor- jesteld, de belooning voor kweekelingen met akte te bepalen op f 600 per jaar, te verhoo- gen met f 50 voor elk volgend dienstjaar tot een maximum van f 800 per jaar en met f 50 voor het bezit der hoofdakte. De heer Cassée (V. D.) die eerst had voorgesteld: f700, met 2 jaarlijksche verhoo gingen van f 100 en f 100 voor de hoofdakte deed daarna een compromis-voorstel: f 600, 3 verhoogingen van f 100 en f 50 voor de hoofdakte, waarmede de Raad zich met 8 tegen 6 stemmen vereenigde. Muntplein te Amsterdam wordt gereorganiseerd. In de Woensdag gehouden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad is beslo ten, dat geen afzonderlijke economisch-tech nologische dienst voor de hoofdstad zal wor den ingesteld. Het voorstel van B. en W. inzake het Munt plein behelzende o.a. het uitbreiden van het middenplateau, den grooten vluchtheuvel waar de verschillende trams stoppen, wijziginr van de voetpaden en uitbreiding van de over kluizing van den Singel, terwijl het aan de? Munttoren aansluitende deel van het Munt gebouw zal worden vervangen door 'n overdek ten doorgang voor voetgangers, opdat het voe den Munttoren liggende trottoir bij den rijwe kan worden getrokken, werd door den Raad aangenomen. Ook een 3 a 31 leening. Naar wij vernemen zullen de In casso Bank, de Nederlandscb-Indi sche Handelsbank, Pierson en Co., Banque de Paris et des Pays Bas, R. Mees en Zonen, Heldring en Pierson binnenkort de inschrijving open stel len op c.a. f 14.000.000 2!é pet. obli- gatiën Noord-Holland met een acht jarigen looptijd, benevens c.a. f 35.000.000 3—pet., obligatiën Noord-Holland met een looptijd van c.a. 30 jaar. DE FOTO'S VAN PRLXSES BEATRIX. AMSTERDAM, 18 Februari. Wij vernemen dat uit het ingestelde politie-onderzoek met zekerheid is komen vast te staan, dat de on tijdige publicatie in een Engelsch dagblad van de door Z.K.H. Prins Bernhard beschikbaar gestelde foto's van H.K.H. Prinses Beatrix niet te wijten is aan eenige indiscretie of slor digheid van de zijde van hen, aan wie de ont wikkeling en distributie van die foto's was toevertrouwd. Ontmoeting op een ijsschots. Wlassof beschrijft zijn landing bij het Pooistation. De Russische vlieger Wlassof heeft over zijn bezoek aan het kamp van Papanin op 16 Fe bruari het volgende verteld Toen ik boven de ijsvelden vloog, zag ik een grijze vlek, zooals Papanin die voor onzen start per radio beschreven had. Wij daalden eenigs- zins en beschreven op een hoogte van onge veer 50 meter twee begroetingscirkels boven het kamp. Om ons het kamp duidelijker zicht baar te maken, hadden de leden van het kamp hun kleedingstukken te voorschijn gehaald en aan stokken opgehangen, terwijl zij ook fakkels ontstoken. Het kamp van Papanin be vindt zich op een kleine ijsschots, die omringd is door ijsblokken. Het doet denken aan een boerenhofstede met een muur van ijs er om heen. In het kamp staan een motor en twee tenten. Geland! De kampbewoners gesticuleerden om ons te verwelkomen en riepen ons iets op opgewonden wijze toe. Papanin. die een filmapparaat in de hand had, filmde onze vlucht. Hij wees ons de richting naar het vliegveld, dat op twee kilometer van de ijsschots ligt en liep ons tegemoet. Wij landen. Ik liep op Papanin toe. Mijn adem stokte van overweldigende vreugde, tranen spron gen mij in de oogen. Het is moeilijk te spreken over de gevoelens tijdens deze ongewone ontmoeting, vele malen omhelsden Papanin en ik elkander. Hij is door de Poolwinden gebruind en heeft zich een baardje laten staan. Papanin en ik gingen naar het vliegveld. Hier begroette mijn met gezel Dorofejef Papanin. Wij overhandigden den kampbewoners brieven van hun verwanten en geschenken van de bemanning van den Taimyr, Moskousch bier en sinaasappels. Pa panin zeide ons opgewonden dank en gaf ons de groeten mee voor de leden van onze expe ditie. Toen begon het te sneeuwen en wij moes ten snel opbreken. Wij namen afscheid van Papanin en vlogen terug naar den ijsbreker Moerman. Noodlanding van Tsjereioitsjny. Het draadloos telegram, dat op 16 Februari over de vlucht van Tsjerewitsjny naar het kamp van Papagin verzonden was, blijkt ten gevolge van slechte atmosferische omstandig heden verminkt te zijn. Tsjerewitsjny, die op 16 Februari gestart was om het kamp van Pa- nanin op te zoeken, raakte in de sneeuw en was gedwongen door het slechte zicht te lan den op een ijsschots ten Noorden van den Moerman. Op 17 Februari ontdekte de vlieger Wlassof de landingsplaats van Tsjerewitsjny. Hij daalde naast diens toestel. Het bleek, dat dit vliegtuig met zijn koudgeworden motor niet starten kon waarom Wlassof den piloot en zijn metgezel Karabonof naar den Moer man meenam. Vervolgens steeg Wlassof weer op en wees den Moerman den weg naar het vliegtuig van Tsjerewitsjny. dat op de ijs schots was achtergelaten. Wlassof bleef toen nog vier uur in de lucht om den Taimyr die op weg is naar het kamp van Papanin den weg to wijzen. (Tass.) Gisteren was het de Spuistraat in den Haag. Vandaag is -het de Boulevard Montparnasse in Parijs. Dat zijn zoo van die zijdelingsche sprongen die een bescheiden stukjesschrijver zich zoo nu en dan mag, wil en eigenlijk niet eens zich goed kan veroorlooven. Maar ik zit er dan toch. En zoo drink ik een glas koffie héél ergens anders dan waar ik giste ren een kop thee dronk. Ik heb met dat sprongetje naar dit wonderlijke stukje straat- in-Europa al zoo dikwijls veroorloofd en toch ben ik er, als een onuitroeibaar provinciaal, altijd weer oprecht-verbaasd over dat alles anders is wanneer je ergens anders bent. Er zit een Chineesche heer naast mij die nooit van Haarlem gehoord heeft. En wanner ik den Arabischen heer aan mijn andere zijde zou vragen of hij wel eens in Zandvoort geweest is, zou hij verbaasd ant woorden: „abd' ch-ch-ch-kg-kg-boubak", wat is: „waszeggunou?" Gisteravond vond ik alles van Ajax en V.U.C. en K.F.C. belangwekkend. Vandaag is Koog-aan-de-Zaan niet alleen aardrijkskundig, doch isti naar den geest héél ver van mij verwijderd en wanneer onze burgemeester hier plotseling zou binnenko men zou ik niet eens zoo eerbiedig mijn petje voor hem lichten als ik dat op het Buitenhof zou doen. Tienduizenden mannen en vrouwen ren nen. loopen, strompelen, rijden langs me. Allemaal menschen waarvan ik niets weet en die niets van mij weten. Tienduizenden onbekende soldaten op hef slagveld van den tijd. Zij zijn geboren zonder dat ik het ge weten heb. zij zullen Sterven zonder dat ik het weten zal, zij zijn gelukkig zonder dat zij mij in hun geluk betrekken, zij hebben smart zonder mij te vragen om troost. Zoo gaan er in een jaar millioenen door dit hart van Parijs en altijd weer is dat een verbijste rende gedachte. En altijd weer denk ik dan: is het wel zoo belangrijk eigenlijk, dat nicht je Petronella herexamen gekregen heeft; dat Oom Piet last van een steenpuist heeft: dat Tante Mien 't zoo sneu vindt, dat ze van avond niet naar de bioscoop kan omdat ze een beetje grieperig is en Oom Jan het beter vindt dat ze een beetje oppast, omdat je nooit weten kan met dien tocht en zoo en 's avonds ineens op de koude straat Is dat eigenlijk allemaal wel zoo belang rijk. wanneer je achter een glas koffie ver geten bent in een maalstroom van menschen, die allemaal een eigen leven met zich mee- sleepen? Een leven: zoogezegd één steen puist, één griep en als-maar herexamens? Zelfs geloof ik, dat wanneer ik nu eens ineens lust gevoelde om naar Paraguay te gaan en alle schepen in casublocnotes achter mij te verbranden, niet alleen niemand op den Boulevard Montparnasse er zich om bekomme ren zou, maar dat ze zelfs op het Buitenhof op z'n hoogst zouden zeggen: „hejje gehoord van den stukjes-schrijver, die is wég, die heeft z'n papieren bruggen achter zich verbrand". En dan zouden ze hoofdschuddend doorloopen en volgenden Maandag" zou niemand meer. Neen, laat ik dat maar niet zeggen. Dat zou een beetje moedeloos stemmen en ik verzeker u dat die grauwe, voortdurende stroom van tienduizenden onbekende-soldaten -langs mijn glaasje koffie, langs den Boulevard Montpar nasse, al moedeloos genoeg maakt. Zoo is het leven. En als het leven zoo is, waarom zouden wij dat dan maar niet liever aanvaarden, zonder het uit te spreken? Mr. E. ELIAS. Verdacht van hoogverraad en spionnage COBLENZ. 18 Febr. (Per telefoon). Onze speciale verslaggever telefoneerde ons he denmiddag: Het mysterieuse waas dat rondom de arrestatie van den ex-marine-officier-vlie ger te Utrecht, den heer A. van Alphen hangt, is in zooverre opgeheven, dat ik uit de aller beste bron kan mededeelen dat de heer van Al phen beschuldigd wordt van spionnage van de verdedigingswerken rondom Coblenz. Overal, waar ik informeerde, bewaarde men, wanneer ik den naam van den heer v. A. noemde, een streng stilzwijgen. Het eenige dat men vertelde was, dat de ge arresteerde wel niet zoo spoedig vrij zal komen. Op het Polizeiprasidium verwees men mij naar den rechter van instructie. Deze deelde mij mede dat de zaak van dien aard was dat geen enkele inlichting verstrekt kon worden. Voorts gaf deze mij den raad mij tot het desbetreffend Nederlandsch consulaat te wenden, daar men hier wellicht meer zou weten. Ik heb mij dan ook met het consulaat te Keulen in verbinding gesteld, maar daar wist men alleen dat de heer v. A. gearres teerd was en dat het Nederlandsch departe ment van Buitenlandsche Zaken opdracht had gegeven een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Van de autoriteiten te Coblenz vernam het consulaat tot nu toe echter niets. Een open briefkaart, gericht aan den heer v. A. werd evenmin beantwoord. Uit werkelijk goede bron kan ik thans me dedeelen dat de heer v. A. van hoogverraad en spionnage verdacht wordt. Zijn arrestatie is geschied omdat het hier een zaak van landsverdediging betreft. Ik heb tevens den indruk dat het hier spe ciaal gaat om de verdedigingswerken rondom Coblenz in welke omgeving de heer v. A. ge arresteerd is. Naar het mij toeschijnt koestert men in Duitsche kringen de veronderstelling dat de heer v. A. met een speciale opdracht uit Ne derland is gekomen. AFSCHEID VAN DEN HEER L. v. d. ZWEEP. Het bestuur der Vereeniging „Groen van Prinsterer" zal aan belangstellenden gaarne gelegenheid geven Donderdagavond 24 Febru ari a.s. in de Dr A Kuyperschool in de Rozen- hagenstraat 15 afscheid te nemen van den heer L. van der Zweep, benoemd tot Inspec teur van het Lager Onderwijs te Leeuwarden. Het woord is aan A. Tournier: De eerste voorwaarde om een onderscheiding loaardig te zijn, is er niet naar te din gen als men haar heeft ver diend. Steun aan noodlijdende gemeenten Wetsontwerp bij den Raad van State ingekomen. 's-GRAVENHAGE. 18 Febr. Naar wij ver nemen is het wetsontwerp tot wijziging van de wet tot steun aan noodlijdende gemeenten, waarvan de minister van financiën in de ver gadering van de Eerste Kamer van 10 Febr. 1.1. verklaarde, dat het „in de buurt zwevende was", heden bij den Raad van State ingeko men. Weer een forensen-belasting? Voor Haarlem geen oplossing der financ'ëele moeilijkheden. Op pag. 3 van dit nummer hebben wij reeds medegedeeld, dat in Den Haag thans in studie is het vraagstuk of het gewenscht is weer tot invoering van een forensen-belasting te komen. Dit is een uitvloeisel van het voor nemen van de regeering (reeds door den Mi nister van Financiën in de Eerste Kamer aan gekondigd) om aan gemeenten die voor belangrijke tekorten zitten, toe te staan een grooter aantal opcenten op de belasting te heffen dan thans in de wet is toegestaan. De forensenbelasting zou ten doel hebben te voor komen dat ingezetenen uit de gemeenten die tot verhooging der belasting moeten overgaan, in gemeenten met een lagere belasting zouden gaan wonen, hoewel zij hun werk in de eerste gemeente hebben. Wij herinneren er aan dat indertijd reeds zoo'n forensenbelasting heeft bestaan. Iemand die in Haarlem werkte, maar in Heemstede of Bloemendaal woonde, moest 2/3 belasting in Haarlem betalen en 2 3 in Heemstede of Bloe mendaal. In het algemeen kwam die regeling neer op het feit. dat men dan in beide ge meenten tezamen ongeveer evenveel belasting betaalde als men zou moeten doen als inwoner van Haarlem. Er rees evenwel veel verzet tegen de forensenbelasting, zoodat het inder tijd algemeen instemming vond dat die werd opgeheven. De regeling die men zich nu blijkbaar in Den Haag voorstelt zou geen oplossing voor Haarlem brengen. Allereerst heft Haarlem thans minder opcenten dan de wet toelaat, in verband met het feit, dat het onmogelijk werd geacht tot het maximum te gaan in verband met de randgemeenten die reeds veel zuigkracht uitoefenen op dc Haarlem- sche belastingbetalers. De regeering heeft die bijzondere positie van Haarlem erkend door. hoewel het usance is alleen aan gemeenten die het wettelijk maximum aan opcenten heffen, extra subsidie uit het Werkloosheids- subsidiefonds te geven, aan Haarlem, dat ook zoo'n subsidie moest vragen, niet te ver plichten de opcenten te verhoog'en. Bovendien verkeert Haarlem in een bij zondere positie. Als de oude regeling der fo rensenbelasting hersteld zou worden, zou het weliswaar ten gevolge hebben, dat Haarlem belasting zou krijgen van de menschen die in Haarlem, werken maar in Heemstede of Bloemendaal wonen, maar daartegenover zou staan, dat de gemeente ook slechts 2/3 be lasting zou ontvangen van de vele Amster dammers die te Amsterdam werken en te Haarlem wonen. Het zou precies bekeken moeten worden of de nieuwe forensenrege ling wel belangrijk financieel voordeel aan Haarlem zou brengen. Bovendien vernemen wij van de zijde van een belasting-deskundige, dat de forensen- wet indertijd wat de toepassing aangaat zeer veel moeilijkheden opleverde en bovendien veel administratie en controle eischte. Onze zegsman geloofde niet. dat het ooit meer zal komen tot een herleving van de forensenbe lasting. HEDEN: 16 PAGINA'S pag. De provincie Noord-Holland zal een 2x-> pet. leening uitgeven. .1 Ds. II. Faber treedt af als voorzitter van Eenheid door democratie. 3 De regeering onderzoekt de mogelijkheid tot instelling van een forenscnbclasting 3 Op Ameland zijn wrakstukken van een Duitsch schip aangespoeld. 3 Tegenwoordigheid van geest redt telcgraaf- werker het leven. 3 In Oostenrijk zouden nog meer verande ringen op til zijn. 4 Goering zal de volgende maand een bezoek brengen aan Oostenrijk. 4 Hitier zou Zondag de erkenning van Mandsjoekwo door Duitschland bekend maken. 4 De controle bij den gemeentelijken incas- so(lielist te Haarlem is door een deskun dige voor de rechtbank onvoldoende ge noemd. 6 De Bloemendaalsche raad verhoogt de vergoedingen voor kweekelingen met acte 9 ARTIKELENENZ. R. P.: Onderhandelen. j Mr. E. Elias: Langs de koffie. i J. B. Schuil: Bij het 40-jarig bestaan van „Gysbert Japicx", 2 Wij gaan wintersporten. 4 H. D. Vertelling: De redding. g Damrubriek. 7 K. de Jong: Orpheus. g G. J. Kalt: „Artï et Religioni" en Schoten's Chr. Gem. Koor. g Voor de Jeugd. jq Van onzen correspondent te Geneve: De Volkenhondsconferentie voor de Duit- chc vluchtelingen. 15 i)e Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen Op 13

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1