DLL ZOO Tuinbouw zal worden geholpen. DONDERDAG "10 ÏTA'AET 1938 ET A A E E E SI'S DAGTÏEAD 2 ARROND. RECHTBANK. Onrechtmatig- iu aardappelen gehandeld. De Rechtbank zette heden de behandeling van de zaak voort tegen een 47-jarige aard appelenhandelaar uit Beverwijk wien ten las te was gelegd overtreding van het Crisis- Tuinbouwbesluit en de Landbouw Crisiswet 1933. Uit de getuigenverklaringen kwam vast te staan dat verd inderdaad aardappelen had verkocht en gekocht zonder een vergunning te hebben. Verd. beweerde evenwel dat hij zijn zaak aan zijn broer had overgedaan. De officier tot verd.: „Behoort de zaak aan u of aan uw broer." Verd.: Aan mij. De officier eischte bevestiging van het von nis door den kantonrechter'voor 't eerste feit en voor het tweede een boete van f 200 of 50 dagen. De verdediger mr. J. C. Baron hield een uit voerig pleidooi waarin hij er op wees dat verd. vroeger èn door den kantonrechter èn door het crisistuchtrecht voor een zelfde feit tot 'n boete van f 1000 werd veroordeeld. De boete van den kantonrechter had verd. betaald maar hierdoor had hij toch zijn ver gunningsrecht niet teruggekregen. Verdachte voelde zich hierdoor in zekeren zin gedupeerd. Spr. vroeg voor 't eerste feit vrijspraak en voor de andere feiten een geringe boete. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van een fiets. Een 21-jarige jongeman stond terecht om dat hij te Westzaan een fiets had gestolen. De eigenaar van de fiets een kok was zelf niet verschenen doch had zijn 15-jarig knechtje als getuige gezonden. Deze verklaarde dat hij verd. die 't hem ten laste gelegde bekende, in de nabijheid van den winkel had gezien. Dr. Klem die als deskundige optrad, ver klaarde dat verd. erfelijk belast is, het feit kan hem dan ook niet worden toegeschreven. De officier was van meening dat de open bare orde vordert dat verd. voortdurend toe zicht noodig heeft. Spr. vroeg ontslag van strafvervolging" en het plaatsen in een krank zinnigengesticht voor den tijd van 1 jaar waarna ter beschikbaarstelling van de regee ring zou moeten volgen. Mr. O. H. van Wijk, verdachte's raadsman, wees erop dat verd. binnenkort weer werk kan krijgen. Misschien kan hij dan onder toezicht nog goed terecht komen. Diefstal van hammen. Een slager aan den Lisserdijk te Haarlem mermeer bemerkte op 9 Januari dat van zijn winkel een ruit was ingedrukt en dat eenige hammen waren ontvreemd. Twee verdachten die bekenden dezen diefstal te hebben ge pleegd hoorden door den Officier 10 maanden tegen zich eischen. Het is wel opmerkelijk aldus de Officier, dat sinds de arrestatie van deze twee ver dachten de diefstallen in de Haarlemmer meer sterk verminderd zijn. Ook de reclassee- ringsrapporten over verdachten waren niet gunstig. Zij zijn niet betrouwbaar. Spr. eischte tegen elk der verdachten een gevangenisstraf van 10 maanden. De verdedigers mr. L. G. van Dam en' mr. F. Blerkom bepleitten clementie en bestreden het argument van den Officier dat nu de dief stallen in de Haarlemmermeer zouden zijn opgehouden. Misschien is dit wel expres gebeurd om de schuld op verdachten te werpen. Uitspraak alle zaken 24 Maart. Bemiddelmug verleend. Twee Beverwijkers. die aan eenige jonge mannen geld hadden verstrekt om naar Spanje te gaan om zich daar bij een der beide partijen te voegen, stonden heden terecht. Tegen hen werd twee maanden gevangenis straf geëischt. De verdediger pleitte cle mentie, UITSPRAKEN. Diefstal in een pakhuis. Twee losse werklieden uit Zaandam hebben verschillende goederen uit een pakhuis t< Zaandam gestolen. Een hoeveelheid aardap pelen, anthraciet en groenten was door ver dachten ontvreemd. De officier had tegen een der verdachten een gevangenisstraf van 8 maanden en tegen den anderen, over wien een gunstig reclasseerings- rapport was uitgebracht, een gecombineerde straf van 6 maanden waarvan 4 maanden voorwaardelijk geëischt. Mi'. Stomp had ook voor de eerste verdachte een voorwaardelijke straf gevraagd. De Rechtbank veroordeelde hedenmorgen den eersten verdachte tot 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek en den anderen tot S maanden voorwaardelijk. Poging tot doo'dslag. Op 2 December behandelde de Rechtbank de zaak tegen een jongeman uit Zeeuwsch- Vlaanderen die liefde koesterde voor een vrouw in Zaandam en haar ondanks dat zij getrouwd was. lastig viel en met een revol ver bedreigde. Indertijd had verd. reeds een aanslag op d vrouw gepleegd en op 2 De cember moest hij zich weer voor dit feit ver antwoorden. De behandeling van de zaak is toen uitge steld op verzoek van den verdediger mr. B. W. Stomps en in dien tijd is onderzocht of verd. soms in de landbouwkolonie zou kunnen werken om hem te dwingen een bestaan te vinden buiten het arrondissement Haarlem, zoodat Zaandam voortaan van hem bevrijd zou zijn. Veertien dagen geleden werd deze zaak voortgezet en uit de ingewonnen rapporten bleek toen dat de verd. niet had meegewerkt aan de kans die de Rechtbank hem had ge geven. Op het voorstel om in een landbouw kolonie te werken had hij slechts geantwoord: Het is in ieder geval beter dan de gevange nis. De Officier had er in zijn requisitoir op ge wezen, dat het ingewonnen rapport geen nieuw licht op deze zaak werpt en eischte 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger mr. B. W. Stomps bepleitte toch overplaatsing naar een andere provincie. De verdachte werd heden veroordeeld tot een gevangenisstraf van 7 maanden met af trek van preventief. MAR KTBERICHT SCHEVENIN GEN. Scheveningen, 16 Maart 1938 (A.NT (Versche visch). Tarbot f 0.60—f 0.90 per kilo. Griet f 0.50—f 0.90 per kilo. Tong f 0.80—f 1.10 per kilo. Groote schol f 10 40—f 16 per 40 kllc Middel schol f 9 60—f 15 40 per 40 kilo Kleine schol r 2.60—f 6.40 per 40 ki Bot f 6—f 6.40 per 40 kilo. Wijting f 5.70—f 6.20 per kilo. Kabeljauw f 1.50—f 3 per stuk. NIEUWE MODELLEN IN TAILLEURCOST., MANTELS, JAPONNEN, BLOUSES NIEUWE COLLECTIE ZILVERVOSSENENBLAUWVOSSEN BARTELJORISSTR. 26/28- (Adv. Ingez. Med.) Landbouwlioogeschool viert vierde lustrum. haar Jhr. S. van Citters doctor honoris causa. Woensdag vierde de Landbouwlioogeschool te Wageningen zijn vierde lustrum. Woens dagmiddag heeft de rector-magnificus prof. ir. C. Broekema de diesrede gehouden, waarna de promotie plaats had van jhr. S. van Citters tot doctor in de landbouwkunde honoris cau- Bij gelegenheid van dit feest organiseeren de Wageningsche studenten een driedaag- schen leergang over den sociaal-economischen invloed van Nederlandsch-Indië op Neder land. Hiertoe werken in het bijzonder samen het Wageningsche studentencorps, de Wage ningsche vrouwelijke studentenvereeniging ,St. Franciscus Xaverius" en de vereeniging .Studiebelangen". Woensdagochtend om half elf is de leergang geopend met een inleidende toespraak na mens de organiseerende vereenigingen van den president van het Wageningsche studen tencorps, den lieer J. B. Ritzema van Ikema. Inleiding van prof. Gerretson. Hierna verkreeg prof. dr. F. C. Gerretson, bijzonder hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, het woord voor een „Historische inleiding". Woensdagmiddag heeft de rector-magnifi cus. prof. ir. C. Broekema, een rede ge houden over; „De aardappel en zijn cultuur problemen". Hierna volgde de promotie van den heer jhr. S. van Citters tot doctor in de landbouwkunde honoris causa. Promotor was prof. dr. H. A. J. M. Beekman. Spreker stelde de verdien sten van den heer Van Citters in het licht, speciaal de zeer uitstekende verdiensten, die hij zich verworven heeft ten opzichte van de landbouw lioogeschool en daarmede ten op- Nederlandschen landbouw. Jhr. S. van Ciller* (Anli-Rev. Partij) 1 zichte van den Spr. schetste de moeilijkheden, waarvoor de heer Van Citters zich gesteld zag, toen aan hem in 1918 als president-curator de leiding werd toevertrouwd van de landbouwliooge school. moelijkheden, die nog ernstig ver zwaard werden door de beide economische in zinkingen, die zich in het 20-jai'ig bestaan van de L. H. S. hebben voorgedaan. De ver beteringen, die in de verloopen 20 jaar on- danks deze moeilijkheden bereikt zijn, gaf spr. in vogelvlucht aan, waarbij gewezen werd op verrezen nieuwe gebouwen en la boratoria, aanzienlijk verbeterde outillage en de verruimde personeelsformatie. Jhr. dr. S. van Citters heeft in een toespraak dank gebracht voor de hem verleende onder scheiding. In het Noorden meest matigen Noord westelijken tot Zuidwestelijken wind. in het Zuiden zwakken tot matigen Wes telijken tot Zuidwestelij ken wind. In het Noorden aanvankelijk opklarend met koude nacht, overigens nevelig of betrokken tot zwaar bewolkt met weinig verandering in temperatuur. Weinig of geen regen. BAROMETERSTAND Hoogste 771.8 m.M. te Rochefort, Laagste 743.8 m.M. te Riga. Het hooge drukgebied in het Zuiden heeft zich in zijn kern een weinig versterkt, terwijl het zich naar het Oosten heeft verplaatst. De kern is thans over Midden-Frankrijk gelegen. Over Frankrijk, Zwitserland en Zuidwest- Duitschland bleef het rustig weer met betrok ken lucht, waardoor de ochtendtemperaturen minder laag waren dan gisteren. Over het Zuidelijke gedeelte van de Britsche eilanden, ons land en het grootste gedeelte van Duitsch- land hield de matige tot krachtige strooming van subtropische lucht nog aan. Ten Noorden van de lijn AberdeenHamburgKonings bergen wordt bij Noordwestelijken wind lucht van polairen oorsprong aangevoerd, welke in den loop van den nacht ook het Noorden van ons land zal bereiken, zoodat aldaar een koude nacht verwacht mag worden. In het Westen neemt ver op den Oceaan de depressie-activi teit weer toe, zoodat ten onzent weer krim pende wind verwacht mag worden, met als jevolg weer een terugwijken van bovenge noemde koude lucht. De regenkansen blijven nog klein. Over Scandinavië vult de depressie op. De vorst blijft in Noord-Zweden nog vrij streng. Over Zuid-Noorwegen wordt nog vrij krachtige Noordwestelijke wind aangetroffen, overigens is het echter rustiger geworden. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 10.29 uur; n.m. 23.28 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. EEN WINKELIERSVEREENIGING VOOR HET KLEVERPARK. Dinsdagavond vergaderde in Café-Restau rant ,,'t Bolwerk" te Haarlem een groepje winkeliers uit het Kleverpark. Doel van deze vergadering was te komen tot stichting van een winkeliersvereeniging. Nadat een uiteenzetting was gegeven, waar om het van belang was hiertoe over te gaan, werd tot oprichting besloten. Als voorloopig bestuur werd gekozen de H. H. N. Franken, voorzitter, H. v. d. Ham, secretaris en J. van Es, penningmeester. Het bestuur werd opgedragen zich te bera den welke middelen tot propaganda aange wend moesten worden. Tenslotte werd overeengekomen tegen Dins dag 22 Maart een vergadering uit te schrijven, die gehouden zal worden in ,,'t Bolwerk". Iedere winkelier in het Kleverpark die in teresse heeft zich aan te sluiten, zal welkom zijn. WIJBENGA LEEN. B, en W. van Haarlem maken bekend, dat bestuurders-collatoren van het Wijbenga Leen te Bols ward, voornemens zijn over te gaan tot de begeving van een studiebeurs. Nakomelingen uit de familie van de Stich ters. die naar een beurs wenschen te dingen, zullen zich, onder overlegging van een ge boorte-acte en met vermelding van .genoten onderwijs, vóór 1 April a.s. schriftelijk moeten aanmelden bij Ds. J. "Vink te Bolsward. Zij dienen dan den leeftijd van 12 jaren te heb ben bereikt en dien van 24 jaren niet te hebben overschreden. De begiftigde zal vrij zijn in de keuze van een vak van studie. De datum van het vergelijkend examen wordt nader bekend gemaakt. JUBILEUM C. POOL. Heden was het 25 jaar geleden, dat de hee- ren C. Pool en B. Sminia, bestuurders bij de N.Z.H.T.M., in dienst kwamen van genoemde Maatschappij. De jubilarissen hadden den dag vrij af en ontvingen te hunnen huize bezoek van den Chef van Exploitatie, ir. B. Nugteren en den len Chef van den Uitvoerenden Dienst, den heer P. M. Gieske. Namens de directie over handigde de heer Nugteren hun de gebruike lijke enveloppe. Voorts kwamen afgevaardigden van het Ju bileumfonds ue jubilarissen gelukwenschen en hun een geschenk en een oorkonde aan bieden. De Bilt voorspelt: In diverse groote steden in ons land zijn reeds z.g. „Hutspotclubs" opgericht. Deze clubs hebben ten doel werkende vrouwen uit aller lei beroepen tijdens een eenvoudigen maal tijd (kosten f0,50) bijeen te brengen om van gedachten te wisselen, appreciatie voor el- kaars werk te krijgen en eikaars moeilijkhe den te leeren begrijpen. In Haarlem werd gisteravond voor het eerst zoo'n maaltijd gehouden in de bovenzaal van Automatiek Fluks in de Groote Houtstraat. Bij ontstentenis van mevrouw M. Boissevain van Lennep uit Amsterdam, die een korte inleiding zou houden, werd de Amsterdamsche Club vertegenwoordigd door mevrouw Ch. A. Matthes, die een kort welkomstwoord sprak en door mej. dr. Jane de Iongh, die een korte toespraak hield over doel en werkwijze van de Hutspotclubs. Vermelding verdient, dat deze bijeenkomsten een volkomen neutraal karak ter dragen en dus niets met de een of andere politieke richting hebben uit te staan. Deze eerste Haarlemsche bijeenkomst was een groot succes, er waren ruim veertig da mes aanwezig, voorwaar een enthousiaste op komst! Het ligt in de bedoeling deze samen komsten voortaan eens per maand te houden van half zeven tot acht uur en later vertelt dan telkens een van de dames iets van haar eigen werk. Moge de volgende 'bijeenkomst het aantal aanwezigen nog grooter zijn en een nog grooter aantal verschillende beroepen vertegenwoordigen. Er heerschte al dadelijk een zeer prettige en vlotte toon en dus kun nen zij, die het initiatief hiertoe namen met voldoening op dezen eersten avond terugzien. De bijeenkomst werd gepresideerd door me vrouw C. Stemler-Tjaden. „IIOE TEEKENT HET KIND IN INDIë?" Het bestuur van de Vereeniging voor Open- luchtscholen in Nederland heeft belangstel lenden uitgenoodigd tot bijwoning van de opening der tentoonstelling van Indische kin dertekeningen op Woensdagavond 16 Maart a.s. in het Frans Halsmuseum door dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk', burgemeester van Haarlem. De tekeningen zijn vervaardigd in de eerste maanden van den cursus 1936/'37 door leerlin- jen van de Europeesch-lagere, Hollandsch- Indische, Hollandsch-Cliineesche, speciale en Schakelscholen van M. U. L. O. en middelbare scholen in Ned. O. Indië. De baten komen, gelijkelijk verdeeld, ten goede aan het zwakke schoolkind in Indië en Nederland (Centr. Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Vacantiekolonies in Ned. Indië en Vereeniging voor Openluchtscholen in Nederland.) JUBILEUM Heden herdacht mej. A. Hlineker den daj. waarop zij gedurende 12y2 jaar haar krachten als huisnaaister gaf aan de familie Hackenitz. Bijzondere vermelding verdient het feit, dat binnen een jaar mej. Hüneker bij drie ver schillende families haar 12V2-jarig jubileum als huisnaaister vierde. Het is wel een bewijs dat mej. Hüneker haar werk bijzonder goed verstaat en zeer te waardeeren valt haar trouw aan de werkgeefsters. Namens de Vereeniging van Huisvrouwen huldigden mevr. Visser en mevr. Kruger de jubilaresse. MÏDDENSTANDSCENTRALE. De Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten houdt haar jaarver gadering op Dinsdag 15 Maart a.s. in restau rant Brinkmann, Groote Markt. JAARLIJKSCH ONDERZOEK. Lichtingen 1926 en 1929. Behoudens onvoorziene omstandigheden heeft in de tweede helft van Mei a.s. en in Juni d.a.v. het jaarlijksch onderzoek plaats voor de gewone dienstplichtigen der Kon. landmacht van de lichtingen 1926 en 1929. Nadere aanwijzingen zullen nog worden ge geven. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Handschoenen, ceinturen, rijwielplaatje, Politiebureau Smedestraat; Autoped, de Bruin Spaarnhovenstraat 19, Breiwerk, Vijlatia, Den nenstraat 8, Hoed, Oosterhof Pleiadenstraal 42, Horloge, Florastraat 18, Insigne, Scheffer, Kampersingel 24b rood; Mes, Politiebureau, Smedestraat; Riem Hartman, Amsterdamsche vaart 172; Snelbinder, v. Berkum. Brouwers straat 143. Tasch. Smit, P. C. Hooftstraat idem. Politiebureau Smedestraat: Vulpen Haegen, Veenbergplein 34 rood. Vulpotlood, v Boekhoven, Van Do ristra at 88: Zakken, Po litiebureau Smedestraat. Hutspotclubs. VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANèGE". De beker van Woestduin. Zaterdagmiddag 12 Maart zal de Cross Country van Woestduin plaats hebben. De toegang tot Woe istduin is via de Manpads laan. Te 2 uur wordt het parcours geloopen en te 2.45 uur wordt de eerste ruiter gestart. Lengte van het parcours is circa 2200 Meter. De prijzen voor afdeeling A bestaan uit beker en kunstvoorwerpen en voor afdeeling B: kunstvoorwerpen. Winnaars van den beker waren in 1933: Th. Westerwoudt op Ramona; 1934: R. A. G. Da vidson op Gospodin; 1935: J. L. Prins op Bijou; 1936: R. A. G. Davidson op Adèla en 1937: E. ten Cate op Fortuna. Regeering zal gesaneerde bedrijven zoo noodig steunen. Pogingen tot verlaging der vaste lasten. DE kwestie van de vaste las ten in den tuinbouw heeft herhaaldelijk reeds een punt van bespreking uitgemaakt en on langs nog heeft de minister van Economische Zaken in de Tweede Ka mer meegedeeld, dat het in zijn voor nemen lag de tot stand koming te be vorderen van plaatselijke organisaties in den tuinbouw, die naar zijn mee ning in staat zouden zijn crediteu ren en debiteuren tot elkaar te bren gen. Thans zijn daaromtrent nadere richtlijnen uitgewerkt. De .regeering is van meening dat pogingen om te komen tot de noodzakelijk geachte- herziening der geldelijke verplichtingen van het tuinbouwbedrijf behooren uit te gaan van het bedrijfsleven zelf, meer in het bij zonder van ten deze samenwerking zoekende organisaties op tuinbouwgebied. Wel is de regeering bereid, de ontplooiing van dit par ticulier initiatief te bevorderen en aan het streven naar de saneering der tuinbouwbe drijven de behulpzame hand te bieden door aan op deze wijze gesaneerde bedrijven steun in natura te verleenen, welke steun aan de rendabiliteit van het bedrijf ten goede komt. De pogingen om tot vrijwillige verlaging dei- bedrijfslasten té geraken, waar dit noodig is, zullen ongetwijfeld de gunstigste resultaten kunnen dragen, indien de algemeene mede werking van alle daarvoor in aanmerking ko mende organisaties worden verkregen. Hierbij wordt gedacht aan boerenleenbanken, standsorganisaties op tuinbouwgebied en tuin bouwveilingen. Het verkrijgen van een bevredigende oplos sing van het vraagstuk der vaste lasten in den tuinbouw zal in belangrijke mate kunnen worden bevorderd, als deze organisaties el kander voor dit doel weten te vinden en in elke plaats waar de behoefte bestaat aan dit bemiddelend optreden, uit hun midden een commissie vormen, die zich bereid ver klaart ten behoeve van den tuinder, die haar hulp inroept, onderhandelingen betreffende de regeling der bedrijfslasten te openen met zijn schuldeischers. De samenstelling dei- commissie en de onderlinge samenwerking harer leden zal waarborg dienen te bieden, dat de tuinders zich in volle vertrouwen met hun moeilijkheden tot haar kunnen wenden en dat zij haar moeilijke en delicate taak op de juiste wijze zal kunnen verrichten. Het ligt in het voornemen van den minister om de commissie, die aan de daarvoor gestelde eischen beantwoordt, als zoodanig te erken nen. De commissie die bij de uitvoering van haar arbeid zal worden bijgestaan door den rijks- tuinbouwconsulent in haar district, zal er naar hebben te streven door overleg met de schuldeischers de op het bedrijf rustende las ten zoodanig te verlagen, dat in het aldus gesaneerde bedrijf weer een bestaansmoge lijkheid voor den tuinder aanwezig is. Wanneer inderdaad dit doel wordt bereikt en het bedrijf dus financieel gesaneerd is, kan de commissie aan de hand van reeds ver zamelde gegevens en nader vast te stellen richtlijnen een voorstel doen ten aanzien van door den minister van economische zaken eventueel te verleenen steun in natura. (b.v. meststoffen of onderhoudswerken. In zulke gevallen, waarvoor uit den aard der zaak be paalde normen zullen worden vastgesteld, kan de commissie het voorstel doen, deze kosten voor rekening van het rijk te nemen. Het rapport omtrent de in elke zaak bereikte resultaten, eventueel vergezeld van een ad vies omtrent steun in natura. dient te worden ingezonden aan het regeeringsbureau voor de uitvoering van de Landbouwcrisiswet 1933, afdeeling III. Lange Voorhout 3 te 's-Graven- hage, welk bureau met de uitvoering van deze regeling is belast. HEEMSTEDE TERAARDEBESTELLING Br. L. H. DE HAAN Onder zeer groote belangstelling had he denmiddag de teraardebestelling plaats van wijlen den heer L. H. de Haan, die bijna 47 jaar als broeder op Meer en Bosch heeft ge arbeid. Om 11 uur had in Irene een samenkomst plaats, waar het stoffelijk overschot stond opgebaard onder een schat van bloemen, o.a. van het bestuur der inrichting, van de be woners. van familie en kennissen. Het kerkgebouw was geheel gevuld, waar onder behalve broeders en patiënten der in richting. ook vele zusters van Bethesda Se- repta. Mede waren vertegenwoordigd het be stuur der inrichting, de kerkeraad en kies college der Ned. Herv. Gemeente. Nadat gezamenlijk gezongen was Gezang _J0 vers 1 en2, sprak allereerst Ds. H. W. Duivendak, die het groote verlies schetste door dit heengaan ontstaat. .J-Iet zal onwe zenlijk zijn, dat wij hem niet meer zien in den tuin, die voor hem een wereld beteeken- de". aldus spreker. ..Toch moeten wij het als een weldaad voor hem beschouwen, dat hij geen afscheid be hoefde te nemen, en deze omgeving in leven de lijve te moeten verlaten. God heeft hem dit afscheid bespaard. Dankbaar zijn wij voor wat hij gedaan heeft. Hij heeft Meer en Bosch mee op hel pen bouwen. Veel heeft hij ook gedaan voor den broederkring en hij wist het onderling contact zeer te bevorderen". Spr. schetste den overledene ook als een gelukkig mensch in den eigen familiekring en naast troostwoorden aan zijn vrouw en kinderen smeekte spr. Gods zegen af voor zijn eeuwige rust, die wij hem zeker niet mogen misgunnen, na zulk een grooten ar beid. Dr. Ledeboer wilde ook zijn groote waardee- ring uitspreken over het werk van Br. de Haan. „Hij heeft zijn geheele leven in dienst gesteld van de patiënten. Hij was trots op zijn tuin. niet voor zichzelf maar voor de patiën ten. En al zullen wij hem hier niet meer zien, zijn geest zal blijven". Tenslotte sprak W. F. de Vries, namens broe ders en patiënten woorden van dank en af scheid. Door broeders der inrichting werd het stof felijk overschot naar zijn laatste rustplaats gedragen, nog eens door den boomgaard, die hem altijd zoo lief was. Aan de groeve ging Ds. Barges voor in gebed, en sprak nog enkele dankwoorden ook namens de familie. R.K. VOLKSBOND Woensdagavond hield -de afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond haar laatste vergadering in dit winterseizoen. Eenige mededeelingen werden gedaan be treffende de plannen voor de herdenkings feesten ter gelegenheid van het 50-javig be staan van den Diocesanen Bond. Zoo zal er op 15 Mei een Pontificale H. Mis worden opgedra gen in de Kathedrale Kerk te Haarlem. Des middags zal in het gebouw St. Bavo receptie gehouden worden met overhandiging van een geschenk en des avonds is er een feestelijke bijeenkomst. Van de gelegenheid om punten in te dienen voor de op 15 en 16 Mei te hou den Centrale raadsvergadering werd geen ge bruik gemaakt. Uit een verslag van de Centrale Volksbank bleek dat, trots den slechten tijd er toch nog veel gespaard wordt, ook met zegels. Evenals vorige jaren zal er ook dit jaar weer een open retraite gehouden worden in het R.K. Jeugdhuis aan den Heerenweg, nu voor mannen. Leider zal zijn Pater Sever us, 'n bekend redenaar. Dinsdag 22 Maart zal hier in het R.K. Ver- eenigingsgebouw graaien de bekende geluids film van Herwonnen Levenskracht. Behalve deze film zullen ook enkele amusementsfilms gedraaid worden. Daar ook niet-leden voor zooveel mogelijk toegang hebben is dit een mooie gelegenheid kennis te maken met deze zoo nuttige instelling. In samenwerking met de afd. Haarlem zal er op 29 Mei gelegenheid zijn aan een proces sie naar Heilo deel te nemen, deels per rijwiel deels per touringcar. Aan den penningmeester, den heer H. J. v. d. Linden, werd décharge verleend. Als afgevaardigden naar de op 16 en 17 Mei te houden Centrale raadvergadering werden gekozen de heeren H. A. Meeuwenoord en J. B. Delissen en als plaatsvervangers de heeren N. J. v. d. Linden en L. Roest. Tenslotte hield kap. J. Khjn een sluitings rede, waarbij hij voornamelijk sprak over de bedevaart naar Loiu-des. De collecte voor Hulp in nood bracht op f 1.18. HAARLEMMERMEER BLOEMBOLLENSCHUUR EN WINKEL AFGEBRAND. Hedenmorgen omstreeks 4 uur ontstond in Haarlemmermeer aan den Lisserdijk brand in de bloembollenschuur annex sigarenwinkel, in gebruik bij de heeren Mesman en Glas (eige naar de heer J. Meijer). Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de brandweer uit Lisserbroek werd gealar meerd, die spoedig ter plaatse arriveerde en het blusschingswerk met kracht ter hand nam. Intusschen werd de motorbrandweer uit Hoofddorp gewaarschuwd, die ook spoedig verscheen en het blusschingswerk overnam. De bollenschuur met gereedschappen en een partijtje bloembollen en de winkel met rookartikelen brandde tot den grond toe af. Mede ook door het flinke optreden van de brandweer uit Lisserbroek konden een paar aangrenzenden huizen behoudens eenige brand en waterschade gespaard blijven. De oorzaak is onbekend. De heeren Meyer en Mesman waren wel, de heer Glas was niet tegen brandschade verzekerd. AGENDA. DONDERDAG 10 MAART Ver. Doopsgezinde Gemeente: Lezing met lichtbeelden. 8.15 uur. Broederkerk: Voordracht ds. B. E. J. B'ik, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De weg Terug", 2.30, 7 en 9.15 urn*. Rembrandt Theater: „Serenade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Greta Garbo en Charles Boyer in „Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Puberteit", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De Mail-express" „Re cordvlucht", 8 uur. VRIJDAG 11 MAART Stadsschouwburg: Calvet Kwartet. 8 uur. Luthersche Kerk: Getuigenis-avond „Kerk en Vrede", 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Voordracht Alg. An- throposofische Vereeniging 8.15 uur. Gebouw Sint Bavo: Humanitaire Tentoon stelling, 3—10 uur nam. Palace Filmac: 115 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2