THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Leider der Sudeten Duitschers eischt verkiezingen. De Gentsche Floraliën. Z A T E R D A G 26 MAART 193S HAART EM'S DAGBTAD 4 De toestand in Tsjecho-Slowakije. Henlein wil de meening van het volk over de juiste politieke gebeurtenissen weten. wider voorzitterschap van Konrad Henlein is gisteren te Praag de poli tieke commissie van het hoofdbestuur der Sudeten-Duitsche partij bijeen gekomen, ten einde de richtlijnen vast te stellen voor de politieke en organisatorische maatregelen, welke de partij zal moeten treffen. Konrad Henlein. Het 'Sudeten-D uitsohe volk, aldus betoogde Henlein naar het D.N.B. meldt in zijn rede, beschikt thans over de stemmen van 1.600.000 kiezers, die allen één zelfde poli tiek doel voor oogen hebben. In het parle ment (Kamer en Senaat) tellen zij thans in totaal 81 vertegenwoordigers, zoodat de Su deten-Duitsche partij verreweg de sterkste politieke partij in Tsjecho-Slowakije is. Voortaan is het onmogelijk, van den wil der Duitschers inzake orde, rechtvaardig heid en medebestuur misbruik te maken voor politieke doeleinden, een definitieve oplos sing van het nationaliteitenprobleem uit den weg te gaan en door middel van een'listige tactiek de ideologie van den Tsjeehisehen nationalen staat te verwerkelijken. Het aceoord van 18 Februari, dat de laat ste poging van dien aard 'vormde, heeft de finitief gefaald. De volkomen eenwording der Sudeten-Duitsche politiek onder mijn lei ding, aldus Henlein, die door de toetreding van de boerenpartij de christelijk-soeiale partij en de handwerkerspartij een feit is ge worden, is ook een aangelegenheid' van het Tsjechische volk, van den staat en van die Europeesche mogendheden, die als gevolg van haar belangen of verdragen geïnteres seerd zijn bij de gebeurtenissen, welke zich in Tsjecho-Slowakije afspelen. De eenheid van het Duitsche volksdeel, die zonder eenigerlei geweld óf' dwang tot stand gekomen is, geeft, zoo ging Henlein voort, aan dit volksdeel dé bétéèkenis van een po litiek krachtveld, van. hetwelk sterker nog dan tot dusver, groote en beslissende invloe den met betrekking tot het lot' van Tsjecho- Slowakije moeten uitstralen. Wijziging der regeeringspolitiek verlangd. Het is de taak der regeering, den nieuw ge schapen toestand door een radicale wijziging van haar huidige politiek recht te doen we dervaren. In eiken democratischen staat wor den uit veranderingen in de politieke 'struc tuur, zooals zij zich thans in het Duitsche" kamp voltrekken, de onvermijdelijke en nood zakelijke consequenties getrokken. Derhalve eiscji ik in de eerste plaats, vervolgde spreker, dat voor alle wetgevende èn administratieve instanties verkiezingen uitgeschre ven worden. Naar recht en wet dienen alle staatsburgers, vóór alles ech ter de Sudeten-Duitschers, in de ge legenheid gesteld te worden, zich uit te spreken over de gebeurtenissen der afgeloopcn weken. Ik stel dezen eisch, omdat ik tegenover heel de wereld, doch in de eerste plaats te genover het Tsjecho-Slovaaksche volk, het bewijs wil leveren, dat de aaneensluiting der Sudeten-Duitsche volksgroep voortspruit uit de neigen wil dezer, groep, die langs den weg van vrije verkiezingen 111 de gelegenheid moet worden gesteld, op niet aan te vechten wijze de jongste beslissingen te bekrachtigen. Bovendien echter gaat het om de groote beslissing ten aanzien van de leiding van den staat, om de liquidatie van een politiek stel sel, dat den Sudeten-Duitschers eindeloozen nood en ellende berokkend heeft en hen in politiek en economisch opzicht rechteloos ge maakt heeft. Aan dit stelsel moet een einde gemaakt worden, wil de staat in eigen land den vrede herstellen. De tot dusver van Tsje cho-Slovaaksche zijde via de pers der afzon derlijke partijen tot uiting gebrachte opvat tingen, kan men niet als de meening van het Tsjecho-Slovaaksche volk beschouwen. Ik waarschuw de Tsjecho-Slovaaksche open bare meening, zich niet te laten inpalmen door een onverantwoordelijke stookpers, wier eenig doel is, een noodlottige luchtkasteelen- politiek te handhaven, die binnen kor teren of langeren tijd tot een mislukking moet leiden, aldus besloot Henlein. Minister Czech afgetreden. Havas meldt uit Praag, dat de minister van Gezondheid, Czech, afgetreden'is', omdat hij zich in de Duitsche sociaai-democratlsche par.tij, waarvan hij lid is, verzette tegen dén „nieuw socialistischén geest", welke wordt vertegenwoordigd door Jaksch. Czech is een aanhanger van dé leer van Marx. Het is mogelijk, dat hij als minister zal worden opgevolgd door Jesek, een vertegen woordiger van de nationaal-democratische partij, op het oogenblik minister zonder por tefeuille. Minister-president Blum heeft verklaard dat hij de volgende week een wetsontwerp inzake de saneering der financiën zal indienen. Staking in liet automobielbedrijf. In verscheidene automobielfabrieken te Pa rijs is staking uitgebroken. Gisteren bedroeg het aantal stakers bij Citroen 16.400, bij Fer- rodo te Saint Ouen 600, bij de Lockheed-rem- menfabriek 220 en bij de fabriek van Gnome et Rhone 6500. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De stakende arbeiders der Citroënfabrieken, die de werkplaatsen bezet houden, hebben gis teren het kantoor.përsoneel belet, de bureaux binnen te gaan. Aan den ingang der gebouwen werd een groot aantal roode vlaggen ge- heschen. Marx Dormoy heeft medegedeeld, dat de ka binetsraad maatregelen heeft besproken om een einde te maken aan de agitatie in de fa brieken in de omgeving van Parijs. Blum heeft des middags een delegatie der werkgevers en der arbeiders ontvangen. Amerika. Engeland. Bouw ran zware kruisers? .Ofschoon het niet waarschijnlijk, is, dat in de eerstvolgende dagen reeds forméel eendesbetreffend besluit be kend gemaakt, zal worden, bestaat er toch reden te gëlboven, aldus de diplo matieke correspondent van Reuter, dat ook Groot Brittannië in beginsel besloten heeft een beroep te doen op de clausule betreffende het vervallen van' de tonnagebeperking voor krui sers met het oog op de Japansche wei gering tot het verstrekken van bijzon derheden omtrent zijn vlootbouw. Hoe groot de tonnage zal zijn, welke men voor de nieuwe oorlogsschepen zal vaststel len, zal waarschijnlijk niet bepaald worden voor de raadplegingsperiode van drie maan den begint. De houding van Frankrijk zal vermoedelijk bepaald worden door die van Duitsehland en Rusland, met wie Groot Brittannië bilaterale vlootverdragen heeft gesloten. Wanneer Moskou van meening is, dat de Japansche vlootbouw het noodig maakt zwaardere oor logsschepen te bouwen voor het verre Oosten zou dit zeer wel ten gevolge kunnen hebben, dat Duitsehland zich ook verplicht zal voelen tot den bouw van die schepen, waaruit weer zou voortvloeien, dat de Fransche tonnage ook zou worden verhoogd. Duitsehland. Hull's vliichtelingenplan niet tol Duitsehland beperkt. Roosevelt heeft te Warmsprings verklaard, dat de Amerikaansche plannen tot hulpver leening aan politieke vluchtelingen ook zou den gelden voor de onderdrukte minderheden in Rusland, Spanje, Italië en elders. Het de partement van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat telegrammen, waarin mede werking gevraagd wordt, thans ook zijn ver zonden aan Australië, Nieuw-Zeeland, Canada en Zuid-Afrika. In het geheel zijn thans 33 landen uitgenoodigd. Instemming te Parijs, Londen en Brussel. Uit Parijs wordt gemeld, dat de voorstellen daar een uitstekenden indruk gemaakt heb ben en men zal Washington onverwijld een gun stig antwoord zenden. De Britsche regeering heeft het Amerikaan sche initiatief met sympathie ontvangen en direct bestudeerd. De regeering hoopt spoedig te antwoorden. De Belgische regeering heeft reeds een gun stig antwoord gegeven. Meening over Chamberlain's rede. De Deutsche Diplomatische-Politische Kör- •respondenz schrijft in verband met'de rede voering van Chamberlain in het Lagerhuis o.a., dat het jammer is, dat Chamberlain het Sudeten Duitsche probleem slechts van het beperkte standpunt heeft beschouwd van handhaving der Engelsche vrijheid tot beslui ten. In Engeland heeft men over het alge meen veelal nog niet. het juiste standpunt ge vonden ten opzichte van de diepere oorzaken van het Sudeten Duitsche probleem. Samenvattend kan gezegd worden, aldus dit orgaan verder, dat de Britsche staatsman er klaarblijkelijk naar streeft alles te vermijden, wat zóu kunnen leiden tot een Verscherping van tegenstellingen en in het kader van de traditioneele Engelsche politiek te kennen geeft duidelijkheid tot stand te willen bren gen en daardoor een kalmeerenden invloed te willen uitoefenen op zekere kringen. Goering in Oostenrijk. Goering is gisteren op Oostenrijkschen bodem aangekomen. Hij bezocht allereerst het kasteel Liechtenegg. Vervolgens begaf hij zich naar de in Wels (Opper-Oostenrijk) gelegen vliegertroepen, waar hij zich met de officieren onderhield. Vervolgens reed hij per auto naar Leonding, waar hij een oogenblik toefde aan het graf van de ouders van Hitier. Ook bracht hij een bezoek aan het ouderhuis van Hitier, waarna hij doorreisde naar Linz en vervol gens naar Weenen. Daar heeft hij zich aan boord van het stoomschip Franz Schubert breedvoerig laten inlichten over de resultaten der laatste maat regelen voor de opneming van het Oostenrijk- sche bedrijfsleven in het geheele Duitsche economische gebied. Voorts werd gesproken over alle vraagstukken aangaande de invoe ring van het vierjarenplan in Oostenrijk. Er zullen maatregelen worden genomen ter be vordering van den buitenlandschen handel en tot steun van de exportindustrie. Uit Linz meldt het D.N.B., dat de Rijks Duitsche economische deskundigen o.a. rijks minister Funk, de commissaris voor de prijzen Wagner, staatssecretaris Brmkmann van het rijksministerie voor economische zaken e.a. te Linz aangekomen zijn. Zij hebben terstond een aanvang gemaakt met de bespekingen met de bevoegde Oostenrijksche instanties. Franco's opmarscïi in Aragon. Bujaraloz bezet. Blijkens een Havasbericht uit Saragossa hebben de rechtsche toepen gistermiddag aan het front van Aragon Bujaraloz in bezit ge nomen. Franco's troepen zijn later in den avond er in geslaagd den geheelen weg tusschen Sara gossa cn Barcelona tot het dorp Bujaraloz van tegenstanders vrij te maken. Het betreft een streek van 70 K.M. lengte. RITUEEL SLACHTEN IN POLEN VERBODEN De Poolsche landdag heeft met de stemmen der Joodsclre en Oekrainsche afgevaardigden tegen, een wetsontwerp aangenomen, waarbij voor geheel Polen het ritueele slachten wordt verboden. De Joden hebben het voornemen vegetarisch te gaan leven, indien ook de senaat liet wetS' ontwerp mocht aannemen. Zestienhonderd arrestaties werden in Oostenrijk verricht. Vermoedelijk vóór 10 April de meeste arrestanten op vrije voeten. I-Iet aantal arrestaties in Oostenrijk sedert de „aansluiting" bedraagt vol gens officieele cijfers 1600, waarvan er 300 niet werden gehandhaafd. Men verklaart te Weenen, dat de meeste arrestanten waarschijnlijk voor 10 April in vrijheid gesteld zullen worden. Buitenlandsche journalisten uitgewezen. De leider van de persafdeeling van het Duitsche ministerie van propaganda,die te Weenen is gedetacheerd, heeft gistermiddag in het parlementsgebouw de vertegenwoordi gers der buitenlandsche pers bijeengeroepen, Hij deelde hun mede, dat besloten was tot ■uitwijzing van den journalist Geddye, corres pondent van de Daily Telegraph en de New 'York Times, „wiens optreden," zoo zeide hij. „schadelijk is geweest voor de goede betrek kingen van Duitsehland met het buitenland." Openlijk kondigde hij aan, dat maatregelen genomen zouden worden tegen persvertegen woordigers, die tendentieuze berichten zouden verspreiden. Geddye, die gisteren bevel heeft gekregen binnen drie dagen liet land te verlaten, is van Engelsche nationaliteit. 'Sinds 13 jaar werkt hij te Weenen als correspondent van Engelsche en Amerikaansche bladen. Hij heeft boeken geschreven over Oostenrijk eh.het Roergebied. Stefani weet nog te melden,: dat het Oosten rijksche genootschap van schrijvers ontbonden is. Het is opgenomen in de Duitsche organi satie. De president van de ontbonden ver- eeniging is in arrest gesteld. Oprieliling bataljons infanterie en wielrijders. Waar zij gelegerd worden. 's-GRAVENHAGE, 26 Maart. De com mandant van het veldleger deelt mede, dat, ingevolge de door den Minister van Defensie gegeven aanwijzingen, heden, 26 Maart, bij elk dor vier en twintig regimenten infanterie en bij het regiment wielrijders is opgericht een 2e bataljon. Van deze 25 nieuw geformeerde en met infanterie geschut versterkte bataljons zullen 11 in nieuwe infanterie-garnizoenen worden gelegerd, te weten het: 2e bataljon van het regiment jagers te Til burg. 2e bataljon van het 3e regiment infanterie te Roosendaal; 2e ba taljon van het 4e regiment infanterie te Weert. 2e bataljon van het 7e regiment infanterie te Deventer. 2e bataljon van het 9e regimentinfanterie te Steenwij k. 2e bataljon van het 15e regiment infanterie te Grave. 2e bataljon van het 16e regiment infanterie te Huizen (N.-H.) 2e bataljon van het 17e regiment infanterie te Roermond. 2e bataljon van het 18e regiment infanterie te Doesburg. 2e ba taljon van het 19e regiment infanterie te Doesburg. 2e bataljon van het 20e regiment infanterie te Zwolle. Dinsdag 29 Maart zullen vorengenoemde bataljons, op oorlogsvoet bewapend en be pakt, de nieuwe garnizoenen binnenrukken. Tijdens het inrukken zullen in elk der nieu we garnizoenen de troepen worden geïnspec teerd door den commandant van het veld leger. leger, een der divisiecommandanten of een der infanterie-brlgadecommandanten, verge zeld van de cibiele autoriteiten ter plaatse, waarna, alvorens de troepen naar hun nieuwe kwartieren afmarcheeren, een défilé zal plaast hebben. In de meester dezer garnizoenen zal des namiddags of des avonds door het ingedeelde muziekkorps een concert, dan wel een taptoe worden gegeven. 14 overige nieuw gevormde, versterkte ba taljons blijven in hun huidige garnizoenen. Deze balataljons zullen echter voor het over- groote deel worden onder-gebracht in 'tijdelijke kwartieren, welke eveneens op 29 Maart na een marsch door het garnizoen worden be trokken; ook hierbij heeft voor elk bataljon, een inspectie en een défilé plaats. Van het regiment kustartillerie zullen 29 Maart nieuwe compagnieën te IJmuiden en Hoek van Holland in garnizoen komen. Het korps motordienst staande onder de bevelen van den chef van den generalen staf heeft eveneens enkele nieuwe onder- deelen geformeerd, welke 29 Maart te Apel doorn en te 's-Hertogenbosch in garnizoen zullen komen. Opwekking van het Nationaal Jongeren Verbond. In aansluiting aan bovenstaande mededee- ling betreffende het betrekken der nieuwe garnizoenen wekt het hoofdbestuur van het Nationaal Jongeren Verbond de Nederland- sche burgerij, op, 29 Maart bij. het betrekken van de nieuwe garnizoenen en de'marschen door de troepen in de reeds bestaande garni zoenen haar belangstelling en waardeering te toonen m de Nederlandsche weermacht door zich te scharen langs den weg, die de troepen in de verschillende plaatsen zullen volgen, aanwezig te zijn bij de toespraken van de burgemeesters tot de militairen en de vlag uit te steken. de „hiswa" te amsterdam geopend. In de Apollohal te Amsterdam is Vrijdag middag de vijfde Hiswa-watersporttentoon- stelling geopènd, 'georganiseerd door de Ned. Vereen, voor Handel en Industrie op het ge bied van scheepsbouw en watersport. het rika hopper-theater. AMSTERDAM, 25 Maart. De heer A. Joh. Sellmeijer, directeur van het Rika Hopper- Theater, deelt mede, dat dit theater in het komend seizoen bij afwisseling bespeeld zal worden door het gezelschap Saalborn-Parser en het Tooneelgezelschap „De Schakel" (di rectie Constant van Kerckhoven en Anton Ruys) De naam „Rika Hopper-Theater" zal bin nenkort worden gewijzigd, terwijl tevens en kele verniewingen zullen worden aange bracht ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Blum teekent den vrede met den Senaat. Minister-president Blum heeft Vrij dag de financieele commissie van de Kamer voorgesteld den tekst van het financieele ontwerp, zooals deze dooi den senaat is goedgekeurd en waarbij toestemming wordt verleend tot ver hooging van het maximum der voor schotten van de Banque de France aan de schatkist met frs. 5.000.000.000, aan te nemen. Met vijftien tegen zes stemmen heel't de commissie haar goedkeuring hier aan gehecht. Eveneens werd goedgekeurd het ontwerp inzake de besteding van de opbrengst uit de liquidatie van het wisselkoers-egalisatiefonds en van het saldo van het steunfonds voor de staatsleeningen aan de definitieve aflossing van de bankvoorschotten aan de schatkist. De Kamer heeft daarna met 338 tegen 235 stemmen het ontwerp inzake de verhooging van het maximum der voorschotten aan de schatkist aange nomen, waarna dit ontwerp definitief door het parlement aanvaard is, Nou moet ik eens kijken, waar ik een klopper kan bekomen, om deze smerige matras uit te kloppen. Eens kijken, daar zal er mis schien wel een zijn. I-lij liep naar het kombuis, weten jullie wel, waar het eten gekookt wordt, en al spoedig had hij een klopper gevonden. En nou er maar flink op poken, misschien dat die vuile matras dan weer een beetje schoon wordt! bromde hij bij zichzelf. Hij hief den klopper zoo hoog mogelijk op en met alle kracht, die in hem was, sloeg hij op de matras. Maar o ongeluk, de klap was zóó hard, dat de zijkanten van de matras openscheurden en allemaal groote vlokken nat, vies kapok uit de opening vlogen. Oom wist niet, dat de kapitein van de Zeehavik, Dikbuik, vlak bij hem stond en zoo kon het dan ook gebeuren, dat Dikbuik al die vieze dingen in zijn gezicht, in zijn haren, in zijn mond en in zijn oogen kreeg. En leelijke woorden, dat die Dikbuik zei! Oom keek verschrikt op en toen hij zag. hoe hij Dikbuik had toegetakeld .begon hij eensklaps te lachen. Maar dit was natuurlijk volkomen verkeerd, want; de kapitein van een zeerooversschip laat zich niet uitlachen. Dikbuik stormde op oom toe, maar pom or vandoor! (Adv. Ingez. Med.) Geschiedenis van een beroemd bloemenfeest. VAN 14 tot 24 April 1938 zal het groot- sche Gentsche bloemenfestijn we der plaats hebben, meer bekend als Gentsche Floraliën. Dan zal er ginds m Vlaanderen voor duizenden weer veel fraais te bewonderen zijn. daar zullen de tuin bouwers van verschillende landen toonen over welke capaciteiten zij vermogen te be schikken. Ook Nederland is present en even als bij vorige gelegenheden, voor het laatst in 1933 want het betreft hier een vijfjaar- lijksch festijn is men druk bezig de Neder landsche inzending voor te bereiden. Dit Gentsche bloemenfeest heeft wel een zeer bijzondere historie. De wieg der Gentsche Floraliën stond in de met een lusthof omgeven herb vg, Frasca tie, aan het einde van de „Coupure" in de oude wijk van Akkergem te Gent. De tuinier, tevens herbergier, C omelis Lanekman; verza melde in Frascatie op geregelde tijden de ho veniers uit de om-geving. Gewoonlijk waren de kweekers van groenten vaste bezoekers der herberg. Eén hunner, Frans van Gassel, bereisde, Engeland en vestigde de aandacht op de successen, die Engelsche planten- kweekers wisten te bereiken op tentoonstel- ligen. Men besloot in Gent ook in die rich ting werkzaam te zijn en stichtte een maat schappij, onder voorzitterschap van den heer J. K. van de Woestijne, die op 3 November 1808 onder den naam: Koninklijke Maat schappij van Landbouw en Plantkunde, de leiding- in handen nam. Reeds op 7. Februari 1809 opende zij haar eerste tentoonstelling in Frascatie en van dat oogenblik af werden ieder jaar één of twee plantententoonstellingen gehouden. Deze eerste expositie omvatte een vijftigtal planten. Na een bijzondere tentoonstelling, die in 1814 werd gehouden ter gelegenheid van een congres te Gent, verliet de maatschappij in 1815 haar lokaal in Frascatie en verhuisde naar „In de zaal Flora", in de Holstraat. Zij stond toen onder voorzitterschap van den heer Ch, van Hulthem, den stichter van den kruidtuin te Gent. De maatschappij bereikte onder zijn leiding een ongekenden bloei. Bij het vijf en twintig-jarig bestaan in 1833, was de leiding toevertrouwd aan den heer Jozef van Crombrugghe. De toen gehouden tentoonstelling was buitengewoon luisterrijk. Het aantal planten, dat in dit jaar was ten toon gesteld, bedroeg 2924. De eerste interna tionale bloemententoonstelling werd 12 Maart 1857 geopend. Zij bevatte meer dan. 2000 plan ten en werd gehouden in het „Casino". Na dat jaar besloot men in het vervolg om de vijf jai'en te exposeeren. De eerste „vijfjaar- lijksche" werd van 15 tot 18 Maart 1859 ge houden. Tot heden ten dage is deze cyclus niet onderbroken. Onder voortreffelijke lei ders zijn de Gentsche Floraliën wereldbe roemd geworden. Na Jozef van Crombrugghe burgemeester van Gent, volgen o.a. de heeren: Papejans, de Morchoven, baron Heyndriex, Victor van Hecke de Lembeke, de Ghellinck de Walle, Graaf Karei de Kerchove de Den- terghem, Hippolytes Rolin, Graaf Oswald de Kerchove de Denterghem, Alexis Gallier en sedert 1925 graaf André de Kerchove de Denterghem, gezant van België te Berlijn. Elke „Vijfj aarlij ksche" werd tot dusver ge opend door de Belgische koninklijke familie. Men behoeft zich daarover niet te verwonde ren, waar de tuinen van het paleis te Laeken voldoende getuigen van de liefde voor bloe men. In 1908 werd het eeuwenfeest der Maat schappij gevierd. De bij die gelegenheid ge houden tentoonstelling overtrof alle, die tot dusverre waren gehouden. Het was tevens de laatste expositie, die in het „Casino" plaats vond. In 1913, 1923, 1928. 1933 en ook thans wordt de tentoonstelling gehouden in het „Feestpaleis" te Gent. Rozen, Seringen, azalea's, bolbloemen, or chideeën, groenblijvende planten en nog zooveel meer zal men in de hoogst mogelijke perfectie kunnen bewonderen. Duizenden zullen zich in die dagen naar het oude Gent begeven. Daaronder zullen onge twijfeld ook vele landgenooten zijn, die naast de eigen inzendingen ook kennis zullen, nemen van de immer voortschrijdende cultu res van andere landen. MOLLERUS. geschenken van „de princevlag" aan het koninklijk huis. 's-GRAVENHAGE. 25 Maart. Gistermid dag heeft de voorzitter van het Hoofdbe stuur der Vereeniging „De Princevlag". de heer Joh. G. l. Berlott, ten Paleize Noord einde de geschenken van ,.Dc Princevlag" aangeboden, bestemd voor de Koningin, het Prinselijk Paar en de moeder van Prins Bernhard. De geschenken bestaan uit de herinnerlngs plaquettes, geslagen ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix, welke plaquet tes zijn bevestigd op statues van onyx mar mer. De secretaris van Prins Bernhard. jhr. mr. C. Dedel, heeft de geschenken in ont vangst genomen en namens de Koninklijk» Familie hiervoor dawk betuigd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6