Oorlogsschip van Franco getorpedeerd. THIJS IJS EN KWEK-KWAK Felle zeeslag in de Spaansche wateren. Mengelberg dirigeert de Matthaeus-Passion te Weenen ÈAffil® MAANDAG 7 MAART 1938 HA'AREEM'S DAGBEAD Britsche torpedojagers redden honderd man. Engelsche matroos om het leven gekomen. Het ministerie van defensie te Bar celona deelde gisteren mede, dat de republikeinsche vloot in den nacht van Zaterdag op Zondag te twee uur op 70 mijl van Kaap Palos een ge vecht heeft geleverd met de nationa listische kruisers „Canarias", „Balea- res" en „Almirante Cervera". Een tor pedo van een der republikeinsche ja gers trof een vijandelijken kruiser, de „Canarias" of de „Baleares". Er deed zich een hevige ontploffing voor en het schip maakte slagzij. Bij het aanbre ken van den dag begaven zich zeven republikeinsche bombardementsvlieg tuigen naar het tooneel van den strijd. De vliegers zagen, hoe de kruiser in vlammen stond. Zeven schepen kruis ten om het brandende vaartuig. Bom men van de vliegtuigen vielen bij den kruiser. Havas meldt nader, dat de Britsche torpedobootjagers Kempenfeiten „Boreas" in den vroegen morgen tal rijke opvarenden van den getorpe- aeerden rechtschen Spaanschen krui ser volgens de Engelsche Admirali teit de „Baleares" aan boord geno men hebben. Een matroos van de Boreaswerd gedood door een scherf van een bom, geioorpen door een vliegtuig der Spaansche regeering, dat de rechtsche vloot aanviel tijdens het reddingswerk. Drie opvarenden van den Britschen jager toerden gewond. De Engelsche schepen werden niet getroffen. Hon derd opvarenden van den kruiser zou den door de Britten gered zijn. Een rookkolom steeg op.... De commissaris-generaal van de regeerings- getrouwe vloot, die zich aan boord van de „Mendez Nunez" bevindt, heeft een correspon dent van het agentschap Febus de volgende bijzonderheden medegedeeld over den zeeslag: De regeeringskruisers „Libertad" en ..Mendez Nunez" bemerkten des nachts op minder dan drie zeemijl afstand drie oorlogsbodems van Franco, de „Canarias" de „Baleares", en de „Almirante Cervera". Het sein tot het gevecht werd gegeven. De rechtsche schepen schoten lichtgranaten in de richting van de regeerings- bodems welke hierop met een krachtig vuur antwoordden. Plotseling steeg bij de rechtsche schepen een groote rookkolom omhoog tot on geveer vijftienhonderd meter hoogte, een der rechtsche schepen was getroffen en stond in brand. Na het gevecht keerden de regeeringsschepen naar hun bases terug. De Britsche torpedojagers „Kempenfeit" en „Boreas", die de bemanneng van den zinken den kruiser aan boord hebben genomen, pa trouilleerden overeenkomstig de overeenkomst van Nyon op de koopvaardij wegen op de Mid- dellandsche zee. Waarschuwing tegen buiten- landsche hulp. Zoodra de Spaansche regeering be kend werd, dat het oorlogsschip van Franco zinkende was, zond zij een draadloos bericht aan alle buitenland- sche schepen in de Middellandsche Zee, waarin werd gewaarschuwd niet te trachten het zinkende schip te helpen, aangezien dit gevaarlijk was. Oostenrijk. Geen enkele inmenging ivordt geduld, aldus Seyss lnquart. Na de te Linz gevoerde besprekingen heeft minister Seyss lnquart voor de radio een rede voering uitgesproken, waarin hij een uiteen zetting heeft gegeven van de binnen den eerst- volgenden tijd uit te voeren taak en van den weg, dien de nationaal-socialisten moeten vol gen. „Voor ons," zeide hij o.a., „beteekent de on afhankelijkheid van Oostenrijk het recht te hebben over ons lot te beschikken met onzen eigen wil, onze eigen verantwoordelijkheid en onze eigen krachten. De onafhankelijkheid van Oostenrijk berust op den waarbox-g van het Duitsche volk. De Oostenrijkers zetten hun politie- ken weg voort zonder inmenging, noch van den kant der Duitsche nationaal- socialistische partij, noch van den kant van het Duitsche rijk. Ons doel is gezamenlijk te werken aan den weder opbouw van dit land. Een der grondslagen van Oostenrijk is zijn Christelijk karakter. Een „positief Christen dom" moet voor ieder, evenals voor ons, een kwestie zijn, waarovei- niet gediscussieerd wordt. Nooit mag de politiek het geloof be strijden. Voortgaande schetste de minister den weg, die voor de nationaal socialisten de samen werking aan het lot van het land opent. Uit gaande van het beginsel, dat het Vaderland- sche front de eenige organisatie is, die geroe- pen is den polit.ieken wil in Oostenrijk te vor men. stelde hij in het licht, dat geen enkele nationaal socialistische organisatie, die een partijkarakter draagt, toegelaten is. Iedere il legale activiteit zal vah nu af moeten op houden. De cultureele behoeften der nationaal so cialisten zullen beheerd worden door de cen trale arbeidsorganisatie te Weenen. waarvan de bijkantoren in de provincies zullen worden opgericht. De Duitsche Turnbond zal weer op gericht worden. Aan deze mededeelingen ••oegde Seyss ln quart toe. dat een eerste plicht zal zijn te wer ken aan de vervolmaking van het leger. Iedere politieke activiteit, nationaal socialis tisch, of legitimistisQh, zal vreemd blijven aan het leger. Reuter verneemt, dat tengevolge van het feit, dat de „Baleares" en de „Canarias" zus terschepen zijn, niet gemakkelijk was uit te maken, welke van beide schepen was ge zonken. Men weet ook niet of het schip tot zinken is gebracht door een torpedo of door een granaat. Hieraan wordt toegevoegd, dat het zusterschip van den gezonken oorlogs bodem door een bom werd getroffen. Dertig dooden bij bombardementen. Van Vrijdagavond tot Zondagmor gen is Barcelona herhaaldelijk door de luchtmacht van Franco gebombar deerd. Binnen 36 uur is de stad tot tienmaal toe het mikpunt der oorlogs vliegtuigen geweest. Ongeveer dertig personen werden bij de bombardemen ten gedood. Het aantal gewonden be draagt verscheidene tientallen. Minister Funk verlangt herstel van Duitschland's internationale economische positie Ter gelegenheid van de opening der „Leip- ziger Fruehjahrsmess" heeft de Rijksminister van economische zaken, Walter Funk, een rede gehouden, waarin hij met nadruk ver klaarde, dat de nationaal-socialistische eco nomische politiek zeer veel prijs stelt op een uitbreiding van den buitenlandschen handel en een verbetering van de handels- en beta lingsbetrekkingen met het buitenland. Een terugkeer tot de vroegere automatische methode op de basis van den gouden stan daard wordt door de autoritair bestuurde landen afgewezen in verband met de daar mede gepaard gaande internationale afhan kelijkheid. Voor het herstel van normale handelsbe trekkingen, is noodig, dat er een verandering van denkwijze komt bij de landen met de sta ten, die tot een door de overheid geregeld han delsverkeer moesten overgaan om leven en welvaart van het volk te beschermen. Als ondanks alles de Duitsche bultenland- sche handel nog onbevredigend is, moet dan geweten worden aan het feit dat de laatste overblijfselen uit het tijdperk van den poli tieleen en economischen vernielingswaanzin nog niet verdwenen zijn. Daartoe behooren de onopgeloste schuldenkwestie en de kolo niale kwestie. Schacht heeft er op gewezen, dat het transferprobleem gemakkelijker zou zijn, indien Duitsèhland koloniën had. Funk constateerde, dat de tegenwoordige wereldpositie van Duitschland niet verdraagt dat Duitsche staatsleeningen in het buiten land in een onwaardigen toestand verkeeren. Duitschland behoeft, en wil geen nieuwe staats leeningen in het buitenland, doch voor de bestaande leeningen moet een x-egeling ge vonden worden, die rekening houdt met de politieke en econonomische positie van het nationaal-socialistische Duitschland. Thans Rakofski aan het woord in het proces te Moskou. Hij en Trotski stonden, volgens zijn zeggen, in dienst van den Britschen spionnagediehst. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Zaterdagmorgen werd het politieke proces voortgezet met het verhoor van Rakofski, die uitvoerig vertelde van zijn beweerde spion - nagediensten voor Japan. De Trotskistische organisatie, in welker opdracht hij gehan deld zou hebben, noemde hij „een bende ge- meene misdadigei-s en spionnen". Hij be kende. dat hij in 1924 als gezant te Londen is aangezocht door den Engelschen spioxx- nage-dienst en dat twee beambten van dezen dienst hem door een valschen brief tot zijn spionnage hadden gebracht. Ook Trotski zou sinds 1926 in dienst van den „Intelligence Service" gestaan hebben. In 1927 heeft hij Rakofski als gezant in Parijs, betrek kingen aangeknoopt met Fi-ansche groot- industrieelen en hun voor eventueele steun- verleening aan de oppositie-Trotski, econo mische concessies aangeboden. Na terugkeer van zijn verbanning in Siberië is hij op uit drukkelijk verlangen van Trotski, weer in dienst van den Engelschen spionnagediest ge treden. Als tusschenpersoon zou Lady Muriel Paget gediend hebben, die volgens Rakofski een Engelsche spionne is. Bij het bezoek van Laval aan Moskou zou hij geti-acht hebben de toenadering tusschen Sovjet-Rusland en Frankrijk te doen mislukken. Een voorgelezen bekentenis. De verdachte Selenski, die zijn mede deelingen aflas, schilderde uitvoerig zijn werkzaamheid bij de Tsaristische geheime politie. Na terugkeer van zijn verbanning was hij in contact getreden met de oppo sitie. Selenski, die tot 1937 leider van de Rijkshandelsorganisatie was, bekende schul dig te zijn aan de goederenschaarschte in de Sovjet-Unie. In talrijke gebieden des lands •heeft hij wekenlang de bi'ooddistributie ge saboteerd, alsmede die van zout, suiker, bo ter en eieren,"alles, om het volk tot ontevre denheid te verwekken. De boter heeft hij bijv. moedwillig later bederven, of er spijkers en glasscherven in gewoi-pen. Vooi-ts bekende hij o.a. een welbewuste sabotage der voorziening van kleeding enz, In de avondzitting van Zaterdag werd Ikra- mowi, de leider van het centrale comité der bolsjewistische partij in Oesjebeskestan ver hoord. Hij verklaarde sedert 1930 een geheim genootschap „Nationale Onafhankelijkheid" te hebben geleid dat sinds 1933 door toedoen van Boecharin en Antipof afhankelijk werd van het oppositiecentrum te Moskou. In Oesjbekestan werd voorts nog een tweede nationale geheime bond gesticht, de „Eenheid en Vooruitgang". Deze bonden hebben sa mengewerkt met politieke leiders uit Tadsji- kistan. Ikramowi noemde den naam van den vroe- geren president van de Centrale Executieve 'ar. Tadsjikistar Rasjimbajef. Toen hij nog meer namen wilde noemen interrumpeerde de openbare aanklager, ver klarende, dat het onderzoek in de zaak der na Neemt de hartvormige cachets, genaamd „Mijnhardtjes", bij Hoofdpijn, Kiespijn, enz. In Vijf minuten tijd bent U de pijnen kwijt. I 2 stuks 50 ct. Proefdaosje 10 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.t tionalisten van Tadsjikistan nog niet was af gesloten. Tenslotte bekende Ikramowi, dat hij schul dig was aan tal van daden van sabotage. Zaterdag zijn ook Boecharin en Rykof weer gehoord. Boecharin bekende van de oprichting af lid te zijn geweest van het blok van „recht schen en Trotskisten. Hij zeide een der lei ders te zijn geweest van deze partij, die streefde naar het herstel van het kapitalisme door vernietiging van de Sovjetmacht, door oorlog en door buitenlandsche hulp, verkregen door afstand van stukken van Rusland aan Poleix, Duitschland, Japan en Engeland. Boe charin ontkende met stelligheid aanslagen tegen partijleiders zooals Kirof, voorbereid te hebben. Rykof verklaarde, dat vooral de Trotskisten terreurdaden organiseerden met medeweten van de rechtschen, die echter niet op de hoogte wai-en van den aanslag op Kirof. Jagoda zeide daarop dat Boechaiin en Rykof logen, omdat het plan besproken is in het centrum van rechtschen en Trotskisten. Verweer van Lady Muriel Paget. Lady Muriel Paget, lid van de Ver- eeniging tot hulpverleening aan Brit sche onderdanen in Rusland, die door Rakofski, zooals uit het bovenstaande blij kt,e agente van den Britschen ge heimen dienst wordt genoemd, heeft met groote verontwaardiging tegen- gespi-oken ooit als zoodanig te zijn opgetreden. Zij verklaarde tegenover de pers Rakofski in 1934 te hebben ontmoet in diens hoedanig heid van gedelegeerden van het Sovjet-Rus sische Roode Kruis. Dat was op het interna tionale congres in Japan, waar zij het Brit sche Roode Kruis vertegenwoordigde. Zij heeft nimmer met hem over politiek gesproken. Lady Muriel Paget deed uitkomen, dat haar werkzaamheid in Rusland een strikt maat schappelijk karakter droeg. Lady Muriel Paget ,die thans 61 jaar oud is, heeft in de oorlogsjaren te Leningrad een Engelsch-Russisch hospitaal georganiseerd. Zij heeft deel genomen aan tal van welda digheidscampagnes in verschillende Euro- peesche landen. Ontkenning van Rosmer. Alfred Rosmer, die in het proces te Moskou, door Krestinski werd beschuldigd in 1928 te Berlijn belangrijke sommen in ontvangst te hebben genomen, heeft den procureur Wys- jinski het volgende telegram gezonden: Procureur Wysjinski Moskou. Ontken krach tig Krestinski's bewering hem 1928 Berlijn te hebben ontmoet. Vraag opschorting proces, gelegenheid tot weerleggen, (w.g.) Rosmer". Het lot van cis. Niemöller. De predikant inderdaad in een concentratie kamp? In de kerk van Berlijn-Dahlem is Zondag tijdens den dienst medegedeeld, dat ds. Nie möller was opgenomen in het concentratie kamp Sachenhausen 24 K.M. benoorden Ber lijn en dat verscheidene invloedrijke vrien den van Niemöller zich hebben teruggetrok ken. nadat deze naar Sachenhausen was ge bracht. De Duitsche autoriteiten weigeren echter nog steeds te bevestigen of te ontkennen, of ds. Niemöller xxaar dit concentratiekamp is gebracht. Wel vex-klaren zij. dat hij zich nog steeds te Berlijn bevindt. Indien hij werke lijk in het concentratiekamp is opgenomen, dan zouden de autoriteiten zich nog niet te genspreken, want Sachenhausen ligt nog in „Groot-Bex\iijn". Protest uit de Vereenigde Staten. De Amerikaansche Liga voor Vrede en De- mocx-atie deelt mede. dat door tusschenkomst van de ambassadeur in Duitschland een door meer dan 100 xabbijnen en predikanten der Vei-eenigde Staten onderteekend schrij ven aan Hitier zal worden gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen de vasthouding van ds. Niemöller. Schuschnigg woont, bewaakt door detectives, de uit voering bij. Ook Kardinaal Innitzer. Vier Nederiandsche solisten en een uitverkochte zaal. (Van onzen Weenschen correspondent). 1 WEENEN, 5 Maart. Onder de leiding van onzen wereldberoem- den Nederlandschen dirigent dr. Willem Men- jelberg heeft in de groote zaal van het Kon- zerthaus te Weenen een uitvoering van Johann Sebastian Bachs vermaarde Matthaus-Passion plaats gehad, waaraan de zangeressen Jq Vin cent en Ilona Durigo, de tenors Louis van Tulder en Willem Ravelli alsmede onze land genoot Joh. den Hertog hebben medegewerkt. Verder lieten zich de koren van den Wiener Schubertbund en van de Wiener Singakademie benevens de Weensche Sangerknaben en het. Weensche symphonie-orkest hooren. Reeds dagen tevoren had een buitengewoon ^jroote belangstelling voor deze uitvoering be staan en waren alle kaarten uitverkocht niettegenstaande het feit, dat de Oostenrijk- sche radio de geheele uitvoering zou uitzen den. Geen plaatsje in de groote zaal, die ruim tweeduizend personen kan bevatten, was on bezet gebleven. Mengelberg werd met een stormachtig applaus begroet, toen hij op het podium verscheen. In een open hoekloge aan den rechtervoorkant van het balkon.zaten de Nederiandsche Gezant, de heer R. C. T. Roos- male Nepveu, met zijn vrouw en dochter en de Weensche kardinaal dr. Th. Innitzer. Eeni- gen tijd na het begin trad de Oostenrijksche bondskanselier dr. von Schuschnigg ook deze loge binnen. Hij nam in den achtersten uithoek Veldslag in Midden-Palestina. Meer dan 80 Arabieren gesneuveld. In Midden Palestina is het bij Dzjenin tot een ernstige botsing gekomen tusschen Brit sche troepen en Arabische teroristen. Drie regimenten en zes vliegtuigen namen aan den strijd deel. Zondag woedde de veldslag nog steeds voort. De Arabieren verdedigden zich in kleine groe- ken en konden des ochtends op bepaalde pun ten door het Britsche cordon breken, waar mede zij zich de mogelijkheid openden naar Ti-ansjordanië te vluchten. Reeds zijn meer dan 80 opstandelingen gesneuveld en vele ge wond. deze veldslag 't grootste gevecht sedert het uitbreken van het verzet, schijnt een be slissende étappe in de strijd tegen het ter rorisme te zijn. Jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, oud- vice-presldent van de Arr. Rechtbank te Haarlem, die Donderdag op 81-jarigen leeftijd overleed. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Alasiusüü schreeuwde Thijs opgewonden en drukte de hand van zijn ouden vriend. Alasiushethethet is een wonder! Alasius lachte. Ik ben al zooveel beesten geweest, Thijs, maar nog nooit een eend. Maar altijd zorgde ik wel, dat ik mijn eigen terugkeer-middel bij me had, maar dat kon nu natuurlijk niet. Hoedepet heeft me in mijn slaap veranderd in Kwek-Kwak. Maar hij wist niet dat ik een tooverpil inslikte, die ik toevallig vond, zoodat ik spreken kon. Anders zou het er wel eens leelijk voor me uitgezien hebben! Want jij was nooit op het idee gekomen, dat ik Alasius was, wel, Thijs? Nee, natuurlijk niet, zei Thijs, nog steeds verbaasd naar Alasius kijkend. Tjonge, ik vind het mooi, hoor, die kunst! Ik zou ook best willexx tooveren! Alasius lachte. Laten we naar boven gaan, jongens, en daar een kopje chocolade drinken. En zoo liepen ze de trap weer op. tot ze in de toovei-kamer van Alasius waren aangekomen. Ik vind het hier niets gezellig, zei Kriel, terwijl ze om zich heen keek. plaats en heeft zich daar den heelen avond voortdurend op den achtergrand gehouden, zoodat hij voor het grootste deel der in de zaal aanwezigen onzichtbaar bleef, maar toch had het publiek gemerkt, dat hij gekomen was, omdat er mét hem een hooge politie ambtenaar in uniform en enkele rechercheurs in biu'gerkleeding op het balkon verschenen waren, die den geheelen avond op het pad achter de loges bleven staan, af en toe wat heen en weer liepen en ook zelfs op het bal kon aan den overkant dienst gingen doen! Tot de aanwezigen behoorden verder nog de Fransche gezant en de Nederiandsche Consul-Generaal, de heer J. Z. Lapair, naast wien de Consul J. H. G. Schouten had plaats genomen. Het publiek volgde de uitvoering met adem- looze stilte. Het tweede gedeelte van den avond scheen een dieperen indnxk te maken dan het eerste. De Nedex-landsche kunste naars en kunstenaressen werden algemeen geroemd. Naast Mengelberg's lessenaar werd na, afloop van den avond een reusachtige lauwerkrans neergelegd, met ee7i rood-wit blauw lint met gouden franje, op hetwelk in groote gulden letters in het Nederlandsch stond „Onzen grooten Mexxgelbergzijn vereei-ders in Weenen". De dirigent, die Weenen thans alweer ver laten heeft teneinde zich naar Brussel te be geven, heeft vóór de uitvoeiing een bezoek gebracht aan de vermaarde muziekautogram- menverzameling in het gebouw van de Al- bertina, welke een onderdeel is van de Oos tentij ksche Nationale Bibliotheek. Deze col lectie, die thans een wereldreputatie heeft, werd indertijd door onzen uit Rottex-dam af- komstigen landgenoot A. van Hoboken in het leven geroepen. Namens den heer van Ho boken, die zich op het oogenblik te Parijs be vindt, werd den heer Mengelberg de geheele, uit meerdere bladzijden bestaande photogra- phische reproductie van het origineele hand schrift vaxi een vioolconcert van Ludwig van Beethoven overhandigd, een geschenk waar mede de dirigent buitengewoon verheugd bleek te zijn. W. M. BEKAAR. PROGRAMMA DINSDAG 8 MAART 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415,5 M. AVRO-Uitzending. S.Gramofoonmuziek. 10.Morgexiwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble W. Kok. 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 En semble W. Kok. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.15 Kovacs Lajos' orkest (grj opn.) 2.Het Om roeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra- trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor de kinde ren. 5.30 Het Omroeporkest en solist. 7.Voor de kinderen. 7.05 Dansmuziek (.gr.pl.) 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Mede deelingen, gramofoonplaten. 8.20 Bonte Dins- dagavondtreixx. 9.20 Gramofoonplaten. 10. Vervolg bonte Dinsdagavondtrein. 10.30 Schaakcursus. 11.Berichten. A.N.P. Hier na tot 12.Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichtexi. 12.15 KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 2.Voor de vrouw. 3 Modecursus. 4.Gra mofoonmuziek. 5.05 KRO-Kamerorkest en gramofoonplaten (Om 5.45 Felicitatiebezoek) 6.40 Esperantoles. 7.Berichten. 7.15 Vervolg concert. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten. 7.15 Vervolg concert. 7.35 Sportpraatje. 8.Be richten A.N.P., Mededeelixxgen. 8.15 Lijdens meditatie 9.30 KRO-Symphonie-orkest en en solisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gra mofoonmuziek. 10.50 „Terugblik en toekomst beeld van de M.I.V.A.", causerie. 11.Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest, DROITWÏCH, 1500 M. 11.2011.45 Orgelspel. 12.05 Viool en piano 12.35 Radiotooneel. 12.50 Harold Sandler's Weensch octet. 1.352.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Boekbespreking. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Arthur Dulay's kwintet en solisten. 5.20 Zang. 5.40 Walter Collins' orkest. 6.20 Be richten. 6.45 Ernesto Rittez' Cubaansch orkest exx solisten. 7.20 Pianovoordracht. 7.50 „What do we mean by civilisation?", causerie. 8.10 Saxofoon exx piaxxo. 8.20 „Golden Rose", ope rette. 9.20 Berichtexi. 9.40 „America speaks", causerie. 10.Sportreportage. 10.20 BBC- Harmonie-orkest exi solist. 11.10 Gramofoon muziek. 11.35 Grosvenor House dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.559.40, 10.40 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.40 Het Giardino-orkest (Om 1.50 Zang.) 3.05 Vioolvoordracht. 3.20 en 4.20 Zaxig 4.35 Altviool-voox-dracht. 5.20 Locatelli-orkest 8.35 Met Brxisselsch kwartet 9.05 Radiotooneel KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 Hagestedt's Amuse mentsorkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Omroepdansorkest. 1.35 Schrammelensenible 3.20 Omroeporkest en soliste. 5.20 Viola da gamba en cembalo. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.5011.20 H. Hagestedt's dansorkest, Keulsch Pianoduo, Keulsch Accordeonkwartet en so listen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofooxxmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.502.20 Gramofoonxnuziek 5.20 Oixxroepsalonorkest. 6.50 Gramofoonmu ziek. 8.20 Gramofooxxmuziek.. 9.20 Omroep- symphonieorkest exx solist. 10.3011.20 Gx-amo- foonnxuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. (tot 2.20). 5.20 Orgelconcert. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Omroepdansorkest. 7.10 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.50 Radiotooneel 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.50 Bulgaarsch-Duitsch-concert m.m.v. het Omroeporkest, solisten en sprekers. 8.20 Be richten, politiek dagbladoverzicht. 8.35 Muzi kaal cabaret. 9.2G Berichten. 9.50 Piaxxovoor- dracht. 10.05 Berichten. 10.2011.20 H. Hage-. stedt's orkest; accordeonkwarlet, pianoduo en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6