AMSTERDAMSCHE BEURS Hh lAAT/TEjjtMClllIN PAARDENSPORT HENCELEN ZWEMMEN RUGBY. MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 HAARLE M'S DAGBLAD ir Procedure over beslag op een vertaling. Gevraagde opheffing van beslag afgewezen. AMSTERDAM, 28 Februari. Eenige maan den geleden kwam hier te lande de vertaling- uit van „Gone to the wind" van de Ameri kaansche schrijfster Margaret Mitchell.. Op verzoek van deze schrijfster en de Ame rikaansche uitgeefster is beslag gelegd bij de uitgeefster der Nederlandsche vertaling N.V. Zuid-Hollandsche Uitgeversmaatschappij te Den Haag, wegens het niet betalen van auteursrechten (overtreding der Berner con ventie) De Nederlandsche uitgeefster stelde zich echter op het standpunt, dat het boek te New- York is uitggkomen en daar de V.S. niet bij de Berner conventie zijn aangesloten, geen auteursrechten behoeven te worden betaald. Dezer dagen is door de N.V. Zuid-Holland- sche Uitgever Mij. in kort geding voor den president van de rechtbank te' Zutfen de op heffing van het beslag geëischt. De presi dent wees de vordering toe. In eenzelfde pro cedure handhaafde de president van de rechtbank te Den Haag het beslag, doch in beroep vernietigde het hof aldaar dit vonis en beval de opheffing van het beslag. Thans is ook voor den president der recht bank te Amsterdam, mr. J. W. Huysinga deze procedure gevoerd. Het betrof hier een beslag bij den boekhandel gelegd. De president wees de gevraagde opheffing- van het beslag af. Het boek is op 30 Juni 1936 aldus overwoog hij gelijktijdig uitgegeven op twee plaatsen, n.l. te New-York en te To ronto in Canada. Voor dit laatste land gelden de bepalingen van der Berner Conventie wel, zoodat z.i. het beslag terecht is gelegd. De Zuid-Hollandsche Uitgevers Maatschap pij had o.a. aangevoerd, dat te Toronto geen zelfstandige uitgave had plaats gehad, doch slechts een schijnuitgave om de bepalingen van de Berner conventie in werking te doen treden. De president achtte dit argument echter niet bewezena Voor gedaagde is op getreden mr. Fruin en voor eischers mr. Van der Flier. HET BELGISCHE ELFTAL TEGEN „LONDON COMBINATION". Het Belgische elftal, dat morgen uitkomt tegen een „London Combination" is als volgt samengesteld: Doel Badjou; achter Paverick en Seys; midden: Dalem, Maertens en Dewinter; vóór: Vandewouwer, Voorhoof, Mondele, Braine en Vandeneynde. Op niet minder dan vier plaatsen zijn dus in de ploeg, die tegen Nederland zoo'n zware nederlaag leed,andere spelers opgesteld. Braet, Smellinckx, Capelle en Ceuleers hebben hun plaats moeten afstaan. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Noch op politiek gebied, noch op econo misch- of monetair terrein -hadden zich tijdens den weekovergang omstandigheden voorgedaan, die de wisselmarkt op bijzondere wijze konden beïnvloeden Te Amsterdam droeg de deviezenhandel dan ook een kalm karakter en in hoofdzaak beperkte die zich tot commercieele transacties. De koersen van de leidende valuta's waren niet of. niet noe menswaardig veranderd. Het Britsche pond schommelde aanhoudend omstreeks' 8.96 3/4. Het Nederlandsche egalisatiefonds, dat zijn aankoopkoers niet veranderd heeft, kreeg nu en dan enkele posten toegewezen, doch be hoefde blijkbaar toch niet veel materiaal op te nemen. Amerikaansche dollars werden af gedaan tegen circa 1,78 9/16. De Fransche francs werden aanvankelijk geadviseerd tegen 5.84 a 5,85 doch bij de eerste transactie werd gehandeld tegen 5.82 a 5.84. In het verdere verloop schommelde de koers voornamelijk .tusschen 5.821/: en 5.85^-2. Het disagio voor termijnfrancs bedroeg 6 cents voor 1 maand en 19 cents voor 3 maan den. Belga's waren 30,31 a 30.3572, het disagio voor termijnbelga's bedroeg 2V2 cents voor 1 maand en 9 cents voor 3 maanden. Zwitsersche francs waren 41.50y2 a 41.541/a. Duitsche marken golden 72,26 a 72,31. Op de niet-officieele vroegbeurs ging weinig om. De Amerikaanschefondsen waren zoo goed als onveranderd. De locale waarden wer den meerendeels op ongeveer het peil der slot- koersen van Zaterdag afgedaan. Jaclitrit HaarL Rij- en Jacht- vereeniging. Dat het vinden van nieuwe parcoursen in de omgeving van Bloemendaal en Zandvoort met moeilijkheden gepaard gaat, is voor inge wijden algemeen bekend. Toch gelukte het den jagermeester, een nieuwen run te vinden in de duinen bij den Zeeweg, waarover de deelnemers aan de jachtrit van Zaterdagmid dag na afloop zeer voldaan waren. Te kwart over twee verzamelde zich een gezelschap ruiters, bestaande uit mevr. Mol koning en de heeren Bon, Erens, Lemmers (fieldmaster)Prins (jagermeester), Rooden- burg, K. Steur, J. Steur Jr. en Dingemams zich bij de uitspanning „Kraantje Lek" te Over- veen, om deel te nemen aan dezen rit, die we gens bodemgesteldheid 'n week was uitgesteld. Reeds spoedig na het vertrek volgden af gewisseld door een stap-reprise twee mooie runs door het heuvelachtige duinterrein. Hier na daalden de ruiters langs de zeereep bij het Grand Hotel af naar het strand, waar de derde run werd ingezet. Tot slot van den middag had langs het Vissoherspad de laatste run plaats, waarna deze jachtrit eindigde bij „Kraantje Lek". BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Februari. Bevallen 24 Februari: M. J. S. Duisterhof Broekhoven, d.; 25 Februari: J. G. Wetsema Buijs, d.; G. KamoenSmidt, z.; Chr.. S. Nijenhuis—Greeff, d.; M. Meijers—Harten dorp, d.; 26 Februari: A. Chr. Pasman Schoonderbeek, d.; A. Loppersum—Ros, z.; J. C. Veldhuyzen van ZantenKok, z.; C. M. Bergman—Ruiter, d.; 27 Februari: A. E. J. Saher—Slager, z.; A. M. van Kimmenaede— van der Meel, z.; Overleden 26 Februari: J. M. Hangjas,, 30 j., Zuiderstraat; P. Hartde Vos, 74 j., Kleine Houtstraat; E. van Amstel—Verbeek, 76 j., Overtonstraat; G. J. Kuil, 68 j-, Kamperlaan;. A. H. Heesakkers—Pronk, 61 j.. Lindenstraat; 27 Februari: J. Slotboom, 78 j.. Doctor Leijds- straat; A. H. Teeven—Creemers, 71 j., Bad huisstraat; 28 Februari: J. W. Richel, 24 j., Kamperlaan. Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Kruisvaart. Gevischt werd om luxe- en huis houdelijke artikelen. Deelgenomen werd door 20 leden. De vangst gedroeg 178 stuks. De uitslag luidde als volgt lste prijs M. Meiers met de grootste; 2e pr. R. P. der Aar met 32 stuks; 3e pr. H. v. dei- Schoot met 31 stuks; 4. F. Schmid Jongbloed; 5. J. van Dijk; 6. W. Peper; 7. A. van Dijk; 8. H. Veen; 9. Be ze man; 10. Van Honschoten; 11. A. Iking; 12. R. Rietman; 13. F. van Wes- ven; 14. G. v. der Vlugt. Twee extra prijsjes voor het eerste en laat ste vischje werden resp. gewonnen door R. v der Aar en R. Rietman. Op den wisselbeker werd ditmaal beslag gelegd door M. Meiers; het boekje „Hoe leer ik visschen?" kwam in handen van J. v. d. Vlugt. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter, den heer R. v. d. Aar, uitgereikt in het clubhuis van den heer A, van Egmond aan de Tweede Zuid Polderstraat 47. Kring Haarlem K. N. Z. B. De Kring Haarlem van den Kon. Ned. Zwem- bond houdt Woensdagavond 9 Maart de ja-ar- lijksche algemeene vergadering in café-restau rant Brinkmann aan de Groote Markt. Schotland—Ierland (23—14) Uit Edinburg: Voor ruim 45.000 toeschouwers is Zaterdagmiddag een rugbywedstrijd ge speeld tusscheij Schotland en Ierland. De Schotten wonnen met 2314, nadat zij met de rust reeds met 15—3 de leiding hadden veroverd. BILJARTEN. F. B. H. O. Voor de Federatie van Haarlemsche Biljart- vereenigingen zijn voor de personeele kam pioenschappen de volgende data en clublokalen vastgesteld. Van 22 Februari tot en met 31 Maart de finale klasse A in het clublokaal van den heer IJ. Doves, Lange Veerstraat. Van 1 tot en met 15"Maart de voorwedstrijd klasse C in de clublokalen van de heeren A. Hendriks, Lange Begijnestraat en G. Brug- gink, Koningstraat. Van 8 tot en met 24 Maart de voorwedstrij d klasse D in de clublokalen van de heeren A. Kok, Spekstraat en H. Wittenaar te Spaarn- dam. - Van 17 Maart tot en met 7 April de finale klasse B in het clublokaal van den heer A. Hendriks. Van 29 Maart tot en met 19 April de finale klasse C in het clublokaal van den heer H. Roefs, Anegang. Van 5 tot en met 26 April de finale klasse D in het clublokaal van den heer A. Fabel. Pretoriaplein. Al deze wedstrijden worden op Dinsdag en Donderdag gespeeld. WTELRIJDEN. H. S. Y. „De Kampioen'. De H.S.V. „De Kampioen" viert Zondag avond 13 Maart haar 32ste jaarfeest in de groote zaal van het Gemeentelijk Concert gebouw. Op het programma staat o.a. op treden van het Kleinkunstgezelschap Speen- hoff Jr. Partijraad R.-K. Staatspartij. De kwestie der leerlingenschaal weer aan de orde De vergadering van den partij rijd der R.K. Staatspartij, te Utrecht gehouden, is Zater dagmorgen voortgezet. De vergadering werd heropend door den vice-voorzitter der partij mr. J. J. A. H. Hou- ben. Deze richtte zich tot den nieuwbenoem- den voorzitter der partij mr. dr. T. J. Ver schuur, wien hij in een korte toespraak de leiding der vergadering overgaf. De heer Verschuur sprak daarna de verga dering toe. Met vertrouwen zeide hij, zijn taak op te nemen. Een groot deel van zijn moed, om deze gewichtige taak aan te vatten, put spr. uit de wetenschap dat hij zeker zou zijn van de hulp en de medewerking van het partijbureau en van den secretaris mr. F. Teulings (applaus). In de leiding der partij zal spr. er van blijven uitgaan, dat de centrale organisatie niets moet doen wat plaatselijk en regionaal kan geschieden. Het leven der partij ligt in de kringen. De partij heeft het zich nooit gemakkelijk kunnen maken met massa psychologie, daar zij uitersten moest vermijden en godheden als „klasse, massa, ras", niet kon aanbidden. Dan geeft spr. eenige kenmerken van het politieke standpunt der partij. Zij staat op het standpunt van het solidarisme en kent aan de staat slechts een subsidaire taak toe. Geestelijke vrijheid en volksinvloed moet vol gens haar gepaard gaan met tucht en disci pline. de partij zoekt haar doel niet in zich zelf, doch in de geestelijke en materieele wel vaart van heel het volk. Naar de vier katholieke ministers, aldus spr.. gaat onze warme sympathie uit. Wij wachten 'met vertrouwen op hun daden, die wij ons wel wachten zullen te lichtvaardig te beoordeelen. Van de bewapening zegt spr.: Wat ge doet, doet het goed. De begrooting voor 1938 en het verslag van den penningmeester over 1937 werden goed- gekeurd. De in de vorige vergadering togestane toelage aan den partijvoorzitter werd pro me morie op de begrooting geraamd, daar de heer Verschuur van deze toelage geen gebruik zal maken. Bij de behandeling van eenige ingekomen voorstellen der kringen heeft de partijraad het voorstel van den kring Arnhem—Nijmegen af gewezen, dat de strekking had aan te dringen bij de R.K. Kamerfractie, opdat deze haar in vloed zou aanwenden ten gunste der salaris sen van het overheidspersoneel. Het partijbe stuur bepleitte deze afwijzing op de overwe ging, dat er belangen zijn, welke eerder om voorziening vragen, zooals de herziening der leerlingenschaal. Besloten is aan de R.K. Ka merfractie te verzoeken, er bij de regeering op aan te dringen, dat spoedig aan die gezin nen. welker inkomsten gelijk zijn te stellen met die van gesteunde werkloozen en in werkver schaffing geplaatsten, goedkoope margarine en vet worden verstrekt. Rede dr. Deckers. Na de middagpauze heeft de voorzitter der R.K. Fractie in de Tweede Kamer, mr. dr. L. N. Deckers een uiteenzetting gegeven van den actueelen politieken toestand en van het par lementaire werk. De spreker begon zijn rede met een begroe ting van den nieuwen partijvoorzitter. Een goede en hartelijke samenwerking tusschen hem en spreker zal voor het welslagen van het streven der partij noodzakelijk zijn. Zijner zijds zegt spr. die samenwerking' gaarne toe. De regeeringsdaden besprekende, zegt spr. dat volgens de R.K .fractie de versterking- onzer weermacht absoluut noodzakelijk is. De fractie heeft de defensieplannen aanvaard, hoewel zij weet hoe moeilijk de financieele toestand is. Hoe zal het nu gaan met de sociale voorzieningen? In het oog vattend de moeillijke omstan digheden is er geen plaats voor de ontstem ming, die hier en daar te hooren is. De re geering deelt de meening, dat er belangen zijn die evenzeer als de weermacht om voor ziening vragen. Spr. wijst op hetgeen de re geering in sociaal opzicht reeds heeft voorge steld, De heer van Poll heeft ook terecht ge wezen op het verband van de defensie-uitga- ven met de sociale goederen. De eerste strek ken ter verdediging van het tweede. Bij elke verkiezing zijn er, die hun ver wachtingen te hoog spannen. Ook moet men met de gewijzigde omstandigheden rekening houden. De regeering heeft in het algemeen gedaan hetgeen met reden van haar werd verwacht. Twee nieuwe feiten hebben zich immers voorgedaan: de toeneming der inter nationale spanningen en de economische te ruggang. Op internationaal terrein mag op den Volkenbond niet te veel worden vertrouwd Hef is een beginsel der partij, dat ons land met eigen middelen moet kunnen worden verde digd. Welnu, wij kunnen binnen korten tijd gedwongen worden dit beginsel toe te pas sen. Het blijft de wensch en het streven der, Katholieke fractie dat de leerlingenschaal spoedig herzien worde. Het heeft de fractie zeer teruggesteld, dat aan dezen wensch niet tegemoet is gekomen. De fractie hechtte in haar geheel aan verlaging der leerlingen - schaal. Zij moest dit duidelijk laten hooren. daar had de regeering reoht op. Bij weigerin; heeft zij echter niet tegen de begrooting ge stemd, omdat dit een ontslagaanvrage van het kabinet zou hebben beteekend. Alle mi nisters immers stonden achter den minister van onderwijs. Na een ontslagaanvrage zou noch een Katholiek, noch een Sociaal-Demo craat een kabinet hebben kunnen vormen. Hetzelfde kabinet zou zijn teruggekomen en de positie der fractie en de kans op verlaging der leerlingenschaal zouden er slechter door zijn geworden. De heer H. J. Kuiper, bestuurslid van het R.K. Werkliedenverbond, die na de rede van den heer Deckers het spreekgestoelte beklom, gaf een opsomming van de door den minister genomen maatregelen en zei er prijs op te stel len, dat uit den boezem van het werklieden verbond een woord van waardeering werd ge sproken aan minister Romme. Hierop volgde applaus. Een lange reeks spre kers volgde nu. Van de gestelde vragen noe men wij de volgende. Stellen de militaire deskundigen hun eischen niet te hoog?-Is het juist dat ministers zich telkens verschuilen achter den ministerraad" Heeft de minister van onderwijs zich ten on rechte achter den ministerraad verscholen? Op deze vragen heeft dr. Deckers o.m. het volgende geantwoord. De eischen der defensie zijn niet te hoog op geschroefd, doch voldoen aan het hoog noo- dige. Iedere minister is persoonlijk verantwoor delijk voor zijn beleid. De Kamer heeft er an derzijds recht op, dat de minister de conse quenties noemt, aan een verwerping van een voorstel verbonden. De minister-van onderwijs heeft herhaaldelijk gezegd dat een verwerping van zijn begrooting een kabinetskwestie zou zijn. De fractie moest hiermee rekening hou den. Zij had de verschillende belangen af te wegen. Een gevangene der regeering is de fractie niet geworden, de regeering heeft vendien toegezegd de leerlingenschaal zoo spoedig mogelijk t'e verbeteren. De fractie wil de niet een kabinet heenzenden, dat nog pas was opgetreden, en waarvan de vier katholie ke ministers hun ambtgenoot steunden. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. ld. 1933 n - 3 pet. Nederland - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitsehl. 1930 (Youngleening) 257, Youngleening (met ver 3l7s 317s 3l7s klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 159 Handel Mpij. Cert van 1628/4 f 250 Koloniale Bank 128 Ned. Ind Handelsbank 1373/, - Rotterd. Bank 1423/j INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 43—7s 423/, 427s 42i/j v. Berkels Patent 633/, f" Calvé Delft Cert 937* Ned. Ford ex 40 afst. 31) Philips Gloeil.Gem.Bezit 3101/2-1172 306 3051/4 305i/o 1561/4 1557s 1553/, (NDUSTR. OND. BUITENL, Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Redjang Lebong Billiton 13 PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber 5»/, 6 6 6 25'; 24 24 247, 437i 437? 437? 427, 13/8 - 413/g - 41V, 45 2978 28</„ 57 363 59V2 359V- 591/0 S68/, - - 867, u% HVo- 11% 1 'Va 237a - 11 Ai 111/, 117* H'Vl S6V, 175 - - 1307, II91/2 1197o 1197, 119 173 - - 1123/, 1091/2 443 4-IS 440'/, 160 - - 135 253 255 2531/2 314 3131/, 3137, 3147 3157? 315'/v 1574 15 1% 176 IV1 278 22271 22 7, 147 - 1527, 172 106 1521/ '823/, - 1311/2 215 57s 42»„ 40", 281/, 358V, ny. 14?, 219% BLOEMENDAAL HUIZE WILDHOEF. Nadere bijzonderheden over het tehuis voor ouden van dagen hebben indertijd_ al mede gedeeld, dat een viertal heeren de hand heb ben gelegd op een gedeelte van het buiten Wildhoef en wel 3 H.A. aan den Kennemer- weg ten noorden van het oude heerenhuis, om hierop een tehuis te stichten voor ouden van dagen. Indien deze stichting tot stand komt, wordt allereerst voorkomen, dat dit terrein volge bouwd wordt en ten tweede wordt de oplos sing van de mogelijkheden met de rest van het buiten eenvoudiger. Men hoort in de gemeente vaak stemmen opgaan, dat de Gemeente het heele complex moet koopen en dit bij uitstek mooie wandel park als een kostbaar bezit moet overdragen aan het nageslacht. Maar de gemeente kan niet alles koopen en juist het terrein van de nieuwe stichting kan het best gemist worden, terwijl niet meer ge boomte gekapt zal worden, dan voor een zon nig gelegen huis noodig zal zijn. Ten overvloede vermelden wij, dat op de centraal gelegen gedeelten, de waterpartijen enz. een bouwverbod is gelegd en dat de Com missie zich voorstelt de terreinen van de stichting Wildhoef voor iedereen open te stellen. Er zijn menschen, die beweren, dat een op zet van een tehuis met 100 kamers te groot- scheepsch zou zijn. Maar in Alkmaar moest Huize Westerlicht reeds uitgebreid worden en het tehuis, dat in Gouda a.s. Juli geopend zal worden, is nu reeds geheel bezet. De oprichtingsacte van „Huize Wildhoef" is inmiddels gepasseerd en wel op 10 Februari ten overstaan van notaris H. M. van Heel te Bloemendaal. Het terrein is voor f 60.000 dus voor f 2 per M2. aan de Stichting afgestaan. Het tehuis zal bestemd worden voor die ca tegorie van menschen, die voor liefdadige in stellingen niet m aanmerking komen en weer niet kapitaalkrachtig genoeg zijn, om zich datgene te permitteeren, wat ouden van da gen zoo dikwijls van noode hebben. Door het gezamenlijk dragen van allerlei lasten, zooals bediening, verzorging, verple ging enz. kunnen ook zij zich een dragelijken ouden dag verzekeren. Het bestuur heeft de inschrijving openge steld voor f400.000 4 pet. obligaties in coupu res van f 1000 en f 500. Het ging zelf voor met f 25.000 obligaties te nemen en naar een der bestuursleden, de heer J. de Jong ons mededeelde, werd in de eerste week voor f 18.000 ingeschreven, zoodat de commissie vol goeden moed is, dat het plan zal gelukken. Ook kwamen reeds pl.m. 50 aanvragen voor kamers binnen en, wat merkwaardig is, voor de duurste categorie kamers. Eén vrees koestert het bestuur en wel, dat er te velen zijn, die de kat uit den boom wil len kijken en die pas met daadwerkelijken steun willen aankomen, als het huis er staat. Men vroeg ons mede te deelen, dat de heer Dankbaar gaarne bereid is, om belangstellen den volledig in te lichten. Behalve het bestuur, bestaande uit de hee ren W. J. Talsma, voorz., W. F. G. Dankbaar, secretaris; J. de Jong Czn., penningmeester en Dr. L. Talsma, wordt een curatorium be noemd van 5 leden. Een dezer leden wordt benoemd door het College van B. en W. van de Gemeente Bloe mendaal. De overige vier leden worden door den Ker keraad benoemd en wel door den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal, den Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Bloemendaal, den Kerkeraad van de Doop- gezinde Gemeente te Haarlem en door den Kerkeraad van de Hersteld Evangelische Luthersche Gemeente te Haarlem. Tot slot een overzicht van de begrooting van de stichting „Huize Wildhoef", een stich ting, die voor Bloemendaal en omgeving van groot belang is. De bouwkosten, installatie en grond worden geraamd op f406.300. De jaarlijksche in komsten zijn getaxeerd op f 125.000 en de uit gaven op f 101.000. RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering gehou den van den Raad der gemeente Bloemen daal te houden op Donderdag 3 Maart a.s. des namiddags vier uur in het Raadhuis te Overveen. Als eenig punt staat op de agenda: Voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning. IJMUIDEN Het Rijk gaat viscli hakken. Naar wij vernemen heeft de Neder landsche Visscherijcentrale het voor nemen bij wijze van proef visch tc leveren in gebakken toestand. Het bakken van deze visch zal ge schieden in een particuliere bakkerij. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden 450 Antje RO 15f2710 490 Limburgia IJM 54 f 3250 500 Eendracht IJM 117f 3590 2055 Erin IJM 12 f 3900 235 Alma IJM 44 f 2070 475 Utrecht IJM 73 f 2730 465 Mary IJM 189 f 2260 110 Emma IJM 177 f 1880 100 Zeeleeuw IJM 29 f 1880 500 Maria van Hattem IJM 1 f 3880 75 Zeehond IJM 70 f 1590 80 Bruin visch IJM 97 f 1630 MAIKT ElRICflTIN AAROAPPELMARKT. Rotterdam. 28 Februari Drielingen Eigenheimers f 1.50f 1.80 per IT.L., Brielsche Eigenheimers f 2.50f 2.75 per H.L.; Zeeuwsche Eigenheimers f 2.30—f 2.50 ner H.L.; Zeeuwsche Bonte f 2.80f 3.20 per ILL., Eigenheimers Poters f 1.60—f 1.80 per H.L.; Bevelanders f 2.20—f 2.40 per H.L.; Red Star f 2.20—f 2.50 per H.L. Bintjes f 1.75 per H.L.. Westlandsche ronde zand f 4 per H.I., Westlandsche kleine f 3.40 per H.L. Met normalen aanvoer vasteren handel. Vlas-aanvoer: 19120 K.G blauw, schoon 64— 75; per K.G. 10.500 K.G. Holandsch Geel 64—74 ner K.G. 2400 K.G. Dauwroot 58—62 per K.G. Kooplust heden geringer'. Alle soorten wa ren f lf 3 per baal lager; aanvoer gedeel telijk onverkocht

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7