Kon. Ned. Voetbalbond Kampioenschap van Nederland Promotie tweede klasse DERDE KLASSE Om den K. N. V. B.-beker. n. rv. M A A N D A G 28 MAART 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Hermes-D. V. S.,-D. O. S.9 Quick (Nijmegen) en VC. beginnen de promotie-degradatiecompetitie met een overwinning. Hevige spanning in de derde klasse B. D. WS. ontneemt aan Feijenoord een punt in de competitie om het landskampioenschap. HF. C. voor den K. N. V. B.-beker uitgeschakeld DE UITSLAGEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND FeijenoordDWS 00 AFDEELING 1. Promotie tweede klasse: DOS—DWV 5—2 Tweede klasse A: (beslissingswedstrijd) HRCZW 4—1 Derde klasse B: Bl'daal—Kinheim 2—2 De MeteoorSDZ 21 WMSZandvoort 12 Reserve eerste klasse Blauw-Wit 2—AFC 2 4—0 Beslissingswe dstrijd RCH 2Stormvogels 2 21 (na verlenging) Reserve tweede klasse B: Blauw Wit 3—VSV 2 2—1 Reserve derde klasse C: Volewijckerg 3ODE 2 110 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: Hermes-DVS—Overmaas 32 Tweede klasse A: VDLNeptunus 12 Derde klasse A: ONA—BMT 4—4 Celeritas—RVC 1—3 ASCScheveningen 22 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: Quick—PEC 6—0 AFDEELING IV. Eerste klasse: PSVBleij er heide 60 NoadEindhoven 13 Roermond—NAC 12 BW—Juliana 2—5 Donga—MW 3—1 Tweede klasse A: Zeeland iaROS 11 GoesRBC 20 Tweede klasse C: Limburgia—(Palemig 32 HeerlenKolonia 14 WaubachGroene Ster 30 Afdeeling V. Eerste klasse: GVAV—Leeuwarden 22 Be QuickAchilles 3—4 HoogezandVeend am 02 Promotie tweede klasse: FVC—GRC 4—0 Tweede klasse A: Black BoysLSC 0—5 Om den K. N. V. B.- beker. De voornaamste uitslagen in de eerste ronde waren: SchotenBKC RCHWFC ElectraEDO HFCDe Kennemers SchagenZeemeeuwen VictoriaBeverwijk Sparta—EHS Rivalen—VSV Spaarnevog.Schinkel- haven RFC—DJO HaarlemAlphia StormvogelsODS De HollandiaanHilleg. Hillinen—DSO DFC—WA KWAjax HBS—DOL SiodBlauw Wit CW—DSV 't GooiUnitas Xerxes's Gravendeel 2—1 3—1 1—1 2—2 2—3 0—5 7—1 0—6 2—6 3—0 11—2 4—0 7—0 3—4 3—0 0—7 4—1 0—6 5—0 2—1 5—0 FEIJENOORD-D.W.S. (0-0) Plet spel is dadelijk interessant; het gaat vlug op en neer, het combineeren mag gezien worden en ook het aangeven is zuiver. Maar weldra constateert men, dat de verdedigin gen de voorhoeden de baas zijn. Draeger sticht nogal eens verwarring in de Feijen- oord-gelederen; tot tweemaal toe gaat hij er mooi doorheen, maar eerst schiet Slot uit den voorzet hard over de lat en dan trapt Draeger tegen Van Male aan. Aan den anderen kant heeft Heekelaar met niet al te harde schoten van Vente en De Vroet weinig moeite.' Heekelaar komt dan in botsing met Sinke; hij speelt nog even door, maar moet dan vervangen worden door Bruist. Deze invaller begint wat zenuwach tig, maar het duurt niet lang of hij is zijn zenuwen meester en dan laat hij herhaalde lijk zien, een goed doelman te zijn. Aan beide kanten worden eenige hoek- en vrije schoppen genomen, maar resultaat hebben ze niet. De tweede helft vertoont hetzelfde spel- beeld. Nu eens is Feijenoord een tijdlang in de meerderheid, dan weer is het D.W.S., dat de lakens uitdeelt'. Draeger snelt een paar malen fraai door de verdediging heen; eenmaal liikt een doelpunt zeker. Hij wacht echter zóó lang, dat De Groot nog kan ingrijpen. Aan de overzijde onderscheidt Bruist zich door eerst een moei lijk schot van De Vroet tot hoekschop te ver werken en dan een feilen kogel van Vente magnifiek te keeren. Wat beide ploegen ook probeer en, het zoo zeer begeerde doelpunt komt niet. Vente en Kantebeen verwisselen nog van plaats, maar ook dat verandert de situatie niet. Tegen het •einde gooit D.W.S. er nog een schepje op; er ontstaan eenige hachelijke situaties voor het Rotterdamsehe doel, dat echter ongeschon den blijft. Met blanken stand komt het einde. He rmes-D. V. S.—Overmaas (3—2) Iiermes-D.V.S. heeft in den eersten wed strijd om het behoud van haar eerste-klasse- schap een kleine overwinning behaald op Overmaas; vrijwel den geheelen speeltijd is Hermes ver in de meerderheid geweest. Hermes-D.V.S, had Breitner in de achter hoede opgenomen, zoodat de verdediging, die ook 'n vorige maal Hermes-D.VB. reeds voor degradatie heeft beschermd, weer in eere was hersteld. Ook nu gaf die verdediging blijk van zelf vertrouwen, hetgeen aan het geheele elftal ten goede kwam. Overmaas speelde dikwijls verdedigend, trachtend door middel van snelle uitvallen van haar vrij gevaarlijke voorhoede succes te hebben. Dat gebeurde voor de pauze eens, nadat Hermes na een half uur de leiding had ge nomen door Steeghs. De Schiedamsche ver dediging was wel wat ver opgedrongen en Breitner werd toen door Boogers gepasseerd. De middenvoor van Overmaas maakte toen een mooi doelpunt. Hermes kreeg direct kans dc leiding te hernemen, toen ze een straf schop kreeg te nemen, dien Borrani echter miste. In de tweede helft kwam het betere spel van Hermes meer tot zijn recht. Vooral de vleugel Borrani—A. van der Tuyn speelde goed, Laatstgenoemde scoorde na goed sa menspel met Borrani en uit een hoekschop van Borrani kopte dezelfde speler weer in het net (31). Op zeer gelukkige wijze ontsnapte het Ovennaas-doel aan verdere doorboring; twee minuten voor tijd scoorde Boogers na een hoekschop van Westerink voor Overmaas met een fraaien kopbal (3—2). Hermes had ech ter geen moeite, om verder doelpunten te voorkomen. D. O. S.-D. W. V. (5-2) De Utrechtsche tweede klaskampioen D. O, S. heeft de promotiecompetitie goed inge zet door D.W.V. in het Utrechtsche Stadion op overtuigende wijze te slaan. De belangstel ling voor deze ontmoeting was zoo groot, dat ruim 12000 menschen het Stadion tot de laat ste plaats bezetten. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waar in het Utrechtsche spelsysteem, met open en snelle aanvallen, het systeem van de Am sterdammers, over het geheel veel te kort ge houden, overwon. De open en snelle aanvallen der Utrechte naren stelden de Amsterdamsche verdedi ging voor een zware tak. Het veldwerk der gasten was uitstekend, doch leverde voor de Utrechtsche verdedi ging geen onoverkomelijke moeilijkheden op, daar het spel veel te kort werd gehouden. Bovendien ontbrak het den gasten aan een goeden en doortastenden schutter. In dit opzicht trof D.O.S. het veel heter. •Dumortier was de gevaarlijke man in de voor hoede, die verschillende malen voortreffelijk individueel spel demonstreerde, waarbij suc ces dan ook niet kon uitblijven. In de eerste helft duurde het eenigen tijd, voordat D.O.S. zich volledig kon ontplooien. De halflinie blijft te ver in teruggetrokken positie spelen, waardoor de voorhoede te weinig gelegen heid krijgt tot den aanval over te gaan. Na dat hierin verandering is gekomen, gaat Du- mortier met zijn mannen met succes tot den aanval over, G. van Leur wordt door de Amsterdamsche verdediging te veel vrij gelaten, zoodat deze speler op vrij gemakkelijke wijze een voorzet van Veltmeyer kan benutten en het eerste doelpunt scoort. (10). Wanneer keeper Veenendaal een Amster damsehen aanval heeft bezworen, trapt hij het leder uit voor de voeten van Dumortier, die alleen door de geheele verdediging heen snelt en keeper Sinkeldam passeert. (20). Nog voor de rust benut G. van Leur een goeden voorzet van Meeuwsen door den bal over den uitloopenden keeper Sinkeldam in het doel te plaatsen. (30). In de tweede.helft zetten de gasten er al les op. om den achterstand in te halen. Uit stekend samenspelend trekken zij herhaal delijk op het Utrechtsche doel af. Het korte samenspel biedt evenwel aan de Utrechtsche verdediging steeds de gelegenheid, afdoende in te grijpen. Na 12 minuten heeft een snelle en verrassende Utrechtsche aanval wederom succes. Dumortier stelt G. van Leur wederom in de gelegenheid te scoren. (40) Voor het Utrechtsche doel hebben de Am sterdammers pech als een hard schot van Monteban van den paal terugstuit. Ooms benut een corner door het leder in het door Veenendaal verlaten doel te kop pen. (41). Nogmaals gelukt het Dumortier, evenals voor de rust, alleen door de Amsterdamsche verdediging te snellen en te scoren. (.51). Even voor het einde gelukt het Visser, kee per Veenendaal met een hard schot te ver rassen, (52). Bloem endaal-Kinheim (2—2) Deze belangrijke ontmoeting, waarvoor groote belangstelling bestond, eindigde in een gelijk spel, nadat de gasten zich in de tweede helft van een 20 voorsprong hadden ver zekerd. Dat dit succes der bezoekers op dat moment niet geheel in overeenstemming was met de spelverhouding, zullen ook de Kin- heimsupporters wel willen toegeven. Dat de gasten het tot genoemden voor sprong konden brengen dankten zij vooral aan bun eigen sterke verdediging en vervol gens aan het minder doordachte spel der Bloemendaal-backs, die wat opstellen en weg werken betreft ditmaal heel wat van hun Velser collega's konden leeren. Bloemendaal had Leemhuis weer in de ge lederen en wel op de midvoorplaats. Kinheim had enkele oude beproefde krachten opge steld. Na ruim een kwartier kreeg de veteraan Stals den bal van Kuilenburg toegespeeld. De witte backs waren niet tijdig ter plaatse en met een -effectvol laag schot strafte Stals deze absentie af (01). Even bleven de bezoekers nog aanvallen, doch Bloemendaal drong hen geleidelijk meer terug. Aanval op aanval volgde hierna op het Kinheiim-doel. Veel geluk hadden de gast- heeren hierbij niet, hoewel wij een pluim aan de verdediging der gasten niet mogen onthou den. Na de hervatting was Ellen bij Kinheim vervangen door Hesselink. Het was deze speler die na ruim een kwartier het leder van Stals kreeg en den voorsprong van Kinheim wist te vergrooten (02). Zij die dachten dat dit doelpunt den strijd in Kinheim's voordeel zou beslissen, hadden het verkeerd. Enkele minuten later had Tul- lenaar uit een vrijen trap keeper Druiven met een goed schot gepasseerd en direct hierop bracht de hardwerkende Hartman met een werkelijk zeer fraaie goal den stand1 op 22. Het aspect van den strijd was dus ineens ver anderd. Bloemendaal had aan de twee fraaie goals in zoo korten tijd een prachtigen moree- len steun, doch het scheen wel dat de witten tevreden waren met dit, op zichzelf reeds zeer goede resultaat. Het laatste kwartier was niet zoo boeiend meer. In den stand kwam geen verandering. Door dit resultaat staan Bloemendaars kansen nog steeds het best. Een overwinning op Ahrends en het kampioenschap is een feit. W. M. S.—Zaudvoort (1-2) Op het zeer effectvolle terrein van W.M.S. voelen de Zahdvoorters zich in het begin niet op hun gemak. Weldra weten zij evenwel den weg naar het doelgebied der Amsterdam mers te vinden. Na ongeveer een half uur krijgt II. Bloe mendaal een vrijen trap te nemen, die keu rig voor het doel wordt geplaatst en door J. de Muinck in het net wordt geschoten. (01). Kort voor de rust vergroot H. Luiting met een fraai schot van den rechtervleugel den voorsprong tot (02). Na de rust heeft de Zandvoort-verdediging meermalen moeite, den bal voldoende weg te werken; eenige gevaarlijke scrimmages voor het doel zijn hiervan het gevolg. Nadat de bal eenmaal met de hand in het doel was geworpen hetgeen door den scheidsrech ter werd opgemerkt werd kort daarna in buitenspelpositie wat niet door den scheids rechter werd gezien een doelpunt ge maakt. (12). Haarlem--Alpliia 11—2 Dat de indeeling van den K.N.V.B.-beker dit seizoen wel zeer verkeerd Ls, hebben we giste ren aan den Schoterweg ondervonden. De be zoekers (de vierde-klasser Alphia) hebben er van gemaakt, wat er ha de gegeven omstandig heden van te maken was, maar de overmacht was toch te groot. Het moet dan ook voor de gasten geen ge noegen geweest zijn, om zulk een wedstrijd te moeten spelen. Van het begin af is Haarlem, dat invallers had voor Huijsmans en Van der Hulst, steeds aanvallend geweest; de verdediging van Alphia is dan ook steeds in den strijd betrokken ge weest. Door Van Polanan was het spoedig 2—0 en toen slaagden de bezoekers er in, om na enkele zwakke aanvallen een mooi tegen- punt te maken (21). Wel gaf dit Alphia eenigen moed om te trachten meer succes te behalen, maar al spoedig zag zij haar illusies in rook opgaan toen De Winter no. 3 inkopte en Van Polanen er 41 van maakte. Alphia maakte nog een tweede doelpunt, toen de bal van de lat sprong. De scheids rechter gaf een doelpunt. Smit maakte voor de rust nog 52. Na de rust is de strijd al zeer eentonig ge weest. De bezoekers kwamen zoo goed als niet meer over de helft en alleen door den aanval der roodbroeken nog al eens in de buitenspel- val te laten loopen, was voor hen het eenige succes om de score zoo laag mogelijk te hou den. De Winter was op schot en scoorde vier maal. Smit (1) en Ninaber (1) brachten den eindstand op 112. Stormvogels—O. D. S. (4—0) ZooaLs het in dergelijke wedstrijden meer gaat, spanden d<e tweede klassers zich aan stonds enthousiast in, maar toch bereikten de IJcmuidenaren met hun kalmer spel meer. Na een kwartier kwamen eenige gevaarlijke aanvallen der Dördtenaren, waarmee Haak Schoon c.s. soms de grootste moeite hadden. Zelfs Hollemberg moest er aan te pas ko men en hij deed dit bij een schot van den rechtsbinnen al buitengewoon goed. Het zat hem echter eenigszins mee, toen de midden voor der gasten, alleen voor het IJmuider doel staande, nog naast schoot. De Storm vogels kwamen nu in den aanval. Opbergen gaf een mooien voorzet, doch geen der andere voorhoedespelers kon de gemakkelijke kans benutten. Rust 00. Nauwelijks was de strijd hervat, of Schoorl, die midvoor was gaan spelen, maakte in com binatie met Van der Steen een fraai doel punt (10). Stormvogels speelde nu beter. De thuisclub bleef het meest in den aanval, maar met de snelle uitvallen van het Dordtsche binnentrio moest af èn toe terdege rekening worden ge houden. Eenmaal kon Hollenberg slechts redden, door ziöh languit op den bal te wer pen. Na een kwartier zette Schoorl een goeden aanval op, gaf op tijd een tikje naar Van Pel, die met een vliegend schot den stand op 20 bracht.. De strijd was nu beslist. Stormvogels bleef domineeren. Schoorl bracht den stand op 4—0. Stormvogels kwam met een invaller voor Haak Jr. als volgt uit; Hollenberg, Haak Sr., Tol, Bravenboer, Schoorl, Bravenboer, Van Pel, Van der Steen, Prins, Woudenberg, Opbergen Rivalen-V. S. V. (0-6) De vierde klassers gaven in den beginne heel aardig party en het was al dadelijk aan hun harde zwoegen te. zien, dat zij hun huid zoo duur mogelijk zouden verkoopen. Door het talmen van Heins en liet onoor deelkundig spel van v. Os weet de voorhoede der Rivalen het nog al eens tot aanvallen op het V.S.V.-doel te brengen. Gevaar zat' er echter niet in in deze aanvallen want bij voorbaat zorgde Voet er wel voor, dat Michel er niet aan te pas behoefde te komen. Doch ook van de V.S.V.-voorhoede ging weinig kracht uit. Het eerste half uur heeft de Rivalen-ver dediging al het mogelijke gedaan om doel punten te voorkomen. Het eerste doelpunt ontstaat bij een overtreding, begaan door een der Amsterdammers in het strafschopgebied. De strafschop wordt door Balvers in een doel punt omgezet. (01). Nadat de V.S.V.-voorhoede nog legio kan sen ongebruikt voorbij laat gaan, ziet Bot kans, om na een goed aangeven van Balvers den stand op 02 te brengen. In de tweede helft heeft het spel van V.S.V. iets meer beteekenis; het schieten van de voorhoede is nu veel beter. Keeper v. d. Berg verdedigde echter zijn doel uitstekend. Aan den anderen kant heeft Michel een heel wat gemakkelijker taak, want hij krijgt zoo goed als niets meer te doen. Uit een hoekschop, door Döhring genomen, ontstaat het derde doelpunt doordat de doelverdediger der Ri valen het leder in eigen doel werkt. (0—3). Invaller Glas scoort dan achtereenvolgens tweemaal en brengt daardoor den stand op 0—5. Even zetten de Amsterdammers dan nog de tanden op elkaar om te trachten alsnog een tegenpunt te scoren, doch de gelegenheid hiervoor wordt hun niet geboden. Even voor het einde brengt Sterk met een goed schot den stand op 06. Schoten—B. K. C. (2—1) Het spel is nauwelijks vijf minuten aan den gang, als Klooster aan Schoten de leiding geeft (10). B. K. C, probeert telkens, door te breken, maar de achterhoede der gastheeren houdt stand, totdat de midvoor Spruit kans ziet door de backs heen te loopen en te scoren (1—1). In de tweede helft is Schoten iets sterker; goede aanvallen worden opgezet. Uit een hier van weet Klooster opnieuw zijn club de leiding te geven (21). Dit is het sein voor B. K. C. om alles op den aanval te zetten; zij oefent een zwaren druk op het Scholen-doel uit. De achterhoede der thuisclub weet echter van geen wijken. Het einde komt met een verdiende 2—1 Schoten- zege. H. F. C.--De Kennemers (2—2) Deze wedstrijd, die met goedvinden van bei de partijen in het Beverwijksche Sportpark gespeeld werd, 'is in een 22 gelijk spel ge ëindigd. Door dezen uitslag zijn de Beverwij- kers in de volgende ronde gekomen, daar het voor hen eigenlijk een uitwedstrijd was. Beide partijen, die met enkele invallers spe len, beginnen direct met enthousiast aan te vallen. De Kennemers-aanvallen zijn talrijker in aantal, maar de H.F.C.-verdediging, waar in Smit uitblinkt, weet telkens op tijd in te grijpen. Een doelpunt van Van der Kolk wordt we gens hands afgekeurd. De H F. C.-voorhoede geeft Van Urk niet veel moeilijke ballen. Als echter de Kenne- mers-backs voor buitenspel appelleeren en de scheidsrechter door laat spelen, laat Ten Have zich deze kans niet ontnemen; hij scoprt met een kalm schot. (1—0). Na de hervatting is de thuisclub wederom in den aanval. Vele corners op het H. F. C.-doel geven vele spannende momenten; tenslotte is het Van der Kolk, die na een scrimmage het gelijkmakende doelpunt scoort. (1—1). H. F. C. verplaatst nu het spel weer; de strijd gaat gelijk op. Goede schoten van Hei- deman en Van der Kolk aan den eenen, van Drijver en Hagenaar aan den anderen kant worden door de keepers goed gestopt. Als echter bij een H. F. C.-aanval een voor zet van Ligtenstein via Ten Have bij Höck komt, geeft deze zijn club opnieuw de leiding. (2—1). De halflinie der blauwwitten trekt zich fce veel terug, waardoor de Kennemers telkens Van der Togt kunnen belagen. Langen tijd houdt deze stand, maar tenslotte, ongeveer 10 minuten voor 't einde, moet hij zwichten voor een schot van Veenstra (2—2). Kennemers laat zich in het re^teerende deel dit gelijke spel niet meer ontnemen, zoodat H. F. C. voor den beker uitgeschakeld wordt. Electra-E. D. O. (1-1) Met groote moeite heeft E.D.O. gelijk kun nen spelen en daardoor als bezoekende club de volgende ronde bereikt. E.D.O., dat twee invallers voor v. d. Putten en Spek Sr. had, was veel sterker, maar door het afbrekende spel der thuisclub konden de Haarlemmers niet in hun .spel komen. De voorhoede bezondigde zich zeer aan pingelen; daarmede wisten de stoere tegenstanders wel weg. Het zag er in het begin wel naar uit, dat E.D.O. een groote zege zou behalen, want reeds na vijf minuten opende Timmerman op fraaie wijze de score (01). De thuisclub bleef stug verdedigen; niet minder dan negen hoekschoppen kreeg de E.D.O.-ploeg toegewezen, maar scoren lukte niet. Na rust weer een groote E.D.O.-meerderheid, maar toch slaagde Electra er in, fraai gelijk te maken (11). R. C. H.-W. F. C. (3-1) De Racing telde een invaller voor Helling man. De wedstrijd scheen aanvankelijk ge makkelijk door R.C.H. gewonnen te zullen worden, doch toen niet direct een doelpunt ontstond, bleken de Wonmerveerders voldoen de energie te bezitten om fel aanvallend aan de Racing-achterhoede handen vol werk te geven, waarbij Slot zoo onfortuinlijk was, in eigen doel te schieten (01). Wel hield het overwicht van de bezoekers nog even aan, doch R.C.H. kreeg daarna de overhand; zij hield echter het tempo veel te laag, waardoor voor de rust met de groot ste moeite door Lenselink gelijk gemaakt kon worden (11) Na de hervatting eenzelfde spel, R.C.H. technisch in de meerderheid, doch de aan vallen toonden gebrek aan finishing touch. Tegen het einde, er waren nog ongeveer tien minuten te spelen, speelde Paape den Ibal hoog voor het W.F.C.—doel; Slot kopte fraai door naar Van der Horst, die daarna even fraai den W.F.C.-doelman passeerde (2—1). In den toen nog resteerende minuten geluk te het invaller Tel ten derden male het W,F.C.-doel te doorboren, zoodat het einde kwam met een verdiende 31 overwinning voor R.C.H., dat zich daarmede in de twee de ronde geplaatst heeft. Hillineii—D. S. O. Voor de rust is Hillinen beduidend sterker en weet dat in drie doelpunten uit te drukken, die achtereenvolgens door Vijfschaft, E. Schol ten en C. Vreeken worden gescoord, terwijl D.O.S. eerst vlak voor de rust een tegenpOhit maakt. Na de rust zijn de Zoetermeerders echter volkomen in de meerderheid en weten nog drie maal te doelpunten. Hillinen had niets meer in te brengen, waarbij nog kwam dat Vijf schaft wegens een knieblessure werd wegge dragen, voor wien geen invaller aanwezig was. Hillinen' is dus spoedig uitgebekerd. Schagen—Zeemeeuwen (2—3) Reeds in de eerste vijf minuten neemt Zee meeuwen door een goéd sclrot van J'b. Kees man Jr. de leiding en kort daarop vergroot K. Hendrikse den voorsprong' tot 02. Van een inzinking bij de Zeemeeuwen ma ken de Schagenaren in de tweede helft ge bruik om gelijk te maken. Zeemeeuwen gaat dan inzien, dat het tegen de rohust spelende Schagenaren voorzichtig moet gaan; na een goed genomen vrijen trap scoort dan W. Terol het winnende doelpunt. (2—3). R. F. C.-D. I. O. (3-0) Drok brengt den bal aan het rollen; direct dringt R.F.C. tot in de verdediging van D.I.O. door. Het gevaar wordt echter bezworen. Thans trekt ook D.I.O. ten aanval. Eenige malen ontkomt het R.F.C.-doel ternauwernood aan een doorboring'. Na 25 minuten weet de R.F.C.-invaller Bouts via de handen van den keeper te scoren (1—0). Vijf minuten voor de rust vergroot dezelfde speler den voorsprong (2—0). Na de rust speelt D.I.O. tegen den sterken wind in. Het ergste vreest. Maar toch vragen goed opgezette aanvallen de volle aandacht van de R.F.C.-defensie. Nog juist ontkomt het R.F.C.-doel bij een kopbal aan een doorboring. Eenige corners worden op het R.F.C.-doel ge nomen Geregeld trek! D.I.O. ten aanval. Ook R.F.C. echter is verscheiden malen gevaarlijk. Drie minuten voor tijd scoort Drok, Via den paal stuit de bal in het doel (30L Ranglijstjes Kampioenschap van Nederland. gesp.gew.gel.verl.pnl V;-t. gem. Feijenoord 2 1 1 0 3 4—1 1.50 D. W. S. 1 0 0 1 0—0 1.— Heracles 1 0 0 1 0 1_4 0.— Be Quick 0 0 0 0 0 0—0 0.00 P. S. V. 0 Q 0 0 0 0—0 O.OO Promotie - en degradatie tweede klasse AFDEELING I. D. O. S. 1 0 0 2 5—2 2.— D. W. V. 1 0 0 1 0 2—5 0— Excelsior 0 0 0 0 0 0—0 0.— AFDEELING II H. D. V. S. 1 1 0 0 2 3—2 2.— Overmaas 1 0 0 1 0 2—3 0.— Emma 0 0 0 0 0 0—0 0— AFDEELING III Quick 1 1 0 0 2 6—0 2.— P. E. C. 1 0 0 1 0 0—6 0.— Rigtersbleek 0 0 0 0 0 0—0 0.— AFDEELING I. EERSTE KLASSE gés p.gew.gel.verl.pnb. v.-t. gem. D. W. S. 18 13 2 3 28 44—23 1.56 Ajax 18 12 3 3 27 62—20 1.50 R. F. C. 17 9 0 8 18 47—44 1.06 K. F. C. 18 7 4 7 13 31—29 1.— V. S. v. 18 7 3 8 17 56—56 0.94 A. D. O. 17 6 4 7 16 28—36 0.94 V. U. C. 18 6 4 8 16 45—39 0.89 D. F. C. 18 6 4 8 16 25—45 0.89 Sparta 18 4 4 10 12 24—32 0.67 Excelsior 18 3 4 11 10 17—55 0.56 TWEEDE KLASSE A: D. W. V. 18 11 5 2 27 50—21 1.50 Kennemers 13 9 6 3 24 37—27 1.33 Spartaan 18 6 6 6 18 39—31 l._ Alcm. Victrix 18 6 5 7 17 34—47 0.94 W. F. C. 18 6 4 8 16 28—31 0.89 O. S. V. 18 5 6 7 16 28—39 0.89 Z. F. C. 18 7 2 9 16 28—39 0.89 West Frisia 13 6 4 8 16 35—52 0.89 H. R. C. (a) 19 7 3 10 17 52—51 0.89 Z. V. V. (a) 19 5 5 9 15 26—45 0.79 a) Na een beslissingswedstrijd TWEEDE KLASSE B. D. O. S. 18 12 3 3 27 63—33 1.50 Hilversum 17 8 4 5 20 38—34 1.18 Zeeburgia 17 7 5 5 19 38—29 1.12 E. D. O. 13 8 3 7 19 37—36 1.06 A. F. C. 18 7 4 7 18 3342 1.— H. V. C. 18 6 5 7 17 40—38 0.94 R. C. H. 18 6 4 S 16 36—31 0.39 H. F. C. 18 7 2 9 16 32—34 0.89 Velox 18 5 4 9 14 32—44 0.77 B. F. C. 18 4 4 10 12 34—62 0.67 DERDE KLASSE B: Bloemendaal 19 11 5 3 27 64—34 1.42 Meteoor 20 13 2 5 28 52—32 1.40 Kinheim 19 9 8 2 26 39—25 1.37 Zandvoort 19 10 6 3 26 54—35 1.37 Beverwijk 18 9 1 8 19 43—34 1.06 Ahrend's V.C. 18 5 5 8 15 28—42 0.83 Schoten 19 5 5 9 15 35—56 0.79 D. E. C. 18 6 2 10 14 29—32 0.77 Zeemeeuwen 18 6 2 10 14 34—45 0.77 W. M. S. 19 5 4 10 14 33—40 0-.74 S. D. Z. 19 2 4 13 8 22—35 0.42 VIERDE KLASSE D: Ripperda 18 15 1 2 31 71—21 1.72 Gold Star 18 11 3 4 25 53—26 1.39 V. V. B. 18 9 4 5 22 51—34 1.22 A. E. D. 18 8 3 7 19 49—44 1.06 E. H. S. 18 9 1 8 19 47—45 1.06 Spaarnevogels 18 6 4 8 16 45—56 0.89 D. I. O. 18 5 5 8 15 45—56 0.83 Sloterdijk 18 3 6 9 12 29—53 0.67 Halfweg 18 4 3 11 11 32—48 0.61 T. H. B. 18 3 4 11 10 39—72 0.56 RESERVE EERSTE KLASSE Ajax 2 18 14 4 0 .32 59—17 1.77 Blauw Wit 2 17 12 3 2 27 50—18 1.59 De Spartaan 18 9 2 7 20 38—37 1.11 A. F. C. 2 17 6 5 6 17 32—32 1.— Z. F. C. 2 18 5 4 8 14 40—40 0.77 Haarlem 2 18 5 4 9 14 35—38 0.77 Hilversum 2 18 4 6 7 14 26—34 0.77 E. D. O. 2 18 6 2 10 14 24—44 0.77 R. C. H. 2 18 5 3 10 13 26—33 0.72 Stormvogels 2 13 4 5 9 13 26—51 0.72 AFDEELING EERSTE KLASSE. Feijenoord 18 13 1 4 27 50—20 1.50 Haarlem^ 18 12 2 4 26 52^-37 1.44 Xerxes 18 8 4 6 20 63—39 1.11 C. V. V. 18 s 3 7 19 32—27 1.06 't Gooi 18 8 3 7 19 32—34 1.06 Blauw Wit 17 8 2 7 18 42—39 1.06 Stormvogels 17 8 2 7 18 36—41 1.06 H. B. S. 18 5 4 9 14 42—53 0.77 D. H. C. 18 2 5 11 9 34—67 0.50 Her m es-D VS 1.8 3 2 13 s 31—57 0.44 AFDEELING III. EERSTE KLASSE. Eindstand. Heracles 18 12 2 4 26 44—20 1.44 Go ahead 18 10 4 4 24 42—28 1.33 Tubantia 18 10 4 4 24 40—31 1.33 Enschedé 13 8 5 5 21 43—31 1.17 A. G. O. V. V. 18 7 6 5 20 31—24 1.11 Wageningen 18 7 4 7 18 42—38 1.— Z. A. C. 18 7 1 10 15 27—36 0.83 N. E. C. 18 5 2 11 12 29—45 0.67 Hengelo 18 2 7 9 11 23—43 0.61 P. E. C. 18 3 3 12 9 20—45 0.50 AFDEELING EERSTE KLASSE. P. S. V. 20 13 3 4 29 59—25 1.45 N. A. C. 20 12 3 -5 27 49—29 1.35 Juliana 19 10 3 6 23 43—38 1.21 B. V. V. 20 10 3. 7 23 50—42 1.15 Longa 20 9 5 6 23 35—32 1.15 Eindhoven 20 8 4 8 20 43—37 1.— Willem II 19 7 3 9 17 37—44 0.90 M. V. V. 20 6 4 10 16 37—57 0.80 Roermond 18 6 2 10 14 32—46 0.56 N. O. A. D. 19 5 1 13 11 35—58 0.56 AFDEELING V. EERSTE KLASSE. Be Quick 18 12 3 3 27 51—24 1.50 G. V. A. V. 18 10 6 2 26 56—23 1.44 Veendam 18 9 4 5 22 46—25 1.22 Achilles 18 7 5 6 19 41—38 1.06 Leeuwarden 17 5 7 5 17 36—32 1.— H. S. C. 17 8 0 9 16 28—43 0.94 Velocitas 18 7 2 9 16 22—26 0.89 Sneek 18 6 3 9 15 23—43 0.83 Heerenveen 18 4 4 10 12 34—58 0.67 Hoogezand 18 3 13 8 21—46 0.44

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10