Voetbal NederlandBelgië Een aangename verrassing De Haarlemmer Smit weer in vorm! KON. NED. VOETBALBOND HaarlemFeijenoord Kunstijs. WaiSSPA'G 28 FEBKÜKKT T938 Hï'ARCEM'S D"SGBErA (Vervolg van het verslag op de vorige pagina.) Holland neemt de leiding Ongeveer 3 minuten voor rust geeft Wels een prachtigen voorzet die door Smit op even fraaie wijze met een subliemen kopbal in een goal wordt omgezet (1—0). Holland heeft. h zij het dan ook niet hcelemaal ver diend, de leiding genomen. Dit doelpunt schijnt de Oranjeloeg te in- spireeren. De Hollandsche aanvallen worden talrijker doch tot doelpunten komt het niet meer, zoodat de rust met een bescheiden 1O-voorsprong ingaat. Na de hervatting leek het of een herboren Hollandsche ploeg het veld betrad. Aanval op aanval werd op het Belgische doel onderno men en het bleek nu al spoedig dat het oude backstel SmellinckxPaverick voor goed over zijn hoogtepunt heen is. Ook Braet toonde zich in dezen wedstrijd geen doelverdediger van groote klasse en al is het waar dat een elftal slechts zóó kan spelen als de tegenstan der dit toelaat, toch kunnen zij het succes van de Oranjehemden na de rust niet alleen aan het productieve aanvalsspel wijten. Te gen een in topvorm spelende Belgische verde diging zou van een 72-overwinning geen sprake zijn geweest. Vooral de vleugel Smit- Mij nders kwam in de tweede helft meer in actie en dat bleek voor de Belgen fataal. De Hollanders liepen direct hard van stapel en bij een algemeenen aanval schiet Vente hard in den rechterbenedenhoek doch Braet weet het leder te stoppen. Smit probeert het dan alleen doch zijn schot gaat naast, even later herhaalt Wels hetzelfde spelletje doch ook zijn schot faalt. Smit vergroot de voorsprong Na 9 minuten spelen weet van Spaandonck juist bij de doellijn den bal te bemachtigen, hij plaatst zuiver naar Smit en deze lost een hard laag schot in den rechter benedenhoek waar Braet tevergeefs naar duikt. Holland leidt met 20. Dé Belgen geven den moed nog niet op en zoowaar slaagt Braine er twee minuten latei- in om de Hollandsche verdediging, Van Male incluis, te passeeren. (21). Nog is de strijd volkomen open, doch dan komt het psychologisch moment van den wed strijd waardoor de Belgen een moreele in zinking krijgen die zij niet meer te boven komen. Smellinckx speelt ibij een Holland- schen aanval kalm op Braet terug doch deze laat den bal door zijn han den glippen en Wels Is er als de kip pen bij om den stand op S1 te brengen. Het is nu duidelijk dat de Hollanders een gewonnen spel spelen. Kort achter elkaar worden twee corners genomen echter zonder resultaat. De Belgen weten zich een oogenblik wat los te maken en Braine krijgt de gelegenheid een van zijn harde schoten te lossen doch Van Male, die een goeden wedstrijd speelt, redt fraai. Aan den anderen kant krijgt Vente een (kans doch de Hollandsche middenvoor schiet hard naast. Een fraai doelpunt Het ïs echter uitstel van executie want eenige oogenblikken later lost Smit ver buiten het strafschopgebied een formidabelen kogel en de bal ver dwijnt onhoudbaar voor Braet in den linker benedenhoek. Een bijzonder fraai doelpunt van den Haarlemmer die thans in buitenge wonen vorm speelt. Het begint iets te lijken op het ouderwet- sche Hollandsche kwartiertje, maar juist als men ieder oogenblik verwacht dat de voor sprong nog vergroot zal worden komt het succes aan den anderen kant. De Belgische voorhoede is thans gewijzigd, Braine speelt middenvoor Voorhoof rechtsbinnen en Capel- le rechtsbuiten. Een hard laag schot van Voorhoof, die met Braine de gevaarlijke man is in de Belgi sche voorhoede, kan Van Male slechts ten koste van een corner redden. Deze wordt door Capelle uitstekend genomen, de lange Feijenoord-doelman loopt ver naar voren doch Voorhoof is iets eerder bij den bal en de Belgische achterstand is wederom ver kleind (42). Het Nederlandsch elftal, dat zulk een fraaie zege op de Belgen behaalde. Van links naar rechts: Van Heel, Wels, Mijnders, Paauwe, Smit, Vente, Van Spaandonck, Caldenhove, Weber, Anderiesen en Van Male. De Belgen vallen thans fanatiek aan. Ceu- leers krijgt nog een prachtige kans doch van Male stopt zijn schot. Dan is het ook met het Belgische offensief afgeloopen. Bij een fraaien Hollandsehen aanval zwenkt Mijnders naar binnen en zet goed voor, Smit pikt den bal voor de voeten van Vente weg en schiet onhoudbaar in den linkerbovenhoek, daarmede zijn vierde doelpunt scorend. Na 34 minuten heeft Holland met 52 de leiding, het ziet er nu voor de Belgen leelijk uit. Wels geeft Smit nog een prachtkans doch Vente Van Heel Galdenhove. loopt den Haarlemmer in den weg en het schot gaat naast Belgische verdediging uit vorm Vooral Smellinckx is nu uit vorm en de kleine Wels komt geregeld vrij te staan waar hij dankbaar van profi teert. Het is dan ook uit een van de vele voorzetten van den Unitasman dat Vente met een fraaien doch houd baren achterwaar tschen kopbal die Braet volkomen verraste, den stand op 62 brengt. Er zijn nog 9 minuten te spelen en de stem ming bij het Nederlandsche publiek wordt steeds beter. De verstandhouding in het veld laat nu wel wat te wenschen over, yooral de Belgen bezondigen zich tamelijk veel aan ruw snel zonder bepaald unfair te worden. Voorhoof krijgt nog een prachtige kans om den achterstand te verkleinen doch van Male werpt zich met zijn volle lengte voor de voeten van den Belg en ook deze kans is voor de Belgen verkeken. Vente probeert het dan" eens met een ver schot, doch de bal springt, onbereikbaar voor Braet. van den binnenkant van den doelpaal het veld weer in. Toch hebben de Hollanders nog een maal succes. Smit geeft fraai door aan Van Spaandonck, die nog niet veel ge presteerd heeft, doch thans maakt de Nederlandsche rechtsbinnen geen fout en het is 72. Het publiek begint thans tien, tien te schreeuwen, doch gelukkig is dit geroep slechts van korten duur. Vente probeert het nog een paar maal alleen doch het beslissende schot faalt. Voorhoof schiet nog eenmaal hoog over en dan fluit de scheidsrechter het eindsignaal en heeft Nederland een verdiende, zij het ook eenigszins geflatteerde overwinning behaald. De radio-uitzending in Indië goed gehoord. Volgens berichten uit Indië is de uitzending van den wedstrijd Nederland—België in Ne- derlandsch-Indië goed ontvangen. Zeer velen luisterden naar het verslag van dezen zeer spann en den strijd. NEDERLAND-BELGIë (7-3) (Juniores)- Zondagmorgen had op het Overmaas-ter rein te Rotterdam een wedstrijd plaats tus- schen de junioresploegen van Nederland en België, welke ontmoeting door onze land- genooten met 73- gewonnen werd. Deze zege is voornamelijk te danken aan het goede voorhoedespel onzer landgenooten, die beter het maken van doelpunten verstonden dan hun tegenstanders. De achterhoede van het Nederlandsche junior es-elf tal maakte even wel niet zoo'n sterken indruk; daarmede zijn de drie doelpunten tegen verklaard. Er werd in deze ontmoeting door beide ploegen stevig gespeeld, doch het bleef uiter mate fair. De sterke wind, die in de lengte van het veld stonddeed veel afbreuk aan het spel. In plaats van Damme stond Metten van R.C.H. in doel. Hij nam te weinig actief aan het spel deel. Vele malen had hij moeten in grijpen bij gevaarlijke situaties, doch dan liet hij zijn backs het werk opknappen en bleef rustig in doel afwachten, hoe de situatie zich ontwikkelde. De doelpunten zijn in deze volgde ge maakt: Van den Eijnde (01), de Boer 2 x (2—1), De Boer (3—1). Rust. Cop (32), De Harder (42), Van Veen (52), Cop (53), Colthof (6—3) en De Boer (7—3). Er is heel wat gemopperd over de Keuze- Commissie, die steeds maar de oudjes van stal haalde en zich niet aan nieuwe experimenten durfde wagen. Het moet daarom voor Van Heel en zijn mannen wel bizonder prettig zijn dat zij Zondagmiddag hebben bewezen nog best mee te kunnen. Vooral voor den Hollandschen aan voerder, die zijn zestigsten wedstrijd met een klinkende overwinning heeft gevierd en daar mede een cadeau kreeg van de Nederlandsche- elftalclub, dat hij zich niet mooier had kun nen wenschen, is dit ongetwijfeld een verras sing die hij zelf niet verwacht zal hebben. „De oudjes doen het nog best", dat was de opmerking die men algemeen kon beluisteren en al was men het er ook over eens dat het handhaven van een ploeg met oudere spelers gevaren met zich mee brengt voor de toe komst, thans was iedereen hoe kan het ook anders meer dan tevreden. Er zijn van die voetbalwedstrijden, waarvan de afloop zich wel zoo'n beetje laat raden en zoo was het ook met deze Nederland-België ontmoeting. Een algeheel falen was met deze geroutineerde ploeg wel uitgesloten, evenals trouwens een verrassend goede wedstrijd, zoo redeneerde men. De goede dagen van weleer lagen achter ons en misschien zou alleen in de verre toekomst een geheel verjongde ploeg de oude „we gaan naar Rome"-illusie nog eens opwekken. Hoe geheel anders Is het echter uitgeko men. In de eerste helft deed niets de sensationeele 7-2-uitslag vermoeden en alles scheen erop te wijzen dat „men" gelijk zou krijgen. Doch dan sloeg na de thee de stemming plotseling om. Het publiek voelde dat er iets ging gebeuren. Koude en regen werden vergeten, de criti casters en mopperaars werden stil en later zelfs enthousiast, kortom de „oude" Holland's elftal stemming keerde weer. Dit bleek wel zeer duidelijk uit het tien, tien geschreeuw dat na het zevende doelpunt een oogenblik dreigde los te barsten. Gelukkig werd deze on sportieve ofschoon eenigszins begrijpelijke reactie spoedig onderdrukt, om plaats te ma ken voor een tevreden, voldaan gevoel, zooiets van „we kunnen het nog wel". Toch is het opmerkelijk dat na deze groote overwinning niet die uitbundige hoera-stem- ming heerschte, die vroeger dergelijke zeges placht te volgen. Men was er zich te veel van bewust dat het niet altijd zoo zal meezitten. Dat Smït's schoten ook wel eens rakelings naast kunnen gaan en bovendien dat bij den volgenden wedstrijd tegen de Belgen de ach terhoede van onze Zuiderburen wel duchtig gewijzigd zal worden, wat ongetwijfeld een verbetering zal z-ijn. Voor den echten voetballiefhebber zijn zulke onverwachte overwinningen eigenlijk het mooiste geschenk dat ge hem geven kunt, zoo iets vormt een brokje voetbalhistorie en nog jaren daarna kan men aan de bittertafel zwaarwichtig over voetbal praten, om dan nog eens met een gniuvend gezicht te vertellen van dien zestigsten van Van Heel, nee, daar had je bij moeten zijn! Twee muziekcorpsen zorgden voor passende muziek en, Rotterdam doet het blijkbaar niet minder, ook tijdens de rust stond een dubbele haag klappertandende Feyenoord-adspiranten de spelers op te wachten. Het publiek dat in minder grooten getale was opgekomen dan anders, al waren de tri bunes ook flink bezet, toonde zich weer uiter mate voldaan over de gemakkelijke treinrege- ling, al schijnt thans ook het andere verkeer wat vlotter te zijn gegaan. Wat tenslotte voor ons een aangename ver rassing was, was voor de Belgen eveneens een surprise, maar dan van minder aangenamen aard. „Un sombre Dimanche" zei een van de Bel gische collega's en ondanks kou en regen, tocht en wind, en leege stadionplekken, ik kon hem geen gelijk geven. Het was een wedstrijd dien men niet licht zal vergeten, die zestigste van Puck van Heel. B. K. In de kleedkamers. De stemming in de kleedkamer der Oranje hemden was na afloop, hoe zou het anders kunnen, zeer opgewekt. Uitgelaten zijn deze spelers niet, daarvoor hebben de meesten van hen, zoo niet allen, te veel overwinningen in hun internationale voefeballooptoaan meege maakt. „De „oudjes" hebben het toch maar weer goed gedaan!", roept Anderiesen ons toe. En Smit glundert nog, als hij aan dat eer ste doelpunt denkt. „Maar och", zoo rede neert hij, „je moet geluk hebben met schie ten en dat had ik vandaag!" Even komt bij den Haarlemmer zijn clubliefde weer boven, als hij ronduit bekent, dat hij niet hoopt, dat zijn doelpuntenhonger hiermee gestild is, dit met het oog op den aanstaanden Zon dag te spelen wedstrijd HaarlemFeijen- oord. „Maar ik heb ook in ander opzicht ge luk gehad. Vanmorgen dacht ik, het veld zal wel zwaar zijn. Daarom heb ik andere schoe nen uit Haarlem laten komen, die voor dit veld bijzonder geschikt waren. Gelukkig maar, want zwaar dat het terrein, was! Groo te gaten zaten er in en ik heb met kluiten modder gegooid!" Andere „oudjes" komen de kleedkamer binnen, o.a. Lagendaal, Van Nellen en ande ren. Zij komen hun kameraden van de Ne derlandsche Elftaielub gelukwenschen. Die oude prettige geest van het Nederland sche elftal was weer opgeleefd. De heer Herberts, voorzitter der Keuze commissie, constateerde, dat na het overwel digend begin van de Belgen de Oranjehem den hun tegenstanders „kapot" gespeeld heb ben. De Belgen zijn tegengevallen ook te oordeelen naar hun spel in den wedstrijd te gen Frankrijk. „Ik ben geen bewonderaar van dit type spel. Dat doelpunt van Braine, het was voortreffelijk, zeer zeker, maar dat lukt je niet een paar maal in een wedstrijd. En de Nederlanders? Geen zwakke plekken. Smit overweldigend goed. Mijnders iets min der dan verwacht mocht worden. Wels was voortreffelijk. Maar we hadden hem ook ge waarschuwd. „Denk er om. Frank", was te gen hem gezegd, „je bent je plaats kwijt als je'zoo door blijft spelen als de laatste wed strijden het geval is geweest!" Ik geloof wel, dat die waarschuwing uitwerking heeft ge had. Vente was zeer bewegelijk, maar toch niet bepaald gevaarlijk". Ook Anderiesen wordt geprezen; zoo krijgt iedereen een beurt Bij de Belgen. In de kleedkamer der Belgen was hoe kan het anders de stemming niet zeer op gewekt. Maar de heer Van Kesbeeck, de voor zitter van den Kon. Belgischen Voetbalbond, beurde zijn mannen op zooveel hij kon: zij hadden tenslotte hun best gedaan en het was hun ook niet altijd meegeloopenHij vatte zijn meening zeer kort. samen in de woorden* „De cijfers zijn duidelijk genoeg: de Belgen zijn overspeeld". Hij was vol lof over het Nederlandsche spel, dat hij verrassend en productief noemde. Het Oranje-elftal had geen zwakke plekken, het was een homogene ploeg. „Als ik dan toch uitblinkers wil noe men, moet ik van Caldenhove en Smit spre ken. De Belgische aanval werd onproductief gemaakt, doordat het samenspel steeds maar in de breedte werd uitgevoerd". Het is den laatsten tijd opgevallen dat de Haarlem-speler Smit niet zooveel goals maakt, als vroeger, zoodat sommigen zich zelfs al begonnen af te vragen of hij (om in voetbaltermen te spreken) al „op retour was!" In zijn club is hij dit seizoen dan ook niet de top-scorer: hij scoorde er ze ven van de 46 en ook bij den laatsten wed strijd D. H. C.—Haarlem, toen de roodbroeken met 73 wonnen, was er geen doelpunt van Smit bij. Doch gisteren, in den interlandwed strijd Nederland—België, heeft hij dan toch maar weer het bewijs geleverd, dat hij den in gang van het doel nog wel vinden kan! Zoo wel met zijn voet als met het hoofd deponeer de hij de ballen onberispelijk in het net van den Belgischen doelwachter. Niet minder dan vier maal en dat in een internationalen wedstrijd liet hij keeper Braet visschen. Smit heeft nu twintig interlandwedstrijden gespeeld. We wilden gaarne weten, hoeveel goals hij in dat respetabele aantal gescoord heeft en vroegen het hem zelf. Maar hij moest er het antwoord op schuldig blijven. Hij wist het niet. Smit wist niet eens, hoe groot zijn aantal interlandwedstrijden was! „Dat heb ik niet opgeschreven", zei hij, „en zelfs bij benadering kan ik niet zeggen hoe veel keeren ik gescoord heb!" Toen hebben we het aan den K. N. V. B. in Den Haag gevraagd, maar ook daar kon men ons geen positief antwoord geven. Enfin, onze lezers weten wel, dat hij de Ne derlandsche toeschouwers ontelbare malen heeft doen juichen, niet alleen door zijn doel punten, maar ook, of liever: vooral door zijn spel. Een Haarlem-supporter, dien we gisteren na afloop van NederlandBelgië spraken, zei zuchtend: „Ach, had Smit die doelpunten nu maar voor a.s. Zondag tegen Feijenoord bewaard!" Elders in dit nummer kan men echter lezen, en dat moet dan maar tot troost strekken voor dien somberen Haarlem-supporter, dat Smit zelf hoopt, dat zijn doelpuntenhonger met die vier tegen de Belgen nog niet ge stild is. Daar ligt een schoone belofte voor a.s. Zondag in! DE UITSLAGEN. Reserve eerste klasse: Spartaan 2Haarlem 2 3- Reserve tweede klasse B: V. S. V. 2De Kennemers 2 4- Tweede klasse A: SallandiaBorne 0- Eerste klasse: BleijerheideN. A. C. 0—3 Ranglijstjes. AFDEELING IV. EERSTE KLASSE. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. P. S. V. 16 10 3 3 23 47—23 1.44 B. V. V. 17 10 3 4 23 48—28 1.35 N. A. C. 16 9 3 4 21 38—22 1.32 Juliana 16 8 2 6 19 35—34 1.13 Longa 16 6 4 6 16 26—29 1.— Eindhoven 17 6 4 7 16 35—32 0.94 M. V. V. 17 6 4 7 16 33—45 0.94 Willem IC 17 6 3 8 15 30—40 0.88 Roermond 14 4 2 8 10 26—39 0.71 N. O. A. D. 16 5 1 10 11 33—48 0.69 Bleijerheide 16 3 3 10 9 24—35 0.56 RESERVE EERSTE KLASSE Ajax 2 16 13 3 0 29 53—15 1.81 Blauw Wit 2 16 12 3 1 27 48—15 1.69 De Spartaan 2 16 8 2 6 18 34—33 1.13 A. F. C. 2 16 6 4 6 16 30—30 1.— Hilversum 2 16 4 6 6 14 25—26 0.88 R. C. H. 2 16 5 3 8 13 25—28 0.81 Z. F. C. 2 16 4 4 8 12 36—36 0.75 Stormvog. 2 16 3 5 8 11 20—45 0.69 Haarlem 2 16 3 4 9 10 27—36 0.63 E. D. O. 2 16 4 2 10 10 19—41 0.< Een tijdelijke zillribune voor 2500 toeschouwers. Het spreekt van zelf, dat voor dezen wed strijd, die a.s. Zondag op het terrein aan den Sehoterweg wordt gespeeld ook vooral van Rotterdamsche zijde enorme belangstel ling bestaat. Wij kunnen dan ook mededeelen. dat het Haarlembestuur voor de bezoekers van dezen wedstrijd speciale voorzorgsmaatregelen heeft getroffen en kosten noch moeite spaart om aan 'het publiek een goede plaats te verze keren. Daarom zal er op het „Haarlem"-terrein speciaal voor dezen wedstrijd achter de staanplaatsen aan de lange zijde van het ter rein een stalen zittribune worden ge bouwd, plaats biedende aan pl.m. 2'500 per sonen. Met den bouw van deze geweldige tribune is reeds een begin gemaakt; deze tribune zal voor dien dag den naam dragen van „Jan Giizentritoune". Deze tribune, die 120 M. lang is, wordt in vakken verdeeld met tien opgangen; alle plaatsen zijn van een nummer voorzien, zoo dat houders van kaarten van deze tribune een gereserveerde plaats zullen hebben. Aan hen, die dezen wedstrijd willen bijwo nen, raden wij aan zich spoedig van een plaatsbewijs te voorzien; voor de goede orde op het terrein is het noodzakelijk, dat een vrnpctiidig aanwezig is. BUITEN DE COMPETITIE. Hollanders tegen Belgen. Zaterdagmiddag is op het Sparta-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Rot terdamse!) en een Antwerpsch elftal. Rust kwam met 11 en het einde met 32 voor de Rotterdammers. De doelpunten voor Rotter dam worden gescoord door Lagendaal (2) en Voormolen. In het Amsterdamsche Stadion speelde een Amsterdamsch elftal Zaterdagmiddag tegen een Brusselsch team. Ook hier zegevierden onze landgenooten en nog wel met 30. Rust kwam met 0.—0. In de tweede helft werd ge scoord door Slot. Bijl (2). Een doelpunt van den Belg Vlamynck werd wegens buitenspel geannuleerd. i (In Rotterdam gaat men een sporthal bouwen, die men reeds 1 November a.s. als kunstijsbaan in gebruik hoopt te nemen). Rotterdam krijgt, ook een ijsbaan, Ik bedoel van kunstijs dan, 't Zal, naar 'k hoop, geen rare schaats slaan Met dit ijselijke plan. Amsterdam en 's Gravenhage Waren er al eerder bij, 't Zal misschien ook nog wel slagen Met een derde in de rij. Nauwlijks krijgen ijsgezinden Ooit meer ijs van d' echte vorst. Elders moet men lessching vinden Voor den schaatsenrijders dorst. En in steeds versterkte mate Stellen Nederlanders prijs, D' ijsbaanexploitant ten bate, Op het hockeyspel op ijs". Moge Rotterdam 't beleven, Dat het er niet op verliest En 't crediet, zoo gul gegeven, Straks niet, met het ijs, bevriest. 't Is voor Rotterdam te hopen, Dat men, langer nog dan nou, Voor het kunstijs warm blijft loopen, Anders raakt men in de 'kou. P. GASUS. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. STADS-EDITIE-BJCKER No 35 Bl'daal 2HFC 3 0—1 GEWONE COMPETITIE. 1B RCH 4—Droste 0—1 2A RCH 6—'VSV 3 0—3 Haarlem 5Hilleg, 2 19 2C Kinheim 4—DIO 2 1—3 ROH 7—EDO 6 6—1 2D HFC-Vet.-Zeemeeuwen 4 93 Kinheim 5—Halfweg 2 11 3A RCH 10—WH 2 6—0 3B Zandvoort 5EHS 2 61 IVODWO 4—Haarlem 6 2—2 Schoten 4H'stede 2 41 3D Zandv. 6THB 4 41 DeCeO 2—RCH 9 4—3 3E Heemstede 3Droste 2 3—0 4A WH 3—EDO 9 3—3 4C Kemphaan 3SV '34-3 32 JUNIOREN-COMPETITIE A EDO a—Beverwijk a 1—3 Kennemers aHFC a 14 B RCH cSchoten 11 c RCH eZandvoort 03 Haarlem cZeemeeuwen 04 RCH d—HFC c gestaakt. D Kinheim—Kennemers c 32 EDO b—WB a (gest.) 1—2 E HiliinenEDO c 103 H'stede—Halfweg 4—7 AD SPIRANTEN- COMPETITIE. A EDO aBl'daal a 31 RCH a-Zeemeeuwen a 20 B RCH b—Halfweg 13—0 EDO b—IVODWO 1—1 Schoten bBl'daal b 11 C Zandvoort aEDO c 70 Haarlem cEHS 51 HillegomDeCeO 21 D RCH dKennemerland b 12 Zeemeeuwen b—Swastika 13 E Ripperda—Haarlem d 2—5 DSKDeCeO b 5—1 F: Haarlem e—H'stede 02 DIO—Haarlem f 50 SpaamdamVOG 21 NOORDELIJKE AD SPIRANTEN. A Kinh. aStormvog. a 30 B de Kernph.Beverw. a 14 Br ederodeKinheim b 21 Ranglijstjes. EERSTE KLASSE A: VI. Vogels ges- p.gew.gel.verl.pnt. v.-t, gem. 16 11 4 1 26 47—21 1.63 Heemstede 16 12 2 2 26 49—27 1.63 E. D. O. 4 16 8 1 7 17 37—31 1.06 I.V.O.D.W.O. 16 7 2 7 16 35—40 1.— Kinheim 2 16 6 2 3 14 36—42 0.88 Stormvogels 3 16 5 3 8 13 42—47 0.81 Schoten 2 16 4 5 7 13 35—45 0.81 E. D. O. 3 16 3 7 6 13 31—40 0.81 Haarlem 3 16 3 6 7 12 20—24 0.75 R. C. H. 3 16 4 2 10 10 29—44 0.63 EERSTE KLASSE B: Zandvoort 2 15 11 2 2 24 44—24 1.60 DeCeO 15 10 0 5 20 46—31 1.33 E. D. O. 5 14 8 2 4 18 47—30 1.29 Bl'daal 2 15 6 2 7 14 51—38 0.93 R. C. H. 4 15 6 2 7 14 44—38 0.93 R. C. H. 5 15 4 5 6 13 31—39 0.87 Haarlem 4 15 4 4 7 12 32—36 0.80 Haarlem 3a 15 4 4 7 12 31—42 0.80 Spaarnestad 15 4 3 8 11 23—48 0.73 Drostp 14 5 0 9 10 22—45 0.71 R. C. H, 4—Broste (0-1) -urusue is er na zwaren strijd m geslaagd, aan R.C.H. 4 de kleinst mogelijke nederlaag toe te brengen. R.C.H. 4 is in het veld sterker dan Droste, doch stug verdedigen voorkomt het ergste. Bij een der weinige aanvallen van Droste slaagt zij er in, te scoren. (01). Met dezen voorsprong legt zij zich in hoofd ^aak op verdedigen toe Ook in de tweede helft is R.C.H. 4 vaak aanvallend, zelfs het laatste kwartier als R.CH. 4 haar midhalf en linksbuiten wegens kwetsuren moet missen, blijft het Droste- doel onder hoogen druk. De gelijkmaker blijft echter uit, Als het einde aangekondigd wordt, heeft Droste ternauwernood gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10