Engelsch (UN/T EN UITEREN Echte Wales-Anthraciet 2.40 aim. 20/35 o a' a 2.10 afm. 12/20 WITTOP KONING SERENADE M WEERBERICHT ISTOOMEN VERVEN «OTTGEftING GORDIJNEN TAPIJTEN Dr. Posthumus Meyjes MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD HET TOONEEL CORPS M. T. S. lm weissen Röss'l. CIOVANA Het corps van leerlingen der M.T.S. had voor zijn feestavond in den Stadsschouwburg op Zaterdag „lm weissen Röss'l" gekozen en dit oude beestje van Blumenthal en Kadel- berg, dat ook al in de operette en op het witte doek en vele jaren daarvoor bij Het Rotterdamseh Tooneelgezelschap heeft gedraafd, bleek nog best te voldoen in dezen kring van jeugdige technici, die andere op 1 P.K. terecht neerzien. Het is wel opmer kelijk, dat zoo'n Duitsehe klucht, die toch al flink verouderd is, bij jongelui nog altijd suc ces heeft. Je weet aan het eind van het eer ste bedrijf al precies, wie er door de auteurs in dit stuk aan elkaar gekoppeld worden en eenigerlei verrassing biedt zoo'n kluchtig blij spel dan ook niet, maar het is daar aan het meer in het Salzkammergut een vroolijk gedoe en je bent 3 bedrijven lang met al die cmen- schen op het tooneel in prettige vacantie- stemming. Dat is al reden genoeg om opge wekt te zijn. En dan leent zoo'n pretentieloos stuk zich uitstekend voor een liefhebberijopvoering. De spelers mogen het er gerust 'n beetje dik op leggen. Het zijn immers kluchtspel-situaties waarin de schrijvers ons plaatsen en het hin dert dus niet veel, als wij niet aan de men- •schen op het tooneel gelooven. Als er maar in vlot tempo en opgewekt gespeeld wordt, dan is het publiek al tevreden. En aan dat laatste ontbrak het niet. Er is veel en hartelijk gelachen door de stampvolle zaal en er is met opgewektheid en in vlug tempo gespeeld. De rollen zaten er bij allen perfect in en van hapering of van „staan van het tooneel" was dan ook geen sprake. Een. regisseur van het vak, zou de vaart van dit oude paard zelfs nu en dan getemperd hebben en het ook eens hebben laten uitblazen. Dan zou er meer dy namiek in het geheel zijn gekomen. Maar. ik 'mor mij zie liever zoo'n galop dan een lang zame stap met onnoodig veel stilstaan. En dan was er nog een deugd in deze op voering, namelijk, dat er door allen zeer dui delijk en goed geaccentueerd werd gesproken, zoodat geen woord van den tekst verloren ging. Dat hooren wij bij meer geroutineerde spelers wel eens anders en slechter. Over het algemeen wonnen de dames het Zaterdag in hun spel van de heeren. Deze laatsten hadden er blijkbaar veel pleizier in en zij speelden opgewekt en met brio, maar het maakte zoo nu en dan den indruk, alsof zij daar aan de wintersport deden en over het tooneel skiden. Jonge menschen zijn uit den aard beweeglijker dan wij, oudjes, maar het was soms vermoeiend om te zien, hoe Leo pold, Giesecke en Dr. Siedler met zevenmijls laarzen over het tooneel schoten. En ook met de armen werd wat al te veel gewerkt. Bij wat meer beheersching en rust zou het geheel ge wonnen hebben. Verreweg de beste van.de heeren was Edgar Postema, die den privaat docent Hingelmarm alleraardigst typeerde. Hij wist zelfs nu en dan karakter aan dezen ouden heer die ook een fijnen, mooi en kop had te geven. De dames waren wat meer „ingetogen". in haar gebaren en daardoor ook beter. Mejuf frouw Adri Dozy beheerschte als Josefa Vogel- huber niet alleen haar hotelletje, maar ook het tooneel. Zij speelde het begrip en gaf haar rol relief. De meisjes Ottilie en Klaart je kregen van de speelsters Vera Tesch en Coos Zaalberg een ei gen. karakter en waren jong. En het speet ons, dat het charmante brievenbestel- stertje maar zoo weinig te doen had. Aan het slot heeft de voorzitter van het corps, de heer W. fiorst, den regisseur den heer Karei Esseling, die met „lm weiszen Röss'l" zijn vijfde stuk bij de M.T.S. regis seerde, hartelijk gehuldigd en de heer Jan Meihuizen Wilhelm Giesecke in het stuk sloot zich hierbij aan. Beide heeren boden Esseling een cadeau aan als souvenir. De zaal reageerde met hartelijk applaus op deze woorden en klapte nog eens extra, toen de dames op het tooneel in de bloemetjes wer den gezet. Vóór den aanvang van het blijspel van Blumenthal en Kadelburg' heeft een jonge danseres zes dansen uitgevoerd en ook zij had bij het publiek een flink succes. Volgens het programma was deze danseres Giovana die ons als een „Amerikaansche" werd aange kondigd, reeds in verschillende landen van Europa opgetreden. Dit maakt mijn taak als criticus niet gemakkelijker, want zij wil dus blijkbaar niet als „dilettante" beoordeeld wor den. Aanleg voor dansen heeft Giovana onge twijfeld, maar het lijkt mij zoo toe, dat zij nog veel studeeren moet. Technisch is alles nog wat onrijp en vooral onzeker, wat vooral in den Spaansche dans bleek. Voor een Spaan- sche was dit wel wat te voorzichtig en te ge reserveerd. Haar talent gaat blijkbaar het meest naar de pantomimische dans. Zij heeft een zeer expressief gezichtje en haar „koopvrouwtje", dat geen hooge eischen stelde, werd dan .ook guitig en karakteristiek gedanst. En in de Egyptische dans waardeerde wij het zeer fraaie costuum en de mooie, stijl volle armbewegingen. Deze dans was als ge heel dan ook het best geslaagd. Wij hopen Giovana later eens weer te zien, wanneer izij technisch meer ontwikkeld is en zij zich 'meer zal kunnen „uitdansen". Want dat zij talent voor dansen heeft, geloof ik na dit eerste optreden wel. te mogen con- stateeren. J. B. SCHUIL. Voor den inhoud dezer rubriek stélt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. per 70 K.g HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: MAANDAG 28 FEBRUARI Protestantenbond Jacobstraat: Volksuniver siteit: Tweede Artisfilm. Kunsthandel Pictura, Gierstraat 31: Ten toonstelling Maarten Krabbé. Palace Filmac: 115 uur, Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Peter Lorre en Georg Sanders in „De Spion der Lanciers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo en Char les Boyer in ,|Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella in „De burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lili Bouwmeester in „Pyg malion", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Pekingzaak" en „Het geheimzinnige eiland", Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad, 7.30 uur. DINSDAG 1 MAART Wilhelminastraat 22: Lezing ir.' Felix Ortt voor „Harmonia", 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Zesde Bachcon eert, 8.15 uur. Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds WILLI FORST'S bk NIEUWSTE TRIOMPH KOMT VRIJDAG IN REMBRANDT. T (Adv. Ingez. Med.) De nood der gemeenten. Verdere bezuiniging zou wanverhoudingen vergiboten. Mijnheer de Redacteur, De Gemeente-Besturen pijnigen zich met het zoeken naar een oplossing van het schijn baar onoplosbare. Er worden cijfers genoemd, die aanduiden, dat er 50 pet. en meer is be zuinigd in enkele richtingen, doch waar het om gaat, nl. het aan het werk krijgen van het leger tot niets-doen-gedoemden, blijft het pro bleem en zal het wel blijven, zoolang men uit ziet naar verminde-ring der werkloosheid, die niet komt, maar gehaald moet worden. De gegevens, onlangs door de diverse dag bladen verstrekt omtrent de daling der ver mogens en inkomens sedert 1920, duiden aan dat er gewacht schijnt te worden op het toe nemen der werkgelegenheid; men zie maar eens naar de cijfers, die moeten aantoon en met hoeveel wel de belastbare bedragen zijn achteruitgegaan. Door als uitgangspunt de cij fers van het jaar 1920-'21 te kiezen, dus de vermogens en inkomens over het jaar 1919-'20, komt men tot den ontstellenden teruggang van 4.7 milliard gulden. Het verloop der belastin g- cijfers iti de jaren 1920-1937 brengt ons wel nader tot de verklaring van de' ontwrichting van hét économisch verband, dóch eèn beeld van de verhouding der waarde van de bedra gen van toen en thans wordt er niet mee ver kregen, omdat in het jaar 1919 de waarde van de gulden t.a.v. het goud zoozeer afweek van de tegenwoordige. De toevoeging, dat bij het opmaken der betreffende cijfers geen rekening is gehouden met de in den loop der jaren ge wijzigde waarde van het geld camoufleert het feit dat de huidige verhoudingen reeds zóózeer uit het lood staan, dat elke verder doorgevoer de bezuiniging de wanverhoudingen moet ver- grooten, omdat steeds meer kapitaal-waarde zonder emplooi zal komen Ik teeken, ABONNé. De Bilt voorspelt: Krachtigen tijdelijk wellicht.stormachti gen wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later wellicht opklarend, tijdelijk regen, aanvankelijk zacht, later iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 779.3 m.M. te Lyon en Toulouse. Laagste 733.3 m.M. te'Seydisfjord. Sinds Zaterdag voltrok zich een snelle ver andering in het weertype. De actieve Oceaan- depressie trok Oost- en Noordoorstwaarts, te gelijkertijd echter steeg de luchtdruk in het Zuiden en ontwikkelde zich een langgerekt ge bied van hoogen luchtdruk van de Azoren tot de Alpen. Het luchtdrukverval van Zuid naar Noord nam toe en tengevolge, daarvan wordt de wind veel krachtiger. Op een eerste regen front in den nacht van Zaterdag volgden op den Zondag een tweede en een derde, geschei den tot een kort durende opklaring. Heden morgen lag een uitgebreid regengebied over Schotland en Ierland, dat snel onze omgeving nadert. In het Westen werd het zeer zacht en steeg de temperatuur tot ver boven de normale waarden. In het centrum van den hoogen druk over Zuid-Frankrijk en Zwitserland daalde de oehtendtemperatuur tot even bene den het vriespunt. Op IJsland blijft de tem peratuur om het vriespunt, in Noord-Scandi- navië en in het Oosten komt nog lichte tot matige vorst voor. In de Alpen is de lucht licht bewolkt en heerscht matige wind uit West tot Noord. Het is te verwachten, dat het weer aan vankelijk zacht zal zijn met nu en dan regen en krachtigen wind, doch dat de opklaring later weer koude zal brengen. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging: Achteruit; Opgave van: Fa. A FEDERMANNOpticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m, 3.11 uur; n.m. 15.23 uur. Strand berijdbaar van 8.15—13.30 uur. Belangrijke telefoonnummerss Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendiens t- (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. BLOEMENDAAL Spaar ogen en geld met een bril van Carel van HuizenOpticien Kl. Houtstraat 13,, Telef. 14112 (Adv. Ingez. Mèd.) STOPPEN PERSEN TEL. 11561 (Adv. ingez. Medj ENGLISH ASSOCIATION. Lezing van Miss Delafield. Hedenavond houdt Miss Delafield voor de afdeeling Haarlem van de „English Associa tion" in één der zalen van café De Kroon een lezing over het onderwerp „Women's Careers in England". De opleiding lot vlieger. De Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid heeft in zijn stukje „De opleiding tot vlieger" onbewust een zeer krachtig plei dooi geleverd voor de dringende noodzakelijk heid van uitbreiding van het Nederlandsche vliegerkorps. Niemand kan zonder afgrijzen kennisnemen van het afschuwelijk lot der burgerbevolking in de huidige gewapende conflicten en bur geroorlogen. Nederland zal nooit tot den aan val overgaan en zoolang mogelijk allen opge drongen strijd vermijden. Maar indien ons grondgebied door strijdende machten uitge kozen wordt als oorlogsterrein, of wanneer zij met elkaar wedijveren om het bezit van onze havens, vliegvelden en andere strategi sche punten, zou onze bevolking kans loopen precies hetzelfd afschuwelij ke lot te onder gaan als de Spaansche vrouwen en kinderen bij het door den Vrouwenbond genoemd bom bardement van Barcelona. Wanneer de strijd eenmaal op Nederlandsch gebied mocht zijn overgebracht is, ons leed niet te peilen. Daarom moeten alle krachten worden ingespannen, om dat te voorkomen. Dadrtoe is noodig een krachtige weermacht en vooral een voldoend sterke luchtmacht om de vliegers van andere landen den toe gang tot onze vliegvelden en andere strate gische punten te beletten. Andere middelen om rampen voor de bur gerbevolking te voorkomen, zijn er niet.' Met het koesteren van de hoop dat men ons wel ongemoeid zal laten, als wij zelf weerloos zijn. komt men er zeker niet. Geen der oorlogvoerende partijen gevoelt voor die houding eenige eerbied en hun be handeling van de burgerlijke bevolking wordt er niet door beïnvloed. Bovendien zou dan ons geheele bestaan en onze toekomst, zoowel voor ieder persoonlijk als voor het geheele volk verwoest en verloren zijn. Dit te voorkomen is het doel der Nederland sche defensie, een doel, dat de steun en de sympathie verdient van alle Nederlanders. De Vereeniging voor Nationale Veiligheid streeft er naar, deze overtuiging bij onze landge- nooten te versterken en uit den gedachten- gang van het stukje onder het opschrift „Het spookt erachter" blijkt maar al te zeer, hoe noodig dit nog is. Wij hopen ook den Inter nationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrij heid eenmaal aan onze zijde te zien. Hoezeer wij even afkeerig van den oorlog zijn als die Bond, zijn wij er van overtuigd dat indien de nood dringt de taak onzer vliegers om de bevolking de rampen van een inval van buitenlandsche legers te besparen, ook door dien Bond zal kunnen worden ge waardeerd. Het comité voor Nationale Veiligheid voor Haarlem e.o. IJMUIDEN MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 28 Februari 1938. Tarbot 112—80 ct. per K.G. Tong 105—85 ct. per K.G. Heilbot 100—62 ct. per K.G. Griet f 35f 18 per 50 K.G. Groote schol f 12.50f 8 per 50 K.G. Middel schol f 13f 11.50 per 50 K.G. Zetschol f 21.50—f 17 per 50 KG. Kleinschol f 20f 6.50 per 50 K.G, Bot f 5—i 3.60 per 50 K.G. Schar f 11—f 4 per 50 K.G. Tongschar f 35f 17 per 50 K.G. Poontjes f 8f 4.70 per 50 K.G. Groote schelvisch f 20f 14 per 50 K.G. Middel schelvisch f 19f 13 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 19f 8.50 50 K.G. Kleine schelvisch f 14f 7 per 50 K.G. Groote gul f 6.50—f 4.70 per 50 K.G. Kleine gul f 6.80—f 5 per 50 K.G. Wijting f 6.80—f 3.50 per 50 K.G. Makreel f 16—f 12 per 50 K.G. Versche haring f 5f 4.50 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 18f 17 per 50 K.G. Kleine heek f 7.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 34—f 9 per 125 K.G. Vleet f 3.60—f 0.75 per stuk Leng f 1.80—f 0.55 per stuk Koolvisch f 65—f 15 per stuk Rog f 17—f 8.50 per koop. (Visch uit de Witte Zee.) Jumbo's f 3.80—f 4.30 Groote schelvisch f 5.40f 3.60 Middel schelvisch f 5.10f 4.40 Klein middel schelvisch f 5.10f 4 Kleine schelvisch f 5.30f 4 Groote gul f 2.90 Kleine gul f 3.60—f 3.10 Schar f 4—f 4.10 Alles per 50 K.G. Wolf f 16.50 per 125 K.G. dank voor de vele bewijzen van medeleven, ons gegeven bij het overlijden van onzen innig ge liefden Man en Vader HENDRIK BERNARDUS RIKKERS. Uit aller naam: Mevr. RIKKERS— WAAGMEESTER en kinderen Parkweg 14, Bloemendaal FEESTAVOND PIETER MARITZ GROEP. Groep XHI van .de afdeeling Haarlem der N.P.V., genaamd de; Pie.ter Maritzgrpep hield Zaterdagavond in het Jeugdhuis een feeste lijke bijeenkomst. Hopman J. v. d. Vecht, de groepsleider, sprak een inleidend woord. Na het zingen van het Padvinderslied brach ten de welpen hun horde-roep uit. Van de programmanummers noemen we vooral de couw-^boy-lied'jes gezongen door de voortrek kers der Elswoutsgroep. (Groep V). Gezeten op een hek, beschenen door het licht van èen roode lantaarn, waardoor een aardige kamp sfeer werd geschapen, maakte dit cowboy- groep j e een alleraardigst effect; het gezang kwam goed tot zijn recht. 'Het nummertje Dirkje Goochem, uitge voerd door de welpen had eveneens veel suc ces. Na de pauze, waarin een verloting werd ge houden en waarbij de oubaas eèn opwekkend woord sprak, werden nog- ëenige aardige num mertjes opgevoerd. (De oude schuur; Wat we zijn en wat we doen; Seinen) waarna met het zingen van het Wilhelmus tegen half 12, werd besloten. f 16350.— (f 15833.33); uitkeering gemeente fonds f 3933,34 (f 3800). Voor rente en aflossingen van geldleeiungen zal verschuldigd zijn in totaal f 18899,11, hetgeen, dank zij een conversie van geldlee- ningen, bij het jaar 1937 vergeleken, een be sparing geeft van pl.m.. f 2400. Een nieuwe leges-verordening is ontwor pen, omdat de bestaande als verouderd is te beschouwen. Tal van nieuwe stukken en ge meentelijke bemoeiingen zijn thans leges- plichtig geworden. Door de tarieven eenigs- zins te verhoogen is tegelijkertijd bereikt, dat de heffing meer in overeenstemming zal zijn met die in omliggende gemeenten. De rentebesparing, verkregen door con versie van geldleeningen heeft voor het Wo ningbedrijf tot gevolg, dat dit jaar voor het eerst verwacht mag worden, dat de rekening van dit bedrijf geen nadeelig saldo zal ople veren. Ten laste van den kapitaaldienst zijn nog gebracht de kosten van den bouw van politiecellen, terwijl het in de bedoeling ligt, het komende jaar over te gaan tot verbete ring van de Bennebroekerlaan, waarvan de kosten door een geldleenin-g zullen worden ge dekt. Al met al een begrooting, die ondanks het nadeelig saldo van den dienst 1935, zonder belastingverhooging sluitend is gemaakt. BENNEBROEK De Gemeentebegrooling; voor 1938 Zonder belastingverhooging sluitend gemaakt. Aan de begrooting voor het dienstjaar 1938 ontleenen' wij het volgende; Het voor de gemeente zeer slechte jaar 1935 drukt sterk op de nieuwe begrooting; het na deelig saldo, groot f 7852,91, moest geheel ten laste van hoofdstuk I worden gebracht. Tengevolge hiervan kon geen optimistisch geheel worden verkregen. Het eenige lichtpunt is, dat de reeds in 1937 ingetreden daling van het aantal werkloozen, nog niet tot staan is gekomen. In verband hiermede is het bedrag, benoodigd voor on dersteuning aan werkloozen ingevolge de Rijkssteunregeling, geraamd op f 8000, het geen f 1000 lager is dan in 1937 in totaal werd uitgegeven. Aangezien de werkloozen in Bennebroek bijna uitsluitend bloemistarbei ders zijn en de vooruitzichten in het bloem- bollenbedrijf voor 1938 gunstiger zijn te noe men, wordt verwacht, dat met de uitgetrokken gelden zal kunnen worden vol staan. Hoewel de vermindering van het aan tal werkloozen en de daarmede verband hou dende vermindering van ondersteunings uitgaven tot groote verheugenis stemt, is van een financieel voordeel op de begrooting niets te bespeuren. Kon in 1937 een uitkeering uit het werkloosheidssubsidiefonds worden ge raamd van f 1562, voor het jaar 1938 is uit dezen hoofde van het Rijk geen bijdrage te verwachten, omdat bij daling van het onder steuningsbedrag bij de ontvangsten zeer ster ke progressie is toegepast, waaruit blijkt, dat bij afneming der werkloosheid het -Rijk de eerste financieele voordeelen geniet. Ook .in 1938 zijn geen bedragen in ont vangsten en uitgaven geraamd betreffende de --spaarregeling vóór werkloozen,- omdat'-de vérstrekking van kleeding', schoeisel en dek- kiftf aan werkloozen en 'armlastigen geschiedt dóór het plaatselijk Grisiseoinité, welke- Merk wijze zeer doeltreffend genoemd kan worden. Voor de spaarregeling bestond, blijkens een ingesteld onderzoek, bij de werkloozen geen animo. De ondersteuning aan behoeftigen in geld geeft een minder verheugend beeld. Was voor 1937 f 8000 geraamd, de totale uitgaven heb ben pl.m. f 14.000 bedragen. Door een algehee- le herziening der steunbedragen zullen B. en W. trachten de totaaluitgaven te verlagen. Voor 1938 is uit dien hoofde geraamd f 10.000. De belasting opbrengsten zullen, overeen komstig de raming van den Inspecteur, over het algemeen iets meer .opbrengen dan in 1937. De belangrijkste ramingen zijn als volgt: Opcenten hoofdsom grondbelasting (ge bouwd) f 5400 (v.j. f4400); opcenten hoofd som personeele belasting f 25.000 (f 25.000) opcenten vermogensbelasting f 1600 (f 1600) opcenten hoofdsom gem. fondsbelasting HEEMSTEDE TO ONEEL -MIS SIE AV OND Zondagavond gaf het tooneel-ensemble „Amicitia" onderafdeeling der St. Joseph- Gezellenvereeniging een tooneehxitvoermg, ten bate- van de Missie aan de Goudkust, waar Pater Couenberg de volgende maand weer heen gaat, na eenige maanden in zijn ge boorteplaats Heemstede met vacantie te heb ben doorgebracht. Voor dezen avond was ge kozen het blijspel in 3 bedrijven „De man die zich kon wreken". De hoofdpersonen in dit stuk, n.m. Th. Gieleh als de directeur, Bob Jansen als de de procuratiehouden, Gé Willemse als Baron, Theo van Nes als de oom uit Amerika en Frits Veenings als de jongste bediende waren geen vreemden op de planken, en wij mee- nen den één onrecht te doen als wij den anderen ook maar iets voortrekken. Een vlot spel, goede rolkennis en een uit stekende uitspraak. De lachsalvo's waren niet van de lucht. Ook de minder belangrijke rol len werden uitstekend vertolkt. Pastoor C. van Mierlo, sprak een kort openingswoord, waar in hij de leden van Amicitia dank zegde voor hun initiatief. Er waren nog verschillende attracties, zoo als rad van avontuur, Amerikaansche verkoo- ping en een verloting. Aan het einde van den avond voerde Pater Göuenberg nog even het woord. Met gevoelens van groote dankbaarheid, aldus spr., ga ik straks weer terug naar mijn Missie, met de wetenschap hier vele vrienden te hebben. Het muziek-ensemble van de parochie van Valkenburg vulde de pauzen met opgewekte •muziek aan. VERGADERING H. B. G. Zaterdagmiddag hield de afd. Heemstede van het Hollandsche Bloembollen kweekers Genootschap haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Jos. M. J. Braam Na een kort openingswoord van den voorzitter, volgde de bestuursverkiezing, waarbij met overgroote meerderheid den heer Jos. M. J. Braam als voorzitter en den heer A. Prins als secretaris werden herkozen. Als afgevaardig den naar de op 7 Maart te houden Algemeene Vergadering.-.' werden- gekozen de heeren Nic. Roozen Jaczn. en A. Prins en als plaatsvervan ger de heer G. Goossens. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Goossens, bleek dat er een klein voordeelig saldo was Hierna volgde de behandeling van den be schrijvingsbrief der algemeene vergadering. Zeer uitvoerig werden nagegaan de voorgestel de statutenwijzigingen aanvullingen daar van. Met de begrooting, door het Hoofdbestuur ingediend, kon de vereeniging zich niet geheel vereenigen; meer speciaal niet met de ver laging der afdracht aan de afdeelingen van 20 tot 15 pet. Het het voorstel der afd. Langendijk, om kweekers met een beteelde oppervlakte van hoogstens 10 Are toe te laten als lid tegen een verlaagde contributie, kan de afdeeling ac- coord gaan, evenals met de benoeming van den waarnemend secretaris. Na het behandelen van enkele huishoudelijke zaken, had nog een verloting plaats van tuin gereedschappen, Den 12en Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders C. HUIJZER en N. HUIJZER—SCHERMER hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun dankbare kinderen STINI COR RIE BERT NELLIE ANNIE JAN en VERLOOFDEN Haarlem 26 Febr. 1938 Duinoordstraat 72 Geboren: BEATRIX SUSANNA CATHARINA Dochter van D. TIELAND A. C. TIELAND— KENSELAAR 28 Februari 1938 Orionweg 60, Haarlem Tijd, adres Diaconessenhuis Overtoom Amsterdam Eenige kennisgeving Heden overleed mijn lieve Moedér, te Den Haag, in den ouderdom van 93 jaar. J. P. AVIS PRILLEVITZ De crematie zal plaats hebben op Woensdagmor gen 2 Maart, na aankomst trein 10.41. Haarlem, Xinderhuissingel 1221. PRAKTIJKEXAMEN Privé en clubiessen. Bill. cond. Vele geslaagden! Prima refer. W. C. DREES, Vcrspronckwcg 32 Heden overleed na een kortstondige ziekte, doch smartelijk lijden onze in nig geliefde Dochter, Zus ter, Behuwdzuster en Tante Johanna Maria Hangjas, in den leeftijd van 30 jaar. Uit aller naam: W. HANGJAS J. HANGJAS— VEENINGS Haarlem, 26 Febr. 1938 Lange Heerenvest 30 A. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 2 Maart a.s. te 12 uur op de algemeene be graafplaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. Heden overleed na een kortstondige ziekte, doch smartelijk lijden onze in nig geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante Johanna Maria Hangjas, in den leeftijd van 30 jaar. Uit aller naam: Haar Broers en Zusters. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 2 Maart a.s. te 12 uur op de alg. begraafplaats te Haarlem, ingang Kle verlaan. STOOMEN - VERVEN Vlugge aflevering! Na een zeer kortstondig lijden overleed heden zacht en kalm mijn lieve Man, de Heer Joannis Slotboom in den ouderdom van 78 jaar. Wed. J. SLOTBOOM- VAN BRAKEL Haarlem, 27 Febi' 1938 Dr. Leydsstraat 29 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag' 2 Maart a.s. te 12.45 uur op de Algemeene Begraaf plaats a. d. Vergierdeweg, Haarlem Nrd. Heden is in vollen vrede heengegaan onze innig' geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Petronella Hart geboren De Vos, In den ouderdom van 74 jaar. Namens de Familie P. HART Sr. n Haarlem, 26 Febr. 1938 Kleine Houtstraat 49 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 2 Maart a.s. te 1 uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats aan den Vergierdeweg te Haarlem. Young lady wants to take LESSONS with English lady. Lett, no. 8639 off, of this newsp. WEER TE RAADPLEGEN.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2