•BUICK •CHEVROLET Amst. Rijtuig-Mij: N.V. De Bilt voorspelt: los/V* p.dtW WIELRIJDERS TANDARTSEN KLINIEK GEVRAAGD EN AANGEBODEN Net Meisje FLINK MEISJE, Flinke Jongen ZATERDAG 26 FEBRUARI 1933 HAAREEM'S DAGBEAB EXAMENS. Gem. Universiteit Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid miej. M. H. Solm VEREENIGING VAN CENTRA-AGENTEN. Donderdag vierde de Vereeniging van Cen tra-agenten te Haarlem haar jaarfeest in Café Suisse aan den Rijksstraatweg. Het feest werd geopend door den voorzitter, den heer G. Th. van der Stoop. Daarna sprak de Directeur der N.V. Centra. De leiding werd vervolgens gegeven aan den heer Harry Meijer met voordracht en zang; hij werd begeleid door Cor Scheffer. Zij hadden veel succes, evenals H. van Meurs. De avond werd verder gezellig doorgebracht met spel en dans. Eerst te drie uur 's nachts keerde men voldaan huiswaarts. AANRIJDINGEN. Vrijdagmiddag tien minuten voor half één werd de 42-jarige wielrijder B. uit Bloemen- daal op den Korten Verspronckweg aange reden door een onbekend gebleven wielrijder, die geen voorrang aan het verkeer van rechts verleende. De aangeredene viel en kreeg een wond aan het achterhoofd en een lichte her senschudding. Hij werd behandeld door leden van den Ongevallendienst, die hem daarna per ziekenauto naar zijn woning vervoerden. De politie tracht den onbekenden wielrijder op te sporen. Aan voorbijgangers, die deze aanrijding gezien hebben, wordt verzocht, zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het Politiebureau Smedestraat te willen aan melden. Een 17-jarige wielrijdster werd Vrijdag middag in de Rozenprieelstraat zóó angstig voor een naderende auto, dat zij het stuur losliet en tegen de toen reeds stilstaande auto botste. Zij viel en kreeg een hersenschudding. Leden van den ongevallendienst brachten haar per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis, waarna zij naar haar woning ver voerd werd. De autobestuurder had geen schuld aan dit ongeluk. DE VOGELWET. De Commissaris van Politie te Haarlem •brengt in verband met de nieuwe Vogelwet het navolgende ter kennis. Het houden en kweeken van vogels is ge heel vrij; alleen het vangen, vervoeren en handelen is aan bepalingen onderworpen. De Vogelwet beschermt de in het wild leven de vogels, kortweg genoemd inlandsche vo gels; alle zoogenaamde exotische vogels val len geheel buiten de Vogelwet. Vangers en verkoopers van inlandsche vo gels moeten daarvoor een vergunning heb ben van den minister van Economische Za ken. Aan vogelliefhebbers, die inlandsche vo gels (meer dan 2) houden of kweeken dus over het algemeen volière-houders wordt aangeraden aan den Commissaris van Politie alhier schriftelijk opgave te doen van het aantal en soort van in hun bezit zijnde vogels, waartoe formulieren verkrijgbaar zijn aan het Politiebureau Smedestraat. Ook aan houders van opgezette inlandsche vogels, eieren en nesten van die vogels wordt aangeraden daarvan schriftelijke opgave te doen aan den Commissaris van Politie alhier. Deze opgaven zijn in het belang van de betrokkenen, omdat bij behoefte aan ver plaatsing van genoemde vogels, eieren en nesten, b.v. bij verhuizing, gemakkelijk er een vergunning tot vervoer verstrekt kan worden. Voor het vervoer van genoemde vo gels (ook opgezette vogels), eieren en nesten is namelijk een vergunning noodig, welke alleen verstrekt kan worden als tijdig tevoren opgave is gedaan van genoemde vogels enz. Zij die reeds deze opgaven gedaan hebben aan den Inspecteur van den Landbouw te Den Haag. behoeven geen nadere opgave meer aan den Commissaris van Politie alhier te verstrekken, daar deze opgaven alhier bekend zijn. Alle modellen 1938 voorradig Official Dealer voor Haarlem Overveen, Bloemendaal, Sant poort en Velsen Showroom en Werkplaats PIEIN 21 HAARLEM TELEFOON 1119810338. (Aclv. inqez Mea.j AGENDA. Haarlemsche Reddingsbrigade. Vijf-en-twintigste jaarvergadering. De Reddingsbrigade kwam Vrijdagavond in Hotel „Royal" voor de 25e maal in jaarver gadering bijeen. De vergadering was goed be zocht, De voorzitter, de heer Joh. M. Schmidt hield een korten terugblik over de afgeloopen kwart eeuw en constateerde met genoegen, dat de brigadeleden zeer actief zijn en dag en nacht paraat om de helpende hand te bie den bij verdrinking-, verstikkings- en elec- triciteitsongelukken. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging van de brigade Oude Wete ring, voor de in het Sportfondsenbad ver leende gastvrijheid op oefenuren der briga de. Voorts de toezegging door de Maatschap pij tot Redding van Drenkelingen, dat ook dit jaar weer de subsidie van f 75 zal worden toegekend. Uit de notulen bleek dat over het afgeloopen jaar behalve deze bijdrage, ook met grooten dank een gemeentesubsidie van f 150 was ontvangen. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer P. Wapstra, ontleenen we, dat de bri gade thans telt: 25 leden met brigadediplo ma A; 2 leden met brigadediploma A en B; 4 met diploma B; 28 leden bezitten het Bondsdiploma A; 13 bondsdiploma A en B. 21 bondsdiploma A, B en C; 1 lid behaalde A, B, C- en het kustwachtdiploma. Ook 1 voorbereidend. Verder telt de brigade 59 can- didaatleden en 2 adspirant-candidaatleden. In het bestuur van den Ongevallendienst hebben zitting Dr. P. Floor en de heer Joh. M. Schmidt; Dr. W. B. Smit heeft als gede legeerde voor de brigade zitting' in den Raad van Beheer van het Sportfondsenbad. Dr. H. Veen zag zich helaas genoodzaakt te bedanken als medisch leider. Voor de leer rijke lessen, sinds tien jaar aan de leden ge geven, werd hem dank gebracht. Op voorstel van Dr. Veen is Dr. Heijmans als opvolger benoemd. De medische en ook de technische theorie cursussen en de zwemoefenavonden worden trouw bezocht. Ook de cursus voor opleiding voor het geheele Oranjekruisdiploma. die op verzoek der leden dit jaar ingesteld is, wordt met animo gevolgd. Op verzoek van den heer E. II. Tenckinck. leider van den luchtbeschermingsdienst te Haarlem, werd ook door 24 dames en heeren leden van de Brigade deelgenomen aan een gascursus, die op 4 Mei begon. Aan het eind van den cursus werd een kort resumé samen gesteld om aan de deelnemers uit te reiken. De heer A. van den Berg, penningmeester, bracht het financieel verslag uit; er bleek een klein batig saldo te zijn. De kascommissie stelde voor, den pennigmeester te déchargee- ren, wat met dank voor het goede beleid ge schiedde.' Bij de bestuursverkiezing worden mevrouw A. Perry-Meijer en de heeren Joh. M. Schmidt en J. H. Kemper herbenoemd. Ook de aftredende leden der Technische Commissie, de heeren A. J. Meijerink en Joh. M. Schmidt worden herkozen; in de bestaan de vacature werd benoemd de heer R. J. Rohlfs. Mevrouw S. C. Dijkstra-Van Baren en de heer R. J. Rohlfs zijn opnieuw aange wezen als hoofdinstructeur (triee). Tot afgevaardigden naar de bondsjaarver gadering', die te Haarlem gehouden zal wor den, werden voorzitter en secretaris benoemd. Voor dé herdenking van het 25-jarig be staan der brigade (zij werd op 26 Juni 1913 opgericht)werden de volgènde plannen be sproken: Zaterdag 25 Juni receptie en een tentoonsteling van reddingsmaterieel; waar schijnlijk op 26 Juni de Boridskampioen- schappen en afhankelijk van .pmstandjghe- den op een dier avonden éen feestavond Aan het bestuur werd op verzoek ontheffing verleend van art. 4 huishoudelijk reglement in verband met de komende herdenking. De Haarlemsche Brigade mag met voldoe ning terugzien op het tijdperk, dat achter haar ligt; Vele menschenlevens, die dreig den verloren te gaan zijn door de leden be houden; de brigade mag op gepaste wijze haar 25-jarig bestaan gaan herdenken. „UNION"-HUISCOLLECTE VAN 1—13 MAART. De Nederlandsche Vereeniging ter Behar tiging van de Belangen der jonge meisjes, afd. Haarlem, organiseert, evenals vorige jaren, een 14 daagsche. huiscollecte en wel van. 1—13 Maart. Het werk der vereeniging in Haarlem omvat: a. Het Sterbureau, Nieuwe Gracht .100, voor Arbeidsbemiddeling, inlichtingen' en huisvesting; b. Het Tehuis „Uit en Thuis", Nieuwe Gracht 100, dat open staat voor meis jes zonder eigen tehuis. Ook is daar gelegen heid tot logeeren. c. Het clubhuis, Damstraat 19, voor clubs en cursussen. Om dit werk .in stand te houden en uit te breiden is veel geld noodig. Het bestuur ver zoekt daarom iedereen in de komende weken hiervoor iéts bij te dragen. Heden: ZATERDAG 26 FEBRUARI La Gaité: Groot nachtfeest, 8 uur. Palace Filmac: 115 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Peter Lorre en Georg Sanders in „De Spion der Lanciers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo en Char les Boyer in „Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella in „De burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lili Bouwmeester in „Pyg malion", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Pekingzaak" en „Het geheimzinnige eiland", Tcyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Overveen: Firma J. A. Boskamp en Zn.: Tentoonstelling van toegepaste kunst. 26 Fe bruari—19 Maart. Zandvoort: MonopoleBal masqué. ZONDAG 27 FEBRUARI Dancing H. K. B.: Band „The Margians", 8—11.30 uur. Frans Hals Theater: „Dierenleven in A-rtis" 11.30 uur v.m. Rembrandt Theater: „Een volk in de Alpen'" 11.30 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds MAANDAG 28 FEBRUARI Protestantenbond Jacobstraat: Volksuniver siteit: Tweede Artisfilm. Kunsthandel Pictura, Gierstraat 31: Ten toonstelling Maarten Krabbe. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Zandvoort; Gemeenteraadsvergadering, 7.30 uur. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.96 3/4. Berlijn 72.27 Vz- Parijs 5.841/4. Brussel 30.34. Zwitserland 41.52y2. New-York 1.78 3/4. Matigen tot krachtigen meest Zuidelij ken wind. zwaar bewolkt tot betrokken met kans op eenigen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 779.3 m.M. te Weenen. Laagste 730.0 m.M. te Jan Mayen. Het gebied van hoogen luchtdruk nam iets in beteekenis af, het verplaatste zieh iets Oostwaarts en breidde zich aanzienlijk naar het Noordoosten uit. Het centrum van de Oceaan-depressie trok Nooi'doostwaarts, een secundaire ligt voor de Iersche kust. De Brit- sche eilanden verkeeren thans geheel onder invloed van de depressie, er waaien krachtige Zuidelijke winden met betrokken lucht en regen. De temperaturen zijn er vrij hoog. Ook langs de Noorsche kust doet de invloed van de depressie zich gevoelen. Overigens is in Scan dinavië en op het vasteland van West-Europa de wind zwak met lichte bewolking doch nog veel ochtendnevel. De vorst nam in Noord- Scandinavië weer iets toe, doch in het Zuiden nam zij af. In West-Europa trok de vorst zich iets naar het Oosten terug en nam in Oost- Europa tot matig toe. Verwacht wordt dat de depressie haar invloed ook meer en meer over onze omgeving zal doen gevoelen zoodat de Zuidelijke wind in kracht toe zal nemen en de bewolking zwaarder zal worden met eenige kans op regen. De tempera tuur zal vermoedelijk nog iets stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 771 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 2.01 uur; n.m. 14,15 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.15 uur. Maandag v.m. 2.38 uur; n.m. 14.49 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.45 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. VEREENIGING DIERENBESCHERMING. Betreffende het dierenasyl van de Vereeni ging Dierenbescherming ih de Ridderstraat nr. 11 meldt men ons: Gedurende het 2e halfjaar van 1937 werd op de polikliniek geneeskundige hulp verleend aan 314 honden (waarvan 232 verscheidene keeren), 68 katten (waarvan 40 meermalen) 3 kippen, 4 konijnen, 1 bok en 2 papegaaien, In het asyl werden aan zwervers opgenomen 219 honden en 431 katten. Een tehuis werd gevonden voor 122 honden en 90 katten. Vijftien honden bleken geen zwervers te zijn en werden door de eigenaars teruggehaald. Van de opgenomen dieren moesten pijnloos gedood worden: 82 honden en 341 katten, terwijl van de inrichting tot pijnloos dooden nog gebruik gemaakt werd tegen betaling door eigenaar van 88 honden en 108 katten. Huisdieren van werkloozen kunnen op ver toon van steunkaart kosteloos behandeld worden. Niet-werkloozen met een jaarlijksch inko men minder dan f 1300, kunnen gebruik ma ken van een maandkaart (f 1 voor een hond, f 0.50 voor een kat.) Voor medicijnen moet in beide gevallen iets betaald worden. Tevens wordt er hierbij nog eens aan her innerd, dat het brengen van zwervende dieren In het asyl niet geschieden mag door kinderen beneden 16 jaar. Door den inspecteur van den buitendienst werd o.a. geregeld toezicht gehouden op ver voer van vee en pluimvee op bespanning van paarden en trekhonden. Tallooze klachten over dierenmishandeling werden door hem onderzocht. Soms waren die klachten onge- grond; dikwijls kwam de onoordeelkundige I behandeling voort uit onwetendheid en wa ren de menschen wel bereid verbetering aan te brengen. Na 33 jaar nog uitkeering krachtens Ongevallenwet gekregen. N.V. de „HOUTWERF" KAMPERSINGEL 20-24 - Tel. 11932 (2 LIJNEN) (Adv.lngez. Med.j Filiaal N.V. Zuid-HolL Papier handel. De N.V. Ziiid-Hoilandsche Papierhandel heeft besloten, in Haarlem weer een filiaal te vestigen, n.l. in het perceel Anegang 28 (Tel. 18800). De heer H. J. Jansen, die vroéger reeds met veel .succes het filiaal te Haarlem (Spekstraaf hoek' Groote Houtstraat én Groo- te Houtstraat bij de |G'rpote' Houtbrug) ge dreven heeft, is wederóim ;met hét beheer be last, zoodat de klanten er wéér verzekerd van kunnen zijn, dat zij op een aangename en eerste klas wijze bediend zullen worden. De N.V. heeft met dit perceel in de Anegang wel een gelukkigen greep gedaan, want het is" uitstekend voor dit doel geschikt. Er zijn twee flinke étalagekasten en in den winkel die geheel naar de eischen des tijds werd ingericht, is een grootje ruimte beschikbaar voor de uitgebreide collectie behangselpapier en aanverwante artikelen. Het filiaal is he denmiddag geopend, i Om het erfdeel Giftmenger maakt dertien slachtoffers. Te Alsonemedi in Hongarije is een mole naarsknecht gearresteerd, die ervan beschul digd wordt, dertien personen, waaronder zijn naaste familieleden, met arsenicum te hebben vergiftigd. Drie personen zijn tengevolge hier van reeds overleden. De dader wilde zich m het bezit stellen van hét aanzienlijke erfdeel zijner verwanten. Ook 'eenige medeplichtigen van den'gifmenger zijn gearresteerd. Carl von Ossietzky ernstig benadeeld. Vredes Nobelprijs grootendeels verduisterd. Te Berlijn is gisteren het proces begonnen tegen een zekeren dr. Wannow, die er van. wordt beschuldigd, een groot deel van den Nobelprijs voor den vrede, welke de bekende pacifist Carl von Ossietzky in 1935 heeft ge wonnen, te hebben verduisterd. Ossietzky had den beklaagde een alg'emee-' ne volmacht gegeven om het geld, ongeveer' honderdduizend mark, van Noorwegen naar Duitschland te brengen, tegen een provisie van twintigduizend mark, aldus het D.N.B. Wannow liet in Duitschland het geld op een eigen rekening schrijven en leende aan zienlijke bedragen er van aan zijn vrienden en bekenden. Toen de politie ingreep kon zij nog slechts zestienduizend mark voor Os sietzky redden. Bij het proces is gebleken, dat de Bank van Noorwegen eerst heeft geweigerd het geld aan Wannow uit te betalen, omdat- hij ver zuimd had zijn handteekening te laten lega- liseeren. De zitting moest gisteren onderbroken wor den, aangezien Ossietzky nog niet sterk ge noeg bleek om het getuigenverhoor vol te houden GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van Politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Handschoenen en ceinturen, gewicht, zak doek, Politiebureau, Smedestraat; bril, Roest Luizacstraat 13; doos inhoudende pakjes vet. Heemskerk, Lotterstraat 13; haakwerkje, Nouwland, Reitzstraat 65; hond, Ebbink, Zomervaart 108, hond, Griese, César Franck- laan 23, Heemstede, jas, v. Breulkelen, Jans straat 8; lampekap, Overbeek, Oranjestraat 168; muts, Hollander, Duinoordstraat 67: portemonniae, Dammers, Ged. Oude Gracht 148 zwart; rijwielplaatje, Vliem, Zaanenlaan 137; rijwielplaatje, v. Gelderen, Valkenstraat 3; tasch, Matla, Sophiastraat 17; vulpen, Visser, Van Loostraat 12. Uitzondering op verjaring. Een arbeider uit Haarlem had in 1904 een bedrijfsongeval gehad, waarvoor hij over de Rijksverzekeringsbank gedurende enkele maanden krachtens de Ongevallenwet 1901 een rente had genoten. Daarna was hij van uitkeering verstoken gebleven, hoewel hij door zijn letsel niet meer voor honderd procent arbeidsgeschikt was. In Juli 1937 heeft de man zich tot het be stuur der Rijksverzekeringsbank (R.V.B.) ge wend, met het verzoek weer in het genot van uitkeering te worden gesteld. Een geneeskun dig onderzoek wees uit, dat de getroffene inderdaad steeds invalide was gebleven, en wel in een mate van 20 procent. De arbeider was hiermee niet tevreden. Hij meende recht te hebben op hoogere rente, berekend naar een invaliditeit van meer dan 20 pet. De man ging in beroep bij den Raad van Beroep te Amsterdam en deze was het met het bankbestuur eens voor wat de aangeno men mate der arbeidsongeschiktheid betreft, echter niet met de opvatting van het bestuur over de verjaring van getroffene's recht op uitkeering en wel om deze reden, dat art. 2004 B. W. naar 's Raads oordeel voor het on derhavige geval toepassing mist. Zou art. 2004 wèl van toepassing zijn, dan nog bleef vol gens den Raad het bankbestuur bevoegd de rente over het tijdvak langer dan dertig' ja ren geleden toe te kennen; alleen zou het dan daartoe in rechte niet kunnen worden verplicht. Aangezien aldus de redeneering van den Raad van Beroep de Ongevallenwet ten aanzien van de vaststelling en toekenning van schadeloosstelling voor dit g'eval geen be perkingen inhoudt, bleef de verplichting daartoe bestaan. Met vernietiging in zooverre van de beslis sing van het bankbestuur verleende de Raad van Beroep de daarbij toegekende rente, van den datum af. waarop getroffene in 1904 voor het laatst uitkeering had genoten. Nadat het bankbestuur van deze uitspraak in hooger beroep was gekomen, heeft de Cen trale Raad van Beroep zich volgens de Tel. geheel hiermede vereenigd en deze uitspraak bevestigd. Een RIJWIEL koopen is een zaak van ver trouwen. Koopt daarom bij onderstaand adres. De keuze is niet moeilijk. Raleigh, Humber, B. S. A., R. S. Stokvis, Simplex, Phoenix, Poort en Maxwell Rijwielen. KINDERRIJWIELEN vanaf f 15.25. Reparatie-inrichting voor elk rijwiel. RIJWIELMAG. „ALBA", Gr. Houtstr. 158, Telefoon 15426. Betaling kan geregeld worden. Prijscouranten op aanvrage gratis. (Adv. Ingez. Med.) OVERVEEN BLOEMENDAALSCIIE BURGERWACHT. Vrijdagavond vergaderde de Blöemendaal- sc-he Burgerwacht in restaurant' Roozendaal te- Overveen. De voorzitter, de heer H. Smidt -van Gelder sprak een woord van welkom. „Wij zijn bijeen", zei spr., „om twee rede nen, ëeri van aangènamen en een van min der aangenam'en' aard. De Bond: van Burger wachten heeft de verdiensten van: den; heer Apeldoorn, willen erkennen door hem dé me daille vóór bijzóndere toewijding toe te ken nen. Hieruit blijkt, dat door zijn toewijding de af deeling met eere wordt genoemd".- Spreker bood den: heer Apeldoorn,-$jn. ge- lukwenschen aan. s ""K\-j De commandant de heer A- F- Haccêü', me moreerde, dat het de heer Apeldoorn was, die bij de jongelui de militaire. eigenschappen moest aanbrengen en dat hij dit zoo heeft ge daan, dat zij zijn,' geblevenondanks de straffe tucht.' Spreker spelde hém' de 'medaille op de-borst; hij hoopte dat'de heer Apeldoorn de- Burger wacht nog vele jaren- mag dienen. De heer Apeldoorn, bracht dank. voor deze onderscheiding. De scheidende luitenant de heer H. E. Everard, die naar N. O.-ïndië -gaat vertrekken, werd boegespréken door den voorzitter en den commandant.- De -heer, Smidt. vari Gelder bracht hem namens het bestuur dank en p.rees zijn groote energie en -werk-Êracht. Hij hóópte dat het den heer Everard goed moge gaan, beval de Bur gerwacht'.in' zijn -herinnering aan en'bood als bewijs van dankbaarheid een sigarettendoos aan. De ,heer Haccou schetste in dankbare woorden den grooten steun, dien hij van zijn luitenant had ondervonden. Namens het corps bood spreker hem een reisklokje aan' en persoonlijk een boek over Inddë. Ook hij sprak de beste wenschen uit voor de carrière, van den scheidenden luite nant.- De heer A. Hiemsfra, dankte namens den burgemeester voor de voorbeeldige wijze, waarop de heer Everard de Burgerwacht heeft gediend. De heer Everard sprak woorden van dank tot allen. Na de pauze werd een marinefilm getoond van het Comité „Onze Mariné" te Helder. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 175 Poolzee IJM. 77 f 2050 90 Raaf IJM. 432 f 1260 50 Jenny Elsa IJM. 88 .ef 1730 Loggers met versche visch: KW 74 f 2280, KW 18f 480, KW 112 f 520. Engelsche drifters met versche haring: LT 451 f 750, LT 304 f 560, LT 431 f 480. Aan den afslag werden 544 kisten met ver sche haring aangevoerd. De Poolzee IJM. 77 voerde een steur aan van 22 K.G., welke f 0.68 per K.G. opbracht. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende v-oor de Maandagmarkt: Antje R. O. 15. Vangst 50 m. g'roote schel- visch, 60 m. braadschelvisch, 45 m. gestripte radio, 20 m. dichte radio, 110 m. gul en blanke kool visch, 45 m. wijting en witjes, 10 m. kool- visch, 5 m. diversen, totaal 345 m. Adelante IJM 19. Vangst 50 m. schelvisch, 90 m. braadschelvisch, 20 m. radio, 30 m. gul, 20 m. koolvisch, 40 m. wijting, 20 m. plat- visch, 40 m. varia, totaal 300 m. Zwarte Zee IJM 94. Vangst 300 m gul, 15 m. varia, totaal 315 m., benevens 700 stuks stijve kabalj-auw en 2400 stuks ijskabeljauw. Caroline IJM 26. Vangst 70 in. schelvisch, 150 m. braadschelvisch, 30 m. wijting, 200 m. koolvisch, 60 m. gul, 100 m. radio, 20 m. pa ling en hake, 70 m. poon en rog, totaal 700 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Mary IJM 189. Vangst 200 m. gul, 10 m. braadschelvisch, 5 m. varia, 15 m. platvisch, totaal 230 m„ benevens 1500 stuks ijskabel jauw en 150 stuks stijve kabeljauw. Alma IJM 44. Vangst 10 m. braadschelvisch en radio, 15 m. wijting en schar, 25 m. poon en wolf, 35 m. platvisch, 15 m. gul en kool visch, totaal 100 m., benevens 350 stuks ijs- kabeljauw en 550 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJM 73. Vangst 400 m. gul en kabel jauw, 40 m. diversen, totaal 440 m., benevens 250 stuks stijve kabeljauw. Erin IJM 12. Vangst 1500 m. schelvisch, 500 m. gul en kabeljauw, totaal 2000 m., benevens 200 stuks stijve kabeljauw (lost gedeeltelijk). Voor de Dinsdagmarkt: Knikker IJM 4. Vangst 30 m. tong, 14 m. tarbot, 30 m. groote schol, 30 m. kleine schol, 10 m. varia, totaal 114 m. Maria van Hattem IJM 1 met 70 manden schelvisch, 170 manden braadschelvisch, 50 manden radio, 70 manden stok-kenbit en poon, 25 manden platvisch en wijting, 25 manden gul, 40 manden zwarte koolvisch en 100 stuks st-ijve kabeljauw. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 26 Febr. 1938 (A.N.P.X Tafbot (zwaar) f 1.50 per kg. Griet 70 ct. per kg. Middel schol f 7.40f 8 per 40 kg, Kleinschol f 5f 7.70 idem. Schar f 3.90f 4.40 idem. SPAARNDAM CONFERENTIE SAMENKOMST. Op 8, 9 en 10 Maart zal de Evangelisatie „Beth-el", onder leiding van den heer II. Wag- ter van Beverwijk, in haar lokaal aan de Oost- kolk des namiddags om 3 en 7 uur conferen tie-samenkomsten houden, waar als sprekers zullen optreden: D. Veen van Steenwijk, J. Sevensma, Besselaar en R. van Tuinen, van Amsterdam en de officier Haring van het Leger des Heils van Haarlem H en anderen, De samenkomsten zullen zooveel mogelijk worden opgeluisterd met zang. IJMUIDEN IJmuiden, 26 Februari 1938. Tarbot 126—114 cent per K.G. Tong 11082 cent" per K.G. Heilbot 84. cent per K.G. Griet f33—f21 per 50 K.G. Groote schol f 12f 10 per 50 K.G. Middel schol f 15—f 12,50 per 50 K.G. Zetschol f 23—f 16 per 50 K.G. Kleinschol f 17—f 6.30 per 50 K.G. I Bot f 5,70—f 2,60 per 50 K.G. Schar f 9—f 2,60 per 50 K.G. Tongschar f 3115 per 50 K.G. Groote gul f 8,50 per 50 K.G. Kleine gul f8 per 50 K.G. Wijting f 6,30—f 3 per 50 K.G. Versche haring f 4,15—f 2,80 per 50 K.G. Kabeljauw f34f 17,50 per 125 K.G. Leng f 2,90—f 1 per stuk Haarlemsche GED. OUDE GRACHT 11 t.o. Postkantoor Tel. 15935 Morgenspr.u. Ma.Wo.Zat. 9-10.30 Midd.spr.u. Ma. Di.Wo.Do. 4-5.30 Avondspr.u. Ma. Wo. Vr. 7-8.30 keuken-werkmeisjes, alleen, 2de en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaards Plaatsingbureau Jansstr. 56, Tel. 14170 G'ezocht KINDERJUFFR. ter verpl. van een v. roodvonk genezenden jongen, door juffr.. welke al roodv. heeft gehad. Verpleg.duur pl.m. 4 w. Voorst. Zondag v. 10-12 Asterl. 3 Aer- denhout. gevr. v. 8.30—4 uur. KONINGS,' Uit den Boschstraat 9. Gevraagd per 1 April omtr, I-Irl. Uitst, kunn. koken en werken, intern. Goede get. vereischt. Loon 35.— met hulp van dag meisje. Br. met opgaaf van Ift. en Godsd. onder no. 3720 Wen- sing's Adv.Bur. Tempeliersstr.32 Gevraagd van 8—7 uur FLINK MEISJE niet ouder dan 20 jaar. Zondags vrij. Aanmelden Mevr. Daams, Bloemendaalscheweg 123B Bloe mendaal.. Gevraagd: ca. 14 jaar, voor loop- en maga- zijnwerk. Aanmelden tusschen 5.30 en 6 uur Koudenhorn 8. MARKIEZEN en SCHERMEN Laat deze nu maken en over trekken. Wij verwerken uit sluitend Bara-weefsels. Sta len en prijsopgaaf vrijblijv. Electrische Markiezenfabriek Fa. Verwey v. lieerden Sophiaplein 20 Tel. 11609 TE KOOP Gevraagd een eikenhouten lits-jumeaux met Auping. Brieven met uiter sten prijs no. 8626 bur. v.d. blad

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2