ftgel ik 'i $G WOENSDAG 23 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBEAD s Beroepsvoetbal in België?; Bezwaren van officiëele zijde; Vergelijkingen met het buitenland; Wie zich aan een ander spiegeltDe samenstelling van het Nederlandsch elftal; Zijn we ©p weg naar een Voetbal-Bronbeek?Terug slag ©p de animo van spelers en publiek Het succes van VI. Vogels, Heemstede en I.V.O.D.W.O. (De Belgische Voetbalbond is er eenige jaren geleden toe overgegaan de amateursbepalin gen, zooals wij die kennen, te schrappen, waardoor de clubs in de gelegenheid werden gesteld om aan spelers, die daarvoor in aan merking wenschen te komen, een bepaald salaris of, zoo men wil, vergoeding te be talen. Bovendien mocht een premie voor ge wonnen competitiewedstrijden worden uitge keerd, een belooning, die door den Bond tevens voor een overwinning in interlandmatches werd beschikbaar gesteld. Met dit half-professionalisme heeft men niet de resultaten bereikt, die men er ten opzichte van het spelpeil van verwachtte; integendeel, want de clubs gingen op jacht naar ervaren spelers om hun elftal te ver sterken met het gevolg, dat de „eigen kweek' weinig of geen gelegenheid meer kreeg om promotie te maken. Een tweede bezwaar school in de omstandigheid, dat de nieuw aangeworven uitblinkers weliswaar over goede capaciteiten beschikten, doch dat ze zich van het wel en wee der vereenigïng weinig aan trokken, omdat van clubliefde of zelfs belang stelling voor de club natuurlijk geen sprake was, althans in de meeste gevallen. Langzamerhand is men tot de overtuiging gekomen dat dit „vergoedingssysteem" geen bevrediging schonk, want de echte amateurs werden steeds meer uit de teams, waairin zij vaak jarenlang hadden gespeeld, verdrongen; het aantal jonge reserves werd eveneens klei ner en het beoogde doel, verbetering van het spelpeil en een competitie van louter sterke clubs werd niet bereikt. In den laatsten tijd wint het idee veld, om in België het volkomen beroepsspel in te voe ren en vele zijn de beschouwingen en bespre kingen, die daarover gehouden zijn. Een van de grootste tegenstanders van dit plan is de heer Van Kesbeeck, de voorzitter van den Belgischen Voetbalbond, die onlangs over de gevolgen van een, voor onze Zuiderburen zoo belangrijk besluit, zijn meening heeft gezegd. Hij wees allereerst op het beroepsspel in Engeland en de organisatie daarvan en legde er den nadruk op, dat er naast de 88 clubs uit de Football League nog dui zenden andere vereenigingen kunnen bestaan. Hij sprak over het maximum-loon, de premie voor gewonnen en gelijk gespeelde matches, de transfers en wees op het feit, dat de Engelsche prof. geheels en al ter beschikking staat van zijn club, die er zich tegen kan verzetten, als de speler een voor zijn lichamelijke conditie nadeelige betrekking buiten de voetbalsport zou willen aanvaarden. Op jeugdigen leeftijd als professional gecontracteerd, vóór zij kans hebben gehad, een ander vak te leeren, staan tallooze spelers na beëindiging van hun voet balloopbaan radeloos tegenover de eischen van het leven. En dan vergete men niet, dat de profs in Engeland nog steeds de best betaalde ter wereld zijn. Veel minder gunstig is het met hun col lega's in Midden-Europa gesteld, waar de Oos tenrijkers, Tsjechen en Hongaren van geluk mogen spreken, als hun clubs er in slagen, tusschen de herfst- en de voorjaarscompetitie in en bovendien in den zomer, een of meer buitenlandsche touren te contracteeren, waar door althans 't salaris van de spelers min of meer verzekerd is. Weliswaar komt dit voort durend reizen en wedstrijden spelen hun vorm niet ten goede, maar zij ontvangen tenminste genoeg om in hun onderhoud te kunnen voor zien. Li Frankrijk dachten de clubs, dat het vol doende zou zijn om door betaling der spelers een einde te maken aan de moeilijkheid om een elftal op de been te bi'engen, dat zich zou kunnen handhaven en tevens voor behoorlijke recettes zou zorgen. Met andere woorden, een spierinkje uitgooien om een kabeljauw te vangen. Ook in dit land zijn de beoogde re sultaten niet bereikt, want het blijkt, dat slechts één club er in geslaagd is, zonder fi nancieels zorgen rond te komen. Aan de hand van deze voorbeelden vreest de heer Van Kesbeeck, (en o.i. zeer terecht) dat, als ook in België het professionalisme zou worden ingevoerd, de aandacht van de clubs nog meer dan reeds thans het geval is, ge concentreerd zou worden op het eerste elftal en de reserve-spelers, terwijl de opleiding der jongeren geheel zou worden verwaarloosd bij gebrek aan geldelijke middelen. Daardoor zou de toekomst van het Belgische voetbal in ge vaar komen en het bestaan van vele clubs zou practisch onmogelijk worden. Ondanks de talrijke proef- en oefenwed strijden, ondanks den arbeid van de techni sche- en streekcommissies, ondanks de rap porten van bondstrainers, commissieleden, officials en correspondenten, ondanks de tips en aanbevelingen in de pers, heeft de Keuze commissie van den KNVB gemeend, voor den wedstrijd tegen de Belgen wederom een be roep te moeten doen op de oude, beproefde, en in enkele gevallen reeds te zwaar be proefde krachten. Het blijkt thans wel duidelijk, dat de K.C. er meer prijs opstelt, een overwinning te be halen dan, mede met het oog op het wereld kampioenschap te Parijs, den jongeren een kans te geven in een volwaardigen interland wedstrijd aan de bijzondere sfeer van verte genwoordigend voetbal en aan elkaar te wen nen. Want wij kunnen niet aannemen, dat op sLoïjp Ij Ja, heusch, er zijn automobilisten, die hun wagen nie! afsluiten als ze hen onbeheerd laten' staan i Ideaal, zooiets voor los loopende jongens om zoon auto even te Jeeneri' voor 'n „vroolijken avond 1" En wat erop volgt 1Politie rechtbankII Brengt hen niet in verleiding sluit uw auto af II ondanks alle boven omschreven maatregelen en de intensieve oefencampagne, geen en kele Nederlandsche voetballer zou zijn ont dekt, die over genoeg aanleg, capaciteiten en uithoudingsvermogen beschikt om voor een plaats in het nationale elftal, bij een wed strijd, waarbij van het resultaat toch niets afhangt, in aanmerking te komen. Wij zijn er ons ten volle van bewust, dat tusschen het spelpeil van het Nederlandsch elftal uit de periode-Lotsy en dat van de clubs in het algemeen zeker een klasse ver schil bestond, maar die periode is voorbij en het is duidelijk, dat verscheidene sterren van toen min of meer ophun retour zijn. Het moet daarom de animo van alle geprobeer de en te licht bevonden candidaten geens zins ten goede komen, wanneer voortdurend opnieuw blijkt, dat de speciale training en de andere inspanningen en opofferingen, die zij zich getroost hebben, practisch tever geefs zijn geweest. Sterker nog, men heeft opnieuw spelers gekozen, die in vorige inter landmatches óf niet voldaan, óf gefaald heb ben. Wels b.v. is lang niet meer de oude, Vente heeft tegen Frankrijk totaal geen rol gespeeld, Mijnders toonde drie jaar geleden tegen de Engelschen, alleen maar linies te kunnen trappen, een tekortkoming, waarvan een eenigszins ervaren tegenstander onmid dellijk profijt weet te trekken. Toch worden deze spelers steeds weer opgesteld, terwijl men nog vorige week heeft kunnen ervaren, dat de D.W.V.-linksbuiten Ooms niet slechts over meer dan de vereischte capaciteiten beschikt, doch tevens het „big match tempe rament" heeft. Men heeft verschillende backs en keepers geprobeerd en zoowel Dijkstra als Michel hebben getoond, hun plaats waard te zijn. Doch men kiest Van Male, omdat de Feijen- oord-doelman in het nationale elftal nog nooit aan den verliezenden kant is geweest; men stelt Weber in de achterhoede op, of schoon deze back aan geen enkelen proef- wedstrijd heeft deelgenomen. Het zou interessant zijn te vernemen, hoe de K.C. een vertegenwoordigende ploeg voor het wereldkampioenschap denkt samen te stellen, waarvan de spelers tegelijkertijd ge noeg ervaring, onderling aanpassingsvermo gen en bovenal den leeftijd en de daarmee verband houdende stamina bezitten, om in de zomermaanden te Parijs opvolgende mat ches tegen sterke tegenstanders te kunnen spelen. Of is men er mogelijk nu reeds van overtuigd, dat het team in de eerste ronde wordt uitgeschakeld. Is het wonder, dat de publieke belangstel ling voor de verrichtingen van het Neder landsch elftal vermindert? Bij het beschouwen van de ranglijst der eerste klasse A van den Haarlemschen Voet bal Bond valt het op, dat de bovenste drie plaatsen worden ingenomen door de elftal len van clubs, die uitsluitend in den plaatse lijken bond uitkomen, nl. Vliegende Vogels, Heemstede en I.V.O.D.W.O. Geen enkel re serve-team van een der K.N.V.B.-clubs heeft het hooger gebracht dan de vierde plaats of heeft nog eenige kans op het kampioen schap. Het pleit voor de spelkwaliteiten en de organisatie dezer „kleine" vereenigin gen, dat zij hun concurrenten, die. toch over betere trainings-faciliteiten en terrein-acco- modatie beschikken en waarvan de spelers gemakkelijker en meer in de gelegenheid zijn om met hun clubgenooten uit den K.N. V.B. te oefenen en hun spel te bestudeeren, de loef hebben afgestoken. Heemstede is pas het vorige seizoen gepro moveerd, de Vliegende Vogels, die lang met hun terrein hebben gesukkeld, spelen niet veel langer in de hoogste afdeeling en de fu sie tusschen I.V.O. en D.W.O. is eerst in den zomer van het afgeloopen jaar tot stand gekomen. Voor dit drietal clubs een prachtig succes, dat zeer zeker niet onvermeld mag blijven. Correctie. Vorige week schreven wij over den uitdagingswedstrijd tusschen de cricketteams van Middlesex en Yorkshire, waarvan de organisatie zooveel tegenwer king ondervond. Abusievelijk stond vermeld, dat die match niet is doorgegaan, dit moet natuurlijk zijn; b ij n a niet. Amy Johnsson, de vermaarde Engelsche recordvliegster heeft de lucht vaanoel gezegd, maar de snélheid niet prijsgegeven. Zij nam deel aan den damesautóivedstrijd Parijs— St. Raphael en bezette daarin de vierde plaats. HAARL. KORFBALBOND OVERZICHT SENIOREN In de eerste klasse ontnam Palvu 1 aan de Ready-menschen één puntje. Geen der par tijen wist te doelen; dus resultaat 00. Aurora 1 won met het geringste verschil van Watervliet, n.l. met 3—2. Meerlebosch gaf in de 2e kl. goed partij en speelde gelijk tegen Aurora 2, dat met een 22 uitslag tevx-eden moest zijn. Aurora 3 verraste haar clubgenooten door met 3—0 van het sterke O. K. 4 te winnen. Lx 3A deed S. V. 5 flink werk door van N. Flora met 53 te winnen. Oosterkwartier 5 en Oosthoek 1 deden de Zwaluwen een plezier door de puxxten te verdeelexx (22). In 3B won Palvu 2 normaal vaxx T. H. B. 3 met 53. AD SPIRANTEN Haarleixi 2 woxx reglementair met 50 van Patrimonium. De Nacompetitie gaf de volgen de uitslagen: THBHaarlem 1 010; PatrimoniumZwa luwen 21; Watervliet 1Watervliet 2 20; SV 1Aurox-a 1 12 en Aurora 2Animo 1 0-15 STANDEN gespgewgelvex'l.pxxtv.-tr genx. O. K. 3 10 9 1 0 19 43—16 1.90 Aurora 1 13 9 1 3 19 42—20 1.46 Alw. Ready 1 14 6 5 3 17 29—22 1.21 N. Flora 2 12 5 1 6 11 23—31 0.92 Palvu 1 9 2 4 3 8 19—17 0.89 Haarlem 2 9 2 3 4 7 20—26 0.78 Watervliet 1 12 3 1 8 7 23—36 0.58 T, H. B. 2 11 1 0 10 2 11—42 0.18 Tweede klasse: O. K. 4 12 10 0 2 20 51—16 1.67. Aurora 2 11 5 5 1 15 30—12 1.36 S. V. 3 11 5 2 4 12 19—25 1.09 Meerlebosch 1 12 3 6 3 12 25—29 1.— Aurora 3 13 4 5 4 13 18—17 1.— Haarlem 3 10 3 1 6 7 12—31 0.70 Axximo 1 13 3 3 7 9 27—45 0.69 Always R. 2 10 1 2 7 4 22—29 0.40 Derde klasse A- Zwaluwen 8 6 1 1 13 32—17 1.63 O. K. 5 7 4 1 2 9 21—13 1.29 Oosthoek 1 8 4 2 2 10 29—18 1.25 N. Flora 3 10 3 1 6 7 32—30 0.70 S. V. 5 4 1 0 3 2 7—27 0.50 S. V. 4 7 1 1 5 3 12—28 0.43 Derde klasse B O. K. 6 10 10 0 0 20 68—7 2.— Patrimonium 9 7 0 2 14 30—22 1.56 Eensgezindheid 8 6 0 2 12 43—11 1.50 Palvu 2 11 6 0 5 12 38—24 l.OS T. H B. 3 10 2 0 8 4 25 -30 0.4' Aurora 3 12 2 0 10 4 19—59 0.33 .Oosthoek 2 8 1 0 7 2 5—66 0.25 WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. H. P. C. heeft te Hillegersberg in haar twee den wedstrijd tegen S. V. H. wederom een 52 overwinning behaald. Maandagavond speelde H. P. C. in het Haarlemsche Sportfondsenbad haar laatstexx wedstrijd tegen Zian uit den Haag. Zooals we reeds voorspelden, hebben de Heemstedena ren het niet kunnen winnen. Zij speelden be- xxeden hun kunnen. Ook D. W. R. speelde Dinsdagavond haar laatsten wedstrijd in Stoop's Bad tegexx S. V. H. De Haarlemmers waren in het begin zeer slecht op schot, zoodat S. V. H. erin slaagde, met de rust een 31 voorsprong te behalen. Na de rust maakte S. V. H. er zelfs 41 van. D .W. R. slaagde er in de laatste minuut in, er 55 van te maken. De beslissingswedstrijd in Afdeeling B zal nu gaan tusschen Zian exx H. Z. P. C., die op 1 Maart in de Regentes in dexx Haag speeld zal worden. De volledige ranglijst ziet er thans als volgt uit: H. Z. Ziaxx H. P. C. D. W. R. S. V. H. P. C. 0 1 3 3 5 2 11 23—14 11 24—15 9 31—23 5 20—35 24—35 12—13 18— 7 11— 5—11 5—10 Voor de Kringwintercompetitie werd te Vel- sen gespeeld. Neptunus 2 liet verstek gaan zoodat V. Z. V. 2 een reglementaire 50 over winning behaalde. D. A. W. 2 en Nereus 3, die elkaar in Alkmaar bestreden, deelden in een spannenden doelpuntloozen wedstrijd de pun ten. Door deze uitslagexx, na de 60 overwin ning van V. Z. V. op H. V. G. B. 3 ziet de 3de Afdeeling er thans als volgt uit: H. V. G. B. 3 6 4 1 1 9 V. Z. V. 2 6 4 0 2 8 D. A. W. 2 7 3 2 2 8 Neptunus 2 3 0 1 2 1 Nereus 3 6 0 2 4 2 V. Z. V. 1 ging Zondagavond voor de tweede maal tegen Nereus 1 te water. Het einde kwam met eexi 42 overwinning voor de Velsenai-en, waardoor dezen zich na de nederlagexx tegen H. P. C. 2 en H. V. G. B. weer wat hersteld hebben. D. W. R. 3 bond den strijd aan tegen K. Z. Slechts achterspeler Luttikhuizexx wist voor K. Z. te scoren; Handgraaf exx zijn mannen produceerden een half dozijn. V. Z. V. 3 en Velserend speelden een onprettigen wedstrijd, waarin publiek en spelers zich met de leiding trachtten te bemoeien. Hierdoor werden de ;emoederen wel wat erg verhit. Het einde was een 3—1 overwinning voor V. Z. V. 3. De stand van de vierde Afdeeling is: D. W. R. 3 Zandvoort Haarlem 3 V. Z. V. 3 K Z. H. V. G. B. 4 Velserend Zondagavond 8 uur worden wederom wed strijden in het Haarlemsche Sportfondsenbad gespeeld. De twee leidende ploegen uit de vierde af deeling D. W. R. 3 en Zandvoort zullen elkaar voor den eersten keer ontmoeten. Ook hier, evenals twee weken geleden tegen Haarlem 3. zullen de Zandvoorters het niet gemakkelijk hebben. Haarlem 3 zal tegen de Velsenaren evenmin de punten cadeau krijgen. Voor de tweede Afdeeling staat een aardige plaatselijke ontmoeting op het programma tusschexx D. W .R. 2 en H. V. G. B. 2. Ten slotte zullexx Haaxlem 1 en H. P. C. 2 elkaar ten tweeden male bestrijden. Hedenavond speelt Haarlem 2 te Alkmaar tegen D. A. W. 1; H. V. G. B. 3 komt Donder dagavond tegen Neptunus 2 uit. SKI-SPORT. Het F. I. S--Congres te Helsiugfors. De Skisport niet op de Olympische Spelen. Uit Helsingfors: Het congTes vaxx de Fédé- ration Internationale de Ski (F.I.S.) heeft Dinsdagavond een belangrijk besluit genomen. Met 9 tegen 6 stemmen werd het Duitsche voorstel, inhoudend dat ski-leeraren niet aan de Olympische Spelen mogen deelnemen, ver worpen. Het congres van de F.I.S. heeft zich door deze uitspraak dus op een standpunt gesteld dat ingaat tegen de amateurbepalingen van het Internationaal Olympisch Comité. Men mag aannemen, dat als gevolg van dit be sluit geen skiwedstrijden op de Olympische Winterspelen, welke in 1940 te Sapporo Japan zullen worden gehouden, op het pro gramma zullen staan. Daarmede zou een der belangrijkste onder- deelen van de Winterspelen vervallen; naar algemeen aangenomen wordt zullen Olympi sche Winterspelen zonder skiwedstrijden wei nig te be teekenen hebben. De eenige mogelijkheid, dat de skisport toch nog op het programma der Olympische Win terspelen 1940 komt, bestaat ïxierin, dat het I.O.C., dat in Maart a.s. te Cairo bijeen komt, zijn standpunt inzake de skileeraren wij zigt. BILJARTEN. OM DE „SCANDIA-COUPE". De jaax'lijksche wedstrijden om bovenge noemde fraaiexx wisselpx-ijs, welke de biljart club DjE.S. in haar clublokaal „Bolwerk" op de kleine tafel cadre 35 cM. organiseert, zijn Dinsdagavond begonnen. Hieraan nemen drie Haarlemsche en vijf Amsterdamsche spelers deel. Het to urnooi werd met een kort wooixl door den voorzitter van „D.E.S.", den heer D. A. de Foeljaeger, geopend. Het resultaat per partijen was als volgt: pnt. brt. h.s. gem. J. Steffers (D.EjS.) 250 15 46 16.66 A. Moolhuysexi (Ben. 't IJ) 206 15 50 18.73 I. Davidson (Rembrandt) 250 42 32 5.95 D. A. de Foeljaeger, (Soc. Vereeniging) 240 42 37 5.71 P. J. Bos (K. E. T. S.) 250 26 F. v. d. Berg (Insulinde) 177 26 6.39 6.57 F. Haberer (HE.T.E.IJ.) 243 38 28 H. Heytbrink (Wilheümina) 250 38 30 Donderdagavond voortzetting met: 8 uur, J. SteffersP J. Bos exx F. HabererA. Mool- huyzexx; 10 uur, D. A. de Foeljaegei-H. Heyt brink en F. v. d. BergI. Davidson. WÏELRIJDEN. Wie in liet afgeloopen seizoen op den voorgrond traden. S. JONKER. Deze renner begon zijix loopbaan in 1935. Hij werd lid van de vereeniging „De Bataaf". Hij wist in deze vereeniging drie maal de eer ste en twee maal de tweede plaats te bezetten. In 1936 werd hij lid van de Beverwijksche Rennersclub „Kennemerland" en ging toen over van de nieuwelingen- naar de amateixrs- klasse. Hier werd hij vier maal No. 1 en twee maal No. 2. Hij kon niet aan alle clubwedstrij den deelnemen, omdat hij in vele open- en baan wedstrijden buiten Haarleixx uitkwam. Zijn eerste wedstrijd als amateur was in de Ronde van Vixxkeveen, waar hij van 96 deel nemers de vijfde plaats wist te bezetten. In de Roxxde van Alkxnaar was hij No. 9 van 81 deel nemers, in de Ronde van Assendelft No. 12 van de 97 en ixi de Ronde van Haarlem-Noord werd hij na eexx spaxmenden strijd No. 2 vóór Buis, Peetoom enz. Dit was zijn eerste wedstrijd als onafhankelijke. 7 6 0 1 12 27— 4 8 5 0 3 10 14—14 8 4 2 2 10 19—19 7 4 0 4 8 17 15 9 3 1 5 7 12 20 11 4 1 6 9 30—32 8 1 0 7 2 8—26 Toen gxng Jonker zijn geluk in België be proeven. Bij zijn eex-sten wedstrijd in dat land maakte hij een goede kans op de overwinning: maar even vóór het eixide liep een toeschou wer over de baan, met het gevolg dat Jonker viel en zijn sleutelbeen brak. Een week werd hij in een ziekenhuis verpleegd en mocht veel belangstelling van Belgische wielrenners on dervinden. Na zijn herstel vertrok hij weer naar Holland, waar hij na veertien dagen rust deelnam aan een ploegachtervolging op de baan te Wageningen. Zijn ploeg werd No. l. Dit gebeurde ook bij een dergelijken wedstrijd te Bergen-op-Zoom. Verder werd hij nog vele malen No. 1. Op de Veka-baan brak hij het baanrecord over 60 K.M.. dat op naam stond xn de gelr'oeders Vroomen. Zijn voornemen isr om in de toekomst hoofd zakelijk aan wegwedstrijden deel te nemen. Jonker is thans lid van de H. R. C. Excelsior. IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN a Fl. 1.40 PER FLACON (Adv. Ingez. MedJ VOETBAL. NEDERLAND-BELGIë. Nu ook het Belgische elftal samen gesteld. Uit Bx-ussel: Het Belgische elftal dat a.s. Zondag in het Feijenoordstadion te Rotter dam tegen Nederland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Braet C. S. Brugge). Achter: Pavei'ick (Axxtwerp F.C.) en Smellinckx (Union St. Gilloise). Midden: Dalem (Standard Luik), Maer- tens (Gantoise) en Dewinter (Beerschot). Vóór: Voorhoof (Liersche Sportkring), Raymond Braine (Beex-schot), Capelle (Stan dard Luik), Ceixleers (Beerschot) en St. van den Ey-nde (Beerschot). Reserves zijn: Bad jou (Daring), Seys (Beer schotschot), Van de Kerckhove (White Star) en Isenborghs (Beerschot). Gemeld wordt dat twee spelers niet be schikbaar waren: in de eerste plaats kon de Beex-schotspil Meuldexvmans niet gekozen worden, omdat'zijn blessure nog niet geheel gexxezen is. Voor heixx werd Maertens, dien wij onlangs in het Olympisch Stadion te Axxxster- dam tegexx de „Zwaluwen" aan het werk zagen, ixx de xxatioixale ploeg opgenonxexx. Voorts is Van der Wouwer, de rechtsbuiten vaxx Beerschot, verhixxderd mee te spelen door militairen diexxst. Hetzelfde team. dat tegen Nedexiand speelt, komt op 1 Maart a.s. tegen Londen in het veld. De Juniores. Het Belgische juniores-elftal dat a.s. Zon dagmorgen elf uur op het Ovemnaas-terrein tegen een Nederlandsch jeugdelftal uitkomt, is als volgt samexxgesteld Doel: Wittebals (White Star). Achter: Dethier (C.S. Verviers) en De Lan- deleer (White Star). Midden: Devos (Beerschot), Melin (Stan dard Luik) en Massez (Standard Luik). Vóór: Degeest (Gantoise), Chavez (Gan toise), Cop (Booixi F. C.), Berthulexxs (F.C. Mechelexx) exx De Mulder (White Star). Reserves zijn: Danen (Tilleur), Block (Beerschot), Vaxx deix Eyixde (Liersche Sport- krixxg) en Moeschal (Uccle Sport). /CÜEEP/ TJNN(EN<! HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine (thuisr.) 20 te Everett. Spaarndam, 22 v. Rott. n. Antw. Dinteldijk, Rott. n. Vaxxc, 20 te San Fraixc. Delftdijk, Rott. n. Vaxxc. 21 te Swansea. Bimxendijk( 19 v. Tanxpico n. Rott. Bilderdijk, 20 v. Rott. te Halifax. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleaxxs 20, 90 m. O. van Land's End. HALCYON LIJN. Maasburg, 22 v. Vlaai-dingen te Narvik. Stad Maassluis, 21 v. Narvik n. Rott./Vl. Rozenburg, 22 v. Velsen n. Vlaardingen. Vredexxburg, 22 v. Narvik te Vlaardingen. HOLLAND-BR.-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 21 van Algiers. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 19 v. Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 20 van Alleppey. Aagtekerk (uitr.) 22 (n.nx.) v. Antwerpen. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Jaarstroom 21 v. Rotterdam te Hamburg. Maaskerk, 22 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 22 v. Amst. te Rott. Nijkerk (thuisr.) 22 v. Dakar. Bloemfontein (uitr.) 22 te Port Natal. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Tiberius, 21 v. Pto Barrios n. Ciudad Trujillo. Deucalion, 22 v. Palermo n. Messixxa. Titus, 21 van Lissabon naar Amst. Ganymedes, Haifa n. Rott. p. 22 Malta. Odysseus, 22 v. Vigo te Amst. Achilles, 21 v. Oran n. Alexandrië. Berenice, Pto. Barrios n. Amst. 21, 200 m. N. van Azoren. Crijnssen, 21 v. Amst. te Hamburg. Fauna, 21 v. Catania n. Messina. Hercules, 22 van Hamburg n. Amst. Hermes, 21 v. Algiers n. Tunis. Irene,21 v. Amst. te Port of Spain. Nereus. 21 v. Amst. te Gdynia. Orion, Stamboul n. Amst. p. 21 Ouessan Stella. 21 v. Varna ïx. Bourgas. Alkmaar. Chili n. Amst. 21 te Liverpool Satux-nus, Rott. n. Tanger p, 21 Ouessam Juno, 22 van Beyrouth n. Thessalonika. Perseus, 22 van Danzig te Amst. Breda. 22 v. Antwea-pen te Amst. Eutexpe, 22 van Bordeaux te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 22 v. Rott. n. B.-Ayres. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 21 te Montevideo MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Gleniffer, 2-2 v. Dairen n. Amst. te.Rott. Ajax, Japan n. Rott. 22 te Singapore. City of Canton, Kobe n. Rott. 21 v. Pt. Said. Diomed, Japan n. Rott. via Londexx p. 21 Pr Poixxt. Myrmidon, Batavia n. Amst. 22 v. Belawan. Glenaffaric, Japan n. Amst. 22 v. Kobe. Maroix, 21 v. Batavia en Amst. te Liverpool Glenapp, Japan n. Rott. 16 v. Hongkong. Laomedon. 19 v. Liverpool te Batavia. Polyphemus, Hamburg n. Java p. 21 Gibr. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (thuisr.) 22 te Marseille. Tapanoeli (thuisr.) 21 v. Belawan Kertosono ithuisrj 21 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Bxntang (uitr.) 21 v. Padaxxg. Simaloer (thuisr.) 22 te Marseille. Marnix van St. Aldegonde, 22 v. Batavia te Amst. Singkep, (uitr.) p. 20 Beachy Head. Joh. van Oldexxbarnevelt (uitr.) 21 v Bela wan. WIJKJJJN. Randwijk, Bayonne n. Tvne p. 21 Dover.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11