Sftod ik 't H&tt Ski-hoogtij Met z'n tienen er op uit. WOENSDAG 23 MAART 1938 HAAREEM'S DAGBLAD De wonderbaarlijke prestatie van James Williams Een val van elf kilometer zonder remMerkwaardige koel bloedigheid in enerveerende minutenDe voorbereiding en het verloop Een succes voor den parachutist Schotland is Britsch rugby-kampioen Spanning in de derde klasse Bloemendaal of Kinheim. De Fransche parachutist James Williams is op een hoogte van 11.265 meter uit een vlieg tuig gesprongen, heeft zich in koelen bloede laten vallen tot op 245 meter afstand van de aarde, heeft toen zijn parachute losgetrokken en is behouden gedaald. Men kan op deze prestatie op drie verschillende wijzen reagee- ren: heeft men zwakke zenuwen en last van hoogtevrees, dan sluit men de oogen en zegt rillende „wat een waanzin". Zij, die op sen satie belust zijn, zullen het betreuren, geen getuige te zijn geweest van dezen „sprong in het onbekende" en ten slotte is er een derde categorie, die met belangstelling voor natuur kundige problemen wel eens gaarne wil weten, hoe dat alles in zijn werk is gegaan. Het behoeft geen betoog, dat Williams een zeer moedig man is, doch wanneer men leest, hoe langdurig en nauwgezet hij zijn sprong heeft voorbereid, mag men hem niet van roekeloosheid betichten. In de eerste plaats bezat hij groote routine, want niet minder dan 343 maal is hij, vertrouwend op zijn parachute, uit een vliegtuig gesprongen, terwijl hij het valscherm, waarmede hij zijn recordpoging waagde, van te voren 25 keer had beproefd. Met de uiterste zorg, daarin bijgestaan door de knapste deskundigen in de parachute industrie, in de aviatiek op groote hoogte en door ervaren medici, had hij zichzelf zijn klee ding en zijn instrumenten voorbereid en in orde gebracht. De parachute was speciaal ont worpen en onder voortdurend toezicht ver vaardigd en geprobeerd, evenals de kleine, met zuurstof gevulde flesch en het ademhalings masker. Zijn lederen, dik gevoerde „over-all" en vliegkap waren nauwkeurig aangemeten en electrisch verwarmd en voorzien van al deze attributen moest Williams zich onderwerpen aan de verschillende medische proefnemingen in daarvoor bestemde luchtdichte kamers, waarin dezelfde atmosferische condities kun nen worden verkregen als op 11 kilometer hoogte met een pijlsnelle overgang naar dich tere luchtlagen als gevolg. Hoofdzaak was te eonstateeren, of het men- schelijk organisme tegen dezen plotselingen overgang en den ontzettenden luchtdruk tij dens het vallen bestand zou zijn. Nadat de artsen hieromtrent gerust gesteld waren, kon tot enkele proefsprongen van steeds grooter hoogte worden overgegaan. De eerste sprong geschiedde op 6100 meter, de tweede op 8400 meter hoogte en het resultaat was alleszins bevredigend. Indien het Williams louter te doen was geweest om het wereldrecord op zijn naam te brengen, had hij met dien tweeden sprong kunnen volstaan, immers de grootste, tot dusverre bereikte hoogte bedroeg 8100 meter, doch de Russische recordhouder Ed- molinow had eenige weken, na deze prestatie te hebben volbracht, bij een volgende poging den dood gevonden. De tweede proefsprong van Williams werd op medisch advies door vier dagen volkomen rust gevolgd, doch tenslotte was dan het tijd stip gekomen, waarop de koene springer rustig in het door kapitein Michy bestuurde vliegtuig stapte, na zijn assistenten verzekerd te heb ben, dat hij overtuigd was, te zullen slagen. Zijn doel was, zoo hoog te stijgen, tot het vliegtuig zijn „plafond" had bereikt, m.a.w. tot het niet hooger kon, dan te springen en het valscherm eerst op het uiterste moment vóór het contact met de aarde te openen. De hemel was helder, maar in de hoogere luchtlagen begon zich al spoedig rijp en ijs af te zetten op de brilleglazen van Williams' masker, zoo dat hem het uitzicht werd ontnomen. Hij was op 11.000 meter tenslotte gedwongen, de helft van een der brilleglazen stuk te slaan, ten einde voldoende te kunnen zien bij het over den rand van het vliegtuig stappen. Boven dien moest hij, alvorens te springen, het elec trisch contact tusschen de accumulatoren- batterij en zijn, daardoor verwarmde kleeding, verbreken en de door hem meegevoerde kleine flesch zuurstof met een mondstuk aan zijn masker bevestigen. Daarna draaide hij het kraantje open om den toevoer te regelen en toenvolgde de sprong, met het hoofd vooruit. Het lichaam viel als een steen. Williams manoeuvreerde met wijd gestrekte armen om niet in een „vrille" (een sehroefsgewijze val, zooals een verdord blad van den boom naar beneden komt) te geraken. Gespannen hield hij het oog op de aarde gericht, die als het ware op hem toe kwam gevlogen. Doch even eens moest hij aandacht schenken aan de aan zijn linkerhandschoen bevestigde chrono- en hoogtemeters. Hij vertrouwde dus niet uit sluitend op zijn schatting met het oog, wat betreft den afstand, die hem nog van de aarde scheidde, doch controleerde deze en ook den tijdsduur van zijn val op de instrumen ten, dat alles, ondanks de suizende en door niets geremde sneiheid. Zal hij dan nooit aan den ring trekken om het valscherm te doen openen? Wellicht op 400 meter, de als veilig voor dit experiment geachte hoogte? Niets daarvan, want Williams weet, dat de Rus Edmolinow tot 200 meter is gevallen, alvorens zijn parachute in werking te stellen. En wat de Rus kan. kan hij ook. Doch de chronometer is stil blijven staan; geen nood, de hoogtemeter werkt nog normaal. Vier honderd meter hij wacht nog steeds; op 250 meter hoogte grijpt hij den ring, trekt en de parachute opent zich. Een ver schrikkelijke remmende schok en de snelheid van zijn val is van 210 op 20 kilometer per uur teruggebracht. Deze schok veroorzaakt Williams geen pijn. want het valscherm is zoo danig bevestigd, dat hij door het geheele, in stevige kleeding verpakte lichaam wordt op gevangen. De rest is kinderspel. Williams daalt genoe- gelijk. terwijl hij een blik werpt op de velden. U hebt géén voorrang als u bij wegkruisingen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg! als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. die op dezen fraaien lentedag door de zon worden gekoesterd. In volkomen gemoedsrust, voor zichzelf overtuigd, dat hij niet roekeloos is geweest/bereikt hij de aarde, vlak bij eenige, voor een ploeg gespannen paarden, die heftig schrikken van den uit den hemel dalenden mensch en zijn parachute. Twee minuten later wordt hij door zijn ka meraden in triomf op de schouders genomen. De langdurige en wetenschappelijke voorbe reiding is met succes bekroond en ongetwij feld zullen de opgedane ervaringen van groot nut zijn bij de verdere bestudeering door de bevoegde instanties. De Rus Edmolinow sprong, zooals gezegd, van 8100 meter hoogte, opende zijn valscherm meter boven de aarde en legde de 7900 meter in vrijen val af in 2 min. 29 sec. James Williams startte van een hoogte van 11.265 meter (een afstand, gelijk aan dien van Aerdenhout naar Halfweg) en maakte op 245 Meter van den grond van zijn parachute ge bruik. De tusschenliggende elf kilometer na men slechts 2 minuten en 50 seconden in be slag, de resteerende zweefvlucht duurde 18 seconden. De nieuwe wereldrecordhouder, die voor het volbrengen van deze prestatie een regelmatige en langdurige lichaamstraining had ondergaan, is 29 jaar oud. Voor de eerste maal sinds 1933 heeft Schot land het internationale rugby-kampioenschap van Groot-Brittannie veroverd door het En gelsche team, nog wel op Twickenham, met 21 tegen 16 punten te slaan. Daardoor bleef zij tevens in het bezit van den Calcutta-Cup. een wisselbeker, uitgeloofd voor den jaarlijkschen wedstrijd tusschen Engelschen en Schotten, want ook het vorige seizoen eindigde de match tusschen beide ploegen te Edinburg in het voordeel van laatstgenoemden. De 70.000 toeschouwers (het terrein was uit verkocht), waaronder het Engelsche Konings paar, zijn getuige geweest van een zeer span- nenden strijd, die, ondanks de hooge score, eerst in de allerlaatste minuut werd beslist. Niet minder dan vier maal ging de voorsprong van de eene op de andere partij over en 22 minuten voor het einde had Engeland nog met één punt de leiding. Door een penalty-goal kwam Schotland weer in het voordeel, doch het was aan hun aanvoerder Shaw te dan ken, dat de zege een vaststaand feit werd. omringd door tegenstanders ging hij in de laatste minuut met een „swerving run" door alles heen en scoorde een prachtige „try", die luide werd toegejuicht. Na afloop werd Shaw door duizenden landgenooten omringd en op de schouders naar de tribune gedragen. Al is de voetbalcompetitie dit jaar wel erg vroeg geëindigd en zijn velen terecht teleur gesteld, dat het seizoen nog vóór begin April is afgeloopen, dat neemt niet weg, dat we in ons rayon niet over gebrek aan spanning heb ben te klagen gehad. Eerst was het de nek- aan-nek-race tusschen Haarlem en Feijenoord daarna was de aandacht op de eindspurt van Kennemers en D.W.V. gevestigd en thans gaat de belangstelling uit naar de derde klasse, waar vier clubs nog in de running voor het kampioenschap zijn. Zandvoort verspeelde haar mooiste kans, door tegen haar concur rent de Meteoor te verliezen, waardoor beide clubs twee punten op Bloemendaal ten achter zijn. Laatstgenoemde krijgt Zondag a.s. op eigen veld de kans. haar ernstigste rivaal, Kin heim, dat slechts één punt minder heeft, uit te schakelen, doch moet daarna te Amster dam tegen Ahrends minstens één punt ver overen, om den titel te behalen. Daar de Meteoor nog slechts één thuismatch tegen de hekkesluiters behoeft te spelen, is er span ning in overvloed en ongetwijfeld zal het Zondag druk zijn op het Bloemendaal-veld. De Lockheed-Super-Eleetra maakte Dinsdag op Schiphol de vereischte proef vluchten voor het Nationaal Luchtvaart Laboratorium. De „Ekster" tijdens een landingsproef, waarbij aan de achterzijde der vleugels de remkleppen zijn uitgeschoven. VOETBAL. HAARLEM-D. W. S. (2-3) Wegens defect horloge van den scheidsrechter13 minuten te lang gespeeld! In die periode maakte D. W. S. het winnende doelpunt. Haarlem heeft Dinsdagavond op het terrein aan den Schoterweg den eersten lichtwedstrijd in dit jaar gespeeld. De kampioensclub D.W.S. was de tegenpartij. Het is een bijzonder inte ressante wedstrijd geworden, alsof het om de bovenste plaats van de ranglijst ging. De elf tallen. die beide met drie invallers speelden, given elkaar niets toe. Bij Haarlem speelde Van Gooi op de rechtsbinnenplaats. Hij smaakte in de eerste helft het genoegen, den gelijkmaker te scoren. Slot had aan D.W.S. de leiding gegeven. Ook in de tweede helft scoorden beide elf tallen in den normalen speeltijd eenmaal, eerst Van der Velde voor D.W.S. en toen wist Van Polanen een voorzet van Kammeijer te be nutten (22). Scheidsrechter Kotte liet toen dertien mi nuten te lang spelen, omdat (zooals na afloop bleek) zijn horloge defect geraakt was. Reine- man wist in die ongewilde verlenging voor D.W.S. het winnende doelpunt te maken. BESLISSINGSWEDSTRIJD STORMVOGELS 2—R.C.H. 2. De reserve-elftallen van Stormvogels en R.C.H. hebben de competitie met evenveel punten beëindigd, zoodat een beslissingswed strijd zal moeten uitmaken, welke club degra datie-wedstrijden zal moeten spelen. Deze be slissingswedstrijd wordt Zondag a.s. te 12 uur op het"Haarlem-terrein gespeeld. V.S.V. 2—BLAUW WIT 3. Zondag a.s. te 11 uur speelt V.S.V. 2 op het E.D.O.-terrein een beslissingswedstrijd tegen Blauw Wit 3. Het gaat hier om de tweede plaats in de Reserve 2de klas. Deze plaats is hierom van belang, omdat Ajax 3, dat de eer ste plaats bezet, geen promotiewedstrijden mag spelen omdat Ajax 2 reeds in de Reserve le klasse speelt. Wanneer V.S.V. nu Zondag van Blauw Wit 3 wint, mogen de IJmuidenaren deze promotie-wedstrijden spelen. STORMVOGELS—O.D.S. De competitie-wedstrijd Blauw WitStorm vogels is ten tweeden male uitgesteld. In plaats daarvan speelt Stormvogels nu op eigen terrein een bekerwedstrijd tegen O.D.S. uit Dordrecht. RIVALEN—V.S.V. Voor de eerste ronde van den Nederl. Voet bal beker heeft V.S.V. geloot tegen Rivalen te Amsterdam (4de klas K.N.V.B,), WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. De derde afdeeling van de wintercompetitie van de kringen Haarlem en Noord-Holland boven het IJ is thans, doordat Neptimus 2 zich definitief heeft teruggetrokken, uitgespeeld. De veteranenploeg van H. V. G. B. 3 is als eerste, zij het met een slecht doelgemiddelde in deze afdeeling geëindigd. De eindstand in deze afdeeling na annulee ring van de wedstrijden tegen Neptunus 2 is: 'gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. H. V. G. B. 3 6 4 1 1 9 12—13 V. Z. V. 2 6 4 0 2 8 17—10 D. A. W. 2 6 2 2 2 6 6— Nereus 2 6 0 1 5 1 713 Donderdagavond speelde H. V. G. B. 1 voor de eerste afdeeling tegen Nereus 1. Met de rust was het reeds 6—0 in het voordeel van H. V. G. B. Na de pauze scoorde Nereus 1 maal en H. V. G. B. nog 5 keer. Door deze overwin- ninug staat H. V. G. B. thans door een beter doelgemiddelde aan den kop van de eerste af deeling. gesp. gew. gel. verl. pnt. 5 4 0 - H. V. G. B V. Z. V. 1 H. P. C. 2 I-Iaarlem 1 Nereus 1 Voor 1815 27—15 20—20 18—26 18—35 7 2 0 Zondag' staat de ontmoeting Haarlem 1V. Z. V. 1 in het middelpunt van de belangstelling. De Haarlemmers komen er den laatsten tijd veel beter in. De 8—6 over winning van V. Z. V. in den thuiswedstrijd is niet zoo overtuigend geweest. Deze wedstrijd zal geleid worden door den heer A. J. Braam. Haarlem 2 en H. P. C. 3 bestreden elkaar Zondagavond te Velsen. De Heemstedenaren wonnen door beter schieten met 31. Een zelfde overwinning behaalde H. V. G. B. 2 tegen Nereus 2. De stand in de tweede Afdeeling Ls thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 9 8 1 0 17 34—10 6 2 2 2 D. W. R. 2 Haarlem 2 H. P. C. 3 H. V. G. B. 2 D. A. W. 1 Nereus 2 2 2 16—12 9 24—23 10 22—22 6 17—29 0 8—25 De damesontmoetihg NereusH. P. C. ein digde in een 33 gelijk spel. In den Zondag avond te spelen da mes wedstrijd D. W. R. Nereus hebben de Haarlemsche dames dus reeds genoeg aan een gelijk spel. zooals uit onderstaand ranglijstje blijkt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. D. W. R. 5 4 1 0 9 11— 1 Nereus 5 3 1 1 7116 H. P. C. 6 1 3 2 5 8—11 Haarlem 6 0 15 1 416 Zondagavond worden vijf wedstrijden in het Haarlemsche Sportfondsenbad gespeeld. Te half acht wordt begonnen met D. W. R. 3— Zandvoort. De Zandvoorters hebben nog een kleine kans op de eerste plaats, maar dan moeten ze Zondag winnen. De kop van de vierde Afdeeling is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. D W. R. 3 9 7 1 1 15 32— 7 Haarlem 3 10 5 3 2 13 22- Zandvoort 9 5 1 3 11 17—16 Voor de tweede afdeeling spelen H. P* C. 3 De eene zonnige dag volgt den anderen op: sneeuw valt er alleen 's nachts, in dikke vlok ken of in ijle fijne poederwolkjes. lederen morgen ligt er opnieuw een witte vacht op de daken en op de dennen. lederen dag maken we nieuwe sporen en trekken onze ski's rechte voren en kromme bochtige lijnen in de ver- sche sneeuw. Dan komt er een avond, dat de lucht zoo fèl- donker is, zoo intens-zwart met lichtende ster-puntjes, dat er wel iets bijzonders moet gebeuren een stralende zonnedag wordt verwacht! En nu de natuur ons zoo verwent en het zoo goed met ons voorheeft, nu willen wij niet achterblijven. Wij zullen zullen er een ski-hoogtij-dag van maken. Nikker, Stroo en zelfs het luie dikke Schoor steenvegertje maken een propaganda tocht door het dorp. Allen, die „skifahig" zijn, moe ten mee. De zadelmaker, die zeehondenvellen verhuurt, is binnen tien minuten uitverkocht. En in de bakkerij brandt laat nog licht: Overwerk voor lunchpaketten! Om aoht uur staan we bij de brug, we heb ben het tot achtentwintig „man" gebracht. De drie skileeraren stellen zich vol trots elk aan het hoofd van een „karavaan" op. Uit Disentis is nog een extra slee gekomen, zoo dat er nu vijf arresleden met vijf tinkelende bellen-paarden klaar staan om ons naar Tschamut te brengen. We zijn als één gezin, overmoedige vroolijke vacantiegangers, in de slee, op de slee, en skijörend achter de slee. Zon is er nog niet, alleen de allerhoogste topjes koesteren zich in het eerste rosachtige schijnsel en we kruipen dicht bij elkaar en duiken weg in plaids, wollen dasjes en truien, 't Is 'n koud en verkleumd troepje, dat ander half uur later bij „Mume" binnenvalt, maar heete thee en warm Skiwasser doen wonde ren. Binnen tien minuten staan we op ski's, en wordt de aftocht geblazen. Nikker is weer Haantje-de-voorste, hij gaat met z'n tien kuikens het eerst op stap. Met vijf minuten tusschenruimte vertrekken de beide andere groepen. Nu vier uur klimmen zullen we elkaar op 2400 M. ontmoeten, een picnic-festijn in de sneeuw. Zuiver wit vonkt de sneeuw ons tegemoet, en achter elkaar, in rhythmische beweging volgen tien paar ski's hetzelfde spoor on onderbroken verder, hooger, onvermoeibaar, met de wil om te winnen. Stap voor stap zullen we er komen, over de lang-uitge- strekte armen, tot de puntige steile schouders van den berg en tenslottede top! De zon brandt je op je handen en armen, boven op je voorhoofd en achter in je nek. Naast ons gaan de schaduwen, gelijkmatig schrijden ze mee, donker op de lichte sneeuw. Ze hooren bij ons, zooals wij vandaag bij elkaar be- hoorentien skiloopers van verschillende nationaliteit, met verschillende taal, maar één op dezen tocht. Sneeuw is hier rond om ons, voor ons, achter ons, en naast ons. Geen boom, geen hut, alleen als een klein zwart stipje tegen de blauwe lucht een raaf, die zijn kreet over het onbewogen bergmassief uitkrijt, en dan met wuivende wiekslagen verdwijnt. Vier uren van gestadig stijgenHoe welkom is dan de rust. We slaan een „kamp" op, banken voor drie van een paar ski's, ther- mosflesschen, brood en fruit. Maar veel rust kennen we niet. De onrust is er, de dorst naar de snelheid, naar de vaart van de afdaling. Het genot van den suizenden wind en de eindeloos-lijkende helling, die zich in haar witte oneindigheid uitstrekt tot diep in het dal. Weer maakt Nikker het spoor en ik zit vlak achter hem. Soms wijk ik even af, een paar centimeters, of een halven meter, om het plezier van de wild-opdwarrelende sneeuw. De punten van mijn ski's snijden door de dikke witte massa als een boeg van een boot en witte golfjes krullen op om het donkere hickory, om mijn schoenen en skisokken, en ze wuiven uit in poederwolken tot aan mijn knieën, slierten sneeuw met ruige, wollige vlokken er tusschen. Soms verdwijnt Nikker even, diep-ver- scholen in een valleitje, en dan hoep-hoep komt hij weer over een heuvelruggetje te voor schijn. Dan komt er een bocht en een lange rechte „Schuszabfahrt", en dan is hij me zeker wel 300 M. voor. Dan wacht hij en in stuivende vaart kom ik bij hem aan en wachten we samen. We willen de anderen zien, hoe die om de bocht zullen vliegen, kleine donkere stipjes, achter elkaar, grooter wordend, om dan de steile rechte helling af te suizen, en hun opgewonden juichkreten te hooren. Dan zijn we weer allemaal bij elkaar en op nieuw gaat het naar beneden, steil af, en weer even naar boven, dalen, dalen, in wijde bochten als het al te steil is, in groote krin gen om kloven en spleten heen. Totdat we het kleine dorpje weer bereiken. Daar heeft Mume noi de heete groc klaar en de Glühwein. We zitten er om de groote hooge kachel als een troep uitgelaten schoolkinde ren. Nu komen de verhalen los. Prosit! S'ki- Heil! En dat is ons afscheid van deze winter- sportvacantie. Tot volgend jaar! Dé HAAXMAN. en Haarlem 2 resp. tegen Nereus 2 en D. A. W. 1. We gelooven. dat beide wedstrijden dooi de Haarlemsche ploegen gewonnen kunnen worden. Het volledig programma is: ZandvoortD. W. R. 3 H. P. C. 3Nereus 2 Haarlem 2D. A. W. 1 D. W. R.Nereus (dames) Haarlem 1—V. Z. V. 1 DAMMEN. KWARTETWEDSTRIJDEN DE GRAAF'S WISSELBEKER. Maandagavond werd de afgebroken partij uit de laatste ronde van het toumooi om den De Graaf's wisselbeker gespeeld. F. Mollema (Damclub „Haarlem") won van J. B. Sluiter Jr. 'Haarlemsche Damclub), waar door de einduitslag van den wedstrijd Dam club „Haarlem"Haarlemsche Damclub 6—2 is geworden in het voordeel der Haarlemsche Damclub. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1937/1938 dezer ver- eeniging voortgezet. De uitstagen luiden aks volgt.: Eerste klasse; J. J, Groenewoud wint van L. Kisch: J, H. Meure wint van P, L. Schrijne- makers. (Adv. Ingez. Ried.) Tweede klasse: A. Miedema wint.van C. van Wageningen; J. Kuntze remise met Th. Tole- naars. Derde klasse:. A. Blom wint van G, de la Rie:' A. J. Verwoerdt wint van G. J. Stcenkist; Rud. Antonisse remise met J. Piek; G, Lenaarts re mise met Rud. Antonisse; G. Lenaarts wint van W. C. v. d. Mark; G. van Es wint van Th. Warmerdam: W. H. J. v. d. Eijnde wint van H. A. Hoddenbach; G. de la Rie remise met J. H. Klaverstijn; A. P. van Kesteren wint van A. Blom. DAMCLUB FLORA. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden der damclub „Flora" zijn als volgt: A. Reedijk—J, W. Duyf 2—0 J. BurghoutB. Troost 02 J. H. Reedijk—H. J. H. Nessen 2—0 J. W. Duyf—A. Reedijk 2—0 M. v. Leeuwen—C. Pot 11 KEGELEN. HAARLEMSCHE KEGELBOND. Bovengenoemde bond houdt zijn 39ste jaarvergadering op Dinsdag 29 Maart, des avonds half negen in het gebouw aan de Tempeliersstraat. Op Dinsdagavond 5 April is er een feest avond ter gelegenheid van de prijsuitreiking van het Clubkampioenschap 1938. The Moonlight Se ren aders zorgen voor de muzikale medewerking Coos en Polly Speen hof f Jr. werken mee met liedjes en praatjes, actualiteiten op rijm. Het feest eindigt met een bal. Conférencier is de heer Frans du Mee. DAEIC. PROGRAMMA DONDERDAG 24 MAART. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Jon- ny (Kroon. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg ensem ble Jonny Kroon. 12.30 Avro-dansorkest. 1.00 Orgel en piano en gramofoonplaten. 1.45 Gra mofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang met pianobegeleiding. 3.00 Kniples. 3.45 Gr. muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Om roeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zangklas der Vereeniging Zanglust. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 De Twilight Sere- naders. 9.00 Moderne zangdeclamatie. 9.20 Omroeporkest mmv. soliste. 10.00 Gramofoon muziek. 10.15 Omroeporkest. 11.00 Berichten ANP. hierna: het AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Kro-orkest en Gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkuurtje. 2.55 Gramofoowmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Pianoduetten en Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie ..Zoeloe- Smith, de pionier van de Leger des Heils-ar- beid in Zoeloe-land". 7.00 Berichten. 7.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Lijdensmeditatie. 9.30 Christ. Koor „Toewijding" en gramofoonpla ten. (Om 10.00 berichten A.N.P.' 10.35 Gra mofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schrift lezing. DROmVICH. 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Bernard Crook Kwintet. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.502.20 Het Cele- brity-Trio. 3.10 Causerie „Ask the Young". 3.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 6.20 Be richten. 6.40 Causerie „Flying red pencil". 7.00 BBC-Schotsch-orkest. 7.50 Variété programma. 8.50 Causerie „The way of peace" 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „Weather Out look". 9.45 Joe Marsala en zijn Band (gram. opn.) 10.20 Korte kerkdienst, 10.40 BBC-Thea- ter-orkest mmv. soliste. 11.35 Bert Finnan en zijn orkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 9.159.40 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Giardino-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Piano-voordracht. 3.20 Zang. 4.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 —11.15 Uit Milaan: „De Barbier van Sevilla" opera KEULEN, 456 M. 5.50 Dresden's orkest. 7.50 Omroepschram- melensemble. 8.50 Pianovoordrachfc. 9.20 Volkslieöerenconcert. 11.20 S.A. Orkest. 12 35 Omroeporkest 3.20 Omroep-Amusements- orkest. 4.35 Stedelijke Blaas-Kamermuziekver- eeniging Bochum. 6.30 Mandoline- en cither- concert. 7.30 Omroeporkest. 8.2011.15 Uit Milaan: ..De Barbier van Sevilla", opera. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Cabaretpro gramma. 1.00 Omroeporkest. 1.50 Cabaret programma. 2.00—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 1.30 Omroepdans- orkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 6.35 Omroepdansorkest. 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 „Les Mousquetaires au couvent". Operette. (In de pauze's Gramofoonmuziek), 10,30—11.20 Gertler-kwartet mmv. solist DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.35 Heinz Huppertz' orkest. Hierna: Muzi kale causerie. 8.20—11,15 Uit Milaan: „De Bar bier van Sevilla", opera. (In de pauze's: Be richten).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11