Het A. B. C. Cabaret Haarlemsche Tentoonstellingen. INGEZONDEN /TUKKEN BOEKHOUDEN Kersen bonbons Venhcuêe FLINK MEISJE, Leerling Hoeden Voor Reclame h§4 S I U DAM'S.Cli'E wiiiscmoywiEMiiiN DINSDAG 22 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 11' HET TOONEEL Daar zit muziek in Het AH.C.-cabaret gaf hier gisteren op een abonneinentsavond in den Stadsschouwburg zijn nieuwste programma. Het was dus een „première". Geheel nieuw waren alle num mers wel niet, doordat Wim Kan wegens ziekte niet tijdig gereed was kunnen komen en men daardoor genoodzaakt is geweest enkele num mers van vroegere programma's zooals de Familie's de Bruin en de Wit en Zomer in Zwitserland in te lasschen, maar niemand zal zich daarover hebben beklaagd, want het zijn nummers, die men gerust twee maal kan zien. En wat het A.B.C.-cabaret verder bracht had weer een zoo eigen cachet, dat ook dit nieuwe programma het in de volle zaal uit stekend deed, al zat er niet zoo veel muziek en variatie in als in de vorige.. Het begin was als altijd bij dit gezelschap van Gimberg origineel. De doktoren en verpleegsters van Dokter ABC, waren nu muzikanten geworden en Gimberg was de dirigent. Maar het duurde heel lang, voordat men met de ouverture kon beginnen, door dat de chocolade-jongen in de zaal van een astrante brutaliteit en Willem Gimmengelberg van een opmerkelijke goedaardigheid bleek .te zijn. Tot dat men het op een accoordje gooide en de chocolade-boy die natuurlijk nie mand anders dan Corry Vonk was den nieuwen Schlager „Daar zit muziek in!", mede zong. Dit begin bracht dadelijk een vroolijke stemming in de zaal en dier opgewekte stem ming is ook verder gebleven. „Om acht uur aan tafel" van Perin gaf een variatie op een eenacter van Fulda, waarin mijnheer en mevrouw met hun diner blijven zitten, doordat mijnheer vergeten heeft de invitaties te verzenden. Nieuw was het ge geven wel niet, maar het werd door Gimberg en Tilly PerinBouwmeester in kluchtspel- toon grappig en met entrain gespeeld. Volkomen passend in het programma van dit ensemble was het vegetarisch Liefdes duet, door Corry Vonk en Wim Kan zeer gees tig voorgedragen. „Nachtelijk Avontuur" her innerde aan een scène uit „Zestien Jaar" en het was weer Corry Vonk die hierin een kind op treffende wijze weergaf. Een zeer groot succes had Corry Vonk ook met haar nieuw ste parodie op Van Alphen's kindergedichtjes. Zij was nu voor de variatie als „de dikke jongen", een antipode van Dik Trom en de braafheid droop van zijn vette gezicht. De „Drie Mannetjes van Perkament" behoorde ook geheel tot het A. B. C.-genre en het werd een kostelijke persiflage, dank zij de caricatu- rale uitbeelding van Lau Ezerman, Wim Kan en Dick van Peursen Tilly Perin zong twee nieuwe chansons, waarvan dat van de oude actrice vooral indruk maakte door zijn stil len weemoed. Een uitstekend levenslied wij zouden zelfs van een tijd-lied kunnen spreken was. „Wij solliciteeren", dat door Wim Kan in al zijn melancholische wrangheid voor treffelijk werd gegeven. Transformatieschetsen zagen wij van Maria Marletto in „Elle, Sie en She" die wij ook „Jaloersch" zouden kunnen noemen en van Louis Gimberg in „De Zaak Morris", welke schets hij vroeger reeds bij het Rótterdamsch- Hofstad Töoneer heeft gespeeld. Maria Mar letto was hét best als de Francaise, die zij met Fransche levendigheid en esprit speelde. Gim berg toonde zich weer eens den voortreffelij- ken acteur in zijn drie types en bij het ver bluffend knappe spel hoe raak bijvoorbeeld was die agent en hoe suggestief zijn Morris kwam even de gedachte bij ons op: hoe jammer, dat deze all-round tooneelspeler het tooneel voor het cabaret heeft verwisseld. De twee oude nummers waren zeker niet de slechtste van het programma. Vooral „Zomer in Zwitserland" is een kostelijke charge op de natuur-aanschouwing van vele reizigers. Dat Beuker en Denijs ook nu weer een groot aandeel hadden in het programma, spreekt vanzelf. Wij kunnen ons het A.B.C.-cabaret niet zonder deze twee ras-musici denken. De volle zaal heeft zich .gisteren uitstekend vermaakt en toonde deze afwisseling in de tooneel-serie hartelijk te waardeeren. J. B. SCHUIL. SCHILDERKUNST Krabbé Junior in de Kunstzaal Pictura. Dirk Harting en H.Heuffin de Kunstzaal Reekei De sterkste kant van den zoon is wellicht de van den vader geërfde behendigheid een kinderportret, of dat van een dame of heer, zoodanig in elkaar te penseelen dat de fa milie er buitengewoon tevreden mee is en een dispuut over de meerdere of mindere schilderkunstige waarde van het werk als zoodanig vrijwel vermeden wordt. Toch heeft in zijn jeugd Krabbé Senior wel van een zij het illustratieve groote begaafdheid bïijk gegeven en men kan zich indenken dat de zoon van het lichtelijk als handwerk op gevatte portretjesmaken wel eens genoeg krijgt en naar iets omziet, waarin hij zich zelf en zijn aandoeningen kan uitleven en de steeds koekkoek-éénzangerige opmerkin gen der pa's en ma's, wier kinderen hij con- terfeit, kan ontloopen. Zoo iets moet voor hem het vorig jaar een verblijf aan de Fran sche Riviera geweest zijn. Een groot aantal doeken ter tentoonstelling wekt den indruk dat de schilder er genoten heeft, er, als zoo- velen anderen, ook onder de jongere Fran- schen, het landschap door Cézanne's bril heeft aanschouwd. Men vindt hier telkens zóó vele aanwijzingen van des schilders ge nietingen dat men zich niet verwondert om zijn vluchtigheid, om de ontoereikendheid van zijn gejubel om het gemis aan structuur in voorgronden en terreinen. Rijp is dit werk geenszins, maar ge proeft er de vrije fris- sche lucht uit, die de maker van al die lieve portretjes zich als tr acta tie voorbehield. Hiel en daar treft men ook in de portretjes de ge baren van een echten schilder: in een aan zet van een meisjesportret, in het portretje van een zittend jonkman, maar het meeren- deel van het geëxposeerde is toch nog niet expositie rijp. Deze Krabbé, uit den geest van zijn vader en de leering van Jurres gesproten, heeft met belangstelling eerst naar de vroege donkere stillevens van Van Gogb gekeken en is bin nen vijf jaar tot de lichte arrangementen van een Cézanne bekeerd. Dat zijn op zijn minst drie wel heel verschillende bronnen waaraan hij zich gelaafd heeft zonder zijn AMSTERDAM, 22 Februari. De onderhan delingscommissie der werkgevers- en werkne mersorganisaties in de typografie en het ras- terdiepdrukbedrijf heeft in de maanden Januari en Februari verschillende vergaderingen gehouden over de herziening- van de begin April eindigende collectieve ar beidsovereenkomst. Deze commissie is thans tot overeenstem ming gekomen over den inhoud van een nieuwe overeenkomst, voor het tijdstip van 11 April 1938 tot 12 April 1941.'Behalve eénige techni sche details is de voornaamste wijziging die der loonen, welke ten deele zijn aangepast aan de sinds April 1936 plaatsgevonden stijging- der kosten van levensonderhoud. De volwassen werknemers ontvangen een loonsverhooging van drie cent, de jongeren van twee en één cent. De leden der onderhandelingscommissie heb ben op zich genomen, het resultaat der onder handelingen bij hun resp. organisaties te ver dedigen. dorst volledig te lesschen. Een schilder als deze staat voor niet geringe moeilijkheid: hoe de door de portretjes te verdienen bo terham gesmeerd te houden en tegelijkertijd iets te produceeren dat als gave, geslaagde kunst te aanvaarden is. Men kan slechts ho pen dat het hem gelukken zal. Van den etser-teekenaar Dirk Harting is in onze aanteekeningen al vaker de spraak geweest. Hier is wel zeer zeker iemand aan het woord, die niet rust voor hij de volko menheid, die een uitgebreide vakkundigheid hem toestaat te bereiken, ook metterdaad bereikt heeft.. De duinlandschappen, door hem den laatsten tijd geëxposeerd, zijn prachtige werkstukken waarin geen détail veronachtzaamd bleef en toch een natuur lijke grootschheid behouden, De aquarellen van bloemen, eveneens uit de laatste jaren, zijn van een technische perfectie die hier en daar verbluffend is en niettemin niet ver toond wordt ten koste van de poëzie, aan deze kleine natuurwonderen eigen. Harting is de stage aanstoker eener gelukkige liaison tusschen kunst en werkmanschap als waar van in alle tijden door bepaaldelijk daartoe aangelegde artisten-naturen gedroomd is. En de artist lijkt vooral de laatste jaren in deze verhouding de sterkere. Herman I-Ieuff toont weer nieuwe stalen van zijn dièrplastieken en vroegere voort brengselen van zijn picturalen arbeid. Aan wat daar al vroeger over gezegd werd, zou ik niets weten toe te voegen. J. H. DE BOIS. Nieuwe collectieve arbeidsovereen komst in de typografie. Overeenstemming in de onderhandelings- commissie. De vliegramp in Indië. Lijken der slachtoffers geïdentificeerd. (Men zie eerst pag. 2) BATAVIA, 22 Februari. Zooals reeds werd bericht kon worden aangenomen, dat geen van de inzittenden van de Glenn Mar tin deze ramp had overleefd. Hedenochtend zijn de vijf verkoolde lijken geïdentificeerd. Een man uit de dessa-, Boeang genaamd! bracht het eerste bericht van de ramp, waar na onmiddellijk menschen vertrokken om zoo mogelijk hulp te bieden. De plaats des on- heils is gelegen vier kilometer ten zuiden van Klender aan den weg Klender-Pondok Gedeh, in het district Meester Cornelis. De bevol king had de huizen niet verlaten voör het verleenen van hulp, daar men den licht schijn van het brandende toestel had aan gezien voor een lichtbom, uit de vliegtuigen geworpen. Het moet echter uitgesloten wor den geaoht, dat zelfs directe hulp nog had kunnen baten. Bij de plaats des onheils aangekomen vond men het toestel als een uitgebrande, verwar de en uiteengerukte massa staal. De inzit tenden moeten op slag gedood zijn. De licha men waren geheel verkoold en identificatie was later slechts mogelijk, doordat men de verdeeling van de zitplaatsen wist. De slachtoffers. Wijlen G. C. de Hondt werd 18 Juli 1907 te Rotterdam geboren. Hi.j was ongehuwd. De heer De Hondt kwam in Indië als stuurman bij de K.P.M., werd later secretaris van wijlen den directeur van Aneta, den heer D.' W. Berretty, en werd vier jaar geleden in de redactie van Aneta-Indië opgenomen. De heer J. Hermanides werd geboren 14 October 1898 en was officier-waarnemer bij de luchtvaartafdeeling te Bandoeng. In het jaar 1927 ging hij naar den foto-technischen dienst van de K.L.M. In 1930 vertrok hij naar Indië, als chef van den foto-technischen dienst van de K.N.I.L.M. Hij was eenïge ja ren agent vande K.N.I.L.M. te Medan en later op Tjililitan. Tijdens zijn verlof in 1935 volgde hij de colleges van prof. Schermer- horn in luchtkarteering. Na zijn terug keer in Indië heeft hij verschillende groote kartografische opdrachten uitgevoerd. Hij was een bekwaam specialist op het gebied van luchtfotografie. De heer Hermanides was gehuwd. Wijlen Khouw Khe Hien werd 29 Augustus 1907 te Moentilan geboren. Hij maakte naam door zijn sportvlucht naar Nederland met den heer Terluin in een vliegtuig dat op zijn initiatief was vervaardigd. Het vorig jaar maakte hij nog een reis naar China waarbij hij door maarschalk Tsjang Kai-Sjek werd ontvangen. Hij zou de volgende week wederom naar China vertrek ken om daar besprekingen te voeren en ad vies uit te brengen over den bouw van vlieg tuigen. Khouw Khe Hien stond bekend als een be kwaam handelsman. Amerikaaiiscli helium voor Duitsclie lucht,schepen. In Juni maakt de L Z 130 waarschijnlijk zijn eerste vlucht naar de Ver. Staten. Uit Washington, 21 Februari: Het departe ment van staat heeft vergunning verleend voor den uitvoer van 2.600.000 kub. voeten helium naar Duitsch.la.nd ten behoeve van de nieuwe Zeppelin LZ 130. Duitschland had in het geheel 17.900.444 kub voet gevraagd. Van maand tot maand zullen vergunningen worden gegeven voor verdere zendingen Verwacht wordt, dat de LZ 130 zijn ..maiden trip" naar de Vereenigde Staten in Juni ze1 aanvangen. Helium wordt gebruikt in plaats van waterstof om een herhaling te voorkomen van .een ramp. zooals zich verleden jaar met de Hindenburg heeft voorgedaan. MAATSCHAPPIJ „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN". Causerie van den heer J. Luberti. Gisteravond hield de heer Jan Luberti uit Wassenaar voor het departement Haarlem van de de Maatschappij „Tot Nut van 't. Algemeen" in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concert gebouw een boeiende voordracht over het on derwerp „Kleine roofdieren in eigen hof". De spreker werd ingeleid door den voor zitter mr. Julius Hoog, die in eenige welge kozen woorden het talrijke publiek en den spreker in het bijzonder haltelij k welkom heette. Hij vertelde, dat de heer Liberti een „Artis in het klein" bezat en ons daar nu een en ander van wilde vertellen. Daarna was het woord aan den heer Luberti. Spreker hield voor de pauze een inleiding over de dieren, waarvan hij na de pauze door hemzelf vervaardigde films zou vertoonen. Tot dit dierenpark in het klein hooren o.a. een Neusbeer (Coati) uit Argentinië; Hasie, een waterhaas (Paka) uit Brazilië, een Mon- goes (slangendooder) uit Britsch-Indië, waar van de heer Luberti vertelde, dat hij het ge vecht met een cobra aandurfde en ook bijna altijid de overwinning behaalde. Deze slangen dooder houdt bij de Britsch-Indiërs zelfs de wacht bij de baby, om slangen op een afstand te houden. Verder Astra, een Maleische palm- roller, behoorende tot de familie der kat- achtigen en eveneens uit Britsch-Indië af komstig. Voorts waschbeeren, een aapje uit Mozambique en een Braziliaansche aap, Koko genaamd. Verder behooren nog tot deze menagerie, duiven, eenden, konijnen, tal van witte, zwarte en grijze muizen en niet te ver geten de hond, Ranka, een mooie spaniel, die, hoewel een jachthond zijnde, geleerd heeft zachtaardig met al deze beesten om te gaan. hetgeen op de films vooral telkens weer tot uiting kwam, o.a. in de film van Ranka met de kauw. Prachtig ook was de film van het waschberen-paar met de zes jongen! Spreker vertelde van zijn ervaringen met deze dieren op een levendige, vaak zeer humoristische wijze, wat aanleiding gaf tot groote hilariteit in de zaal. Na de pauze kwam feitelijk de hoofdschotel van den avond en werd ons de „levende have" van den heer Luberti in- beeld en kleur ge toond. Er waren prachtige opnamen bij van dieren, die in volle vrijheid leven en nooit aan de ketting zitten. Tot slot werd een prachtige film van een buizerd (valkachtige roofvogel) vertoond, waaruit duidelijk bleek, wat heer Luberti met veel geduld weet te bereiken. Hij kreeg dezen vogel als een hoopje ellende, totaal gehavend. Maar met uiterst veel zorg werd deze mooie vogel weer opgekweekt en tenslotte zagen we eenige prachtige close-ups van dezen rusti- gen, voornamen vogel met het scherpe oog, dat alles ziet. Mr. Hoog dankte den spreker met een har telijk woord voor de aangename wijze, waarop hij het auditorium wist te boeien. Uit alles blijkt spreker groote liefde voor de natuur en met zijn nimmer verflauwend enthousi asme weet hij zijn gehoor daarin te betrekken. „Wij hebben bewondering", zoo zeide de heer Hoog „voor het geduld, dat u hebt om de diverse dieren, die oorspronkelijk toch niet bij elkaar hooren, tot elkaar te brengen. Deze avond was niet echt wetenschappelijk, maar u hebt ons laten zien en hooren, wat de ware natuurvriend ons heeft te vertellen". Met een hartelijk, welgemeend applaus werd de heer Luberti beloond en daarmede kwam het einde van een mooien avond, tevens een avond van kostelijk amusement! Duitsclie bladen prijzen Chamberlain's rede. Aftreden van Eden wordt een verlichting voor Europa genoemd „Weg van het gezonde verstand is betreden". BERLIJN, 22 Febr. (D. N. B.) Eenige Ber- lijnsche ochtendbladen brengen commentaar op de gisteren door den Britschen minister president Neville Chamberlain, in het Lager huis afgelegde verklaringen. De „Berliner Lokalanzeiger" noemt de rede van Chamberlain een aan vruchtbare gedach ten rijke uiteenzetting zijner buitenlandsche politiek, Chamberlain, aldus het blad, wil van feiten, van de werkelijkheid uitgaan en tot een eerlijke overeenkomst komen. Dat zijn begin selen voor buitenlandsche politiek, welke in Duitschland een levendigen weerklank zullen vinden. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" wijst er op, dat het volkomen verkeerd zou zijn te mee- nen, dat Chamberlain de vriendschap met Frankrijk laat varen. Deze in Parijs gemaakte bezwaren heeft Chamberlain nadrukkelijk te gengesproken. Hij heeft echter duidelijk ge maakt, dat hem evenveel gelegen is aan een verstandige verhouding tot Italië en Duitsch land. Deze verklaring van den Britschen pre mier vormt een werkelijke bijdrage tot den vrede. De Voelkischer Beobachter schrijft: Opval lend was de raad van den minister-president zich te verplaatsen in de gedachtenwereld van andere landen en deze niet te benaderen met vooropgezette meeningen. Over het aftreden van Eden schrijft de Deut sche Allgemeine Zeitung: Reeds in de eerste 24 uur na zijn aftreden bleek, dat dit een ver lichting beteekent voor de Europeesche poli tiek en dat dit onvermijdelijk was. Ook van Berlijn uit gezien kan het aftreden van Eden niet betreurd worden. De Berliner Lokalanzeiger schrijft: Deze Britsche .minister van buitenlandsche zaken heeft voor ons geen begrip getoond. De bui tenlandsche politiek van Eden leidde ner gens tot ontspanning. Integendeel, sinds hij in Sovjet Rusland was geweest, huldigde hij op vattingen over de bolsjewistische politiek, welke, kalm gezegd, een illusie beteekenden. De Germania zegt: Chamberlain is den weg opgegaan van het gezonde verstand en daar ligt de oorsprong voor zijn verschil van mee ning met Eden. Daar ligt ook de Europeesche beteekenis voor het aftreden van dezen mi nister van buitenlandsche zaken. Duitscli vliegtuig bij Parijs verongelukt. Drie inzittenden in de vlammen omgekomen. VERSAILLES, 22 Februari (Havas-A.N.P.) Een Duitsch postvliegtuig Junker 52, dat in gebruik was voor den nachtdienst op de lijn KeulenParijs, is vanochtend te 4.50 uur te Chatenay bij Louvres tengevolge van den dichten mist in aanraking gekomen met den grond Het toestel vloog in brand, de inzitten den kwamen in de vlammen om. De gendarmerie van Louvres heeft in het wrak van het verongelukte vliegtuig drie ver koolde lichamen gevonden. Voor cLen inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Verbod van loonarbeid voor de geliuwde vrouw? Het laatste woord over het voorontwerp inzake beperking van arbeid voor de ge huwde vrouw is nog niet gesproken. Tal van ingezonden stukken bereiken de dagbladbureaus en worden in de couranten opgenomen. Bij veler be- of veroordeeling van den arbeid van gehuwde vrouwen, aan de hand van het ontwerp Romme, zien we echter, dat de opzet van het voorontwerp geheel over het hoofd gezien wordt. Dat het hier nl. niet in de bedoeling ligt door eco nomische maatregelen te komenn tot een be tere oplossing van het werkloosheidsvraag stuk, maar zooals in de Toelichting uitdruk kelijk is vermeld, om het principe van den Minister c.s. doorgedreven te krijgen: de ge huwde, buitenshuis in loondienst werkende vrouw behoort in het huisgezin, waarbij dan als argument wordt aangevoerd: want deze vrouw verwaarloost het gezin. Nu is deze zonder eenig bewijs aangevoerde argumenteering zoo uitermate beleedigend voor de Nederlandsche, werkende, gehuwde vrouw en zij wordt zoozeer door de feiten gelogenstraft, dat ieder weldenkend Neder lander, die oog heeft voor de werkelijkheid, dit argument terstond zal moeten verwer pen. Onder voorwendsel van gezinszorg ook de in het voorontwerp genoemde uitzonde ringsgevallen toonen duidelijk aan, dat van gezinszorg geen sprake is tracht men van zekere zijde een principe doorgevoerd te krij gen. dat niet in overeenstemming is met het rechtsgevoel van een zeer groot deel van het volk. In ons land keurt men het algemeen, zeer terecht, af, dat het in sommige landen den Joden onmogelijk gemaakt wordt van hun ar beidskracht gebruik te maken. Maar vinden we in dit voorontwerp dan de practische toe passing van de' democratische gedachte, die eerbiediging van persoonlijke vrijheid waar borgt. ongeacht ras, geloof of sekse? Als ideeën van ruim 50 pet. der bevolking, welke ingaan tegen het rechtsgevoel van de ove rige bijna 50 pet. worden doorgezet, is dat geen democratie meer, maar een dictatuur van de kleinst mogelijke meerderheid. Vat men het verbod op als tijdelijke eco nomische crisismaatregel, ten bate van meer in aanmerking komende kostwinners de Minister doet dit echter niet dan zou het naar de meening van sommigen nog wel te aanvaarden zijn. Het kan nooit de bedoeling zijn, de huisgezinnen, die mede afhankelijk zijn van het arbeidsinkomen van de vrouw, te dupeeren, zoodat van een arbeidsverbod, dat zich uitsluitend beperkt tot de gehuwde vrouw weinig te verwachten is. Uit recht vaardigheidsoogpunt zou. waar het gaat ten bate van meer in aanmerking komende kost winners, het verbod zich ook moeten uit strekken tot de mannen, die door inkomen uit kapitaal in staat zijn behoorlijk voor een gezin te zorgen, immers, inkomen uit kapi taal vermeerderd met inkomen uit arbeid behoort ook gerekend te worden tot de dub bele inkomens. Overveen. C. M. M. T. Oraiijevreugcïe - Volks vreugde. Het is mij een behoefte, het comité en alle geefsters welke het hunne er toe hebben bij gedragen om tot de uitdeeling van de zoo welbekende luiermandjes te komen, mijn op rechten dank te kunnen betuigen. De verrassing welke mijn zoons door de da mes van het comité bereid was, overtrof alle verwachtingen. Alle medewerksters in dezen mijn warme hulde. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend. S. A. SCHÖNHAGE. Stuyvesantstraat 44. Het Brokkenlmis. Met het Brokkenhuis gaat liet nu best, dé vriendelijke gevers worden bedankt. De vo rige week kwamen bedden, ledikanten en kleeren binnen, die direct verdeeld konden worden. De gevers moesten eens zien, hoe dankbaar de bedeelden zijn. Helaas zijn we aan onzen laatsten stoel en we hebben ook geen tafel meer. De gordijnen zijn eveneens haast op, maar we leven in de hoop dat tij dens de schoonmaak veel Nederlandsche huisvrouwen aan ons willen denken. Met veel dank voor de verleende hulp. Brokkenhuisnummer 13242. Mevr. S. RHODIUS-BUNGE. Dennenheuvel, Heemstede. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, tot onze diepe droefheid mijn geliefde Vrouw, onze geliefde Doch ter, Schoondochter, Zus ter, Behuwdzuster en Tante Wilhelmina Cornelia Buddingh geb..Hartel, in den ouderdom van 28 jaar. Uit aller naam: G. H. C. BUDDINGH Haarlem, 21 Febr. 1938 M. v. Heemskerkstraat 6 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 26' Februari a.s. te 12.30 uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats aan den Vergierdeweg. De Curator in het faillisse ment van G. A. TERVOORT, tuinder wonende te Velsen, deelt mede, dat de eenige, door den E.A. Heer Rechter-Commissa- ris in dat faillissement, goedge keurde, uitdeelingslijst, heden door hem is nedergelegd ter Griffie der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, om al daar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage der schuld- eischers te liggen. Haarlem, 22 Febr. 1938 De curator: Mr. SILVAIN GROEN Privélessen Praktijkex. per mnd. 8.—. Staatspraktijkdipl. en akte M.O. per maand 10.—. Drs. R. II. ROODA Leer. Boekh. M.O. en Wisk. M.O. TETTERODESTRAAT 67 Vele geslaagden Een heerlijke kers, een verrukkelijke likeurvulling en de fijnste chocolade: ziedaar onze Kersenbon bon. 35 cr. per ons, en in mooie doozen van 75 ct. GEVRAAGD: FLINK MEISJE van 9—3 uur, loon 4 p. w. Cli vialaan 11, Heemstede 18 jaar, zoekt per 1 of 15 Mrt. betrekking v. d. en n., omtrek Ramplaan-Station Overveen. Br. no. 8594 bur. van dit blad Op 't Atelier van le kl. zaak kan ter opl. j. besch. Meisje gepl. worden. Kl. aanvangsalaris. Br. no. 8592 bur. van dit blad Nette Verkoopster voor schoenmag, gevraagd. Br. met leeft, en inl. no. 8591 bur. van dit blad JONGE DAME gevr., goed bekend met typen en cyclostyle werk. Zonder deze vereischten onnoodig z. a. te m. Pers. aanm. Reusch, Spechtlaan 4, Aerdenhout. Dame, 27 jaar, zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER bij Heer all. of moederloos gezin. Br. no. 8590 bur. van dit blad Gevraagd: NOODHULP KAPSTER voor pl.m. 2 maanden, met het geheele vak bekend. Aanm.: MAISON MARY* Hagelingerweg 85, Santpoort. Kalfspooten p. stuk 5 ct. Kalfsschenkelsp. stuk 5 ct. Kalfsvleeschbeenen 3 pd. v. 25 ct. Kalfsschenkel met veel vleesch p. pond 20 ct. Kalfslappen m. been p. pond 20 ct. Kalfscoteletten p. pond 25 ct. Kalfslappenp. pond 55 ct. 3 pond voor 100 ct. Kalfslappen, heel mooi p. pd. 40 ct. Kalfsfricandeau p. pond 40 ct. 3 pond voor 100 ct. Kalfsfricandeau p. pond 45 ct. 3 pond voor 125 ct. Kalfsrolladep. pond 45 ct. 3 pond voor 125 ct. Kalfsgehaktp. pond 30 ct. Kalfsbiefstuk p. pond 60 ct. Kalfsoestersp. pond 70 ct. Blinde Vinkenp. pond 70 ct. Kalfsnierenper stel 15 en 20 ct. Kalfshersensper stel 10 ct. Kalfsharten per stuk 10 en 15 ct. Kalfslever p. ons 10 ct. Kalfstongen p. stuk 25 ct. Dik vet gerookt Spek p. pond 40 ct. Mager gerookt Spek p. pond 50 ct. Fijne gekookte Worst p. stuk 25 ct. Fijn gekr. Leverworst p. pond 20 ct. A. MEIJER'S GtD. OUÓJ GRACHT 80 (h.èotprmarkl) PAUl KRUGEAsTR. 15 (n. Op Gruyïer) iPAABNWOUOtRS.TR 4? (nd Batavier) IEIDSCHEVAART 3S4(».o.S<:t)oiiwtjeibr.4 wiJKSSlRAATWfG vrjn: Wijnbergh). JUll GEVESTIGD TE HAARIEM^

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3