Haat een ftiff* Anlaan Óants De gele Aaronskelk. De tijdelijke ijzeren tribune op het Haarlem-terrein. WÖENSDXG 2 MX ART '1938 HSSREEM'S DAGBEAD 2 Ook in Hendrik Ido Ambacht gevaarlijk vuurwerk. Naar Hembrug overgebracht. De directies van verschillende scheepssloo- perijen te Hendrik Ido Ambacht hebben de zer dagen aan de politie medegedeeld, dat ook op haar werven groote hoeveelheden ge vaarlijke signalen lagen opgeslagen, die even eens afkomstig waren van Engelsche sche pen, welke in den loop der jaren op deze werven zijn gesloopt. Hoewel de thans ge vonden partijen veel grooter zijn dan te Bol nes, bracht haar aanwezigheid lang niet zulke groote gevaren met zich mede, als in dit plaatsje het geval was. Te Bolnes lagen de projectielen open en bloot in een maga zijn, waar arbeiders met een sigaret in den mond in- en uitgingen. In Hendrik Ido Am- bracht daarentegen had men de projectielen zorgvuldig achter slot en grendel opgeborgen in stalen tanks. Toch werd het veiliger geacht de projec tielen waarvan er immers één te Bolnes aan een jongen het leven heeft gekost, naar de Hembrug over te brengen, hetgeen thans is geschied. In totaal had men een trailer vol knalbommen, vuurpijlen, enkele kisten mi trailleurpatronen en eenige glazen buisjes met picrinezuur. Eksters bouwen een stalen nest. Bij het hakken van eenige boomen op de boerderij ,,De Koppel", van den landbouwer B. J. Schekman te Lochem, kwam men, volgens de Tel. tot de ontdekking, dat een eksterpaar een zeer vreemdsoortig nest had gebouwd. Het bestond uit stukjes telefoondraad, welke tot een kunstig geheel waren samengevoegd. On langs heeft men aan de telefoonlijnen langs de spoorbaan in Lochem gewerkt. De afge knipte stukjes koperdraad kwamen het ek sterpaar goed van pas bij de inrichting van hun „moderne" woning. JAARFEEST VAN DEN LOTISICOBOND. Gisteravond werd, de traditie getrouw, het Jaarfeest gevierd van den Lotisico-Bond afd. Haarlem Omstreken in de groote zaal van den H. K. B. Na een pittigen marsch, gespeeld door „The Camwill's Boys", werd door den vice-voorzit- ter den heer C. C. Romijn, een kort openings woord gesproken, waarbij hij de talrijke aan wezigen hartelijk welkom heette, in het bij zonder eenige directieleden, alsmede de af gevaardigden van het bestuur van de afdee ling Den Haag. Hierna volgde het optreden van Daan Hooykaas als conferencier, die onmiddellijk de juiste stemminig wist te brengen. „The Cavellis", de bekende dansende harmonica virtuozen, gaven hun nummers ten beste en oogstten een enorm succes. Mr. Faceur de geestige buikspreker en de drie Holl. Clown's veroorzaakten uitbundige vroolijkheid. Na de pauze traden genoemde artisten we derom met veel succes op. De gebruikelijke gratis verloting vond na afloop van het programma plaats. Met een geanimeerd bal werd deze zeer ge slaagde feestavond te 3 uur gesloten. FEESTAVONDEN VAN DE V. A. R. A. Zondagavond en Maandagavond, resp. 6 en 7 Maart, organiseert het bestuur van de V. A. R. A. afdeeling Haarlem in de Gem. Con certzaal, feestuitvoeringen waaraan „The Ramblers" en Albert de Booy medewerking zullen verleenen. DE WINKEL VAN DEN HEER JAC. VAN WEERT VERPLAATST. De winkel van den heer Jac. van Weert is naar de Anegang no. 46 verplaatst. Zaterdag werd de nieuwe zaak geopend. De etalage is gescheiden van den eigenlij ken winkel zoodat men aan drie zijden door het vensterglas heen den inhoud van de etalage bewonderen kan. De vloer van de etalage is met kiezelsteenen tot een soort imitatie tuinpad gemaakt, waarop baby wagens in allerlei uitvoeringen opgesteld zijn, afgewisseld met kinderspeelgoed en diverse baby-artikelen. In het midden staat een plant, die nog te sterker het „natuurlijke" van het decor suggereert. Het geheel maakt een aller - aardigsten en aantrekkelijken indruk, In den winkel zelf treffen we een collectie babywagens aan, die in uitvoering en variëteit er zijn veel stroomlijnwagens bij! kan wedijveren met de R.A.I.-expositie! De winkel is zeer ruim en alle baby-artikelen vinden gemakke lijk een plaats. Van de zoldering hangen aar dige lampekappen voor kinderkamers. De verlichting van de etalage en den win kel zelf zijn op zeer goede wijze verzorgd. is thans het „ADRES" GR. HOUTSTRAAT 133 - HAARLEM (Vanaf 50 cent, met garantie). (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. HERSENARBEID IN BEELD GEBRACHT. Een medewerker van de Figaro heeft onder leiding van professor Gosset het toestel van dr. I. Bertrand te Parijs in werking gezien, waarover vroeger bericht werd en dat een ka- thodische oscillater is, die grafisch zelfs de geringste trillingen van een levend brein overbrengt. De trillingen worden een millioen maal vergroot en van. deze „encephalogram- men" leest men af, of de persoon in kwestie al of niet de aandacht concentreert. Heden: WOENSDAG 2 MAART Stadsschouwburg: Cello-recital door Rafael Lanes en Theo van der Pas. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Peter Lorre en Georg Sanders in „De Spion der Lanciers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo en Char les Boyer in „Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella in „De burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lili Bouwmeester in „Pyg malion", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Pekingzaak" en „Het geheimzinnige eiland", Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 3 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: 500ste op voering van „De wijze Kater" door het Gezel schap Jan Musch, 8.15 uur. Gebouw Sociëteit Vereeniging, Zijlweg 1 Lezing J. Kakebeeke voor „Harmonia", 8.15 u. Gebouw Protestantenbond: Openbare ver gadering Chr. Dem. Unie, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bloem endaal: Vergadering van den ge meenteraad, 4 uur. Prof. dr. W. J. de Haas 60 jaar. Heden viert prof. dr. W. J. de Haas, hoog leeraar in de natuurkunde aan de Leidsche Universiteit, zijn zestigsten verjaardag. Wander Johannes de Haas werd geboren te Lisse den 2en Maart 1878. Hij doorliep de H. B. S. te Middelburg, waar hij in 1895 eind examen deed. Hierna werd hij opgeleid voor candidaatnotaris. Na twee van de drie ge deelten van het eindexamen hiervoor met goed gevolg te hebben afgelegd, besloot hij zich op de studie der wis- en natuurkunde toe te leggen. Hij deed staatsexamen en stu deerde te Leiden, waar hij in 1912 promoveer de op een proefschrift getiteld: De coanpressi- biliteit van waterstof bij lage temperaturen. Na verscheidene jaren assistent in Leiden te zijn geweest, was hij in 19111913 in Berlijn, in 19151916 leeraar aan de H.B.S. en het gymnasium te Deventer, in 1916—1917 con servator aan Teyler's stichting te Haarlem, in 19171922 hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, in 19221924 hoog leeraar te Groningen, welke laatste ambt hij aanvaardde met een rede over: Grepen uit den ontwikkelingsgang der atoomtheorie. Na zijn promotie werkte hij hoofdzakelijk op het gebied van het electromagnetisme. In 1917 verwierf hij tezamen met prof. Ein stein den bij de Academie te Weenen ingestel- den Baumgartner-prijs. In 1921 nam hij deel aan de „Réunion Solvay" te Brussel. In 1922 werd hij benoemd tot lid der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam, in 1923 tot lid der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen te Haarlem. Den 3den December 1924 aanvaardde prof. de Haas 't professoraat in de natuurkunde aan de Leidsche Universiteit. In 193*3 is hij begiftigd met de Rumford- medaille van de Royal Society te Londen. FOKKER KEERT 8 PROCENT INTERIM DIVIDEND UIT. De directie van de N.V. Nederlandsche vliegtuigfabriek Fokker deelt mede, dat be sloten is tot uitkeering van een interim-divi dend van 8 procent op de gewone aandeelen, in mindering van het- dividend over het boek jaar 1937. Krachtigen tot matigen meest Weste lijken wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later opklarend, waarschijnlijk weinig of geen regen, zachter des nachts, overdag iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 780.0 m.M. te Scilly. Laagste 731.6 m.M. te Roest. Het hooge drukgebied heeft zich sterk in Oostelijke richting uitgebreid en is in zijn kern nog in beteekenis toegenomen. De'kern bevindt zich ten Zuidwesten van Ierland. Van daar uit strekt de as zich in ongeveer West- Oostelijke richting tot over Zwitserland uit. Overal in dit hooge drukgebied heerscht rus tig weer, meest met onbewolkten hemel, zoo dat vooral over Midden- en Zuid-Frankrijk de temperaturen vrij sterk zijn gedaald. Over de Noorsche Zee trekken voortdurend storin gen WestOostwaarts. Zoo deed de laatste sto ring den wind over Schotland toenemen, ter wijl ook van verschillende plaatsen neerslag wordt gemeld. Een nieuw minimum nadert bij IJsland. Over Zweden is de vorst weer toege nomen, ook in Duitschland zijn de tempera turen gedaald. Onder invloed van de hedenmorgen over Schotland gepasseerde storing zal de wind ten onzent toenemen, vooral in het Noorden. De regenkansen blijven echter klein. Met tijdelijk betrokken tot zwaar be wolkte lucht is opklaring waarschijnlijk. Voorts mag eenige stijging van tempe ratuur worden verwacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M, Stand van heden 771 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 4.16 uur; n.m. 16.28 uur. Strand berijdbaar van 9.1514.30 uur. Belangrijke telefoonnummersi Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.uur. Londen 8,96 3/4 Berlijn 72.29'/2 Parijs 5.82Vz Brussel 30.33V2 Zwitserland 41.501/2 Kopenhagen 40. Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New York 1.78 3/4 Praag 6.28y2 Italië: vrije lire 9.47'/2, reislire 8.60, bank papier 7.30. Dc Frans Halstentoonstellinj;. Batig saldo ƒ20.000 a ƒ21.000. Naar wij vernemen zal het saldo van de Frans Hals tentoonstelling ongeveer f 20.000 a f 21.000 bedragen. Het juiste bedrag is nog niet bekend om dat nog enkele rekeningen moeten afgesloten worden. De vereenvoudigde spelling. B. en W. van Haarlem namen nog geen beslissing. In de zitting van Vrijdag werd door den Haarlemschen Raad1 een motie van den heer Posthumus aangenomen om B. en W. uit te noodigen voor de Haarlemsche gemeentead ministratie de spelling-Marchant in te voeren. Het college van B. en W. heeft wel na dit besluit vergaderd, maar een beslissing is over dit verzoek nog niet genomen omdat gewacht wordt tot de heer A. G. Boes, wethouder van Onderwijs, weer hersteld zal zijn. Chineezen op den aftocht in Sjansi. Provincie spoedig volledig in Japansch bezit? Volgens een Reuterbericht uit Pe king wordt de bezetting van Sjansi door de Japansche troepen thans nog slechts een kwestie van tijd geacht. De Chineesche troepen zijn in vollen aftocht en worden be stookt met bommen-- en machinege- weervuur. De Japansche colonne, die door Lingsjih getrokken is, heeft zich thans vereenigd met de afdeeling, welke Lingen genomen heeft, terwijl de troepen, die uit Taijoean tzijn op gerukt, de Gele Rivier ten westen van Sensjau bereikt hebben. Een afdeeling rukt in allerijl langs de Gele Rivier naar het Zuiden op om te trachten duizenden Chinee zen, die uit Hwotsjau naar Sjensi vluchten, den weg af te snijden. De Bilt voorspelt: Ongeluk op liet Plein. Hedenmiddag omstreeks 12 uur heeft op het Plein een ernstig ongeluk plaats gehad. De 67-jarige mevr. G. uit Haarlem, stak den rijweg over tusschen de vluchtheuvel en het trottoir, zonder volgens de voorlooplge in formatie die de politie kreeg voldoende 0 het verkeer te letten. Zij werd aangerede door een motorrijder die in de richting Heeir stede reed. De ongelukkig1» werd tegen dei grond gesmakt, waarbij zij het linkerbeei brak en een bloedende hoofdwonde kreeg. Zi werd in Café-Restaurant het Heerenhek bir nengedragen. Per ziekenauto is de gewonde naar de Mar Stichting vervoerd. De politie stelde een uitgebreid onderzo 1 .n naar de oorzaak van het ongeluk. Op den weg werd met krijtstrepen de situatie aange- gegeven om daaruit conclusies te kunnen trek ken. Bij informatie aan de Maria-Stïchting ver namen we, dat de toestand van mevr. G. vrij goed is. VOOR LUXE VERHUUR zonder chauffeur naar HARTOG Turfmarkt 26 en 18, Telefoon 16066. Een oud en vertrouwd adres. Prijzen uiterst concurreerend. Keuze uit pl.m. 30 wagens, ook bestelwagens. W. A. verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) Kerk ingestort op Sicilië. Twee arbeiders gedood, vijf zwaar gewonden. Uit, [Messina wordt gproeld,. ckit ,gist#rjmid-. dag' eèir kerk, wélke in 'tiSnbouw 'was,' inge stort is, .Twee arbeiders zijn hierbij om het leven gekomen, vijf anderen werden zwaar gewond, terwijl verscheidene kneuzingen op liepen. INLICHTINGEN GEVRAAGD De politie heeft Dinsdag aangehouden een 43-jarlgen man, verdacht van verduistering van een linnen zakje, inhoudende pl.m. 43 gulden aan zilvergeld. Deze man verklaart het geld Maandagmiddag alhier te hebben gevon den en het enkele oogenbükken later te heb ben verloren. De Commissaris van Politie verzoekt hem', die het geld gevonden heeft zich in zijn eigen belang en in het belang van den verdachte onverwijld aan te melden aan het bureau van politie, afd. recherche. Tevens wordt de persoon opgeroepen, die ongeveer vier maanden geleden in de omge ving van den Heerensihgel een kleine zwarte dames, of kinderportemonnaie verloren heeft, inhoudende o.m. gomstrookjes van postzegels. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 2 Maart 1938. 183 Vette Kalveren: le kwaliteit 76—82 ct. per kilo; 2e kw. 66^-74 ct. jer kilo. 3e kw. 90110 kilo 6970 ct. per kilo. Zware varkens 5464 ct. per kilo. (Levend gewicht). 134 Nuohtere. kalveren f 6—f 11 per stuk. 86 Varkens: Vleeschvarkens, wegends van 90110 kilo 6970 per kilo slachtgewicht. Zware varkens 6869 ct. per kilo slachtge wicht. Vette varkens 6667 ct. per "kilo slacht gewicht. Aangevoerd 3 wagons. Minder bekend dan de witte is de gele Aaronskelk, Richardia Ellottiana. Niet alleen in kleur, ook in levenswijs verschillen deze twee. Want de witte loopt al in het najaar uit en bloeit vroeg in het voorjaar; op onze „Winterflora" in Februari was een prachtige bouquet reuzenbloemige te zien. De gele Aaronkskelk echter houdt een winterslaap en de groote, grijzige knol wordt pas in het voor jaar opgeplant. De wortels vormen zich aan den bovenkant. Daarom wordt de knol ook gezet m een pöt, die hoog en smal is. Het beste grondmengsel is een dat voor de helft uit oude koemest bestaat en flink vet is. Boven den knol moet een centimeter of vijf van dezen grond liggen; daarin ontwikkelen zich label de wortels. Wie een verwarmde kas rijk is, kan de pot met knol nu in het tablet ingraven; in een lichte serre gaat het uitloopen wat min der vlug, maar even goed. In het begin, zoo lang- de wortels zich. niet gevormd hebben, zijn we zuinig met water geven. Wanneer de aarde niet stofdroog wordt is het al voldoen de. Later komt de punt naar boven en zoodra die zichtbaar wordt boven den grond kunnen we wat meer water gaan geven. Li den loop van den voorzomer moeten we steeds meer water geven en af en toe wat gier van koe mest. En dan komt, tusschen half en einde Juni, de bloei: tusschen het forsche, groene blad met de eigenaardige witte vlekken komt de donkergele bloem voor den dag, die vrij wel in vorm overeenkomt met de witte Aaronskelk, die wij allen kennen. Alleen is de bloem van deze Richardia Elliottiana minder omgekruld aan de randen. Zorgen we nu dat de bloeiende plant niet in de zon staat, dan hebben we er een paar weken plezier van. Als de bloei afgeloopen is, snijden we den bloemstengel af en stulpen den knol uit den pot, heel voorzichtig zoodat de potkluit de aarde die om en tusschen de wortels hangt bewaard blijft. Zoo graven we knol niet kluit buiten in, in vetten grond en op een beschut plekje; behoorlijk diep, minstens even diep als in de pot. Het is een eigenaar digheid van plantenliefhebbers, dat ze in dei- gelijke gevallen hun planten veel te ondiep ingraven! We laten de plant nu nog maar stilletjes wat doorgroeien; in October komen dan de nacht vorsten en maken een einde aan de pracht van groen-wit gevlekt loof. Dat loof en de wortels trekken we dan van den knol af de wortels voor zoover ze direct loslaten en we bewaren den knol op een droog en warm plekje tot Maart van het volgend jaar. Eind Maart is de uiterste tijd van oppotten, denkt u daaraan. De gele Aaronskelk is uit Transvaal afkom stig en wordt bijna een halven meter hoog. Wanneer de plant het goed heeft, kunnen haar bloemen even groot worden als die van de witte Aaronskelk. De mogelijkheid bestaat zelfs om de plant in den vollen grond te houden. We planten den knol dan eerste in Mei, op een zeer be schut en zonnig plekje en vooral in vetten, voedzamen grond. Het spreekt vanzelf dat we ook dan met de eigenaardige plaats van de wortels rekening moeten houden. En ook moeten we er aan denken dat de knol tegen October weer binnen wordt gehaald. L. S. Een Duitsche merkwaardigheid. Joodsche firmanamen doen dienst bij Arische rcelame. Wanneer in Duitschland Joodsche zaken in Arische handen' zijn overgegaan, versmaden de nieuwe eigenaren het blijkbaar niet volop gebruik te maken van den goodwill, door hun Joodsche voorgangers aangekweekt. Duide lijk blijkt een dergelijke handelwijze uit een advertentie, kortelings afgedrukt in de Dresdner Anzeiger. In groote letters is bo ven aan de advertentie het woord „Gold- mann", de naam van den vroegeren Jood- schen eigenaar, afgedrukt. Daaronder, in veel kleinere letters, staat de naam van den nieuwen Arischen winkelier. De te'kst begint met de woorden: „U weet, dat Goldmann al tijd iets bijzonders heeft. Dit geldt ook voor den wintel-uitverkoop" Ondanks alle maatregelen en waarschu wingen blijven de huisvrouwen in Sleeswijk- Holstein in Joodsche winkels haar inkoopen doen. De provinciale pers bevat hierover tel kens nieuwe klachten. Ook het „Amtsblatt". officieel orgaan van het Ministerie van Justi tie, houdt zich hiermede bezig. „Het door Ariërs aangevoerde excuus" aldus het or gaan „volgens hetwelk izij niet uit Jood sche winkels wegblijven, omdat anders de daar werkende Arische bedienden daarvan de dupe zullen worden, wordt als onjuist van de hand gewezen. De volledige boycot van Joodsche zaken" aldus het Amtsblatt „zal tenslotte leiden tot een volkomen verarisee- ring: En daarmede zouden dan ook de Ari sche employés gebaat zijn". In ons nummer van Maandag hebben we •eeds medegedeeld, dat de balangstelling voor den voetbalwedstrijd Haarlem—Feijenoord op a.s. Zondag zóó groot is, dat het besLuir van Haarlem besloten heeft, op cle lengtezijde van het terrein een tijdelijke ijzeren tribune voor 2560 zitplaatsen te laten zetten. Met de werk zaamheden is men op het oogenblik in vollen gang. Hierboven ziet men de afbeelding van een groot gedeelte dezer fraaie tribune. ROEIEN. Winter wedstrijden van „Het Spaarne''. Zondag 6 Maart houdt „Het Spaarne" win- terwedstrijden op het Zuider Buitenspaarne, waaraan deelgenomen wordt door Willem III, Amstel, Viking en Het Spaarne. Het programma luidt als volgt: Voorwedstrijden 10 uur: Skiff le heat boei 1 Viking, boei 2 Willem III. 10.15 uur: Twee Dames le heat boei 1 Spaar ne, boei 2 Willem III b. 10.30 uur: Skiff'2e heat boei 1 Spaarne, boel 2 Amstel. 10.45 uur: Twee Dames 2e heat boei 1 Vi king, boei 2 Willem III a. 11 uur: Dames Vier le heat, boei 1 Spaarne, boei 2 Willem m b. 11.15 uur: Oude Vier 2e heat boei 1 Spaarne, boei 2 Willem III. 11.30 uur: Jonge Vier le heat boëi 1 Spaar ne a, boei 2 Viking. 11.45 uur: Dames Vier 2e heat boei 1 Viking, boei 2 Willem Ha. 12 uur: Oude Vier le heat boei 1 Viking, boei 2 Willem III b. 12.15 uur: Finale Skiff Dames boei 1 Spaar ne a, boei 2 Spaarne b, boei 3 Oud-Viking. Eindwedstrijdeiï. 14.30 uur: Skiff boei 1 winnaar le heat, boei 2 winnaar 2e heat. 14.45 uur: Dames Vier boei 1 winnaar 2e heat, boei 2 winnaar le heat. Theepauze. 16 uur: Jonge, Vier boei 1 winnaar le heat, boei 2 winnaar 2e heat. 16.15 uur: Dames Twee boei 1 winnaar le heat, boei 2 winnaar le heat. 16.30 uur: Oude Vier, boei 1 winnaar 2e heat, boei 2 winnaar le heat. De baan is voor heeren 1000 M. en voor da mes stijl-snelroeien 400 M. lang. ATHLETIEK. Het I. A. A. F.-congres te Parijs. Klasse-indeeling der landen te Tokio. Uit Parijs: Op den laatsten dag van het congres der I.A.A.F. vormden de Olympische Spelen een belangrijk punt van bespreking. President Edstroem had voorgesteld, de Spelen eerst eind September of begin October te houden. Engeland en Amerika waren daar sterk tegen in verband met het feit, dat het meerendeel hunner athleten uit studenten bestaat. Besloten werd de beslissing hierover aan de bijeenkomst van het Internationaal Olympisch Comité te Caïro over te laten. De secretaris van het Japansch Olympisch Comité, Nagai, verstrekte een uitvoerig over zicht van de voorbereidingen en sprak de ge ruchten, als zou Japan van de organisatie der Spelen afzien, met grooten nadruk tegen. De klasse-ïndeeling. Rekening Houdend met de sterkte en de sportieve ontwikkeling der aangesloten lan den werd een klasse-indëeling aangenomen. De tien sterkste landen werden in klasse 1 ingedeeld, klasse 2 heeft 17 landen; alle ove rige leden der I..A.A.F. werden in klasse 3 geplaatst. De indeeling is als volgt* Klasse 1: Canada, Finland, Frankrijk, Duitschland, Engeland, Hongarije, Italië, Japan, Zweden en de Vereenigde Staten. Klasse 2: Argentinië, Australië, Oosten rijk, België, China, Tsjecho-Slowakije, De nemarken, Griekenland, Britsch-Indië, Ier- sche Vrijstaat, Nederland, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Polen, Zuid-Afrika, Zwitserland en Zuid-Slavië. Klasse 3: Alle andere landen. KORFBAL. OVERZICHT. Ondanks het slechte weer gingen toch nog vier wedstrijden door. Wegens afwezigheid van den scheidsrechter moest S. V.A.W. uitgesteld worden. Li II B won Amsterdam- Zuid met 2—0 van Volharding I. In III E werd W. K. 3 door haar overwin ning op Rohda 3 met 7—0 kampioene van deze afdeeling. O.K. 2 verloor na een gelijk- opgaanden strijd tegen Amsterdam-Zuid 2 met 3—2, waardoor K. een plaatsje zakt en de Amsterdammers een plaatsje rijzen. In 3 F ging de eenige vastgestelde wedstrijd Swift 2Amstelodanum I door. De gasten bleven met 51 in de meerderheid. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1937/1938 HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1937/1938 der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. H. Meure wint van -Ph. G. Amelung Jr.; J. W. van Dartelen wint van J. van Looij; P. J. van Dartelen wint van J. J. van Kesteren; Joh. Fabel remise met P. H. Meure; J. B. Sluiter Jr.Joh. Fabel afge broken. Eerste klasse: J. H. Meure wint van J. J. Aling; P. L. Schrijnemakers wint van W. J. A. Matla; L. Kisch wint van I. Risseeuw; J. J. Groenewoud wint van A. Kiel; D. Schrijne makers wint van J. J. Aling; G. Bakker remi se met J. Otter. D. Schrijnemakers promoyeert naar de hoofdklasse. Tweede klasse; O. T. Glaser remise met Th. Tolenaars; J. A. E. Elstgeest wint van J. Kuntze; J. Kuntze wint van C. B. de Laat; J. Merts wint van J. M, Rutgers; J. M. Rutgers wint van A. M. Reedijk; C. B. de Laat remise met C. van Wageningen; A. Miedema wint van Th. Tolenaars. Derde klasse: Th. Warmerdam wint van J. Piek; Y. Boterbloem remise met; W. I-I. J. v. d. Eijnde; Th. Warmerdam wint van A. Blom; G. J. Steenkist wint van W. C. v. d. Mark; Rud. Antonisse remise met A. J. Verwoerdt; G. van Es remise met J. H. Lenaarts; H. A. Hodden- bach wint van A. Eising; G. de la Rie remise met A. P. van Kesteren. DAMCLUB „OOSTERKWARTIER" Uitslagen onderlinge wedstrijden: J. KroonG. Hekelaar 20 C. H. Mentjox—W. Wanroij 0—2 W. BaartseW. Bey 2—0 Th. Schijvenaar—C. M. Beck 1l A. de JongH, Beek 11 C. H. MentjoxH. v. Poeteren 02 Schijvenaar Sr,A. Wijker 0—2 J. Nele—W. v. Pelt 2—0

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2