TAFELTENNIS BILJARTEN. Het Tennisseizoen Voordrachtsoefening. AVADIA. MAASDAG 14 MAART 1938 HXXREEM'S DAGBEAD 10 DE iNED. KAMPIOENSCHAPPEN Cor du Buy kampioen van Nederland 1938. Evenals in 1937 organiseerde de Haarlem- sche Tafeltennis Bond, thans op verzoek van den N.T.T.B., de Nederlandsche Tafeltennis kampioenschappen 1938 in 't Krelagehuis aan de Leidschevaart. Aan dit tournooi werd door 293 personen deelgenomen, omvattende ongeveer 620 in schrijvingen. De wedstrijdcommissie zag zich voor de moeilijke taak geplaatst, dit alles bin nen één dag te verspelen. Hierin is zij uit stekend geslaagd want om pl.m. kwart voor negen kon er met de belangrijke finales op één tafel worden begonnen. De finales gaven prachtig spel te zien. In de finale hoofdklasse Heeren-enkel kwamen C. du Buy en H. Clausen. Eerstgenoemde versloeg in den halven eind strijd E. Noré en Clausen rekende met Danner af. Een verrassing was dat Clausen de finale bereikte. Deze speler was uitstekend op dreef. Dit moest o.a. A. Thunnissen, de finalist van 1937 ondervinden. 1937 ondervinden, want Clausen bond hem in twee sets aan zijn zegekar. In de finale nam Clausen in de eerste set een 'kleine voorsprong, welke hij tot het einde taai verdedigde. De tweede en derde set gaven prachtige rallies te zien. Du Buy speelde hoofdzakelijk aanvallend, zoodat Clausen danig in de ver dediging werd gedrongen. Op onbegrijpelijke wijze wist Clausen, de onmogelijkste ballen te retourneeren. Doch op den duur won de aan val het van de verdediging. Met 21—14, 21—15 en 21—13 won Du Buy de volgende sets en legde daarmede voor de tweeden maal beslag op den titel „kampioen van Nederland". Ook in het heerendubbelspel domineerden de twee enkelspel kampioenen, n.l. tegen de gebr. Thunnissen. Het werd een strijd zooals zelden in Neder land vertoond wordt. De eerste set wonnen Du BuyClausen evenals de tweede. De beide volgende sets waren voor de gebr. Thunnissen. zoodat de vijfde set de beslissing moest bren gen. In de vierde hadden Du BuyClausen een 18—12 voorsprong, zoodat de overwinning voor het grijpen lag. Onbevreesd speelden echter de gebr. Thunnnissen verder en zij wis ten deze set nog met 2220 uit het vuur te slepen. Het belangrijke verloop bracht de spelers er niet toe voorzichtig te gaan spelen. Tot 1515 ging het gelijk op, daarna namen de gebr. Thunnissen een kleine voorsprong, die zij niet meer afstonden. In het dames-enkelspel kwamen in de fi nale, de kampioene van 1937 mej. v. West en mej. Kiek. Hier wist mej. v. West haar ver dedigende spel niet staande te houden tegen den aanval van mej. Kiek en moest haar kampioenstitel voor dit jaar aan mej. Kiek afstaan. Het gemengde dubbelspel werd een over winning voor het Haagsch dubbel mej. Fer- nandesDanner. Zij wonnen n.l. in twee sets van mej. Kiek—Koster. Smidt van Gelder zorgde er voor dat ook een kampioentitel in Haarlem bleef. Op schit terende wijze wist hij uit 80 deelnemers die aan de tweede, klasse deelnamen, op den eersten prijs beslag te leggen. Het HaarleimschHaagsch dubbel Vogel zangJanchevsky slaagde er in den eersten prijs te bemachtigen in de heeren-dubbel eerste klasse. Eerst om kwart over elf kon den heer Hiemstra, voorzitter van den Nederlandsche Tafel Tennis Bond, overgaan tot het uitreiken der prijzen. De volledige uitslagen zullen wij in ons vol gend nummer opnemen. HAARL. TAFELTENNISBOIND. Secretaris: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169 Overveen. Telefoon 15684. Stcdcmucdstrijd RotterdamHaarlem. Deze wedstrijd heeft op 19 Maart a.s. te Rot terdam plaats in het St. Laurens Huis, Nieuwe Haven 133 c, Rotterdam en begint te acht uur. Het Haarlemsche team zal nog nader worden bekend gemaakt. Personen, die het Haarlem sche team wenschen te vergezellen, gelieven zich .voor 15 Maart a.s. bij het secretariaat van den H.T.T.B. op te geven. Verandering Bestuur H.T.T.V. Victoria. Het bestuur der vereeniging Victoria ziet er thans als volgt uit: W. F. Kruyff. voorzitter; G. Vermey, vice-voorzitter; G. Roosjen, secre taris; J. Roozeboom. penningmeester en G. Wotlers. 2de secretaris. Het secretariaat van de vereeniging blijft gevestigd: Koediefslaan 84,_ Heemstede. COMPETITIEPROGRAMMA van 1421 Maart .van den N.T.TB., afd. Haarlem. Tweede klasse: T.O.G. IJBarna 2 15 Maart Derde klasse B; Barna 7—H.T.T.C. 2D 14 Maart. Kampioenschap van Haarlem en Omstreken 2e klasse. De resultaten waren; pnL brt h.s. gem. 3. Bonnet 142 45 11 3.15 A. Oorver 150 45 14 3.33 J. D. Ronde 60 24 9 2.50 G. I-I. Osterthun 150 24 17 6.25 K. de Jonge 69 29 10 2.34 J. I-Iassehneyer 150 29 16 5.17 K. de Jonge 126 38 15 3.31 J. D. Ronde 150 38 17 3.94 C. v. d. Hoek 124 22 34 5.63 J. Hasselmeyer 150 22 21 6.81 A. Corver 150 24 37 6.25 C. v. d. Hoek 61 24 10 2.54 J. A. Lamers 150 29 30 5.17 G H. Ostcrhun 129 29 14 4.44 B. Bonnet 150 31 17 4.83 J. D. Ronde 71 31 12 2.29 J. A. Lamers 150 36 24 4.16 J. Hasselmeyer 147 36 20 4.08 Deze wedstrijden worden a.s. Dinsdag voort gezet met de volger.de partijen: 8 uur: C. v. d. Hock—B. Bonnet; 9.15 uur: J. A. Earners—K. de Jonge cn 10.30 uur: G. H. Osterhun—A. Corver. F. B. H. o. Voor het Personcele Kampioenschap Klasse A der F.B.H.O. werden bij den heer Doves aan de Lange Veerstraat de volgende partijen ge speeld caramb. brt. h.s. gem. J. Duivenvoorde 200 53 19 3.77 A. Duivenvoorde 151 53 22 2.84 A. Duivenvoorde H. Ploeg R. v. Lunenburg J. Duivenvoorde 200 177 250 185 42 42 21 15 63 26 4.76 4.21 8.06 6.— J. Duivenvoorde 200 61 16 3.27 J. Willemsen 193 61 18 3.16 H. Oomen C. Philippo H. Honing J. Willemsen 185 200 40 40 38 36 17 33 G. Klooster 200 42 B. Engwerda 179 42 De stand is tot heden: gesp.gew.gel.car 4.— 5.— 3.55 3.84 4.76 4.26 R. v. Lunenburg 4 C. Philippo 3 H. Honing 5 G. Klooster 4 J. Duivenvoorde 4 A. Duivenvoorde 4 B. Engwerda 4 J. Willemsen 4 H. Oomen 5 H. Ploeg 3 0 1000 0 600 0 929 0 772 0 748 0 686 1 736 0 690 0 798 1 546 ,brt.h.s.gem.pnt. 131 63 7.63 8 134 36 4.47 245 27 3.79 176 28 4.32 198 26 3.77 184 33 3.72 194 20 3.79 205 33 3.31 223 38 3.13 155 21 3.52 LAWNTENNIS. In deze dagen nu de zon ons zoo vaak ver went en de atmosfeer milder maakt, begint het ook in het bloed van de tennisenthousias ten te kriebelen. Voorzoover zij niet den ge- heelen winter of een gedeelte daarvan heb ben doorgespeeld, zoeken zij de rackets op, controleeren den toestand van het kostelijk slaghout en besluiten al dan niet om in ge breken ervan te voorzien. De tenniskleeding wordt weer in het licht gehaald, gewogen en soms te licht bevonden, spelers en speelsters trappelen van ongeduld om weer te beginnen. Als regel worden de banen voor de zomer - tenniscampagne geopend op 1 April, naar wij vernemen is het Tennispark „Duinwyck" te Bloemendaal nu reeds opengesteld, allen stu ren smakelijk uitgevoerde prospecti rond. de roepstem van de baanexploitanten vindt vreugdevollen weerklank bij de beoefenaren van deze sport, die nog jaarlijks aan belang stelling wint. En de hoop gaat uit naar een mooien drogen zomer, want het tennisspel in de open lucht kent slechts één vijand, maar dan ook een geduchten: den regen. Regen zeggen de tennissers is best, onze banen kunnen er ook niet buiten, maar waarom eigenlijk niet alleen 's nachts, dan heeft nie mand er nadeel van. Wij zullen voor hen het beste hopen. MUZIEK De tweede in dit jaar door leerlingen van Fred. Luyken gegeven voordrachtsoefening had Zaterdagavond in het Géb. van den Ned. Protestantenbond te Heemstede plaats. Vol gens zijn gewoonte begon de leermeester met het voorlezen van een inleiding, waarin hij zijn paedagogische inzichten ontvouwde en toelichtte. De heer Luyken verklaarde zich nog steeds in vele opzichten aanhanger van de werkwijze, die Dr. L, Deusch in zijn „In- dividualpsychologie im Musiekunterricht uiid in der Musikerziehung" aanbevolen heeft, hoewel hij die niet in allen deele volgt. Hij zeide dat hij als jong paedagoog experimen teert, teneinde den juisten weg voor zijn leerlingen te vinden. De spreker liet door schemeren dat zulk pionierswerk geen dank bare arbeid is: heeft het succes, dan haalt men voor anderen de kastanjes uit het vuur; heeft het geen succes, dan lachen de concur renten. Tegenover de door oudere paedagogen gevolgde onderrichtmethodes nam de heer Luyken stelling en hij gaf een kort overzicht van den weg dien hij inslaat, volgens hem den eenigen weg die tot juist begrip van klank en rythme voert, zoodat de leerlingen later ook zonder hujp correct rythmisch kun nen spelen. Daarom laat hij ook veel samen spel (b.v. 4-handig) beoefenen. En hij hoopt den kinderen iets mee te geven voor heel hun leven door hun de muziek in het hart te brengen. Zulke grondstellingen zijn heel mooi. Maai de min of meer polemische of afkeurende hou ding van den heer Luyken tegenover de door oudere paedagagen toegepaste leergangen moet in de resultaten haar pleibezorgers vin den. Deze pleidooien waren nu nog niet ten volle overtuigend. Reeds bij met eerste num mer, het rondo-finale uit het Cembalo-con cert van Dittersdorf was alleen in het tel kens terugkeerende refrein het rythme in de pianopartij naar behooren; in de alternatie ven was het zoek. Zin voor klank en nuan ceering was in de nummers vóór de pauze slechts enkele malen waar te nemen. Maar dat neemt niet weg, dat over het alge meen het gehalte der voordrachten beter was dan verleden jaar. De heer Luyken heeft blijkbaar de toen van verschillende zijden gemaakte opmerkingen wel ter harte genomen. De eenvoudige elementaire stukjes der eerste nummers werden meerendeels cor rect gespeeld, de 3 volksliedjes van no. 5 zelfs zeer aardig en vlot en, evenals de nos. 2 cn 3. uit het hoofd. De zeer goede handhou ding viel in 't oog bij no. 6. In no. 10 hoorden we goed pedaalgebruik en ook nuanceering. Weer andere nummers slaagden niet zoo goed. Na de pauze speelden uitsluitend grooteren. Zeer goed klonk de bekende Wals van Du- rand: vrij en toch beheerscht en uit 't hoofd. De voordracht van 2 Nocturnes van Chopin openbaarde muzikalen aanleg en had nevens zwakkere ook veie goede momenten, maar één Nocturne ware wel voldoende geweest om dat te demonstreeren. Beide af deelingen van het programma wer den besloten door ensemblenummers, die buiten het terrein van den arbeid der leerlin gen Adelen. Fred. Luyken speelde vóór de pauze met zijn zuster Cisca Luyken Schu- berts's Fantasie in f kl. t., op. 103 en tot slot van den avond met Chr. v. d. Glas (viool), Jan Tegel (alt) en Jetty Kruseman (cello) het Pianokwartet in c kl. t. van Fauré. Dit laatste werk slaagde heel goed; vooral de druke. maar brillante, eenigszins op Men delssohn geïnspireerde klavierpartij genoot een uitstekende, in alle détails verzórgde en duidelijke vertolking. - K. DE JONG. HET TOONEEL „Een Ouderwetsch Meisje". Welk een ongewone bekoring gaat er voor ons, ouderen, toch uit van zoo'n zaal vol jeugd als Zaterdagavond in het gebouw van den H. K. B. bij de voorstelling van de Meisjes- H. B. S. Ver. „Avadia"! Voor zoo'n avond geef ik verscheidene „echte" tooneelavonden in onzen deftigen Stadsschouwburg cadeau. Na tuurlijk niet om wat er op het tooneel gebo den wordt, maar om die frissche, ongekunstel de, opgewekte stemming van al die jonge mensehen om mij heen. Zoo iets verkwikt nog altijd mijn oude hart en ik voel mij weer jong worden met al die jeugd. Ik denk aan den tijd, toen ik zelf nog met zoo'n lint blauw-wit. was het bij ons om mijn hals rondliep, toen ik zelf hoofdrollen speelde in onze cadetten- vereeniging Vivat Crescat Floreathoe kwa men wij, niet latinisten aan dien wonder lijken naam? en wij één avond in het jaar ons de gewichtigste menschen voelden van heel den aardbol. En och ja, dan komt er ook wel heel even weemoed in je op, omdat het al zoo héél lang geleden is, maar als je een maal echt en goed jong bent geweest, herken je dit alles toch als iets, dat je ook zelf be leefd hebt en dat je gelukkig heeft gemaakt in die heerlijke jeugd. Avadia had voor dezen feestavond een naar een boek van Louise May Alcott bewerkt too- neelspel „Een Ouderwetsch Meisje" gekozen. Ook dat stuk voerde mij terug naar mijn jeugd, want het ademde den geest van de boe ken, die wij toen lazen. Onder Moeders Vleu gelen en De Kostschool van mijnheer Beer immers ook van Louise May Alcott behoor den tot de bibliotheek van mijn zuster, en ik las ze met hetzelfde genoegen als zij. Is de jeugd zooals men toch pleegt te zeggen zoo veel veranderd? dacht ik bij het zien van dit stuk. Je zoudt het niet zeggen bij de keuze van dit „Ouderwetsche Meisje", dat in zijn intrige, zijn romantiek, zijn dialoog en de teekening van de personen toch als stuk even „ouderwetsch" is als dit meisje. Ik vermoed zoo, dat de leden van Avadia en hun gasten, dit ook wel voelden, maar bij de keuze van een stuk door een meisjesclub gelden andere factoren dan bij een gewone vereeniging. Allereerst moeten er natuurlijk zoo veel mogelijk leden in dit geval „meis jes"-' medespelen en je vindt niet zoo gauw een zoo aardig blijspel als „School voor Char me", dat Avadia verleden jaar heeft gespeeld. En dan gaven de costuums van ongeveer 50 jaar geleden ook een groote charme aan de vertooning. Was het niet een genot op zich zelf, al die aardige, frissche meisjes daar op het tooneel te zien in die costuums van het jaar 90 uit de vorige eeuw? Ook dat herin nerde nog aan mijn jeugd. De voorzitster van Avadia, die met de ge bruikelijke speech geheel in „toon" den avond had geopend, vertelde mij, dat de opvoering van „Een Ouderwetsch Meisje" een première was. Voor het stuk, dat behalve den oudenwetschen geest ook nog alle ken merken en fouten droeg van uit een meisjesboek „getrokken" te zijn, kan ik wei nig bewondering koesteren, maar de keuze billijk ik onmiddellijk om de door mij reeds gereleveerde redenen. Niet minder dan 9 Ava- dia-leden, gesteund door 4 „heeren", speelden er in mee en als die allen tegelijk op het tooneel zaten en stonden, bewonderde je den regisseur voor zijn talent om ze zoo o pte stel len, dat zij niet van het tooneel vielen. Het was me daar een gedrang in de kamer van juffrouw Mills, die wel erg klein be huisd was, maar Pauw had dit bezwaar han dig opgelost, zoodat allen zoo waar nog konden zitten, zonder op elkanders knieën terecht te komen. En dat was op zichzelf reeds een puzzle. Er is heel aardig gespeeld door Avadia, vooral door de meisjes. Een meisjes-H.B.S. is natuurlijk geen tooneel- school, en het is daarom een des te grooter verdienste van den regisseur om het spel zoo te leiden, dat het althans van velen na tuurlijk en ongedwongen aandoet. Wat een aardig persoontje bijvoorbeeld was Polly Milton en wat speelde zij met een vrouwelijke lieftalligheid. En Trix Fenway gaf als het kokette, aanstelligere wicht een staaltje van typeeren en spel. zooals je het van een H.B.S.- meisje moeilijk had kunnen verwachten. Dat was merkwaardig goed en zij verdiende het open doekje in n dan ook volkomen. Ook de gezusters Shaw gaven vlot spel, zeker niet het minst Maud, de jongste, die het aanne melijk maakte, dat zij nog met de pop speel de. Ik noem hier de voornaamsten zonder iets te kort- te willen doen aan de anderen. Men moet niet gering denken over de moeite en de voorbereiding, die het de regie kost om met ongeoefende, niet geroutineerde krach ten zulk een resultaat te bereiken en ik breng dan ook gaarne hulde aan Wim Pauw. die hoe langer hoe meer bewijst talent voor re gisseur van dilettanten te bezitten. Het was een allergenoegelijkste avond. En nu schrijf ik nog alleen maar over het eerste deel. dat enkel een voorbereiding was voor het bal. Zóó was het doek niet neer, of de stoelen gingen aan kant, maar toen begreep ik ook. dat mijn tijd om heen te gaan ge komen was, wilde ik niet, dat ik mij een stok-oud man zou gaan voelen. Gelukkige jeugd, geniet, zoolang je genieten kunt, want eens komt er een tijd. dat je met Sehnsucht terug zult denken aan zoo'n Avadia-avond, waarop je nog niets hoorde van het dreigend gerommel om je heen. J. B. SCHUIL. TE WATER GERAAKT. Zondagmiddag vijf uur speelde de 6-jarige J. V. uit de Teylerstraat op 't hekje aan de Zomervaart bij de Naehtzaambrug. Hij viel van de brug en rolde naar beneden dc Zo mervaart in. De jongen dreef af nfftir den overkant cn zonk onder water, een juist pas- seerende wielrijder die 't gevaar zag, sprong gekleed te water cn wist het knaapje van een wissen dood te redden. Door omstanders werd 't knaapje naar zijn woning gebracht. SPAARNDAM LIJK GEVONDEN. Toen Zondagmiddag een woonschipbewoner met zijn schuit in Zijkanaal C voer ontdekte hij nabij Spaarndam het lijk van een ongeveer 50-jarig manspersoon, dal reeds in staat van ontbinding verkeerde. Nadat de politie was ge waarschuwd heeft men het lijk met behulp van een plank en touw op het droge gebracht. Hoewel de identiteit moeilijk was vast te stellen meent men hier te doen te hebben met den ongeveer 6 weken geleden vermistten heer S uit Haarlem. Tegen den avond is het. lijk. dat onder de gemeente Velsen is gevonden, naar die ge meente vervoerd en in het lijkenhuis opgebor gen. Zilveren Jubileum Geheelontlioudersvereeniging „Nieuw Leven De Geheelonthouders vereeniging „Nieuw Leven", afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Geheelonthouders-Bond, hield Zaterdagmiddag ter gelegenheid vair haar 25-jarig bestaan, een receptie in het Clubhuis van den Oosterspeeltuin, liet bestuur in de bloemen. Zittend v. 1. n. r.: C. de Ridder, penningmeester; J. dc Kleijn, voorzitter A. G. de Quaasteniet, 2e voorzitter; W. K. Rijnsdorp, secretaris van het Hoofdbestuur staane v. 1. n. r.: mej. C. Calandt; G. Hage- doorn, 2e secretaris; P. D. Rentenaar, le secretaris; mevr. M. Polvliet—Kleijn. De receptie. In het clubgebouw van den Oosterspeeltuin hield Zaterdagmiddag de Alg. Ned. Geheel ontlioudersvereeniging „Nieuw Leven", afdee ling van den Alg. Ned. Geheelonthouders- bond (A.N.G.O.B.) een receptie ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan. De voorzitter, de heer J. de Kleyn, heette de aanwezigen welkom en bracht hulde aan de kern van stoere werkers, die trots tegensla gen steeds hebben doorgezet voor het mooie ideaal. Spr. prees de prettige samenwerking met de zustervereenigingen, bracht hartelijk dank voor de groote ook schriftelijke be langstelling en heette den heer W. Rijnsdorp, uit Baarn, algemeen secretaris van den A. N. G.O.B. welkom. Deze nam hierop het woord en huldigde den voorzitter, dien hij de ziel der afdeeling noemde en de bestuursleden, de heeren De Ridder en De Quaasteniet. Zij vormen de oude garde, wie voor het mooie doel geen offer ooit te veel is geweest. Spr. herdacht ook den ouden strijder, wijlen den heer Th. van Wel. en sprak er voorts zijn vreugde over uit, dat de afdeeling een jongerengroep heeft. Hij deed een beroep op deze jongeren, den fakkel van de ouderen over te nemen. De heer Verster bracht de gelukwenschen over van het Centraal Drankweer Comité te Haarlem en omstreken, bracht in herinnering wat de oud-secretaris der afdeeling, de heer O. van Eykern, voor de drankbestrijding deed en bood als souvenir een herinnerings- medaille aan namens het comité De heer Vlindt voerde het woord namens de Noordholl. Propaganda-commissie (N.H.P.C.) die opwekte voor de leuze „niet drinken, niet schenken" te blijven strijden zoolang het dag is. Ook deze spr. toonde zich verheugd dat de afd. zoovele jongeren om zich heen heeft ge schaard. Hij overhandigde het bestuur een enveloppe met inhoud. Voorts werd nog het woord gevoerd door afgevaardigden van de afd. Zaandijk, die bloemen en van de afdeeling Wormerveer, die een enveloppe met inhoud gaf. De -heer Bausema, sprekend namens de Geheelonth. Hengelaarsvereeniging, bood een mandje rnet gebakken visch aan, geflan keerd door madeliefjes en crocussen als lenteboden. Verder spraken afgevaardigden van de af- deelingenZaandam I, de Federatie Haarlem der Ned. Vereeniging tot Afsch. van alcohol, dranken (deze spreker deed zijn woorden vergezeld gaan van een fruitmand)Beverwijk ideze afd. gaf bloemen)Amsterdam; de 'Arb. Tooneelvereeniging Herman Heijermans (de heer Rensen)de Spoorweg-geheelonth. Ver eeniging (de heer Kramer, die bloemen over handigde) de Chr. Jongel. Geheelonth. De Reimeiners—D. W. V. (0—2) D. W. V. kampioen. Na den aftrap zijn de eerste aanvallen voor D.W.V., waarbij eens juist naast wordt gescho ten. Het samenspel is bij de bezoekers beter verzorgd, waardoor zij iets in de meerderheid komen. Twee corners achter elkaar genomen leveren echter niets op. Een tweetal vrije schoppen op het D.W.V.-doel is voorloopig het eenigste gevaar voor de bezoekers. Van Urk weet door juist op tijd uit te loopen een ge vaarlijken aanval te onderscheppen. Aan den anderen kant geeft Hëideman een voorzet, die van het houtwerk weer in het veld springt. Er is echter niemand bij, die hiervan weet te pro fiteered D.W.V. blijft sterker, maar de K.- verdediging is goed op dreef en wijst lederen aanval af. Vlak voor de rust bereikt de snel naar bin nengekomen Sinkeldam juist even eerder het ieder dan Dinkla en Van Urk en via de doel man verdwijnt de bal in het net (01). Van Urk is bij de botsing gewond geraakt en wordt in de resteerende minuten vervan gen door Veenstra, zoodat de Kennemers do eerste helft, waarin weinig van goed voetbal te genieten was, met tien man uitspelen. Na de hervatting nemen do Kennemers het spel in handen. Een voorzet van Heideman gaat langs het doel, maar er is niemand bij om den bal het beslissende tikje te geven. I-Ioope zet opnieuw het leder voor en met de grootste moeite kan de bal weggewerkt wor den. Deze aanval was blijkbaar het sein voor een offensief op het D.W.V.-doel. Goed ge steund door de middenlinie komen de gast- heeren steeds weer terug en Sinkeldam moet meermalen handelend optreden, wat hem echter goed afgaat. De uit drie man bestaan de voorhoede der Amsterdammers zit ook niet stil en probeert met snelle uitvallen den voor sprong te vergrooten. Een voorzet van Sinkel dam vliegt van het houtwerk af het veld weer in. Aan den anderen kant weet Steeman bijna de partijen op gelijken voet te brengen, maar op het beslissende moment gooit doelman Sin keldam zich voor de voeten van den Kenne- mer. Twee corners op het D.W.V.-doel leveren niets op. De tijd verstrijkt meer en meer. maar niets wil bii Kennemers lukken. Een paar mi nuten voor het einde vergroot Monteban mei een kopbal den voorsprong tot 20. Met dezen stand komt het einde. Vereeniging „De Schakel" de tooneelgroep van de A.N.G.O.B. De heer Wikke sprak als lid der afd., hul digde in het bijzonder den heer De Ridder en wenschte den voorzitter geluk met zijn her stel. En voorts werden nog de gelukwenschen overgebracht van de afd. Haarlem van de Ned. Chr. Geheelonth. Vereeniging- (deze gaf bloemen), de Jeugdgroep van den A.N.G.O. B. en de afdeeling L'angendijk. Tot slot van den middag sprak de voorzit ter een woord van dank en opwekking. Schriftelijke gelukwenschen waren inge komen van de afd. Schagen, Hilversum, Krommenie, Noord-Scharwoude. IJmuiden, Santpoort en Koog aan de Zaan en van de too neelvereeniging „Nieuw Leven". De zaal was achter de bestuurstafel met groen versierd en langs de wanden hingen tal van foto's betrekking hebbend op het or ganisatieleven der afdeeling. PROGRAMMA DINSDAG 15 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. AVRO - uitzending. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Jetty Cantor 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 Or gelconcert en zang m.m.v. leden van het Om roeporkest. 12.15 Ensemble Jetty Cantor. 1. Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2. Omroeporkest m.m.v. soliste. 2.45 Kniples. 3.45 Viool en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5. Voor de kinderen. 5.30 Avro-Aeolian-orkest. m.m.v. soliste. 6.15 Renova-kwintet. 7.Voor de kinderen. 7.05 Het Poltronieri-strijkkwartet 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Mede deelingen. Gramofoonmuziek. 830 Bnte Dins- dagavondtrein 9.30 Koorconcert. 10.Ver volg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Gramo foonmuziek. 11.Berichten A.N.P. 11.10 Imre Magyari's Zigeunerorkest, 11.4012.— Gra mofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. KRO-uitzending. 4.005.10 IIIRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist (1.001.20 Gra mofoonmuziek). 2.Voor de vrouw. 3.Mode cursus. 4.Gramofoonmuziek. 4.05 „Het eeuwige nu", causerie. 4.30 Gramofoonmu ziek. 4.35 Mededeelingen. 4.40 Gramofoonmu ziek. 4.45 Causerie „Het vredesvraagstuk: Moeten wij den moed verliezen?" 5.10 De KRO- Melodisten m m.v solist. 5.45 Felicitaties. 6.05 KRO-orkest. 6.40 Esperantoles. 7.Berichten 7.15 Vervolg concert. 7.35 Sportpraatje. 3. Berichten A.NR. Mededeelingen. 8.15 Lijdens- medidatie. 9.30 Sted. Orkest van Maastricht m.m.v. solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO- Orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DUOITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Orgelspel. 12.05 Het Cana- deesch Trio. 12.35 Het Leslie Bridgewatcr Harpkwintet en een sectie van het BBC- Vrouwenkoor. 1.152.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Harry Engleman's kwintet m.m.v. solist. 4.50 „What is Light Husic?" (met gram.pl.) 5.20 Medevedeff's Balalaika-Orkest m.m.v. solisten. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.20 BBC-Midland-Zangers, Birminghams Philhar- monisch orkest en solist. 7.50 Causerie „Can progress be traced in human history?" 8.10 Martini en zijn Band. 8.20 Filmuitzending 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 10 BBC-Orkest. 11.Declamatie. 11.Het Gros- venor House Dansorkest. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.559.40 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.40 Cantrelle-orkest en zang. 3.05 Piano voordracht. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Ellis-orkesb 8.35 Radiotooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 Amusementsorkest 11.20 Omroepkleinorkest en -Schrammelen- semble. 3.20 Omroepklienorkesl. 4.20 Geva rieerd programma. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Vervolg concert. 7.50—11.20 Hermann Hage- stedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 Al. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.302.20 Gvamo- l'oonmuziek. 5.20 Omroep-dansorkest cn gra mofoonmuziek. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest m.m.v. solisten. 10.3011.20 Gr a mo f oonmuzie k. BRUSSEL, 484 AI. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoon muziek. 6.35 Zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.05 Vervolg zang. 8.20 Omroepsymphonie-orkest m.m.v. solisten (Om 9.20 Toespraak). 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 AI. 6.30 Charlie Albrecht's orkest en solisten. 7.20 Omroep-Amusementsorkest. 8.05 Politiek dagbladoverzicht. 8.20 Uit Rome: „Cavallei-ia Rusticana". opera. 9.45 Berichten. 10.20—1L20 Hermann Hagestedt's orkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14