EEN VOLKSSTEMMING IN OOSTENRIJK. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Schuschnigg wenscht uitspraak over zijn bewind Nog een volgeling van Icarus. Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. DOVDERDAG 10 MAART 1938 HAAREEM'S D'AGBEAD r>i E Oostenrijksche bondskanselier, dr. Schuschnigg, heeft gister- avond per proclamatie bekend gemaakt, dat Zondag a.s. in het land een volksstemming zal worden gehouden over de vraag, of men de politiek der regeering al of niet goedkeurt. De leuze van Schuschnigg luidt hierbij: „Voor een vrij, Duitsch, onafhankelijk sociaal, eensgezind Oostenrijk; voor vrede en arbeid en rechtsgelijk heid van allen, die volk en vaderland liefhebben." In een te Innsbrück gehouden rede sprak de bondskanselier als zijn verwachting uit, dat het plebisciet een groot succes voor Oostenrijk zal worden. Volk Zondag reeds ter stembus. „Voor een onafhankelijk en eensgezind Oostenrijk Schuschnigg's oproep. Schuschnigg's rede te Innsbrück was een beroep op het geheele Oostenrijksche volk: Hij zeide: Voor den eersten keer in de ge schiedenis van ons vaderland vraagt de re geering van den Oostenrijkschen staat een openlijke uitspraak voor het geboorteland. Gij allen, mannen en vrouwen van het vrije Oostenrijk, welk beroep gij ook uitoefent en tot welke klasse gij ook behoort, zijt geroe pen u voor de geheele wereld uit te spreken. Gij moet zeggen of gij bereid zijt met ons den weg te vervolgen, dien wij zijn betreden en die beoogt een sociale eensgezindheid en rechtsgelijkheid, definitieve wegneming van alle partij geschillen, Duitsche vrede naar binnen en naar buiten, een politiek van ar beid. Schuschnigg. De leuze is voor een vrij, Duitsch, onafhan kelijk, sociaal, christelijk eensgezind Oosten rijk, voor vrede en arbeid en rechtsgelijkheid voor allen, die volk en vaderland liefhebben. Dat is het doel van mijn politiek, aldus Schuschnigg". Zij, die bevestigend zullen ant woorden, dienen de belangen van al len en in de eerste plaats den vrede. Toont dus, dat uw wil een nieuw tijd vak van eensgezindheid in te leiden in het belang van het vaderland, ern stig is. De wereld wil uw bereidheid te leven zien. Verheft u daarom als een man, volk van Oostenrijk en stemt: ja. De aankondiging van de volksstemming werd met groot enthousiasme door de ver gadering ontvangen. Allen verhieven zich van hun zetels en zongen den bondskanselier spontaan het Andreas Hof er lied („Zu Man tua in Banden") toe. Deze volksstemming, aldus Schuschnigg, moet een machtige uiting van trouw zijn je gens Oostenrijk, zijn vrijheid en onafhanke lijkheid. „Zijn of -niet zijn". Schuschnigg voegde hier aan toe, dat voor hem deze uitspraak zal zijn een kwestie van zijn of niet zijn. De bondskanselier is er evenwel van overtuigd, dat alle Oostenrijksche landen het parool zullen volgen en dat de afloop van het plebisciet een groot succes voor Oostenrijk zal zijn. Spreker zeide verder nog: Men moet een duidelijke scheidslijn trekken tusschen lega- len en illegalen. Bedreigingen der nationaal- socialisten zullen niet worden, geduld. Hetgeen bij overeenkomst moet worden ten uitvoer ge legd, zal dat worden, doch geen streep ver der. Schuschnigg protesteerde vervolgens tegen nationaal-socialistische zekere beweringen. Sprekende over een volksfront van „bolsje- wiseerende arbeiders" verklaarde hij cate gorisch geen enkele formatie te zullen toe staan, welke het karakter van partij zal dra gen. Hij waarschuwde de bevolking voor in om loop zijnde geruchten en drong er op aan, dat zij zich niet zou laten neerslaan. De vaderlanders moeten zich loyaal houden aan de letter van den Duitsche vrede. Het moet niet de schuld zijn van de vader landers. indien de weg van dezen vrede niet naar succes leidt. Schuschnigg zeide voorts, dat 30.000 jongelieden hun plaats in het bedrijfsleven zullen krijgen. Er zal een verplichte arbeidsdienst tot ont wikkeling worden gebracht en er zullen groote werken worden uitge voerd. 1938 zal in alle opzichten een jaar van arbeid moeten zijn, aldus de bondskanselier. De correspondent van Reuter te Weenen voegt hieraan toe: Het Oostenrijksche volk zal zich Zondag uitspreken over het voort bestaan van Oostenrijk als zelfstan digen staat. In dien de meerderheid van het volk voor het voortbestaan van een onafhankelijk Oostenrijk blijkt te zijn, zal de positie van Schuschnigg onaantastbaar zijn en zal hij maatregelen kunnen nemen tegen de nationaal-socialisten. In dien hij evenwel minder dan zestig procent van het aantal stemmen kan vereenigen, dan bestaat er weinig twijfel of Schuschnigg zal aftreden en worden opgevolgd door een natio naal-socialistische regeering, waarop vroeger of later een aansluiting bij Duitschland zal volgen. Oostenrijkers boven 24 jaar ter stembus. Minister Zernatto heeft de uitvoerende be palingen bekend gemaakt voor de volksstem ming. Alle leden der kiescommissies moeten behooren tot het Vaderlandsche Front. Het begin en einde der volksstemming wordt door den bevoegden „Landeshauptmann" vastge steld. Als stembiljetten gelden de lidmaat schapskaarten van het Vaderlandsche Front, de lidmaatschapskaart van den Boerenbond, beroepskaarten en nationaliteitsbewijzen, in ieder geval slechts documenten, welke de iden titeit bewijzen. Kiesgerechtigd zijn alle Oos tenrijksche bondburgers. die meer dan 24 jaar oud zijn. Het document wordt afgestempeld, als het stemrecht is vastgesteld. Op aanwijzing van den „Landeshauptmann" wordt een lijst van degenen, die gestemd hebben, bijgehou den. Op het officieele stembiljet is het woord „ja" gedrukt. Wie tegen wil stemmen, moet het woord „Nein" met de hand op een biljet schrijven. Ontevreden nazi's. De nationaal-socialisten te Linz hebben gisteravond naar Havas verneemt geprotes teerd tegen de bepalingen van de volksstem ming vooral zijn zij van meening, dat de leef tijdsgrens voor stemgerechtigden te hoog ligt en dat de tijd van voorbereiding te kort is. Het kwam tot botsingen met groepen patriotten, die de aankondiging van de stemming vierden. De politie verspreidde de betoogers. De nazi's zouden bij het bestuur van Opper-Oostenrijk geprotesteerd hebben. Gisteravond nog werd vernomen, dat de vroegere Christen-Socialen, de Katholieken en de legitimisten zonder uitzondering voor de politiek der regeering ^"zouden stemmen. Schuschnigg is gisteravond uit Innsbrück naar Weenen teruggekeerd. Duitsche pers zwijgt. Havas verneemt uit Berlijn, dat de Duitsche pers vanochtend geen melding maakt van Schuschnigg's proclamatie, waarin de volks stemming wordt aangekondigd, evenmin als van de rede van den bondskanselier. Hongarije. Een nieuw kabinet Daranyi. Daranyi. Gedurende den gisteren gehouden ministerraad heeft minister-presi dent Daranyi verklaard, dat de re geering' moest aftreden aleer zij wetsontwerpen inzake een program der regeering, waarmede een milliard Pengös gemoeid is, aan het parlement zou kunnen voorleggen Daranyi begaf zich des avonds naar rijksbestuurder Horthy, die het ontslag van de regeering aanvaardde en den ministers verzocht de loo- pende zaken te willen afwikkelen. Horthy gaf Daranyi de opdracht tot de vorming van een nieuw kabi net. hetgeen deze aanvaardde. Nog denzelfden avond kon de samenstel ling van een gereorganiseerd mi- nisterie-Daranyi gepubliceerd wor den. In het nieuwe kabinet hebben de ministers van Buitenlandsche Zaken, Von Kanya, van oorlog, Roeder, van Binnenlandsche Zaken, Szeel, van Onderv/ijs, Homan en van In dustrie, Bornemisza, hun portefeuilles be houden. I Verder zijn opgenomen als- minister van Landbouw Marschall, die tot nu toe staats secretaris van dat departement is geweest, als minister van Justitie, Mickesz, die tot nu toe staatssecretaris van Justitie was, als mi nister van Financiën. Remenyi-Schneller. die president is van het instituut voor grond- crediet en als minister zonder oortefeuiller Imredy, de president der Nationale Bank. Minister van Industrie Bornemisza behoudt voorts de leiding van het ministerie van Handel en Verkeer. Tot staatssecretaris van het ministerie van Landbouw is benoemd afgevaardigde graaf Michael Teleki, tot staatssecretaris van Justitie, afgevaardigde Martin Lanyi. Engeland. Chamberlain komt op tegen Sovjetaantijgingen. In het Lagerhuis zijn gisteren vragen ge steld betreffende de beschuldigingen tegen Groot Brittannië, die uitgesproken zijn in de getuigenvex-klaringen tijdens het proces, dat thans te Moskou behandeld wordt. Chamberlain antwoordde hierop, dat hij zich ervan bewust is, dat waarschijnlijk een nadeelige invloed zal worden uitgeoefend op de Britsch-Russische besprekingen door de getuigenverklaringen in dit proces. De pre mier zeide echter te betwijfelen of aan deze beweringen, die volkomen onwaar zijn, eenig geloof geslagen zal worden in Engeland, of in feite ergens anders, waar ook, buiten de Sovjet-Unie. De premier heeft den indruk, dat het nauwelijks noodig is, dat hij het Iiuis de verzekering geeft, dat de Britsche re geering niet schuldig is geweest aan eenigen inbreuk op de overeenkomst met de Sovjet- regeering en dat zij geen gebruik heeft ge maakt van de diensten van wie ook dergenen, welker namen genoemd zijn als van personen, die werkten voor de Britsche inlichtingen dienst of verwikkeld waren in eenigerlei on dermijnende activiteit tegen de Sovjetre- geering. België. Minister De Man treedt af. In de gisteravond gehouden vergadering van den ministerraad deelde de minister van Financiën De Man mede, dat hij door zijn gezondheidstoestand verplicht was op aan raden van zijii geneesheer een maand ab solute rust te nemen. Hij kon nog niet zeg gen, of hij na dien tijd in staat zou .zijn zijn ministerfunctie te hervatten. Hij bood der halve den minister-president zijn ontslag aan. Minister-president Janson verklaarde, dat het hem onmogelijk scheen het departement van Financiën een maand lang zonder lei ding te laten. Een opvolger van De Man is nog niet aan gewezen. Wolfram Thetter, Oostenrijk 's vogelmensch Onze Weensche correspondent schrijft ons: Sedert de dagen van Icarus zijn er steeds opnieuw menschen geweest, die hebben wil len probeeren of het niet mogelijk is, net als een vogel te vliegen. Thans houdt een ondernemende 26-jarige Weener, Wolfram Thetter genaamd, die eenigen tijd geleden zijn brevet als militair vlieger behaald heeft, er deze aspiratie op na. Hij is leerling en medewerker geweest van den vermaarden Oostenrijkschen zweef vlieger Stiefsohn, die in 1936 op de Olym pische Spelen doodelijk verongelukte. Teza men met Stiefsohn heeft Thetter indertijd reeds het vogelvlucht-probleem op het vlieg veld Thalerhof bij Graz bestudeerd. Hij ob serveerde hoofdzakelijk de manier van vliegen van kraaien en duiven. Stiefsohn zelf had al een toestel willen construeeren, waar mede men op de wijze van de vogels zou heb ben kunnen vliegen. Zijn tragische dood heeft hem verhinderd zijn plannen ten uitvoer te brengen.. En ieder, die in de laatsten tijd gepro beerd heeft Icarus' klassieke voorbeeld te volgen, is er nog aan ten gronde gegaan. In de laatste jaren zijn vier personen doodgeval len, een erg opwekkend idee is dit nu niet be paald voor den jongen Weener. Wolfram Thetter wil met een vliegmachine ten hemel stijgen en vervolgens uit het toestel springen om dan met eigen kracht weer naai de aarde terug te vliegen. Hij heeft zich reeds tot de Aeroklub gewend met het verzoek een vliegtuig tot zijn beschikking te stellen. Het proces te Moskou. Doktoren bekennen medische moordente hebben gepleegd. Jagoda volgens hun verklaringen de opdrachtgever. Het Russische persbureau Tass meldt, dat in de ochtendzitting van het Moskousche proces gisteren het eerst de arts Pletnef verhoord werd. Hij bevestigde de verklaringen van zijn collega Levin en zeide: Levin heeft mij op de hoogte geb^cht van een te voeren gesprek met Jagoda, In dit gesprek zeide Jagoda, 'dat men in het belang van de uitvoering der contra revolutie en der omwenteling Gorki, die een geweldig gezag had in het binnen- zoowel als het buitenland, en Koeibisjef uit den weg moest ruimen. Wanneer ik niet wilde, zou hij mijn familie ten gronde richten. Tezamen met Levin werkte ik een plan uit, dat hierop neerkwam het or ganisme van Gorki te verslappen, zijn weer standsvermogen te verminderen en een toe stand te voorschijn te roepen, waarin Gorki aan een infectieziekte zou gaan lijden. Deze ziekte moest dan uitgebuit worden, verkeerde behandelingsmethoden moesten wor den toegepast, teneinde hem te dooden. Het plan om Koeibisjef te vermoorden kwam er op neer voortdurend hormonen tezamen met ge neesmiddelen voor het hart te gebruiken en daardoor de werking van zijn hart in wanorde te brengen. Dit plan werd uitgevoerd. Op een vraag van Wysinski bevestigt Plet nef dat hij gedurende alle 20 jaar van het Sovjetbewind anti bolsjewistisch gezind is ge weest, dit echter naar buiten verborg en zich huichelachtig aanpaste. Hij bekende verder, dat hij de volledige mogelijkheid had de mis daden aan te geven, doch dit naliet in de hoop, dat alles verborgen zou blijven. Na Pletnef werd de arts Kasakof verhoord. Deze verklaarde, dat hij met Levin had on derhandeld, waarna Jagoda hem in November 1933 zeide maatregelen te nemen voor het om brengen van Mensjinski, die door Kasakof be handeld werd. Kasakof overlegde toen met Levin en maakte gebruik van de omstandig heid, dat Mensjinski aan angina pectoris leed. De patient werd behandeld met hartmiddelen en andere artsenijen en na twee dergelijke behandelingen stierf hij. „Werktuig van Jogada' Kasakof verklaarde, dat hij de opdrachten van Jagoda uitvoerde, omdat hij verwachtte, dat deze hem een wetenschappelijke loopbaan zou scheppen. Hij bekende, dat de staat hem voor zijn wetenschappeiijken arbeid een voor treffelijk instituut ter beschikking stelde en trachtte zichzelf te schetsen als een blind werktuig in de handen van Jagoda. Kasakof gaf geen rechtstreeksch antwoord, toen de procureur hem vroeg, of hij, indien hij geen mededeelingen wilde doen over de misdadige werkzaamheid van Jagoda, met het oog op de ongecontroleerde vervaardiging en aanwen ding der medische preparaten in staat geweest was, de toepassing der voor Mensjinski ver derfelijke samenstellingen achterwege te la ten of ze door neutrale of heilzame middelen te vervangen. De procureur richtte dezelfde vraag tot Le vin, die verklaarde dat niemand de prepara ten van Kasakof kon controleeren, omdat ze geheim gehouden worden. Wysjinski stelde daarop den deskundigen dezelfde vraag. Des middags hoorde de opperste krijgsraad met gesloten deuren Rakofski, Grinko, Eosen- golz en Krestinski over hun betrekkingen tot zekere vertegenwoordigers van buitenlandsche mogendheden. De personen waarvan hier sprake is, werden nauwkeurig vastgesteld. Jagoda heeft vervolgens bekend, dat hij Maxim en Pesjkof Gorki heeft vermoord. Hij voegde hieraan toe, dat hij behalve terroristi sche doeleinden ook een persoonlijk doel hier bij nastreefde. De volgende openbare zitting van den krijgs raad zal elf Maart a.s. worden gehouden. De talisman van Rosengolz. De berichtgever van de Tel. vertelt, dat de openbare aanklager Wijsjinski gisteren tijdens de zitting plotseling tot groote verwondering van de aanwezigen, een rosekleurig papier te voorschijn haalde, dat in een stuk brood ver stopt was. Op het papier waren de volgende woorden geschreven, ontleend aan Psalm 68: „God zal opstaan, zijne vijanden zullen ver strooid worden en zijn haters zullen van zijn aangezicht vlieden". Toen Wijsjinski dit had voorgelezen wend de hij zich tot verdachte Rosengolz, ex-volks commissaris voor den buitenlandschen han del. Wijsjinski: „Verklaar u nader". ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING Nadat het avontuur met Kwek-Kwak zoo goed voor Thijs en Alasius was afgeloopen, was Thijs naar huis teruggekeerd. Maar toen hij daas- aankwam, zei Sim tegen hem, dat oom Mopperniet was uitgegaan om efen luchtje te scheppen. Hij wilde een eindje omloopen. Zoo, zei Thijs. Nou, dan geloof ik, dat IK maar eens naar bed ga! En geen tien minuten later lag hij onder de wol. En hier zien jullie oom Mopperniet rustig voortloopen over een landweggetje. Aan zijn gezicht kunnen jullie wel zien, dat hij zich erg tevreden voelt, hè? Het is ook zulk prachtig, zonnig weer, dat hij zich wel op zijn gemak moet voelen! Tjonge, dacht hij bij zichzelf, wat is het toch heerlijk, zoo buiten te loopen. Je voelt je zelf zoo luchtig, hè, het is heerlijk!! Hij neuriede een liedje voor zich heen. Maar, maar. zou dat lang duren? Zouden er geen nieuwe avonturen wachten? Oom Mopperniet denkt er heelemaal niet aan, maar wij wel. hè? We zullen maar af wachten, wat er gebeurt. Tot morgen dan maar weer!! Rosengolz: „Mijn vrouw heeft het als een. soort talisman in mijn zak gestoken. Ik heb niet geweten, wat op het papier stond. Mijn vrouw zei mij: Het zal je geluk brengen. Het stukje papier heeft maandenlang in mijn zak gezeten. Ik heb er geen aandacht aan geschonken en het is zuiver toeval, dat dit juist in mijn zak is blijven zitten". Britsche militaire luchtmacht opnieuw getroffen. Twee toestellen na botsing neergestort. Naar Reuter uit Kaïro meldt zijn ten oosten van het Suez-kanaal twee toestellen van de Britsche militaire luchtmacht tegen elkaar gebotst. Beide toestellen stortten omlaag. Drie personen zijn hiex-bij om het leven gekomen, vijf werden gekwetst. Groote diefstal van diamanten te Antwerpen? BRUSSEL, 9 Maart. (A.N.P.) De Matin d'Anvers maakt met het grootste voorbehoud melding van een gerucht, dat te Antwerpen de ronde doet, omtrent een belangrijken diefstal van diamanten, die gisteren zou zijn gepleegd, en waaromtrent de grootste ge heimzinnigheid wordt betracht. In de betrokken kringen heeft men tot dusver geweigerd ook maar het minste om trent deze ernstige zaak mede te deelen, en volgens het blad was het nog steeds niet mo gelijk den naam te weten te komen, van de firma, die het slachtoffer van dezen diefstal is geworden. Het blad is er echter achter ge komen, dat het bedrag van den diefstal zeer hoog is. Men beweert zelfs dat de waarde der gestolen diamanten 20 millioen frank zou bedragen. De diefstal zou onder zeer geheim zinnige omstandigheden zijn geschied. het voorjaar, koopt tijdig een pot (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 11 MAART HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 3.00 Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Pianovoordracht 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— De Palladians en Gramofoonplaten 1.30 Gramo foonmuziek 2.Causerie „De tuin in Maart." 2.30 Vaxïété-programma 4.Gramofoonmu ziek 5.05 Voor de kinderen. 5.30 De Ramblex-s. 6.— Amateursuitzending 6.30 Politiek radio- jouxmaal 6.50 Hammond-ox-gelbespeling 7. Causex-ie „Indië en Nederland" T.20 Gramo foonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Lezen in den Bijbel" 8.Het Haagsch Strijkkwax-tet 8.30 Causex-ie „Hoe de gehuwde vrouw aan den arbeid kwam". 9. Fragm. „Hérodiade", opex-a. 10.Fantasia en solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwij ding. 11.Viool en clavecymbel. 11.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.5512.Gramofoonmuziek. HILVERSUM U, 301,5 xM. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing en meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Ge- lukwenschen 9.45 Gx-amofoonmuziek 10.30 Mor gendienst 11.Gramofoonmuziek 11.20 Viool en piano 12.Berichten 12.15 Gx-amofoonmu ziek 1.Ensemble van der Horst 2.35 Christ. Lectuur 3.Sopraan, fluit en piano. 5.De clamatie en Gx-amofoonmuziek 5.35 Orgelcon cert 6.30 Tuinbouwpraatje 7.Bex'ichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Reportage 8.Berichten ANP. Hex-haling SOS-Berichten 8.15 NCRV- Orkest 9.Causerie „Victor Hugo" 9.30 Ver volg concert. (Om 10.Berichten ANP) 10.45 Causex*ie „Hygiëne en spox-tkleeding" 11.00 12.Gramofoonmuziek. Hiex-na Schx-iftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.40 Billy Thox-burn's Band. 1.20 Causex-ie „Ameri can Journey". 1.352.20 Het Maux-ice Cole-Trio 4.20 „Listen to the violin", causex-ie (Met gr. pl.) 4.50 Variété-programma. 5.20 Zang 5.40 Troise's Mandoline-orkest en solist 6.20 Be richten 6.45 Orgelspel 7.05 EBC-Zangers 7.35 BBC-Harmonie-orkest. 8.20 Revue-px-ogram- nxa. 9.20 Berichten 9.40 Causex-ie „Efficiency and Libex-ty". 10.BBC-Orkest 11.10 Jack Jackson's Band en solisten. 11.5012.20 Louis Levy's Symphonisch Dansorkest 3.05 's nachts Sportreportage. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55—9.40, 10.40, 11.20 en 12.20 Gramo foonmuziek. 3.05 Zang. 3.20 Piaxiovoordx-acht 4.35 Zang. 5.20 Het Tzipixie-Trio 8.35 Zang S.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20— 12.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M, 5.50 Schupo-Orkest 7.50 Omi*oepschrammel- ensemble en solist 11.20 SA-Orkest 12.35 Gra mofoonmuziek 1.35 Amusementssextet en so listen. 3.20 Orkest van de Rijksax-beidsdienst 4.35 Concert 6.30 Omroeporkest, vocaal sextet, vroolijk instrumentaal kwartet en solisten 8.20 Vroolijk programma. 9.35 Gramofoonmuziek 10.3011.20 Het Bergische Landesorkest en het Brunier-kwartet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepsa Ion orkest 6.20 Antwerps Trio 7.05 Gramofoonmuziek 7.20 Zang 8.20 Omroepsym- phonie-orkest mrnv. soliste. 9.05 Radiotooneel 9.35 Vervolg concert 10.30—11.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepdansor- kest 1.30 Omroepsalonorkest 1.50—2.20 Gra mofoonmuziek 5.20 Vocale duetten. 6.— en 6.38 Gx-amofoonmuziek. 7.05 Klarinettenvoordracht 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 „Die Entführung aus dem Serail", opera. 10.50—11.30 „II Segreto di Susanna", opera. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Duitschlandecho. 7.35 G. Nettelmann en Hans Kal lies met hun dansorkesten mrnv. so list. 8.20 Maandoverzicht 9.20 Berichten 9.50 Blaaskwintet 10.05 Berichten 10.2011.20 Otto Fricke en ziin orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6