mr/KjiittniN AMSTERDAMSCHE BEURS 7 W30ENSDAG 23 MAART 1938 HAAEtEM'S DA&BEAD 9 Minister Spaak over de benoeming van baron Herry. BRUSSEL, 22 Maart. (Belga-A.N.P.) In de kamer heeft de minister van buitenland- sche zaken, Spaak, op verschillende opmer kingen geantwoord. Hij motiveerde de benoe ming van baron Herry tot gezant te Den Haag door te verklaren, dat hij tegenstander is van het toevertrouwen van diplomatieke posten aan politieke persoonlijkheden. De Belgische vertegenwoordiger in Nederland moet niet een vertegenwoordiger der Vlaam- sche, doch der Belgische gevoelens zijn. De heer Herry was ongetwijfeld niet de diplomaat, die het beste Vlaamsch kent, maar hij voldeed aan de gestelde eischen. Hij heeft zijn geloofsbrieven in het Vlaamsch overhan digd en bij ontvangsten heeft hij zich van de Nederlandsche taal bediend. De andere leden van het gezantschap kennen beide talen uit stekend. De diplomatieke of consulaire loopbaan staat open voor alle Belgen, of zij zich in het Fransch of wel in het Vlaamsch uitdrukken. De heer Spaak deelde nog mede, dat de waarde van den buitenlandschen handel sedert 1936 met 30.12 procent is toegeno men. De villa van Busken Huet. Donderdag 24 Maart a.s. komt in het No tarishuis Huize Sorgvliet, Bloemendaalscheweg 148, onder den hamer. Menigeen zal zeggen: „Waarom daar nu melding van gemaakt? Er worden toch zoo dikwijls heerenhuizen en villa's verkocht". Zeer waar. Maar wij brengen daarmee een man voor het voetlicht van groote beteeke- nis, iemand die een nieuwe richting in de Ne derlandsche literatuur vertegenwoordigdde. Die man was Coenraad Busken Huet. Men be grijpt nu ook, dat de Buskenhuetlaan te Bloe- mendaal tusschen de Knip en Sorghvliet naar hem is genoemd. Dat zijn verdienste nog er kend wordt, bleek 21 Maart 1912. Toen had in besloten kring de onthulling plaats van den gedenksteen, die ter eere van Cd. Busken Huet is geplaatst in het huis, vroeger door hem bewoond. In die dagen woonde» er Jac. van den Bosch Op zijn initiatief en kosten werd toen een steen ingemetseld waarop: „Dit is de afbeel ding van het oude huis Sorghvliet. In dit huis woonde Cd Busken Huet en bezocht hem E. J. Potgieter tusschen Mei 1866 en Mei 1868" Aan de genoodigden werd bij deze gelegenheid door den heer en mevrouw van den Bosch een keurig uitgevoerd gedenkschrift]e aange boden, waarin met een portret van Bus ken Huet eenige afbeeldingen van het huis zijn opgenomen. De gevelsteen staat aan de zijde van den weg en vertoont Sorghvliet zooals het er in de zestiger jaren uitzag. Honderden malen is Busken Huet van hier uit langs Bl.d.weg en Zijlweg gewandeld naar Haarlem. Busken Huet schreef aanvankelijk met het pseudoniem Thrasybulus. Uit dien tijd dateert zijn Rijp en Groen. Busken Huet was een van de prettigste, geestigste, boeiendste prozaschrijvers van zijn tijd. Hij werd in 1826 te 's Gravenhage geboren, studeerde te Leiden en Genève en werd in 1851 beroepen tot predikant bij de Waalsche Gemeente te Haarlem. Daar de kan sel of liever de kerk hem te eng werd, nam hij in 1863 zijn ontslag als predikant en werd op genomen in de redactie van de Opregte Haar- lemsche Courant. In 1868 vertrok hij naar Java, waar hij zich onderscheiden jaren op het gebied der jour nalistiek bewogen heeft en aan de Javabode verbonden was. In 1877 keerde hij uit Indië terug en vestigde zich te Parijs. In den Nederlandschen Specta tor en de Gids komen vele schetsen en studiën van zijn hand voor. Door zijn roman Lidewij de nam hij velen tegen zich in. Uit Haarlem's Gemeenteraad Heden, Woensdagmiddag, vergaderde de Raad van Haarlem. PUNT 1 Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer J. Panman verzoekt eervol ontslag als onderwijzer aan school no. 3. Wordt verleend. Mej. J. M. Damen vraagt eervol ontslag als onderwijzeres aan de school voor voorberei dend onderwijs no. 7. Wordt verleend. PUNT 2. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van twee geldleeningen, een van 560.000 tegen 2ya pCt. en een van 1.090.000 tegen 2 3/4 pCt. Goedgekeurd. PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding (on der bijzonderen dank) van een schilderstuk (een Italiaansch landschap met herders en vee) van J. B. Wolfaers, aangeboden door Mr. Ed. J. Philips. Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 23 Maart 1938. Ondertrouwd: 23 Maart: J. van Haagen en M. W. Stalling. O. Stitselaar en J. M. Droog L. Wegman en P. Molenkamp. H. J. Blom en M. M. Zwart. A. Vrachtdoender en M. Dingsdag. P. J. v. Baekel en H. Schoon. P. C. Bais en G. Visser. G. Schaap en W. Gerrits, J. H. Korvinus en A. C. v. Egmond. F. C. Kornelissen en A. C. E. Stolle. A. A. Ploeg en L. J. W. v. d. Weijden. D. Pardoen en G. Meijer. I. Vörös en M. E. Bodamer. H. Quick en H. Linde. W. C. Smits en E. W. Koelemeijer. H. W. Nieuwenhuizen en H. J. Beekhuis. Getrouwd: 23 Maart: H. v. d. Zon en P. Spitse. G. L. Wesselius en J. Bijster. G. van Kessel en C. P. Smal. J. Joon en M. M. Pieters. E. M. Harkmans en M. Mol. T. L. J. van Looij en J. C. Drogtrop. J. van Huis en E. Klaassen. E. Groeneveld en A. Bakker. H. v. d. Heuvel en T. Kinderdijk. M. v. Gend en R. Schaaf. P. v. Haren en J. C. de Groot. C. Timmer en A. van de Linde. M. Benschop en E. C. v. Bochove Bevallen- 19 Maart: K. J. Heeremans—van Opzeeland. d. 20 Maart: L. M. Boedart—Greif, d J. F. van den Beree—Hooning. d G A Sorg- drager—Smits, d. 22 Maart: A Boschma-- Zuiderhof. z. C. van Bourgonje—Blom. z. 23 Maart: J. S. Keevel—van den Heuvel, z. P. van Amsterdam—Smeele. d. C. A. Arink— Schaekman. z J..H, Webnes—Joubij. d, Overleden: 21' Maart: H, Visscher, 59 j Es- senstraat. 22 Maart: H. J. Vogelenzang, 80 j., Westërhoutpark. 23 Maart; P. M. van Os, 24 j., Kamperlaan. De voorzitter bracht nog hulde aan den schenker (applaus). PUNT 4 Voorstel van B. en W. tot goedkeuring dei- rekening van de voormalige corporatiën van neringen, ambachten en bedrijven. Goedgekeurd. PUNT 5. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van balansen over 1936 van verschillende woning bouwverenigingen en stichtingen. Goedgekeurd. PUNT 6 Voorstel van B. en W. tot verleening van een voorschot aan de stichting Centraal Woning- beheer en de Coöp. Woningbouwvereniging „Eigen Woning". Goedgekeurd. PUNT 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der rente van de voorschotten verleend aan „Ons Eigen Huis". Goedgekeurd. PUNT 8. Voorstel van B. en W. tot verleening van een renteloos voorschot aan vijf woningbouw corporaties (middenstandswoningen) tot dek king van de tekorten. Goedgekeurd! PUNT 10. Voorstel van B. en W. tot verhuring van grond aan de Friesche Varkenmarkt. Goedgekeurd. PUNT 11. Voorstel van B. en W. tot aankoop der per- ceelen Kerkhofstraat 8 en 10. Goedgekeurd. PUNT 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond: a. Orionweg (Bastiaenen en Lubken); b. Boschlaan (J. W. Kamerling) c. Jan Gijzenkade (N.V. Ned. Scheeps- en Grondexpl.) d. Antonides v. d. Goesstraat (N.V. „Vondel kwartier") c. Jan Luyckenstraat (N.V. „Vondelkwar tier") f. Lorentzkade (B. Ooms); Goedgekeurd. PUNT 13. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van voor straat bestemden grond aan den Zijlweg. Wordt aangehouden. PUNT 14. Het N. S. B.-Kringhuis. Voorstel van B. en W. om een rechtsvorde ring in te stellen tegen den eigenaar van het perceel Frans Halsplein 7, teneinde hem te doen veroordeelén om aan dit perceel (waarin nu het kringhuis der N. S. B. gevestigd is) de oorspronkelijke bestemming van woonhuis te rug te geven. Wordt aangehouden. PUNT 20. Voorstel van B. en W. tot overplaatsing van een onderwijzer van school 41 naar school 42. Wordt goedgekeurd. PUNT 9. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de tijdelijke verandering van bestemming van het perceel Karei van Manderstraat 55. De heer van Kessel (r.k.) wees er op dat deze uitzondering al eenigen tijd duurt. De betrokkene heeft nu al 4 jaar gewinkeld in een huis dat niet voor winkel geschikt is. Zoo iets lijkt niet op ordening. Zijn B. en W. van zins permanent ontheffing te verleenen? Dg heer Reinalda (s.d a.p.)wethouder, zei dat het vraagstuk der ordening niet be- invloed wordt door de vraag of er één wol winkeltje in een buitenwijk is gevestigd. Er is reden om deze uitzondering toe te staan maar dan tot wederopzeggings toe. B. en W. beslis sen dit dan. PUNT 15. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een toelage van f 650 per jaar aan den heer J. A. A. Ochtman, directeur der Gasfa briek, voor het waarnemen van het directo raat der Waterleiding. De heer Castricum (r.-k.) meende dat de gemeentefinanciën niet van dien aard zijn dat de gemeente zich deze uitgaaf kan per- mitteeren. De raad was reeds genoodzaakt andere ambtenaren en werklieden zeer ern stig te korten. De verantwoordelijkheid van den heer Ochtman is door deze combinatie niet verzwaard, de ambtenaren doen toch het eigenlijke werk. De heer Peper (communist) heeft ook be zwaar tegen deze toelage, ook al neemt hij aan dat de verantwoordelijkheid is toegeno men. Die waardeering is evenwel een beloo ning op zich zelf. Een salaris van meer dan f 8000 is toch zeker voldoende. De gemeente is nu weer verplicht om de salarissen van verschillende onderwijskrachten te verlagen. De heer Noordhof (s.d.a.p.) zei dat het sammenvallen van enkele agendapunten (deze toelage en de onderwijsbezuinigingen) wel heel ongelukkig is. hoewel de onderwijs bezuinigingen door hooger hand worden op gelegd. Zal het hoogere gezag deze toelage goedkeuren? Spreker zal niet tegen deze toe lage stemmen omdat het juist is dat ambte naren die meer verantwoordelijkheid krijgen ook meer belooning krijgen, maar dan moet dit beginsel voor alle leden van het gemeen- tepersoneel gelden. De heer Wolzak Ca.-r.) meende dat als het mogelijk is een ambtenaar het salaris te geven waarop hij recht heeft, daarvan ge bruik gemaakt moet worden. De heer Visser (c.-h.) wees ook de schrij nende tegenstelling van de agendapunten. Onze financiën worden steeds slechter en daarom is het aan te bevelen om geen ver hoogingen te geven. De heer Schaafsma (C.D.U.) vreesde dat het gevolg van dit voorstel weer zal zijn dat enkele ambtenaren verhoogd moeten worden. Hij vond het beter de toelage thans niet te geven. De heer Van der Wal (C. II.) wethouder, zei dat het in de toekomst in de bedoeling ligt de drie bedrijven (gas, water en electriciteit) te combineeren. De directeur van het gasbe drijf krijgt f 650 meer voor het beheeren van de waterleiding. De vermeerderde verant woordelijkheid moet, dat is billijk, ook in sa laris worden uitgedrukt. Als lage ambtenaren een hoogere functie waarneemt krijgt hij ook een hooger salaris. Het feit. dat de gemeente verplicht wordt op onderwijsuitgaven te be zuinigen, mag geen motief zijn om den heer Ochtman te onthouden waarop hij recht heeft. Na voortgezette discussie werd het voorstel van B en W. om den heer Ochtman een toe lage van f 650 te geven aangenomen met 21 tegen 15 stemmen. (De zitting duurt voort.) R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING (Zie ook elders in dit nummer). Aan het eind der vergadering van de R.K. Middenstandsvereeniging. Dinsdagavond ge houden. werd de volgende motie aangenomen: De R.K. Middenstandsvereeniging van Haar lem. overwegende, dat tot nu toe de uitbrei ding van groot-detailbedrijven ongebreideld voortgang vindt; gelezen hebbende het antwoord van den Mi nster van Economische Zaken aan de R.K Middenstandsvereeniging te Heerlen omtrent de oprichting van een groot-warenhuis al daar; verzoekt het Hoofdbestuur van de N. R. K. M. met klem alle krachten in te spannen om een wettelijke regeling ter bescherming van het klein-bedrljf op korten termijn te ver krijgen. Minister Beek bespreekt de Poolscli-Litausclie betrekkingen. Een redevoering in den Senaat. WARSCHAU. 23 Maart. (ANP) De minister van Buitenlandsche Zaken. Beek, heeft in den Senaat in antwoord op de interpellaties van Fudakowski een redevoering uitgesproken waarin hij o.m. het volgende naar voren heeft gebracht: Wat het incident zelf betreft, zal ik kort zijn. want ondanks het dramatische karakter vormt het slechts een onderdeel van een groot inter nationaal probleem. Ik zou echter op twee punten willen wijzen, Een soldaat van de grenswacht is gevallen. Wanneer zijn bloed de overeenstemming tusschen de twee nabu ren, Polen en Litauen bezegelt, zal hij zijn le ven gegeven hebben voor een edele zaak. Bo vendien moet de wereld weten, dat in Polen achter iederen dienstdoenden soldaat de ge- heele staat staat. Ik ben niet voornemens over het incident zelf meer te zeggen. Ik moet vaststellen dat in den loop van de talrijke jaren, die vooraf gingen aan de te genwoordige gebeurtenissen de Poolsche re geering geen enkele gelegenheid heeft veron achtzaamd en alle middelen te baat heeft ge nomen om de abnormale en later gevaarlijke betrekkingen met Litauen beter en redelijker te maken. De constateering van het feit, dat wij alle te onzer beschikking staande diplomatieke mid delen om den vroegeren staat van zaken te verbeteren uitgeput hebben, viel samen met de periode waarin de instellingen en methoden van het internationale leven, welke gedurende een langen tijd de normale diplomatie aanvul den, een aanmerkelijke inzinking ondergin gen. Door de opvattmgen van onze regeering te stellen tegenover ontwikkeling van den al- gemeenen toestand, heb ik herhaaldelijk aan gegeven dat aan den eenen kant de behoefte tot overeenstemming tusschen de staten be stond, in 't bijzonder voor wat ons betreft tus schen de staten van Europa en dat aan den anderen kant het oude procédé stond, het eenvoudigste dat toch zijn doelmatigheid be wezen heeft, ik bedoel het rechtstreeksche contact langs diplomatieken weg. Zooals gij weet zijn op 19 Maait diploma tieke betrekkingen met Litauen aangeknoopt. Wij zijn bezig' met de technische werkzaam heden, die ten doel hebben er de practische uitvoering van te verzekeren. Zoo is de toe stand op het oogenblik. Het Litausche volk heeft 't recht de politiek te voeren, die het wil, op voorwaarde echter dat dit werkelijk zijn eigen politiek is. En wanneer wij erin slagen onze betrekkingen te vestigen op de grondslagen van een weder - keerige welwillendheid en van de eerbiediging der algemeen in het internationale leven aanvaarde normen en gebruiken zal Polen die zeker met een werkelijke voldoening begroe ten. In dien zin is de weg geopend. Het persoonskaartenstelsel. Te Haarlem voltooid. Bij wet is voorgeschreven dat de gemeen ten verplicht zijn dit jaar over te gaan tot het invoeren van een persoonskaarten stelsel op de bureaux van den Burgerlijken Stand. Haarlem had tot heden, zooals de meeste ge meenten. het systeem van de ge- zinskaarten. In de praktijk is evenwel geble ken dat aan de persoonskaarten voordeelen verbonden zijn, vandaar het voorschrift tot algemeene invoeren. Het kost natuurlijk voor een groote ge meente veel voorbereiding en werk om zoo'n nieuw register uit de bestaande registers op te bouwen. Bijna 135.500 personen moesten beschreven worden. Haarlem is nu dezer dagen met dit omvang rijke werk gereed gekomen. In twee ijzeren ladekasten staan alle kaarten van de Haar lemmers in alphabetische volgorde in een dei- zalen van het gebouw van den Burgerlijken Stand in de Zijlstraat. Het zal ongetwijfeld voor de ambtenaren die er veel werk aan ge had hebben een voldoening zijn dat zij er nu de vruchten van gaan plukken. Belangrijke opdracht van «le K. N. S. M, De K. N. S. M. heeft aan de N.V. scheepswerf Gebr. Pot te Bolnes op dracht gegeven tot het bouwen van vier motorvrachtschepen, zustersche pen van het door deze N.V. gebouwde motorschip „Dido". De hoofdafmetin gen zijn 57,52x9,07x5,18 M. De voortstu wing zal geschieden door een acht- cylinder Storkmotorinstallatie van 570 PK. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers Manden 1065 Haarlem IJM 9 f 6400 400 Jacqueline Clasine IJM 10 f 2330 730 Ewald IJM 48 f 2880 110 Martha IJM 165 f 1260 510 Amsterdam IJM 58 f 2500 510 En Avant IJM 8 f 2490 215 Protinus IJM 85 f 1670 70 Penelope IJM 64 f 1420 190 Corrie IJM 21 f 1730 205 Poolzee IJM 77 f 1670 500 Silyain IJM 116 f 2340 105 Condor IJM 72 f 1270 60 Raaf IJM 432 f 960 60 KW 103 f 1040 Kotters: E 436 f 980. Loggers met versebe visch: RO 1 f 530: KW 34 f 840; KW 36 f 450: KW 153 f 570: KW 29 f 400; KW 41 f 650; KW 29 f 510: KW 178 f 40; KW 161 f 45. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Rotterdam IJM 112. Vangst 50 m. schel- visch, 50 m. braadschelvisch. 50 m. radio. 60 m. gul en kabeljauw, 70 m. koolvisch, 10 m. plat- visch, 15 m. wolf en poon, totaal 305 m„ be nevens 250 stuks stijve kabeljauw. Maria R. Oramering, IJM 7. Vangst 65 m. schelvisch, 35 m. braadschelvisch, 10 m. ra dio, 65 m. gul, 100 m. koolvisch. 25 m. wijting, 10 m. platvisch, 15 m. varia. Totaal 325 m„ benevens 700 stuks stijve kabeljauw. MARKTBERICHT- (Versche visch). IJmuiden, 23 Maart. Tarbot 83—60 ct. per K.G. Tong 11070 ct. per K.G. Heilbot 95 ct. per K.G. Griet f 30—f 14 per 50 K.G. Groote schol f 16— f 13 per 50 K.G. Middel schol f 17—f 15.50 per 50 K.G. Zetschol f 23f 16.50 per 50 K.G. Kleinschol f 20f 8.50 per 50 K.G. Bot f 9—f 3.80 per 50 K.G. Schar f 7.60—f 3 per 50 K.G. Tongschar f 32.50f 12 per 50 K.G. Poontjes f 10.50f 5 per 50 K.G. Groote schelvisch f 17f 18 per 50 K.G. Middel schelvisch f 17—f 9 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 10.50f 6.10 per 50 K.G. Groote gul f 8f 3.70 per 50 K.G. Kleine gul f 10—f 4 per 50 K.G. Wijting f'5.20—f 4.70 per 50 K G. Makreel f 13.50—f 12 per 50 K.G. Groote heek f 47—f 45 per 125 K.G. Middel heek f 43—f 41 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 11f 9.50 per 50 K.G. Kleine heek f 6f 5.50-per 50 K.G. Kabeljauw f 34f 8.50 per 125 K.G. Vleet f 3.10—f 1.40 per stuk Leng f 1.90f 0.67 per stuk Koolvisch f 0.65f 0.08 per stuk Rog f 16.50—f 16 per koop. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. DoetsSpranger, z., Genieweg 37, Velsen; G. J. KruitenOostveen z., Zeeweg 170, IJmuiden; G. A. Vellinga—Buis, Ratels straat 35 IJmuiden; C. G. HooglandBruins, d., v. Valkenbrugstraat 2 Velsen-N.; A. Tol Bruin z., Planciusstraat 53 IJmuiden; E. van RijswijkBrouwer z., Terrasweg 23 Santpoort; H. J. Andersonde Prie, Drieh. Kerkweg 99 Velsen; E. KleijmeKorte z., Hagelingerweg 53 Santpoort; C. M. SchooBouwman z.. J. Cats- laan 25 Velsen; A. Nierop GrootMolenaar d. J. v. Heemskerkstraat 23 IJmuiden. Overleden: A. W. van der Does 56 j., wed. van II. Veldman, Zeeweg 31 IJmuiden; H. J. Hoogzaad, 4 jaar, d. v. J. Hoogzaad, Overbildt- weg 10, Santpoort; N. Kors 68 jaar, echtge noot van M. Diemeer, Rijksweg 259 Velsen; D. Buter. 75 j., wed. van H. Bakker, Willemsbeek- weg 75 IJmuiden; J. A. van Meegen, 42 j.. on gehuwd, Wüstelaan 21 Santpoort. AERDENHOUT BEGRAFENIS S. DE KADT. Onder zeer veel belangstelling is gister middag op de begraafplaats „Westcrveld" te Velsen het stoffelijk overschot van den heer S. de Kadt in leven directeur der „Condensed Milk Company of Holland" te Alkmaar over leden alhier, ter aarde besteld. Op de begraafplaats merkten wij o.m. op de hoeren D. J. Scheffel en B. Kuiper namens de K. v. K. Holland's Noorderkwartier tc Alk maar; J. Noordam. dir. Ver. Zuivelbereiders te Rotterdam; G. J. Blink, voorzitter der Ver. voor Zuivelindustrie enMelkhygiëne; A. Couvée directeur der Hollandia Zuivelfabriek te Vlaardingen; Boomgraars, dir. der Zuivelfa briek Holland te Amsterdam; A. Cats, dir. der Leympf-fabriek te Leeuwarden; L. de Winter exploiteur; T. Huisman, dir. N.V. Melkinr. De Sierkan te 's Gravenhage; Th. Thomassen, dir. der fa. Thomassen en Drijver te Deven ter: J. Sahn, M. A. de Lange, dir. der Rott. Bank Ver., kantoor Alkmaar; H. v. d. Bergh, industrieel; H. ten Have, namens v. d. Berg's fabrieken te Rotterdam alsmede het voltallige personeel, dat met 4 autobussen gekomen was. Aan de groeve werd allereerst een woord van afscheid gesproken door eenige familieleden, waarna G. J. Blink naar voren trad om in zijn kwaliteit van voorzitter der Ver. voor Zuivelindustrie en melkhygiëne, namens de vele zuivelvrienden afscheid van den thans ontslapene te nemen. Spr. had den heer de Kadt leeren kennen als een aangenaam en be gaafd persoon en hem leeren hoogachten. In vele vergaderingen werden de kundige advie- zien van de heer de Kadt steeds ten zeerste geapprecieerd. Zij zullen nu door ons zeer ge mist worden, aldus de heer Blink. Spr. besloot met de familie te verzekeren, dat allen die den overledene gekend hebben zijn na?edachtenls steeds in hooge eere zullen houden. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door vertegenwoordigers van het kantoor- en fabriekspersoneel, de onderhavige bedrijven in Nederland en namens alle arbeiders, die ">!!en hun diepen weemoed over dit heengaan uitspraken en die zeiden, dat zij in den heer de Kadt een humaan chef verloren, doch verzekerden, dat zij in de door hem aange- gen lijn zouden blijven arbeiden, om den naam van het bedrijf hoog tc houden. Een zoon van den overledene dankte ten slotte sprekers en belangstellenden voor de aan ziji^. vader bewezen laatste eer. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m pl.m. pl.m pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 - 287a - - - - 31% 30=/, 307s - - - - 120 132 TT 40 «-/v 39 39 39 3872 60 - 299 289% 282% 281% 279 2797 148 146% 145% 145% 55,; 22% 22% 21% 21 21'% 41 Vf 39% 39 V* 307s 387/f Ws - 36% 36% 37% 363/8 36S/fi 36% 36% 27% 27% 257* 24% 25% 337V2 334 332 3407o 330 10?£ 9% 93/4 9% 9% 19% - 10% 9% 9% 9% 9% S41/o 171 - - - 126% 124%, 124% 1231/a 123 ÏISV- 11574 II41/0 1131/2 113 170% - - 167% 109 109 112 - I 1071/a - 4271/2 416 414 413 4131/y 122 - - 226 223 290 2827 2S2 282 298 28574 10 1V S16 - - - 051/4 195 194 1941/, - - - 115 5-1/, 15S 94% - 45 155 150 69 122 - - 11S STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. id. 1933 n 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5y2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezlt Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp. PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie i Vorstenlanden 'BAKKEN. Dell Batavia Deli Maatschappij Senembah 4MER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas BBERS Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber 'ndlschp Rubber Xendenc Cemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoeli Bandar R.ubher Preanger Rubbej Java Caoutch Sumatra Rubber

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7