Vierjarenplan voor Oostenrijk. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS M A A N D A G 28 M AART 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Goering kondigt de uitvoering van groote werken aan. Exploitatie van de bodem schatten; aanleg vliegvel den, wegen en bruggen. Voor twintigduizend toehoorders heeft Goe ring Zaterdagavond in het oude Noordwest station te We enen een rede gehouden, die per radio werd uitgezonden. Volgens het verslag van het Duïtsche Nieuwsbureau heeft Goering in de eerste plaats economische kwestiés besproken. Hij verklaarde er voor te zullen zorgen, dat de Oostenrijkers zelf met uiterste krachtsinspan ning het Oostenrijksche bedrijfsleven weer in orde zullen brengen. Duitschland zal slechts in zooverre helpen, dat de centrale leiding ook hier de richtlijnen en aanwijzingen zal geven. Goering. Ook in Oostenrijk zal het vierjaren plan ten uitvoer worden gelegd. Ten einde het bedrijfsleven in Oostenrijk hulp te bieden, is o.a. gedacht aan den bouw van kazernes en vliegvelden. Dat zal duizenden arbeiders werk geven. Er zullen groote electriciteitswerken ■worden ingericht. De Donau zal wor den gereguleerd, de schatten van den Oostenivijkschen bodem geëxploiteerd. Er zal koper, lood, grafiet, mangaan en andere ertsen worden ontgonnen. Ook de productie van aardolie in de buurt van Weenen zal worden ver groot. De chemische industrie zal tot ontwikkeling worden gebracht. Aanleg van wegen en bruggen. Er zullen autowegen worden aangelegd ter lengte van 1100 K.M., terwijl over de Donau verscheidene bruggen zullen worden geslagen. Voor den landbouw zal kunstmest worden ge leverd. De voor het rijk geldende loonovereen- komsten zullen in Oostenrijk worden inge voerd. Weenen is wegens de nabijheid van den Balkan van het hoogste gewicht voor den Duitschen export. Het rijk zal den uitvoer handel bevorderen. Daardoor is evenwel een grondige wijziging der oeconomische verhou dingen te Weenen vereiseht. De Joden. Het gevaar van de internationaliseering be- teekent niets anders dan dat het bedrijfsleven de speelbal is geworden, vooral van de joodsche speculatie, zeide Goering. Dat geldt in het bij zonder voor de Oostenrijksche banken en ver zekeringsmaatschappijen, waar volgens Goe ring iedere belangrijke functie door Joden wordt bezet. De stad Weenen heeft nauwelijks nog het recht zich een Duitsehe stad te noe men, zoolang 300.000 Joden in deze stad wonen. De Joden moeten er uit, maar dat moet niet beteekenen, dat men ze door verkeerd ingrijpen of domme maat regelen er uit moet zetten. Dat zal heel systematsch weloverwogen en zonder gevoel van haat geschieden, aklus Goering. Goering bestreed vervolgens de bewering, aldus het D.N.B., dat het nationaal-socialisme de religie of de kerk in Oostenrijk zou willen vernietigen. Het' wil slechts, aldus Goering, dat hier een duidelijke scheiding wordt ge maakt. De kerk heeft haar belangrijke en noodzakelijke taken. De staat en de beweging hebben even belanrijke taken. Wanneer ieder scrupuleus op zijn gebied blijft, zal niets ge beuren. In Duitschland is de katholieke kerk niet verboden, doch is slechts de centrumpartij ter zijde gesteld. Wie zich als geestelijke tot zijn kerkelijke zaken beperkt, zal niets gebeuren. Wanneer de nationaal-socialisten anti-reli gieus of anti-kerksch of tegen het geloof zou den zijn, zou wel nauwelijks de zegen van den Almachtige zoo zichtbaar op de beweging hebben gerust, aldus Goering. De beweging zal de kerk de bescherming geven, waarop zij aan spraak mag maken. Maar de kerk mag zich niet mengen in kwesties, welke haar niets aan gaan. Wij willen hier geen „Metternichsche" methoden toepassen, doch willen deze af schaffen. Monarchisme van de baan. Voorts zeide Goering, dat het legitimisme eens vooral voorbij is. Wie thans nog van Japan's schadeloosstelling voor de „Panay". Geheelc verlangde bedrag schijnt voldaan te worden. De Japansche regeering heeft volgens Domei besloten binnenkort een formeel ant woord te overhandigen op de officieele nota der Vereenigde Staten betreffende de scha deloosstelling voor het verlies van de Ameri- kaansche kanonneerboot „Paiiay". Naar ver nomen wordt, zal de Japansche regeering' het geheele door de Vereenigde Staten geëischte bedrag van 2.214.007 dollars en 36 cents uit betalen. 'onafhankelijkheid van Oostenrijk spreekt, hitst op gewetenlooze wijze op. De emigTantencommissies in het buitenland hitsen op tot oorlog tegen het Duitsehe rijk. Wanneer een draad daarvan tot hier zal ko men, zal deze worden doorgesneden. Goering besloot: Laat ons nu het verleden vergeten en den weg vrij maken voor een vrij Oostenrijk in het Duitsehe Rijk. Niemand kan ons scheiden, niemand kan ons dreigen. Op 10 April roepen wij en geheel Duitschland zal antwoorden. Goering's aankomst te Weenen. Toen Goering Zaterdag in Weenen aankwam viel hem een grootsche onvangst ten deel, wel ke deed herinneren aan de eerste dagen van den anschluss. Hij werd ontvangen door Seyss Inquart en de andere leden der Oostenrijksche regeering. Staande in zijn auto, welke met bloemen was getooid, reed Goering aan het hoofd van een lange rij auto's door de stad naar het hotel „Imperial", begroet door een dichte menschen- menigte. Fraimkrijk. Een dreigement van Jouhaux. De secretaris van het Fransche verbond van va'kvereenigingen, Léon Jouhaux, heeft in 'n te Caen uitgesproken rede een politiek van daden geëischt, zoowel op financieel gebied als wat betreft de buitenlandsche politiek. Hij eischte controle op de wisselmarkt en het credietwezen en nationaliseering van de trusts. Verder zeide Jounaux o.a.: de geladen at mosfeer, welke 6 Februari 1934 voorafging, her nieuwt zich. Indien een nieuwe daad van ge weld zou worden gepleegd, dan zullen wij ons met dezelfde middelen verzetten. Indien wij tegenover ons een burgeroorlog-organisatie zouden vinden, zooals de laatste gebeurtenis sen doen voorzien, dan zal onze algemeene staking een „actieve" algemeene staking zijn. Een incident. De arbeiders uit het district Parijs hielden Zaterdag een betooging onder de auspiciën van de C. G. T. Jouhaux kon hier volgens Havas niet aan het woord komen. Er werd voortdurend ge roepen: „Daden, Jouhaux, daden". Nadat enkele sprekers dit optreden der be- toogers hadden gegispt, namen anderen het woord, die uitdrukking gaven aan hun sympa thie met het republikeinsche Spanje en aan drongen op doeltreffende hulp. Toen Jouhaux de betooging verliet, zeide hij Het is niet voldoende te roepen om daden, doch er moet rijkelijk worden nagedacht. Na afloop der vergadering is het bestuur der vakvereenlgingen bijeengekomen. Er werd een motie aangenomen, waarin afkeuring over het gebeurde wordt uitgesproken en waarin het be stuur van het verbond van vakvereenigingen in het district Parijs zijn vertrouwen en vol ledige aanhankelijkheid aan de C. G. T. en haar secretaris-generaal bevestigt. Belgsirije. Meerderheid voor de regeering bij de verkiezingen In de provincie Sofia zijn Zondag in alle orde en rust dertig kamerleden gekozen, waar van zeventien tijdens de verkiezingscampagne hebben verklaard de regeering te zullen steu nen, aldus meldt het Bulgaarsche Telegraaf- agentscliap. De verkiezingen zijn thans geemdigd. Van de honderzestig kamerleden die zitting heb ben in de nieuwe kamer, zullen honderddrie de regeering steunen. Du itschlaod. Von Papen thans als gezant naar Ankara? Binnenkort worden eenige mutaties ver wacht in den Duitschen diplomatieken dienst, meldt Havas. Hans von Moltke zal zooals bekend ambassadeur te Londen worden. Hij zal te Warschau worden opgevolgd door Von der Schulenburg. De leiding van het gezant schap te Moskou zal worden opgedragen aan een zaakgelastigde. Staatssecretaris van bui tenlandsche zaken Von Mackensen zal te Rome worden benoemd en te Berlijn worden vervan gen door baron von Weiszacker, den chef der politieke afdeeling. Von Papen zal benoemd worden tot gezant te Ankara. De militaire attaché te Tokio zal tot ambassadeur worden benoemd. Graelkeojkind Oud-premier Michalakopoelos overleden. Michalakopoelos, die in 1924 minister-presi dent van Griekenland is geweest, is overleden Michalakopoelos was in 1875 geboren. Hij is leider der conservatieve-clemocratische partij geweest. Storm aan de Noorsclie kust. Tal van visschersbooten vergaan. Voor Tromsoe zijn verscheidene visschers booten tij'dens een hevigen stormvloed gezon ken. Tot dusver werden zestien lijken gebor gen. Een aantal visschers wordt nog vermist. Schiischnigg voor het gerecht? Beschuldigd van „verkiezmgsbedrog". Lr de redevoering, welke hij Zater dagavond te Weenen heeft uitgespro- heeft Goering een toespeling gemaakt op de door Schuschnigg geproclameer de volksstemming en hem beschuldigd van „verkiezmgsbedrog", Goering voegde hier aan toe, dat „bedrog aan den rechter zal worden «rgelegd." Liechtenstein wil onafhankelijk blijven. Geruchten over een „Anschluss"-bcweging worden tegengesproken. In een Zaterdag door de regeering van Liechtenstein gepubliceerde verklaring wordt gezegd, dat Liechtenstein niet van plan is zijn onafhankelijkheid prijs te geven. De geruch- tenover een beweging voor „Anschluss" en het bestaan van een nationaal-socialistische partij in het vorstendom worden tegengesproken. Onverwachte wending in het ChineeschJapansche conflict. Groot tegen-offensief der Chineesche troepen heeft succes. Japanners worden teruggedrongen. HANKAU 28 Maart (Reuter). Op het hoofdkwartier van Tsjang Kai Sjek is telefonisch bericht ontvangen van den opperbevelhebber aan het front langs den spoorweg Tientsin Poekau, waarin gezegd wordt, dat de Japansche strijdkrachten aan dit front volkomen op de vlucht zijn ge dreven door de Chineesche troepen, die op het oogenblik aan alle fronten oprukken. Volgens mededeelingen van het front, is in den belangrijken strijd om Soetsjaufoe plot seling een wending ten gunste der Chineezen gekomen. Chineesche troepen, volledig uitge rust niet tanks en gepantserde wagens en ge steund door nieuwe gemechaniseerde artille rie-eenheden, zijn in twee colonnes over het groote kanaal getrokken en hebben Hantsjwang en Taiertsjang aan den noorde lijken oever heroverd. De Japansche troepen uit Hantsjwang trekken langs den spoorweg terug op Lintsjeng, de troepen, die Taiertsjang verdedigden, wijken terug naar Tautsjwang en Jihsjen, steden, die ongeveer 32 K.M. meer naar het Noorden liggen en thans door Chi neesche troepen ingesloten zouden zijn. Ten Noorden van de Gele rivier hebben de Japanners Tsjanjoean genomen. Naar het Chineesche persbureau meldt, hebben de „Chineesche troepen sinds het begin van den algemeenen tegenaanval op de in Zuid-S j an toeng oprukkende Japanners het tegenoffensief begon op 24 Maart aan alle fronten in den Noordelijken sector van den spoorweg TientsinPoekau aanzienlijke vor deringen gemaakt. Er zouden meer dan 10.000 Japanners gesneuveld zijn. NEDERLANDSCH SCHIP OP EEN RIF GELOOPEN Het stoomschip-„Baud"-van de Kon. Paket- vaart Mij. is in den nacht van Zaterdag op Zondag ten Zuiden van het eiland Boei, be- hoorende tot de groep van de Kei-eilanden, op een rif geloopen. Het schip heeft in twee ruimen lekkage. Er bestaat geen direct gevaar voor het schip. Verschillende schepen zijn reeds naar de plaats van het ongeluk ter assistentie ver trokken. Omtrent het aan den grond loopen van het stoomschip „Baud" wordt nader gemeld, dat de lading, welke het schip aan boord heeft, gering is. De schade "is nog niet gerapporteerd. Daar assistentie noodzakelijk is, is de „Nieuw-Holland" naar de plaats van de stranding vertrokken. Uit Makassar vertrok de „Reiniersz" en uit Ambon een gouverne- mentsstoomer naar de plaats des onheils. De „Nieuw Holland" en de ..Reiniersz" zijn beide schepen van de K. P. M. De „Baud" was op weg van de Banda naar Toeal. Er bestaat geen gevaar voor de passagiers. Oostenrijksche bisschoppen verklaren zich achter het nieuwe bewind. „Alle geloovige christenen moeten voor het Duitsehe Rijk stemmen In alle katholieke kerken in Oostenrijk is Zondagmorgen de volgende verklaring der Oostenrijksche bisschoppen voorgelezen: „Na diepgaand beraad hebben de bisschop pen van Oostenrijk, met het oog op het groote historische uur, dat het Oostenrijksche volk beleeft, en zich welbewust, dat in onze dagen! het duizendjarig verlangen van ons volk naar vereenigirig in één groot rijk der Duitschers vervuld wordt, besloten, de volgenden oproep' tot al onze geloovigen te richten. Wijkunnen dit doen mét des te grootere' vrijmoedigheid, nu de vertegenwoordiger van den Fuehrer voor de volkstemming'. Oostenrijk, gouwleider Buerckel, de gedragslijn van zijn politiek heeft bekend gemaakt, welke in het teeken zal staan van „Geeft aan God wat God, en aan den keizer, wat den keizer toebehoort." Uit onze innigste óvértüiging en uit vrijen1 wil, zoo vervolgt het herderlijk schrijven, ver klaren wij, ondergeteekenden, bisschoppen der Oostenrijksche kerk provincie, .naar aanlei ding van de groote historische gebeurtenis sen in Duitsch-Oostenrijk.het volgende: Wij erkennen met vreugde, dat de nationaal socialistische beweging op het gebied van opbouw voor volk en volkshuishouding, alsmede van de sociale politiek, voor de armste lagen den bevolking belangrijk werk heeft verricht en nog verricht. Wij zijn er ook van overtuigd, dat door het op treden van de nationaal-socialistische beweging het gevaar van het alles vernielende goddelooze bolsjewisme werd geweerd. De bisschoppen spreken hun beste zegenwenschen uit voor dit optreden in de toekomst en zullen ook de geloovigen in dezen geest verma nen. Op den dag der volksstemming is het voor onze bisschoppen een na tuurlijke nationale plicht ons als Duitschers tegenover het Duitsehe rijk uit te spreken en wij verwachten ook van alle geloovige Christenen, dat zij weten, wat zij hun volk verschuldigd zijn." De verklaring was onderteekend door kar dinaal Innitzer en door de aartsbisschop van Salzburg, mgr. Waitz. Zij werd toegezonden aan gouwleider Buerckel met het volgende schrijven: „Ik doe bijgesloten een verklaring der bis schoppen toekomen. Daaruit blijkt, dat wij bisschoppen vrijwillig en zonder dwang onzen nationalen plicht vervuld hebben. Ik weet, dat deze verklaring een goede samenwerking tot gevolg zal hebben. Met de meeste hoogach ting, Heil Hitier! (w.g.) Th. Kardinaal Innitzer, aartsbisschop" Voldoening fe Berlijn. Naar aanleiding van de verklaring der Oostenrijksche bisschoppen schrijft heb Duit sehe Nieuwsbureau: „Met vreugde en oprechte voldoening neemt het geheele Duitsehe volk van deze verklaring kennis. Zij heeft de strekking een streep on der het verleden te zetten. Zij bewijst, dat in dezen voor het geheele Duitsehe volk en zijn toekomst zoo belangrijken tijd ook de Roomsch-Katholieke kerk haar weg naar den nieuwen staat wil vinden. Het nationaal- socialisme, dat streeft naar het onverander lijke doel der vereeniging van alle Duitschers, zal zich verheugen ook op dit gebied een ein de te kunnen maken aan twist en tweedracht onder het volk. Zoo zal wellicht voor het eerst in onze geschiedenis op 10 April 1938 de ge heele Duitsehe volksgemeenschap zonder on derscheid van stam, land en geloof haar „ja" uitspreken." PANIEK IN BIOSCOOPZAAL. Uit Lissabon 27 Maart: In een bioscoop te Oliveira Bairro is tijdens een voorstelling een film in brand gevlogen. In de zaal ontstond een paniek en een honderdtal toeschouwers werd gewond Fraiiseh vliegtuig bij Sardinië verongelukt. Bemanning in dc vlammen omgekomen. Havas verneemt uit Rome: Het ministerie van luchtvaart meldt, dat een Fransch vliegtuig in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de kust Sardinië brandend is neergestort. De bemanning kwam om het le ven. Volgens het communiqué zal een onder zoek worden ingesteld naar de redenen, waar om het vliegtuig in den nacht over Italiaansch gebied vloog. Het vermiste vliegtuig behoorde bij de lucht basis Sidi Ahmed j,n Tunis. Het was een mili tair toestel, type Bloch 188, met een officier en drie onderofficieren aan boord. De oorzaak van de ramp is niet bekend. EVAN VON BLIXEN VERONGELUKT. Het Zweedsche ministerie van Buitenland sche Zaken heeft bericht ontvangen, dat de bekende Zweedsche autorijdster barones Eva Blixen-Finecke bij een auto-ongeluk in de om geving van Bagdad is omgekomen. Barones B'lixen-Finecke heeft aan vele wed strijden deelgenomen. Verleden jaar reed zij alleen van Zweden naar de grens van China en vandaar naar Calcutta. In 1936 zou de barones een Oceaanvlucht maken met Kuxt Bjorkvall. Deze vertrok toen echter zonder haar, zonder haar te waar schuwen. Clouston en Ricketts terug op Croydon. EngelandNieuw Zeeland vice versa in 10 dagen, 21 uur en 21 minuten. De vliegers Clouston en Ricketts zijn Zater dagmiddag om 5 uur 41 op Croydon geland. Zij hebben den afstand LondenNieuw Zee land-Londen afgelegd in 10 dagen, 21 uur en 21 minuten en daarmede een nieuw record ge vestigd. Op tusschentrajecten verbeterden zij niet minder dan negen records. PROGRAMMA DINSDAG 29 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgelconcert m.m.v. solist. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.Het Omroepor kest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.Hel; Om roeporkest-. 2.45 Knipcursus. 3.45 .Het Lyra- Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Kinderhalf uur. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.15 Gramofoon muziek. 7.Voor de kinderen. 7.05 Het Avro- Musette-ensemible en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten ANB. Mededeelingen, Gramofoonmuziek.. 8.30 De Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Reportage. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.Be richten A.N..P. Hierna: Veres Lajos' Zigeuner orkest. 11.3012.00 Eddie Oliver's Dans- orkest. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist (Van 1.00—1.20 Gramofoonmuziek. 2.Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.— KRO-Kamerorkest. 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.05 De KRO-Melodisten en solist (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Es- perantocursus. 7.Berichten. 7.15 K1RO-Or kest. 7.35 Sporlhalfuur. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en so list. 10.15 Russische Koorzang, (gr.opn.) 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO-Melodisten en solist 11.2012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Orgelspel. 12.05 Gramofoon muziek. 12.35 Radiotoneei. 1.15 Pianosycopa- tions. 1.352.20 Gramofoonmuziek.. 3.20 BBC- Midland-Orkest en solist. 4.20 Jac. Wilson's .kwintet. .4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 5,40 Het Ralph Elman-Sextet. 6.20 Berichten 6.45 Reg. King en zijn orkest. T.20 Orgelspel 7.50 Causerie „Diet and Digestion". 8.10 BBC-Variété-Orkest en solisten. 10.45 Gra mofoonmuziek. 11.20 Het Grosvenor House- Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.558.05, 9.10 en 10.20 Gramofoonmuziek. m.m.v. solist. 12.15 Gramofoonmuziek etaoin 11.50 Giardo-Orkest. (Om 12.50 Zang). 2.05 Pianovoordracht. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Cello voordracht. 4.20 Locacelli-Orkest. 7.35 Gentil- kwartet. 8.0511.05 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair Orkest. 7.50 Amusementsorkest. 9.20 Volksdansen en -liederen. 11.20 Omroep orkest en solist. 1.30 Amusementssextet. 3.20 Bie'lefelder Concertorkest. 5.20 Solistenconcert. 6.35 Concert. 7.5011.20 H. Hagestedt's dans- orkest m.m.v. solisten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 en 12.301.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroeporkest en Gramofoonmuziek. 5.50 en 6.50 Omroeporkest en Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepkleinorkest m.m.v. solist. 7.50 Gramo foonmuziek. 8.05 Radiotooneel. 8.45 Omroep kleinorkest en soliste. 9.3010.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11,.50 Omroeporkest 12.30 Omroepsalonorkest. 12.50—1.20 en 5.35 Omroepsalonorkest. 7.20 Radiotooneel. 8.05 Om roeporkest m.m.v. solist, 9.3Ó10.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSF.NDER 1571 M. 7.20 Omroeporkest (Gr.pl.) 8.20 Politiek Dagbladoverzicht. 8.3'5 Omroeporkest (gr. op name). 9,20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Hermann Hage stedt's dansorkest en solisten. Wat past even perfect als 'n Waarborg- alléén bij costuum? Daarop is maar een antwoord: Alleen een ander Waarborg-costuum van |¥j| (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Oom rende zoo hard als hij maar kon en met doodsangst in het hart, het dek af, terwijl Dikbuik met volle vaart achter hem aan rende. Het was een gevlieg, dat hooren en zien je haast verging, maar oom was toch een beetje te langzaam voor den zeeroover-kapitem. Hij voelde, dat hij verliezen ging en zoodoende moest er gauw hulp komen, of anders zou hij zeker gekielhaald worden! Tjonge, wat rende die oom Mopperniet nog, terwijl hij toch heusch niet zoo jong meer was. Maar eindelijk zag hij Thijs staan, die het tooneeltje met verbaasde blikken gadesloeg. Thijs, help me! hijgde oom, terwijl hij zijn neefje voorbij stoof. Ja, helpen, helpen, dat was makkelijker gezegd dan gedaan. Thijs keek even van zijn werk op. Dan viel hem iets in. Hij deed vlug een paar passen opzij, liet oom passeeren, die met een vaart als een komeet voorbij stormde en deed toen een pas voorwaarts. Hierdoor kwam Dikbuik vlak voor zijn emmer te staan en door de groote vaart, die Dikbuik had, kon- hij niet meer inhouden en Morgen zullen we zien. wat er met Dikbuik gebeurde. Zeg, knippen jullie de avonturen van Thijs wel eens uit? Misschien kunnen jullie er dan later eens een boekje van maken! Weet jullie wel? Nu, tot morgen, hoor!

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6