Haarlem's Dagblad WEEKBERICHT Franco's troepen op Katalaansch gebied. Met VIER DAGEN Een vakblad. BERICHT Het belangrijkste 55e Jaargang No. 16799 Uitgave Lourena Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en AJgem. Drnkkeri j N. V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drnkkerij: Zuider Bniten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 13054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN KOBEK'l PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 28 Maart 1938 Abonnementen per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco pe* post f3.55. losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën i 1*5 regels f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclame» f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag- raag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes «ie rubriek. Brand aan de Turfmarkt te Haarlem. Liet zich ernstig aanzien, maar was spoedig bedwongen. Zondagmiddag 1 uur heeft een uitslaande brand gewoed in het perceel Turfmarkt 28 te Haarlem,'waar de pianohandelaar de heer I-I. Heemskerk woont. De oorzaak was een petro leumstel. Dit stond in de bovenachterkamer, terwijl de familie in de bovenvoorkamer ver toefde. Het stel wilde niet goed branden, zoodat het lang duurde voor een ketel water kookte. Om warmte te sparen legde daarop een der dochters een courant over den ketel. Toen zij eenigen tijd later weer in de achterka mer kwam. vond zij geen kokend water, maar wel een zwart bewalmde kamer, want nu was het stel eerst gaan walmen en toen in brand geraakt. Het meisje pakte het stel op om het naar de keuken te brengen, maar op het por taal kon ze het niet langer vasthouden, zoodat ze het moest laten vallen. De olie verspreidde zich over den vloer en een vloerkleed vatte vlam. Aan blusschen viel niet te denken, Met moeite kwamen de leden van het gezin naar buiten, een der dochters moest zelfs aan den achterkant, via de woning van de buren, het huis ontvluchten. De vuur greep snel om zich heen. De brand weer werd onmiddellijk gewaarschuwd de brandweerkazerne was vlakbij maar voor het vuur bestreden kon worden sloegen de vlammen reeds uit het dak. Er bestond aan vankelijk gevaar voor uitbreiding, zoodat de auto's reeds uit de belendende garage gereden werden om ze in veiligheid te brengen Het bleek evenwel een onnoodige voorzorgs maatregel, want toen de brandweer met twee slangen water ging geven, was het gevaar voor uitbreiding spoedig bedwongen. De boven voor -en achterkamer brandden evenwei geheel uit. terwijl ook de zolderverdieping en het dak veel schade kregen. Een der dochters had brandwonden aan de handen gekregen, die door een lid van den Ongevallendienst verbonden werden. Een klein hondje kon niet het brandende huis uitloopen, het beest is in den rook gestikt Het huis van den heer Heemskerk was wel, de inboedel echter niet verzekerd. Op het drukke Zondagmiddaguur waren honderden kijklustigen op het tooneel van den brand. De politie zorgde voor een afzet ting. Gisteravond omstreeks 10 uur is het vuur opnieuw beginnen te smeulen. De brandweer heeft toen met één spuit water gegeven. DE KONINGIN IN DE RESIDENTIE TERUG 's GRAVENHAGE, 26 Maart. De Koningin is hedenavond ongeveer 11 uur per auto uit Soest dijk in het paleis Noordeinde te 's Gra- venhage teruggekeerd. W. van Konijnenburg gehuldigd. 's GRAVENHAGE, 26 Maart. In de zalen van den Haagschen Kunstkring is vanmid dag een tentoonstelling geopend van ont- werpteekeningen voor de glas-in-lood ramen voor de nieuwe kerk te Delft, van de hand van Willem van Konijnenburg, welke ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van den kunstenaar wordt gehouden. Er was zeer groote belangstelling voor dit evenement, die wel gekenmerkt werd dooi de aanwezigheid van den Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, van Willy Sluyter, de overige bestuursleden en zeer vele leden van „Pulchri Studio", van mr. G. A. van Haeften en tal van beoefenaars der kunst. De voorzitter van den Haagscen Kunstkring de architect Herman van der Kloot Heyburg heette hen allen welkom en richtte zich met een persoonlijk woord tot het eere-lid van den kring, Willem van Konennburg en diens echtgenoote. In het kort schetste spr het werk, dat van Konijnenburg voor de Nieuwe Kerk te Delft heeft verricht door het vervaardigen van deze ramen, als een scheppenden arbeid, die nieuwe schoonheid aan het gebouw heeft toegevoegd. De hooge onderscheiding, die den kunstenaar enkele weken geleden te beurt was gevallen, is dan ook aan dit werk te danken. De openingsrede werd vervolgens gehou den door den directeurf van Dienst van (Kunsten en Wetenschappen der gemeente 's Gravenhage dr. H .E. van Gelder. Tot slot van de plechtigheid overhandig de de heer Snijder van Wissenkerke, eere- voorzitter van den Kunstkring, aan Willem van Konijnenburg een album, waarin de handteékening van al de leden van den Kring waren verzameld, als huldeblijk voor zijn zeventig-sten verjaardag. Coöp. „VOORUITGANG" U.A.. HAARLEM. ROOMBOTERper pond 73 ets. EIEREN per stuk 3 ets. HUISHOUDZEEP per 600 gram 12 ets. VOLVETTE GOUDSCHE KAAS MESHANGERper pond 35 ets. NIEUW TOMATENJAMper pot 27 ets. BESSENSAP per flesch 12 ets. MET DIVIDENDBONS. (Adv. ingez. Med.) Collectieve arbeidsovereenkomst in de Typografie. Door den Ned. R.-K. Grafischen Bond aanvaard. AMSTERDAM 28 Maart. In de Zaterdag gehouden landelijke vakgroepvergadering van den Ned. R. K. Grafischen pond werd. met groote meerderheid van stemmen de gewijzig de collectieve arbeidsovereenkomst voor de typografie en net rasterdiepdrukbedrijf aan vaard. DE NIEUWE GARNIZOENEN. In het bericht omtrent de nieuwe garnizoe nen is abusievelijk medegedeeld, dat het 2e bataljon van het 18e regiment zal worden ge vestigd te Doesburg. Dit bataljon zal echter Zutphen als garni zoensplaats krijgen. Jaarverslag Middenstands-Centrale voor Haarlem en omliggende gemeenten. Aan het jaarverslag van de Middenstands- Centrale voor Haarlem en Omstreken is het volgende ontleend: Op 1 Januari 1937 had de gebruikelijke be stuurswisseling plaats, waarbij de heer C. ten Boom, voorzitter van de Christelijke Mid- denstandvereeniging, zijn presidium van de Midd. Centrale overdroeg aan den heer B. W. Lasschuit, voorzitter van de Haarlemsche Handelsvereniging. Als penningmeester trad evenals vorige jaren, de heer Th. S. J. Hooij. voorzitter van de Roomsch-Katholieke Mid- öenstandsvereenïging op. terwijl door dezen over 1937 tevens het secretariaat werd waar genomen, waartoe hij bij toerbeurt aange wezen was. De heer Ten Boom ging evenwel voor goed uit het Dagelijksch Bestuur, aangezien hij wegens het bereiken van zijn hoogen leeftijd 77 jaar had gemeend, niet langer voor zitter van de Christelijke Middenstandsver- eeniging te moeten blijven. In zijn plaats trad de heer L. Lam. de nieuwe voorzitter van de Christelijke Middenstandsvereeniging, in het Dagelij ksch bestuur. Met den heer C. ten Boom ging de laatste van de stichters van de Midd. Centrale heen. Gezien zijn rijke ervaring, zijn tactisch op treden en zijn veelzijdige levensblik, werd zijn bedanken als een groot verlies be schouwd, doch hi de bestaande motiveering moest worden berust. De speciale middenstandsactie droeg tot titel ..Bloemen en Lentevreugdeweek" en werd gehouden van 30 April tot en met 9 Mei. Verschillende acties binnen het raam van ae B.E.L.-week gehouden zijn de volgende: Het laten organiseeren van een groote Mid denstandstentoonstelling in het Veilingge bouw aan den Kleinen Houtweg 16. Het houden van een reclame-optocht op. groote schaal, waaraan uitsluitend Midden- sta ndsbedrij ven en zaken konden deelnemen. Het versieren van straten, pleinen en win kels om de geheele stad het aanzien van een ..Bloemenstad" te geven, waaraan het Ge meentebestuur medewerkte, door het ver lichten van belangrijke gebouwen en het be planten en versieren van bruggen en pleinen. Een etalagewedstrijd werd gehouden, zoo opgezet, dat alle winkeliers voor prijzen in aanmerking konden komen. De Stadstuinen werden gedurende de B.E.L. week voor het publiek toegankelijk gesteld, ter vervanging van een bloemententoonstel ling, welke vanwege de groote kosten, niet kon worden gearrangeerd. Aan het einde van dit overzicht over de B.E.L.-week past een woord van bijzondere hulde tot den heer H. C. Sprenger, den initia tiefnemer en de stuwende kracht van de B. E. L.-week, voor het vele werk dat hij daar voor heeft verzet. Onder auspiciën van het Gemeentebestuur werd in 1936 een Bedrijf stelling gehouden, waaraan ook de Midd. Centrale, zoowel prac- tisch als financieel, haar medewerking ver leende. De gegevens werden in 1937 gepubliceerd en liggen ter beschikking van belanghebben den aan het bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Deputaties en verzoek schriften. Op IC Mei vierde de Haarlemsche Handels vereniging haar negende lustrum waarbij het Dag. Bestuur van de Midd. Centrale ter receptie ging. Helaas is de toen uitgesproken wensch, om tot in lengte van jaren aange naam te mogen samenwerken, niet geheel in vervulling gegaan. Op 31 December nl. heeft deze vereeniging gemeend te moeten bedan ken voor het lidmaatschap van de Midd. Centrale. Tot het Gemeentebestuur werd in Septem ber het dringende verzoek gericht door de Midd. Centrale om toch zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het afschaffen of althans het geleidelijk afschaffen van de zakelijke belasting op het bedrijf. Wij hebben ons tot de Kamer van Koop handel en Fabrieken gericht om bij de Re geering aan te dringen, dat vooral na 31 De cember 1939 de Omzetbelasting niet worde gecontinueerd, aangezien deze in de practij! meer op de bedrijven drukt dan op het pu bliek. Voor het jaar 1938 zouden de heeren Th. S T. Hooij en L. Lam respectievelijk als voorzit,- t-i.r en secretaris optreden, zoodat dit onge wijzigd bleef, ondanks het uittreden van een der organisaties. Opmarsch verder voortgezet. SARAGOSSA, De troepen van Franco zijn de rivier Cinca overgetrokken en hebben het dorp Mas Al Correig, dat over de grens, juist op Katalaansch gebied ligt, ingenomen. De nationalistische troepen hebben de stad Fraga geheel omsingeld en reeds zijn patrouilles de stad binnengedrongen. De troepen van Franco hebben den linkeroever van de Cinca Oer ee nafstand van ongeveer tien kilometer en een diepte van drie tot vijf kilometer bezet. In het communiqué van het hoofdkwartier van generaal Franco wordt voorts melding gemaakt dat dertien dorpen en den heuvel Las Coronas bezet zijn. Andere strijdkrachten namen bezit van Peralta de Alcolea en Tormillo, alsmede van den heuvel van San Sebastian. In dezen sec tor werden meer dan 500 krijgsgevangenen gemaakt. Op den weg naar Frankrijk over Junquera zijn de nationalisten 29 K.M. op gerukt. Torrente de Cinca, Velilla. Cinca en Fraga in Aragon en Masalcarreis in Catalonië wer den bezet. Een groote hoeveelheid oorlogs materiaal werd veroverd. KOSTERMANS voor Regenjassen U ZIET HET VERSCHIL DIRECT. KOSTERMANS: KLEINE HOUTSTRAAT GEN. CRONJéSTRAAT. GROTE HOUTSTRAAT. (Adv. Ingez. Med.) wordt ook onze Babyzaak verplaatst van Gierstr. 20 naar ANEGANG 46 - JAC. VAN WEERT (Adv. Ingez. Med.) Program der Tsjechische socialisten. Grenzen moeten gehandhaafd blijven. Het congres dej* Sociaal-Democraten van Tsjecho Slowakije heeft de leiding van de partij gemachtigd onderhandelingen aan te knoopen op binnenlandsch-polltiek terrein, overeenkomstig het door den president van het congres Jaksch opgestelde programma, alsmede tot, het nemen van beslissingen inzake de taktiek welke gevolgd moet worden, als re sultaat van de besprekingen. De partij heeft derhalve geen definitief be sluit genomen inzake haar houding ten aan zien van de regeering, doch toch heeft zij ge vraagd, dat haar vertegenwoordiger in de re geering, die is afgetreden, de minister van ge zondheid Czech, zal worden vervangen. In zijn rede heeft Jaksch de volgende pun ten aan de Sudeten-Duitschers in herinnering gebracht: 1. De grenzen van den staat moeten gehand haafd blijven. 2. De democratische grondwet van Tsjecho Slowakije moet gehandhaafd blijven. 3. Het ontwerp van een totalen staat en de droom van de Sudeten-Duitsche partij kunnen niet verwezenlijkt worden. 4. Praag moet de centrale hoofdstad van de financieele, economische en administratieve activiteit blijven. 5. Bij de besprekingen over de vraagstuk ken van de Sudeten in het kader van de sou- vereiniteit van den Staat en de democratische grondwet, zullen de Duitsche Sociaal-demo craten in Tsjecho-Slowakije geen plaats ne men op de banken der Tsjechen. 6. Henlein heeft verklaard, dat de Duitschers hun plaats als tweede volk in den staat moe ten veroveren. De Duitsche Sociaal-Democra tische partij is niet alleen aanhanger van deze formule, doch heeft haar opgesteld. Jaksch verklaarde verder, niet te willen, dat de Sudeten Duitschers tusschen twee volken vallen. De Sociaal-Democraten verlangen niet, dat de Tsjechische politiek zal wijken voor de bedreiging met brute kracht doch indien zij verstandig is, zal zij groote concessies doen. Sudeten-Duitschers blijven zich roeren. De Sudeten Duitsche Partij heeft Zondag te Praag een honderdtal vergaderingen gehou den. In een massa vergadering te Reichenberg, waar volgens het D. N. B. 20.000 personen te genwoordig waren, hebben deKamerleden Obr- lik en Neuwirth het woord gevoerd. Laatstge noemde verweet de Tsjechische regeering, dat zij er niet in is geslaagd een nationaliteiten- staat te organiseeren. Hij haalde woorden aan van den Britsehen minister-president Chamberlain, die gezegd heeft, dat men soms voor vrijheid en het recht, zijn leven naar eigen smaak in te rich ten moet strijden. Dit geldt ook voor de Su- deten-Duitschers. Zij zullen een factor var. den vrede zijn. wanneer ieder Sudeten Duit- scher in elk klein Sudeten-Duitsch dorp even vrij en gelukkig kan leven, als iedere Brit in het kleinste dorp op het Engelsche eiland. ONBEMAND SCHEEPJE GEVONDEN AAN DE BRITSCHE KUST. Bij Hayling aan de oostkust van Engeland is een zeilscheepje gevonden, waarmede giste ren vijf personen waren uitgevaren. Men vreest dat het scheepje omgeslagen is en dat de in zittenden zijn verdronken. ijze raad is goud waard Plaats, zooals tienduizenden anderen, een Groentje in Haarlem's Dagblad. (Volgens een grafisch vakblad zou te Warschau een speciaal tijd schrift voor inbrekers worden uit gegeven onder den naam „Ons Leven".) Nou vraag ik u toch wel: hoe is ie? Dat Poolsche inbrekersorgaan, Wanneer ik lieg is 't in commissie, Kan zooiets werkelijk bestaan? Ik moet dat grafisch blad vertrouwen. Want als ik 't eerlijk zeggen moet. Ik mocht het zelf nog nooit aanschouwen. Hoeveel verdriet mij dat ook doet. Want ik zou graag eens willen lezen. Wat er al in zoo'n tijdschrift staat. Het moet toch belangwekkend wezen. Hoe Handjegauw schrijft voor zijn maat. Wat Linke Janus heeft te zeggen Over de brandkast-kraaktechniek. Hoe hij 't beginsel uit zal leggen. Der open deuren politiek. 'k Zou graag zien of 't een advertentie Van Hotel Houten Lepel had, En of 't iets schrijft van concurrentie Van 't Warschausche politieblad. Het heeft natuurlijk geen „agenten". Die wervend ervoor bezig zijn. En 't mist vast vaak abonnementen. Door tijdelijk afwezig zijn. 't Wijdt, denk ik. maai' ik moet het gissen, Veel aan de cel (onder: Muziek) En heeft, dat zal ook vast niet missen. Een uitgebreide „brits"rubriek. Maar ach, het zal mij wel niet lukken. Dit vreemde tijdschrift ooit te zien. Men zal het wel heel stiekum drukken, En stil verspreiden bovendien. Men koopt het niet in Warschau's straten, Dat vindt men stellig te onkiesch, Maar zal het wel verspreiden laten Met: Wees ge-Warschaud als devies. Eén ding ervan verbaast mij even. De titel lijkt niet in de lijn. Die zou, wel verre van „Ons Leven". Eer „Onze Stilte" moeten zijn P. GASUS. Het woord is aan Kinderen speelden niet lucifers Meubelpakhuis te Winschoten afgebrand. Zondagmiddag is het groote vier verdiepin gen tellende meubelpakhuis van den meubel handelaar C. Hoekstra in de Langestraat te Winschoten afgebrand. Het vuur. dat in den grooten voorraad meubelen gretig voedsel vond, is waarschijnlijk ontstaan, doordat kin deren met lucifers gespeeld hebben. Vereen ijlde Staten koopen geen zilver meer van Mexico. WASHINGTON 28 Maart (Reuter) Mor genthau, de minister van financien, heeft de volgende verklaring afgelegd: „In verband met het besluit van de regee ring der Vereenigde Staten, bepaalde punten der financieele en commercieele betrekkingen mei Mexico te herzien, zal de schatkist de met Mexico getroffen regeling inzake maan- delijkschen aankoop van zilver tot nader order opschorten". Deze verklaring van Morgenthau volgde op de door Cardenas te Mexico gedane mededee- ling, dat de Vereenigde Staten hun maande- lijksche zilveraankoopen zouden staken. NED. VEREENIGING TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLH. DRANKEN. Zaterdagavond had de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging tot Af schaffing van Alcoholhoudende Dranken tot slot van haar groote verloting een feestavond georganiseerd. De zaal van gebouw Odeon. Jansstraat, was geheel vol toen te 8 uur de voorzitter der afdeeling, de heer P. Mooiman, den avond met een kort welkomstwoord opende. Allereerst werd een zeer goede propaganda film, getiteld .De Wraak", gedraaid. Vervolgens trad goochelaar professor Oscar- dini op. Met zijn ongelooflijk handige trucs had hij veel succes. Er werden nog twee geestige filmpjes ge draaid, waarna de avond besloten werd met de trekking van de loterij. Zaterdagmiddag was, eveneens in gebouw Odeon een kindervoorstelling gehouden, waar voor eveneens veel belangstelling was. Ook hier trad de goochelaar professor Oscardini op. Ook werden eenige films vertoond. De ouderwetsche poppenkast nog altijd een vaste klant op kmdermatinées stond ook op het programma. JUBILEUM J. DE HAAN. Op 25 Maart 1.1. herdacht de heer J. de Haan. werkzaam bij de firma Gebroeders StuijL kaas-exporteurs alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar bij deze firma in dienst trad. Van de directie mocht de jubilaris een cou vert met inhoud ontvangen, terwijl hem door het fabrieks- en pakhuispersoneel een fraai theeservies werd aangeboden. Het kantoor personeel deed de wenschen vergezeld gaan van een hanglamp. De verdere dag werd door den jubilaris in huiselijken kring gevierd. Hans de Bock. f Op 41-jarigen leeftijd is in het Ziekenhuis St. Joannes de Deo. waar hij geruimen tijd verpleegd werd. Zondagmiddag te 1 uur over leden de moderne componist en pianist Hans de Tock. zoon van den in 19C4 te Haarlem overleden bekenden schilder Théophile de Bock. Hans de. J3ock heeft te Heemstede gewoond, later te Kijkduin en deed zich meermalen hooren in den Heemsteedschen Kunstkring en !s ook eenige malen te Haarlem opgetredne. HM speelde ook wel voor de radio. Hij was mede-oprichter van den Heem steedschen Kunstkring. Verschillende van de composities van Hans de Bock zijn in druk verschenen. Slaven en tyrarmen bang voor elkaar. Beauchêne: ■ijn Een fietser, die niet fietsen kon. De gracht ingereden maar gelukkig gered. Gistermiddag omstreeks 1 uur is de acht jarige jongen H. F. de L„ die op zijn fiets uit de Groene Buurt kwam, de Bakenessergracht ingereden doordat hy niet goed fietsen kon en zoozeer van het bellen van een andere fietser schrok, dat hij geheel de kluts kwijt raakte. Op het hulpgeschreeuw van den jon gen snelde de 32-jarige schoenmaker J. Burry, die aan de Bakenessergracht no. 50 rood woont toe. Ziende wat er gebeurd was. bedacht hij zich geen oogenblik. Gekleed sprong hjj in het water en hij slaagde erin den drenkeling die ongeveer 1'/; Meter van den wal af lag te grijpen. De inmiddels toe geschoten H. J. v. d. Weide bracht zoowel den drenkeling als zijn redder met handreiking aan den veiligen wal. Trekking Loterij „Haarlem's Bloei''. Dinsdagavond 29 Maart in café-restaurant Brinkmann. De trekking der loterij van de Stichting Haarlem's Bloei" gaat door op den vast.ge- stelden dag en wel in de muziekzaal van Res taurant Brinkmann", Dinsdagavond 29 Maart, te 8 urn:. De ingezetenen van Haarlem hebben alles zins getoond belangstelling voor „Haarlems Bloei" te hebben, zoodat alle loten intijds ver kocht zullen zijn. De openbare trekking zal geschieden ten overstaan van notaris D. M. Klijzing. De trekkingslijst zal Woensdagmorgen ver krijgbaar zijn aan het Bureau der Stichting „Haarlem's Bloei". Voor het begin der trekking maakt de „Tram Harmonie", die welwillend haar medewerking heeft toegezegd, een marsch met muziek door de stad om zich tot slot naar de trekkingszaal te begeven. Minister Van Buiiren ontvangt den Belgischen minister van het Vervoerwezen. Besprekingen over verkeerscoördinatie. Hedenmorgen is de Belgische minister van het vervoerwezen, de heer Henri Ma rek. uit Brussel te 's Gravenhage aangekomen. Het doel van zijn bezoek is het voeren van bespre kingen met den Nederlandschen minister van waterstaat, mi-, dr. ir. J. A. M. van Buuren, over de verkeerscoördinatie. Het is een studie reis. welke de Belgische minister naar ons land heeft ondernomen. De heer Marck wenscht zich op de hoogte te stellen van de plannen der Nederlandsche regeering met be trekking tot verkeerscoördinatie. De Belgische minsiter was vergezeld van de heeren de Droog, directeur-generaal van het vervoer en Claeys, adjunct-chef van het kabi net van den minister, beide functionarissen van het departement en van de heeren Nach- tegaale en de Zorgher, beiden ingenieurs van de nationale maatschappij der Belgische spoor wegen. De Nederlandsche minister van waterstaat heeft de Belgische heeren hedenochtend om 11 uur op zijn departement ontvangen. De bespre kingen waren slechts van korten duur. omdat de heer van Buuren de zitting van den minis- Morgenochtend zullen de besprekingen wor den voortgezet. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEDEN: 14 PAGINA'S. Franco's troepen hebben de Katalaansche grens overschreden. Brand op de Turfmarkt. De Tsjechische socialisten staan afwijzend tegenover wijziging der Tsjecho Slo- waaksche grenzen. De vlucht der Douglastoestellen boven ons land. Goering heeft voor Oostenrijk het uit voeren van belangrijke werken aange kondigd. De Chineezen hebben succes niet een groot tegenoffensief. De Oostenrijksclie bisschoppen hebben het volk aangespoord te stemmen vóór het Duitsche rijk. Het feest van de afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederlandschen Typo grafenbond. ARTIKELEN, ENZ K. de J»ng over het II. O. V. Concert. n J. B. Schuil „Asmodéc" door Het Masker 13 K. de Jong: Harmonie Muziekvereniging „Apollo", De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op j

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1