VOLKENBOND TE ZWAK VOLGENS CHAMBERLAIN. lad- Ju*»* THIJS IJS EN KWEK-KWAK Knutsel f gerust een konijnenhok! Echt ©ra goed WOENSDAG 23 FEBRUARI 1938 HAAR HEM'S DAGBEAD In den huldigen vorm geen garantie voor collectieve veiligheid. Lloyd George in het offensief. Motie van wantrouwen verworpen. Bij de hervatting van de debatten over de buitenlandsche politiek heeft de afgevaardigde Greenwood giste ren namens de Arbeidersoppositie de reeds aangekondigde motie inge diend. Greenwood zeide, dat de Labour- party van opvatting is in haar taak te kort te schieten, wanneer zij deze motie niet direct na de debatten van Maandag zou hebben ingediend. Spreker zeide, dat de methode van den mi nister-president leidt tot anarchie en anar chie moet leiden tot oorlog. De fout van Chamberlain was geweest den Volkenbond noch de collectieve veiligheid te hebben genoemd. Ten aanzien van de geopperde leening aan Italië bleef Greenwood er bij, dat Chamber lain openlijk en openhartig moest verklaren dat dit niet zal gebeuren, daar ingeval een dergelijke leening zou worden verstrekt, zij gebruikt zou worden voor herbewapenings doeleinden tegen Groot-Brittannië en alle democratische landen. Lloyd George. Toen Chamberlain van zijn plaats opstond om van antwoord te dienen werd hem van de zijde van zijn aanhangers een groote ova tie gebracht, terwijl hier en daar van de ban ken der Labour-afgevaardigden afkeurende opmerkingen werden gemaakt. Chamberlain zette zijn standpunt inzake de collectieve veiligheid uit een. Hij beschouwt dit als een over eenkomst tusschen een aantal staten om een aanval te voorkomen en in dien een aanval is gedaan, hieraan een einde te maken en den aanvaller te straffen. Spreker vroeg of iemand van zijn hoorders geloofde, dat de Volkenbond, zooals deze thans be staat, collectieve veiligheid verzekert (toejuichingen). Ten aanzien van de bewering, dat het aan- knoopen van onderhandelingen vernedering beteekenit voor Engeland, zeide Chamberlain, dat dergelijke praatjes hem niet raakten (luide toejuichingen in de banken der re geering). Deze praatjes overtuigen spreker slechts van één ding, n.l. dat zij, die ze ver- koopen zich niet bewust zijn van de groot heid van hun land (wederom toejuichingen en tegenwerpingen bij de oppositie)Dit is een sterk land, waarvan vele millioenen leiding verwachten omdat zij het hoogachten. De Volkenbond is niet in staat collectieve veiligheid te verschaffen en men moet niet trachten zichzelf en anderen een rad voor de oogen te draaien of kleine mogendheden doen denken, dat zij door den Bond beschermd zuL len worden tegen eien aanval, wanneer men weet, dat iets dergelijks niet kan worden ver wacht. Spreker wenschte lid van den bond te blijven, omdat hij vertrouwen heeft, dat deze hervormd zal worden en om dat er waardevol werk door den Bond kan worden gedaan. Hij twijfelt er evenwel aan of de Bond zijn beste werk zal doen zoolang de leden ver plicht zijn sancties toe te passen of geweld aan te wenden om de beginse len van den Bond te steunen. Chamberlain wilde geen enkel artikel van den Bond verwerpen, ook niet artikel zestien, doch hij hoopt, dat een hervorming het mo gelijk zal maken, dat die kracht en die doel stellingen kunnen worden toegepast, welke eigenlijk bedoeld zijn. Hij wenschte duidelijk te maken, dat de bond op het ©ogenblik deze niet kan gebruiken en men mag ook niet ver wachten, dat zij zullen worden gebruikt en de mogendheden, die nog lid zijn van den Bond mag men geen verplichtingen opleggen om ge varen te loopen, welke zij niet op zich willen nemen, terwijl andere mogendheden van den Volkenbond die veiligheid verwachten, waar op men eens heeft gehoopt. Indien de Bond zijn vermomming af wilde werpen, welke een ieder kan zien en duidelijk uiteen zou zetten waartoe hij bereid is, dan zou zijn moreele kracht als samenvatting, van de openbare meening sterk toenemen. Het zou misschien enkelen, die het vertrouwen in den bond heb ben verloren tot inkeer brengen en de toe komst van den Bond zou bewaard blijven tot heil en welzijn van de menschheid. Spreker was van oordeel, dat de politiek van de Labourparty, wanneer deze blijft en politiek van het toesteken van de hand of het toekeeren van den rug en het houden van redevoeringen zonder iets te doen, naar oorlog zal leiden. Luide bijvalsbetuigingen volgden op de rede van den minister-president. Churchill spreekt Na Chamberlain nam Churchill het woord Hij schetste de moeilijkheden van Italië en zeide, dat achter den mooien gevel symptomen warsa, dat Mussolini ia een zeer moeilijke positie verkeert. Het is dikwijls verstandig, zeide Churchill, de zaken op hun natuurlijk beloop te laten en misdaden en dwaasheden met eigen munt te laten betalen. De interne aangelegenheden van Italië veroorzaken den dictator zeker vrees. Hij had een succes in het buitenland noodig en daarom kreeg Grandi opdracht de besprekingen met Engeland aan te moedigen. Het is evenwel niet duidelijk, waarom Enge land den dictator te hulp snelde (luide toejuichingen van de oppositie). Sprekende over het aftreden van Eden zeide Churchill te gelooven, dat deze zeer juist heeft gehandeld. De verantwoordelijkheid voor wat zal geschieden, hetzij goed of kwaad, rust op den ministerpresident, die eveneens geheel volgens zijn recht heeft gehandeld. Churchill voegde hieraan toe, dat de afge- loopen week de beste is geweest, welke de dictators ooit hebben gehad. De Duitsche dictator heeft zijn zware hand gelegd op een klem doch historisch land en de Italiaansehe dictator heeft zijn „vendetta" tegen Eden tot een goed einde gevoerd. Ten aanzien van de Britsch-Italiaansche besprekingen zeide Churchill, dat Engeland zeker veel zal moeten geven en er kan weinig ontvangen worden, behalve dan het staken van een langdurige onuitgelokte actie vair Italië tegen Engeland. Indien het mogelijk zou zijn dat Italië tezamen met Engeland en Frankrijk de onafhankelijkheid en onaantast baarheid van Oostenrijk zou verdedigen, dan zou spreker zeer ver willen gaan in het doen van concessies. Lloyd George achter Eden. Vervolgens nam Lloyd. George het woord. Hij wenschte Eden en Cran- borne geluk met hun zeer dappere houding. De verantwoordelijkheid van Eden is niet geëindigd met zijn aftre den. Duidende op het telegram van Grandi, dat het antwoord van Italië bevatte op de vraag of de Britsche formule zou worden aanvaard, zeide Lloyd George, dat het telegram Zondag ochtend is aangekomen. In den middag was er een vergadering; van het kabinet, doch daar was het telegram niet. Chamberlain viel spreker in de rede en zeide, dat Grandi hem den inhoud van het telegram had medegedeeld Zondagochtend vroeg. Hier stond Eden op en zeide: „Tot mijn aftreden heb ik geen officieele mede- deeling van de Italiaansehe regeering gehad, zooals de minister-president bedoelt. Cham berlain zeide mij, dat hij een dergelijke me- dedeeling had ontvangen, doch hij zeide niet van welke zijde. Op het Foreign Office is niets ontvangen zoolang ik minister van Bui tenlandsche Zaken was. Dit zou natuurlijk geen wijziging hebben gebracht in mijn toe stand". Voortgaande zeide Lloyd George, dat hij nog nooit zulk een gedrag heeft gehoord. Er was een belangrijk document, dat nooit in handen van een minister werd gegeven, die er zoo groot belang in stelde, dat hij aftrad. De minister-president, stond op en vroeg of Lloyd George bedoelde, dat de minister-pre sident iets oneervols heeft gedaan. Lloyd George antwoordde bevestigend. Chamber lain stelde vervolgens vast, dat dit een aan val op zijn persoonlijke eer was. Vervolgens gaf hij een uiteenzetting van de onderhan- delingen op Vrijdag, en de beide gesprekken met Grandi. Hij voegde hieraan toe, dat hij Zondagochtend van een vriend, die Grandi kende, vernomen had dat Grandi een gun stig antwoord had ontvangen uit Rome. De minister-president vertelde dit in de verga dering van het kabinet. Niettegenstaande werd geroepen „terugtrekken" wilde Lloyd George, zijn woorden niet terugtrekken. Het document werd den minister van Buitenlandsche Zaken niet getoond. Chamberlain zeide kwaad: „Lloyd - George wil nauwelijks luisteren naai de verklaring, dat ik zelf het docu ment niet heb gezien voordat Grandi het mij Maandag bracht en daarom kon ik het Zondag niemand over handigen. Ik had gehoord, dat het antwoord van de Italiaansehe regee ring gunstig was en bevestigend. Dit was alles, wat ik het kabinet zeide. Een document was er niet". Opnieuw weigerde Lloyd George gevolg te geven aan de aansporingen zijn woorden te rug te nemen. Hij was van oordeel dat dit belangrijke document met een verklaring over de politiek van de Italiaansehe regee ring werd achter gehouden tot Maandag ochtend, nadat Eden was afgetreden. De minister-president vield daarop uit: „Wat is de beschuldiging tegen mij?" Waarop Lloyd George antwoordde: „Het document had gehaald moeten worden en aan Eden overhandigd voor hij aftrad. De minister-^president deed geen moeite het document in handen te krijgen en Grandi deed geen moeite het te overhhandigen, want hij wenscht den minister van Buitenland sche Zaken kwijt te raken". Lloyd George was er van overtuigd, dat de dictators besloten hadden den minister van Buitenlandsche Zaken te verdrijven, omdat hij de eenige man in de regeering was, die hen kon weerstaan. Simon weet niets van leeningen. In antwoord op de gestelde vraag of in overweging was genomen Italië op grond van het plan inzake uitvoer- credieten leeningen te verstrekken zeide Sir John Simon: „Voor zoover mij bekend niet". Ohamiberlain antwoordde op een hem ge stelde vraag, dat het hem onder de tegen woordige omstandigheden zeer moeilijk zou vallen een verklaring ten aanzien van Oos tenrijk af te leggen. Hij hoopte evenwel, dat hem dit spoedig mogelijk zal zijn. Tijdens de debatten verklaarde het La- bourlid Herbert Morrison nog, dat hij de motie van wantrouwen zou steunen. Ten aanzien van de redevoering van Lloyd Geor ge zeide hij, dat het betreurd moet worden, wanneer een niet offïciee1 nersoón toegang heeft tot den eersten minister, of di' nu een persoon in Londen of in Rome, een man of een vrouw ia. i Er zit veel prijzenswaardigs in den lust om dingen zélf te doen of ze te laten opknappen door een aardigen kennis die er een beetje slag van heeft. Maar voor behangen mag dat nooit gelden, nóóit! Dat is werk voor den vakman. Dat moet nauwgezet en deskundig gebeuren, an ders slaat het behang door en komen er vuile naden en plakselvlekken of andere ongelukken van. Doe Uzelf geen schade (Adv. ingez. Med.) De minister van Landbouw,- W. S. Morri son, die namens de regeering antwoordde, zette uiteen, dat de politiek der regeering er een van herwapening en verzoening was. De nationale Labour-fractie deelde mede, in de huidige crisis de politiek van den pre mier en de regeering te steunen. Tenslotte werd de motie van wan trouwen tegen de regeering- in stem ming gebracht. Zij werd met 330 te gen 168 stemmen verworpen. besprekingen in den zelfden zin onder zekere waai'borgen onder oogen zou kunnen zien. Op vragen naar het standpunt, dat zou wor den ingenomen, wanneer zich internationale moeilijkheden voor zouden doen ten opzichte van Tsjech© Slowakije, herinnerde Delbos er aan, dat met deze mogendheid vele accoorden en pacten gesloten zijn en dat de Fransche regeering natuurlijk er een-eer in zou stellen haar verplichtingen te eerbiedigen, dat zij eventueel stappen zou doen bij den Volkenbond en dat zij er naar zou streven van Engeland een gelijkheid van opvattingen te verkrijgen ten aanzien van de aan te nemen houding. Verscheidene malen heeft Delbos voorts uitdrukking gegeven aan zijn persoonlijke sympathie voor Eden. Hij constateerde, dat geen tegenstelling bestond tusschen de poli tiek, die Eden had gevolgd en die, welke Chamberlain gedefinieerd heeft in het Lager huis, aangezien Eden het oneens was met den premier over een eenvoudige kwestie van methode. Nieuwe credieten voor versterking van vloot en luchtmacht. De ministerraad heeft besloten nieuwe cre dieten ten bedrage van meer dan 3,2 milliard franc te vragen voor de landsverdediging. Voor het ministerie van luchtvaart, is l.S milliard bestemd, aangezien een krachtige luchtmacht noodig werd geacht. 800.000.000 zijn bestemd voor het departement van marine voor uit voeren van het .lootprogramma 1937 en '38, dat 58.000 ton omvat. Bovendien is besloten twee slagschepen van 35.000 ton op stapel te zetten om te beant woorden op het op stapel zetten van gelijke schepen door Italië; 600.000.000 worden be stemd voor het ministerie van oorlog voor het aanschaffen van materiaal tot bescherming van aanvallen uit de lucht De gelden moeten worden verkregen door middel van een leening. Italië. Frankrijk. Het oordeel van Delbos over de politieke gebeurtenissen. Volgens in de wandelgangen van de Kamer vernomen inlichtingen heeft zich in de Kamer commissie voor buitenlandsche zaken een uit voerige gedachtenwisseling ontsponnen, voor al naar aanleiding van de door de Britsche regeering met ambassadeur Grandi aange knoopte onderhandelingen. Delbos zeide, dat Nevile Chamberlain er prijs op gesteld heeft in zijn redevoering in het Lagerhuis aan te geven, dat er geen ontbinding van de conti nuïteit kon bestaan in de politiek van nauwe samenwerking en vriendschap tusschen Frank rijk en Engeland en dat geenerlei wijziging aangebracht zou worden in de nauwe en voort durende samenwerking der beide regeeringen op voet van gelijkheid en met eerbiediging van de souvereiniteit der beide naties. Op vragen naar de passage in de zelfde redevoe ring van Chamberlain betreffende een over eenstemming tusschen de vier groote West- Europeesche mogendheden, zou Delbos den communisten, die zich ongerust toonden over een mogelijke uitsluiting van Rusland uit dit aecoord, verklaard hebben, dat het hier klaar blijkelijk de mogelijkheid betrof, van een over eenkomst, die voor allen open zou staan. In antwoord op een vraag van Flandin naar de houding van Frankrijk ingeval de bespre kingen tusschen Londen en Rome tot een overeenstemming zouden leiden,-gaf Delbos te verstaan, dat Frankrijk dan de opening van Voldoening over Chamberlain, s rede. Te Rome is men, naar Havas meldt, voldaan over de uiteenzetting, die Chamberlain van de Britsche politiek heeft gegeven. De Lager huisbijeenkomst van Maandag heeft de laat ste onzekerheid in Italië weggevaagd. Aan de voldoening over het aftreden van Eden was niet openlijk uiting gegeven, zoolang men de gevolgen, die het aftreden kon hebben, niet kende. Men gelooft thans, dat politieke actie ten gunste van Eden moet mislukken. Het feit, dat de Britsche ambassadeur naar Londen vertrokken is om instructies te ontvangen, wordt hier uitgelegd als een zekere aanwij zing, dat de onderhandelingen binnenkort zullen beginnen. De aanvaarding door Italië van het Britsche vrijwilligersplan wordt be schouwd als een bewijs van den goeden wil van Rome. Het schijnt overigens, dat de Italiaansehe voornemens beheerscht worden door twee be langrijke punten: de erkenning der verovering van Abessynië en een volledige eerbiediging van de spil RomeBerlijn. De ontspanning in de betrekkingen met Engeland mag niet ten koste van het samengaan met Duitschland tot stand komen. Men toont zich dan ook niet on tevreden over Chamberlain's toespelling o p een pact van vier. Amerikaaiiscfoe pers zeer gealarmeerd. „Britsche overgave aan fascistisch bloc". Ofschoon nog geen officieel commentaar ge leverd; is op de Britsche kabinetscrisis, laten de koppen der Amerikaansche dagbladen weinig twijfel over de wijze, waarop het Amerikaan sche publiek' van het gebeurde in kennis wordt gesteld. Typeerende opschriften luiden: „Brit sche overgave aan fascistisch bloc" en „Het Britsche kabinet in gevaar". Politieke waarnemers herinneren er aan, dat de politiek van Roosevelt er tot dusverre in bestaan heeft een duidelijk onderscheid te maken tusschen fascistische en democratische mogendheden. Wanneer Groot Brittannië echter tot een overeenkomst met de fascisti sche regeeringen komt, zal de president niet meer in staat zijn dit scherpe onderscheid te maken. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs! Thijs! Help me toch! Weer keek Thijs ve: angstig om zich heen. Wie riep hem daar nou toch? Hij zag niemand. Thijs! Ik ben het, het eendje Kwek-Kwak! Help me toch!! Thijs keek naar het eendje. Kan jij praten en hoe weet je mijn naam? vroeg hij, met groote oogen het beest aankijkend. Ken je me dan niet meer, Thijs? Ik ben wel Kwek-Kwak, maar In werkelijkheid ben ik Alasius! Help me toch, Thijs. Ik ben in een eend omgetooverd door dien Hoedepet! Hij is óók een toovenaarü Nu begreep Thijs opeens alles. Tjonge, Alasius, hoe komt dat zoo? Alasius schudde het hoofd. Ik weet het niet, maar boven zit nog een oude heks, de vrouw van Hoedepet. Zij is ook een toovenares. Thijs, help me! Maar wat kan ik voor je doen, Alasius? IK ben géén toovenaar! Maar Kwek-Kwak vertelde hem, dat hij boven een kamertje had, waav allerlei toovenniddeltjes waren. Ga daar heen. Thijs, dan vijst alles zich vanzelf1 Maar help me!! Natuurlijk, Kwek-Kwak, natuurlijk! bromde Thijs. Hij vond alles nogal vreemd. Bruiloft duurde vier dagen! Opmerkelijke eet-prestaties in Hongaarsch dorp. In het dorpje Bacsalmas in het zuiden van Hongarije is dezer dagen het huwelijk vol trokken tusschen twee leden van rijke boe rengezinnen. Het huwelijksfeest, dat vier da gen duurde, werd door het geheele dorp bij gewoond en in den loop van de feestdagen hebben de gasten o.a. verorberd een os, twee kalveren, 120 kippen, en 120 huwelijkstaarten een varken en tallooze vaten wijn. Fransche schepen aangevallen. Een gewonde op de Prado.. Het Radiostation te Marseille heeft het volgende bericht opgevangen van de radiopost der nationale marine te Toulon: Het Fransche stoomschip Prado is op 15 mijl van Valen cia door vliegtuigen uit machinegeweren be schoten. Aan boord werd een persoon gewond. De Fransche torpedojager „Epervier" begeeft zich naar het Fransche schip. Uit Tanger verneemt Havas, dat het schip Maréchal Lyautey draadloos heeft medege deeld, dat het Fransche schip Regina Pacis op twaalf mijl ten Oosten van Valencia is ge bombardeerd. De Regina Pacis hoort thuis te Oran. REUTER KOMT OP TEGEN PASSAGE UIT HITLER'S REDE. Naar aanleiding van een passage in Hitler's rede, waarin hij zeide: „Wat kunnen wij ant woorden, wanneer Reuter aanslagen op mijn leven verzint?" verklaart Reuter, dat deze op merking waarschijnlijk op een misverstand be rust. Op 8 en 11 Februari werd bij Reuter uit alle deelen van het land telefonisch geïnfor meerd naar aanleiding van een gerucht, vol gens hetwelk een aanslag op Hitier zou zijn ge pleegd. B'eide keeren verzocht men Reuter het gerucht te onderzoeken: het bleek onjuist te zijn. Het gerucht zelf is door Reuter nooit ver spreid, maar om mogelijke onrust te voorko men en uit hoffelijkheid heeft Reuter op 11 Februari een Duitsche tegenspraak gepubli ceerd. zijn Poeders alleen wanneer zij de hand» EfWhSKS Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijn poeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Por doos van stuks 45 ct. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 24 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en solist. 12.30 Grampfoonplaten. 1.15 Lyra-trio. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Orgelconcert. 3.00 Kniples. 3.45 Piano en viool. 4.00 Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 Piano en viool. 4.50 Voor de Kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Sport- pa-aatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Avro-dans- orkest. 7.30 EngeLsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen ANP. Mededeelingen. 8.15 Con certgebouw-orkest en solist (In de pauze reportage). 10.30 Disco-nieuws. 11.00 ANP, gramofoonmuziek. 11.3012.00 AVRO-Dans- orkest.. HILVERSUM n, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 into 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12,00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest (Om 1.00 en 1.30 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkles. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing.5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram. muziek. 5.45 Orgelspel. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Be richten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. Evtl. gramofoonmuziek. 8.00 Be richten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Haarlem's gemengd koor, kinderkoor, Ilaar- lemsche Orkest Vereeniging en solisten (Om 9.25 Declamatie) 10.20 Berichten AMP. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiek. 11.00 12.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonplaten. 12.05 Gramo foonmuziek. 12,50 Declamatie 1.20 Gramofoon platen. 1.502.20 Het Orpheus-trio. 3.10 „Why do you believe that?", dialoog. 3.25 Gramo foonmuziek. 3.25 Het Stedelijk orkest van Bournemouth. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Tommy Kinsman en zijn Band. 6.05 Reportage. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie. 7.00 BBC-Schotsch- orkest en solist 7.50 Radiotooneel met muziek. 8.50 Causerie: „The way of peace". 9.20 Be richten. 9.40 Teddy Joyce en zijn Dames-Band, en solisten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Har- monie-orkest. 11.20 Joe Loss en zijn band. 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr. pl.). RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 8,55 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Bailly-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05, 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal orkest. Koor en solisten. KEULEN, 456 M. 5.50 Plietzsch-Marko-Orkest. 7.50 E, Bör- schel's orkest. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Vilks- liedea-enconcert. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Orkest van het Stedelijk Theater Konstanz. I.35 Amusements-sextet en solisten. 3.20 Gra mofoonmuziek. 4.35 Collegium Musicum van de Universiteit Keulen. 6.30 Amusementsorkest en solisten. 7.20 Omroeporkest en -koor. 9.40 II.20 Omroeporkest, vocaal sextet, vroolijk In strumentaal kwartet en solist. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek^ 12.50 De Witte Mo- riaenen. 1.00 Omroepsa Ion orkest. 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50 De Witte Moriaenen. 2.00 2.20 Gramofoonplaten. 5.20 Otmroepsalon- orkest (In de pauze: Gramofoonmuziek). 6.50 en 8.20 Ga-amofoonplaten. 8,30 Radiotooneel. 9.20 Radiotooneel met muziek. 10.30—11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoonplaten 6.35 Omroeporkest. 7.50—11.50 „Tristan und Isolde", opera. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Berichten. 8.35 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.40 Sportreportage. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Qtto Kermbach's orkest

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6