AU®»* RIJKSKANSELIER HITLER: A. P. de Graaff f65, f75, f85 Krachtige protesten te Berlijn. ZATERDAG 12 MAART 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 2 Seyss Inquart verzocht om Duitsche troepen. (Vervolg van pag. IJ Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat Seyss Inquart den Fuehrer gister avond, vóór de vorming van het nieuwe kabinet het volgende telegram heeft gezonden: „De voorloopige Oostenrijksche re geering, die na het aftreden der regee ring Schuschnigg, het als haar taak beschouwt de rust en orde in Oosten rijk te herstellen, richt tot de Duit sche regeering het dringende verzoek haar in haar taak te steunen en haar te helpen bloedvergieten te verhinde ren. Te dien einde verzoekt zij de Duit sche regeering zoo spoedig mogelijk troepen te zenden. w.g. Seyss Inquart." Kort daarna hield deze minister de volgende rede voor de radio: „In verband met gebeurte nissen van heden en met het oog op de ge beurtenissen welke wij tegemoet gaan. stel ik vast, dat ik als minister van binnenlandsche veiligheid nog steeds mijn ambt bekleed en mij verantwoordelijk voel voor het handhaven van de orde. In de komende dagen moet een bij zondere discipline in acht genomen worden. Indien heden betoogingen worden gehouden, dan mogen zij in geen geval het karakter van excessen aannemen en derhalve gelast ik de orde- en veiligheidsformaties van de nationaal-socialisten te zorgen dat overal rust en orde bewaard zullen worden en in dezen zin invloed uit te oefenen op hun partijgenooten. Ik herinner in het bijzonder er aan, dat geen tegenstand zal worden gebo den, wanneer het Duitsche leger zou binnenrukken. Houdt u in bedwang en helpt allen medeopdat wij een ge lukkiger toekomst tegemoet gaan." De rede van Seyss Inquart werd door de Oostenrijksche zenders eenige malen herhaald. „Een volk, één leider". Te vijf minuten over een vannacht heeft de leider van de Oostenrijksche nationaal-socia listen, majoor Klaussner een korte radiorede gehouden. Hij zeide o.a.: „Oostenrijk is vrij, het is nationaal-socia- listisch. Een nieuwe regeering is gevormd en zal zich volgens de nationaal-socialistische beginselen aan het werk zetten; zij zal arbeid en vrede voor allen verschaffen." Hij besloot zijn rede met het devies: „Een enkel volk, een enkel rijk, een enkelen leider. Heil onzen leider, heil Hitier." De politieke toestand leek gisteravond nog vrij verward. De afgetreden regeering handelde de loopende zaken af en wachtte af welke con sequenties het Duitsche rijk uit den toestand zou trekken. Met andere woorden president Miklas was voornemens door zijn houding de rijksregeering te dwingen de verantwoorde lijkheid te nemen voor de eventueele tenuit voerlegging der militaire maatregelen welke zij had aangekondigd. Daarmede wilde men, aldus Havas, voor de wereld doen blijken, dat hoewel Oostenrijk geen weerstand bood aan de overweldiging, die het moest ondergaan en zich slechts zou buigen voor effectieve kracht. De nationaal-socialisten eischten het af treden van bondspresident Miklas, die echter weigerde dezen eisch in te willigen. Miklas kon geen radio-mededeeling doen. Volgens Havas verwonderde men er zich te Weenen over dat president Miklas, nadat hij het ontslag van Schuschnigg had geweigerd, Seyss Inquart heeft opgedragen een nieuwe regeering te vormen. Het is mogelijk, gezien het karakter van de AGENDA. Heden: ZATERDAG 12 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinVer. Rott. Hofstad Tooneel N.V. met „De lach der go den", 8.15 uur. La Gaité, Raaks: Groot nachtfeest, 8-5 uur. Palace Filmac: 115 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Een dag op de renbaan", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Zarah Leander in „La Habanera". Op het tooneel: 17 Dagenham Girl Pipers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De weg terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Bewaakt dat meisje" en „De mijn met de ijzeren deur". Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 13 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksvoor stelling van „Des duivels prentenboek", 8.15 u. Rembrandt Theater: Populair wetenschap pelijke voorstelling van „Heilige banden", 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 14 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Ver. Rot- terd. Hofstad Tooneel met „De lach der goden" 3.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Rede ir. A. Mussert, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 12 Maart 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 18 Maart zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur •n des nachts geopend. P. Th. A. v. Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh. Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711. Duitsche pressie, dat Miklas begrepen heeft, dat het geen zin zou hebben langdurigen tegenstand te bieden. Waarschijnlijk wilde hij de Oostenrijksche onafhankelijkheid redden, voor zoover deze gered kon worden. Het schijnt, dat het feit, dat hij van alle verkeer met de bevolking versto ken was, zijn beslissing heeft beïn vloed. Inderdaad was de Ravag, de Ween- sche radio-omroep, reeds gisteren in den loop van den avond door natio- naal-socialistisch personeel bezet, dat weigerde mededeelingen uit te zen den, die niet voorzien waren van de handteekening van dr. Jury den plaatsvervanger van Seyss Inquart. Het schijnt, dat Miklas hierdoor niet de mogelijkheid heeft gehad het feit, dat hij zich verzet tegen het Duit sche ultimatum ter kennis van de be volking te brengen. Gerucht over komst van Goering en Hess. Het gerucht liep gisteren te Weenen, dat Goering in de hoofdstad was aangekomen. Hij zou te tien uur des avonds een toespraak hou den tot de Weensche nationaal-socialisten bij een betooging op een der pleinen. Duizenden nationaal-socialisten waren reeds naar het station West getrokken, daar het gerucht verbreid werd, dat Goering en Hess te 22.20 uur zouden aankomen. Ten aanzien van deze berichten werd van welingelichte Duitsche zijde verklaard, dat geen Duitsche delegatie naar Weenen was ver trokken. Alle leidende personen van Duitschland be vinden zich volgens deze mededeeling, in Ber lijn of elders in Duitschland. In welingelichte kringen bleef men van nacht te Weenen volhouden, dat ondanks de ontkenningen uit Berlijn Hess, de plaatsver vanger van Hitier, te Weenen was aangeko men. De komst van Goering bleek inderdaad op een onjuist bericht te berusten. Duitsche troepen over de grens. Volgens een bericht van het Duit sche Nieuws Bureau uit Linz zijn bl- daar van de grens berichten ontvan gen, dat „Rijksduitsche troepen", over eenkomstig den wensch der Oosten rijksche regeering op verscheidene plaatsen de grens hebben overschre den. De Duitsche troepen zijn om 11 uur gisteravond Rohxbach (Opper Oostenrijk) gepasseerd. Volgens andere berichten zouden te Kupten, Salzburg en Mittelwald Duit sche troepen aangekomen zijn. Hedenmorgen meldde het Duitsche Nieuwsbureau uit Vinshof en: Sedert hedenochtend half zes zijn Duitsche troepen, waar de Oostenrijk sche bondskanselier dr. Seyss Inquart om verzocht had, bij Schaerding nabij Passau de grens gepasseerd. Zij werden volgens het D. N. B. door de bevolking hartelijk begroet. In Weensche Nazikringen heeft men de mo gelijkheid. dat Duitsche troepen via Salzburg en Braunau Oostenrijk zijn binnengetrokken, erkend met de woorden: „Wij hebben ze niet noodig om het politiek gezag te vestigen, doch indien zij komen, zullen zij welkome gasten zijn". Havas meldt nog. dat Duitsche z troepen Innsbrück zijn binnengerukt. Britsche regeering geeft uiting aan haar bezorgdheid. Bij de gisteren te Londen gehouden besprekingen hebben, naar verluidt, zoowel Chamberlain als Halifax tegen over von Ribbentrop uiting gegeven aan hun ernstige bezorgdheid ten aanzien van de toegepaste methoden en de aandacht van den Duitschen minister gevestigd op dejgevolgen, die deze toestand voor de "Britsch-Duit- sche betrekkingen zou kunnen hebben. Vanmorgen komt het Engelsche ka binet bijeen om de situatie te bespre ken. Chamberlain is gisteravond, te gen zijn gewoonte, dan ook niet naar Chequers vertrokken om er het weekeinde door te brengen. Schuschnigg onder bewaking in de bondskanselarij. Reuter meldt, dat Schuschnigg en de overige leden van het oude kabinet zich onder politiebewaking in de Weensche bondskanselarij bevinden. Van welingelichte zijde wordt uit Boedapest vernomen, dat de oud minister Zernatto (secretaris-gene raal van het Vaderlandsche Front) en Stockinger gisteravond te Bratis lava zijn aangekomen. Tahijke jour nalisten, die lid waren van het Va derlandsche Front zijn eveneens naar Bratislava gevlucht. Te Praag wordt uit Weenen verno men, dat de burgemeester van Wee nen Schmitz is gearresteerd, evenals de leiders van het Vaderlandsche Front, die zouden zijn opgesloten in de politie-gevangenis. Van welingelichte zijde wordt ver nomen, dat ook de weduwe van wijlen Dollfuss met haar beide kin deren Oostenrijk heeft verlaten. Men geeft evenwel geen plaats op waar heen zij zou zijn gevlucht. Verlaat Scliuschnigg Oostenrijk? Naar verluidt bevindt Schuschnigg zich on der bewaking in zijn flatwoning te Weenen, waar hij zou overleggen over zijn vertrek uit Oostenrijk. Hij heeft nog geen besluit genomen naar welk land hij zich zal begeven. Men ge looft dat hem een vrijgeleide is aangeboden. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen, ochtendnevel, later helder tot licht bewolkt, droog weer, nachtvorst, overdag weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 777.7 m.M. te Den Helder. Laagste 751.3 m.M. te Isafjord. Het hooge drukgebied ligt thans met zijn kern over de Noordzee, terwijl zich een rug van hooge drukking over Scandinavië uit strekt. In de Oostelijke helft van het maxi mum, d.w.z. over vrijwel geheel Zweden, Zuid- Noorwegen, ons land, de Botnische Golf, de Oostzee, Centraal-Europa. Duitschland en Oost-Frankrijk, is het rustig weer met zwak ken veranderlijken wind, helderen hemel, plaatselijk ochtendmist en lage nachtelijke minima. In de Westelijke helft der hooge druk king, dus over West-Frankrijk en de Britsche eilanden, zijn de temperaturen bij betrokken lucht vrij hoog. Over IJsland wordt bij krach- tigen Zuidelijken wind tropische lucht aan gevoerd. In den algemeenen weerstoestand ten onzent komt nog weinig verandering. Vermoedelijk verplaatst de kern van het hooge drukgebied zich naar het Zuidoosten, zoodat de wind via Oost naar Zuid omloopt. De nachtlijke uit straling zal lichte vorst en ochtendnevel veroorzaken. Overdag klaart het op, ter wijl de temperatuur weinig verandert. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 770 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 0.44 uur; n.m. 13.10 uur. Strand berijdbaar van 5.4511.00 uur. Maandag v.m. 1.38 uur; n.m. 13.57 uur. Strand berijdbaar van 6.3012.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Dames- en Heerenkleermaker HAARLEM Telef. 12018 Alexanderstraat 24 Alleen de BETERE kwaliteiten <Adv. ingez. Mea.i Van Britsche en Fransche zijde. Vrijdagavond werd volgens Reuter te Londen vernomen, dat de Britsche ambassadeur te Berlijn in opdracht van zijn regeering, met het oog op den inhoud van het tweede Duitsche ultimatum aan Oostenrijk in zoo krachtig mogelijke bewoordingen heeft geprotesteerd tegen een derge lijk gebruik van dwang, steunende op kracht, tegenover een onafhanke lijke» staat, ten einde een toestand te scheppen, welke onvereenigbaar is met de nationale onafhankelijkheid van dien staat. Een dergelijke actie, aldus wordt uit eengezet, is er toe bestemd ernstige reacties teweeg te brengen, waarvan de afloop onmogelijk te voorspellen zou zijn. Te Londen wordt vernomen, dat Frankrijk een zelfde protest bij de Duitsche regeering zou indienen als Groot-Brittannië. Twintig jaar te laat, zegt Berlijn. Het protest van den Britschen ambassadeur acht men te Berlijn „twintig jaar te laat ge komen" aldus deelde men hedenmorgen in officieele kringen aan een vertegenwoordiger van Reuter mede. De woordvoerder dezer officieele kringen voegde hieraan toe: „Waarom protesteerde Groot Brittannië niet, twintig jaar geleden tegen het niet-inachtnemen van de 14 punten van Wilson?" Het Britsche protest, zoo wordt verder ver klaard. kan een formeel belang hebben, maar het mist moreele rechtvaardiging. DUITSCHLAND VTSJECHO- Ji NEDER ^-WEENEN r OPPER OOSTENRIJK SALZBURG^ ^OOSTENRIJK-, ^NSBÏujckT^ OtP TIROL ZWITSER-/ LD ------- l-A,' "SA L Z B UROL,5,1 '"MARKEN 'Viu 'o 7<-J K C!>A2 f K iRöii. W":<dJ <c 'KAR1NTIË KLAGENfcURT j^S t? V O iGOSlfl Schuschnigg, de gaande, en Seyss Inquart, de komende man. Overeenstemming met Oostenrijk was op den duur niet mogelijk. Proclamatie door Goebbels voorgelezen. BERLIJN. 12 Maart (D.N.B.t Hedenmid dag heeft Minister Goebbels voor alle Duitsche zenders een px-oclamatie van rijkskanselier Hitier voorgelezen. Met diepe smart hebben wij sinds jaren het lot van onze volksgenooten in Oostenrijk beleefd, aldus vangt de proclamatie aan. Een eeuwige historische verbondenheid, die eerst door het jaar 1866 losgemaakt werd, doch in den wereldoorlog opnieuw werd bezegeld, voegt Oostenrijk van oudsher in in de Duit sche volks- en lotsgemeenschap. Het leed dat dit land eerst van buiten en vervolgens in het binnenland werd aangedaan, gevoelden wij als ons eigen leed, zooals wij omgekeerd weten dat voor millioenen Duitsch-Oostenrijbers het ongeluk van het Duitsche Rijk de oorzaak was van dezelfde bekommerdheid en deelneming. Toen in Duitschland de natie dank zij de overwinning der nationaal-socialistische idee den weg weer vond naar het trotsche zelfbe wustzijn van een groot land, begon in Oosten rijk een nieuwe tijd van leed, van de bitterste beproevingen. Een regime dat iedere legale opdracht miste, trachtte zijn door de overwel digende meerderheid van het Oostenrijksche volk afgewezen bestaan* door de brutaalste middelen, van de terreur, van lichamelijke en economische tuchtigingen en vernietiging in stand te houden. Zoo konden wij als groot volk beleven, dat meer dan 6 millioen men sehen van onze eigen afkomst door een naar het aantal kleine minderheid werden onder drukt, welke minderheid er eenvoudig kans toe gezien had, zich in het bezit te stellen van de daartoe noodzakelijke machtsmiddelen. Hitler's proclamatie zegt dan verder: Ik heb de laatste jaren getracht de leiden de machthebbers in Oostenrijk te waarschu wen voor den door hen bewandelden weg. Twee verzoeningspogingen. Ik heb verder getracht de daarvoor ver antwoordelijke machthebbers te overtuigen dat het op den duur ook voor een groote natie onmogelijk is, voortdurend te moeten toezien, hoe menschen die tot hetzelfde volk behooren, slechts om hun afstamming of om het feit, dat zij zich uitspreken voor deze afstamming, of om hun verbondenheid met een gedachte onderdrukt vervolgd en in ker kers geworpen worden. Ruim 40.000 vluchte lingen heeft alleen Duitschland moeten op nemen. Tienduizend anderen hebben in dit kleine land in gevangenissen, kerkers en con centratiekampen gezeten, honderdduizenden zijn tot den bedelstaf gebracht, in ellende ge dompeld en verarmd. Geen natie ter wereld zou op den duur deze toestanden aan haar grenzen kunnen dulden, anders zou zij slechts verdienen zelf geminacht te worden. Ik heb er in 1936 naar gestreefd een weg te vinden, die de kans kon bieden om de tra giek van het lot van dit Duitsche broeder land te verzachten, teneinde aldus misschien te kunnen komen tot een werkelijke verzoe ning. De overeenkomst van den elfden Juli werd echter slechts onderteekend om reeds in het eerstvolgende oogenblik verbroken te worden. De rechteloosheid van de overweldigende meerderheid was gebleven, haar onwaardige positie als paria in dezen staat werd in geen enkel opzicht opgeheven. Wie zich openlijk uitsprak voor het Duitsche volk, bleef ver volgd, onverschillig of hij een nationaal-so- cialistisch wegwerker of een oude verdienste lijke legeraanvoerder van den wereldoorlog was. Ik heb nu nog een tweede maal getracht een overeenstemming tot stand te brengen. Ik streefde er naar den vertegenwoordiger van dit regime, die tegenover mij zelf als den door het Duitsche volk gekozen fuehrer, zon der eenig eigen legitiem mandaat stond, te doen begrijpen, dat deze toestand op den duur onhoudbaar zou zijn, aangezien de toe nemende verontwaardiging van het Oosten rijksche volk niet met toenemend geweld eeuwig onder de knie kon worden gehouden. Ik trachtte hem te doen begrijpen, dat hier van een zeker oogenblik af het ook voor Duitschland onduldbaar zou zijn. nog langer stilzwijgend toe te zien bij een zoodanige over weldiging. Want wanneer heden reeds kolo niale oplossingen van problemen van het zelf beschikkingsrecht der betrokken lagere volks geheelen afhankelijk gesteld worden, aan is het onduldbaar dat 6'A millioen leden van een oud en groot cultuurvolk door den aard van zijn regime, practisch beneden deze rech ten gesteld zijn. Ik wilde derhalve in een nieuwe overeenkomst er toe komen dat in dit land aan alle Duitschers dezelfde rech ten toegewezen en dezelfde plichten opgelegd zouden worden. Deze overeenkomst zou een vervulling zijn van het verdrag van 11 Juli 1936. Enkele weken later moesten wij helaas constateeren, dat de mannen der toenmalige Oostenrijksche regeering er niet aan dach ten deze overeenkomst naar den inhoud na te komen. Teneinde echter voor haar voortdurende inbreuken op de gelijke rechten der Oosten - riiksche Duitschers voor zich een alibi te ver schaffen. werd nu een plebisciet verzonnen dat ten doel had de meerderheid van dit land definitief te ontrechten. De modaliteiten van dit optreden zouden in eenmaal afgehandeld worden. Een land waar senert vele jaren in het geheel geen verkiezingen meer geweest ziin, waar alle bases voor het bereiken der stemgerechtigden ontbreken, schrijft een ver kiezing uit die binnen nauwelijks 3',' dag moet plaats vinden. Er zijn geen kieslijsten, er 'jn geen kiezerskaarten, er is geen mo gelijkheid de kiesgerechtigdheid na te gaan. er is geen verplichting tot geheimhouding der verkiezing er is geen waarborg voor de on partijdige uitvoering der verkiezing, er is geen zekereid voor de telling'de» stemmen, enz. Wij zijn hier echter van een andere meening. Ik geloof, dat wij er allen trotsch op mogen zijn dat wij juist ook ter gelegenheid van deze stemming in het Saargebied op zoo onaantast bare wijze van het Duitsche volk het vertrou wen hebben gekregen. Tegen deze unieke po ging tot een verklezïngsoedrog is eindelijk het Duitsche volk in Oostenrijk zelf opgestaan. Wanneer echter ook dit maal het regime nu weer het voornemen had met middelen van geweld de protestbeweging eenvoudig neer te slaan, dan kon het resultaat slechts een nieu we burgeroorlog zijn. Hei Duitsche Rijk duldt echter niet, dat in dit gebied van nu af aan nog Duitschers vervolgd worden wegens hun toebehooren tot onze natie of wegens het feit, dat zij bepaalde opvattingen aanhangen. Duitsche troepen zullen rust en orde handhaven. Ik heb derhalve besloten den mil lioenen Duitschers in Oostenrijk thans de hulp van het rijk ter be schikking te stellen. Sedert hedenmor gen marcheeren over alle grenzen tus- schcn Duitschland en Oostenrijk de soldaten van de Duitsche weermacht. Pantsertroepen, infanterie-divisies en dé S.S.-organisaties te land en het Duitsche lucht-, wapen in de blauwe lucht zullen zelf geroe pen door de nieuwe nationaal-socialistische regeering in Weenen er garant voor zijn, dat aan het Oostenrijksche volk thans einde lijk in den kortst mogelijken tijd de mogelijk heid wordt geboden door een werkelijke volks stemming zijn toekomst en daarmede zijn lot zelf te bepalen. Achter deze organisaties echter staat de wil en de vastbeslotenheid van de geheele Duitsche natie. Vermaning tof het bewaren van de orde. „Zelfs al rukken de Duitsche troepen binnen Na het aftreden van Schuschnigg, richtte dr. Seyss Inquart een oproep tot het Oosten rijksche volk door middel van den omroep. Hij maande de bevolking en in het bijzonder de nationaal-socialisten aan. een volkomen orde m acht te nemen, de aanwijzingen der regee ring te volgen en geen tegenstand te bieden, zelfs niet in het geval, dat de Duitsche troe pen Oostenrijk zouden binnenrukken. Duitschland motiveert de troepeiizeiidingen. „Duitsche vrede" mag niet door burgeroorlog verstoord worden. BERLIJN 12 Maart (Reuter). Het zenden van Duitsche troepen naar Oostenrijk, aldus wordt hier verklaard heeft ten doel bloedver gieten van welken aard te voorkomen. Wij willen den „Duitschen vrede" en wij wenschen niet dat'die bevlekt wordt met het bloed van een burgeroorlog. Wij willen niet dat een bur geroorlog ontketend wordt door elementen die vreemd zijn aan het Duitsche volk. Dagbladgebouwen bezet. WEENEN, 12 Maart (D.N.B.) De dagblad gebouwen der „Clericale pers", aldus meldt het Duitsche Nieuwsbureau, zijn door S. A. en door S. S. bezet. Gouverneur van Innsbrück gearresteerd. INNSBRÜCK, 12 Maart 'Reuter). De gou verneur en de plaatsvervangende gouverneur van Innsbrück zijn gisteravond gearresteerd en door nationaal-socialisten vervangen. Hitier in München aangekomen Hedenmorgen even over tien uur is Hitier op het vliegveld München-Oberwiesenfeld ge land. Te Berlijn zijn de militaire verloven in getrokken. DUITSCHE VLIEGTUIGEN TE LINZ GELAND. LINZ, 12 Maart (Reuter). Hier zijn twee escadrilles Duitsche vliegtuigen geland. Het Vaderlandsche Front ontbonden. Adam gearresteerd. WEENEN, 12 Maart (Reuter). Het Vaderlandsche Front is ontbon den, vele arrestaties zijn verricht o.m. is de vroegere perschef Adam gearresteerd. (Voor verdere bijzonderheden omtrent Oostenrijk zie men oaq. 14).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2