X AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 24 MAART 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 11' lAAf/Tt MMCUÏÏN Werkmeester van de gevangenis bewees gevangenen diensten. Officier eischfc gevangenisstraf van twee jaar. Vandaag heeft de Amsterdamsche recht bank onder voorzitterschap van mr. Boll de strafzaak behandeld tegen een 40-jarige meesterknecht, vroeger werkzaam in de straf gevangenis, die terecht stond omdat hij in strijd met zijn plicht tegen betaling gevange nen diensten had bewezen; hij zorgde voor versnaperingen, bracht boodschappen en briefjes over en verleende gunsten. Aanvankelijk waren twee werkmeesters wegens dergelijke malversaties gearresteerd De tweede is echter buiten vervolging ge steld. Beide mannen zijn geschorst. Verdachte bekent de feiten, doch zijn aan deel in deze corruptiezaak tracht hij zooveel mogelijk te verminderen. Bij het getuigenver hoor liet de president over het algemeen geen vragen toe, die het beleid in de gevangenis betroffen. De gedetineerden of ex-gevangenen komen één voor één voor het getuigenliekje om tc vertellen, hoe ze den verdachte hebben overgehaald hen het leven in de gevangenis wat gezelliger te maken. De officier van Justitie achtte, gehoord de bekentenis en de getuigenverklaringen, be wezen, dat verdachte in strijd met zijn plicht geld heeft aangenomen, waartegenover hij diensten aan de gevangenen bewees. In verband met de ernst vair de feiten vorderde spreker een gevange nis straf van twee jaar. De verdediger mr. J. Prins drong met klem op clementie aan. Vonnis 7 April. Een handige oplichter. Wisselmanipulatie met f 50 winst, Twee Haagsche kassiers de dupe. Een dezer dagen vervoegde zich bij den kas sier van hotel ..Central" te 's-Graven'hage een Hollandsch sprekende, ongeveer 40-jarige man, die 100 Fransche francs te koop vroeg. De kassier berekende hiervoor 5.70 waarop de man een biljet van 50 ter betaling aanbood. De pasmunt nam hij in ontvangst en zonder zich verder om de vier resteerende biljetten van 10 te bekommeren verwijderde hij zich, hetgeen den kassier aanleiding gaf. zooals het een eerlijk kassier betaamt, zijn klant te rug te roepen. Deze zeide nonchalant: „ach, dat is waar ook", en voegde daar nog non chalanter aan toe: „weet u wat, geeft u mij een biljet van 50 gulden, dan doe ik er een tientje bij". Aldus werd overeengekomen, maar nauwelijks was de transactie op deze wijze ge regeld. of de nonchalante meneer zei, nog voor dat de kassier- de vijf biljetten van 10 'had opgenomen: „neen, geeft u mij maar 100 gulden, dat is gemakkelijker", en hij schoof ■den kassier het biljet van 50 en de vijf bil jetten van 10 toe en nam het briefje van 100 in ontvangst, dat de kassier hem, nog steeds zeer welwillend, ter hand. stelde. Pas veel later realiseerde de kassier zich dat hij voor vijftig g-ulden was opgelicht. Gisteren deed de kassier van „The American Express" aan de politie de mededeeling dat hem op dien dag hetzelfde was overkomen, Ook hij kon slechts zeer vaag het signalement opgeven, doch naar alle waarschijnlijkheid geldt het hier een en dezelfde persoon. De politie heeft de zaak in onderzoek. „Inhalen verboden". „Voor alle verkeer." Een belangrijke uitspraak van den Hoogen Raad. 's-GRAVENHAGE, 23 Maart. De K.N.A.C. schrijft: In verschillende gemeenten, doch in het bijzonder wel te Rotterdam, treft men borden, aanduidende het inhaalverbod voor auto mobielen (het zwarte en het roode autotje naast elkaar) met daaronder in zwarte letters op witten grond de woorden ..voor alle ver keer" hetgeen de bedoeling had te verbieden iedere andere soort verkeer in te halen. Een auto mocht dus, ingevolge deze op de politie verordening steunende aanwijzing, op zulke plaatsen niet een eenzamen wielrijder of een bakfiets inhalen. In Rotterdam trof men zulke aanduidingen aan bij verschillende smalle bruggen en viaducten. Op 14 Maart 1.1. heeft de Hooge Raad, ar rest wijzende in een kwestie van een wielrij der, die een bakfiets inhaalde onder een viaduct te Rotterdam waar de besproken bor den waren aangebracht, beslist dat verdach te van rechtsvervolging diende te worden ont slagen. De Hooge Raad overwoog' daarbij, dat om trent het inhalen door bestuurders van mo torrijtuigen, rijwielen, enz. art. 6 bis van het motor- en rijwielreglement uitputtende voorzieningen geeft, zoodat de gemeentelijke wetgever daaromtrent geen nadere regelen kan stellen. Slechts kan worden verboden, dat motor rijtuigen op bepaalde weggedeelten elkaar on derling inhalen, hetgeen dan dient te wor den aangeduid door het bord „inhalen ver boden" met de twee auto's naast elkaar in rood en zwart. Wellicht kan het dienstig zijn ook nog eens in herinnering te roepen, dat het in boch ten en bij de nadering van kruispunten bin nen bebouwde kommen alsmede buiten be bouwde kommen, waar het uitzicht niet vrij is. verboden is zich te begeven op het voor het verkeer uit de tegengestelde richting be stemde weggedeelte (de linker weghelft), voor zoover zulks niet noodzakelijk is voor het uit wijken bij het voorbijgaan van op den weg stilstaande motorrijtuigen, rijwielen, andere rij- of voertuigen, rij of trekdieren of vee. NED. VER. VOOR VROUWENBELANGEN EN GELIJK STAATSBURGERSCHAP. Voor de afdeeling Haarlem van bovenge noemde vereeniging zal mevr. Dra. G. C. M. Brugmans-Knn uit Amsterdam a.s. Vrij dn g- avond 3.15 uur in Restaurant „Lido'' aan hel Plein, een inleiding houden over het onder werp: „Arbeidsvreugde en gezinstaak in het léven der- gehuwde vrouw". F ra nscli verkeers vlieg l u ig brandend neergestort. TOULOUSE, 24 Maart. Een vliegtuig van den geregelden dienst CasablancaToulouse, dat gistermiddag om drie uur had moeten aankomen, was te middernacht nog niet ge land. Inwoners van het in de Oostelijke Pyre neeën gelegen plaatsje Canigou, verklaarden, dat zij een vliegtuig brandend in een ravijn hebben zien storten. Reddingsploegen zijn op zoek naar het vermiste vliegtuig gegaan, doch het duister en het bergachtige karakter van het terrein bemoeilijkte het opsporingswerk zeer. Een nader Havas-telegram meldt echter, dat het nabij Corsay brandend neergestorte vliegtuig het vermiste toestel van den postdienst Marokko- Frankrijk is. Vanmorgen heeft tmen het lijk van een der inzittenden ge borgen. Aan boord van het toestel bevonden zich behalve de drie leden der be manning, vijf uit Dakar afkomstige Regeling van vrouwenarbeid in de fabrieken. Door den minister van Sociale Zaken is bij den Hoogen Raad van Arbeid ingediend een voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de wet inzake de verdeeling van den beschik baren arbeid. Aan de toelichting wordt het volgende ont leend In artikelen 3 tot 8 zijn krachtens het be paalde in art. 2 der wet inzake de verdeeling van den beschikbaren arbeid 1937 verbods bepalingen vastgesteld voor vrouwen en meis jes ten aanzien van een aantal werkzaam heden. welke in tegenstelling met den hul digen toestand vóór 1 Januari 1934 in fa brieken of werkplaatsen in het algemeen niet door vrouwelijk personeel werden verricht. Daarnaast zijn eenige werkzaamheden verbo den, welk ook op het oogenblik nog slechts hier en daar door vrouwen en meisjes werden verricht, maar waarvan het niet onmogelijk is, dat in de naaste toekomst de neiging zal opkomen om hiervoor in meer belangrijke mate van vrouwenarbeid gebruik te maken. Naast de mogelijkheid om een verbod van arbeid te geven, houdt art. 2 van de wet de be voegdheid in om vast te stellen, welk percen tage van de arbeiders, die in een fabriek of werkplaats bepaalde soorten van arbeid ver richten, ten hoogste uit vrouwen of meisjes mag bestaan. Als grondslag moet daarbij ook worden genomen de toestand op 1 Januari 1934. Volgens art. 3 der wet kan verder worden vastgesteld, welk percentage van de in een fa briek of werkplaats of in een groep van fa brieken of werkplaatsen werkzame arbeiders ten minste uit mannen van 25 jaar of ouder moet bestaan. De artikelen 9 t/m 15 hebben betrekking op den arbeid in boekbinderijen en aanverwante bedrijven, in fabrieken van papierwaren, in cartonnagefabrieken, in drukkerijen, in schoenfabrieken, in cacao- en chocolade- suikerwerkfabrieken. STAKING IN HET VEEN BEDRIJF ZEER WAARSCHIJNLIJK. EMMEN, 23 Maart. Hedenavond is te Emmen een zeer druk bezochte vergadering gehouden van afdeelmgsbesturen en ver- trouwensleden van den Nederlandschen Bond van Land- en Veenarbeiders in verband met de dreigende staking in het Veenbedrijf. Aan het slot der besprekingen hebben de hoofdbestuursleden van de arbeiders volledi- gen steun verlangd bij het voeren van den strijd, zoo noodig op de sterkste wijze. Hier door is het uitbreken van een staking zeer waarschijnlijk geworden. ARROND. RECHTBANK. Een nachtelijk inbreker. In den nacht van 15 op 16 Januari werd een bewoner van den Uiterweg te Aalsmeer gewekt door gerucht in zijn woning. Hij ging naar beneden, zag een raam open staan, dat gesloten was geweest, toen hij naar bed ging en hij hoorde ook zijn voordeur dicht slaan, maar hij zag niemand en kon ook niet zien dat iemand in zijn woning was geweest, hij vermiste niets en kasten of laden stonden niet open. Een andere bewoner aan den Uiterweg werd dienzelfden nacht eveneens door ge rucht in zijn woning gewekt. Ook hij ging kijken en hij zag, dat een raam in zijn bij keuken was opengebroken en dat een man zich van zijn huis verwijderde in de richting van een roeibootje, dat in de nabijheid lag. In dat bootje zag hij nog een persoon. Hij herkende hen niet. De politie ging op on derzoek uit met een politiehond, die haar naar de woning van een persoon bracht, die al eerder voor diefstal met braak was ver oordeeld. Aanvankelijk ontkende deze. maar tenslotte bekende hij beide inbraken, waarbij hij geen gelegenheid gehad had om iets te stelen, maar hij hield vol, dat er niemand bij hem was geweest. Nu hield hij dit eerst ook vol, niettegen staande een getuige verklaarde een tweeden persoon gezien te hebben; op aandringen van den president gaf hij daarop aarzelend toe, dat wel Iemand bij hem was geweest, maar even later kwam hij er weer op- terug en was toen niet meer te veranderen. De veldwachters te Aalsmeer verklaarden, dat verdachte te Aalsmeer een slechte repu tatie genoot; als er was ingebroken, wees het publiek verdachte als den dader aan, of schoon het bewijs niet altijd geleverd kon worden. Verdachte werkt nooit en gaat wel uit. De Officier bracht hulde aan de opspo ringsambtenaren en zeide, dat het gebruik van politiehonden ten platlelande. mits on der goede leiding, niet genoeg kan aanbevo len worden. Met het oog op den ernst van de feiten en de reputatie van verdachte, eischte de Offi cier een gevangenisstraf van èen jaar. Uitspraak over 14 dagen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Maart. Ondertrouwd 24 Maart: II. S. Dekker en J. M. Terreehorst: P. J. Chabot en C. J. v. d. Beek. Getrouwd 24 Maart: A. Wolters en H. Ger ritsen; A. N- Swart en E. M. Dijkman- Bevallen 22 Maart: J. I-I. v. d. Aarv. Ves- siun, z.; 23 Maart: I-I. M. PetersPieters, z.; H. M. J. Leijen—Roeien, d.; 24 Maart: W. SpoorRegenboog, d. Overleden: 22 Maart: M. J. Boelen, 83 j„ Iordensstraat; 23 Maart: J. SchaapMobach, 64,j„ Eendrachtstraat: P. Kalbfleisch, 70 j„ Coornherstr B. J. v Franken, 55 j., 2e Zuid polderstraat; W J. Th, E. Loman. 25 j„ Ty- boutstraat; 24 Maart: W. M. v. d. Linden, 13 j., Kamperlaan; P, Th. v. cl Hoorn, 23 j„ Kam- periaan. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL Bloemendaal bouwt Waar de nieuwe wijken komen. Onze Bloemendaalsche correspondent schrijft: Openbare Werken te Haarlem heeft, zooals men weet onlangs een studie gepubliceerd over de toekomst van Haarlem en aangren zende gemeenten. Terwijl van verschillende gemeenten in de komende 50 jaren een groote of minder sterke groei werd verwacht, waren de voorspellingen voor Bloemendaal vrij somber. Nu is het een feit, dat uitbreiding in het groot voor Bloemendaal op het oogenblik al thans niet mogelijk is. In de eerste plaats door den geografischen vorm van de gemeente, een vele K.M. lange smalle strook langs de duinen, die zich op hun beurt ook niet één, twee, drie voor be bouwing eigenen; in de tweede plaats omdat een groot percentage van de oppervlakte in handen is van enkele families en deze gron den zijn voorloopig althans niet beschik baar voor bouwterrein. Maar wie zal zeggen, hoe dit over 50 jaren zal zijn, of binnen korteren tijd? En wie zal zeggen, of mettertijd niet een nieuwe villawijk in de duinen zal ontstaan, als die ontsloten zijn en de begeerte ontwaakt om weg te vluchten uit de dan propvolle wij ken. die Haarlem dan zullen omgeven. Dat dit nieuw-Bloemendaal langs den Zee weg zal komen gelooven wij niet. Inderdaad zijn groote kapitalen in den Zee weg geïnvesteerd en staan tegenover steeds wederkeerende onderhoudskosten hoege naamd geen inkomsten. Maar het lijkt wel, of van bebouwing weinig zal komen. Zeker er worden plannen gemaakt en nog eens plannen, maar van uitvoering komt niets. Het lijkt wel, of ieder in zijn onderbewuste hoopt dezen mooien weg, onbebouwd, als een natuurreservaat, over te kunnen dragen aau het nageslacht. Waarvoor dit zeer zeker dank baar zal zijn. Over den langzamen groei van Bloemen daal spraken wij met een insider, die nauw met de uitbreiding betrokken is, en hij verze kerde ons, dat hij dezen langzamen groei ver koos boven een snellen was. omdat nu alles langs rustige banen naar behooren ontwik keld kan worden. Maar groei is er en wij Bloemendalers, die van onze mooie gemeente houden, behoeven ons nog niet te gevoelen als de stervende zwaan. Wit, dit frissche leven wil liooren kloppen en clit in den meest letterlijken zin moet eens een wandeling maken in de nieuwe wijk achter het Raadhuis, het z.g. plan C ïhrels. Wie herinnert zich piet het modderige, smalle achterpad, vroeger een geliefkoosde wandeling als in de diepte de crocussen, tul pen en hyacinten bloeiden. Nu is daar een breede asfaltweg, de toegang is juist dezer dagen ook aan den Bloemen- daalschen Weg bij de woning van Dl*. Van 01- denborgh, in orde gekomen. Wat doen die arbeiderswoningen het nu goed. Vroeger zoo aan het smalle pad. Nu met een voortuintje, zonder hekwerk, rustig aan sluitend aan den weg. Kijk naar de diepte. Beneden u ligt een vij ver met een insnoering in het midden. En over die insnoering een rustieke brug met een waterloop en banken. Over die brug zijn de meeningen verschil lend. Van verschillende zijden hebben wij ge hoord. dat men die beter weg had kunnen laten en dat ze het fraaie geheel verstoort. De plantsoenendienst is bezig langs de ta luds een smaakvolle beplanting aan te brengen. En kijk nu over den vijver. Daar klopt het leven; daar is bedrijvigheid. De gronden zijn tot den laatsten M2. ver kocht en vooral verrijzen de huizen. Daar komen de 22 gemeentewoningen ook hier zorgt.de gemeente door een tweeden kleineren vijver voor een landelijk aspect met ruim uitzicht. VORIGE KOERS STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. id. 1933 II 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 38s/, v. Berkels Patent 57i/, Calvé Delft Cert 861//, Ned. Ford ex 40 afst. 292 Philips GloeilGem.Bezit 2S1 145%« KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 27% 301/2 371/, 2751/-. 143% 27% 30% 37 276 142%, pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 27% 38% 278%. 4:% 38% 277 143% INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel and Tel Anaconda -Bethlehem Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Redjang Lebong Billlton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden ABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas RUBBERS. Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber 4% 21% 2 li'., 21% 21%. 21V, 3S% 37% 37V., 3S 37% - 47%, 361/s 36% 36 36%, 36% 25% 24% 25 - - 329% 328%2 328 327%o 327%2 9% 9%, 9% 9% 9% 18% 9% 93/8 9% 9% 9% 83 U 171 - 121%, 120%, 120% 120»/, 112 Va 112 112 112% 112;? 166%, - - 107 107 411 410 410 411 409%, 142%, 120 221% 222 280% 276 279 280 285 281 9% 'Vs - - «V» 9 Is 1% - - - 1941,1 192% 194 194%. 192%. - 116% 139 158 151% - 91 90% 63 150 - 145 ij 60- 78 118 - 115'.,, De grond, die noodig was voor de taluds van de vijvers beeft men weggegraven in de on middellijke nabijheid op de terreinen Gehrels. Zoo wordt, de polder, de ruimte tusschen den Bloemendaalschen Weg en de spoorbaan lang zamerhand volgebouwd. Nog een hcele strook tot de Kleverlaan wacht op bebouwing. Ook op de gronden ten noorden van d§» Noorderstationsweg heerscht bedrijvigheid. Bij de kromming van den Kemiemerweg wordt in werkverschaffing een groote vijver gegraven. De kruiwagens rijden af en aan en straks vindt men op dit mooie punt langs den weg een fraaie waterpartij. De straten zijn liicr in aanleg en straks komt ook hier de bouwer en verrijst ook hier een nieuwe wijk. Neen, Bloemendaal is niet dood! erworrorr vb-,j,YSr.. ai(.-i WEGENS DIEFSTAL AANGEHOUDEN. In het laatst van de vorige week des avonds acht uur surveilleerden een hoofdagent en een agent van politie op den Hoogz'e Duin en Daalscheweg. Zij passeerden een paar wan delaars. Onder het voorbij rijden zagen zij dat een van hen een pak liet vallen. Dit was voor de politiemannen aanleiding om te stoppen. Maar reeds waren de wande laars in de duinen gevlucht. Direct werd een achtervolging ingesteld, maar het gelukte den agenten niet de mannen tc achterhalen. Toen zij op de plaats waar zij de personen waren voorbijgeredeii, terug kwamen, vonden zij een zak met acht kippen. De politieman nen namen een aantal maatregelen om de bedoelde personen aan te houden. Ten ge volge hiervan gelukte het een Haarlemschen politieman even over de grens twee mannen aan te houden. Het waren de gebroeders D. en P. de B. respectievelijk 22 cn 18 jaar oud wonende te Haarlem. Uit het voortgezet onderzoek bleek dat de kippen waren ontvreemd uit een hok aan den Hooge Duin en Daalscheweg. De beide broers zijn de volgende dagen ter beschikking gesteld van de politie te Bloe mendaal. en toen bleek het de recherche uit sporen die indertijd waren achtergelaten dat zij lood hadden willen stelen, waarbij zij ook ontdekt werden en zonder buit waren ver trokken. Thans bekenden zij ook, drie fazan ten op een buitenplaats te Overveen te heb ben ontvreemd. Zij zijn ter beschikking van de justitie gesteld. IJMUIDEN Verkeersongeval op den Wijkers traatweg. Gisteravond ongeveer half elf heeft op den Wijkerstraatweg een verkeersongeval plaats gehad .waarbij het wonder boven wonder bij materieele schade is gebleven. Op genoemden tijd kwam een taxi met twee passagiers uit de richting Beverwijk aanrijden Ter hoogte van perceel. 142, bewoond door den heer B. moest de taxi een luxe auto van den heer R„ wonende te Beverwijk passeeren, welke auto van de tegenovergestelde richting kwam. Laatstgenoemde auto moet midden op den weg gereden hebben, waardoor bij het passeeren de taxi het linker spatbord raakte. Hierdoor verloor de chauffeur den macht over het stuur, met het gevolg dat de taxi met een flinke vaart tegen het huis van den heer B. botste, waarbij eerst het hek geheel werd vernield en vervolgens de voorgevel gedeelte lijk ontzet werd. De auto van den heer R. botste tegen een langs den weg staanden boom. Beide auto's werden zoo ernstig beschadigd dat zij moesten worden weggesleept. De bij dit conflict betrokken personen kwamen allen met de schrik vrij. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 24 Maart 1938 (A.N.P.) Tarbot 7060 ct. per kg. Tong 120—72 ct. per kg. Heilbot 88—62 ct per kg. Griet f 35f 15 per 50 kg Groote schol f 15 idem. Middel schol f 17 idem Zetschol f 18 idem. Kleinschol f 11—f 7 idem. Bot f 7.50f 3.50 idem. Schar f 5f 2.50 idem. Tongschar f 26—f 12 idem. Poontjes f 9f 5.70 idem. Groote sehelvisch f 13—f 8.50 idem. Middel sehelvisch f 12—f 8 idem. Kleinmiddel sehelvisch f 12.50f 7.40 idem. Kleine sehelvisch f 11—f 7 idem. Groote gul f 7—f 4.20 idem. Kleine gul f 9f 7.50 idem. Wijting f 5.10—f 1.10 idem. Versche haring f 7f 6.20 idem. Groote heek f 48—f 38 p 125 kg. Middel heek f 38—f 36 idem. Kleinmiddel heek f 10f 8.40 per 50 kg. Kleine heek f 6.10f 5.20 per 50 kg. Kabeljauw f 28—f 8.50 per 125 kg Vleet f 1.70 per stuk. Leng f 2.10f 0.68 per stuk. Koolvisch f 0.50—f 0.13 per stuk Rog f 15.50 per koop. BESOMMINGEN. TRAWLERS: Petten IJM. 49 f 3320 Knikker IJM, 4 f 1170 Erin IJM. 12f 3570 Maria R. Ommering IJM. 7 f 2530 Rotterdam IJM. 112 f 1750 f 1100 170 2775 430 545 80 Jenny Elsa IJM. AFSCHEID SCHIPPER DROPMAN. Hedenmorgen heeft in het Augusta hotel de plaatselijke Commissie van de N.Z.H.R.M. in tegenwoordigheid van de bemanningen van de reddingbooten afscheid genomen van schip- per-bootsman Th. J. Dropman. schipper van de „Barend van Spreekens". De heer Dropman werd toegesproken door den heer R. Rutten, voorzitter der plaatselijke commissie en ontving uit handen van den 'heer P. E. Tegelberg voorzitter van het hoofdbe stuur der N.Z.H.R.M. een prismakijker met inscriptie. Wij komen hierop morgen terug. VERSCHE HARING. Aan den afslag werden aangevoerd 103 kis ten versche haring. TWEE STEUREN AANGEVOERD. 's-GRAVENHAGE. De trawllogger SCII. 130 cn de schokker IID. 47 hebben heden ochtend aan den vischa'fslag te Schevcnin- gen twee steuren aangevoerd, welke resp. 27 en 24 K.G. wogen. PRIJZEN VAN VISCH UIT DE WITTE ZEE, Jumbo's f2—f 1.75 per 50 kg. Groote sehelvisch f 2.50 f 1.70 idem. Middelschelvisch f 2.50—f 1.80 idem. Kleine middel sehelvisch f3.20—f 1.90 idem. Kleine sehelvisch f 5—f 2.80 idem Groot gul f 1.40- r 1.15 idem. Kleine gul f 1.30—f 0.90 idem. Wolf f 4.70—f 3.70. Kabeljauw f 5.00—1' 4.30 per I5ü kg. Heilbot- 72—52 cent per kg.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11