R 47» De stemming in Weenen. WITTE JASSEN Woiteu deketa Slachten eken- en Telmachines J. M. Gerding-NieuweCrachf35-Haariem -Tel.12455 I) 1NSDAG 22 AI AART 193? HAARLEM'S DAGBLAD 2 De salariccring van onderwijzers in Lich. Opvoeding. Een nieuwe verlaging van 15 De Haarle'msche afdeelingen van de Ver- eeniging van Hoofden van Scholen, het N.O.G. de Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Vereeniging voor M.UX.O. en de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichame lijke Opvoeding in Nederland, hebben bij den raad het volgende verzoek ingediend: Toen de toestand van de gemeentelijke financiën het in voorgaande jaren noodzake lijk maakte bezuinigingen op de salarissen van het gemeente personeel in te voeren, hebben de vakonderwijzers in lichamelijke oefening in al deze kortingen ten volle ge deeld. Zelfs werd hen naast de achtereenvol gende salariskortingen nog een verslechtering van hun arbeidsvoorwaarden opgelegd, door dat het te geven aantal lesuren van 26 op 30 werd gebracht. Niettemin meenen B. en W. thans te moeten komen met een voorstel, zij het ook op aandrang van de Commissie van Overleg inzake de gemeentebegrootingen, dat voor deze categorie van gemeenteambtenaren opnieuw een veelal aanzienlijke achteruitgang- in salaris meebrengt. Voor de meesten be draagt deze achteruitgang ongeveer 15 pet. Reeds het feit, dat hier willekeurig een groep ambtenarenen opnieuw een veelal aan zienlijke achteruitgang in salaris meebrengt. Voor de meesten bedraagt deze achteruitgang ongeveer 15 pet. Reeds het feit, dat hier willekeurig een groep ambtenaren getroffen wordt is naar onze meening reden genoeg om verwerping van dit voorstel te vragen. Indien men echter dit argument niet aanvaardt, dan nog blijft de ontworpen salarisregeling beneden de al gemeen geldende norm. Immers de rijkscom missie, belast met het adviseeren omtrent toetsing-normen voor de beoordeeling van de bezoldiging van het personeel in dienst van Provincie, Gemeente, enz., kwam tot de vol gende conclusie: Bij de toetsing voor "het bewaarschoolper- soneel en voor vakonderwijzers bij het lager onderwijs treedt als hoofdnorm op den voor grond de bezoldigingsregeling voor het per soneel. werkzaam bij het gwoon lager onder wijs. Het vakonderwijs bij het lager onderwijs is aan het gewoon lager onderwijs gelijk te stellen, behoudens in het geval een middel bare bevoegdheid wordt geëischt, in welk ge val dit vakonderwijs ware te waardeer en als gelegen tusschen het gewoon lager onderwijs en het middelbaar onderwijs. In overeenstemming hiermede is de opvat ting. dal de salarisregeling voor het vakon derwijzend personeel in de lichamelijke oefe ning tenminste gelijk moet zijn aan die van een onderwijzer met hoofdakte. In onderschei den vergelijkbare gemeenten als 's Graven- hage en Amsterdam is de salarisregeling daar mede in overeenstemming. De door B. en W. voorgestelde salarisrege ling wijkt echter op belangrijke punten van deze opvatting af. Allereerst stellen zij voor een bezoldiging niet naar een vast salaris, maar een die op en neer gaat met het te geven aantal lesuren. Deze uursalarieering heeft het groote nadeel van het ontbreken van zekerheid voor de betrokkenen. De ont worpen garantiebepalingen heffen dit nadeel slechts zeer onvolledig op. Ook leidt deze wijze van bezoldiging in de praktijk tot op voering van het aantal lesuren met al de daaraan verbonden nadeelen. Deze nadeelen zijn algemeen erkend, ook door de hoogste onderwijsautoriteiten. Juist om die redenen wordt bij het middelbaar onderwijs, waar een dergelijke salarisregering bestaat, ernstig ge tracht dit stelsel van salarieering te verlaten en over te gaan tot een vaststaand grond- salaris. Maar ook wanneer men dit uursalaris aan vaardt, blijft de onderwijzer in lichamelijke oefening achter bij die met hoofdakte; im mers bij een aantal lesuren van 26 bedraagt het salaris van den laatste f 2736 in max.. terwijl de gymnastiekonderwijzer slechts f 2600 zou ontvangen. B. en W. stellen echter niet alleen voor, het salaris te herzien, bovendien wenschen zij ook verandering te brengen in de overige bepalin gen, welke op de wedden van invloed zijn, als mede in de voorschriften betreffende den datum van ingang van periodieke verhoogin gen, afronding van wedden en toelagen enz. B. en W. wenschen deze in overeenstemming te brengen met die van het onderwijzend personeel. Dez bepalnigen zijn op sommige punten bijv. ten aanzien van uitbetaling van salaris bij ziekteverlof ongunstiger dan die van de gemeenteambtenaren, waartoe de gymnastiekonderwijzers behooren. Ook hier dus zijn voor een deel van de gemeente ambtenaren ongunstiger bepalingen ontwor pen. De onderwijzers hebben daar tegenover nog het voordeel, dat voor hen bij op wachtgeld stelling de mogelijkheid bestaat tot herplaat sing, ook in andere deelen van ons land. Voor de vakonderwijzer, die gemeenteambtenaar is, is dit laatste echter uitgesloten. Wij meenen, dat in overnemen van bovengenoemde bepa lingen voor de vakonderwijzers toch zeker een onbillijkheid schuilt. Op grond van bovenstaande overwegingen dringt adressante er met de meeste klem bij den Raad op aan, het door B. en W. gedane voorstel niet te aanvaarden. AGENDA Heden: DINSDAG 22 MAART Gem. Concertzaal: H. O. V. Beetliovencyclus 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Mr. Moto slaat toe" 2.30. 7 uur. Frans Hals Theater: „Onder gele vlag" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Gasparone", 7 en 9.15 uur. Rcmtaandt Theater: „Manege", 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het gevaar in den tun nel" en .Ge trots van de Marine". Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 23 MAART Statenzaal: Raadsvergadering, 1.30 uur. Gebouw Armenraad: Kon. Nat. Ver. t. Steun aan Miliciens. 4.30 uur. Palace Filmac: 11—5. uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des «tvonds voor hand- en electr. bediening (Holl. en Engelsch geld) TELMACHINE ROLLEN TELMACHINE LINTEN (Adv. ingez Men. Luchthartigheid verdwenen. Vele kunstenaars vertrokken. Ellende bij de Joden. Velen houden zich sinds 11 Maart schuil. Joodse/ie cafés en restaurants zijn verlaten. Bijzondere correspondentie.) Weenen, 21 Maart. Er is te Weenen heel veel anders geworden. Weenen is het oude Wien niet meer, dat lucht hartig en speelsch was en waarin velen er maar op los leefden. Alles geschiedt thans met het een of andere doel of om de een of an dere reden. Er worden verschillen gemaakt en er heerschen opvattingen, die vroeger niet overal ingang gevonden hadden. Joden en niet-Joden gaan bijvoorbeeld zoo goed als in het geheel niet meer met elkander om. Ook wanneer zij vroeger de beste vrienden geweest zijn mijden zij thans elkaar. De Duitschers, die de stad overstroomd hebben, hebben een vlotter en kordater tempo in het leven ge bracht, maar of dit den Weeners op den duur zal blijven bevallen is een andere vraag. Het gracieuse en het „gemütliche", waarop de Weener altijd zoo bijzonder trotsch was, en het er maar de kantjes af loopendat alles is verdwenen. Ook in de Weensche radio is een ontzaglijke ommekeer gekomen. Tal van componisten en uitvoerende kunstenaars zul len de Weeners wel nooit meer te hooren krijgen. Zij hebben geen tijd gehad eerst af scheid van hen te nemen. Alles was opeens afgeloopen. Verschillende weeke Weensche liederen zijn verstomd. Men hoort nu veel Duitsche liederen en veel marschmuziek. De Oostenrijksche radio is aan die van 't groóte Rijk aangesloten, men hoort dus ook niet meer den heelen dag de oude vertrouwde stemmen van de Weensche omroepers, waar van een ieder de namen wist en die steeds on middellijk door het publiek herkend werden, zoodra zij hun mond open deden. Thans hoort men nu eens Munchen, dan weer Bres- lau en Koningsberg of de andere Duitsche zenders. In de laatste tijden waren al bui tengewoon veel menschen ontevreden met wat de Ravag, de Oostenrijksche radio-om- roepmaatschappij, den luisteraars bood. Men vond dat er veel te veel gramofoonplaten uit gezonden werden .Herhaaldelijk werd hiertegen door de luistervinken geprotesteerd. Nu is men het grootste deel van deze ingemaakte muziek kwijt. Maar zullen de brommers van vroeger nu tevreden zijn? De Joden in Oostenrijk zijn er beroerd aan toe. Ontelbaar veel Israëlieten zijn opeens broodeloos geworden. Er heerscht groote nood in hun gezinnen. Er zijn Joden, die zich sedert den elfden nog in het geheel niet op straat hebben vertoond. Zij vreezen uitge jouwd of aan 't „putzen", het wegwasschen van de krukkenkruizen, gezet te worden. Met hun verdiensten is het uit. Er zijn families, waarin zoowel vader als de zoons geen be trekking meer hebben en ook geen zaken kunnen doen. Natuurlijk heeft men hier een jroot aantal zelfmoorden. Men leest er niets van in de kranten, die tegenwoordig alle heel veel op elkaar zijn gaan lijken. Maar de ver halen gaan van mond tot mond. Herhaalde lijk ziet men vlugge zwarte lijkauto's doof de straten rijden. Ook meerdere ontslagen Joodsche journalisten hebben zich reeds van kant gemaakt. Een hunner heeft eerst zijn vader en zijn vrouw gedood. De finaneieele toestanden van de bladen waren veelal van dien aard, dat men den aan den dijk gezetter, redacteurs, ook wanneer zij twintig jaren of nog langer aan de krant gewerkt hadden, niet eens wat geld heeft, kunnen geven. Naar het buitenland trekken is onmoge lijk, daar de grenzen voor de Oostenrijkers gesloten zijn. Slechts in bijzondere gevallen worden uitzonderingen gemaakt, zooals voor een journalist, die voor een Amerikaansch persbureau werkte. Het schijnt aan de per soonlijke interventie van Hearst te danken geweest te zijn, dat men hem met zijn vrouw en kind naar Venetië heeft laten reizen, van waar hij dan wel elders zal heen trekken. Verschillende buitenlandsche dagbladcorres pondenten hebben het land verlaten en zich naar Praag of Boedapest begeven. Wanneer het groote aantal zelfmoorden ter sprake komt, wijst men er in nationaal- soc:'* listische kringen op, dat er onder het vroegere régime ook steeds zooveel dergelijke gevallen geweest zijn. Het gemiddelde aan tal zelfmoorden bedroeg in de laatste jaren te Weenen alleen acht of negen per dag! Nu zijn de rollen omgekeerd, voegt men er la- ZEDELIJKE VERBETERING VAN GEVANGENEN. Aan het jaarverslag van de afd. Haarlem van het Ned. Genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen is het volgende ont leend Van het totaal aantal ontslagen gevangenen te Haarlem zijn 50 door de afdeeling behan deld. Veel werk verschaft het aantal voorwaarde lijke veroordeelingen. De afdeeling bracht in 1937 een honderdtal rapporten uit, waarbij voor Haarlem 46, Zaandam 27 en IJmuiden 27. Bij het begin van 1937 stonden 128 personen onder toezicht van de afdeeling'; in den loop van het jaar kwamen er 95 bij; van 49 per sonen nam de proeftijd een einde. De werkloosheid maakt, dat het ook in 1937 moeilijk was, de menschen geplaatst te krijgen. De financiën van de afdeeling staan er gunstig voor. Over 1937 was er een voordeelig saldo van 613.87. DANSINSTITUUT THEO DONKERLO. Bovengenoemd instituut geeft Zaterdag 2 April het slót-bal voor zijn leerlingen in Café Brinkmann Gr. Markt. Het programma zal o.m. bevatten: Demonstratie der kinderles van Tap- en figuurdansen en quadrille. Te vens vindt de voor wedstrijd plaats van het danskampioenschap van Nederland. Afd. A Hieraan nemen deel de leerlingen van het in stituut. De Band onder leiding van Rins Re- nooy zorgt voor muziek. koniek aan toe! De Joodsche cafés en restaurants zijn bijna geheel leeg. In winkels van Joden, die alle gekenmerkt zijn door een papier, waarop ver meld staat dat het een niet-arische firma is, hangen hier en daar ook reusachtige plak katen, waarop met groote zwarte letters te lezen staat „Ariërs, koopt niet bij Joden!" Het beteekent voor hen, dat zij tot den on dergang gedoemd zijn, net als zoovelen, die opeens hun werk verloren hebben. Er heerscht dus in breede kringen veel treurigheid en ellende. Intusschen heeft het voorjaar te Weenen zijn intrede gedaan en is het over dag stralend mooi weer en zoo warm, dat veel menschen al zonder jassen en mantels op straat rondloopen. Steeds hebben wij een goed passende jas in verschillende kwaliteit voor U in voorraad fn prijzen van 3.10 - 2.65 - 2. IN DAMESJASSEN ONTVANGEN WIJ GE REGELD NIEUWE MODELLEN. PMRIAARS7EK I 7El.12842 liAARI.tM (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN. Voor de Haarlemsche Amateiu--Fotografen Vereeniging zal op Woensdag 23 Maart de heer L. A. van der Velden, secretaris der A. F. V. .Rotterdam", een voordracht met pro jectie houden welke tot titel heeft: „Fotogra fische herinneringen aan vacantie-reizen door Nederland". Aan de wanden zullen hangen de Focus- collectie Vrije Onderwerpen Januari 1938, welke collectie alleen reeds een gang- naar het Vereenigingslokaal Ged. Oude Gracht 104 waard is. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.97 3/8. Berlijn 72.50. Parijs 5.51 V2. Brussel 30.44. Zwitserland 41.47 3/4. New-York 1.80 15 16. 12 uur: Londen 8.97J/2. Berlijn 72.52y2. Parijs 5.47J/2. Brussel 30.44. Zwitserland 41.48. Kopenhagen 40.05. Stockholm 46.25. Oslo 45.05. New-York 1.80 7/8. Praag 6.33. Italië: a. vrije lire 9.57}b. reis lire 8.55; bankpapier 7.40. MAirr GIKHMEN AARDAPPEL- EN VLASMARKT. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f2.60f2.80 p. H.L. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.40f 2.60 p. H.L. Zeeuwsche Bonte f2.80f3.15 p. H.L. Bonte en Blauwe Poters f 1.70f 1.80 p. H.L. Bevelanders f 2.f 2.30 p. H.L. Red Star f 2.25—f 2.50 p. H.L. Vlas-aanvoer: 6700 K.G. blauw, schoon f 64.f 74.p. K.G. 11150 K.G. Hoilandsch Geel f64.—f74— p. K.G. 960 K.G. Dauwroot f 55—f 60— p. K.G. Aanvoer: kalm; Vraag: weinig; Handel: ge drukt: Prijzen: gedrukt. i VEEMARKT. Aanvoer. Totaal 1545. Vette runderen 530, vette kalveren 184. nuchtere kalveren 11. schapen en lammeren 342. varkens 478. big gen 3. Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 7666. 2e kw. 5054. vette ossen le kw. 68—64, 2e kw, 5254. vette kalveren le kw. 110100. 2e kw. 7075, varkens ('levend gewicht) le kw. 5655. 2e kw. 54. schapen le kw. 5045. 2e kw. 4540: lammeren le kw. 6055. 2e kwaliteit. 50. Prijzen per stuk: schapen le kw. 28. 2e kw. 25. 3e kw 20. lammeren le kw. 21. 2e kw. 18, 3e kw. 15. Vette koeien en ossen, aanvoer: iets kor ter, handel: matig, prijzen le 2e kwal. iets stijver. Vette kalveren, aanvoer: klein, handel re delijk, prijzen: hoogere prijzen, Schapen en lammeren, aanvoer: klein handel: traag, prijzen: onveranderd. Varkens, aanvoer: iets gunstiger, handel' tamelijk, prijzen: als vorige week. De Engelsche scboliereuloer naar ons land. Een laatste beroep op Haarlem's gastvrijheid. Het Internationaal Vacantiehuis meldt ons: Zeer tot bevreemding der organisatoren der Engelsche scholieren tour zijn nog steeds een groot deel van de uitgedeelde inschrijfformu lieren niet ingeleverd hoewel de sluitingsda tum van 1 April a.s. met rasse schreden na dert. In feite zijn thans nog maar slechts 50 scholieren van de voor Haarlem bestemde groep van 200 ondeigebracht, terwijl 3 leid sters en 1 leider ook: nog geen plaats von den. Of een en ander te wijten is aan laks heid. dan wel dat de bekende Hollandsche gastvrijheid aan het tanen is, weten de or ganisatoren niet, doch zij doen voor de laat ste maal nog een beroep op allen om mede te werken dat genoemde groep scholieren uit Engeland een plaatsje vindt. Kunnen zij niet worden ondergebracht, dan zou dit beteekenen dat een groot deel Engelsche meisjes en jon gens die op een prachtige Paschvacantie in Holland gevlast hebben, zouden moeten wor den teleurgesteld. De organisatoren maken nog bekend dat thans behalve de meisjes, ook 29 jongens naar Haarlem komen. Tevens wordt erop opmerkzaam gemaakt, dat het gastvrijheid verleenen aan een Engelsche scho lier niet insluit dat men persé de Hollandsche tour naar Engeland mede behoeft te maken. Komaan Haarlemmers juist in deze verwarden tijd is vriendschap tusschen de jeugd van verschillende landen van zoo een groot be lang. Help daarom mee en voorkom tevens dat eenige honderden Engelsche meisjes en jon gens door uw talmen hun Paaschreis zouden moeten missen. Het adres van aanmelding en inlevering der formulieren is: Internationaal Vacantie huis. Korte Parkweg 1 te Bloemendaal. Tel. 23728. OLYMPISCHE SPELEN. PLECHTIGHEID IN ATHENE. Uit Caïro: De leden van het I.O.C. zijn heden uit Alexandrië vertrokken naai' Athene, om daar de plechtige bijzetting van de urn met het hart van dien in het vorig jaar over leden stichter der Olympische Spelen, baron Pierre de Coubertin, op het altaar van het oude Olympia bij te wonen. Het gezelschap bestaat uit 53 personen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj met geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Waarom? Geachte redactie, Waarom moest de Gemeenteraad van Haar lem de subsidie van f, 1750 voor het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen schrappen, terwijl in andere plaatsen deze subsidie wel vei"strekt wordt, o.a. Amsterdam f 3350, den Haag f 7500 en Rotterdam f 8000. Waarom heeft geen der Raadsleden zich tegen deze handeling verzet? Is het niet onverantwoordelijk dat voor taan de zieke en zwakke kinderen te Haarlem van onderwijs verstoken zullen zijn? Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, J. H. W. HABERMEHL, 2e secretaris. Scherpe glazen in modern monfuur Weber heeft ze niet duur! Gr. Houtstr. 166, bij de Houtbrug Ziekenfondsleverancier (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Meest zwakken veranderlijken wind, nevelig tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 766.6 m.M. te Budapest. Laagste 726.8 m.M. te Akueyri. De hooge luchtdruk over het vasteland van West-Europa nam iets af, het gebied breidde zich echter over het Zuiden van de Britsche" eilanden uit, zoodat een verbinding is ont staan tusschen den hoogen luchtdruk op het vasteland en die over het Zuid-Westen op den Oceaan. De secundaire depressie, welke gisteren over de Britsche eilanden lag. trok Noord-Oost- waarts en ligt thans over de Oostzee, terwijl over de Golf van Biscaye zich een afzonderlijke kern van lagen druk ontwikkelde. In het Noord-Westen is een nieuwe depressie ver schenen, waarvan de kern hedenmorgen over IJsland lag. Krachtige Zuid-Westelijke winden waaien alleen, nog in Schotland, langs de Noorsche kust en in het Oostzeegebied, waar, onder in vloed van de aftrekkende depressie nog regen valt. Overigens is de wind in het gcheele waarne mingsgebied is zwak met meest lichte bewolking Met uitzondering van enkele plaatsen in En geland en Zwitserland was de temperatuur in het geheele waarnemingsgebied nog boven normaal. Voor onze omgeving wordt voor morgen nog mooi voorjaarsweer verwacht, doch de temperatuur zal vermoedelijk iets minder hoog worden. Hoogste 769.6 m.M. te Budapest. Laagste 741.2 m.M. te Jan Mayen. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANNOpticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 7.05 uur; n.m. 19.33 uur. Strand berijdbaar van 12.0017.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne} Ged. Oude Gracht; 14141. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 22 Maart: Het geslacht der fabrikanten van de Oprechte Haarlemmerolie is uitgestorven. Dezer dagen overleed alhier in den hoo gen leeftijd van 89 jaren Maria Katrina Tilly, de laatste afstammelinge van Claas Tilly, uitvinder van genoemde olie in 1698. Vrijdag 5 April a.s. hopen onze geliefde Ouders JAN DORTMUNDT en ANNA DE MOOIJ hunne 45-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Haarlem, 22 Maart 1938 Verloofd: HANSJE VAN BORSSUM BUISMAN, Theol. Cand. en J. E. WAGENAAR Theol. Cand. HAARLEM-BLOEMEND AAL Ontvangdag: Zondag 3 April 3.30—5.30, Damstraat 21, Haarl. Getrouwd (bij volmacht) Ir. G. HEKKET en S. BAKKER Leer.es Lich. Oef. M.O. Bandoeng Haarlem 18 Maart 1938 In plaats van kaarten Heden overleed onze innig geliefde Man, Zoon, Schoonzoon, \roeder, Be- I' huwdbroeder fn Oom Mr. Leo Nijk in den ouderdom van 34 jaar. Haarlem: T. NIJK—ROMBOUTS J. NIJK—v. d. VEN Batavia: C. A. ROMBOUTS W. C. ROMBOUTS- PALM Krikilan H. NIJK M. NIJK-LEERINK Dordrecht: M. M. VAN LEEUWEN- NIJK P M. VAN LEEUWEN en kinderen Satavia: W. ROMBOUTS H. A. ROMBOUTS Haarlem, 21 Maart 1938 Schouwtjeslaan 37 rd. De crematie zal plaats hebben op Vrijdag 25 Maart a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst /an trein 13.14 uur. Met diepe droefheid geven wij kennis van het heen gaan van onzen innig ge liefden WIM in den nog zoo jeugdigen leeftijd van 19 jaar. S. RINKEMA A. RINKEMA— GEELHOED RIEK en KRIJN HERMAN SIEBE Aerdenhout, 21 Maart 1938 Dahlialaan 8 De crematie zal plaats hebben op Donderdag 24 Maart as., na aankomst van trein 13.14 uur, halte Driehuis-Westerveld. Heden overleed tot onze groote droefheid, onze lie ve Moeder, Behuwdmoe- der en Grootmoeder Johanna Cornelia Stal, Weduwe van den Heer N. Biezeveld, in den ouderdom van 82 jaar. Ir. N. BIEZEVELD L. BIEZEVELD-HOLTZ en kinderen Bloemendaal. 21 Maart *38 Heden overleed na een langdurig lijden onze ge liefde Nicht Anna Maria Margaretha den Tieter in den ouderdom van 34 jaar. Uit aller naam: F. A. DEN TIETER Haarlem, 21 Maart 1938 Verspronckweg 26 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 24 Maart a.s. te 1 uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats aan den Vergierdeweg, Gevraagd flink meisje voor de plaktafel. Stoomw. FE- MINA, Regentesselaan 40, Haarl. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd WINKELJUFFROUW met het vak bekend. LEO BOS, Schoterweg 26. Gevraagd Net Meisje Zon- en feestdagen vrij. Loon 7 p. w. Gr. Houtstraat 4. WERKSTER gevr., voor eenige uren p. week, voor magazijnwerk. Aanmelden tussch. 4.30-5.30 uur, Zijlweg 57, Haarlem. DUITS ENGELS Conv. en Berlitz Meth. d. Dame. Tevens speciale opl. voor verbl. in 't buitenl. in eenige maanden Privaatles 4.50 p.m., 2 p. 3.- Br. Mej. N. GROOTENBOER Riviervischmarkt 11 rd. ANTsO 1906 NEDERLANDSCHE GRO.NDBRIEFBANK N.V„ AMSTERDAM Heerengr. 495 GRONDBRIEVEN legen beurskoers.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2