HAARLEM EN UTRECHT. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. ZATERDAG 12 MAART 193S HAARLE M'S DAGBLAD S Leerzame vergelijkingen over de financiën De uitgaven voor Werkloos heid en Armenzorg. „Wie zich aan een ancler spiegelt, spiegelt zich zacht" zoo leert een spreekwoord. Vergelijkingen hebben ook al dragen zij soms in plaats van een zacht, een meer scherp karakter ongetwijfeld waarde, want er kunnen immers leerzame conclusies uit ge trokken worden, die te meer waarde hebben als ongeveer gelijke factoren naast elkaar ge steld werden. Haarlem is van alle andere groote steden het best te vergelijken met Utrecht, ook al telt onze stad wat minder inwoners. (De cijfers waren op 31 December: Haarlem 135.356, Utrecht 162.981). De andere 5 steden boven de 100.000 inwoners zijn geen gelijke factoren, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zijn te groot, terwijl Eindhoven een overwegende fabrieksstad is en Groningen door bijzondere omstandigheden niet veel van de crisis go- leden heeft. Utrecht is, evenals Haarlem, omringd door forensengemeenten. Bovendien hebben beide steden gemeen dat zij wel veel belang bij de industrie hebben, maar toch geen bepaalde industrie-steden zijn. Dc vraag' mag" gesteld worden: hoe komt het dat Utrecht voor 1938 een sluitende begrooting heeft kunnen op maken, terwijl Haarlem bij het rijk moet aankloppen om extra-bijdragen om het tekort van f 1.067.000 te dek ken? To meer klemt deze vraag als wij daarbij het feit vermelden, dat Utrecht in verhou ding zeker niet minder werkloozen heeft dan Haarlem. Met opzet kiezen wij hier een wat vage omschrijving, want het is moeilijk verge lijkingen te maken omtrent aantallen werk loozen. Bij de Arbeidsbeurs te Haarlem waren eind 1937 6331 werkzoekenden ingeschreven en bij die te Utrecht 10.200. Maar de eene Ar beidsbeurs stelt strengere eischen voor in schrijvingen dan de andere. Alleen de steun- trekkenden zijn verplicht zich bij de beurs te laten inschrijven, aan de andere werkzoeken den wordt overgelaten of zij voor de arbeids bemiddeling een beroep willen doen op de beurs of op andere wijze aan werk wenschen te komen. Bovendien is iedere als werkzoeken de bij de beurs ingeschrevene nog geen valide werklooze. terwijl ook personen onder de 20 jaar worden ingeschreven. Om dan ook een indruk te krijgen van het aantal valide werkloozen in een gemeente is het van meer beteekenis te weten hoeveel werkloozen in rijkssteun zijn opgenomen. Wij dachten een belangrijk feiten-mate riaal in handen te hebben in het Maand schrift van het Bureau van Statistiek, dat de cijfers gepubliceerd heeft van het aantal werkloozen dat steun ontving aan het eind van December 1937. Aantal hoeveel percentage werkloozen in steun werkloozen dat buiten steun viel. Amsterdam 52.339 39.717 24.1 Rotterdam 44.371 31.372 29.3 Den Haag 23.088 14.895 35.4 Utrecht 10.200 6.639 34.9 Haarlem 6.331 5.838 7.8 Groningen 5.431 3.727 31.4 Er werd bijgemeld, dat het hier gold uitkee- ringen aan werkloozen vanwege Gemeenten, Maatschappelijk Hulpbetoon en Burgerlijk Armbestuur. Dit staatje wekte dus den indruk, dat de andere groote steden in verhouding tot het aantal werkloozen veel meer personen had den die buiten den steun vielen dan Haarlem. Een nader onderzoek bewees ons echter weer eens, dat men met statistieken voorzich tig moet zijn. Het Haarlemsche cijfer klopt namelijk niet. het moet niet 5838 maar 3800 zijn, omdat er in tegenstelling met de andere steden gesteunden volgens Armenzorg bij ge teld zijn. Dan wordt hét percentage der werk loozen dat buiten de rijkssteunregeling valt voor Haarlem 40. waardoor Haarlem dus het hoogste percentage heeft van alle groote ste den. Er zullen, naar ons verzekerd werd, maat regelen genomen worden, dat deze vergissing in de statistiek in het vervolg vermeden wordt. Behalve de 6639 werkloozen die in de rijks steunregeling vielen had Utrecht nog 3511' menschen die volgens Armenzorg uitkeering ontvingen. Voor Haarlem waren dit buiten de 3800 nog 1402 valide armlastige werkloozen en 1632 invalide armlastigen. De totalen worden dan voor de gesteunden volgens de Werkloozenregeling en Armenzorg tezamen: Utrecht 10.150 Haarlem 6864 Omgeslagen per 1000 inwoners is dat voor Utrecht 6.23 en voor Haarlem 5.15. Deze cijfers wettigen dus de conclu sie dat Haarlem er wat betreft het aantal ingezetenen dat voor steun in gevolge Werkloosheid en Armenzorg in aanmerking komt iets gunstiger voor staat dan Utrecht. Dit wat het aantal steunbehoevenden be treft. i Nu komt de vraag naar voren: welke uitgaven zijn daarvoor van gemeentewege noodig? De begrooting van Maatschappelijk Hulp betoon van Haarlem 1938 wijst een tekort aan (dat dus door de gemeente gedekt moet wor den) van f 1.490.245. Die van Utrecht raamt een tekort van f 1.490.600. Oogenschijnlijk zou men dus zeggen: beide diensten kosten even veel, dus Haarlem, dat als gemeente kleiner is dan Utrecht is duurder. Maar deze te snel getrokken conclusie zou onjuist zijn. Allereerst komen bij Maatschappelijk Hulp betoon te Utrecht alleen de armlastigen, ter wijl de werkloozen die in de rijkssteun vallen onder den Werkloosheicjsdienst ressorteeren. Te Haarlem behandelt Maatschappelijk Hulp betoon buiten de armlastigen ook nog onge veer de helft van de werkloozen uit de steun regeling. Voor een vergelijking moeten wij die groep werkloozen dus uit de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon halen. Dan zijn op de Utrechtsche begrooting voor M. H. geen kosten uitgetrokken voor salarissen en lasten van gebouwen, omdat die op de ge wone gemeen tebegrooting verwerkt zijn. Voor de vergelijking moeten die dus ook uit de Haarlemsche begrooting voor M. H. gehaald worden. Utrecht heeft op M. H. de kosten voor een Tehuis voor ouden van dagen staan, die te Haarlem drukken op den Geneeskundigen Dienst. Als wij met al deze factoren rekening hou den wordt voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem een tekort geraamd van f 1.318.250 en voor Utrecht f 1.437.600. Per inwoner berekend is dat: Haarlem f 9.74. Utrecht f 8.82. Dit geheele onderscheid valt evenwel weg als men bedenkt, dat Haarlem uit voorzich tigheid de uitkeering voor 1938 f 110.000 hoo- ger geraamd heeft dan voor 1937. Utrecht raamde daarentegen f 35.000 min der. Dit geeft dus verschil van niet minder dan f 145.000. Sinds het samenstellen der be grooting is er geen verbetering in de arbeids markt gekomen, zoodat er meer kans is dat de Haarlemsche dan de Utrechtsche ver wachting vervuld zal worden. Indien de beide diensten voor 1938 dezelfde posten voor uitkeering hadden geraamd als voor 1937 zouden de tekorten zijn: Haarlem f 1.208.250. er inwoner f 8.93 Utrecht f 1.472,600. Per inwoner f 9.03. De kosten voor Maatschappelijk Hulpbetoon zijn dus in verhouding van het aantal inwoners te Haarlem niet hooger dan te Utrecht. Dit is voor Haarlem een gunstige vergelij king, want men moet daarbij nog in aanmer king nemen, dat Haarlem voor de armlastigen een uitkeeringsnorm heeft aangenomen van f 10,50 voor gehuwden, terwijl Utrecht die op f 8.10 heeft gesteld. Niemand zal durven beweren dat een uit keering van f 10,50 voor een echtpaar aan den hoogen kant is. Dit zijn cijfers uit de begrootingen voor 1938. Als wij de resultaten van de inmiddels afge sloten rekeningen voor 1936 op dezelfde ma nier verwerken, krijgen wij de navolgende nadeelige saldi: Haarlem: 1.750.000. Per inwoner f 13.30 Utrecht: 2.200.000. Per inwoner f 13.80 Toen wij dezer dagen te Utrecht waren vernamen wij, dat het gemeentebestuur meent dat Maatschappelijk Hulpbetoon thans te duur is, waarom met een reorganisatie be gonnen is. Na de Armenzorg nu nog een vergelijking- voor den Werkloosheidsdienst, dus voor die werkloozen die in de rijkssteunregeling vallen. De uitkeeringen worden voor 1938 to Haar lem geraamd op f 1.800.000. Het rijk zal f 1.494.800 aan gewone, bijdragen geven, zoo dat er voor de gemeente overblijft f 305.200. Voor Utrecht zijn de uitkeeringen geraamd op f2.970.000, de rijksbijdrage op f2.705.000 zoodat er voor de gemeente overblijft f 265.000. Utrecht krijgt een gewone rijksbijdrage van 79.9 pet., terwijl de gewone bijdrage voor Haarlem gesteld is op 71.2 pet. Als Haarlem hetzelfde percentage zou krijgen als Utrecht zou het nadeelig saldo voor de gemeente ver minderen van f 305.200 tot f 122.600. Nu zijn de kosten per inwoner berekend voor Haarlem f 2,20 en voor Utrecht f 1,63. Dan zouden die voor Haarlem dalen tot f 0,90. Bovendien is het in het financieele nadeel van onze stad dat Haarlem van de groote steden het kleinste percentage van de werk loozen opgenomen ziet in de rijkssteunrege ling. want daardoor heeft Haarlem immers tevens het grootste percentage van de werk loozen die geheel voor gemeente-rekening komen. De eerste conclusies. Het feit dat Haarlem geen 79.9 pet. maar slechts 71.2 pet. gewone rijksbijdrage in den Werkloozensteun krijgt maakt dat de Haar lemsche gemeentebegrooting er dus f 182.600 ongunstiger komt voor te staan dan de Utrechtsche. Bovendien wordt f 115.000 op het hoofdstuk Armenzorg verklaard, doordat Haarlem voorzichtigheids halve den post uitkeeringen f 110.000 hooger geraamd heeft dan voor 1937, terwijl Utrecht het waagde f 35.000 lager te ramen. Bij elkaar dus een bedrag van f 327.600. Maar wij moeten een verklaring trachten te vinden voor het. ongunstige verschil van f 1.067.000. Daarover in een volgend artikel. PAA&TOE BENT U VERPLICHTU Hel Haarlemsche Stadhuis. De bouw van den nieuwen vleugel. Door B. en W. zijn de leden van den Raad uitgenoodigd tot een bijeenkomst op Donder dag 17 Maart des avonds acht uur in de oude raadzaal ten stadhuize, alwaar de directeur van Openbare Werken ir. M. H. Maas en ir. A. J. van der Steur een toelichting zullen geven op het thans in details uitgewerkt ontwerp voor den stadhuisvleugel, een en ander ver duidelijkt. door lantaarnplaatjes. Ned. Veréêniging van Huis vrouwen Lezing over Oost-Indië. Gistermiddag hield de heer Surink, leeraar aan de landbouwschool te Deventer bij ont stentenis van den oorspronkelijk aangekon- digden spreker, de heer Braconier, een lezing over 't leven der Europeanen in Ned. O.-Indië ..De mail is aan". Deze woorden beteeken- den. aldus spreker, vroeger heel veel in het In dische leven. Speciale dagen werden voor het schrijven van de mail en het lezen ervan ge- ïeserveerd. Men was dan niet te spreken. En het was altijd een heele uitrekenerij om een bloedverwant op tijd geluk te wenschen Daarin is veel veranderd. De radio heeft Nederland en Indië in gees telijken zin dichter bij elkaar gebracht. De vliegdienst heeft dit in letterlijken zin gedaan. Het radiowezen heeft zich ook in Indië zelf goed ontwikkeld. De autowegen, die vooral op Java schitterend zijn. hebben het interne verkeer in Indië vergemakkelijkt. Uiteraard ook de vliegdiensten. De toepassing van de koeltechniek heeft de vrouwen heel wat werk uit handen genomen. Dit alles maakt Indië voor de samenleving, in zonderheid de vrouwen .gemakkelijker en prettiger. Indië wordt meestal beschouwd als een land, waar het Europeesche leven zijn zwaartepunt in het materieele heeft. Doch ook de ziel heeft behoeften en daaraan moet worden voldaan. De arbeid van de vrouw is in de eerste plaats in haar huis. Bijna alle Europeesche vrouwen in Indië vatten haar taak'als zoodanig op. Er is verschil tusschen dienen en dienstbaarheid. De dienende taak van de vrouw is hoog en verheven. Spr. schetste de wijze waarop een Europee sche vrouw op een Indische onderneming de morgenuren door brengt. Een vrouw met tact kan veel van een huishouden maken. Dat kos: echter veel strijd. Menige vrouw op de geiso- leerde onderneming ziet zich voor de taak geplaatst om haar eigen kinderen tot een be paalden leeftijd les te geven. In alle opzichten bezit de huisvrouw in Indië een belangrijke taak. De vrouw van J. P. Coen, Eva Ment. was één der eerste Europeesche huisvrouwen in Indië. Spreker toonde zijn publiek een serie lichtbeelden, o.a. huizen in oud-Hollandsrhe stijl, door J. P. Coen te Batavia gebouwd, het Escomptogebouw, de gebouwen van de sociëtei ten „Harmonie" en „Concordia", centra van het geestelijke leven. Het sociëteitsleven is den laatsten tijd afgenomen door de ontwikkeling van de techniek, o.a. de auto. Ook de sport beoefening heeft tot deze afname bijgedragen In Indië wordt veel aan de zwemsport gedaan. Voetballen, hockey, tennis, roeien en zeilen zijn er eveneens gewilde sporten. In beeld en woorden werd ons het Indische huis getoond. De huisvrouw kan met veel of weinig midde len altijd iets van het interieur maken. In vogelvlucht zagen we tenslotte verschei dene beelden van het Indische hotelleven cul tures enz. Spr. lichtte deze beelden toe. Mevr. J. L. Visser Brutel de la Rivière, presidente van de vereeniging dankte den spreker -oor zijn voordracht. Gekleede japon voor zwaardere figuren. Deze heel eenvoudige japon, die het best van donkerblauwe, zwarte of zilvergrijze zijde vervaardigd kan worden, heeft een over el kaar sluitend voorpand, waarvan de beide slippen op den rug gestrikt worden. Verder blijft het model zeer eenvoudig: de rok is een weinig klokkend en de drie-kwart lange mou wen vertoonen aan den schouder een weinig ruimte. Behoodigd materiaal: 4'/s meter van 90 centimeter breedte. Het patroon is te verkrij gen in maat 48: bovenwijdte: 112 centime ter; taillewijdte: 95 centimeter en heup wijdte 128 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad. Groote Hout straat 93 en Soendaplein 37 <IH Toen de Schotsche doedclzakspeelsters, de „Dagenham Girl Pipers", gisteren middag in onze stad aankwamen, maakten zij reeds dadelijk, omstuwd door een groote menigte, een marsch door Haarlem's straten Kerk en Vrede. Getuigenisavond. In de Ev. Luthersche Kerk werd Vrijdag avond een openbare getuigenisbijeenkomst gehouden van Kerk en Vrede (afd. Haarlem en omstreken), die matig bezocht was. Nadat ds. G. J. Duyvendak, Ev. Luth. pre dikant alhier, de avond met gebed en een kort woord had geopend en een gemeenschappelijk lied was gezongen, was het woord aan ds. A. R. Rutgers, Ned, Herv. predikant te Rotter dam, die als onderwerp had gekozen: „Heilige opstandigheid". In deze dagen van voorbereiding van het Paaschfeest, het feest der bevrijding en op standing, aldus begon spr., vraagt men zich af: hoe komt de Christenheid tot bevrijding nu het wel schijnt dat de wereld haar onder gang voorbereidt. De Christelijke volken staan voor een crisis. De Christenheid wordt gedwongen in deze dagen, haar positie te be palen. Imperalistische en aanvalsgezinde vol ken zeggen met Ludendorf, dat de Chrstelijke godsdienst „het ergste pacifisme" is. „De oor logsbruikbaarheid der weermacht", heeft ge neraal Snijders gezegd, „kan ten zeerste be vorderd worden door de geestelijke verzorging van het leger". Zoo wil ook Duitschland den godsdienst nog wel erkennen, als dienstbaar gemaakt aan oorlogsdoeleinden. Hieruit blijkt wel, dat men zal te kiezen hebben tusschen het nieuwe heidendom of een dieper, reëeler Christendom. Wat moet er worden van volken, die den godsdienst verlaten hebben. Zij zullen de meest demonische middelen toepassen, om hun bestaan te handhaven. De Christelijke kerken kunnen zich in deze dagen niet aan haar roeping onttrekken. Zij zullen tegen wil en dank tot de beslissing ge dreven worden. Aan die crisis zullen de ker ken en zal ieder voor zich, persoonlijk, niet kunnen ontkomen. Tegenover de steeds toe nemende macht van de anti-christ helpt geen ander middel dan de offervaardigheid van de liefde des kruises. Van de Christenheid wordt in dezen tijd het offer gevraagd: de heilige opstandigheid. De heer A. Elffers Azn.. hoofdbestuurslid van Kerk en Vrede, sprak vervolgens over: „Onze Toekomst". Spr. wilde beginnen, met bij het heden stil te staan. Er is veel angstaanjagends in dit heden. Machten, waarvan men dacht, dat ze voorgoed gedood waren, hebben weer vat op de menschen gekregen: aanbidding van eigen ras. Jodenvervolging. Menig ouder vraagt zich af: wat zal er van mijn jongens worden. Komt er oorlog? is geen vraag meer, alleen: wanneer komt hij? Het water wast nog altijd. Hoe kan de wereld toch zoo den weg terug zijn gegaan, nadat in 1918 de leuze was: Nooit meer oorlog! Men besefte toen iets van taak en roeping; de Volkenbond werd opgericht Niets is van dit alles terechtgekomen. Wij menschen zijn wel ontstellend slechte leerlin gen. De menschheid heeft niets geleerd. Heeft niet Japan gezegd, dat- de oorlog dien dat land nu tegen China voert, „een einde zal maken aan eiken oorlog in het Oosten?" Een kenmerk van dezen tijd is doffe berus ting, in plaats van heilige opstandigheid. Een geest van „wij zitten in het schuitje en moeten meevaren" is over te velen gekomen. En de sympathie en offervaardigheid voor de weermacht, voor het geweld groeit. En nu de toekomst? Zij is wel heel donker. De oorzaak van deze duisternis is, dat er in deze wereld geen plaats meer is voor God, voor Christus en zijn Rijk. Maar gelukkig is hier en daar iets van licht te zien. Men denke aan ds. Niemöller .Daarom den moed niet verloren; de Christenen moeten hun geloof behouden en niet deelnemen aan wat van Christus afvoert. Dan kunnen zij met ver trouwen de toekomst tegemoet treden, al is het Beloofde Land vex-re. Maar daarbij moeten zij steeds voor oogen houden de woor den. waarmede Masaryk het presidentschap aanvaardde: „Niemand van ons mag tegen vallen". De avond werd opgeluisterd door orgelspel van den heer Nieland. DE DEMONSTRATIEVE MIDDENSTANDS VERGADERING TE AMSTERDAM. In aansluiting op hetgeen reeds bericht werd, kunnen wij nog mededeelen, dat de demonstratieve vergadering van de Noord- Hollandsche districten van den Kon. Ned. Middenstandsbond, waaraan voor Haarlem de Haarlemsche Handelsvereeniging deel - neemt, zal gehouden worden in Krasnapolsky Warmoestraat te Amsterdam.'s middags te 3 uur. Er worden in de verschillende plaatsen in Noord-I-Iolland reisgezelschappen gevormd om gezamenlijk naar Amsterdam te trekken. Ook voor Haarlem wordt zulk een gezelschap ge organiseerd. nJ. per trein. Publicatie van de sprekers en de door dezen te behandelen onderwerpen volgt zoo spoedig mogelijk. EXAMENS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor het doctoraalexamen in de eco nomische wetenschappen de heer J. de Jong. De school tandverzorging. Op 13 scholen kan er voorloopig mede begonnen worden. Ten Stadhuize werd Vrijdagavond een bij eenkomst gehouden van de Haarlemsche Vereeniging voor Schooltandverzorging, on der voorzitterschap van arts W. J. Smit. di recteur van den Gemeentelijken geneeskun digen en gezondheidsdienst, welke bijeen komst tevens werd bijgewoond door prof. Heringa als vertegenwoordiger van de Ned. Vereeniging voor Sociale Tandheelkunde. De voorzitter deelde mede. wat door het voorloopig bestuur is verricht, waaruit bleek dat er voorloopig op een dertien scholen hier ter stede een begin kan worden gemaakt met de tandverzorging voor de leerlingen der eerste klasse op die scholen, hetwelk in het bijzonder mogelijk werd gemaakt dank zij de hulp van de ziekenfondsen. De bedoeling is. met ingang van 1 April a.s. met dit werk een begin te maken. De vergadering stelde een door het voor loopig bestuur opgemaakt reglement vast en besloot de hier ter stede gevestigde tandarts A. J. G. Hop te verzoeken de werkzaamhe den voor de vereeniging te willen verrichten. De verwachting is evenwel dat spoedig tot het benoemen van meer tandartsen zal kun nen worden overgegaan, vooral bij het begin van het nieuwe schooljaar, daar dan de deel neming der ouders wel uitgebreider zal wor den. Als definitief bestuur werd gekozen dr. W. J. Smit. voorzitter: G. Brouwer, secretaris: J. J. Schneiders, penningmeester en de hee- ren F. E. Paesi. tandarts en P. Kion. Voorts werd besloten tot aansluiting bij de Ned. Vereeniging voor Sociale Tandheelkunde. Nadat prof. Heringa zijn groote bewonde ring had uitgesproken over de wijze, waarop hier ter stede de tandverzorging op de scho len opnieuw ter hand wordt genomen, nadat uit bezuinigingsoverwegingen deze verzor ging van gemeentewege in 1934 moest wor den stopgezet en hij had uiteengezet, dat het vooral van groote beteekenis is. dat van alle bevolkingsgroepen deze medewerking werd verleend, in het bijzonder van de zijde der ziekenfondsen, werd deze gedelegeerdenver gadering door den voorzitter gesloten. KARSOTE inhalee- ren beteekent directe verlichting zelfs van de zwaarste verkoudheid (Adv. tngez. Medj PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 13 MAART. Progr. I Hilversum II. Progr. II Hilversum I. In verband met plaatselijke slechte ontvangst noodzakelijke wijzigingen voorbehouden. Progr. III: Diversen 8.35, Keulen 8.50. Fransch Brussel 9.50. Radio P.T.T. Nord 11.50, Ned. Brussel 1.20. Keulen 1 30. Fransch Brus sel 2.20, Ned. Brussel 2.35. Pauze 3.05. Fransch Brussel 3.10, Parijs Radio 5.20, Ned. Brussel 7.20, Fransch Brussel 8.20, Boedapest 9.20. Keulen (Deutschlandsender) 9.50. Parijs Radio 11.20. Progr. IV: Ned. Brussel 8.30. Droitwich 12.50, Radio P.T.T. Nord 2.20. Droitwich 2.50. London Regional 4.20, Droitwich 4.50, London Regional 5.20. Pauze 6.00, Fransch Brussel 6.05. London Regional 6.20, Droitwich 8.15 London Regional 9.25. Droitwich 9.55, Danmarks Radio of Di versen 11.00. Progr. V: 8.3012.00 Diversen. op Maandag 14 Maart 1938. Progr. I Hilversum II. Progr. II Hilversum I. Progr. III: 8.00 Keulen; 9.20 Parijs Radio; 12.05 Radio PT.T. Nord: 12.20 Ned. Brussel; I.35 Keulen; 2.20 Diversen; 3.05 Parijs Radio; 3.20 Keulen; 5.20 Parijs Radio; 6.20 Keulen; 8.00 München of diversen; 8.20 Fransch Brus sel; 8.40 Parijs Radio (Lyon), 10.50 Keulen; II.20 Diversen. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen, 10.35 London Regional; 11.20 Droitwich; 12.20 London Regional: 1.20 Droitwich; 2.10 Lon don Regional: 2.50 Droitwich: 3.'<0 London Regional; 4.20 Droitwich; 8.20 London Regio nal; 8.50 Keulen; 9.20 Droitwich; 9.55 Pauze; 10.00 London Regional; 10.20 Droitwich. Progr. V: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Jazz, zang. 1 Mr and Mrs. is the name Dick Powell; 2 Lovely Lady. Bing Crosby: 3 Lisa. A1 John son; 4 Little girl, what, now. Kitty Masters; 5 Lulu's back in town, Mills Brothers; 6 The way you look tonight. Dixie Leo. Bing Crosby. 7 Mood Indigo, Boswell Sisters: 8 You try somebody else. Elsie Carlisle; 9 Flirtation Walk. Dick Powell; 10 Stay as sweet as you are. Kitty Masters: 11 One sweet kiss, Al Johnson. 12 Sweet and slow. Mills Brothers. 13 The touch of your lips. Bing Crosbv; 14 To be worthy of you. Elsie Carlisle; 15 s'lum- berland, Lcs Allen; 16 A fine romance. D. Lee, B. Crosby; 17 Louisiana Hay ride, Boswcli Sisters; 13 Josephine. Les Allen. 8.00—12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9