Haarlem's Dagblad Bij de Belgen. Z.H.P. BEHANGSELS Zeemanschap. Fa. VAN BASTEN Voor Gordijnenwerk 55e Jaargang No. 16798 Uitgave Loureus Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en AJgem. Drukkerij !N.V. Bureaus:: Crootc Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. I'ostgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie L3U82,Hoofdred. 15034 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 4dmin. 10724, 14825. Soendaplein 12230, Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 26 Maart 1938 Abonnementen per week f0.25. p maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25 franco per post f3.55. losse nummers 6 cent per ex» Advertentiën1-5 regels f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL RegelabonnementstarieveD op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regel» f 0.60. elk» regel meer f 0.15. Groentjes tie rubriek In het najaar van 1937. toen de Frans Hals Tentoonstelling gehouden werd. bracht een aantal leden van de Rotary Club Antwerpen daaraan en aan andere bezienswaardigheden van onze stad een bezoek en werd natuurlijk door de Rotary Club Haarlem ontvangen en rondgeleid. Eergisteren trok een groote dele gatie van de Haarlemsche club, vergezeld door den gouverneur en den secretaris van het Nedeylandsche Rotary district, naar Ant werpen voor een tegenbezoek dat bij alle deelnemers uitstekende herinneringen heeft achtergelaten. Ik heb het meegemaakt en mijn indruk versterkt gezien dat Rotary een wereldbeweging met ideeële strekking, ook in deze moeilijke en spannende tijden veel kan doen en inderdaad doet om internationale goede verhoudingen te bevorderen. Er zijn nu zoo ongeveer 4400 Rotary Clubs in de wereld, tellend tegen de 190.000 leden. Zij doen niet aan politiek, zij maken geen on derscheid in godsdienst en eerbiedigen elke godsdienstige overtuiging, zij bepalen zich tot een viertal eenvoudige doelstellingen, die als zoodanig eigenlijk door iedereen onder schreven kunnen worden. Dat geldt evenzeer voor de hoofdgedachte: ..Het doel van Rotary is het aankweeken en aanmoedigen van den wil om te dienen (het Dienst-Ideaall bij al wat ondernomen wordt". En dan volgen de vier punten. In het bijzonder wekt Rotary op om: 1. Velen te leeren kennen, teneinde velen te kunnen dienen. 2. De toepassing te bevorderen van hoog staande beginselen in het zaken- en beroeps leven; de waarde te erkennen van eiken nut tigen arbeid en eiken werkkring te verheffen tot een middel om de gemeenschap te dienen. 3. Het dienen toe te passen in ieders per soonlijk, maatschappelijk en zakelijk leven. 4. Internationale waardeering, verdraag zaamheid en vrede te bevorderen door een wereldbond van zaken- en beroepsmannen, vereenigd door het dienstideaal. Het is, zooals u ziet, een streven waarvoor in de huidige wereld inderdaad alle aanlei ding bestaat; een aanleiding die er overi gens altijd geweest is. En sommigen, meer geneigd tot directe actie in allerlei zaken des levens, zullen geneigd zijn tot schouderop halen als zij het bovenstaande lezen en tot de vraag: wat kan in zulke algemeene for muleering nu voor werkelijks bereikt worden? Sinds Rotary 33 jaar geleden gesticht werd door den Amerikaan Paul Harris en zich eerst in de Vereenigde Staten, later in En geland, nog later op het vasteland van Europa en in de andere werelddeelen is gaan vestigen en gaan groeibn is gebleken dat het inderdaad veel is, al gebeurt het zonder ophef en sensatie overigens ook zonder eenige geheimzinnigheid. Gebleken is dat Paul Har- ris, bezield door een groote gedachte, een fijn psycholoog was toen hij het plan vormde menschen uit verschillenden werkkring éen uit ieder beroep in elke club wekelijks aan een eenvoudigen koffiemaaltijd bijeen te brengen en tusschen alle clubs in natio naal en internationaal contact te organisee- ren. Het bleek op den duur dat de wereld voor een beweging als deze rijp was. Het ge bruik dat alle Rotarians welkome gasten zijn aan de lunches van eikaars clubs bleek geen ijdele phrase, maar leidde inderdaad tot een hartelijk welkom, onderling vertrouwen ade mend, in binnen- en buitenland. De weke- lijksche korte voordrachten, door de leden ge houden, bleken werkelijk de belangstelling in eikaars beroepen en moeilijkheden aan te kweeken en een bron van algemeene kennis te zijn bovendien. En in later jaren kwam het vele malen voor dat de moeilijkheden tusschen naties werden weggenomen na een indirecte toenadering van de Rotary clubs die niet de hangende politieke geschillen gingen behandelen maar door hun samen komsten als net ware „de sfeer zuiverden". Het feit dat Rotary International zooveel le den telt die belangrijke posities in het za ken- en beroepsleven innemen droeg daartoe natuurlijk in niet geringe mate bij. De in de laatste jaren zoo sterk verbeterde en thans inderdaad vriendschappelijke ver houdingen met onze Zuidelijke buren, de Belgen, zijn over en weer ook gediend door de Rotary clubs van beide landen. Er be staat een Nederlandsch-Belgisclie contact commissie in Rotary en de clubs, op eigen initiatief, hebben over en weer al verscheidene bezoeken aan elkaar gebracht. Ook in het dubbele contact van Antwerpen en Haarlem is dat volledig geslaagd; men heeft elkaar heelemaal niet als vreemdelingen maar als goede vrienden ontmoet en laat ik er meteen bij zeggen dat de bekende hartelijkheid en vroolijke opgewektheid van onze Zuiderburen daar wel heel veel toe bijgedragen hebben. Zoodat. na het Antwerpsche bezoek aan Haarlem, het plan voor een tegenbezoek met een vaststond en wij tevoren al wisten dat het een vreugde voor ons zou zijn. Dat werd het dan ook en de Belgische gastvrijheid toonde zich van haar gulste zijde: een gan- sche groep Antwerpsche Rotarians gaf, na den traditoneelen koffiemaltijd waaraan wederzijds hartelijke woorden gesproken werden, al haar tijd en belangstelling aan de bezoekers. Men liet ons vele merkwaardigheden van Antwerpen zien. die ik hier niet zal gaan op sommen omdat in aigemeener zin het con tact tusschen beide clubs en haar indivi- EEN TORNADO WOEDDE IN HET MISSIS SIPPIDAL. Met Mississippidal werd in de afgeloopen week door een hevigen tornado geteisterd. Vooral het plaatsje Bellevil moest het ontgelden, twintig personen werden gedood, terwijl de materieele schade zeer groot was. dueele leden toch de hoofdzaak was. Maar zij betroffen niet alleen Antwerpsche kunst schilder- en beeldhouwkunst en verscheidene staaltjes van de prachtige oude architectuur die de Scheldestad rijk is maar ook de techniek. Wij bezochten de beide Schelde- tunnels en kregen zooveel toelichting daarbij dat ongetwijfeld bij allen nieuwe eerbied gewekt werd voor de energie en ondernemings geest en de technische bekwaamheid die Bel- gië's groote havenstad kenmerken. Niet alleen in een moderne schepping als de tunnelbouw, maar ook in de gansche ontwikkeling van deze groote en zeer mooie staddoor velen onzer landgenooten wellicht te' weinig gekend in vergelijking met Brussel. De Rotary Club Antwerpen is bijzonder groot zij telt 130 leden en bezit het voorrecht, in haar cosmopolitisch centrum, op zichzelf een aardig beeld van Rotary International te geven. Want zij telt tientallen niet-Belgische leden, waaronder Amerikanen, Engelschen, Hollanders, Franschen, Zwedenen toont daarmee meteen haar ruimheid van geest en haar belangrijkheid als club. Terwijl het ons bezoekers wel treffen moest dat wij in dit internationale gezelschap dezelfde sfeer van onderlinge vriendschap en vertrouwen vinden als in onze eigen clubs. Verscheidene Antwerpsche leden kondigden hun spoedige komst naar Haarlem alweer aan en het bleek wel dat een blijvend contact gelegd was. Tot aller voldoening. Griep-epidemie in Poolsch dorp. Twaalf zieken reeds overleden. WARSCHAU, 26 Maart (D.N.B.) In het dorp Ponikowicze in Oost-Galicië is een soort hoofdgriep met een epidemisch karakter uit gebroken. In twee dagen tijds zijn 100 dorpe lingen aangetast en twaalf hunner zijn reeds overleden. Op last der autoriteiten zijn de scholen in het dorp en in de omgeving ge sloten en alle bewoners geïsoleerd. Poolsche eisclien in Tsjecho- Slowakije. PRAAG, 26 Maart (D.N.B.) Het blad dei- in Tsjech-Slowakije wonende Polen, „Dzien- nik Polski", heeft nogmaals de eischen van de Poolsche minderheid geformuleerd. De Polen zoo wordt verklaard, zullen zich niet met een stuk brood laten afschepen, zij eischen het recht op arbeid en brood en een vrije ontwik keling m het door hen bewoonde gebied. Zij eischen. dat de Polen in overeenstemming met hun bevolkingssterkte ook in de van den staat afhankelijke bedrijven te werk gesteld wor den, zij eischen o.a. benoeming van Poolsche notarissen, rechters en hooge bestuursambte- naren. Zij eischen verder economische con cessies en scholen in voldoende aantal. Tsjechische bladen staan afwijzend tegenover Henlein's eisch. PRAAG 26 Maart (Ceteka). De bladen van hedenochtend, o.a. de Venkov en de Narodni Listy, staan afwijzend tegenover den eisch. die Henlein in zijn rede van gisteren naar voren gebracht heeft, tot het houden van verkiezingen. Zij doen uitkomen, dat de regeeringscoalitie zich nooit aan verkiezingen onttrokken heeft, doch dat juist de Sudeten-Duitsche partij de voorbereidingen voor de in den herfst gehou den gemeenteraadsverkiezingen gemaakt heeft tot politieke agitatie, hoewel de ge meenteraadsverkiezingen niet als een poli tieke aangelegenheid beschouwd worden. De eisch van Henlein schijnt op dit oogenblik derhalve niet gerechtvaardigd. Wat de par lementsverkiezingen betreft, tot het houden hiervan bestaat geen aanleiding, want de zit tingsperiode van het parlement is nog niet afgeloopen. ANEGANG 28 TELEFOON 18800 STEEDS HET NIEUWSTE (Adv. lngez. Med.) BELGIë-HOLLAND. HOEVEEL GOALS??? Doet allen mee aan de groote GRATIS Prijsvraag. Fraaie prijzen. Het formulier ontving U reeds. RADIO DISTRIBUTIE HAARLEM - TEL. 10010 (Adv. lngez. med.) Teraardebestelling P. Kalbfleiscli. Hedenmorgen kwart voor twaalf werd op Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. Kalbfleiseh. oud-referendaris en oud-chef van de afdeeling Onderwijs en Verkiezingen ten Stadhuize. die in den ouder dom van bijna 71 jaar is overleden. De belangstelling voor deze plechtigheid was groot. Het gemeentebestuur van Haarlem was vertegenwoordigd door de hoeren Mi*. Th. A. Wesstra. gemeente-secretaris, en E. v. d. Wall, wethouder. De wethouder van onder wijs, de heer A. G. Boes. kon wegens ge zondheidsredenen niet aanwezig zijn. Verder waren tegenwoordig Ds. A. M. Boeijinga. pre dikant bij de Ger. Kerk; de heeren A. J. de Landmeter, griffier, en J. A. Pijzelman, re ferendaris en chef van de afdeeling Onder wijs ten Stadhuize. Aan de groeve werd o.a. het woord gevoerd door Ds. Boeijinga. In ons volgend nummer komen we hierop nader terug. MUNTMETER GELICHT. Een bewoner van de Rozenpriëelstraat deel de Donderdagavond elf uur telefonisch aan de politie mede. dat iemand gepoogd had. den electriciteitsmuntmeter in zijn woning te lichten. Op het gerucht was hij haastig naar beneden geloopen en zag toen nog juist een man in een woning in die straat vluchten. Het hangslot was al verwijderd. In verband hiermee heeft de politie nog dienzelfden avond een 32-jarigen bewoner van de Rozen- prieelstraat aangehouden en overgebracht naar het bureau aan de Smedestraat. Aan vankelijk ontkende hij, aan de poging tot het lichten van den meter schuldig te zijn, maar Vrijdagmorgen bekende hij bij een twee de verhoor. Tevens deelde hij toen mede, op 26 Februari zich door opensluiting toegang te hebben verschaft tot een andere woning in genoemde straat, waar hij uit den electrici- teitsmeter een bedrag van fll heeft gestolen. De man zal aan de justitie worden voorge leid. BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Vrijdagmiddag ongeveer drie uur had op den hoek VelserstraatSaenredamstraat een aanrijding plaats tusschen twee personen auto's doordat de bestuurder van één dezer wagens, een inwoner van Heemstede, geen voorrang verleende. Na de aanrijding reed deze eerst tegen een boom aan den linker kant, toen tegen een boom aan de rechter zijde van den weg en tenslotte tegen het hek van de Kleuterschool. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Beide wagens werden aan den voorkant zóó ernstig beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. Mexicaansclie bandieten steken dorp in brand. GESTOLEN AUTO TERECHT. Vrijdagmiddag één uur deelde e.en bewoner van de Jacob van Lenneplaan telefonisch aan de politie mede. dat daar sinds 's morgens een auto onbeheerd stond. Uit een onderzoek bleek het de Chevrolet te zijn, die Donderdag avond uit de Olieslagerslaan gestolen was. Er was 60 K.M. mee gereden. De auto was niet beschadigd. Ernstige treinramp in Nieuw- Zeeland. WELLINGTON (Nw. Zeeland) 26 Maart (D. N. B.) Een naar New-Plymouth op weg MEXICO 26 Maart (D. N. B.) Naar uit zijnde sneltrein is- vannacht nabij Ratana Guadalajara in den staat Jalisco gemeld ontspoord. wordt, hebben bandieten het dorp Colomo Tot dusver zijn zes dooden geborgen, doch overvallen en na plundering in bra ral gesto- .nep verr-^edt. dat zich onder de wrakstukken ken. Tien inwoners kwamen in de vlammen van den em nog meer slachtoffers zullen om. Vele anderen werden gewond. I bevinden 'In den Raad voor de Scheepvaart is betreurd dat zeelieden niet ver plicht worden de zwemkunst machtig te zijn. Te dikwijls blijkt dat vele zeelieden niet kunnen zwemmen) Volgens figuurlijke gegevens, Staan beste stuurlui aan den wal, Maar beste zwemmers, schijnt het. tevens En letterlijk in dit geval. Het is een vreemde combinatie. Een zeeman die niet zwemmen kan. Maar die op 't punt van navigatie. Een held kan zijn op 't eerste plan. Zoo'n zeeman zal toch nimmer vreezen, Dat hij zich aan koud water brandt, En hij die zeeman wenscht te wezen. Heeft toch aan water niet het land. Hij kan zich boven water houden. Maar slechts op 't stevig dek der boot. Wanneer zij er om zwemmen zouden. Verliest hjj 't van zijn „land"genoot. De landrot die door hen, die varen. Maar al te gaarne wordt bespot. Maar die zelfs in de zilte baren. Heel vaak kan zwemmen als een rot. 't Is zacht gezegd, wel eigenaardig. En krachtiger gezegd, verkeerd, Een zeeman is pas goed zeewaardig, Wanneer hij grondig zwemmen leert. Op zee, naar zee en over zee gaan. Is een oud-Hollandsch flink idee, Maar een ding moet daar nog bij meegaan. Een zeeman ga ook graag in zee. P. GASUS. Hel advies waartegen de Regeering bezwaar maakte. Principieele uitspraak van onpartijdig rechter verlangd. 's-GRAVENHAGE. 26 Maart. In aanslui ting aan hetgeen wij berichtten over het be zwaar dat de regeering gemaakt had tegen het advies, uitgebracht door het bestuur der Vereeniging van Stroomdistribuanten Nederland aan de gemeentebesturen, wier contracten inzake stroomlevering door het P E. N. eerlang afloopen, kunnen wij nader mededeelen, dat voornoemd bestuur van oordeel was. dat men goed zou doen, alvorens in te gaan op de regeling, in groote trekken door de regeering aangegeven, eerst de beslis sing van den onpartijdigen rechter af te wachten. Het bestuur wilde nl. aan het rech terlijk oordeel de vraag voorleggen, of de ge meenten gegadigden zijn in den zin der con cessie, al dan niet. Dit punt is, naar het be stuur meent, in de betrokken materie alles- beheerschend. en een beslissing daarover be hoorde aan elke andere decisie vooraf te gaan, omdat anders geen waarheid in de verhoudinj verkregen kon worden. Zooals we reeds hebben medegedeeld, kon dit advies niet in behandeling komen, omdat de minister van Waterstaat zich hiermede niet kon vereenigen. De gedeeltelijke dekking der defensie-uitgaven. Het voorloopig verslag. 's-GRAVENHAGE, 25 Maart. Aan het voorloopig verslag over het wetsontwerp hou dende tijdelijke voorziening tot versterking van de opbrengst van de inkomstenbelasting en van de dividend- en tantièmebelasting tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de defensie,, wordt het volgende ontleend. Vrij algemeen erkende men den plicht der volksvertegenwoordiging, mede te werken aan het treffen van maatregelen ter voorziening in de uitgaven, welke een goed gevolg zijn van de versterking van de defensiemiddelen des rijks. Verscheidene dezer leden betreuren het ont breken van een algemeen dekkingsplan in het bijzonder daarom, wijl het de vor ming van een juist inzicht inzake de recht vaardigheid en de billijkheid van de verdee ling der defensielasten belet. Bij verscheidene leden bestond bezwaar tegen het uit de considerans blijkende voor nemen der regeering, aan de voorgestelde nieuwe heffingen het karakter van een be stemmingsbelasting te verleenen. Zij konden deze heffingen slechts zien en die ook slechts aanvaarden als een middel tot gedeeltelijke dekking van het algemeene begrootingstekort. Verscheidene ander leden achtten het min der gewenscht, dat op dit oogenblik een meer algemeen dekkingsplan met betrekking tot de defensie-uitgaven laat staan een algemeen dekkingsplan, het geheele budget betreffende in bespreking zou' komen. Andere leden merkten op, dat het onder havige wetsontwerp niet in het bijzonder dient tot gedeeltelijke dekking van de uitgaven voor den bouw van kazernes en voor de uitbrei ding der bewapening, doch tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor defensie in het algemeen. Verscheidene leden stelden de vraag,of het wel zoo logisch moet worden geacht, dat in deze nieuwe uitgaven wordt voorzien door ver hooging van belastingen. Vele leden gaven hun bevreemding te ken nen over de omstandigheid, dat de regeering met geen enkel woord tracht aan te toonen, dat verhooging van eenige directe belastingen 'n weg en nog wel de eenige weg vormt, waar langs het gestelde doel kan worden bereikt. Het denkbeeld werd geopperd, de extra progressie bij de inkomstenbelasting, welke thans eerst bij een inkomen van 70.000 wordt toegepast, reeds bij een inkomen van 10.000 te beginnen. Gaarne zou men de meening van de regee ring over een Weerbelasting vernemen. Gevraagd werd voorts, of niet de winst, op het goud te verkrijgen ten gevolge van de depreciatie van den gulden, voor het thans beoogde doel kan worden besteed, en daar nevens, of niet een belasting zou kunnen wor den geheven op het toegevloeide buitenland- sche kapitaal, gelijk ook in Zwitserland ge schiedt. Het woord is aan Ida Heyermans: In de verhouding van mensch tot mensch is het bekennen van een fout altijd tets. dat nader brengt. Nieuwe veroveringen van Franco's troepen. Opmarsch in Aragon voortgezet. (Zie ook pag. 4.) SALAMANCA 26 Maart HavasV In het officieele communique van Franco's hoofdkwartier wordt gezegd, dat de opmarsch der nationalistische troepen aan het front van Aragon is voortgezet. In den sector ten noorden van Huesca trokken de troepen van Franco op verscheidene plaatsen over de Rio Flumen. waarna zij verschei dene dorpen bezetten, o.a. Santa Eula- lia Mayer. De zuivering der omstreken van Huesca is voltooid en de vijand is ver van de stad te ruggedreven. In den sector ten zuiden van Huesca maakten de nationalisten eveneens vorderingen, en o.a. namen zij 453 tegenstan ders gevangen. Een deel der troepen, die twee dagen geleden de Ebro overtrokken, is in Oostelijke richting opgerukt en heeft het front van den vijand doorbroken door de bezetting van Aguilar de Ebro en Osera en de verbin ding tot stand gebracht met de troepen, die in den sector ten zuiden van Huesca operee- ren. Een ander deel dezer troepen is eveneens in Oostelijke richting opgerukt en heeft, na den tegenstand van den vijand te hebben ge broken. La Almoda, Bujaraloz, Alborge en Cino Olivar bezet. Ten zuiden van de Ebro. in den sector van Alcoriza. werden verscheidene aanvallen van den vijand afgeslagen. De re- geeringstroepen sloegen op de vlucht en wa ren gedwongen, de rivieren Quadalupe cn Bercantes over te steken, tweehonderd man werden gevangen genomen. Het officieele communique der regeering meldt, dat het vijandelijke offensief voort duurde en dat de tegenstander in den sector van Huesca is opgerukt tot San Julian de Banzo, Barluengo en Montflorite. NIEUW' BEWIND TE NANKING. TOKIO. 26 Maart. Naar Domei meldt, zal 28 Maart te Nanking een „vernieuwingsregee- ring der Chineesche republiek" worden ge proclameerd. Dit bewind zal samenwerken met de ..voorloopige regeering van China" te Peking. M.S. „SOCRATES" TF.WATER GELATEN. ROTTERDAM 26 Maart. Zaterdagmiddag omstreeks half een is van de werf van de N V. C. v. d. Giessen en Z.onen's Scheepswerven te Krimpen aan den IJssel. met goed gevolg te water gelaten het m.s. „Socrates" een zuster schip van het 15 Januari jl. afgebouwde m.s. „Pericles" Beide schepen zijn bestemd voor de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam en zullen waarschijnlijk op West-Indië varen. GOERING OVER DE REORGANISATIE VAN HET OOSTENRIJKSCHE BEDRIJFSLEVEN. WEENEN 26 Maart (Havas). Een mede werker van de „Voelkischer Beobachter" heeft met Goering tijdens de bootreis van Linz naar Tulln een onderhoud gehad De veldmaar schalk kondigde om. aan. dat de komende maatregelen het Oosten rij ksche bedrijfsleven een nieuw aanschijn zullen geven. Tot de ont worpen plannen behoort een nauwe verbin ding tusschen de groote rivieren in Duitsch- land, en vooral den Rijn, met de Donau. Wij zullen, aldus Goering. op dit gebied zoo snel opschieten, dat de Amerikaansche snelheid daarbij vergeleken slechts een slakkengang zal zijn. Groote Houtstraat 155 - Telef. 11159 (Adv. lngez. Med.) HEDEN: 16 PAGINA'S pag. Het conflict in de sigavcnindustric. 3 en 15 Oprichting: van bataljons infanterie en wielrijders. 4 Ook Engeland zou overgaan tol den bouw van zware kruisers. 4 De Sudeten Duitschers verlangen verkie zingen in Tsjeclio Slowakije. 4 Ons wekelijkseh knippatroon 5 Onderscheiding voor prof. dr. E. van Slog- teren. 5 Bioscopen 8 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Bij de Belgen, 1 Engelsche scholieren Paaschlogés in ons land. 2 Mr. E. Elias: Bloeiende cactus. 3 Plaat van de weck. 3 Jhr. dr. J. C. Mollerus: De Gentsehe Flo- raliën. 4 v. H.: Wat doet U in uw vrijen tijd? 5 II. D. Vertelling: „Bim heeft een idee", door Elsa Kaiser. 5 C. J. E. Dinaux: Zonderlinge levens. J. II. de Bois: Litteraire Kantteekingen. 7 Jules Kammeijer: Blijft fit! 7 Financieel-economiscb Weekoverzicht: Stilte in de politieke stormen. g II. II.: Abessynië wordt gepacificeerd. 12 K. de Jong over het derde BeothovcncOii eert der H. O. V. 15 De Burgerlijke Stand van Haarlem Is op genomen op jt

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1