Engeland gereed voor be sprekingen met Italië. THIJS IJS EN KWEK-KWAK DINSDAG 22 FEBRUARI 1938 HA ARE EM'S DAGBLAD Vrede in Europa afhankelijk van de vier groote Europee- sche mogendheden, aldus de Britsche premier. Britsch'Indië ,'R oemenië MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN PEOBRAMMA Rome doet een concessie ten aanzien van de vrijwilligerskwestie. Eden versus Chamberlain. Toen Eden Maandagmiddag aan het einde van het vragenuur in het Lagerhuis opstond van een der achterste banken om een per soonlijke verklaring af te leggen, werd hij luide toegejuicht. „Ik sta", zei de Eden, „zoowel om persoon lijke als politieke redenen voor een zeer pijn lijke aangelegenheid. Er zijn gelegenheden, waarbij sterke politieke overtuigingen alle an dere overwegingen moeten op zij zetten. Laat mij eerst duidelijk maken, dat de innigste wensch van ons allen: het doel der buiten- landsche politiek van ons land is en moet. al tijd zijn de handhaving van den vrede. Neville Chamberlain. Wil de vrede evenwel duurzaam zijn dan moet hij rusten op grondslagen van open hartige wederkeerigheid en wederzijdsch respect. Het zal het Huis bekend zijn, dat een zekere gedachtenwisseltng plaats vindt tus- schen de Italiaansche regeering en de Britsche regeering over de opening van be sprekingen tusschen de beide regeeringen. Inderdaad is de Britsche regeering daartoe gebonden, daar de minister-president met Mussolini in den afgeloopen zomer er een briefwisseling over heeft gevoerd. De directe vraag daarbij is of dergelijke officieele be sprekingen thans te Rome zouden moeten be ginnen. Naar mijn overtuiging is de houding der Italiaansche regeering tegenover internatio nale vraagstukken in het algemeen en tegen over Groot Brittannië in het bijzonder nog niet zoo om deze te rechtvaardigen (toejui chingen). Atmosfeer nog ongeschikt geacht. De propaganda tegen ons land ge voerd door de Italiaansche régeering strekt zich uit over de geheele wereld (toejuichingen). Eden zeide niet afwijzend te staan tegenover besprekingen met de Ita- linaanscbe regeering of met eenige andere regeering voor de verbetering van het internationale wedefzijdsche begrip. Toch moeten wij er van over tuigd zijn, zoo zeide hij, dat de om standigheden, waaronder deze bespre kingen zouden plaats vinden haar kans op slagen waarschijnlijk zooal niet zeker moeten maken. Aleer de Britsche regeering officieele be sprekingen zop openen met Rome zou ver dere voortgang in het Spaansche vraagstuk moeten worden gemaakt en de wereld geen geloften voor oogen moeten worden gehouden, doch feiten. Het terugtrekken van de troepen moet in ernst zijn begonnen voor de besprekingen te Rome met kans op succes kunnen worden be gonnen. Ten aanzien van het steeds afnemend gevoel van eerbied voor de interna tionalen verplichtingen en in verband met den huldigen internationalen toe stand is het thans voor ons land het oogenblik zaak, standvastig te blijven (toejuichingen). Het is traditie van diplomatie besprekingen voor te be reiden, voor zij formeel worden ge opend en zeker is het geen gewoonte besprekingen te openen, omdat een partij zegt, dat het moet zijn „nu of nooit", (toejuichingen). De minister-president en mijn andere col lega's, zoo zeide Eden verder, zijn van ander inzicht. Misschien hebben zij gelijk, doch indien dit zoo is, dan zou hun kans op slagen zeker groober worden, wanneer hun politiek wordt gevoerd door een andere minister van •buitenlandsche zaken,. Ook is het mogelijk, dat mijn aftreden de onderhandelingen zal vergemakkelijken en indien dit zoo is, dan zal niemand meer verheugd zijn dan ikzelf. Al eerder een geschil. Ik zou niet oprecht zijn, wanneer ik zou be weren, dat dit het eenige verschil van meening is tusschen mij en den minister-president. Dit is niet zoo. Enkele weken geleden, bij een belangrijke beslissing in de buitenlandsche politiek, welke geen betrekking had op Italië, bleek eveneens een fundamenteel verschil van meening. Ik ben overtuigd, dat het in het be lang van het land is, dat zoo spoedig mogelijk de eenheid in het kabinet wordt hersteld. Ik ben steeds meer tot het inzicht gekomen, dat men te zeer verlangt dat wij overeenkomsten sluiten met anderen, dan dat anderen zoeken overeenkomsten te sluiten met ons (toejui chingen). Ook ben ik van meening, dat de vooruitgang vooral afhangt van den gemoedstoestand van het land en deze gemoedstoestand moet een uiting zijn van een krachtigen geest. Die geest is er en ik geloof dat het niet eerlijk is, noch tegenover dit land, noch tegenover de wereld, om deze geest zich niet te laten uiten. Eden had luide toejuichingen in ontvangst te nemen. Lord Cranbome aan het woord. Na Eden sprak Lord Cranbome. Hij ver klaarde het woord voor woord met Eden eens te zijn. De internationale zaak is een zaak van vertrouwen, wanneer de mogendheden de onderling gesloten verdragen niet meer kun nen vertrouwen, dan zijn deze het papier, waarop zij geschreven zijn niet waard. Cran bome vreest, dat wanneer de Italiaansche re geering haar koudinig niet wijzigt, het aan- knoopen van officieele besprekingen door Engeland niet zal worden beschouwd als een bijdrage tot den vrede, doch als het toegeven aan chantage (luide toejuichmgen bij de oppositie). Chamberlain antwoordt. Vervolgens nam de minister-president Ne ville Chamberlain het woord: hij werd luide door zijn aanhangers toegejuicht en stelde voor de zitting van het Huis te verdagen. Hij verklaarde, dat het Huis met groote aan dacht én sympathie de verklaring' van Eden' heeft aangehoord. Spreker is van oordeel dat de oorzaken, welke gedurende de maanden, den vrede hebben bedreigd en in Europa een spanning en angst hebben gewekt, uit den weg moeten worden geruimd. Daarom zijn de medewerkers van den ministerpresident en hijzelf van mee ning', dat een gelegenheid moet wor den gezocht om in onderhandeling te treden met Duitschland en Italië ten einde een algemeen schema op te stel len volgens hetwelk een bevrediging in Europa kan worden bereikt. Na het oog te hebben gevestigd op de vroe gere besprekingen zeide Chamberlain, dat men niet zal kunnen ontkennen, dat de laat ste maanden de verhouding tusschen Enge land en Italië gespannen is geweest. Spreker drong aan op begrip voor de mentaliteit van andere landen. Hij heeft vernomen, dat terwijl aan de Engelse-hen scheen, dat de hindernis sen, welke voor de besprekingen waren ge rezen, alleen van Italiaansche zijde kwamen, men in Rome juist van het tegendeel over tuigd was. Het wantrouwen is in dezen tijd in Rome gegroeid en men meende, dat Enge land in het geheel geen bespreking-en wenschte en dat het Machiavellistisch wenschte de Italianen in slaap te wiegen, ter wijl heteelfe zich volledig bewapende om op zijn tijd wraak te nemen over de verovering van Ethiopië door Italië. Dit lijkt ons fan tastisch aangezien het nooit in ons hoofd is opgekomen. Kans werd geboden. In dezen moeilijken tijd van steeds grooter moeilijkheden deed zich de gelegenheid voor uit de vicieuse cirkel te komen. Dezë gelegen heid deed zich voor de op 10 Februari bij het bezoek van Grandi aan het Foreign Office, -De Italiaansche ambassadeur verzekerde Eden, dat hij opdracht had van zijn regee ring mede te deelen, dat deze bereid was ieder oogenblik de besprekingen te hervatten. Hij voegde hieraan toe, dat Italië verlangde de besprekingen een zoo groot mogelijk terrein te doen beslaan. Natuurlijk moest de erkenning van de verovering van Abessynië besproken worden, doch Spanje werd niet uitgesloten- Spreker zelf is steeds van meening geweest, dat het formeel erkennen van tenminste den toestand in Abessynië, alleen moreel kon worden gerechtvaardigd, wanneer .het een essentieele factor zou zijn voor de bevredi ging van Europa. (In de banken van de Lab our part ij wordt geroepen: „Foei" en „dat kan nooit gerechtvaardigd worden"). Chamberlain vervolgde met te zeggen, dat de besprekingen waarover hij het juist heeft gehad, gunstig waren voor verdere bespre kingen, welke alles zouden omvatten. Een week later berichtte de Britsche ambassa deur te Rome, dat Graaf Ciano hem had medegedeeld, dat Grandi opdracht had-ge kregen ernstig aan te dringen op een spoedig opvatten van de onderhandelingen en den zelfden dag stelde spreker Eden voor, dat het zijn nut kon hebben, dat hij en Eden een onderhoud zouden hebben met Grandi. Ten aanzien van de verklaring van Eden, dat de Italiaansche regeering beeft gedreigd de besprekingen nu te beginnen of nooit verklaarde Cham berlain, dat dit uit niets in de be sprekingen tusschen Rome en Lon den is gebleken. Het is derhalve niet eerlijk het te doen voorkomen, dat ons zou zijn gevraagd ons te onder werpen aan een andere mogendheid hetgeen niet overeenkomstig onze waardigheid zou zijn. Na de besprekingen met Grandi hebben Eden en Chamberlain de zaak verder- be sproken en de gevolgtrekkingen, welke hier uit getrokken kunnen worden en toen bleek den minister-president voor het eerst dat de meeningsverschillen accuut werden. Dat was Vrijdag. Spreker was overtuigd dat ruw afslaan van het Italiaansche verlangen, dat de besprekingen onmiddellijk zouden begin nen, door Italië zou zijn beschouwd als een bevestiging van het bovengenoemde wan trouwen. Het gevolg hiervan zou een ramp geweest zijn en zou gevolgd worden door een versterkt anti-Britscli gevoelen in Italië in die mate, dat een oorlog onvermijdelijk had kunnen zijn. Spreker is bovendien overtuigd, dat wan neer de besprekingen begonnen zullen zijn o<p vele plaatsen de goede invloed hiervan zou kunnen worden gevoeld, vooral in Spanje, waar zoo lang het voornaamste punt van moeilijkheden ligt. Eden's verzet. Eden, zoo ging Chamberlain verder, was niet in staat in te stemmen met het onmid dellijk nemen van een besluit en wenschte te wachten tot werkelijk vrijwilligers uit Spanje teruggetrokken zouden zijn als bewijs voor het aannemen van de Britsche formule dooi de Italiaansche regeering. In deze omstan digheden besloot de minister-president Za terdag het kabinet bijeen te roepen en deelde IMj Grandi mede, dat eerst heden," Maandag- een antwoord kon worden verwacht. Tevens zeide hij, dat het volgens zijn meening van nut zou zijn, wanneer Grandi van zijn re- jeering toezeggingen wist te verkrijgen zoo als Eden bedoelde. Toen het. kabinet een uit eenzetting had ontvangen van beide stand punten, was het meer op de hand van den minister-president, dan op de hand van Eden en het was een ernstige schok toen de collega's van Eden hoorden, dat een beslis sing in dezen zin zijn aftreden zou beteeke- nen. Voortgezette pogingen om Eden van meening te doen veranderen, bleken ver- geefsch. De minister-president deelde vervolgens mede, dat. hij dien morgen een bezoek heeft ontvangen- van Grandi, d-ie hem zeide van zijn regeering opdracht te hebben ontvangen het Britschekabinet mede te deelen, dat de Italiaansche regeering de door Engeland ;estelde formule inzake het terug roepen van de buitenlandsche vrijwilli gers uit Spanje aanvaardde. Grandi wees er op, dat dit een bewijs was van. den goeden wil, van zijn regeering en van het gevoel, waarin zij de besprekingen wenschte te be ginnen. Grandi zeide bovendien, dat hij deze mededeeling Zondagochtend had ontvangen, dus vele uren voor het aftreden van Eden. Gereed voor besprekingen. „Vervolgens heb ik Grandi gezegd, dat ik zoo gelukkig was hem, na de vergadering- van het kabinet, mede te kunnen deelen, dat wij gereed- wa ren de besprekingen te beginnen en dat dit onmiddellijk aan de Italiaan sche regeering kon worden medege deeld. Indien evenwel de besprekin gen te Rome gehouden zouden wor den, dan zou de Britsche ambassa deur te Rome eerst naar Londen terug moeten keeren om instructies te halen". Tegelijkertijd deelde de minister-president mede aan Grandi, dat de Britsche regeering een regeling van de Spaansche kwestie als essentieel voor- iedere overeenkomst be schouwde en dat de Britsche regeering de toestemming van den Volkenbond voor iedere regeling zou verlangen. Indien de besprekin gen worden gevoerd in- een geest van weder- keerig vertrouwen, dan is er goede hoop dat zij tot een goed einde zullen leiden. Spreker is nooit meer dan vandaag overtuigd ge weest van de juistheid van een besluit, dat het kabinet heeft genomen. De vrede van in Europa hangt af van de vier groote mogendheden, Duitschland, Italië, Frankrijk en En geland. Indien deze vier landen in een vriendschappelijke onderhande ling kunnen worden gebracht tot regeling van hun geschillen,^.zal ge slachten lang vrede in Europa heer- schen. Het antwoord van de Britsche regeering op den wensch van de Italiaansche regeering is een groote stap in deze richting. Onveranderde verhouding tot Frankrijk. Chamberlain zeide o.a. nog Wij zijn met Frankrijk verbonden door ge meenschappelijke idealen van democratie, vrijheid en parij regeering. Frankrijk be hoeft niet te vreezen, dat het aftreden van Eden op grond van deze kwestie eenig afwij ken betee-kent van de politiek der nauwste vriendschap met Frankrijk. Ik acht mijzelf een verknocht- vriend van Frankrijk. Het meeningsversch-il tusschen Eden en mij zal nooit beteekenen, dat er een mee- ningsversehil tusschen ons bestaat over onze betrekkingen met Frankrijk. Op Chamberlains rede volgde luid applaus. De conservatieve afgevaardigde Hills zeide vervolgens, dat hij reeds telegrammen in zijn zak had van personen, die de regeering steu nen, en die hem verzoeken achter Eden te staan. Ik geloof, aldus spreker, dat Eden's aftreden het lot der conservatieve partij in zeer ernstige mate zal treffen. Bij de voortgezette debatten gaven de leden der regeeringspartijen verder hun steun aan Chamberlain met uitzondering van Ni- colson en Hills terwijl de oppositie van La bour en de liberalen Eden steunden. De conservatieve voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken, die achter de re geering staat, oefende krachtige critiek uit op het optreden van Chamberlain. „Geen vrede tot iederen prijs". In zijn antwoord op de debatten zeide Chamberlain o.a.: Wanneer we een oogenblik aannemen, gelijk bij de debatten veronder steld is, dat men zich niet verlaten kan op de verzekeringen der Italiaansche regeering, dan zal het gevolg daarvan zijn, dat er geen overeenkomst tot stand zal komen. Wij zijn niet bereid vrede te sluiten tot iederen prijs. Wij hebben essentieele eischen, die ingewil ligd moeten worden, voordat wij een over eenkomst kunnen aangaan. Ten aanzien van den Britschen wensch tot regeling van de kwestie der buitenlandsche vrijwilligers in Spanje, zeide de premier: De regeling die wij wenschen, is, een regeling van Spaansche kwesties door Spaansche on derdanen, vrij van buitenlandsche inmenging. Sommige sprekers, aldus Chamber lain verder, hebben het tijdens de de batten doen voorkomen, alsof ik een viermogendhedenpact had voorge steld, hetgeen tot gevolgtrekkingen aanleiding zou kunnen geven, -die niet in mijn bedoeling hebben ge legen. Ik heb gezegd, dat, wanneer de vier groote mogendheden van Europa hun geschillen zouden kun nen regelen, die de grootst mogelijke stap zou kunnen vormen in de rich ting van de vestiging van den Euro- peeschen vrede. Tenslotte zeide de premier: Ik hoop, dat ik het duidelijk heb gemaakt, dat wij be sprekingen voorstellen en dat in dit stadium onze voorstellen geen overeenkomst behelzen. Wanneer in een later stadium een overeen komst tot stand moet komen, beteekent dat niet, dat dit een overeenkomst zal zijn op welke voorwaarden dan ook, welke een ander land ons zou opleggen, maar een overeen komst, die aanvaardbaar voor ons moet zijn en op zijn minst de zaken moet omvatten, die ik genoemd heb. Labourmotïe van wantrouwen. De door de Labourpartij ingediende motie van wantrouwen, die vandaag' en Woensdag behandeld zal wor den zegt: Het Lagerhuis betreurt de omstandigheden, waaronder de.vo rige minister van buitenlandsche za ken gedwongen was uit zijn func tie te treden en hóeft g'een vertrou wen in de tegenwoordige raadgevers van Z. M. den Koning, ten aanzien van hun leiding van buitenland sche zaken. Roemeensche openbare leven in Europeeschen geest te leiden. De nieuwe grondwet aldus Havas geeft den koning een doeltreffeind toezicht op het wetgevende lichaam. Het statuut van het Ko ninklijk Huis is in de grondwet vastgelegd en zal slechts door den wil des ltonings kunnen worden gewijzigd. Codreanu ontbindt de „IJzeren Garde". De aanvoerder der legionarissen van de „IJzeren Garde" Corneliu, Codreanu heeft gis teravond aan verschillende dagbladen een tekst doen toekomen van een circulaire, die hij aan zijn partijgenooten heeft gericht. De censuur heeft de publicatie van dit document toegestaan, aangezien hierin de leider van de uiterst rechtsche partij in Roemenië op on verwachte en sensationeele wijze kennis geeft van zijn voornemen zich uit de politiek terug- te trekken. Codreanu bevrijdt de legionarissen van den eed van trouw, welke zij hebben af gelegd. De partij „Alles voor het Vaderland" wordt ontbonden en de zetel der organisatie gesloten. „Het uur onzer overwinning heeft niet ge slagen", schrijft Codreanu die zijn vrienden den raad geeft zich te wijden aan een diep gaande studie van hun eigen beroep. Wat zijn eigen persoon betreft, verklaart hij, dat hij over een maand uit Roemenië'vertrekt naar Rome, waar hij zijn boek: „Aan de legiona rissen" in het Italiaansch en Fransch zal ver talen. Frankrijk Oud-minister Letroquer overleden. Uit Parijs wordt het overlijden giemeld van oud-minister Letroequier, radicaal senator, die reeds eenigen tijd ziek was. Nationaal Congres eischt afschaffing der Indische Grondwet. -De jaarlijksche zitting van het'Indische na tionaal congres is gisteravond geëindigd na aanneming van een resolutie, waardoor fei telijk de tegenwoordige constitutioneele im passe beperkt wordt tot de Vereenigde Provin ciën en Bihar. De resolutie eischt voorts de af schaffing van de tegenwoordige Indische grondwet en de vervanging hiervan door een nieuwe grondwet, opgesteld door een consti- tueerende vergadering op den grondslag van stemrecht voor volwassenen. De nieuwe Grondwet. Het telegraafagentsehap Rador verklaart, dat de geest van verdraagzaamheid ten op zichte van de Ethnische minderheden, waarin de nieuwe grondwet opgesteld is, een uitmun. tenden indruk heeft gemaakt in economische en financieele Roemeensche kringen, benevens in breede lagen van de bevolking^ De geheele openbare meening, aldus het telegraafagentsehap verder, is van opvatting, dat deze verdraagzaamheid het beste middel vormt om de geesten .te kalmieeren en het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nu hij wat hooger was gaan staan, kon Thijs op zijn gemak alles gade slaan, wat er in de kamer gebeurde. Hij zag een vreemde man en een klein meisje. Aan een ketting was een eendje vastgemaakt, dat met angstige oogen door de kamer keek. Ik geloof, dat het nu wel duidelijk is, dat IK de baas ben, hè vroeg de man kwaadaardig aan het meisje. Ja, maar Hoedepet, dat mag je toch niet doen, antwoordde het meisje angstig. Je mag toch zoo maar niet Maar Hoedepet lachte. Wat zou IK niet mogen? IK mag alles, ik KAN alles! Hahaha! IK kan alles!! Thijs keek met steeds toenemende verbazing naar het eendje. Tjonge, wat had die Hoedepet met dat beestje voor? En wat kón dat meisje te maken hebben met dien man?? Hij begreep er niets van. Maar na verloop van tijd verdwenen het meisje en Hoedepet en Thijs bromde Jullie weg, ik naar binnen! En hij klauterde door het raam, keek toen, nieuwsgierig naar het eendje. Thijs! Thijsl! Thijs keek verbaasd om zich heen. 16 RUIKSSÏR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren Iederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren: Dinsdag en Donderdag 7—9 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspr eekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 7—9 uur. (Adv. IngezMed.) WOENSDAG 23 FEBRUARI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30—7.-00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11. Causerie „Kinderen van gescheiden oude,rs".. 11.30 Causerie „Kan autarkie dé werkloosheid doen verdwijnen?" 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-ofkest. 1.151.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Kniplesr 2.30 Vooar de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ramblers. 6.30 Causerie „Weten, begrijpen, handelen". 7.00 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 Radiotooneel. 9.00 Solistenconcert. 10.00 Berichten ANP., VARA- varia. 8.15 Radiotooneel. 9.00 Solistenconcert. 10.00 Berichten ANP., 10.05 Vara-orkest. 10.45 „The Four Blue Stars". 1..00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solisten. 11.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (Gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Tenor en piano. Lr de pauze: Gramofoonmu ziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmu ziek. 12.30 AH-Round-Sextet. Lr de pauzes Gramofoonmuziek, 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Pianovoordraeht en Gramofoonplaten. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Christ, liederen- uurtje. 5.00 Felicitaties. 5.15 Voor de jeugd. 6.00 Land- en tumbouwhalfuur. 6.30 Cau serie vanwege de Vereeniging voor Water- staatspersoneel. Eendracht maakt macht". Taalles en Causerie over het Binnenaanva- ringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Het Evangelie in het Nieuwe Land". 7.45 Reportage. Evtl. Gramofoonmuziek. 8.00 Be richten ANP., Herhaling- SOSberichteir. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist. (8.55- 9.25 Causerie „De Wederkomst des Heeren". Om 10.25 Berichten ANP.). 10.20 Dam- praatje. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 Gym nastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HiernaSchriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie „A quarter of a mile round Broadcasting House". 11,2011.50 Orgelspel. 12.05 Het BBC-Northern-Orkest en soliste. I.05 Gramofoonmuziek. 1.352.20 Gaetano di Vito en zijn Damesorkest. 3.50 Het BBC- Variété-orkest. 4.20 Vesper. 5.20 Gramo foonmuziek. 5.40 Harry Leader en zijn Band 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 BBC-Harmonie-orkest. 7.35 Variété-program ma. 8.20 Declamatie. 8.35 BBC-symphonie- orkest en solist. 9.40 Berichten. 10.00 Vervolg concert.. 19.45 Gramofoonmuziek. 11.20 Oscar Rabin en zijn Romany Dance Band. 11,50 12.20 Dansmuziek. (Gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.20 Blareau-Orkest. (Om 1.50 Zang.) 3.05 Viool voordracht, 3.20'en 4.20 Zang, 4.35 Viool- voordracht. 5.20 Giardino-Ofkest. 8.50 Hen- riette René Harpsextet. 9.20 Variété-pro gramma. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Militair orkest. II.20 Omroepklem orkest en soliste. 12.35 Schrammelensemble en solisten. 1.35 Het Ot- tersbach Trio en soliste. 3.50 Omroeporkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.05 Het Leipziger Symphonie-orkest en het Berlijnsch Omroep orkest. 8.20 Rijksuitzending: HJ-programma. 9.50 Cabaret-programma. 10.3011.20 Fritz Weber's dansorkest. BRUSSEI 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1,502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek met toelichting en het Lejeune-kwartet. 6.35 Omroepkleinorkest 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Music-Hall- programma. 8.50 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.45 en 11.0011,20 Gramofoon muziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6