Echte Wales-Anthraciet 2.40 afm. 20/35 °-a' a 2.10 afm. 12/20 WITTOP KONING MUSSERT- VERGADERING HEDENAVOND UITVERKOCHT Achttien doodvonnissen in het Moskousche proces. MAANDAG '14 MAART 1938 H AATJE EM'S DA'GBEAD De Führer in zijn geboorteplaats. f (Vervolg van -pag. 1.) Adolf Hitler heeft zich Zaterdag per auto naar Oostenrijk, dat, zooals men weet, zijn ge boorteland is, begeven. In het plaatsje Brau- nau, waar hij geboren werd, hield hij stil. De geheele bevolking van het plaatsje was op de been en de Führer had enthousiaste toejuichingen in ontvangst te nemen. Vervolgens zette Hitier den tocht voort naar Linz. Langs den geheelen weg van Braunau naar Linz, aldus Havas, viel Hitler in alle ste den en dorpen, welke hij passeerde, een enor me ovatie ten deel. In de stad Linz heerschte een groote geest drift. De kreten „Sieg heil" en „Ein volk, ein Reich" waren niet van de lucht. Honderden oorlogsvliegtuigen cirkelden boven de stad. Op het balcon van het raadhuis voerden verschil lende personen het woord voor den microfoon. Zoo zeide Himmler, de chef der Duitsche rijkspolitie o.a.: „Heden vieren wij den terug keer van onzen Führer in zijn groote vader land. in het land, dat hem zag geboren wor den". Volledig uitgeruste Duitsche troepen ston den op het plein voor het stadhuis opgesteld. Wilhelm Miklas. 100.000 man Duitsche troepen in Oostenrijk. Het totaal aantal», Duitsche solda ten, dat zich te Weenen bevindt, wordt op 18.000 geschat. In de omgeving van Weenen staan 200 bommenwerpers, te Graz 15 en in eenige andere plaatsen te zamen veertig. In geheel Oosten rijk bevinden zich thans naar raming 100.000 Duitsche militairen, waarbij in begrepen zijn 40.000 man van het Oos- tenrijksche legioen. De intocht der Duitsche troepen in Oostenrijk duurde gisteravond nog voort. Duitsche vliegtuigen boven Tsjecho-Slowaakseli gebied. Goering geeft de verzekering dat herhaling niet zal voorkomen. Het Tsjecho Slowaaksche telegraafagent- schap Ceteka publiceert het volgende com muniqué: „In den nacht van 12 op 13 Maart hebben eenige Duitsche militaire vliegtuigen volgens te Praag ontvangen berichten, eenige deelen van Tsjecho Slowakije overvlogen. Zij keerden naar Duitschland terug. Deze aangelegen heid werd direct langs diplomatieken weg ter kennis gebracht van de rijksregeering, welke de verzekering gaf, dat indien Duitsche mili taire vliegtuigen werkelijk boven Tsjecho Slo- waaksch gebied hadden gevlogen, dat in strijd was met de gestrenge orders, welke waren ge geven en dat de zaak diepgaand zou worden onderzocht. Er is reden te denken, dat deze aangelegenheid op bevredigende wijze zal worden afgewikkeld en dat gevallen van dezen aard. die volgens de Duitsche regeering overigens geen enkele politieke of militaire beteekenis hebben, zich niet zullen herhalen." Matsny. de gezant van Tsjecho Slowakije te Berlijn, heeft zich naar Havas meldt, naar de Wilhelmstrasse begeven, waar het opper bevel van het Duitsche leger en de Duitsche luchtmacht nota namen van het protest. Generaal Goering heeft, direct verklaard, dat het vliegen boven Tsjecho Slowaaksch grondgebied door Duitsche vliegtuigen ge schied was in strijd met de orders der militai re autoriteiten van het rijk. Hij verzekerde, daarop (zooals hierboven reeds gezegd) dat dit incident geen politieke of militaire be teekenis heeft en dat alle maatregelen zullen worden genomen om een herhaling van der gelijke incidenten te voorkomen. per 70 K.g. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 14 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Ver. Rot- terd. Hofstad Tooneel met „De lach der goden" 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Rede ir. A. Mussert, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Een dag op de renbaan", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Zarah Leander in „La Habanera". Op het tooneel: 17 Dagenham Girl Pipers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De weg terug", 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Bewaakt dat meisje" en „De mijn met de ijzeren deur". DINSDAG 15 MAART Gemeentelijke Concertzaal: Zevende Bach- concert. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. De N.S.B. (Adv. Ingez Med.) V andaag een Engelsehe regeerings- verklaring. Afbreking der Britsch-Duitsclic besprekingen? Chamberlain an Halifax hebben gisteren een verklaring opgesteld, welke vandaag in het Engelsehe parlement zal worden voorgelezen, nadat zij des morgens door den ministerraad zal zijn goedgekeurd. Minister Halifax heeft gisteren den ge heelen middag op zijn kamer in het Foreign Office doorgebracht, doch hij heeft geen be zoekers ontvangen. De Fransche ambassa deur. Corbin en Masaryk Jr., de gezant van Tsjecho-Slowakije, hebben ieder afzonderlijk een bezoek gebracht aan het Foreign Office, waar zij werden ontvangen door hooge func tionarissen. De Britsche gezant te Weenen, Palairet, is ontboden om verslag uit te brengen van de gebeurtenissen. Hij zal vandaag Weenen verlaten. Ondertusschen wordt het, naar Reu ter verneemt, steeds meer duidelijk, dat er zeer weinig uitzicht bestaat op een voort zetten van de Duitsch-Britsche besprekingen. De besprekingen tusschen Rome en Londen zullen morgen worden voortgezet, doch men kan nog niet zeggen welke invloed de ge beurtenissen in Oostenrijk op deze besprekin gen zullen hebben. Von Ribbentrop teruggekeerd. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop is gisteravond uit Londen per vliegtuig naar Berlijn terugge keerd. Betooging te Londen. Menigte wilde zich naar de Duitsche ambassade begeven. Laat in den middag heeft Zondag de Inter nationale Liga voor den vrede op Trafalgar Square te Londen een massa-betooging geor ganiseerd, waaraan duizenden personen deel namen. Na een aantal redevoeringen te hebben aan gehoord, nam de vergadering een motie aan, waarin de meening wordt geuit, dat alleen een onmiddellijk optreden van de Britsche regee ring, waarbij zij haar aanhankelijkheid aan den Volkenbond en de internationale wet be tuigt, een einde kan maken aan de oorlogen, welke op het oogenblik worden gevoerd en nieuwe daden van aanval kan voorkomen. In de motie wordt de Britsche regeering ver der aangespoord zich categorisch te verzetten tegen iederen vorm van inmenging in Oosten rijk en Tsjecho-Slowakije, zich te verbinden de onafhankelijkheid van deze staten te hand haven, ieder crediet aan Italië te weigeren, aan te dringen op het algeheele terugtrekken van de buitenlandsche troepen en deskundigen uit Spanje en een einde te maken aan iedere samenwerking met Japan. Vervolgens werd e.en optocht gevormd, welke naar de Duitsche ambassade trok. Een aan zienlijke politiemacht belette de massa het ge bouw te naderen. Drie betoogers kregen verlof een brief af te geven aan de ambassade. Later deden zich vechtpartijen tusschen po litie en betoogers voor, waarbij een dertigtal politiemannen op een gegeven oogenblik moest chargeeren om een van hun collega's te ont zetten. Arrestaties werden niet verricht. Ook des avonds werd tegen betoogers op getreden. Te Glasgow zijn eveneens betoogingen ge houden. Honderden Joodsche bankiers en kooplieden in Oostenrijk opgesloten? Joden zullen vermoedelijk niet aan de volks stemming mogen deelnemen. Het Engelsehe Labourblad Daily Herald meldt dat de Oostenrijksche douanedienst thans in handen is van S.A. en S.S?, die dui zenden Joden en anderen, die naar het buiten land wilden uitwijken, hebben teruggezonden. Politiebeambten zijn te Weenen van deur tot deur gegaan en hebben er den bewoners laten weten dat „Joden niet de hakenruis-vlag mogen voeren." De nationaal socialisten hebben het ge bouw der zionisten te Weenen bezet. De fond sen zijn in beslag genomen. De vertegenwoor digers werden gearresteerd. Het gebouw werd vervolgens gesloten en verzegeld. Honderd Joodsche bankiers en vooraanstaande koop lieden werden aangehouden en in de gevange nis gopgesloten. In de Joodsche buurten is het voor de ban ken zeer druk van menschien, die hun geld wenschen te ontvangen. Men is volgens Stefani te Weenen algemeen van meening, dat de Joden op 10 April niet aan de stemming over den „Anschluss" zullen mogen deelnemen, aangezien artikel 2 van de wet op de gisteravond gepubliceerde volksstem ming duidelijk zegt, dat stemgerechtigd zijn alle Duitsche mannen en vrouwen van Oostenrijk. 500 personen in „schutzhoft"? Hoewel geen officieele cijfers worden genoemd over het aantal personen, dat in Oostenrijk in „Schutzhaft" is gesteld, gelooft men, aldus de Daily Herald, algemeen, dat dit aantal op 500 is tc schatten. Hitler vandaag te Weenen. Alle fabrieken en kantoren in dc Ooslen- rijksche hoofdstad gesloten. WEENEN, 14 Maart. Thans wordt officieel medegedeeld, dat Hitier toch nog vandaag te Weenen zal aankomen. (Dus niet Dinsdag, zoo als op pag. 4 is gemeld. Red.). Er is order gegeven dat hedenmiddag op alle kantoren en in alle fabrieken de arbeid moet worden gestaakt teneinde het vólk in staat te stellen, deel te nemen aan de verwelkoming van den Führer bij zijn intrede in de Oosten- rijksohe hoofdstad. Voorts wordt medegedeeld, dat de beurs tot nader order is gesloten, doch met het noteeren der buitenlandsche wisselkoersen zal worden doorgegaan. De Führer is vanochtend om 10 uur 40 uit Linz vertrokken m de richting van St. Poelten. Reeds zeer vroeg in den ochtend stond de be volking van Linz langs de hoofdstraten, welke Hitier zou passeeren. Vooral voor zijn hotel was het zeer druk. De Führer onderweg. Weenen, 14 Maart (Reuter-ANP), Weenen treft voorbereidingen om Hitier een luisterrijke De Bilt voorspelt: In het Oosten zwakken tot matigen in het Westen meest matigen Zuid-Ooste- lijken tot Zuidelijken wind, in het Oos ten plaatselijke ochtendnevel, overigens helder tot licht of half bewolkt, droog weer, koude nacht, overdag weinig ver andering in temperatuur. De kern van het hooge drukgebied is thans over Centraal-Europa gelegen. Over het groot ste gedeelte van Duitschland, Oostenrijk. Zwit serland, Frankrijk, ons land en Zuid-Engeland is het rustig helder weer. Over een uitgebreid gebied ten Zuidwesten van ons land gelegen daalde de temperatuur onder nul, terwijl voorts tal van stations ochtendmist meldden. Over Denemarken en omgeving bevindt zich nog een rest van de storing, welke gisteren in de Noordelijke helft van ons land somber weer bracht. Over Scandinavië is onder invloed van een Noordelijke voorbijtrekkende depressie, de wind weer flink toegenomen, zoodat het daar langs de Noorsche kust thans krachtig uit het Westen waait. In Zweden is de vorst weer be langrijk afgenomen. Ver in het Westen bevindt zich op den Oceaan een nieuwe depressie, welke Noordwaarts trekt. Onder invloed van deze depressie daalden de barometers over de Britsche eilanden, zoo dat de wind in het Westen van ons land iets zal toenemen. Het heldere voorjaarsweer van heden, kan ook voor morgen worden verwacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 770 m.M. Stand van heden 770 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat'37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 2.21 uur; n.m. 14.37 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Schouwtjeslaan - Tel. 10070 HAARLEM <Adv..ingez, Med.) ontvangst te bereiden. De Führer is om kwart voor elf per auto vertrokken, gevolgd door 22 auto's en 13 politie-auto's. Ofschoon de reis normaal drie uur duurt, verwacht men, dat Hitier als gevolg van de betoogingen pas tusschen vier en vijf uur te Weenen zal aankomen. De Hotels, restaurants en bioscopen hebben eveneens opdracht gekregen, het personeel vrijaf te geven. Franscli voorstel ten behoeve van Tsjecho-Slowakije? Gemeenschappelijke actie met Engeland bij Duitschen aanval. Londen voelt niets voor overhaasting. PARIJS. 14 Maart (Havas). De verwezen lijking van den „Anschluss" heeft volgens de Petit Parisien overal gewerkt als een alarm klok. Met Tsjecho Slowakije, dat in de eerste plaats wordt bedreigd, houdt men zich in het bijzonder bezig. Het Foreign Office en de Quai d' Orsay zijn bezig met het opstellen van een verklaring, die de grenzen van hun geduld ten aanzien van het optreden van Duitschland zal vaststellen, en het geval zal bepalen, waarin Engeland en Frankrijk er met daden op zullen antwoorden De „Echo de Paris" schrijft: „Indien Frank rijk zou mobiliseeren om Tsjecho Slowakije te verdedigen, zou het naar het oordeel van alle bevoegde kringen niet lang duren of Engeland zou zich aan zijn zijde scharen. Doch opdat de vrede bewaard blijft, zou het wenschelijk zijn, dat het kabinet te Londen bij voorbaat in het openbaar zijn beleid vastlegt. Uit Londen wordt aan de Matin ge meld Welingelichte kringen verklaren, dat de ministers in den ministerraad een belangrijk Fransch voorstel te be handelen zullen hebben, dat Corbin de Fransche ambassadeur, gisteren aan den chef van het Foreign Office zou hebben overhandigd. Het betreft een gemeenschappelijke Britsch-Fran- sche verklaring, die een gemeenschap pelijk optreden der beide landen inge val van een Duitschen aanval op Tsjecho Slowakije beoogt. De Fransche ambassadeur zou te kennen hebben gegeven, dat deze maatregel onverwijld en dringend noodzakelijk is. In Britsche poli tieke kringen verklaarde men gisteravond, dat een dergelijk verzoek weinig kans heeft door de regeering te Londen te worden ingewilligd, en dat Lord Halifax, alvorens eenige verplich ting op zich te nemen, zonder twijfel meer zal willen weten omtrent de werkelijke bedoelin gen van Duitschland. VON PAPEN IN DE N.S.A.P. OPGENOMEN. De Oostenrijksche Nationaal-Socialistische Partij-correspondentie meldt: De Fuehrer heeft ambassadeur Franz von Papen uit waardeering voor diens kostbare medewer king in de N.S.D.A.P. opgenomen en hem het gouden eere-teeken verleend. Geen land mag nu indommelen, zegt de Times. Het blad meent, dat het verzet tegen het Britsche bewapeningsplan thans verdwenen zal zijn. LONDEN, 14 Maart (Reuter) In een com mentaar op de Oostenrijksche gebeurtenissen schrijft de Times: Alles wat gebeurd is, was een onverbloemde tentoonspreiding van macht en willekeur. Nergens kan men het oneens zijn met het standpunt der Britsche regeering, dat het „storende invloed" moet hebben op de Brftsch-Duitsche betrekkingen en op het vertrouwen van het publiek in Europa. Er is echter de moraal, dat geen land, en Engeland het minst van alle, in een valsch gevoel van veiligheid kan indommelen, ter wijl deze methoden op het nabije vasteland hoogtij vieren. Zoo er ten aanzien van de ko lossale hoogte van de Britsche defensie-be grooting eenige twijfel mocht hebben bestaan, dan zal er toch na de gebeurtenissen van de afgeloopen week geen tegenzin bestaan om haar aan te nemen. Er zou geen sprake geweest zijn van een Britsch protest, indien het proces van de in lijving van Oostenrijk bij het Duitsche rijk zich langs natuurlijken weg door toenemend vertrouwen en wederzijdse hen goeden wil had voltrokken. Wat hier, en vooral in de beschaafde wereld, zoo zeer betreurd wordt, is, dat het om der wille van het prestige van den dictator nood zakelijk geacht is, het geheele proces om te keeren, door gebruik te maken van de phy- sieke kracht van den geweldenaar en daar door andere hoopgevende beweging naar een duurzamen vrede tot staan te brengen. Volgens de News Chronicle dient Engeland plechtig te verklaren, dat, indien Tsjecho- Slowakije overweldigd wordt, en Frankrijk het te hulp snelt, Engeland aan hun zijde zal worden gevonden. Zulk een verklaring zou de eerste beslissende stap zijn voor den weder opbouw van de collectieve veiligheid. Indien wij thans niets doen, zou dit ernstige gevol gen kunnen hebben voor het Britsche rijk. De Daily Herald is van oordeel, dat het heengaan Van Eden een sein was voor Rome en Berlijn. Zij hebben niet gewacht met han delen. „Geen macht ter wereld kan ons scheiden." Goering over de annexatie van Oostenrijk. Verdere versterking van de weermacht. Goering heeft Zondag tijdens de plechtige viering van den „heldengedenkdag" in de Staatsopera te Berlijn een groote rede uit gesproken. Hij zeide daarbij o.a.: Duitschland is weer één geworden, weer één volk onscheid baar verbonden in nood en leed, in geluk en vreugde. Onscheidbaar zullen wij verbonden blijven. Geen macht ter wereld kan ons scheiden. Het zou denkbaar zijn, dat Duitschland ondergaat. Ondenk baar echter zal het zijn, dat het zich ooit weer uiteen laat scheuren. Voortgaande sprak Goering over het standpunt van Italië tegenover „een wording" van het Duitsche volk. Wederom, zoo zeide hij o.m., voelt het Duitsche volk zich met den Duce van Italië in oprechte dank baarheid verbonden. Hij heeft de woorden van trouw en vriendschap, die hij verleden jaar tot ons sprak in een lichtende daad om gezet. Zijn ridderlijke houding en zijn hoog begrip zullen nooit vergeten worden. Tenslotte zeide Goering: Duitschland wil en zal zich niet mengen in de toestanden van een ander land. Vastge steld moet echter ook worden, dat Duitsch land zich beschouwt als behoeder en be schermheer van alle Duitschers, ook buiten de grenzen van het rijk. Wij hebben derhalve, zoo zeide Goering, in vreedzame overeenkomsten met andere landen gestreefd naar de in stand houding van het Duitsche volk en naar de verbetering der levensomstandigheden der Duitsche min derheden. Wanneer ons program ook in ieder opzicht gericht is op vrede, zijn wij er ons bewust van dat deze vrede slechts werkelijkheid blijven of worden kan, wanneer krachtige zelfbewuste en rechtsgelijke deelgenooten hem waarbor gen. Duitschland heeft derhalve besloten zijn weerwadht verder te versterken en sterk te houden als waarborg voor den vrede in de wereld. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,97. Berlijn 72,25. Parijs 5.63 3/4. Brussel 30.26. Zwitserland 41.41%. New-York 1,79 7/8. 12 uur Londen 8.96 29/32 Berlijn 72.25. Parijs 5.56. Brussel 30.23. Zwitserland 41.46. Kopenhagen 40.05. Stockholm 46.20 Oslo 45.05. New-York 1,79 11/16. Praag 6.33. Itaüë: Vrije lire 9.50. Reislire 8.50. Lire bankp. 7.50. Rakofsky, Pletnef en Bessonof resp. tot 20, 25 en 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Russische persbureau Tass meldt: Het militaire college van het hoog ste gerechtshof der USSR heeft vast gesteld, dat alle beklaagden uit het politieke proces schuldig zijn aan het ten laste gelegde: Zij hebben gehandeld op recht- streeksche instructies van buiten landsche spionnagediensten, verraad en terrein- gepleegd, een oorlogsover- val van vreemde staten op de Sovjet- Unie geprovoceerd om het gebied te verdeelen met als einddoel ten val brengen van de in de Sovjet-Unie be staande socialistische maatschappij en staatsorde en herstel van het ka pitalisme en de macht van de bour geoisie in de Sovjet-Unie. Derhalve heeft het militaire col lege alle beklaagden tot de hoogste straf den dood door den kogel veroordeeld, met uitzondering van Rakofsky, die 20 jaar, den arts Pletnef die 25 jaar en Bessonof, die 15 jaar gevangenisstraf krijgen. Den laat- sten drie beklaagden zijn bovendien alle politieke rechten ontnomen voor den tijd van 5 jaar na het einde van hun straf. De vroegere volkscommissaris der hout industrie. Iwanof, vroeg in zijn laatste ver klaring aan het gerechtshof hem gelegenheid te geven om zijn oprechtheid en berouw te betoonen. Vervolgens beschuldigde hij Boe- charin, dien hij den voornaamsten aanstich ter en organisator der bende van „misdadige spionnen" noemde. Krestinski zeide, dat hij in de gevange nis het misdadige karakter van het werk der Trotskisten had leeren kennen. „Ik ben een ander mensch geworden en er is niets in mij overgebleven dan een misda dige dnivel". Zoekaref smeekte om genade, hoewel hij inzag den dood verdiend te hebben. Rykof bekende zijn schuld en zijn leidende rol in de organisatie, maar ontkende nog deel te hebben gehad aan den moord op Kirof, Men- jinski, Gorki e.a. Ook maarschalk Blücher in ongenade? Commandant van het Roodc Leger zou met vele officieren gearresteerd zijn. Het Italiaansche agentschap Stefani ver neemt uit Stockholm, dat daar van welinge lichte zijde wordt vernomen, dat de Russi sche maarschalk Blücher, de opperbevelheb ber van het Roode Leger in het verre oosten, met een groot aantal officieren van zijn staf gearresteerd zou zijn. VERDACHT VAN RONSELARIJ. Een vrouw iiit Nijmegen deed Vrijdag aan gifte dat haar man naar het Spaansche front getrokken was. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en kon te Roozendaal den bewusten man en iemand, die in zijn gezel schap was, opsporen en naar Nijmegen terug brengen. Beide mannen beweerden, dat de 36- jarige B. uit Nijmegen hen had overgehaald naar Spanje te gaan. Deze was zelf echter thuis gebleven. B. is vervolgens door de politie gearresteerd, verdacht van ronselarij. MacDoiiahl's nalatenschap. Malcolm MacDouald ontvangt de brieven en dagboeken van den overleden minister. LONDEN, 4 Maart (A.NP.) De Daily Tele graph and Morning Post meldt, dat de na latenschap van Ramsay Macdonald 25.418 pond sterling heeft bedragen, waarop 2.561 pond sterling aan successierechten is betaald. Alle brieven, dagboeken en documenten met het copyright daarop zijn voor Malcolm Mac donald, den minister voor de dominions, aan wien het wordt overgelaten daaruit publicaties of anderszins te doen. Brug over het Aïbertkanaal ingestort. HASSELT, 14 Maart (Belga-A.N.P.) De groote brug over het Aïbertkanaal nabij Has selt is hedenochtend ingestort. De brug brak in drie stukken en het middengedeelte kwam in het water terecht. Gelukkig zijn er geen slachtoffers te betreuren. De genie wordt hedenmiddag ter plaatse verwacht voor het slaan van een schipbrug. N.V. COMMISSIE- EN ASSURANTIE KANTOOR VAN HALEM Co. HAARLEM. In de algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Commissie- en Assurantie kantoor Van Halem en Co. te Haarlem, werd de heer H. Jansen, beëedigd makelaar te Heemstede, benoemd als Commissaris der Vennootschap. De balans- en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1937 werd goedgekeurd. Voorgesteld werd. 4 pet. (5 pet) dividend uit te keeren. De directie deelde mede, dat de omzetcij fers ook dit jaar weer verdubbeld waren en de verdere vooruitzichten eveneens gunstig beoordeeld worden. HET PENSIOEN-PETITIONNEMENT BIJ DE SPOORWEGEN. In het stuk over het pensioen-petitionne ment bij de Spoorwegen in ons nummer van Zaterdag is een gedeetle door eenige uitla tingen onduidelijk geworden. Wij drukken dit gedeelte, dat onmiddellijk volgt na het eind van de derde alinea, nog eens af. Het luidt: „Waarom wordt er in het petitionnement niet gesproken van „herstel van de onaan tastbaarheid der pensioenen"? Waarom wilde men de gepensionneerden laten teekenen voor iets. dat zij in het geheel niet kennen? Wat weten zij vah wat in het verzonden adres aan den Ministerraad staat? Waarom heeft men niet alle krachten ge mobiliseerd. maar een bond van 7500 leden buiten deze actie gelaten en dat nog wel ter wijl wij zelf samenwerking hebben aange boden? Waarom deze actie tot nu toe laten rusten?"

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2