Een goede zakenvrouw FEUILLETON door HERMAN ANT'ONSEN. .Mijnheer Blair", zei Meggs bescheiden. „Waarschijnlijk zul u liefst wel een stel an dere aandeelen in handen krijgen in de plaats van die u verloren hebt. Enzoo gauw mogelijk, mijnheerals ik een raad mag geven". „Juist", zei Jonathan. „Geef me het num mer van Dresser eens even, Meggs Hij belde Dresser op, een der directeuren, die eens gezegd had, dat hij zijn aandeelen graag kwijt wilde, als er kans toe was. „Hal lo, mijnheer Dresser? Met Jonathan Blair. Ik bel u even op, om u te zeggen, dat ik graag uw aandeel zou overnemen, nu we het toch niet eens kunnen worden over Wat? Wat zegt u daar mijnheer Dresser?" Er volgde een pauze, waarin er een uit drukking op zijn gezicht kwam van iemand die net op een schorpioen was gaan zitten. „Hè?" vroeg hij suffig. „Hebt u ze ver kocht? Zoudt u me willen vertellen, wie de kooper is?Wat!" Hij hing den hoorn op en liet zich op een stoel vallen. Jk zou wel eens willen weten, wat dat te beteekenen heeft!" mompelde hij in uiterste- verbazing. Hij belde Meggs weer op en drentelde on gedurig rond. toen de verbinding wat lang uitbleef. Meggs! Dresser heeft zyn aandeelen ver kocht aan Valentine Ransome door bemid deling van de Seabord Trust Company. Wie is voor den drommel die Ransome?" Meggs had er geen flauw benul van. Ver bluffend! Werkelijk verbluffend! Tk heb een gevoel, alsof ik geblinddoekt met iemand aan het boksen ben", mompel de Jonathan. Huister eens. Koop jij de an dere aandeelen op. We moeten zorgen, dat we dien Ransome de baas blijven. Zie optie te krijgen op zooveel aandeelen, dat we in staat zijn Hij keerde naar de zitkamer terug in een toestand van onrust. Een half uur later belde Meggs hem nogmaals op en zijn stem klonk gedrukt en angstig. „Ik ben bang, mijnheer, datvoor zoo ver ik te weten kan komenop het oogen- blik het ziet er naar uit, ofHij kuchtte een paar maal. „Mijnheer Ransome heeft zich het grootste aantal stemmen weten te verwerven .Het grootste aantal stemmen in de Blair Lijn! Meerderheid in de directievergadering! Maar dat bestond niet! Het klonk zelfs on rechtmatig! Nog nooit, sedert de grondves ting der maatschappij, had iemand anders dan een Blair het commando gevoerd. Mis schien zou de naam zelfs worden veranderd! Zou het de Ransome Lijn worden! Wat een strop! „Ongetwijfeld zult u wel graag zoo gauw mogelijk hierheen komen, mijnheer", hoor de hij Meggs zeggen. „Ik weet werkelijk niet. wat ik moet beginnen". „Ik kom dadelijk!" riep Corry. „Probeer ondertusschen alle aandeelen machtig te worden, die Ransome nog niet in handen heeft!" Grommend en vloekend ging hij zijn jas halen. Hij liep even de zitkamer in, om zijn gasten te vertellen, dat hij onmiddellijk naar New-York moest. ,Er is iets voorgevallen", zei hij. .Maar ik hoop het nog in orde te krijgen en morgen hier terug te zijn" Carol keek hem doordringend aan. „Ik zal met je meerijden", zei ze hartelijk „Ik zou geen prettig gezelschap zijn", weer de hij haar af. „Ik zit er over te prakkizee- ren. hoe graag ik een zekeren Ransome een opstopper tegen aijn neus zou geven!" VI. Een mensch kan prettig wakker worden..,, onder vogelgekweel, zonneschijn en in een frisch koeltje, dat de gordijnen doet wappe ren. Maar het kan ook gebeuren met een vaag gevoel, dat er iets onaangenaams op til is; en zoo ontwaakte Jonathan Blair den tweeden morgen na zijn terugkomst in de stad. En opeens schoot hem te binnen, wat er aan de hand was: vandaag zou hij een conferentie hebben met Valentine Ransome. Mijnheer Chauncey van de Seaboard Trust Company had hem daarover gistermiddag opgebeld. Hij was niet in staat geweest naar Port o'Call terug te keeren. Hij had de zaak niet in orde kunnen krijgen. Valentine Ransome had zich geen enkel aandeel laten ontgaan. Valentine Ransome had meerderheid van stemmen. De geween president van de Blair Lijn liet zijn ontbijt vrijwel onaangeroerd en rookte drie sigaretten, terwijl hij van zijn kamers naar zijn kantoor ging. Hij was nog nimmer zoo vroeg op het kantoor versche nen. Overal hing een eigenaardige sfeer. De kier ken in de verkoopafdeeling voor passagebil jetten stonden in groepjes met elkaar te mompelen. De portier groette onzeker. De liftjongen liet de lift een halven voet bene den den vloer der gang stoppen en zei zelfs niet: „Past u op met uitstappen!" Corry be merkte het niet eens. Meggs was bezig zijn kleine stapeltje post op den lessenaar te or denen toen hij binnenkwam. .Mijnheer Ransome is binnenkort te ver wachten mijnheer" zei hij. „Stuur hem maar dadelijk hier binnen" beval Corry. Als hij een lijfwacht bij zich mocht hebben, laat die ook maar binnen. Als hij is, zooals ik hem me voorstel, dan kon hij die wel eens noodig hebben". „Ja, mijnheer", zei Meggs. „Mooi weer van daag, mijnheer". „Dat is een kwestie van waardeering Meggs," zei Jonathan. Meggs ging aan zijn lessenaar bij de deur zitten. Hij zat er nog niet lang, toen hij de liftdeur hoorde openschuiven. Meggs haalde diep adem en zuchtte verlicht. Er kwam al leen een meisje uit de lift. „Goedenmorgen", zei ze vriendelijk tegen hem glimlachend. „Is mijnheer Blair bin nenmijnheer Jonathan Corinthius Blair?" „Zou ik", vroeg Meggs zakelijk, „misschien mogen weten, voor welke zaak u mijnheer Blair wenscht te spreken?" „Neen", zei het meisje. „Ik denk van niet". .Het spijt me, maar mijnheer Blair is druk bezig", zei Meggs. „Als u misschien uw kaartje wilt achterlaten, dan is het moge lijk. „Mijn naam", zei het meisje, hem kortweg ln de rede vallend, „is Valentine Ransome En ik zou mijnheer Blair heel graag spreken", verzekerde ze hem ernstig. ..Zoudt u daar voor kunnen zorgen?" Meggs struikelde bijna over zijn eigen bee- nen. Hij zag er uit, alsof hij weggeblazen kon worden door het minste zuchtje. Maar het gelukte hem toch de deur van Jona than's kantoor open te doen en een enkel woordje ter waarschuwing te fluisteren. „Missmiss»Valentïne Ransome., mijn heer!" zei hij flauwtjes. Valentino liep het kantoor binnen met haar lange, vlugge passen en een lange jonge man keerde zich bij het raam om. „Goedenmorgen mijnheer Blair", zei ze. Er gebeurde iets geweldigs in de hersenen van Jonathan. Hij staarde haai' verbluft aan. maakte een vage handbeweging door de lucht en zei verbaasd: „Valentine Ransome?Maarmaar u benteen meisje!" .Dat weet ik", beaamde Valentine. „Bent u die Valentine Ransome", vervolg de hij met krachtiger stem, „die de aandee len....?" „Van deze maatschappij opgekocht heeft? Ja. Dwaas, vindt u niet?' Ze keek om zich heen naar de eiken lam- brizeering, dea schouw en het portret van Abias Blair. .Aardige oude heer", mompelde ze. Jonathan wist niet wat te zeggen. Er deug de iets niet. En ze had iets bekends over zich, iets dat uit de diepste lagen van zijn geheu gen omhoog worstelde. Misschien was het haar stem. „Heb ik u ooit eerder ontmoet?" vroeg hij. ..Bent u ooit in Texas geweest?" vroeg Va lentine op haar beurt. Zijn gedachten werkten vliegensvlug. Dat rossige haar, die felle oogen „Grootc goedheid!" riep hij uit. „Maar dat kan toch niet?" „Mijn grootvader heeft me een beetje geld nagelaten", verklaarde ze en haar lippen krulden heel eventjes. -Het koeiendrijfstertje! Het meisje, dat van een „bronco" getuimeld was. Wat was het toch raar in de wereld, dat zoo iehs kon gebeuren en dat hij door zoo iemand ver slagen kon worden! „Wilt u niet gaan zitten?" vroe<» hij ik begrijp nog niet goed Ze ging zitten, trok een witten hand schoen uit en keek hem vergenoegd aan. „Het is doodeenvoudig", zei ze. „Met deze Lyn is wel wat te bereiken en ik hoop van die proefneming heel wat plezier te hebben. Op het oogenblik is het een ontzaglijke rom mel, maar dat doet er niet toe". .Miss Ransome". zei Jonathan Blair, .als u met alle geweld iets wilde koopen waarom heb u dan niet de Cincinnati Red aandee len opgekocht?" Hij stak zijn handen in den zak en liep met gebogen hoofd en als in gedachten ach ter zijn lessenaar vandaan. Valentine zei mets. (Wordt vervolgd) Lloyd George bij aankomst aan hotel Matignon te Parijs voor zijn bezoek aan den Franschen premier Leon Blum In de legerplaats bij Oldebroek worden gedurende veertien dagen oefeningen in oorlogsverband gehouden door per soneel der lichting 1934, dat voor her halingsoefeningen onder de wapenen is bij het 1ste en 5de regiment veld artillerie. Geschut op weg naar het .gevechtstexcejo Generaal Nicollet, die aan de Fransch-Spaansche grens het commando voert over de bewaking in de streek van Perpignan, kwam dezer dagen te Cerbere den toestand inspecteeren Het 25-jarig bestaan van de Armenwet is Maandag te Den Haag herdacht. Z. Exc. minister H. van Boeyen tijdens zijn rede. Naast den minister de heeren J. R. Snoeck Henkemans, voorzitter der Alg. Armencommissie en mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, commissaris der Koningin in Limburg De stratenmakers hebben bezit genomen van het ge dempte gedeelte van het Rokin te Amsterdam en zijn met man en macht bezig, om de bestrating zoo spoedig mogelijk gereed te hebben De Roode Kruis-vlag is geheschen, terwijl de reddingbrigades in Barcelona haar droeven arbeid verrichten temidden der verwoestingen, door de bombardementen aangericht Ter herdenking van den sterfdag van wijlen H. M. de Koningin-Moeder is Maandag door de vereeniging „De Princevlag" een krans gelegd bij haar monument in het Rosarium te Den Haag Een bakkerij en smederij te Haaren bij Oisterwijk werden Maandag door feilen brand ver woest. Twee paarden kwamen in de vlammen om. Daar de dorpsbrandweer niets tegen het vuur vermocht, werd de hulp van de Bossche brandweer ingeroepen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9