Een goede zakenvrouw Vanwege den luchtbeschermingsdienst te Arnhem wordt op een terrein aan de Sperwerstraat een scherf- en gasvrije schuil-loopgraaf aangelegd ten behoeve der hulpploegen van dezen dienst Ook Maastricht krijgt zijn ..kei". In de grindlaag, die het mergelmassief van den St. Pietersberg bedekt. is een kei blootgelegd met een gewicht van ongeveer 7000 K.G. Het gevaarte zal geplaatst worden voor het Natuur-Historisch Museum te Maastricht Engeland werft recruten voor z'n weermacht. Eender Kunstig werk op de jaarlijksche tentoonstelling van het werk propaganda-posten voor Mansion-house te Londen der leerlingen van de vakschool voor banketbakkers in d« Quellijnstraat te Amsterdam De leden der Papanin-expeditie werden bij hun terugkeer van de Noordpool in Rusland enthousiast ontvangen Steigers zijn in de hall van het hoofd postkantoor te Amsterdam aangebracht voor het maken van een glasbedekking in het plafond, waardoor meer en beter daglicht verkregen zal worden Op het geëlectrificeerde baanvak Den Bosch Eindhoven is Dinsdag proef gereden met het nieuwe electrische materiaal. Per stoomtractie arriveerde de nieuwe trein aan het station te Den Bosch om vandaar op eigen kracht den proeftocht te aanvaarden De jonge Russische bruine beertjes in den Haagschen Dierentuin mochten Dinsdag van wege het mooie weer voor het eerst de buitenlucht in FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 9) „Ik begrijp er nog niets van", vervolgde hij. „Wist u, dat deze reederij van mij was?" „Ja", zei Valentine. Hij hief het hoofd op en keek haar scherp aan. JfEn n hebt u dus met kalm overleg van de leiding meester gemaakt?" „In het begin...." Ze hield op en begon nog eens. „De aandeelen waren gemakkelijk in haaiden te krijgen, ze vielen me om zoo te zeggen, in den schoot; en te voren Weer hield ze op. Jonathan keek haar ijzig koel aan. „Ja, gaat u door?" noodigde hij haar uit. Valentine haalde haar schouders op. „Ik heb altijd graag een reederij willen besturen", zei ze tenslotte. „Als ik deze niet gekocht had. dan zou iemand me wel den veerbootdienst van Staten Island verkocht hebben". Ze glimlachte. Maar Corry Blair keek met zoo vroolijk. Ik weet niet, wat ik u ooit misdaan heb zei' hij bitter. „Ja zelfs, ik dacht dat we nog al goede vrienden warenik bedoel dan voor lui. die elkaar pas heb leeren kennen. Ik kan me niet voorstellen, waarom u voor deel nebt willen trekken uit onzen ongunsti- o-en toestand. Wat hebt u echter gedaan? U bent hier in de stad gekomen en hebt deze reederij opgekocht, enkel en alleen omdat ze van' mij was?" .Precies zoo", antwoordde Valentine. 'ik zou graag een gedeelte van die aandee- len terugkoopen", zei Jonathan, v „Voor. u tan het niet half zooveel betee- kenen als voor mij. Wilt u verkoopen?" „Het spijt me", zei het meisje kortaf. „U wilt niet?" Hij keek haar aan, liep dan om zijn lessenaar heen en ging weer zitten. „Maar hoe sta ik er dan precies voor, miss Ran some?" vroeg hij beleefd. „Och, dat komt wel goed", weerde ze luch tigjes af. „Ik had eigenlijk verondersteld, dat u gewoon als altijd met alles zoudt doorgaan. Polo en visschen en dergelijke bezigheden", eindigde ze met een vaag handgebaar. Corry kon geen woord uitbrengen. Het was hem beslist onmogelijk. Het was al erg ge noeg, dat een meisje hem van zijn directeurs plaats verdrong, alleen omdat ze zin had een reederij te besturen en dat als een pretje be schouwde; maar nu ze hem gewoonweg zei, dat hij wel kon gaan visschen en zoo meer. nou, dat had veel weg van een opstopper tusschen je oogen. „Hoort u eens", zei hij eindelijk. „Laten we eens ronduit praten. U denkt er Immers toch niet ernstig over, om deze lijn te gaan ex- ploiteeren?" „Zeker wel", antwoordde het meisje. „Waar om niet? Ik kan het niet slechter doen dan u' dat is zeker" '„Hoor eens", herhaalde Jonathan, zijn be- heersching verliezend. „Ik heb mijn best ge daan, beleefd te blijven. Ik weet niet, hoe u eigenlijk hier gekomen bent en de financieele omstandigheden van mijn reederij onderzocht hebt, maar u hebt een gemeenen voorsprong op me genomen en als ik niet een deel van die aanaeelen van u terug krijg, dan zult u tot de ontdekking komen, dat u de spaar duitjes van uw grootvader, zóó gauw kwiit bent, dat u naar Texas terug zult moeten wandelen! Wat hebt u voor verstand van het beheer van een reederij?" „Niets" antwoordde Valentine. „Maar u weet er net zoo min iets van af en wat doet het er dan toe, wie van ons beiden er de aardigheid van heeft?" .Aardigheid?" brulde Jonathan .Aardig heid? Mijn familie heeft deze scheepvaart lijn gesticht! En u kunt er niet mee rond- toddelen alleen omdat uw overgrootvader zijn oude landgoed of iets dergelijks voor goed geld verkocht heeft". De oogen van Valentine begonnen te schit teren. „Een en vijftig procent van het aandeelen- bezit beteekent, dat ik de schepen op bot kan laten gaan visschen ergens in de buurt van New-Foundland, als ik daar zin in heb!" zei ze brutaalweg. Hij barstte bijna weer los. Dat was wat moois! Prachtig! Een malle meid uit Texas aan het prutsen met de conservatieve, ouder- wetsche Blair Lijn! „Verdraaid!" viel hij uit. „Ik wed. dat u nog nooit op een schip hebt gevaren!" „Dat zou het juist des te interessaar ter ma ken, zou ik zoo zeggen!" „Voor het laatst, miss Ransome", zei hij met nadruk, „Wilt u ophoudeia met die kraaak zinnige plannen? Wilt u alstublieft aaaar Texas terugkeeren en daar „broncos" gaan temmen, en de lui, die verstand van schepen hebben, deze reederij laten besturen?" ,Als u daarmee u zelf bedoelt", zei ze, „dan zie ik niet in, dat het eenig verschil maakt". Hij wist geen woorden meer te vinden. Dat meisje sloeg raak. Hij kon zich niet herinne ren. dat hij nog óóit aan iemand zoo'n hekel had gehad. Zij stond op. „Wel, ik veronderstel, dat hiermee alles afgedaan is?" zei ze. „Zoudt u het zoo kun nen schikken, dat u overmorgen dit kantoor verlaten hebt? Ik wilde liefst zoo spoedig mogelijk beginnen". „Daar zult u spijt van hebben", zei Joaaa- than met een gevaarlijke dreiging in zijn stean. „En ik zal deze lijn weer ha haaiden krijgen, wat het me ook kosten moet!" Ze bleef met haar haaid op den deurknop staan, keek hem een oogenblik glimlachend aan en gaf hem een knikje. „Probeert u het, mijnheer Blair", zei ze op beleefden toon. „Tot ziens". De joaige meneer Blair begon met een bor rel voor het diaier, dat Leila Stuytevant ter eere van haar verloofde Mike Guerdon gaf die juist uit de West was teruggekeerd eai eiaadigde met het dirigeeren vaaa het or kest hi de Nightcap Club. In den daartus- schen verloopen tijd kon hij zich vaag her inneren in taxi's heen en weer gerend te hebben en gespeeld te hebben met een buks in een sehietteiat op de Sixth Avenue. Hij had den neus van een paard der bereden politie gestreeld, iemand in Harwich in Massachu setts opgebeld en een réde over klippersche pen gehouden op een vergadering in Union Square. Hij had ook de lift van het Elan Hotel tusschen de verschillende verdiepin gen als dol op en neer laten suizen, tot men den stroom uitschakelde en hem te pakken kreeg, toen hij de negende verdieping pas seerde. Carol Wallace was ook in de Night cap Club. Ze was er met'den regisseur Mor timer Lockwood. En ze zette groofce oogen op, toen ze den jongen man in avondcostuum den dirigeerstaf over het orkest zag zwaaien. In de Nightcap Club werden dergelijke bui tensporigheden als regel niet toegestaan. „Hij drong er zoo op aan", zei Theodore, de oberlcellner tegen haar met een schouder ophalen. „Mijnheer Blair is een goede beken de van ons en daarom lieten we het hem maar eens probeeren. Ik hoop alleen, dat hij het niet ln zijn hoofd krijgt een der instru- aaaenteaa te gaan bespelen, vooral niet de pau- keaa". Jonathan liet zijn orkestleiderschap al even spoedig varen als het in zijn hoofd was opgekomen en üep de zaal door. Carol greep hena bij zijaa aran en haalde hem over," aan haar tafeltje te komen zitten. „Zoo Carol! Zoo Lockwood!" zei hij met schittereaade oogen. Lockwood glimlachte en knikte hem eens toe. „Wat te da-inken hebben?" vroeg hij. „Neen. dank je", antwoordde Jonathan. „Ik heb nu genoeg van die dwaasheden. Ik v.oel me vrij moe. Toch gek.... je wilt je droaiken drinken, oiaa niets aneer af te weten van de ellende om je heen, eaa dan word je wakker aaaet een kater en in precies dezelfde omgeving. Zoo is het anij vergaan. Maar ik ben nog pas begoaaaaera er tegen te vechten. Reken maar. Ik beaa begonnen een klein kind naar Texas terug te jagen". Hij knikte hef tig. „Een aaaeisje?" informeerde Carol. „Ja", bevestigde Jonathaaa. „Een meisje. En ik ben eenmaal heeleaaaaal weg vaaa haar geweest. Ik dacht, dat ze een juweel was. Ik heb dat zelfs tegen haar gezegd. En toen hielp ze mij den put in, louter en alleen voor het plezier zich zelf één dag koningin te voelen! ik heb ane vreeselijk in haar vergist. Wat eeai teleurstelliaag! Maar vooruitze heeft er zelf om gevraagd! Ze is zelf begon- aien!" „Groote idioot, dat je beaat", riep Carol uit. „Weet je wel, dat ik er niet het aaiinste be grip van heb, waar je nu over zit te zwaan- men?" „Ik heb vaaadaag de Blair Lijn verloren". „Hè „Maar ik krijg 'an wel terug. Enteraars van de schuit afhouden! Sabels trekken en anus- ketten ladeaa enzoovoorts!" „Dat is eeaa geweldige pech", zei Lockwood. „Het spijt me voor je", „Ik wist niet, dat de zaak er zóó slecht voor stond", zei Carol, hean scherp opnemeaad. „Is het niet erg onverwachte gekomen? Ar me jongenje beait toch niet heelemaal. aaaa den grond?" „Vast als een muur", zei Jonathan. „Dromanels, het komt ane toch zoo oaage- looflijk voor!" „Maar hoe ben je van plan er weer boveai- op te komen?" vroeg ze. „Ik heb het allemaal al bedacht. Doodeeai- voudig". Carol glimlachte tegen hem en vroeg. „Ver- tel het mij eens". (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8