FRANS HALS Vrouw door schot uit schietmasker gedood. DE WEG TERUG Reclame die past MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Sneltrein Amsterdam—Parijs ontspoord. Door botsing met een auto. Geen slachtoffers. Zondagavond Is op den Antwerp- schen Steenweg te Kapellen (nabij Antwerpen) een personenauto, be stuurd door mr. C. J. B. du Croo uit Zierikzee door. den afsluitboom van den spoorwegovergang gereden, juist op het oogenblik, dat de sneltrein AmsterdamParijs, welke te 18.51 uur uit Roosendaal was vertrokken, pas seerde. In den trein zaten talrijke be zoekers van den voetbalwedstrijd NederlandBelgië. De afsluitboom knapte door midden en de auto reed door tot het tweede spoor. De heer du Croo wist nog juist op tijd uit zijn wagen te springen. De auto werd ge grepen door den sneltrein welke met een vaart van 110 kilometer per uur naderde. De schok was zóó hevig, dat De kleine voorste weilen van de loco.- motief uit de rails sprongen; De trein reed nog 250 tot 300 meter door, voor hij tot stilstand kon worden gebracht Over dezen geheelen afstand zijn de dwarsliggers vernield. De auto lag als een vormlooze massa metaal on der de locomotief. De reizigers van den trein stapten uit en werden met autobussen naar Antwerpen ge bracht, anderen konden met een hulptrein hun reis vervolgen. Het ongeval, waarbij gelukkig geen slachtof fers te betreuren zijn, heeft groote conster natie verwekt. Het verkeer kan langs één spoor gehand haafd blijven. Deze trein bestond uit stalen wagons van de Fransche Spoorwegen, namelijk drie per sonenrijtuigen, en een bagagewagen, alsmede een restauratierijtuig, dat te Roosendaal aan den trein was gekoppeld. Aan de omstandig heid, dat men hier met een stalen treinstel te doen heeft, is hetwaarschijnlijk toe te schrijven, dat het ongeluk geen ernstiger ge volgen heeft gehad. De trein was druk bezet, mede in ver band met den internationalen voetbalwed strijd te Rotterdam. Hij was echter niet met extra-rijtuigen versterkt, hetgeen eerst met den volgenden uit Rotterdam naar België ver trokken trein het geval was. Het ongeluk oefende geen nadeeligen in vloed op den loop van de te Amsterdam in den avond uit het Zuiden aankomende inter nationale tremen, aangezien deze Kapellen reeds waren gepasseerd, voordat het ongeluk plaats vond. Auto op groepje kerkgangers ingereden. Landbouwer ernstig gewond. Zondagmiddag is een auto waarin vijf per sonen zaten, op den Bergschen weg te Berg- sche Hoek ingereden op een groepje kerk gangers. De wagen kwam vervolgens tegen een paal terecht, waarbij een der voorwielen los geraakte. De ruim 50-jarige landbouwer C. v. d. Wel werd bij de aanrijding ernstig gewond. De man verloor het bewustzijn. Een meisje werd licht gewond opgenomen. De man achter het stuur van de auto had. rijles. De politie heeft den wagen in beslag geno men en proces-verbaal opgemaakt tegen den roekeloozen adspirant-chauffeur. „De Nachtegaal" geeft den strijd niet op. Zondagmorgen weer te hooren. De geheime radio-zender „De Nach tegaal", die in de afgeloopen weken reeds tot tweemaal toe in beslag was genomen, heeft zich niettemin Zon dagochtend opnieuw doen hooren, hoewel de uitzending dit keer ernstig was gestoord. De omroeper deelde me de, dat het oude adres gehandhaafd bleef. „Wij geven den moed niet op", zeide hij, „en zullen trachten de pro gramma's nog te verbeteren". Voorts werd een tweede geheime zender gehoord, welks oproeper mede deelde, dat in de buurt van Haaks bergen peilingen verricht werden. Hij zou zich echter niet laten snappen en pas over een half jaar terugkomen. Koopman onder vallende lift gekomen. Slachtoffer doodelijk gewond. Zaterdagmiddag bevond zich de 64-jarige koopman L. B. in een meubelfabriek aan de eerste Spoorstraat te Groningen om hout te koopen. Hij stond juist onder de lift en toen de lift neerviel, doordat de staaldraden knap ten, werd hij getroffen. Hij liep een schedel- basisfractuur en een gecompliceerde been breuk op. Hij werd in zorgwekkenden toe stand naar het R.-K. ziekenhuis vervoerd, waar hij in den loop van den avond is over leden. Man door de tram overreden en gedood. Omstreeks zeven uur geraakte gisteren de 37-jarige A. Eertmans, wonende in de Koker straat te Rotterdam, in de Vierambaehtstraat aldaar, bij het oversteken per fiets onder een in de richtinv vijanden motorwa gen van lijn 4. De wielrijder kreeg een ern- «co--- ;!.«isfvaotum\ H:; werd per auto van den G. G. D. overgebracht naar het zie kenhuis aan den Coolsingel, waar hij in den loon van den avond is overleden. Haar man gearresteerd. Zondagochtend omstreeks kwart over tien heeft de slager B. Bouwens te Doesburg mededeeling gedaan van een gruwelijke ontdekking. Hij vond n.l. in de slachtplaats achter zijn woning in de Ooipoortstraat zijn ongeveer veer tigjarige echtgenoote levenloos op den grond liggen met een schotwond in het achterhoofd. De slager stelde zijn dokter hiervan in kennis, die, na den dood te hebben geconstateerd, den burgemeester, jhr. mr. G. A. A. Na- huys, oogenblikkelijk waarschuwde. Deze heeft terstond de leiding van het politie-onderzoek op zich genomen en het parket te Arnhem van het geval op de hoogte gebracht. Aangezien te gen den slager ernstige verdenkingen bestaan, is hij in hechtenis genomen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de schotwond veroorzaakt is door een sehiet'mas- ker. Het is bijna niet aan te nemen, dat de vrouw zichzelf heeft getroffen, aangezien zij van achteren is geraakt en zulks met een schietmasker vrijwel onmogelijk moet worden geacht. De man heeft pertinent ontkend aan de misdaad schuldig te zijn. Bekend is, dat het echtpaar, dat ruim vijftien jaar gehuwd was, reeds langen tijd in oneenïgheid leefde. Goedkoope jubileumgesprekken met Iudië. Van 28 Februari tot en met 5 Maart a.s. In verband met de omstandigheid, dat thans 10 jaar geleden de radiotelefonische verbinding met Indië ter beschikking van het publiek werd gesteld, zal van 28 Februari tot en met 5 Maart a.s. gelegenheid worden ge geven tot het voeren van gesprekken met In dië tegen een zeer bijzonder tarief, nl. van f 5 met Java, Madoera en Bali en van f 6.50 met Sumatra en Makassar. (De normale prijs is f 15 resp. f 18). Aanvrage voor de gesprekken waarvoor de eenige beperking is dat de duur beperkt is tot 3 minuten en dat geen zakelijke aangele genheden mogen worden, behandeld, kunnen op alle kantoren worden ingediend, waar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Officiëele Volkeiibondsfilm. Wordt deze week in Amsterdam gedraaid. In het Rialtotheater te Amsterdam draait deze week het filmwerk „De wereld m vlam men" dat geheel samengesteld is uit tot dus verre niet uitgekomen origineele filmopnamen uit de archieven van alle mogendheden, die aan den wereldoorlog hebben deelgenomen. In het voorprogramma wordt de officieele Volkenbondsfilm „De Volkenbond aan het werk" gedraaid, welke ter beschikking gesteld is door de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede". Vóór deze film gedraaid werd, sprak Vrij dagavond bij de première de voorzitter van het comité van actie der „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede", mr. A. D. H. Fockema Andreae, een kort woord ter inleiding, waar in hij er o.m. op wees, dat het in dezen tijd misschien vermetel is over den Volkenbond te spreken, nu hij van allerlei kanten wordt aangevallen en aangeklaagd en nu velen ver klaren, dat hij stervend, zoo niet reeds dood is. Dit is echter geen reden om niet juist nu met verdubbelde kracht voor den Volkenbond op te komen, en van den Bond openlyk te getui gen met gevoelens van waardeering. Want al moge een aantal staten vijandig jegens hem gezind of althans sceptisch ge stemd zijn, ten aanzien van zijn beteekenis, de volken zelve, de menschen, blijven vol ver trouwen tot deii Volkenbond opzien. Zij hebben hun hoop op een betere, vredige toekomst juist op den Volkenbond gesteld. Ze ker, hij heeft zijn gebreken, zijn fouten ge toond, hij bleek meermalen in kracht tekort te schieten en kende teleurstellingen in zijn leven als ieder mensch. Maar daar staat zeer veel goeds tegenover op het credit van zijn nog geen twintigjarig bestaan. Zou men een naar menschelijken maatstaf gerekend nog niet meerderjarige om enkele zwakheden en feiten voor goed veroordeelen? Neen, alom in de wereld moet men het gevoel hebben, dat men zulk een schoon instituut, dat alle landen in zich wil vereenigen om recht te doen en be langrijken arbeid op staatkundig, sociaal, hu manitair en hygiënisch gebied te verrichten, en om gezamenlijk onrecht te keeren, niet kan missen. De instelling is ten volle waard, dat men voor haar blijft strijden, haar een krachtigen, nieuwen opbloei na moeilijke jaren toewen- schend. Spr. eindigde met de hoop uit te spre ken, dat de aanwezigen, ria aanschouwing van de Volkenbondsfilm, zich krachtiger tot den Volkenbond aangetrokken zouden gevoelen en zich zouden scharen onder zijn warme ver dedigers. Na deze rede werd de Volkenbondsfilm ge draaid, toegelicht door mevr. O. van Vloten- jkvr. van den Bergh, lid van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Volkenbond en vrede. De film geeft een uiterst belangwekkend overzicht van de vele en ingewikkelde werkzaamheden, die door den Volkenbond verricht worden, en wint aan actueel belang door het pleidooi ten gunste van het Geneefsche instituut, dat aan het slot wordt uitgesproken door den zoo juist afgetreden Engelschen minister van buiten- landsche zaken, Anthony Eden. De hoofdfilm „De wereld in vlammen" geeft in haar vreeselijke realiteit een ontzettend beeld te aanschouwen van de verschrikkingen die een moderne oorlog voor de menschheid beteekent. Historisch doet de film vooral uit komen welke groote rol maarschalk Foch in den wereldoorlog heeft gespeeld. (Adv. Ingez. Medj Grootste tiubaggermolen ter wereld gereed gekomen. „Karimata" vanmiddag te water gelaten. Vanmiddag is van een der hellingen van de N. V. J. en K. Smit's Scheepswerven te Kin derdijk de zee-tinmolen „Karimata", ge bouwd in opdracht van de N.V. Gemeen schappelijke Mijnbouwmaatschappij „Billi- ton" te 's-Gravenhage te water gelaten- De doopplechtigheid geschiedde in te genwoordigheid van vele autoriteiten door mevrouw A. PanBorn, echtgenoote van den gedelegeerd-commissaris van den raad van beheer van de N.V. Billiton Maatschappij. De „Karimata" heeft een lengte van 75 me ter, een breedte van 23 meter, een holte van 4 meter en een baggerdiepte van 30 meter. De inhoud van elk der emmers bedraagt 400 liter. De molen kan per jaar ongeveer 2.400.000 M3 grond verzetten. De aandrijving geschiedt electrisch met 380 volt draaistroom, waartoe een Diesel-centrale aan boord geplaatst is. In totaal zijn drie Diesel-motoren, elk 600 e.p.k., opgesteld, direct gekoppeld met draai stroom-generatoren van 540 k.v.a. elk. De grond welke door de emmers wordt opge baggerd, wordt door een stortgoot in een draaiende zeeftrommel gevoerd. Het grove materiaal dat de zeefgaten niet kan passee- ren, wordt via een steenen goot op c.a 40 me ter achter het schip gestort. Het tinhoudende fijne materiaal, dat door de gaten in de zeef- tromel heengaat, wordt naar de wasch- inrichting gevoerd, welke op het achterdek is opgesteld. DE MAN DIE NOC NOOIT VAN VAN BREEMEN'S KOLEN GEHOORD HADJ SCHOUWTJESLAAN 23 TELEFOON 10070 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Dr. F. D. K. Bosch tot hoogleeraar benoemd. Het college van curatoren van het fonds ten behoeve van indologische studiën aan de rijks universiteit te Utrecht heeft tot bijzonder hoogleeraar in de archaeologie van Ned.-Indië en de oude geschiedenis van Ned.-Indië be noemd dr. F. D. K. Bosch. In 1887 geboren, promoveerde dr. Bosch in 1914 cum laude te Leiden tot doctor in de Ne- derlandsche letteren op een proefschrift, ge wijd aan een onderwerp der sanskriet-littera- tuur. In het zelfde jaar vertrok hij naar Ned.- Indië en werd benoemd tot adjunct-oudheid kundige bij den oudheidkundigen dienst. Daar op volgde reeds in 1916, bij het vertrek van dr. Krom, zijn benoeming tot chef van dezen dienst. Tot Maart 1936 heeft hij deze betrek king vervuld. Tegelijkertijd was hij conserva tor van de oudheidkundige collecties van het museum te Batavia en sinds 1930 tevens direc teur van dat museum. 500 MAAL „DE WIJZE KATER". Op 3 Maart zal Jan Musch in den Stads schouwburg te Haarlem voor de 500e maal de rol van De Wijze Kater in Heyermans' beken de stuk spelen. De bedoeling is hem bij het jubileum voor deze merkwaardige en virtuose creatie op dien avond te huldigen, voor welke gelegenheid het volgend huldigings-comité is samengesteld: Eere-presidente: Mevrouw H. Hyermans— Jurgens. Uitvoerend-comité; M. A, Reinalda, Voorzit ter. J. B. Schuil, Henk Bakker. Secretaris- Penningmeester Koninginneweg 37, Postgiro 254239. Comité-Leden: Frank Arnoldi, A. G. Boes, Mr. Dr. F. A, Bijvoet H. G. Cannegieter, Mr. L. G. v. Dam, M L. Deinum, Ph. A. Deinum, Dr. Tjebbo Franken. C. C, M. van Hees, Mr. Julius Hoog. J. C. M. Hoog, Karei de Jong, M Koops. Prof Dr. P. H. v Moerkerken F Primo Dr P H Schroder Mr P Tideman Op verzoek van den beer Musch zelf zal deze huldiging niet geschieden met de ge bruikelijke „enveloppe", doch enkel met bloe men en hartelijke woorden. Mr. A. R. Andringa. Benoemd tot Officier van Justitie te Rotterdam. Bij Kon. Besluit van 22 Februari 1938 is be noemd tot officier van justitie bij de Arr. Rechtbank te Rotterdam mr. A, R. Andringa, thans substituut-officier van justitie bij de Arr, Rechtbank te Haarlem. Mr. A. R. Andringa. De heer Andringa werd in 1883 te Leeuwar den geboren, bezocht daar het gymnasium en studeerde daarna aan de Gem. Universiteit van Amsterdam, waar hij in 1911 promoveerde. Spoedig volgde toen zijn benoeming tot ambte naar van het O.M. te Heerenveen. waar hij bleef tot 1916, toen hij in dezelfde functie werd benoemd te Arnhem. In 1921 werd mr. Andringa subst. officier van justitie bij de Rechtbank te Almelo en in 1924 kwam hij in dezelfde functie te Haarlem. Hij is dus on geveer 14 jaar in onze stad bij de rechterlijke macht werkzaam geweest. In 1929 was mr. Andringa gedurende 4 maanden waarnemend advocaat-generaal bij het Gereclrtshof te Amsterdam. Hij vervult te Haarlem ook eenige functies in het maat schappelijk leven: vice-president van den Reclasseeringsraad, lid van het bestuur van het Consultatiebureau voor alcoholisten en kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente. DE SPOORWEG T.B.C.-VEREENIGING. Vertooning Nederlandsche tuberculosefilm. De vereeniging voor personeel in dienst der Nederlandsche Spoorwegen tot bestrijding der tuberculose houdt Woensdag 2 Maart een bij eenkomst in het gebouw St. Bavo. De Neder landsche tuberculosefilm „Waar een wil is, is een weg", in opdracht van de Nederl. Cen trale vereeniging tot bestrijding van de T.B.C. vervaardigd door Willy Mullens, zal vertoond worden. Het „E.M. mannenkoor" der Centrale Werkplaats zal dezen avond belangeloos ko men opluisteren. TERAARDEBESTELLING NICOLAI WAYDA. Zaterdagmiddag werd op de Algemeene Be graafplaats aan den Vergierdeweg het stof felijk overschot ter aarde besteld van den Oekrainschen concertzanger Nicolas Wayda. die vooral bekendheid verwierf door zijn con certen voor de A.V.R.O. De beaardingsplechtigheid werd verricht door pastoor C. F. Nieuwenhuyzen van de Oud- Katholieke Kerk. In een korte gevoelvolle vede heeft pastoor Nieuwenhuyzen het veelbewogen leven van Nicolas Wayda geschetst. Spr. wees o.m. op den strijd, die het leven van den over ledene heeft gekenmerkt. Ondanks alle ontberingen en tegenslagen heeft hij echter nimmer het geloof verloren. Dit is de mooiste erfenis die hij achter kon laten. Nadat pastoor Nieuwenhuyzen in het Duitscb nog eenige gebeden had uitgesproken was deze korte doch treffende plechtigheid ten einde. FEESTAVOND REISBUREAU BOUCKAERT. „Als iemand verre reizen doet Inderdaad, ieder die in den zomer op reis is geweest denkt 's winters vaak daaraan terug en wil er gaarne nog eens over zitten praten. Vooral wanneer men weer eens reisgenooten ontmoet is het een groot genoegen herinne ringen op te halen van de voorbije vacantie. Het is daarom van het reisbureau Bouckaert een zeer gelukkige gedachte geweest, voor hen die in den afgeloopen zomer aan een van haar reizen hebben deelgenomen een feest avond te organiseeren. De fraai-versierde zaal van café-restaurant „Dreefzicht" was Zaterdagavond dan ook over vol. De heer H. Kok, algemeen leider opende de bijeenkomst met een kort propaganda- woord, waarna werd begonnen met de afwer king van een gevarieerd programma. Er werd een fraaie film vertoond van den Rijn en van het Harz—gebied, dan was er een dialoog van juffrouw Flip en juffrouw Flap. een geslaagde imitatie van het populaire radio revue—paar Snip en Snap, die begrijpelijker wijze een uitbundige vroolijkheid in de zaal teweegbracht. Voorts werd door eenige reis genooten de klucht „De Vriendendienst" op gevoerd, die eveneens veel succes had, „The Moonlight Serenaders" vulden een en ander op verdienstelijke wijze met hun muziek aan. De avond werd besloten met een geanimeerd bal onder leiding van den heer Pierre de la Montagne, afgewisseld met optreden van den humorist Dick Smit. VISCHAANVOER. Scheveningen 28 Febr. 1938. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de motorschokker SCH 112, C. Rog. met f 61.10, de trawl-loggers SCH 266. G. de Ruiter, met f 334. SCH 121. C. den Heijer met f 1800, besomming SCH 101, A. Harteveld, met f 940 en SCH 103, L. Taal met f 730. Vanzelfsprekend de voetbalmatch HOLLAND-BELGIë. reeds HEDEN in ons theater. bleek in elke voorstelling te Amsterdam zoo een eclatant succes te zijn. dat wij ons hebben gehaast om voor Haarlem een EXTRA COPIE te laten maken. VRIJDAG 4 MAART A.S. Premiède voor Haarlem. Voorziet U reeds NU van Uw plaatsen. (Adv. Ingez. Med.) POOLS IN BESLAG GENOMEN. VELSEN Maandag. Sedert korten tijd werd voornamelijk in de sigarenwinkels in Velsen. Beverwijk en om geving een nieuwe pool in den handel ge bracht onder den naam „Nederlandsche nieuwste Rebuspool". Tegen betaling van 10 cents kon het publiek zich een formulier aanschaffen en na het oplossen van een re bus in aanmerking komen voor de uitgeloof de prijzen, bestaande uit radiotoestellen, fiet sen en stofzuigers. Bovendien kon men een prijs van f 1000 winnen wanneer men op een formulier het juiste nummer invulde waarop in de eerstvolgende Staatsloterij de 25000 zal vallen. Uit verscheidene gegevens, ook uit andere gemeenten, zooals in de Zaanstreek, bleek de politie, dat voor het publiek de deelneming aan een z.g.n. „pool" werd opengesteld, waar door zeer waarschijnlijk de loterij wet werd overtreden. Bij onderzoek bleek dat het „hoofdkantoor" zou zijn gevestigd aan de Duinvlietstraat te Velsen. Toen de politie aldaar een onderzoek instelde bleek een voorraad van ongeveer 50.000 biljetten van de eerste uitgave gereed te liggen. Een klein gedeelte was reeds ver spreid, doch een grooter kwantum lag juist ter verzending naar Amsterdam gereed. De biljetten zijn in beslag genomen en naar het politiebureau overgebracht; een duizend tal reeds verzonden exemplaren werd achter haald door de politie te Beverwijk en te Wor- merveer. De biljetten worden ter beschikking gesteld van de justitie te Haarlem. Bij deze vermoedelijke loterij werd kans op winst op ten hoogste 25 prijzen toegezegd. Twee prijzen waren voorradig, die eveneens in beslag genomen zijn. Aan deelnemers aan de .„pool", die het juiste nummer op hun biljet invulden, waarop de 20.000 in de Staatsloterij zou vallen, werd een extraprijs toegezegd. Voorloopig zal er van de „pool" wel weinig terecht komen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur Londen 8.96 3/4 Berlijn 72.28 1/2 Parijs 5.841/2 Brussel 30.33 1/2 Zwitserland 41.53 1/2 New York 1.78 17/32 12 uur Londen 8.96 3/4 Berlijn 72.28 1/2 Parijs 5.84 Brussel 30.33 1/2 Zwitserland 41.52 1/2 Kopenhagen 40 Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New York 1.78 9/16 Praag 6.28 1/2 Italië: a. vrije lire 9.47 1/2; b. reislire 8.60; c. bankpapier 7.25 INSTITUUT „MERCURIUS". Bij de aan het Instituut „Mercurius" aan het Plein, alhier, gehouden examens zijn geslaagd: Voor Machineschrijven: de dames E. C. J. Franse (55 let. gr.) en C. F. E. Vriesen (55 lgr.), de heeren C. S. Keesman (40 lgr.) en P. H. J. Francot (45 lgr.), allen te Haarlem; de dames E. van den Akker (40 lgr.) en J. la Chapelle (60 lgr.), beiden te Heemstede. Voor Stenografie „Groote" Nederlandsch: de dames: E. Vlasveld (125 lgr.). te Haarlem, en M. Kortenhoeven (130 lgr.), H. J. Carpen- [tier (130 lgr.) en E. M. Rijnbende 130 lgr.) te Heemstede; Mej. I. A. J. van der Meer te Halfweg (130 lgr.); Mej. P. Strijder te Sant poort (120 lgr.); de heeren P. de Lugt (130 lgr.) en C. J. Groen (120 lgr.), beiden te Haar lem. Voor Stenografie „Groote" Engelsch; Mej. R. Witer (100 lgr.) te Heemstede, Afgewezen: 2 candidaten. Vereeniging „De Haarlemsclie Manége". Zaterdagavond heeft deze wedstrijd plaats gehad onder groote belangstelling zoowel van deelnemers als toeschouwers. Het programma, dat eenvoudig leek, was echter vol voetangels. Zonder uitzondering is er zeer netjes gereden; het verschil in punten bij de prijswinnaars was niet groot. De luitenant Ch. Tonnet, die als jury fungeerde, toonde zich zeer voldaan over het vertoonde van de vijftien deelnemers. Na afloop van den wedstrijd werden de deel nemers en belangstellenden toegesproken door den voorzitter, den heer A. Breitenstein, die luitenant Tonnet bedankte voor zijn bereidwil ligheid om als jury te fungeeren en de heeren A. van der Zijden en H. Broekhof voor hun in structie. Winnaar van den beker werd R. A. G. David son met Tommy, 157 punten, 2e mevr. C. Eys- vogel met Consine 156 punten. Deze amazone heeft voortreffelijk gereden; indien haar paard niet een paar keer na de sporen ge. ,- slagen had, was zij zeker No. één geworden; 3e A. Breitenstein met Gospodin 154 punten, keurig gereden, 4e C.'W. Robert met Grasda 150 punten, een goede combinatie, 5e Dr. H, Eysvogel met Coco 149 punten, 6e de reserve luitenant der Huzaren C. Laan met Grasda 148 punten. bij het moderne distributiesysteem De verkoopleider van de Philco Radio Television Corporation, de heer H. B. Brown, wees er eenigen tijd geleden op, dat reclame in couranten zoo uitstekend past bij de snelheid en de soepelheid van de moderne distributiemethoden. Wanneer men nieuws heeft over produc ten of zaken, kan men dit „reclame nieuws" even snel in de couranten plaat sen als de couranten U 'dagelijks het nieuws geven op alle andere gebied.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5